Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79951) válasza RetepNyaraB (#79949) üzenetére



senior tag

:K

(#79952) Melorin válasza Melorin (#79904) üzenetére


Melorin
addikt

Senkinek nincs ajánlata? Ennyiért nincs értelmes vagy csak elsiklottatok felette? 120-ér sincs jófajta?

(#79953) Satellite válasza Melorin (#79952) üzenetére


Satellite
tag

Eléggé összetett igényeket fogalmaztál meg, - nézd meg pl. a iEAST StreamAmp AM160 - 105,000.- Ft-ért, vagy a iEAST StreamAmp AMP-i50B hálózati lejátszót erősítővel - 115,000.- Ft-ért. (Ezeken nincs optikai bemenet).
A jóval komolyabb DENON HEOS Amp már ezt is tudja, - de már 190,000.- Ft-ért.
A Sonos ConnectAmp árban ugyanennyi, de optikai bemenet nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#79954) Patice válasza Melorin (#79952) üzenetére


Patice
nagyúr

Yamaha R-N301. Most akciósan 100-ért megkapod.

Sosem hallottam, csak keresgéltem. :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#79955) Elektrosokk válasza Patice (#79954) üzenetére


Elektrosokk
addikt

feketében elég mutatós.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#79956) Melorin válasza Patice (#79954) üzenetére


Melorin
addikt

Köszi, én is megtaláltam, meg a 303-at is, de én sem találtam róla érdemi infót. De gondolom mivel nem valami vájtfülűnek kell, meg fog felelni. :)

(#79957) Neilontero válasza Jorus (#79868) üzenetére


Neilontero
csendes tag

Azt hiszem be is ruházok egy Yamaha R-N602 + Monitor Audio Bronze 2 szettre.

Annyira csak nem nyúlhatok mellé. :))

(#79958) korpicschess


korpicschess
veterán

Köszi mindenkinek mégegyszer a válaszokat!
Összeállt a rendszer KEF R100 + Musical Fidelity E11 + Audioquest Dragonfly Black / LG B&O DAC formában.
Már csak majd egy értelmes jack-RCA kábel és pár értelmes hangfalkábel kell majd. :)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#79959) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

EZT nézzétek! :U

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#79960) OPiiPO válasza Elektrosokk (#79959) üzenetére


OPiiPO
addikt

yeeeee :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#79961) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Szeretném ha ajánlanátok nekem zenelejátszót, zenelejátszókat!
Itt van a korábbi hsz-em: [link]
Végül egyelőre nem vettem lejátszót, de most szeretnék venni.
Tehát a hangminősége legyek az írt eszközeimhez (hangfal, erősítő) megfelelő.
dgyuri0123 fórumtárs ajánlott is eszközt, belinkelte, csak már a link nem működik.
Olyat nem szeretnék, ami mobiltelefonnal vezérelhető (rontaná a zenei élményem).
Használtan szeretném megvenni a költségkímélés érdekében.

TOSHIBA STOR.E TV Black WiFi HD Médialejátszó szerintetek jó lenne erre a célra?
Csak nem találtam a neten a hangátviteli paramétereit(torzítás, ilyesmi), még a kézikönyvében sem. Nem értem, miért nem teszik közzé.

Segítségetek előre is köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

(#79962) peter889


peter889
őstag

Szóval távirányítósat szeretnék.

(#79963) peter889


peter889
őstag

Ja, és lejátszó építésével nem akarnék foglalkozni.

(#79964) fehér_ember válasza peter889 (#76831) üzenetére


fehér_ember
addikt

Pioneer CS-922A: 40 centis mélysugárzó: nagyon király; 99dB/W érzékenység: szintén király; :C
De szívesen megfülelnék egyszer egy ilyet :K

[ Szerkesztve ]

(#79965) Melorin válasza Satellite (#79953) üzenetére


Melorin
addikt

És ha leegyszerűsíteném a dolgot és sem hálózati funkciók, sem digitális bemenet nem kellene rá, csak baromira jól szóljon? 100 körül.

(#79966) rukh válasza Elektrosokk (#79959) üzenetére


rukh
aktív tag

Volt ilyenem a '70-es évek vége felé ... egy-két év alatt elporladt a membránja ...

Üdv mindenkinek, Rukh

(#79967) troll81


troll81
addikt

sziasztok sztereo hangfalpárt keresek. kis költségvetésűt.20 30 k ig vegfok teszteléséhez lenne hobbi célokra.mit ajánlotok? :F

(#79968) jeness


jeness
csendes tag

Elac Debut B6

Megvettem belőle az utolsót! Amennyiben jól olvastam utána, 68-ért ez egy jó vétel volt :)

[ Szerkesztve ]

(#79969) Satellite válasza Melorin (#79965) üzenetére


Satellite
tag

(#79970) balazsmolnar


balazsmolnar
csendes tag

Sziasztok! Egy Sanyo tp 1010-es lemezjátszó és egy onkyo a-9211 erősítő van kinézve. Tudnátok ajánlani esetleg hangfalat (használtan is) nagyjából 20-30k környékén, ami beleillene a képbe? Inkább a kisebb méretű polcsugárzó érdekelne, nagyjából 15 nm-es szobába.

[ Szerkesztve ]

(#79971) Irmscher 353 válasza balazsmolnar (#79970) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

Szerintem egyszerűbb lenne, ha Te beírnád a kinézett hangsugárzók típusát, vagy akár belinkelnéd ide, s mi pedig javasolnánk, hogy melyikkel érdemes foglalkozni.
Vásárlás előtt úgy is meg kellene hallgatnod őket, hogy melyik az ami valóban tetszik Neked.

(#79972) Melorin válasza Satellite (#79969) üzenetére


Melorin
addikt

Sajna használt nem jöhet szóba az ismerősömnél :(

(#79973) RetepNyaraB válasza Melorin (#79972) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Akkor le is marad a bestbuy lehetőségekről. Inkább át kellene állítani.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#79974) moti07


moti07
tag

Sziasztok! Cd lejátszót szeretném összekötni az erősítővel ehhez tudnátok ajánlani valami elfogadható minőségű rca kábelt.

(#79975) battila91


battila91
csendes tag

Sziasztok! Egy olyan elrendezés, hogy Tannoy Reveal 502 pár, mellé egy MAGNAT Monitor Supreme SUB 302A, az egész egy Focusrite Scarlett Solón keresztül PC-ről hajtva, zenéhez és filmhez szerintetek mennyire okos vétel egy enyhén nyúlékony 150 ezres kerettel? Ha nem teljesen hülyeség, akkor már rendelem is meg. (Még a Magnat kistestvérén gondolkozok, fene se tudja, hogy elég lenne-e az is, mi a véleményetek róla?)

(#79976) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!

Egy erősítőn a bemeneteket között van különbség? Van itt Tape, CD, DAT, Tuner, Video, AUX...
Másik kérdésem, hogyha kikapcsolt állapotból bekapcsolom, akkor egész nagy zajjal kapcsol be, és a hangszórók "pukkannak" egyet, nem tudom jól leírni ezt a hangot, de szerintem értitek mire gondolok. Nem tudom, hogy ez tehet-e kárt a hangszóróban, vagy sem, meg mennyire normális.
Ha be van kapcsolva, kikapcsolom, és rögtön vissza, akkor nem csinálja. Vagy hagyjam folyamatosan bekapcsolva letekert hangerővel? :F
(Musical Fidelity E11)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#79977) battila91


battila91
csendes tag

Még a JBL LSR305 amin gondolkozok esetlegesen a Tannoy helyett, így, hogy subbal veszem, talán ez lenne szerencsésebb.

(#79978) balazsmolnar válasza Irmscher 353 (#79971) üzenetére


balazsmolnar
csendes tag

Jelenleg egy Magnat Monitor Supreme 102-vel és egy Boston Acoustic CS 23 II-vel szemezek. A Boston valamivel drágább (elvileg 36k), de hajlandó lennék rászánni kicsivel többet, ha megéri.

(#79979) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali!
Ez a mini hifi mennyire lehet gagyi? :D
LG CM4360

(#79980) dgyuri0123 válasza korpicschess (#79976) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nincs különbség a bemenetek között. Pattanó hangot adhat ki bekapcsoláskor, ez nem hiba elvileg, de kikapcsolás előtt mindig tekerd a hangerőt minimumra. Ki-be kapcsoláskor azért nem hallasz semmit, mert a kondik akkor már "tele vannak".

(#79979) staker: Nagyon... ;)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#79981) balazsmolnar válasza balazsmolnar (#79978) üzenetére


balazsmolnar
csendes tag

Esetleg egy Canton Nestor 303 amit még találtam.

(#79982) #04441088 válasza dgyuri0123 (#79980) üzenetére


#04441088
törölt tag

Köszönöm. Akkor marad a Mircolab Solo 6c.

[ Szerkesztve ]

(#79983) dgyuri0123 válasza #04441088 (#79982) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Jaaa, ahhoz képest még inkább gagyi az LG. :)

"csak a zene van"

(#79984) seadrone válasza Elektrosokk (#79959) üzenetére


seadrone
őstag

kurvajó!
van 6kötetes is vajon?:)

(#79985) Tibe


Tibe
aktív tag

Sziasztok!

Eddig stúdió monitor hangfalaim(Mackie MR8) voltak, de át akarok térni a külön erősítős, passzív hangfalas megoldásra.
Sima sztereó erősítő elég lenne illetve 2db igazán szépen szóló, erős és ha lehet 3 utas hangfal kellene hozzá.
Nagy térben hallgatnám őket, kb. 35-40 négyzetméter. Illetve karaoke is menne róla. Komolyzenét is hallgatok, és rock, elsősorban.
Keret kb. 300 ezer. Mit ajánlotok? Köszi!

(#79986) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

bf keretén belől mit tudnátok most ajánlani lemezjátszóhoz 25 m2-es szobába?
phono csatlakozással főleg

a keret - tudom, hogy 3x ennyi kéne, de 100.000 ft

erősító, és hangfalak tekintetében :)

köszi

[ Szerkesztve ]

(#79987) Dißnäëß válasza seadrone (#79984) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:C :C :C

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#79988) #04441088 válasza dgyuri0123 (#79983) üzenetére


#04441088
törölt tag

És Edifier R2730DB vagy Microlab Solo 6C? Melyiket vegyem, melyik hangosabb, jobb? :D

(#79989) dgyuri0123 válasza #04441088 (#79988) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hogy mennyivel jobb az Edifier azt nem tudom pontosan, de hangosabb, az biztos, viszont kétszer annyiba kerül, mint a Microlab.

"csak a zene van"

(#79990) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!
Kérdezném, hogy állunk jelenleg hálózai szűrő témában?
Ugyanis tettem a felfedezést, hogy ha megy a mosógép itthon, akkor a dob forgatása közben az erősítőm mindkét toroidja különböző erőséggel búgni kezd.
Erre kellene nekem valami megoldás.
Nem tudom építeni lehet-e valami jót vagy inkább venni.
Nem bánnám ha nem lenne 50ezres kategória de kiváncsi vagyok mi az ami már jó és használható hallható eredményt hoz.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#79991) AMDFan válasza gordonfreemN (#79990) üzenetére


AMDFan
addikt

Nincs véletlenül szünetmentes tápod amire rá tudnád kötni próba erejéig?

(#79992) binatone válasza gordonfreemN (#79990) üzenetére


binatone
tag

Nekem ez bevált.

(#79993) gordonfreemN válasza AMDFan (#79991) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Sajnos elpasszoltam már rég egy apc su750-est.
Szóval nincs. Az tuti hogy a motyógép pofázik, úgy zúg a trafó ahogy a gép forgatja a dobot

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#79994) AMDFan válasza gordonfreemN (#79993) üzenetére


AMDFan
addikt

Másik aljzat a szobában nincs esetleg másik kismegszakítón? Ha nincs akkor valami hosszabbítóval kipróbálnám, hogy másik kismegszakítóra is átmászik-e a mosógép visszarúgása.

(#79995) gordonfreemN válasza AMDFan (#79994) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Én szereltem a villamos hálózatot (is).
Ha erre az aljzatra rámászik akkor az ott lesz mindenhol. Külön megszakító külön nulla külön védővezető minden helyiségben. Ha meg másik, együtthúzott vezetőről indukálódik át a zavar, akkor úgysincs mit tenni a vezetékelést másképp itt nem lehet megoldani már illetve dedikált helye van a hifi-nek. Amúgy ezt nem tartom esélyesnek mert a fürdő balra megy a szoba meg jobbra.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#79996) gordonfreemN válasza binatone (#79992) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Azt értem, hogy a kondik így a DC-t szűrik.
De minek a diódák? 1.3V felett átengedik a DC-t.
Valószínűleg valamit nem vettem észre.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#79997) rukh válasza gordonfreemN (#79996) üzenetére


rukh
aktív tag

A nyitott diódákkal párhuzamosan kapcsolt elkó nem nagyon szűr egyenfeszültséget.

Üdv mindenkinek, Rukh

(#79998) gordonfreemN válasza rukh (#79997) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nem tudom nem néztem meg az ellenállását a diódáknak, a kondi reaktanciája itt kb 0.3 ohm.
De akkor hogyan müködik ez a ketyere?
Szerk.: már máshol is olvastam ennek szürőképességéről

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#79999) binatone válasza gordonfreemN (#79996) üzenetére


binatone
tag

Egy másik fórumból másoltam:
A hálózaton megjelenő egyen feszültség a trafó primerjén állandó értékű áramot hoz létre. Viszonylag kis feszültség is jelentős áramot és így gerjesztést hoz létre a primer oldalon.
A dc blokkoló diódáinak nyitó feszültsége 1.5-2V. Ennêl kisebb feszültség nem nyitja ki a diódákat, így nem folyat áramot a trafón sem. A hálózaton megjelenő egyen feszültség legfeljebb néhány tized volt, ami nem képes kinyitni a diódákat. A normál hálózati váltó feszültség 230V, aminek csúcsai 1.41*230V értékűek természetesen kinyitják a diódákat, amint az amplitúdó eléri a 1.5-2V-ot. Vagyis csak a váltakozó feszültségű komponens hoz létre áramot a trafón. A diódák így ugyan némi torzulást okoznak a tisztán szinuszos áramban, amit a két szembe kapcsolt elkó jelentősen lecsökkent. A kondik váltakozó áram szempontjából rövidre zárják a diódákat.

[ Szerkesztve ]

(#80000) gordonfreemN válasza binatone (#79999) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ahha. Köszi.
Ezen gondolkodtam, hogy csak ez az 1.3V egyent szűri-e vagyis kétségeim voltak ezzel kapcsolatban. Mi van ha 3V DC lesz a hálózaton.
De gondolom tapasztalatok szerint ez ritka.
Ami még elgondolkodtat:
A mosógép motorja nem tudom van e 150W. Amikor forgatja a dobot ez a 150W nem hinném hogy "elhúzza" a hálózatot. Elvileg a DC akkor jelenik meg amikor a 35/0.4kV tranformátor fázisonkénti terhelése nagyon elbillen. Vagy valami ilyesmit beszéltünk egy évvel ezelőtt itt.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.