Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79601) Ragadozó válasza Dorian (#79593) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Valami ilyesmit szerez be, így szerintem nem lesz baja.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#79603) Rozoga62 válasza virkir (#79590) üzenetére


Rozoga62
tag

Én meg akkor csóválom erősen a fejem, amikor valaki tetőtérben akar "mozizni" vagy "hifizni". :(

[ Szerkesztve ]

(#79604) alphamooncam válasza virkir (#79590) üzenetére


alphamooncam
őstag

Nicsak, még egy rokonszenves pali...

Itt az alkalom, hogy Te is beszerezz egy "Ferrarit", de ha nincs kedved, akkor hord a trágyát továbbra is azzal amid van... ;) :K

P.S.: Ez most mér? Minek kötekedsz?

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#79605) Nemir Ombe válasza alphamooncam (#79604) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem értem mit kell ezen ennyit rágódni .... ha a sok "rokonszenves pali" nem érti meg, hogy a "studiómonitok" mellé legalább ilyen elektronika dukál, akkor rájuk kell hagyni .... ;]:D

Hmm ....

(#79606) blattida válasza Bass (#79597) üzenetére


blattida
nagyúr

Én csatornánkénti 100 watt alatt nem foglalkoznék erősítőkkel, az ilyen érzéketlen hangsugárzók igénylik a "kakaót".

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#79607) Nemir Ombe válasza blattida (#79606) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Tehát az pl. kevésbé érdekes, hogy az a kis Nubert 4 Ohm-os (a rohadt érzéketlen mivolta mellett) .... csak jó sok "kakaó" legyen hozzá az erősítőben .... :D .... jók az ilyen "számháborúk", csak "valódi értelmük" nem igazán van .... ;)

Hmm ....

(#79608) alphamooncam válasza Nemir Ombe (#79605) üzenetére


alphamooncam
őstag

Hát igen, lehet igazad van...

Te legalább "szellemesen" kritizálsz mások meg alpári módon, de hagyjuk.

Van amiben nem értünk egyet, sőt szerintem több az amiben egyetértünk, mint amiben nem. Szerintem ebbe az irányba kellene haladni.

P.S.:Annyit azért érdemes rólam tudni, ha megszólítanak, nem félek kiállni az igazamért, és továbbra is lehet arra számítani, hogy amilyen stílusban megszólítanak, olyanban fogok válaszolni.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#79609) Bass


Bass
addikt

Jesszus hát akkorát nem veszek . Egy Technics SU-A700MK2-t tetszik az nem bír ennyit gondolom. Annyit tudok hogy 1,5x nagyobb teljesítményű doboz kell rá,de lehet ez sem helytálló,nem nagyon vágom ezeket a dolgokat😁

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#79610) fererencz89 válasza Bass (#79609) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Én a kb 16m2-en 2x20W-tal bőőőven elvagyok. Lehet, hogy kell a kakaó kisebb érzékenységnél, de a 100-körüli wattokat túlzásnak érzem. :)

Nem szotkam hibázni.

(#79611) blattida válasza Nemir Ombe (#79607) üzenetére


blattida
nagyúr

Az is érdekes, de a nagy teljesítményű erősítőknél ez nem igazán gond, pláne úgy, hogy normál esetben 4 ohmon nagyobb a kimenő teljesítmény, sajnos az ilyen érzéketlen dobozokat hajtani kell, mint állat, különben élvezhetetlen lesz a produkciójuk, számháború ide vagy oda...

fererencz89
A 84 dB érzékenység miatt egyáltalán nem túlzás a 100 watt, ne a saját 90 dB-es hangdobozaidból indulj ki.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#79613) fererencz89 válasza blattida (#79611) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Segítségül hívva a matekot, valóban 3x több erő kell, ha el akarjuk érni a 20W-os hangnyomását... :R

Nem szotkam hibázni.

(#79614) Nemir Ombe válasza Bass (#79609) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Jó lehet az a 700 is, de láttam 1-2 Pio-t és néhány nem annyira ismert, de attól még vállalható márkát/tipust is a korábban linkelt oldalon .... azt vedd ami tetszik és belefér a keretbe is .... ;)

fererencz89:
A 4 ohm miatt meg "feleannyi", tehát 2x50W is elegendő lehet .... de csak "matekozva" :D ... mellesleg: 84 vs 90dB érzékenységnél az a 3x valójában 4x annyi .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#79616) Bass válasza fererencz89 (#79610) üzenetére


Bass
addikt

Nekem is eleg ,18nm a szoba ahol lesz ,nem erdekel ha nem esik szét a ház,nincs ilyen cél.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#79617) bta1 válasza Bass (#79609) üzenetére


bta1
őstag

"Egy Technics SU-A700MK2-t tetszik"

Hangra vagy kinézetre?;)
Nem a legrosszabb sorozatból való, de nem mondanám nagy vételnek. Persze jogosan kérdeznél vissza, hogy akkor olcsó pénzért mégis mit? Talán egy régebbi, nem annyira fárasztó hangú HK? Milyen műfajt hallgatsz még? A fórumos ajánlatokkal az a fő probléma, hogy beszélhetünk róla akármennyit, akkor se tudjuk helyetted eldönteni, milyen kompromisszumokat vállalsz be... és nem kizárt, hogy te is csak a sokadik készülékcsere után :D

(#79619) Bass válasza bta1 (#79617) üzenetére


Bass
addikt

Metálon kívül még a filmzenéket szoktam. Egyenlőre kinézetre😁 Csütörtökön megyek szimatolni egy aranybányába 😀. Ott kipróbálok ezt azt remélem lesz az is. Azért az itt elmondottakból már kezd kialakulni a kép h mit is keressek,nekem ez is segítség,legalább fogalmam legyen róla. Régen amikor ilyeneket vettem csak nagy legyen és dormogjon de most kis doboz lesz és ott gondolom nehezebb olyan markat talalni aki nem dobozhangot varazsol elo a dobozbol 😂 Tudom h ki kell próbálni meg rajtam múlik. Ahova megyek a tulaj mindig a Yello - Jungle billen próbálja a cuccokat de én is viszek lemezt.

[ Szerkesztve ]

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#79620) bta1 válasza Nemir Ombe (#79605) üzenetére


bta1
őstag

A monitorok mellé leginkább stúdió-akusztika dukál, és aki ráérez, előbb-utóbb el is indul ezen a nem éppen olcsó (tév)úton. Olcsóbb, de durvább tévút, amikor szétekvalizálják a fázismenetet, jobban mondva a futási időt... először a "stúdióban", aztán a lehallgató helyiségben. Az egyszeri zenebarát pedig birka fejjel nem érti, mitől romlik folyamatosan a hifista közízlés... (sokadrangú adalék, de sem lebecsülendő).

(#79621) bta1 válasza Nemir Ombe (#79614) üzenetére


bta1
őstag

Az adott 4 ohmossal feltétlenül ki kell próbálni a gyakorlatban is az adott kommersz erősítőt, különben előfordulhat kellemetlen meglepetés...

(#79622) virkir válasza alphamooncam (#79604) üzenetére


virkir
veterán

Halál komolyan kérdeztem mert nem értem az okot, hogy miért vettél egy célhardvert általános lakószobai felhasználásra.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#79623) Nemir Ombe válasza bta1 (#79620) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... majd legközelebb használom az "irónia gombot" hogy egyértelmű legyen .... :D ;)

Hmm ....

(#79624) Vtibike496 válasza bta1 (#79573) üzenetére


Vtibike496
kezdő

Tiéd koraeste hangosabban zúg? :D

(#79632) bta1 válasza Vtibike496 (#79624) üzenetére


bta1
őstag

Ilyen "extra zúgást" a hálózaton megjelenő egyenfeszültség tud csinálni. Nálam nem vészes, nem kell blokkoló...

(#79634) AMDFan válasza bta1 (#79633) üzenetére


AMDFan
addikt

Nagyon kíváncsi lennék, hogy élőben is hasonló módon kommunikálsz-e, vagy azért ott legalább a minimális tiszteletet megadod azoknak akikkel társalogsz. Értem én, hogy megvan a szépsége annak, hogy a monitor mögül azt írsz amit akarsz, következmények nélkül, de szerintem nem ezt a vonalat kellene erőltetni. Javaslom, hogy ha "nagyon meg akarod mondani", akkor is úgy tedd ahogy azt szemtől szemben is megtennéd valakivel.

[ Szerkesztve ]

(#79635) Dorian válasza AMDFan (#79634) üzenetére


Dorian
félisten

Vmilyen szinten érthető: az Index fórum Audioland részlegéből jött ide, ott brutál durva kocsmai stílus dívik :)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#79638) Lite válasza Lite (#79341) üzenetére


Lite
őstag

Kábelügyben (#79341 ) tud valaki segíteni? RCA - 6.3 mono jack kábelt kellene készítenem... :R

(#79639) s4tch válasza Lite (#79638) üzenetére


s4tch
veterán

Írj bordornak az avx-en.

(#79640) Lite válasza s4tch (#79639) üzenetére


Lite
őstag

Ő valaki szakértő?

(#79641) s4tch válasza Lite (#79640) üzenetére


s4tch
veterán

Ő maga készít kábeleket. Itt is vagyunk néhányan, akiknek már van/volt bordor kábele. Az enyémekkel elégedett vagyok.

(#79646) Bass


Bass
addikt

Kb 15 éve vagyok tag de régen nem voltak ilyen gyerekes viták,szánalom hogy milyen gyorsan zuhan a színvonal. Menjetek el nov 18-án Testamentre és pár sör mellett tomboljátok ki ezt 😀

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#79648) bta1 válasza Dorian (#79593) üzenetére


bta1
őstag

A hosszú tárolás önmagában is "gond". Miután elővesszük, az első napokban kis túlzással rá sem ismerünk a hangjára. Néha olyan pocsék, mintha tényleg elromlott volna..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.