Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28601) Patice válasza csige791 (#28600) üzenetére


Patice
nagyúr

Ehhez a cucchoz egy házimozi erősítőre lesz szükséged.

A hangkártyát optikai kábellel tudod majd a házimozi erősítő egyik ugyan ilyen (digitális) bemenetére kötni. Így a Hm-erősítő kódolja majd ki a "becsomagolt" AC3 és DTS hangsávokat, vagy csak simán kierősíti az LPCM-et.

A házimozi erősítőknek általában 5 hangfalkimenete van (vagy akár több) ezekre a kimenetekre tudod majd kötni a kis hangsugárzókat a mellékelt kábelekkel.

Az erősítőn általában van "sub pre-out", azaz előerősített kimenet az aktív mélynyomó számára. Ezt a kimenetet egy koaxiális ("szub") kábellel tudod összekötni a mélynyomón lévő "Line level input"-ra. Esetleg szükséged lesz még egy Y-kábelre a mélynyomónál, hogy az egy szál kábelt be tudd kötni mindkét RCA csatira. De lehet nem kell.

Tehát egy olyan házimozi erősítőre lesz szükséged, amin van optikai bemenet (legalább 1) és van szub kimenet (legalább 1).

+ 1 optikai kábel (Hangkari --> erősítő)
+ 1 szubkábel (Erősítő --> mélynyomó) + esetleg Y kábel

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28602) csige791 válasza Patice (#28601) üzenetére


csige791
tag

Tudnál esetleg egy konkrét márkát/típust ajánlani, mert sajnos nem vagyok benne ebben témában annyira, hogy tudjam melyik a jobb minőség. Ezt a hangfal szettet is 2 hét kutakodás után választottam ki.

(#28603) KMT válasza csige791 (#28602) üzenetére


KMT
addikt

Mindig erősen gyanakodj, ha valaki (egy ilyen rövid kérdésre) konkrét típust javasol. Ez nem olyan, mint a számítástechnika, itt jóval több a szubjektivitás, egyéni preferencia. Magyarán a legjobb, ha te tudod, melyiket akarod. :P

Amúgy is, ez a hifi topik. HM: [link]

(#28604) tlac válasza KMT (#28603) üzenetére


tlac
nagyúr

ennek ellenére én most feltetszem a kérdést, hogy néz ki egy belépőszintű lánc?
hogy lehet ezen egyáltalán elindulni?

(#28605) bajnokpityu válasza Ear001 (#28599) üzenetére


bajnokpityu
félisten

:)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#28606) Patice válasza csige791 (#28602) üzenetére


Patice
nagyúr

2 hét hallgatózás után kellett volna. ;]

Konkrét típust direkt azért nem írtam, mert azt ajánlott saját magadnak, meghallgatás után kiválasztani. Vagy ha használt is szóba jöhet, akkor azokat még inkább ajánlott meghallgatni vásárlás előtt. És sokszor csak az olyan eladótól érdemes vásárolni, aki ezt megengedi.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28607) KMT válasza tlac (#28604) üzenetére


KMT
addikt

Könnyen lehet, hogy rondán. ;]

Hallgatózással....
Teljesen nulláról nehéz indulni. Ha nekem most kellene, én először eltervezném, hogy lakáson, szobán belül hogyan lehet elhelyezni (és esetleg előre kezelném az akusztikát...). Ez után ideális a hangsugárzóval kezdeni, viszont ugye a lánc többi tagja nélkül ez nehéz. Mivel a legjobb módszer a készülékek otthoni kipróbálása vásárlás előtt, így megpróbálnék kölcsönkérni dolgokat (ismerősöktől, vagy letét ellenében), esetleg összerakni egy "ideiglenes" láncot. A lényeg, hogy hogy (legalább körülbelül) be legyen lőve, hogy milyen/melyik hangsugárzó ideális az ízlésemnek ÉS a szobába (pont ezért kezdenék ezzel, mert a doboz két irányból is be van "határolva"...). Ezek után talán a legcélszerűbb jó erősítőt párosítani a dobozhoz, mivel itt nagyobb a "kölcsönhatás", mint a "forrás" és az erősítő között. Végül jöhet a forrás (DAC, CD, PC stb), majd a drótok.

Előtte érdemes járni ide-oda hallgatózni persze.

(#28608) #40835072


#40835072
törölt tag

Egy lemezlejátszót szeretnék működtetni.

Van egy ULM CS530 as lemezlejátszó, egy Orister 1015 erősítő, és két darab Sanyo SX500 as hangfal.

Az ULM CS530 ból kilóg egy egy Piros és Fehér csatlakozópár , egy konnektorkábel, és egy 2 villa alakú kicsi csatlakozó

Az orister 1015 ből csak egy konnektorkábel lóg ki, a hangfalakhoz nincs kábel.

Hogy tudnám összerakni hogy működjön?
Kell még hozzá valami?

(#28609) blattida válasza #40835072 (#28608) üzenetére


blattida
nagyúr

Kellene hozzá egy din-rca átalakító kábel (ilyen), egyik felén a sztereó din csatlakozó (az menne az orister lemezjátszó bemenetébe), a másikon pedig két rca aljzat, azokba menne a dual lemezjátszó két rca lengődugója.
Mivel az oristeren nincs testelési lehetőség, ezért a lemezjátszó testelő kábelét nem tudod csatlakoztatni.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#28610) #40835072 válasza blattida (#28609) üzenetére


#40835072
törölt tag

És a Sanyokat miből kötöm mivel hova?:D

(#28611) blattida válasza #40835072 (#28610) üzenetére


blattida
nagyúr

Az oriszter dines hangsugárzó aljzatába kötöd őket, ilyen din csatlakozókkal, amikbe csavarosan rögzíted a hangdobozok kábelét.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#28612) #68216320


#68216320
törölt tag

Szerintetek mennyire normális megoldás az, hogy egy center hangsugárzóban nincs hangváltó, hanem a két nagyobb hangszóróba direktbe megy a jel (amúgy sorba kötve 2db 4ohm, hogy 8ohm-os legyem), a magasra pedig egy 4.7mikroF-os normál kondi van sorbakötve? Gyárilag így vettem és nem tetszik a magas hangja, ezért szedtem szét és láttam meg.

(#28613) Patice válasza #68216320 (#28612) üzenetére


Patice
nagyúr

Nagyon olcsó rendszerekben (+ PC-s hangfalakban) ez a normális "megoldás".

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28614) #68216320 válasza Patice (#28613) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ez egy SAL center. Tény, hogy nem egy nagy szám, de gyakorlatilag hibásan szól. A beszédtartomány felső részénél van egy torzítás, ami miatt bármi egyebet kötök centernek még az is jobb. Gyakorlatilag használhatatlan így.
Mondjuk a hátuljában a 2db reflex cső is egy vicc. Csak ront rajta.
Lehet ezzel kezdeni valamit?

[ Szerkesztve ]

(#28615) Patice válasza #68216320 (#28614) üzenetére


Patice
nagyúr

Cseréld ki a kondit egy ugyan olyan értékű, csak jobb minőségűre. Szerintem ez megoldhatja a problémát. Gyanítom hogy egy sima bipoláris elektrolit kondenzátort tettek bele.

A dobozt belülről kibélelheted egy kis vatelinnel, ezzel ugyan érzékenységet vesztesz, de talán kicsit artikuláltabban fog szólni.

A reflexnyílásokat "betömheted", így magasabb lesz az alsó határfrekvencia és megint nyersz egy picit a hangon, de ezt már csak kikísérletezni tudod, hogy neked hogy jó.

A kondicserét és a kibélelést javaslom első körben. De ha már hozzá nyúlsz, akkor a belső kábelezést is kicserélheted jobb minőségűre.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28616) #68216320 válasza Patice (#28615) üzenetére


#68216320
törölt tag

Azt bizony. Egy rétegkondi kellene gondolom. Picit tartok is tőle, hogy a magasnak már annyi.

(#28617) blattida válasza #68216320 (#28616) üzenetére


blattida
nagyúr

Mit értesz rétegkondi alatt?
Fóliakondenzátorra kellene cserélned, valamilyen mkp vagy mkt típusúra.
Ám, ha már a beszédtartományban jól hallhatóan torzít, akkor sanszos, hogy más baja is van.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#28618) #68216320 válasza blattida (#28617) üzenetére


#68216320
törölt tag

A fóliakondit. Ha jól emlékszem még a tanultakra fóliák vannak nagyon közel egymáshoz rétegesen. Szerintem ugyanarra gondolunk, csak nem tudtam a helyes megnevezést. :-)

Most kikötöttem a magasat és nem hallom a torzítást magas hangerőn sem. Szerintem a magas lehet. Van egy olyan gyanúm, h a kondi nem működött a legjobban és ráengedett elég nagy teljesítményt a magasra. Mindenesetre veszek egy fóliakondit v. egy kétutas hangváltót. Aztán ha nem jó a magas akkor egy magasat.

[ Szerkesztve ]

(#28619) #71562240 válasza #68216320 (#28618) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hangváltót minek vennél? Valószínűleg csak rontanál vele a hangminőségen. Elég, ha az alkatrészhibát kiküszöbölöd (kondi és/vagy magassugárzó esetleg forrasztási hiba).

(#28620) #68216320 válasza #71562240 (#28619) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ha normalis osszeszerelesrol beszelnenk illetve komolyabb centerrol, akkor tenyleg tartanam magam a gyari dolgokhoz. De ez szerintem botranyos igy. Kiprobalom ketutas hangvaltoval. Ha jo bennemarad, ha nem, akkor direktbe hagyom a melykozep reszt es kap csak kondit a magas. Lefogtam probabol a reflexnyilast mert a melykozep egy hangtartomanyban tul eros a tobbihez kepest. Erdekes modon az is jot tett a hangkepnek. Kozelebb allt ahhoz, mikor a front hangdobozokon szolal meg. Probalok valamit kihozni belole. Persze csak egy pontig m a vegen jobban jarok egy komolyabb megvetelevel.

(#28621) bandus


bandus
veterán

sziasztok!

keresnék megoldást egy kisebb konditerem zenéjének biztosítására. méretet pontosan nem tudok, de mondjuk olyan 40-50nm lehet így hirtelen. amit szeretnénk: erősítőt, cd-lejátszóval, és usb lejátszó funkcióval, lehetőleg elég strapabíró darabot. és ehhez pedig 4 hangfalat. nem kell hűde hangosnak lennie, de szóljon szép tisztán. igénybevétel kb 24 órából 18 :)
ennek megfelelően tudnátok ajánlani valami boltot, esetleg konkrét hangrendszert? mondjuk olyan 80k huf összegig.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#28622) andorra válasza bandus (#28621) üzenetére


andorra
őstag

Ez ugyan kissé kakukktojás a fórumban, de válaszolok.
Jelen esetben 3 fontos összetevőn fog műlni, hogy viszonylag elfogadhatóan fog-e szólni a rendszer.
1. Az akusztika (Feltételezem, hogy nagyon rossz, majdnem csupasz falak, a hangfalakat biznyára magasan a falra kívánod akasztani.)
2. Az erősítő - Legjobb lenne talán egy régi, de hajdan felső kategóriás jó hangminőségű házimozi erősítőt beszerezni használtan. (35-40e Ft körül találnál.)
3. 4 db elfogadható minőségű hangdobozt nagyon olcsón nem tudom be lehet-e szerezni, én nem tudnék. Elég jót, biztosan nem.
A helyzeted tehát ebben a felállásban elég reménytelen. Csak használtban gondolkodj és emeld fejben a keretet !

(#28623) Deadzone41 válasza andorra (#28622) üzenetére


Deadzone41
őstag

vannak ezek a surround sugárzók, amik több felé szórják a hangot. háttér zenének azok nem használhatóbbak mint a sima hangdobozok?

(#28624) andorra válasza Deadzone41 (#28623) üzenetére


andorra
őstag

Háttér zenére háttérsugárzót ? Nyelvi lelemény :-)

(#28625) ozzy711 válasza #68216320 (#28614) üzenetére


ozzy711
őstag

Nekem is volt ilyen hangszórókészletű dobozom ( két háttér ). A mély-közepek még csak-csak használhatóak ( "kisimíthatóak" ) egy sorba kötött induktivitással, de a magas hangszórót dobhatod a kukába, mert az menthetetlen.
Valóban igazad van ez így átverés, mivel hibásan szól!
Kíváncsi lennék, milyen tűréshatáron belül produkálná megmérve a 75-20.000 Hz-et!?
Valószínűleg -+ 10 db vagy több... gagyi az egész!

(#28626) gorbep válasza ozzy711 (#28625) üzenetére


gorbep
senior tag

És ez így is marad, ha senki sem borítja rájuk az asztalt. Azért adhatják el így, mert mindenki belefásulva legyint, hogy át@seszték........abszurdisztán

Pedig igen sokat eladhatnak, már az eladó használtak alapján.... sokan próbálnak szabadulni is tőlük.

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#28627) ozzy711 válasza gorbep (#28626) üzenetére


ozzy711
őstag

Igen, a fogyasztóvédelemnek vagy minek, tényleg írhatna valaki!
Ja és természetesen dB a db. :B

(#28628) andorra válasza ozzy711 (#28627) üzenetére


andorra
őstag

Tájékoztatlak, hogy a Fógyasztóvédelem már réges régen csak egy sóhivatal ! Semmilyen ügyben nem érdemes hozzájuk fordulni, átirányítanak a bíróságra.

(#28629) ozzy711 válasza andorra (#28628) üzenetére


ozzy711
őstag

Akkor marad a: :W

(#28630) #71562240 válasza bandus (#28621) üzenetére


#71562240
törölt tag

Én is azt mondom, hogy emeld kétszeresére a keretet, és akkor már van min gondolkodni, de akkor is csak használt készülékeket figyelembevéve. Én valószínűleg nem házimozi erősítővel csinálnám a négy hangdoboz meghajtását, hanem bikábelezésre alkalmas erősítővel. De nem biztos.

Például lehetne használtan egy Cambridge Audio One+ az elektronikai alap (de ennek csak két hangdobozhoz van kimenete plusz szubbasszushoz, tehát 2.1-es rendszert lehetne értelmesen építeni vele), és emellé szintén használtan hangdobozokat találni.

(#28631) andorra válasza #71562240 (#28630) üzenetére


andorra
őstag

Summa summárom: bármelyik megoldást is választaná: ha azt szeretné, hogy használjuk az edzőtermét, ahhoz ki kellene kapcsolnia a zenét. :-)

(#28632) #71562240 válasza andorra (#28631) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hát, ha rendes zene szólna, akkor lehet hogy megelégednék egy mikrohifivel is kondizás zenei háttereként. :D Otthon persze nem!

(#28633) #68216320 válasza ozzy711 (#28625) üzenetére


#68216320
törölt tag

Na, éppen most rendeltem egy ugyanilyen magasat. De akkor le is mondom. Valami méretben hasonlót kell majd belefaragnom valahogyan. Ajánlottak egy olyan megoldást egy boltban ma, ahol nem volt ilyen raktáron, hogy szedjem le a keretéről a belsejét és rápattintható valami más fajta magas. Mondjuk lehet, h az is SAL volt csak más kerettel. Talán valami teljesen más gyártó magasát kellene faragnom bele.
Ötlet esetleg?

(#28634) ozzy711 válasza #68216320 (#28633) üzenetére


ozzy711
őstag

Én ennek a Tannoy-nak a magasát használtam. Annak idején 4k -ér vettem a "Hangszóró 2000 Kft"-tól, egész jól lehetett illeszteni.
Sajna ennél olcsóbban nem hiszem, hogy be lehet szerezni megfelelő minőségű magasat.

(#28635) ozzy711 válasza #68216320 (#28633) üzenetére


ozzy711
őstag

Közben megtaláltam! Még mindig lehet kapni!
Ezt javaslom! Van árnyékolt ( kompenzált ) kivitelű is!
Ennyiért ajándék! :K

[ Szerkesztve ]

(#28636) #68216320 válasza ozzy711 (#28635) üzenetére


#68216320
törölt tag

Lehet valahol látni a méreteit? Én kerestem, de nem találtam.
Nekem 8ohm-os kellene és akkora, ami befér majd a center két mély-közép sugárzója közé.
Valahogy meg kéne tudni a méreteit. Mondjuk én 5ohm-osnak látom a weboldalon.

Közben kinéztem egy másik magasat, nem egy nagy eresztés, de a SAL-nál tuti jobb.
MNC 33505 Dome - méreteiben csak picivel nagyobb, mint az eredeti volt.

Persze a Tannoy M1 magas klasszisokkal jobb lenne. Ha beférne és nem gond az 5ohm. Az erősítőm min. 8 ohm-ot jelöl.

update: már látom a Tannoy M1 magas méreteit 90x110mm. Már csak az 5ohm lehet gond.

[ Szerkesztve ]

(#28637) blattida válasza #68216320 (#28636) üzenetére


blattida
nagyúr

A magas 5 ohmja nem gond, mivel a mélysugárzó impedanciája a döntő és fontos.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#28638) #68216320 válasza blattida (#28637) üzenetére


#68216320
törölt tag

Szuper. Mar csak budapesti boltot kellene talalnom ahol van.

(#28639) blattida válasza #68216320 (#28638) üzenetére


blattida
nagyúr

Tessék.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#28640) #68216320 válasza blattida (#28639) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszi. Pont ezt találtam meg én is. Holnap fel is hívom őket van-e raktáron. Ha van már robogok is érte és valahogy belefaragom :)

(#28641) ozzy711 válasza #68216320 (#28640) üzenetére


ozzy711
őstag

És utána jön csak igazán az igazi mulatság :DD : illeszteni a mélyekhez! Ha gondolod, majd értekezhetünk, mivel hellyel-közzel kiismertem a karakterisztikáját az Tannoy-Somogyi "együttesnek"! :DDD
A két mély sorosan vagy párhuzamosan van összekötve? Úgy emlékszem egy mély 8 ohmos.

(#28642) #68216320 válasza ozzy711 (#28641) üzenetére


#68216320
törölt tag

2db 4ohm-os és sorba van kötve. Vettem egy hangváltót hozzá, amit már be is szereltem. Mondjuk érdekes, hogy ebben is 2db elektrolit kondi van fóliakondi helyett. Az nem lesz jó? Hogyan gondolod az illesztést?

Amúgy a reflexnyilásokat a végén jo volna eltüntetni, mert fülre jobban szól zárt dobozban. Persze kell bele kis csillapító szövet is v. vatta.

[ Szerkesztve ]

(#28643) Patice válasza bandus (#28621) üzenetére


Patice
nagyúr

Erősítő

Hangfalak 5.0 (a hirdetésben már csak ezek maradtak)

Philips CD

A többi a kábel. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28644) ozzy711 válasza #68216320 (#28642) üzenetére


ozzy711
őstag

Gondolom kétutas váltót vettél. Az egyik kondi valószínűleg a mély-közép magas frekvenciás levágását végzi, az nem kell fóliára cserélni.Viszont a magashoz menőt célszerű.
Az illesztést a hangváltóra gondoltam. :D
Az a baj ezekkel az "univerzális" váltókkal, hogy nagyon elméleti számítások alapján működnek.
Ha majd összerakod, úgyis hallod, hol van a gond, majd akkor megbeszélhetjük, mit lehet változtatni, hogy jobb legyen. :K

(#28645) #68216320 válasza ozzy711 (#28644) üzenetére


#68216320
törölt tag

Rendben, köszönöm. Vettem egy 3.3mikros fóliakondit is. A srác azt mondta, h ne törödjek azzal, hogy 4.7-es volt eredetileg a dobozban, mivel ha kis teljesítményű magast választok, akkor jobb a 3.3-as. Viszont akkor, ha ezt használom a magas felül áteresztőjéhez, akkor a mély vágásához is gondolom 3.3-as kellene, igaz?

(#28646) blattida válasza #68216320 (#28645) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem, maradhat az eredeti érték.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#28647) vico03


vico03
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy van egy házimozi erősítőm ami mellé terveznék beszerezni egy sztereó erősítőt!
Hangfalam (front pár) Mission M34i, legalább is amire a sztereó erősítőt kötném.
Hogyan tudom összekötni úgy a két erősítőt a hangfalakkal hogy ne okozzon egyik erősítőben sem semmilyen kárt!
Bikábelezéssel kötném össze a hangfallal és így amelyik erősítőt használnám az leadná a jelet az épen nem használt erősítő felé is, ezért kérdezem hogy ebből nem lenne e bajság, nem tenné e tönkre?
Egyébként milyen sztereó erősítőt ajánlanátok ehhez a hangfalhoz, a zenehallgatás egy Harman Kardon HD980 cd lejátszóról történne!
Zene szinte bármi: komoly, jazz, popp, r&b, rock....
Az anyagiakat figyelembe véve igen csak használt erősítőben gondolkoznék!:-)
Köszönöm a segítséget előre is! :R

(#28648) #71562240 válasza vico03 (#28647) üzenetére


#71562240
törölt tag

Keresgélj hirdetéseket Rotelekről, Cambridge Audiokról, NAD-okról, esetleg Marantzokról vagy akár Harman Kardonokról és ilyesmikről, mostanában leginkább ezek vannak itthon használtan jó ár/értékben. Aztán a konkrét találatokat kérdezd meg, hogy szerintünk mennyire éri meg az árát.

(#28649) Alpee válasza vico03 (#28647) üzenetére


Alpee
aktív tag

Csak sejtem h hogy szeretnéd, de az úgy sztem nemigazán jó megoldás. Ha van a HM erosítődön front pre-out akkor azt kösd a sztereó erősítő egyik bemenetére és a sztereó erősítőre kötöd a Missionöket. Így viszont mindkét erölködőnek működnie kell, ahhoz, h halljál is valamit.

Másik megoldás egy hangfalátkapcsoló, viszont az plusz költség...

[ Szerkesztve ]

(#28650) #68216320 válasza blattida (#28646) üzenetére


#68216320
törölt tag

Oké. Akkor a magashoz beteszem a 3.3mikro-s kondit, a mélynél pedig marad a 4.7-es elektrolit kondi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.