Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28501) Tamoo válasza tlac (#28498) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Megválaszolták. Én bajnokpityutól vettem meg. Gondolom más 9V-os táp is megteszi.

(#28502) Bodz


Bodz
nagyúr

Azt hiszem vadászok egy Sonatát akkor. :)
Jártam ma egy elektro bizományiban. Volt ott Magnat Vector 201 szép állapotban, 40-ért. Sajnos itthoni próbára nincs lehetőség, csak ott hallgatható meg. Van értelme? A Sonata jobb választás akár hallatlanul is?

(#28503) Ear001 válasza Bodz (#28502) üzenetére


Ear001
addikt

Tessék.

Szerintem jobb. Nagyon alapfokú rendszerben is több műfajon szól kellemesen, mint a Magnat, és ha gy alakul, egészen komoly láncot is elé lehet kötni, olyat, amit a Magnat végképp nem tud kiszolgálni.

(#28504) bajnokpityu válasza Bodz (#28502) üzenetére


bajnokpityu
félisten

tuti.
A régi Sonatak elég híresen jók "kezdő", és visszatérő doboznak.40-45 állapottól függően itthoni áruk.

Igazából talán egy fokkal kisebb a közép, és 2 fokkal a magasának a részletessége, mint egy Standart 2é. Azt is nagyon jó ár/értékű doboznak gondolom,de az álló.

Utóbbinak az a "baja", hogy jó erősítő kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#28505) tlac válasza bajnokpityu (#28500) üzenetére


tlac
nagyúr

nem erre gondoltam
a topikban olvasva azt látom, hogy nem ajánlott kapcsolóüzemű tápot használni, és úgy láttam a commodore tápjában trafó van, ami elvileg kevésbé zajos

(#28506) blattida válasza Ear001 (#28503) üzenetére


blattida
nagyúr

Itthon is lehet venni használtan ennyiért, ráadásul Angliából nem hozzák ide, semennyiért a hirdetett darabokat...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#28507) #71562240 válasza Bodz (#28502) üzenetére


#71562240
törölt tag

Sonata egyértelműen jobb.

(#28508) Diablo18


Diablo18
senior tag

Valaki le tudná nekem írni hogy
hogyan is épül fel egy 3 utas hangváltó

először is a nyák idáig tiszta

aztán?
vasmagos tekercs mélynek?
mellé ferrit v légmagos ?
aztán 1 kondi?

vagy pl hová megy az ellenállás ?

segítséget kérnék mert találtam 1 nagyon jó oldalt ahol mindent betudnék szerezni és tudnék építeni 1 jó kis hangváltót
[link]

jah igen és mivel ? mit mérünk mik az ideális értékek mi alapján állítjuk össze a fentebb említett alkatrészeket ?

konyha nyelven kellene nekem a számba rágni mert még nem vagyok otthon a témában (még mindig)

Ezután senkit sem zaklatnék ez lenne pályafutásom csúcsa ha meg tudnék építeni 1 normális hangváltót mert amiket bele tesznek a hangfalakba az szégyen

[ Szerkesztve ]

(#28509) Diablo18 válasza Diablo18 (#28508) üzenetére


Diablo18
senior tag

legalább az alapokat mondja el valaki :)

tudom nem szeretitek mert mindenki maga tanulja járjon utána

de időm most nincs :S olvasni több száz oldalt

(#28510) Patice válasza Diablo18 (#28509) üzenetére


Patice
nagyúr

Én nem mondom el, hanem linkelek egy nagyon jó kis leírást az alapokhoz.

Subvoice - A hangváltó 1. rész

Subvoice - A hangváltó 2. rész

Ezt már többször elolvastam és még mindig rájövök valamire, amit ott már leírtak. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28511) Diablo18 válasza Patice (#28510) üzenetére


Diablo18
senior tag

olvasom de kínai
nem tudom térben el képzelnI :)
hogy mi hová megy
ráadás 3 utashoz kellene nem 2 őhöz :B :B

(#28512) Patice válasza Diablo18 (#28511) üzenetére


Patice
nagyúr

Ne 3 utassal kezdj hangfalat és váltót építeni. :B

Mérni tudsz amúgy? Hangszórókat, frekimenetet?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28513) Diablo18 válasza Patice (#28512) üzenetére


Diablo18
senior tag

Sajnos semmit :(

egyébként nem kezdem én hanem van hangfal
normális hangváltó kellene bele és már okés is lenne

mert már cserélgetni unom tökéletesek ezek csak hangváltó kellene bele 1 értelmes

persze van az oldalon egész szép gyári is de szerintem még annál is jobb lenne ha normálisan össze tudnék építeni egyet :(

mert sajnos szakembert meg nem ismerek aki össze rakná

a dobozban amúgy van 1 25 ös mély
2 darab 10 cm es közép
és 1 tölcsér magas

bassreflexes

de a gyári hangváltón van 1 kis légmagos tekercs meg 1 kis kondi :)
kész röhej

[ Szerkesztve ]

(#28514) Patice válasza Diablo18 (#28513) üzenetére


Patice
nagyúr

Hát ha van gyári, akkor építsd föl azt jobb minőségű, de ugyan olyan értékű alkatrészekből.

Azért kérdeztem, hogy tudnál-e (vagy ismerős tudna-e) mérni, mert a korrekt tervhez először is ismerni kéne az egyes hangszórók alapvető tulajdonságait, frekvencia- impedancia- és fázismeneteit, Thiele-Small paramétereit.

Ezeket vagy gyári adatlapról lehet minden egyes hangszóróhoz beszerezni, amik sokszor elég kozmetikázott adatokat tartalmaznak.

Ezért kellene minden hangszórót külön-külön megmérni.

Aztán lehet számolni. :))

Vagy a másik lehetőség, hogy a gyári váltóba belenyúlsz és kísérletezgetéssel, meghallgatással eldöntöd melyik változtatás tetszik vagy melyik nem. Csak ez nem túl költségkímélő.

A leírt dobozhoz amúgy:

- a mélyhez alul áteresztő szűrő (első rendű esetben ez egy tekercs sorba kötve)
- a középhez egy alul- és egy felül áteresztő szűrő (egy kondi + egy tekercs sorba kötve)
- a magashoz egy felül áteresztő (egy kondi sorba kötve)

A legegyszerűbb esetben ezek a szűrők (váltók) első rendűek, azaz 6 dB/oktáv meredekséggel vágnak és nem fordítanak fázist.

A magasabb rendű váltókba bele se merek kezdeni. :))

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28515) ozzy711 válasza Diablo18 (#28509) üzenetére


ozzy711
őstag

Én már építettem néhányat, de nem javaslom neked, ha az alapokról indulsz :(
Sajnos ez sokkal összetettebb és mit ahogy azt patice leírta ismerni kellene legalább a hangszórók paramétereit ( melyiket milyen frekvencián tudod optimálisan működtetni, milyen meredekségű szűrővel érdemes váltani stb. )
Az alapokról indulva brutál nehéz feladat, ráadásul hihetetlenül időigényes is lenne, mivel minden változtatást tesztelni kellene, ami akár hónapokig is eltarthat ( az első váltómat több mint egy évig "csiszolgattam"! ), nem beszélve a költségekről, mivel rengeteg alkatrészt kellene beszerezni a próbákhoz!
Szerintem jobban jársz, ha veszel egy használt két utas monitort, amit a pénztárcád enged és esetleg annak a váltójával kísérletezgetsz, ha érdekel a dolog.
Egyébként van egy könyv amiből én is dolgoztam: Klinger: Hangdobozépítés
Ebben minden benne van.

(#28516) Ear001 válasza Diablo18 (#28513) üzenetére


Ear001
addikt

Pont neked készült ez a remek, szórakoztató kis írás, ebben benne vannak az alapok: Hogyan csináljunk rossz hangsugárzót I. és a második rész Hogyan csináljunk rossz hangsugárzót II.

Ez nem vicc, ezek tényleg remek, a hangszórók lelkivilágát érthetően és jól bemutató írások, igazi alapművek az egykor volt Hifi Magazinból.

(#28517) Ear001 válasza blattida (#28506) üzenetére


Ear001
addikt

ráadásul Angliából nem hozzák ide, semennyiért a hirdetett darabokat...

Tapasztalatom szerint elég egy udvarias levél az eladónak, és 10-ből 8-szor vállalja a szállítás, csak meg kell erősítenünk hogy igen, fizetjük a postát. Így hozott már ki nekem a postás AN K dobozt, 30 kilónyi trafót stb....

Kutya bonyolult ám az angol Ebay rendszerében rendesen beállítani azt, hogy igen, adunk el külföldre, csak fizessék ki a postát.

(#28518) Diablo18


Diablo18
senior tag

Köszönöm mindenkinek ! :R

(#28519) #71562240 válasza Diablo18 (#28518) üzenetére


#71562240
törölt tag

A köszönet mellett remélem érted is, hogy azon kívül semmibe nem reális kezdened, mint hogy egyes alkatrészeket jobb minőségűre (de azonos paraméterűre!) cserélj!
Mindazonáltal kár belé, javítani nem fogsz tudni a hangdobozodon, csak akkor állj neki, ha ezt akarod hobbidnak a közeljövőben.

(#28520) Diablo18 válasza #71562240 (#28519) üzenetére


Diablo18
senior tag

hobbinak szeretném és gondolkozom még efelé irányulni is későbbiekben

meg szerintem elektroműszerész pályára lépek:)
mert sosem késő

1 iskola,sok szak könyv
és gyakorlat után talán pár év múlva .) tudok kezdeni valamit

megoldom ha akarom

szóval köszönöm a javaslatokat
az irományokat

(#28521) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Hangfalkábelből is van valami ajánlott méret ami alá nem érdemes menni, mint pl. tápkábelnél? Konkrétan mondjuk nekem most 1.5m is elég lenne.

(#28522) Ear001 válasza Tamoo (#28521) üzenetére


Ear001
addikt

Drótja válogatja.

(#28523) Milán13 válasza #71562240 (#28492) üzenetére


Milán13
tag

Köszönöm a segítséget!
A Neat Motive 2 nagyon tetszik, ha van még ehhez a rendszerhez ötletetek, szívesen várom.
A Valhalla kábel egyenlő a Nordost Valhalla kábelével?

(#28524) blattida válasza Ear001 (#28517) üzenetére


blattida
nagyúr

Én az angol ebayről csak cédét próbáltam rendelni, de nem sikerült elérni, hogy küldje el az eladó, de nem is a kedvességemen múlott...
Máshol pedig ilyen probléma nem igazán van.
AN kiteket rendeltél kintről? A kézbesítő biztos, hogy imába foglalta a neved, pláne, ha még testépítéssel is foglalkozott. :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#28525) #71562240 válasza Milán13 (#28523) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem egyenlő, a Valhalla "vezetéknevű" az egy magyar gyártmány.

Ötlet ügyben mégegyszer felhívom a figyelmedet a listádból legoptimálisabbnak minősíthető Motive 2 mellett a két ajánlott Phonarra is, érdemes őket meghallgatni, mielőtt vásárolsz. De ha mégse, akkor amint mondtuk, a Neat-et bátran.

(#28526) super!!!


super!!!
csendes tag

Helotok.minap találtam othon egy régi Tesla összekötő kábelt és úgy gondoltam kiváncsiságbol a haverommal átforrasztatom RCA dugosra.szerintetek hogy szolna egy közepes audio láncra kötve? :)) kép az originálrol:

(#28527) blattida válasza super!!! (#28526) üzenetére


blattida
nagyúr

Szerbusz!

Mint egy pár száz forintos ic kábel, maximum.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#28528) KMT válasza Tamoo (#28521) üzenetére


KMT
addikt

Nincs. A hangfalkábel egy szükséges rossz, a hossza legyen minimális. A kisebb impedancia segít a "pontosabb" hangzásban (a damping faktort növeli).

(#28529) Ear001 válasza KMT (#28528) üzenetére


Ear001
addikt

Legalább két céget ismerek, ami NEM ajánlja a nagyon rövid hangszórókábelt. Az egyik a Naim, aminek az olcsó NACA kábeléből bizony elég hosszút ajánlanak.
A másik a Kondo/Audio Note Japan. Az érdekes felépítésű hagfalkábeleikből nem is gyártanak két méternél rövidebbet, saját tapasztalatom szerint ennél a három méteres sokkal, az öt méteres meg gólokkal jobb. Amúgy ez a vita már lement itt ezen a fórumon is, nem is olyan régen....

(#28530) KMT válasza Ear001 (#28529) üzenetére


KMT
addikt

Vicces is lenne, ha a saját termékéből minél kevesebbet ajánlana vásárlásra. :DDD

Az egyéni vélemény, ami inkább általánosításnak tűnik, meg nem hat meg. Sőt, ez kifejezetten mókás:
" Az egy méteres még igen jó, de a nyolcvan centis hallgathatatlan."
:(

(#28531) #71562240 válasza Ear001 (#28529) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hozzátennék egy dolgot a múltkori, ezirányú beszélgetéshez.
Én továbbra is azt gondolnám, hogy hosszirányban egynemű kábel esetén csak olyan értelemben beszélhetünk optimális hosszról, hogy az elektromos illesztési követelmények miatt, bizonyos kábel bizonyos berendezésben esetleg nem biztos, hogy a legrövidebb hosszban a legjobb, de ezek az illesztési követelmények is elsősorban az IC-k használatakor jelentősek. A másik eset, amikor a kábelhossz egyúttal a hangolás eszköze is, ebben az esetben azt lehet mondani, hogy bizonyos kábel bizonyos berendezésben nem a legrövidebb hosszban látszik a legjobbnak, merthogy a hosszabb kábel lefelé hangolja az esetleg magasba húzó rendszer frekvenciajellegét.
De azt még Kondo mestertől és a NAIM-tól (és bárkitől, akár a [herme]LINN-től) is erősen tamáskodva fogadom, hogy adott kábel bármely rendszerben egy adott hosszban lenne a legjobb, és nem a lehető legrövidebb hosszban. Kivéve akkor lehet ez igaz, ha adott kábelanyag és kábelszerkezet esetében a kábel hosszúságából eredő elektromos tulajdonságok a kábelnek valamilyen egyéb elektromos "hibáját", hátrányosságát kompenzálják. Ez persze lehetséges, és az audiofíliában ez nem is lenne ördögtől való, csakhogy akkor ezt Kondo mesternek is illene "bevallania", márpedig nem teszi. Tudtommal soha sem mondta még, hogy azért szükséges egy legalább valamekkora kábelhossz, mert ezzel kompenzálja a kábelének bizonyos hátrányos tulajdonságait. Pedig ez nem lenne szégyen, ha "bevallaná", de hát ő a nagyközönséget nem szokta "tájékoztatni" arról, hogy mi miért van. Ami ugyebár marketingszempont (no és persze szabadalomvédelem is sokszor).
Megint megemlítem, hogy ironikus módon ( :D ), ezügyben látszólag én kerülök a "mérnöki szemlélet" szerepébe és te az "audiofil ezotéria" szerepébe, bár erre te azt mondod, hogy Kondo mester koncepciója a lehető legmérnökibb koncepció (lásd még a minapi 47Lab példával közös Kondo példa). :)

[ Szerkesztve ]

(#28532) bajnokpityu válasza KMT (#28528) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Az a baj,hogy vannak dolgok,amik műszakilag jót tesznek, még tán mérhető is, közben neten csomóan irták,hogy a rosszabb műszaki megoldás jobban tetszett fülre. Nyilván erre játszik a minimum hangfalkábel-hossz is.

Vagy nincsen eléggé jól mérve az egész, elég sok szempontból, elég érzékeny műszerekkel, vagy még mindig sehol nem jár a mérésteknika.
Vagy sz*rik rá a világ.

Digi ICnél is szktak mondani minimum, maximum hosszakat. Nyilván más,mint hangfalkábel, de kábel, és hossz :)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#28533) KMT válasza bajnokpityu (#28532) üzenetére


KMT
addikt

Azt is sokan írják, hogy a hangszínszabályzóval jobban tetszik nekik a hang. Valahol meg kell húzni a határt, hogy mi alapján döntünk. Sokszor a jobbnak vélt hang valójában rosszabb.

(#28534) bajnokpityu válasza KMT (#28533) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Persze.
De Ezt magyarázd meg egy csöves fannak. Sávhatárolt, lassú, kicsi a felbontása, ha köcsögül nézem, és egy kevéssé jó darabot. És legalább annyian szeretik,mint ahányan útálják, mert a digitális teknika nyűgjeit elfedi.

Tehát beraksz egy mérnökileg rosszabb elemet, és mégis sokaknak jobban tetszik az egész.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#28535) Patice


Patice
nagyúr

Ehhez az egészhez hozzátenném a hiVOX mester által írtakat:

"Az RCA aljzatok nagyon kevés és borzasztó drága kivétellel nem 75Ohmos hullámimpedanciájúak. A BNC nem terjedt el digitális összeköttetésként szabványként a kommersz audióban, és mivel a forrásokon nem szokott lenni BNC aljzat, ezért ilyen esetben felesleges a dac oldalán. Mit tehetünk a sikeres ügy érdekében? Vagy jó hosszú (>2m)spdif kábelt használunk, vagy jó rövidet (<0,2m), vagy a kettő között kísérletezünk"

Lehet benne valami. Szerintem. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28536) nebulo5


nebulo5
senior tag

A kábelhossztól függő hang minőség terén, igen sekélyes az eddig begyűjtött információ szintem. Viszont egy általam tapasztalt hang változást a kábelhossz növekedésének javára tudok írni.
Korábban, a hangsugárzók elhelyezéséből adódóan, 3,7 m. hosszú kábeleket használtam. Majd amikor átrendeztem a szobát, vásárolnom kellett ugyanolyan kábelből 2 x 5,5 m. hosszúságút, hogy a szekrénysor mögé rejtve, esztétikusan elhelyezhető legyen.
(Neotech KS1032M-OFC)
Amikor első alkalommal hallgattam zenét, feltűnt, hogy a zenei tér kifejezőbb lett. Ezt az átrendezés javára írtam. A hang részletezettebé vált, és talán a leg helyesebb kifejezés a "nyugodtabb" lenne, amivel a változást tudnám leírni.
Egy kósza ötlettől vezérelve, néhány nap után visszaraktam a rövidebb kábeleket. És a zenei tér talán semmit sem változott, de a hang részletessége jól hallhatóan redukálódott.
Még néhány alkalommal ugyanezt a cserét alkalmaztam, amikor volt nálam valamelyik fórumtárs, vagy a vájtfülű haverom. És mindegyikük számára ugyanez a változás volt hallható.
Talán, (az én rendszerem komponenseivel és az adott acousztikai környezetben) ez a kábelhosszabbodás = tetszetősebb hang eset is azt tűnik alátámasztani, amit a későbbiek folyamán sikerült olvasnom egy fórumon: az ugyanolyan kábel hossza is befolyásolhatja a hangot.

Üdv: nebulo

(#28537) KMT válasza nebulo5 (#28536) üzenetére


KMT
addikt

Akkor nézzük meg, mi is változott itt. Szerinted csak a kábelhossz (ezért írod a javára), de még lehetséges:
- csatlakozások (szorosság, felületek tisztasága),
- csatlakozók rögzítése (forrasztás minősége),
- kábelek elvezetése (egyértelműen másik helyen fut; vagy ha nem, akkor a hosszabb fel van esetleg tekerve pl),
- később vett kábel --> anyagminőségbeli különbség; kábel bejáródása,
- ami még nem jut eszembe. ;]

Ez annyira összetett, hogy ezek közül egy tényezőt okként kiragadni félrevezető...

(#28538) nebulo5 válasza KMT (#28537) üzenetére


nebulo5
senior tag

Igen, van alapja az általad felhozott tényezők figyelembevételének.

A hangsugárzók felől sosem használok csatlakozót (banán dugót).
Az erősítő felől csavar szorítású a banándugó, ugyanolyan volt mindkét kábelen.
A rövidebb kábel, az egyértelmű, hogy nem mehetett a hosszabb helyén.
A hosszabb kábeleket is már használtan vettem. (nem voltak bejáródás mentesek)

Az általad felsoroltak ellenére, véleményem szerint, mégis jobb esélyel a kábel hossza okolható a hang változásáért.
Persze, részemről nagy jelentősége nincs az egésznek. Csak a téma apropóján említettem meg. És előfordulhat az is, hogy valóban az általad felsoroltak egyike is okolható a változás tényezőjeként.

[ Szerkesztve ]

Üdv: nebulo

(#28539) #03969024 válasza bajnokpityu (#28534) üzenetére


#03969024
törölt tag

"Ezt magyarázd meg egy csöves fannak. Sávhatárolt, lassú, kicsi a felbontása, ha köcsögül nézem, és egy kevéssé jó darabot."

Azért szerencsére vannak jól sikerült darabok is, amelyek ugyan nem 0,1 Hz-300kHz tartományban dolgoznak, de nem is adó üzemeltetése a cél. Ugyanezek leirhatók egy "kevéssé jó" tranzisztorosra is. Azt is meg kéne emliteni, hogy a működésből adódóan egy rakoncátlan hangsugárzót (s a jobbak bizony ilyenek) jobban megfog egy csöves. Ha bizonyos frekin esik a szóró impedanciája, akkor a tranzisztoros teljesitménye esik, "Bocsi, ennyit tudok." A csövesé pedig inkább emelkedik, "na nehogy má". Persze, tévedhetek is, mivel eddig csupán PP-t hallottam. Az olcsóbb SE-ben nem sok a bizodalmam...

(#28540) Diablo18


Diablo18
senior tag

(#28541) Dorian


Dorian
félisten

Ha van időtök a hülyeségeimre, kíváncsi lennék a véleményetekre :D

Nyári punnyadás után megint kezd belém bújni a hifibogár... Van egy félkész hta30 a polcon, de ki tudja mikor fog összeszerelődni - bedobozolódni, addig is kipróbálnék valamit még...
Jelenleg a Denon2809 mozivasat használom Lupus DAC-kal, maga az erősítő-része nem is rossz! (A belső DAC-ja viszont sehol sincs a Lupushoz, bár ehhez hozzá tesz valamit, hogy még egy PCM XXXX DAC sem tetszett igazán)

Valami olyan sztereóra lennék kíváncsi a jelenlegi használt kínálatból, ami a későbbiekben viszonylag eladható, hiszen elsősorban kíváncsiság hajt. Szeretem a nagy és levegős teret, az erőlködésmentes hangzást, megfogott, határozott mélyeket (tehát nem CA - Jungson vonal) Max 70 körül gondolkodom, Hivox tuningos Dali C6-hoz lesz, 2x50 W bőven elég.

Hirtelen jött ötlet...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28542) Patice válasza Dorian (#28541) üzenetére


Patice
nagyúr

Dalihoz egy Denont raknék sztereóban is kipróbálásra, ha már így válogatni lehet. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28543) Dorian válasza Patice (#28542) üzenetére


Dorian
félisten

Hát csak most a Denon mozivasban is főleg ez a "csokoládés" hangzás nem tetszik. A mély az legyen megfogott, erőteljes-energikus, a magasakat meg ne vágja...

Azért tettem fel a kérdést, hogy a péntek délutáni fórumos uborkaszezonban így lehet vmiről elmélkedni, beszélgetni. A mostani labilis állapotomban pont annyira esélyes, hogy semmit nem veszek, mint hogy hirtelen felindulásból veszek vmi érdekeset :D

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28544) Patice válasza Dorian (#28543) üzenetére


Patice
nagyúr

Átvihetem a NAD-omat kipróbálásra. Mostanában ritkán kapcsolom be, meg nemsokára lelépünk egy kicsit balcsira 20.-a után. Pár napig maradhat. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28545) Dorian válasza Patice (#28544) üzenetére


Dorian
félisten

Megköszönném! :K
Meg közben lépek HTA dobozolás-ügyben is, mert eddig a lustaságom / érdektelenségem miatt állt...

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28546) bajnokpityu válasza Dorian (#28545) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Egyébként ha csak érdeklődés szint,akkor van 1-2 DIY erősőtőm. Szigorúan kölcsön, és érintésvédelem nélkül. Ezeket befejezem magamnak.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#28547) Warter válasza Dorian (#28545) üzenetére


Warter
őstag

Én is kölcsön tudom neked adni a Rotel 945-t egy 1-2 hétre, ha ki akarod próbálni. Csak el kéne jönnöd érte.

(#28548) Patice


Patice
nagyúr

Dorian tesztelhet 2 hétig pár erősítővel.... :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28549) Dorian


Dorian
félisten

Hű srácok, köszi a felajánlásokat, hirtelen nem is tudom :)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28550) Patice válasza Dorian (#28549) üzenetére


Patice
nagyúr

Lesz elég helyed ennyi erősítő ideiglenes tárolásához? :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.