Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32151) whitezo88


whitezo88
nagyúr

3-0 aréna:

papnál 2 MCT (egyiket kitette bodynak, toltam ki 4. lényt: köztük volt 1 giant és egy 9/9 BK ami az ellen Sunwalkeréről is szedett, erre kitolja a 2.at, giantot lopva... később volt hungry dragon + topdeck Nova, de tolt ki Boomot és Ragnát is... kész csoda hogy nyertem. kicsit PJSalt volt szerintem :DDD

(na jó, kellett 4 lénye ellen a topdick skillstrike nekem is)

(#32152) h3lios válasza NyxNyxNyx (#32150) üzenetére


h3lios
addikt

Nekem a kalózos és zöld üveges a favorit, de akkor sajnos még nem játszottam.

B-tag: H3lios#2825

(#32153) F-ECT$ válasza Gyuri27 (#32049) üzenetére


F-ECT$
titán

Hajrá! :)

Dive ever, work never.

(#32154) fogtunder válasza h3lios (#32152) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ja, a kalózos az király, de én már meguntam pár szezon után, ez a dobócsillag király, meg az e havi is, kár, hogy a druid most éppen be van ásva 5 méter föld alá, ahhoz nagyon illene.

Gyuri27 (#32049): hát, pedig rákkal kell majd menni :) én egy kísérletet tervezek erre a hónapra, soha nem játszottam igazán érdemi mennyiségű huntert, összerakok egy smorc-smorc paklit és megnézzük, hova jutok gyakorlat nélkül. mondjuk még keresztbe tehet a tervnek, ha hányingerem lesz magamtól, de megpróbáljuk.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#32155) saelin válasza fogtunder (#32154) üzenetére


saelin
veterán

Mit jelent az smorc?

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#32156) Chuzzlee803


Chuzzlee803
aktív tag

Sziasztok!
Viszonylag új játékos vagyok, de már kezdem felfogni, és a "szakszavakat" betanultam
Egyszerű kérdéssel jöttem:
Rank 25-20 között szoktam Mage-dzsel játszani, de valahogy sokszor kikapok. Hogy, és miként építsem a deckem, vagy milyen lapokat craftoljak, és early-, mid-, vagy lategame-re gyúrjak?
Választ előre is köszi.

(#32157) EmptyParadox válasza saelin (#32155) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

(#32158) #75376384 válasza Chuzzlee803 (#32156) üzenetére


#75376384
törölt tag

attól milyen lapjaid vannak. szerintem kezdetben azzal jársz a legjobban, ha összeraksz egy basic lapos deck-et. itt találsz javaslatokat esetleges cserékre és arra, hogy melyik kaszt ellen mit érdemes csinálni. a világot nyilván nem lehet vele megváltani, de kezdetnek tökéletes. :)

(#32159) saelin válasza EmptyParadox (#32157) üzenetére


saelin
veterán

Aham. Twitchet néha szoktam nézni, de a chatet sosem... gyps spammerek gyülekezete...

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#32160) DaveNo1 válasza Chuzzlee803 (#32156) üzenetére


DaveNo1
veterán

Attól függ milyen maget akarsz játszani:

Agro deck: Flamewakerre épülő olcsó spelles/minionos deck
Mech mage: agro/midrange keverék, kell bele late game lap: Antonidas és Dr. GG
Tempó mage: tempó deck, flamewakerre épít részben, kell bele jó early game, midgame, és lategame, összességében jó tempó lapok. Lategame legendary lapok itt változóak, Dr GG alap mint szinte mindig, emellett még belefér Ragnaros, KT vagy Antonidas
Grinder mage: control deck, erős mid/late game lapokkal, és olyan reaktív lapokkal, mint pl. a bari
Freeze mage: viszonylag technikás control deck, spellekere, laphúzásra, fagyasztásra és aoe-ra épít, 3 kötelező legend bele: Emperor, Alex és Antonidas.

Hearthpwn-en nevű oldalon mindent megtalálsz ezekről.

Legkönnyebben az agro maget tudod összerakni, abba nem feltétlen kell legend lap (max Dr. GG, vagy/és Antonidas)

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#32161) EmptyParadox válasza saelin (#32159) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Jah, hát értelmes ember chat-et alapból kikapcsolja. :) Viszont az emote-ok meglehetősen találóak szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#32162) h3lios


h3lios
addikt

Szégyen, hogy a mai metában már csak az agyatlan paklikkal lehet eredményt elérni cancer, és patron, ezek mennek meg a mech rush. Ahol gondolkozni is kell az már nem játszik... :U :W

B-tag: H3lios#2825

(#32163) fogtunder válasza h3lios (#32162) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a patron nagyon nem agyatlan deck szerintem, idegesítő tud lenni, mikor kézből leüt, meg leszedi a boardod, de elég könnyű elrontani a játékot, gondolkodni kell.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#32164) Redcaster válasza h3lios (#32162) üzenetére


Redcaster
őstag

Szezon eleje van, ilyenkor rank20 körül is jobb playerek vannak, és mindenki megnyomja a hónap első pár napját, amit agro deckkel a legegyszerűbb kivitelezni... Azon kijelentésed pedig, hogy a patron warrior agyatlan deck, nevetséges... Játszál vele 150-200 meccset, és rájössz, hogy a jelenlegi meta egyik, ha nem legnehezebb paklijáról mondtál elhamarkodott véleményt :)

(#32165) Gyuri27 válasza F-ECT$ (#32153) üzenetére


Gyuri27
félisten

:R

Xixo legend már?

[link] :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#32166) saelin válasza h3lios (#32162) üzenetére


saelin
veterán

Rank 20-ról el sem tudok mozdulni! :Y Nagyon durva.

Pár napig szerintem casualozok.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#32167) fogtunder válasza saelin (#32166) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ja, hát ez a szezon eleje, majd hozzászoksz :) pár nap amúgy és elmúlik, a kemény grinderek már messze lesznek a hét végére a rank 20-tól. egyébként ilyenkor kell arénázni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#32168) Gyuri27 válasza saelin (#32166) üzenetére


Gyuri27
félisten

Akármivel megyek cumi. Persze az ellen ha mind a 30 lapból játszana se lehetne jobb.
Ilyen ez. Egyik nap tudsz játaszani, másik nap hót hülye vagy hozzá.

Amd - Radeon - Ryzen

(#32169) fogtunder


fogtunder
nagyúr

az érzés, amikor arénában az ellenfeled a negyedik water elemental és a második flamestrike után topdeckeli dr. boomot...

hogy rohadna el az ilyen, de tényleg, ráadásul még fosul is játszott.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#32170) whitezo88


whitezo88
nagyúr

érdekes tényleg ez a szezon start. mindegy mivel megy az ember, csak hogy legyen gyors. midface hunter, ami legend képes simán.

első meccs pala, 5 hpja maradt, belcher szivatott, owl nincs, rendben.
köv meccs Smith-es mechshaman healbottal, és valami 20as bursttel darál be, 1 off voltam...

3. meccs, dupla coinolt imp into t2 tap, nem játssza körbe az UTH-t sem, mégis így áll: [link] nyert is utána. erről van szó.

inkább facehunter, ez a deck még mindig nem olyan jó.

[ Szerkesztve ]

(#32171) saelin válasza fogtunder (#32167) üzenetére


saelin
veterán

Ahhoz kell még 5 gold. :U Szerintem majd holnap este kezdem el, mert napközben valahogy sosem jövök ki jól az arénával (mennyél boltba, etesd meg a macskát stb).
Túl sok a zavaró tényező, és mire belejönnék már ott kell hagynom a játékot. :(

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#32172) EmptyParadox válasza saelin (#32171) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Hogy lehetséges, hogy 5 gold kell? Vagy inkább hogy lehetséges, hogy nem 10-zel osztható a goldod? :F
Nem minden quest 10-zel osztható mennyiségű goldot ad?

Nem szóltam, arena reward kiment a fejemből. :)

[ Szerkesztve ]

(#32173) Redcaster válasza EmptyParadox (#32172) üzenetére


Redcaster
őstag

Arénából kaphat 5-el végződő goldmennyiséget :K

(#32174) saelin válasza EmptyParadox (#32172) üzenetére


saelin
veterán

Arénában jött asszem 85 gold. A questek mindig 0-ra végződő jutalmat adnak (40, 60, 100).

Hopp, megelőztek.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#32175) tomazin


tomazin
veterán

hát én próbáltam most facehunterrel feljebb kerülni, de már visszaestem vele 18-ra.

(#32176) Gyuri27 válasza tomazin (#32175) üzenetére


Gyuri27
félisten

Face hunter, hand lock, demon zoo, mech mage a repertoár. 1 win 1 lose.
18-ról indultam, ott is maradtam.

Amd - Radeon - Ryzen

(#32177) F-ECT$ válasza Gyuri27 (#32176) üzenetére


F-ECT$
titán

Mastercard warrior ellenük? :)

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#32178) h3lios válasza Gyuri27 (#32176) üzenetére


h3lios
addikt

Az a vicc, hogy bármit csinálok csak csiga lépésben haladok előre. Amikor Tempo maggel megyek viszonylag jönnek a győzelmek, persze csak ha az ellenfelem nem húz atom durván. Pl. 2 Polymorph, 2 flamestrike és társai, mert ezekkel nem tudok mit csinálni.

A Demon lock egy nagyon jó deck és nyernék is vele sokat, DE csak topdeckelnek ellene.
Ellen leszedte 8. körben a Boomot, üres volt a keze, és volt 9 HP-ja. Raktam volna ki Ganist, de még szinte melegében kapta a második BGH-t (dafaq).
Aztán Topdeck fireball és végem.

Lassan ott játok, hogy a Priest Deck-em átdolgozom, és átmegyek fullcontrol-ba (ala pashabicepsz).
Ha már itt járunk, Papmester Mike illetve itt a többi ász segíthetne, hogy mit kellene csere-berélni a deckben.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#32179) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Most 2 hunter (1 control, 1 midface), 1 warrior (control), 1 mage, 1 priest.
Az öreg Japanese priest-tel amit még régebben linkeltem most megy. Meg persze szezon eleje van és mindenki nyomja a missplayeket.

h3lios: Most egyszerűen nem jó a meta a control priest-nek. Túl változatos és nem lehet felkészülni rájuk.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#32180) h3lios válasza NyxNyxNyx (#32179) üzenetére


h3lios
addikt

Akkor gondolom a mech -es verziót érdemes nyomatni, ha valaki mindenképp priesttel akar játszani. :DD

B-tag: H3lios#2825

(#32181) NyxNyxNyx válasza h3lios (#32180) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Igen az jó lehet.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#32182) saelin válasza h3lios (#32180) üzenetére


saelin
veterán

Olyannal pont ma találkoztam életemben először... Mondom az igen! Pappal ilyet is lehet? :D

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#32183) h3lios válasza saelin (#32182) üzenetére


h3lios
addikt

Nézegettem a lapjaimat és azért lehet velük jó dolgot csinálni, bár szerintem a mage még mindig erősebb.
Priestnek továbbra is az a legnagyobb baja, hogy a hero powernél fogva irtó lassú.
Leszedései vannak, sőt két direkt AOE spellje is megvan, de valami mindig hiányzik... :D
Mondom ezt úgy, hogy a kedvenc kasztom a mage.

B-tag: H3lios#2825

(#32184) Redcaster


Redcaster
őstag

Undorító ez a facehunter... Rank18-19 között csináltam demonlockkal az 5 wines dailyt, 10-11 meccs kellett hozzá, maradtam is rank18-on. Rávettem magam hogy összerakjak egy facehuntert, pár meccs alatt lejutottam 15-re. Szomorú hogy így megy ez :U

(#32185) Gyuri27 válasza Redcaster (#32184) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azért néha ott is szopóálarc on. A win streak után jön a lose streak. Kb ugyanoda fogsz kerülni ahol voltál.

Amd - Radeon - Ryzen

(#32186) whitezo88 válasza Redcaster (#32184) üzenetére


whitezo88
nagyúr

hát a facehunter azért unalmas mert vagy tudják fogni vagy nem, ezért stabilan 55%-60% körüli a wr, épp ma beszélt erről Reynad streamen. Illetve ő is mondta, hogy túl random a meta, nem nagyon lehet készülni (bár lehet csak magyarázni akarta miért 600on fejezbe be a szezont :D )

(#32187) Redcaster válasza Gyuri27 (#32185) üzenetére


Redcaster
őstag

Bizony winstreak után lose streak van, gyorsan abba is hagytam rank16-on, olyan szép az a questing adventurer :DDD

(#32186) whitezo88

Szerintem is a legunalmasabb deck a facehunter, ezért nem játszom, meg amúgy az aggro deckeket is utálom, a control/midrange meccsek a mindenem. Csak kíváncsi voltam, hogy így szezon elején mennyivel lehet jobban haladni huntarddal, mint mással, nos megkaptam rá a választ :K

(#32188) Mister_X válasza whitezo88 (#32186) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Szerintem az a jó, ha random a meta, minél több, működőképes konstrukció van, mintsem a fix kő-papír-olló-facehunter felállás.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#32189) saelin


saelin
veterán

Végre sikerült egy jó maget draftolni!
[link] [link]

Remélem sikerül vele 7 wint összehozni.

Szerk: Mondjuk elsőre elég furán fest, de az a lényeg hogy működik. Eddig zsinórban 2 winnél járok. Kicsit megijedtem, amikor nem jött fel elég (2) laphúzás. Szerencsémre az echo kétszer is feljött, így kb mit érdekel kategória. Szerintetek? :o

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#32190) F-ECT$ válasza saelin (#32189) üzenetére


F-ECT$
titán

7 körül valóban lehet benne, de ne keseredj el, ha csak 5.

Dive ever, work never.

(#32191) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Életem legszerencsétlenebb arénája. SMOrc-oló paladin ellen 2 impet ad az implosion így emiatt "csak" 4 minionom volt lent aminek 2 vagy kevesebb a támadása. Jön a Kodo, kiszedi az annoyotron-t a 10/10-es shielded minibot meg megöl az 6. körben miközben tökéletes* curve-m volt az elejétől.

*A lapok sem voltak rosszak: harvest golem, creeper, micro machine. De egyszerűen nem tudtam mit kezdeni a shielded minibot, TTT, 4/4buff, 4/4 buff, Kodo ellen.

Cserébe esett egy Cpt. 400Dustskin

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#32192) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Na amit írtam hogy nyertem 5-t zsinórban, most 5-ből 4-et vesztettem. Amikor én kezdek mindig vesztek, olyan erős a coin és a +1 lap.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#32193) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Tempo mage mindig stealt-et kap a clockwork gnome-ból amikor kitesz antonidast..... Aha persze :U :W

(#32194) whitezo88


whitezo88
nagyúr

istenem megint 11 winnél bukom el, sosem lesz így 12 win, de ilyenek ellen lehetetlen nyerni pl ooze nélkül, mindenre volt válasza, a mirrorra leper, water ele-re prep assa lény után, stb.

no comment: [link]

460 gold leglább jött.

előző, 10 wines pala ráadásul misplayelt, nem játszotta körbe a pyro-t (ami vagy 10 kör óta a kezemben volt, gondolhatta volna), és nem a water ele-t, hanem a 2/2t szedte le, így pont 10 élete maradt.

(#32195) fogtunder válasza whitezo88 (#32194) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem 9-3 lett tegnap az OP mage, pedig benne lett volna a 12, csak megint olyan ellenfelek jöttek, hogy nem tudtam mit kezdeni velük, ha egyetlen fireball lett volna benne, akkor talán meg is van, de tényleg, mikor olyan ok vannak, hogy a 4. water ellire eltolom a polymorphot, és topdeck Boom, azzal most mi a szart kezdjen az ember? mondjuk esett belőle tree of life, ami még nem volt meg, most már legalább tudok mill druidot játszani Kappa ja és arany hiéna volt a másik jutalom a 155 gold, meg a 40 dust mellett.

most van egy paladin, zéró aoe, 3 2 drop, 2 3 drop, viszont ha túlélek a 4. körig, akkor rekt, mert 4 truesilver van, meg olyan lategame minionok, hogy beszarás. eddig 5-1, egy meccsen nem húztam 4 mana alatti lapokat az első körökben, 6. kör lethal az ellenfélnek.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#32196) saelin válasza fogtunder (#32195) üzenetére


saelin
veterán

Erm, 9 win és csak 150 gold jutalom? Vagy félreértettem valamit? Az összefoglaló szerint 9 winnél 210 gold jár. Látom hogy az csak átlagot ír, de ez azért elég nagy difi.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#32197) whitezo88


whitezo88
nagyúr

LOL Tides kapott 50 dolcsit 40 packért, hogy gyártson arany DW-t, erre 8. pack: [link]

(#32198) NyalokAA válasza saelin (#32196) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

9 Ruby
One Goblins vs Gnomes pack
150-165 gold

Two random rewards

20-120 gold
20-50 dust
One golden or regular common card
One golden or regular rare card
One golden or regular epic card
One golden or regular legendary card

(#32199) fogtunder válasza saelin (#32196) üzenetére


fogtunder
nagyúr

meg a dust, meg az arany kártya, meg a pakk. ha dust helyett aranyat kapok, valszeg annyi lett volna. az aréna nyeremények, amik ott vannak, megközelítő értékek, eltérhet. dustot aránylag ritkán ad, a gold gyakoribb, de előfordul ez is. igazából a 40 dust pont olyan, mintha nyitottam volna egy random paklit, tehát = 100 arany.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#32200) tretyak


tretyak
aktív tag

Malylockot próbálta már valaki? Tegnap esett egy, a rugó verzió nem tűnik túl életképesnek, de ez ránézésre akár működhet is...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.