Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31851) Derrewyn válasza saelin (#31844) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Huntereket csúnyán meg lehet szívatni mustár paladinnal. Megfizethetetlen az érzés, amikor a saját "stratégiájával" vered el.
Pár divine shieldes minion, pár buff, némi mustár, és csak a face. T4-ben már ő kényszerült rá, hogy takarítson. :D

(#31852) h3lios válasza tomazin (#31849) üzenetére


h3lios
addikt

Egy Deck listet kérhetek ? :D
Most kezdtem palázni is most jelenleg aggro formában tolom a bizniszt, viszont kíváncsi vagyok te mivel jutottál le odáig.

B-tag: H3lios#2825

(#31853) NyxNyxNyx válasza h3lios (#31852) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

A cancer palában van 2 coghammer ;]

Pay to Win

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#31854) #75376384 válasza Derrewyn (#31851) üzenetére


#75376384
törölt tag

Én tegnap futottam bele egybe miközben kipróbáltam ezt az új mage-t. Miután duplázta baron-om már nem sok mindent tudott tenni (mondjuk előtte se, mivel van benne 32hp "heal") pedig utolsó lapig küzdött azzal a szenny paklival. :D
Általában csak zoo és face ellen engedem meg magamnak a bm-et, de itt se tudtam megállni.

(#31855) whitezo88


whitezo88
nagyúr

vicces napizni basic deckkel NA-n. simán nyerő helyzetből úgy vesztettem hogy stalagg-feugen->thaddius->argus>kings+prot buff. még big gamem sincs, és dust se. köv ellenfél mechmage, 5 win egy ideig el fog tartani :U

smokex! látom felvettél, még megvan a spect questem is majd less fel.

[ Szerkesztve ]

(#31856) Man0gatya válasza tomazin (#31849) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

Boom nincs a nerf listán.

(#31857) h3lios válasza NyxNyxNyx (#31853) üzenetére


h3lios
addikt

1 megvan már, tegnap lecraftoltam, a másikba meg betöröm Boom-ot, úgyis nerfelik :DDD ;]

A többi lap érdekelne, mert nem igazán vágom még ezeket a kifejezéseket amiket használtok. :D
Mustár, rák... Lassan összeáll egy komplett vacsora. :C

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#31858) F-ECT$ válasza Man0gatya (#31856) üzenetére


F-ECT$
titán

Tudtommal semmi nincs hivatalosan a listán. Majd akkor nerfelik Boomot, ha kinn lesz a következő kieg és nem kell már annyi GvG packot eladniuk a negyedéves terv teljesítéséhez ;)

Dive ever, work never.

(#31859) Derrewyn válasza #75376384 (#31854) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Hát az ilyen board cleares dolgokat kerülni kell nagyon, Druid ellen is csak azután pakolok le, ha már láttam Swipet-ot és Starfallt.
Baron jó counter a kis minionos paklik ellen, ha van, kézbe is kapod, és életben is maradsz addig. :D
Én patron warrior ellen szoktam még BM-et tolni, az "everyone get in here"-től herótom van.

[ Szerkesztve ]

(#31860) tomazin válasza h3lios (#31852) üzenetére


tomazin
veterán

Én ezzel megyek, scarlet purifiert kicserélném egy másik aldorra, de nincs.
MC tech gyakran value, jeevest futtattam még benne, de az kikerült és az 1 laphúzás is elég szokott lenni.

(#31861) h3lios válasza tomazin (#31860) üzenetére


h3lios
addikt

Majd összerakom és meglátjuk, hogy mennyire működik. :D Igazából megvan mindenem hozzá. :)

B-tag: H3lios#2825

(#31862) #75376384 válasza Derrewyn (#31859) üzenetére


#75376384
törölt tag

Szintén. :D azok miatt kapcsoltam ki a játék hangokat és hallgatok csak zenét. :D
Egyébként pont azért van 2 healbot, 2 armor, hogy kihúzzam a nagyobb minion-okig. Egy patron retek is azért tudott megverni mert a két flém közül egy se jött fel több, mint 15 lap alatt.
Még nincs nagy tapasztalatom és mintám, de az eddiek alapján elég jó ez a grinder.

[ Szerkesztve ]

(#31863) fogtunder válasza Derrewyn (#31859) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Starfallt? :Y arénán kívül hónapok óta nem láttam.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31864) Derrewyn válasza fogtunder (#31863) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Miért Druidot milyen sűrűn látni? :)
2 is volt nála, vannak emberek, akik szeretnek eltérni a metától, és ezzel néha sikerül meglepőt mutatniuk. Ezért szeretem a Mill Rogue-ot is, néha csak néznek a saját körükben, mint hal a szatyorban, miután meghúzattam és vanisheltem a boardját.

(#31865) DaveNo1 válasza F-ECT$ (#31822) üzenetére


DaveNo1
veterán

Coghammer szerintem az egyik legjobb paladin lap, gyakorlatilag minden deck ellen jó.

You are not prepared.

(#31866) DopeBob válasza Derrewyn (#31864) üzenetére


DopeBob
addikt

Druid... :U 3 napig csináltam az 5 wines napi questet... szerintem 30 meccsből kb meg is lett. Nincs életképes paklija kb. Ha nagyon nagyon nagyon mákom volt az elején, és az első pár húzásnál (mondjuk első vagy második körben már 6 manás miniont ki tudok tenni), akkor esetleg. De egyébként egy katasztrófa, és hibába 60G, dobom legközelebb. Most rugóval volt párban, ahhoz lapjaim nincsenek, de lehet még azzal is jobban járnék...

MZ/X

(#31867) F-ECT$ válasza DopeBob (#31866) üzenetére


F-ECT$
titán

Pedig mostanában volt pár legend with druid írás redditen, és volt olyan is, ami nem csak az utolsó 5 szintre használta, hanem már rank 15-től. A ramp tauntokkal vagy a fast druid tud jó lenni, de nagyon kell tudni játszani velük, nem könnyű deckek a jelenlegi metában.

Dive ever, work never.

(#31868) DaveNo1 válasza F-ECT$ (#31867) üzenetére


DaveNo1
veterán

"de nagyon kell tudni játszani velük"...őőő..azért, mulligan: innervate és wg elsősorban, ha nem jönnek rábasztál, utána meg játssz a manacurve-nek megfelelően, ami azt jelenti, hogy nem jön mindig az adott drop, akkor megint csak rábasztál, mert druiddal kb lehetetlen a tempo swing. Elsősorban a 3 és 4 drop a para, 5-től legalább már van több opció, viszont ehhez kell a WG az elején.

Szerintem nincs még egy class ami ennyire ki lenne téve a lapjárásnak.

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#31869) whitezo88 válasza F-ECT$ (#31867) üzenetére


whitezo88
nagyúr

ja, NA-n, ahol totál más a meta, írják is, hogy EU-n lehetetlen top5ben druiddal haladni normálisan.

(#31870) Gyuri27 válasza F-ECT$ (#31867) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ramp az használható. Persze ha az rng jó veled és többnyire rákot kapsz.

whitezo88: valami okos írta nem rég, hogy nem más. Indok: mert mindenki amerikai deckeket másol. :U

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#31871) sztanozs


sztanozs
veterán

Sziasztok! Én is belekezdtem nemrég (kb egy hónapja) - olvasgatom majd a fórumot és kérdezgetek hülyeségeket :D

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#31872) fogtunder válasza F-ECT$ (#31867) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát én próbálkoztam azért vele 10 környékén, van már vele pár száz ranked win, de egyszerűen nem bírtam 40% feletti wr-t produkálni. próbáltam tauntozni, meg kombózni is, dragon paklit, semmi nem működik konzisztensen. a tech lapok többnyire nincsenek nálad, ha nem tudsz rampleni rendesen, akkor 5-6. körre elúszik a board, a swipe pedig már közel nem olyan jó AOE, mint fél/egy éve volt. persze mindig benne van, hogy én vagyok a béna, de kb. a demonos handlock paklimmal könnyebb nyerni, mint druiddal.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31873) DopeBob válasza DaveNo1 (#31868) üzenetére


DopeBob
addikt

wg-t én a végén már ki is vettem... semmit nem segített, inkább nettó hátrány. Ha fel is húzok 1-2-t az elején, azt jelenti, hogy van 1-2 kör, amikor vagy nem játszok ki lényt, vagy gyengébbet mint az ellen, hogy aztán 1-2 kör múlva majd... amikor már általában vesztett helyzetből kéne valahogy visszakűzdenem magam... :U

Nagyon szeretem a druidot, most nem rég óta játszok HS-t, Naxx-ig sztem csak druiddal toltam, de valamit kezdeni kéne vele :U Még mindíg ez a legnagyobb szintű karim, és a legtöbb vinem is ezzel van.

MZ/X

(#31874) F-ECT$ válasza DaveNo1 (#31868) üzenetére


F-ECT$
titán

Ramppal T4 már nem akkora gáz, és a swinget az 5 és nagyobb manás lények hozzák, ha addig nem vernek be. Ami kb lehetetlen vele az a patron és a freeze leverése.

Dive ever, work never.

(#31875) DaveNo1 válasza F-ECT$ (#31874) üzenetére


DaveNo1
veterán

Ja főleg akkor mikor 1 manás lények tradelnek 5 manás lényeket (pl locknál flame imp + abusive már 5 sebzés)....erre mondom hogy well balanced. ;]

You are not prepared.

(#31876) h3lios


h3lios
addikt

Tegnap nekem is elsőre olyat adott, hogy 5 win Rugóval vagy Druiddal. Igaz 60 goldot ért, de el kellett skippelnem, mert esélytelen és mire meglesz addigra agykukit kapok tőle.
Aztán a sors fintora, hogy ugyan ezt kaptam csak 2 win 40 gold párosban.
Végülis a szegényes druid lapkészletemből összeraktam valamit (ancient of lore-om nincs, csak 1 war helyette). Véletlen először rank 15-nél indultam vele és meglepetésemre elvertem viszonylag simán 1 patron warriort. (bár nem játszott jól).

Aztán a második győzelem kb. 5-10 meccsből lett meg, mert boldog- boldogtalan elvert.
Igazából amit észrevettem, hogy az elején nerubian eggel lehet leütögetni az ellenfél lényeit, csak kell rá egy +2/+2 + a tanunt.
Ha viszont jön a Silence szívás van.

B-tag: H3lios#2825

(#31877) Mister_X válasza fogtunder (#31843) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Aláírom, tényleg megtörténhet bármi :DDD:
T1: passz
T1 (én): Cogmaster
T2: "Not quite was planned" (válasznak rá "I am sorry"), passz
T2: Shielded minibot, hit face
T3: Dark Cultist
T3: coin + Argus, Cogmaster x Dark Cultist, minibot hit face
T4: "You have bested me."

Rank 12, most keltem fel. Ha más nem, a pakli azért nem rossz, meg amúgy is, rank 5 alá szerintem bejáratott meta képes deckekkel (pl. control warrior) se tudnék lemenni.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#31878) tretyak válasza Mister_X (#31877) üzenetére


tretyak
aktív tag

Na várjunk csak...minibot és dark cultist? Ez valami újfajta extratolvajplébános?! :D

(#31879) fogtunder válasza tretyak (#31878) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát a minibot a paladiné volt, utána jön a pap T3, amikor cultistot rak ki.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31880) Mister_X válasza fogtunder (#31879) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Úgyúgy.

Volt egy control warrior, aki spamelte cd-re az "I will crush you"-t a játék felétől (mindre ment vissza egy "Well met"), aztán a meccs után fel is vett, hogy közölje, mekkora unmeta jampi vagyok és kapjon rákot az anyám :DDD (persze megírtam neki, hogy yolo p2w angry kid az anyázás előtt)

Előtte meg megvolt az első vereség is handlock ellen, Jarraxxusra nem maradt semmi. Utána kicseréltem Sylvanast Avenging Wrathra, azt a képébe is kapta az angry warrior.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#31881) tretyak válasza fogtunder (#31879) üzenetére


tretyak
aktív tag

Ok, vakon voltam :D
Mondjuk mi más lett volna...

(#31882) oba


oba
addikt

béna vagyok... a múltkori 0-3 után ma egy 2-3 -at tudtam összehozni arénán... a best win -em is eddig 5...
hanyagoljam az arénát? most azt csinálom, hogy quest és zoo deck -el farmolom az aranyat, általában megvan a napi 100 gold, ha olyan kedvem van... bontogatom a classick pakkokat de hulladék lapokat ad csak... ladderezni értelmetlen lenne, amúgy is kit érdekel a kártya hátlap, aréna meg veszteséges nagyon... gondolkodom, hogy összegyűjtök BRM -re, (naxx már kész van) de nem tudom
olyan egy helyben toporgós ez a játék... a reward system egy katasztrófa, nagyon rá akarják venni az embert, hogy költsön rá pénzt... vagy csak simán béna vagyok és ne sírjak? :D

(#31883) F-ECT$ válasza oba (#31882) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha a kezdéstől itt lennél, akkor gold nélkül is meglehetne az összes fontosabb lap, de 1+ év lemaradást csak pénzzel lehet gyorsan behozni.

Én a laddert legalább 20-ig elnyomnám minden hónapban.

Az arena meg olyan, hogy gyakorolni kell, különben nem lesz jobb.

BRM-et nem feltétlenül kell nyitni, kevés jó lap van benne, persze idővel majd kell minden szárny, de nem erőlködnék vele túlságosan.

Dive ever, work never.

(#31884) oba válasza F-ECT$ (#31883) üzenetére


oba
addikt

ladderen mindig felmegyek 16-15 környékére de tovább már nem megy

és ja, a kezdőknek nagyon nehéz utolérni a régieket... szinte lehetetlen is

[ Szerkesztve ]

(#31885) h3lios válasza F-ECT$ (#31883) üzenetére


h3lios
addikt

Ez így van ahogy mondod, nekem 50 rugó ráköltésével sikerült egy olyan lapkészletet összehozni, amivel már versenyképesnek érzem magam.
Persze nagyon sok még így is hiányzik és pl. sem Druid sem Rugó paklit nem tudnék játszani mert semmi nagyom nincs hozzá.
Viszont én nem vagyok az a türelmes fajta, aki naponként farmolja a goldot és semmit nem költ. Anno régen az MMO-kban mindig F2P voltam, de mára meguntam azt a tömérdek szopást ami ezzel jár. Más veszi a AAA-s címeket, meg évenként a COD-ot. Szerintem ezek hiányában ennyi belefér.

B-tag: H3lios#2825

(#31886) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Kész vagyok mint a matek házi. Warrior aréna. Mana addict, acient, secret ceeper. Pickelj paraszt. :W

Amd - Radeon - Ryzen

(#31887) NyxNyxNyx válasza Gyuri27 (#31886) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

ott kezdődnek a bajok hogy warrior aréna

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#31888) Chronos85 válasza oba (#31882) üzenetére


Chronos85
tag

Mint azt többen is írták már elöttem és te is jól láttad, egy új játékosnak igen mélyen a zsebébe kell nyúlni. Több AAAs játék árát rákölteni, és még akkor is hatalmas mákkal kitudsz állítani jó estben 3 életképes paklit ( kontroll wariról, handlockról ne is állmodj).
Az összes ismerősömnek, aki belevágott volna mióta ugye már mobilon is lehetne tolni, sajnos ugyanezt kellett mondanom. A játék jelenlegi helyzetben nem kedvez az újonnan érkezőknek.
A ranked rendszer amúgy is egy vicc, eléred egyszer a legenedt már ha érdekel egyáltalán a hátlap és ennyi. Rank 20alá meg sztem simán betudsz kerülni egy basic deckel is.
Az arénát BRM óta kicsit megvarriállták sűrűbben ad classic lapot rewardként, persze többnyire a gold rovására. Ez ugye az újonnan érkezőknek jó lehet.
Személy szerint nem probáltam, de többen is dicsérik heartharena az oldalt, nem csak megmondja, h melyik lapot pickeld a 3 közül, hanem tanácsot is ad milyen stílusú játékot kellene tolni az adott draftal.
Nyílván ettől függetlenül még ismerned kell az adott ellen specifikus lapjait is pl.: mage ellen turn 6ban nem érdemes elárasztani a boardot kis minionokkal. Bár azért ha rank 14-15 környéke összejön, akkor olyan nagy meglepetés nem hiszem h érni fog.
Tetszik vagy sem az aréna 70%ban a draftnál dől el, nyílván késöbb már nem lesz szükség az oldalra, jobban tudod igazítani a stílusodhoz is a pickeket.
Készült itt pár elemezés az egyes klasszokról, de ezek még GVG elöttiek, azóta meg sok minden változott ezért sztem inkább twitch-en vagy youtube-on nézzél szét olyanok között akik sokat streamelnek arénát és lehetőleg közben magyaráznak is, h most mi és miért is történik. Ebben talán majd más tud konkrét neveket is adni, jelenleg ultra casual modban csak a napikat szoktam letolni, bár az igaz h többnyire azt arénában.
Azért remélem az oldal segíteni fog, ha más nem is:)
Üdv.:
Chronos

[ Szerkesztve ]

(#31889) saelin válasza oba (#31882) üzenetére


saelin
veterán

" a reward system egy katasztrófa"

Ezzel az egyel nem tudok megbarátkozni... Lemászol legendig és kapsz egy hátlapot... WTF? Se gold, se pack, csak a tudat, hogy megtetted és talán egy kis fórumos vállveregetés. Nekem ennyit nem ér vele vesződni.

Az aréna már egy fokkal jobb, csak drága és nehéz a kezdőknek. Átlagban 2 napi játékból van meg 1 aréna ticket ára, ami sokszor ratyin végződik nekem is. A legjobb winem 6, átlagom 2-3, néha 4, de akkor nagyon jó napom van. Kell türelem a játékhoz az biztos! Idővel, ahogy gyűlnek a lapok majd jobb lesz valamivel, de addig nagyon vontatott (heti 1 aréna, a többi pakkokra megy el).

#31887 MikE008
Mely kasztokat éri meg arénában választani? A mage tuti jó, mert azzal lett 6 winem. :)

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#31890) Mister_X válasza h3lios (#31885) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én 250€-t is túlléptem már :DDD Hiányzik jópár legendary, ami miatt azt mondom, hogy nem teljes egypár kaszt (Antodias, Van Cleef, Jarraxxus), és kellene pár egyéb lap, hogy még teljesebbnek mondjam (Molten Giant, Ice Block, stb.), ezeket leszámítva teljes a paladin, a druid, a warrior, a priest, 90%-os a mage, rogue, shaman, 80%-os a warlock és 0%-os a hunter, mert azt szarba se veszem. Mondjuk a következő craftom egy Bolvar Fordragon lesz, esetleg Onyxia egy dragon warriorhoz.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#31891) NyxNyxNyx válasza saelin (#31889) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Paladin, Mage a 2 legerősebb és Warrior a legrosszabb. A többi köztük van. Nekem a legjobban a warlock arénák sikerülnek mert tudok low curve-re építeni és így sem fogyok ki lapokból. A priest meg valamiért nagyon nem megy arénában.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#31892) M3oH


M3oH
addikt

Most nyitottam 4 packot, abból 3 legend jött, Gazlowe, Neptulon és arany Illidan. Mellette arany P. Shredder. Asszem egy időre ellőttem a Luckot :P

(#31893) saelin válasza NyxNyxNyx (#31891) üzenetére


saelin
veterán

Köszi, ezt megjegyzem. Legalább tudom, hogy warriorral miért csak 1-2-ket sikerül menni... Meh~

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#31894) h3lios


h3lios
addikt

Azon gondolkoztam, hogy jó lenne egy HS TS -t csinálni, ahol lehetne közösségi életet élni, mert sok esetbe 1-1 aréna draftkor is lehetne segíteni a többieknek.
Nem tudom nektek erről mi a véleményetek ?

Illetve nagyon OFF:
Nektek nem szarakodik az Adblock mostanában ?
Nekem napok óta van amikor meghülyül és semmilyen weblap nem tölt be (chrome alól), mert "várakozás az adblock plus-ra" a status. Amikor eltávolítom minden megy ahogy kell. :W

B-tag: H3lios#2825

(#31895) ígyvanferi válasza saelin (#31893) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nekem druiddal is elég jól szokott menni, a második legsikeresebb kasztom arénában a mage után. Volt már vele is 12 win. Tauntok, boardclear, nagy common dögök, opciós kártyák, early leszedések, érdemes druiddal is próbálkozni szerintem.

(#31896) NyxNyxNyx válasza h3lios (#31894) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Egy hely ahol mindenki kisírhatja magát.

Olyan lesz az a TS, mint egy gyerekmegőrző. ;]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#31897) #75376384 válasza NyxNyxNyx (#31891) üzenetére


#75376384
törölt tag

Mindenki ezeket mondja, de én személy szerinte ezekkel szoktam a legrosszabbat menni. :D
Nálam warlock, shaman a két nyerő. Utóbbival különösen élvezetes is a játék szvsz.

(#31898) Man0gatya válasza M3oH (#31892) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

Pont láttam is :D Csak néztem hogy ez mi :D

(#31899) h3lios


h3lios
addikt

A Doomhammer miért nem legendary ? OP mint a szemét.

B-tag: H3lios#2825

(#31900) adrian94


adrian94
őstag

Kezdőként melyik paklit érdemes venni 100 goldért ? Classic vagy Goblin ?

Ha van valamelyik lapból több mint 2 akkor érdemes a többiből dustot csinálni ?

Ha ranked 20-as szinten vagyok akkor megkapom a havi hátlapot ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.