Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) pk2


pk2
tag

Biztos láttátok már de a 4 preparation azért adja keményen :D

https://www.youtube.com/watch?v=m5dkuuFguPI

(#21002) DaveNo1 válasza netpeti98 (#20996) üzenetére


DaveNo1
veterán

Ja erre gondoltam, mostani metára átalakítva szerintem nem rossz

You are not prepared.

(#21003) fogtunder válasza pk2 (#21001) üzenetére


fogtunder
nagyúr

csak az a baj, hogy mire használod el? ha nincs pyro, nem túl sokat segít.

nekem mirror meccsen kb. egy hete sikerült két thoughtstealt lopni egyszerre, meg is nyerte a meccset.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#21004) SLYM válasza DaveNo1 (#20999) üzenetére


SLYM
veterán

nekem is a napokban lett meg az uccós olyan legend ami még esélyes a mostani metában, hogy akármilyen deckbe bekerüljön. megszámoltam mennyi lap hiányzik még, 16 epic és 13 legend kell még a teljes gyűjteményhez

(#21005) DaveNo1 válasza SLYM (#21004) üzenetére


DaveNo1
veterán

Én már következő kiegészítőre gyűjtöm a dustot + goldot, most 2000 goldnál járok, de jó lenne ha lenne 5-6 ezer ha esetleg év végén kijönne.

You are not prepared.

(#21006) F-ECT$ válasza DaveNo1 (#21005) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha megcsinálod a napikat, és nem arénázol, akkor meglesz a 6k is. Viszont az még picit kevés lesz szerintem, olyan 8-10k kell, bár nem tudom, hogy dusttal hogy állsz.

Dive ever, work never.

(#21007) SLYM


SLYM
veterán

erre a kiegészítőre se kellett semmit se készülni kb, simán össze lehetett szedni 1 hét alatt a 700 goldot. a következőre se kell majd szerintem spórolni

(#21008) DaveNo1 válasza F-ECT$ (#21006) üzenetére


DaveNo1
veterán

Hát úgy számoltam napi átlag 60-70 golddal ha Karácsony előtt jön kiegészítő, akkor még 5000 goldot össze lehet szedni.

Attól is függ az egész, hogy mennyi használható legendary/epic lap lesz, ennyi bontásból gyakorlatilag már összejöhet az összes common+rare.

You are not prepared.

(#21009) fogtunder válasza SLYM (#21007) üzenetére


fogtunder
nagyúr

azért ez más lesz kicsit, megint boostereket kell nyitogatni, nem fix lapokat kapsz. ha azt vesszük, hogy 100 új lap jön, megtartják a jelenlegi eloszlást a kártyák összetételében (13% legend, 15% epic, 33%rare, 38% common), és bontasz 100 packot, az 500 kártyából lesz nagyjából 6-7 legend, 22 epic, 116 rare, a maradék ~350 pedig common. ehhez kell 10K gold ugye, tegyük fel, hogy a legendekből nem kapunk duplát, a maradéknál pedig nagyjából egyenletes az eloszlás (nem az, de ez kb. a legjobb eset). így meglesz duplán minden common és rare, hiányozni fog 8 epic és 8 legend. ha betöröd a felesleget, kapsz cirka 2400 dustot, ami még mindig bőven kevés, hogy a hiányzókat legyártsd.
és innentől a szerencse keverhet pozitív, vagy negatív irányba, szóval szerintem nem árt készülni golddal.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#21010) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Kicsit átalakítottam a control hunterem:

Csak 3 meccsre volt időm tesztelni, de hozta mindhármat. 1 Handlock + 2 Control Palát vertem, utóbbiak meg se tudtak sebezni, végig tempó előnyöm volt. Ami vicces, hogy az Azure Drake a Snipe sebzését is emeli, így egyik meccsen döntő momentum volt mikor lerakott Loathebet kiszedte 5 sebzéssel a snipe.

Lehet még később futtatok vele egy 10-20 meccses teszt szériát, meglepetés ereje talán sokak ellen jó lesz.

You are not prepared.

(#21011) pk2 válasza fogtunder (#21003) üzenetére


pk2
tag

Hát de pont ez benne a poén, hogy áthúzott 4 semmire nem jó lapot.

(#21012) F-ECT$ válasza fogtunder (#21009) üzenetére


F-ECT$
titán

Illetve még az is befolyásolja, hogy mennyi fog belőle kelleni. Tehát ha csak a lapok 60%-a lesz jó (ami várható, mert az alap legendeknél és naxxos lapoknál is ez figyelhető meg), akkor elég lehet 100-nál kevesebb bontás is.

Dive ever, work never.

(#21013) fogtunder válasza pk2 (#21011) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ilyenkor is látszik, mekkora gond, hogy írásban nem mindig jön át az irónia :)

(#21012) F-ECT$: ennek a résznek a mélyreható vizsgálatától már eltekintettem inkább, egyrészt azért, mert a common/rare könnyen összejön, másrészt azért, mert a legendek és epicek használhatósága metától függően is változik. ezért úgy vettem, hogy jó pokemon mesterként be akarjuk gyűjteni az összes kártyát.
én kezdésnek legalább 50-60 paklit szeretnék nyitni, de inkább többet, mert tuti, hogy a fos legendek fognak leesni alapból, a craftolás meg az elején nem igazán ajánlott, mert túl sokat változik minden.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#21014) Peetr86


Peetr86
tag

Ez mi, srácok? Többszöri ki- belépés után sincs változás. :(

(#21015) föccer válasza Peetr86 (#21014) üzenetére


föccer
nagyúr

Valamiért nem tud a játék csatlakozni a battle.net-re. Hosszabb-rövidebb idő után menni fog.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#21016) F-ECT$ válasza fogtunder (#21013) üzenetére


F-ECT$
titán

Én is úgy gondolom, hogy a common, rare, epic változhat a metával, így abból kell az összes, de a legendek egy része olyan szar, hogy sosem voltak részei egyik életképes paklinak sem. Az alap pakliból elég Nozdormura, Gruulra, Chora gondolni, de Naxxból is 1-2 próbálkozás után mindenki elfelejtette Maexxnát.

És azért főleg a legendek nyomják meg a pakli igényt, nekem 100 körüli nyitás után már szinte minden megvolt a legendek kivételével, azóta nyitottam még vagy 150-et, de még így sem teljes a gyűjtemény.

Szóval egy 60-as nyitást én is tervezek induláskor (van már 4k goldom), de dustból is tartalékolok, most a Leeroyok törése után van 6k, és bár lenne mire költeni (Harrison, Antonidas), de ezeket csak akkor craftolom le, ha nagyon nagyon szeretnék velük játszani :)

Dive ever, work never.

(#21017) fogtunder válasza F-ECT$ (#21016) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát nemtom, dust az most éppen van, 3500 simán, mert nem carftoltam se tiriont, se geddont, se jaraxxust, 1900 fölös kártyákban, plusz pár golden, meg egy beast és nozdormu, amit lehet törni, szóval pár top legendet ki tudok hozni. a bajom inkább az, hogy a nyakam tenném rá, hogy ha legyártok valamit, kinyitom két héten belül, nem egyszer történt már meg.
sajnos pont aranyból állok rosszabbul, amivel növelhetem az esélyeimet a craft elkerülésére, de rá kell menni újra a napikra, naxx előtt is össze bírtam szedni heti 600-at általában.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#21018) pk2 válasza fogtunder (#21013) üzenetére


pk2
tag

Hát én szoktam jelölni a sor végén egy smileyval, a tiéd így nagyon nem jött át.

(#21019) Peetr86 válasza föccer (#21015) üzenetére


Peetr86
tag

A játék újratelepítése (külső HDD-ről SSD-re) megoldotta a problémát.

(#21020) Sirandrish válasza Peetr86 (#21019) üzenetére


Sirandrish
legenda

Teljesen felesleges volt. Az ilyen gyakran megesik...5-20 perc múlva tökéletes lett volna :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21021) BoneDragon válasza Peetr86 (#21019) üzenetére


BoneDragon
veterán

Mivel a b.net nem működött, kb mire feltelepítetted ssd-re, már meg is javították. :D

(#21022) fogtunder válasza pk2 (#21018) üzenetére


fogtunder
nagyúr

mert én nem is ironizáltam, nekem nem jött át a tiéd.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#21023) F-ECT$ válasza Sirandrish (#21020) üzenetére


F-ECT$
titán

Nekem mióta átkerült SSD-re, azóta mindig sikerült a reconnect, ha megszakadt a játék, korábban meg nem. (Persze lehet, hogy a kettő között nincs összefüggés.)

Dive ever, work never.

(#21024) pethYeti


pethYeti
addikt

Imádom az Arénát annyira jó...

Én voltam a baloldali mage

(#21025) whitezo88 válasza pethYeti (#21024) üzenetére


whitezo88
nagyúr

mi más volt a kezedben? sose szabad "overextend"elni, ha van 2 óriásod, egyiket sokszor elég kijátszani, bár DW-nél ez is kisebb. Sose felejtem el mikor a DW-mre egy másik DW volt a válasz.. ahogyan azt sem, hogy a legend backes ellenfél az övével lazán belement a Vaporizebe :)

(#21026) F-ECT$


F-ECT$
titán

Bár ázsiai szerver, de legalább valami elindult:

Announcement: Hearthstone account violation and penalties
Today, we have permanently banned accounts for the use of software that violate the terms and conditions of Hearthstone. As we have emphasized in the past, a fun, fair and competitive environment is the core of the Hearthstone game experience and we will not tolerate any cheating behavior.
In addition to the account bans, the affected players will also be banned from participating in any official or affiliated Hearthstone tournaments for 3 months from the date of this announcement.
We will continue to monitor Hearthstone closely and continue to take necessary actions against any fraudulent behavior. If you notice any cheating behavior while playing Hearthstone, we encourage you to report them with the relevant information by email or through the customer support section of the website.
In order to preserve the integrity of the game environment, we strongly recommend players not to take part in any form of cheating or use any plugins or tools that affect the fairness of the game. We will continue to impose penalties on anyone that is caught cheating.
We would like to thank everyone for their continued support of Hearthstone.
The following is the list of banned accounts: (followed by a long list of 685 BattleTags)

Dive ever, work never.

(#21027) Redcaster válasza F-ECT$ (#21026) üzenetére


Redcaster
őstag

Vajon ez jelenti azt is, hogy EU-n is lehet jelenteni?

(#21028) F-ECT$ válasza Redcaster (#21027) üzenetére


F-ECT$
titán

Jelenteni lehet, érdemes leírni mindent: saját és ellenfél btag, játékmód, a meccs kezdete, vége, és a jelenség. De hogy mikor lesz itt is ban, az jó kérdés.

Dive ever, work never.

(#21029) fogtunder válasza F-ECT$ (#21026) üzenetére


fogtunder
nagyúr

olyan van egyébként, hogy a bot köszön? tegnap volt egy sámán, akiről nem tudtam eldönteni, hogy most ennyire idióta, bot, vagy arra játszik, hogy ha feleslegesen húzza a köröket, majd kilépek. a köszönésen kívül semmi interakció, csak dobálta a lapokat.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#21030) pethYeti válasza whitezo88 (#21025) üzenetére


pethYeti
addikt

7hp-m volt meg kezemben egy TBK. Muszáj volt kipakolnom, nyertem volna ha nincs dw-je...

Lehetett volna nála fireball is akkor is meghalok, de ez így gusztustalan volt.

[ Szerkesztve ]

(#21031) F-ECT$ válasza fogtunder (#21029) üzenetére


F-ECT$
titán

Volt egy reddit poszt, hogy hogyan ismerhetsz fel egy botot. Az egyik jel az (volt), hogy nem köszönnek, így lazán elképzelhető, hogy azóta ezt belefejlesztették, hogy kevesebben jelentsenek.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#21032) Redcaster válasza fogtunder (#21029) üzenetére


Redcaster
őstag

Én nem találkoztam olyannal, hogy a bot köszönt volna, habár kitudja, hogy ezek a programok milyen fejlettek... A kezdeti botokról könnyen el lehetett dönteni hogy azok voltak, mivel nem leste a lapokat, 2 hétre rá azonban már olyanok voltak... Ki tudja, pár hónap múlva már olyanok lesznek, hogy amint összegyűlik a 100 gold, automatikusan vesznek paklit, majd belerakják a már meglévő paklikba is úgy, hogy felmásznak a netre, és kiböngészi az éppen aktuálisan legjobb deckeket :DDD

(#21033) DaveNo1 válasza fogtunder (#21029) üzenetére


DaveNo1
veterán

Leginkább abból ismerhető fel, hogy nem nézi a lapokat sem nálad, sem a saját kezében + ugyanakkora időközönként támadnak a boardon lévő egységei.

You are not prepared.

(#21034) fogtunder


fogtunder
nagyúr

az volt gyanús, hogy nem nézett semmit sem magánál, sem nálam, mulligannél és első pár körben szürreálisan sokat várt, a támadási időközöket speciel nem figyeltem, de sokat nem is támadott, mert tudtam pucolni a boardját folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#21035) Redcaster


Redcaster
őstag

Szegény paladinnak Szilvinéni elrontotta a játékát :DDD A végén lapelfogyásig ment a játék, healnek köszönhetően nyertem :))

(#21036) salaam


salaam
senior tag

Jó draft kezdés :D [link]

(#21037) Sirandrish válasza salaam (#21036) üzenetére


Sirandrish
legenda

És milyen volt a draft többi része?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21038) salaam válasza Sirandrish (#21037) üzenetére


salaam
senior tag

Annyira nem jó, viszont most játszodtam le életem legjobb meccsét egy priest ellen, aki 27hpn volt, én meg 1-en. És a végére megnyertem, mert folyamatosan facere ment, nem ölte meg az armorsmithem, úgyhogy 1hp 15 armoron fejeztem be :C

Eddig 3-0 amúgy

[ Szerkesztve ]

(#21039) pk2


pk2
tag

Na végre volt egy tűrhető nyitásom. volt benne egy Savana Highmane (ez már nagyon hiányzott), egy arany wrath meg egy Abomination (mondjuk ebből nem nagyon volt szükségem a másodikra, de legalább ez is megvan)

(#21040) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Tegnap kipróbáltam a Hearthstone-t. A MtG: DotP széria után borzasztó gyerekesnek, komolytalannak tűnik a tálalás, értem én, hogy casual meg easy access, de ez már tényleg sok. Nagyon szeretnék újra kártyás játékkal játszani, de a Duels15 a demó alapján nekem óriási csalódás, így most nem tudom mi lesz..

-Vannak a játékhoz esetleg skin meg audió modok, hogy egy kicsit komolyabbnak tünjön a játék? Ez már olyan szinten eröltetetten gyerekes, hogy számomra a beleélést akadályozza :((
Tudom, hogy ezzel sokan nem fognak egyetérteni, de nekem ez tényleg fontos.

-2v2 (two headed giant)-ről van valami hír? Haverom nagyon rákattant a játékra és 2v2-ben úgy gondolom sokkal kevésbé zavarna az eröltetetten gyerekes prezentáció

-1v1-ben eddig lejátszottam 3db tanulópályát, itt nyilván semmi érdekes nem történt, 1-2 direkt sebző varázslattal meg 2/1-es lénnyel nyertem a játékot. Időben kifejezve mennyit kell kb grindelni, hogy izgalmas meccekre legyen lehetőségem?

-Online 1v1-ben hogy megy a matchmaking? Ha beleölök 10-20 órát gép elleni grindelésbe és lesz valami alap paklim, akkor milyen ellenfeleket fog dobni a gép? Azt szeretném, ha a tapasztalatomnak illetve paklimnak megfelelő játékosokkal hozna össze, ahol kb 50%-om van a nyerésre.

-Mennyire pay-to-win a játék? (Alapvetően nincs időm grindelni)

J.

[ Szerkesztve ]

(#21041) fogtunder válasza joysefke (#21040) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a 2v2 időnként feljön kérdésként a fejlesztőknek, egyelőre még azt sem mondták, hogy dolgoznának rajta, szóval arra nem igazán érdemes várni.

grind: gép ellen nincs értelme, alig kapsz érte xp-t, goldot pedig szinte egyáltalán nem, csak pár kezdő questért. a mana addicton elég jó leírások vannak kezdőknek, ajánlott elolvasni őket mindenkinek, aki bele akar vágni a játékba. ha f2p akarod nyomni és nem csak egy classal játszani, akkor elég sokat kell szenvedni az elején, de rank 20 környékén elég sok alap paklis játékos van, szóval lehet érvényesülni, nyilván legendig esélytelen eljutni nem pro paklikkal

pay2win témában én azt szoktam mondani, hogy ez sokkal inkább pay not get your ass owned all the time. egy idő után bizonyos lapok hiánya nagyon kedvezőtlenül fog hatni bizonyos paklik ellen, amivel nem tudsz mit kezdeni, mert az alap kártyákkal nincs rá megoldás. izgalmas játékra lehetőséget adó paklik általában kontroll témájúak és nem az olcsóságukról híresek (itt most nem €, hanem dust szinten beszélek). én elkedztem, de meló mellett nem volt rá időm, ezért inkább vettem párszor boostert, az rengeteget lendített rajta, viszont jobb játékos nem lettem tőle. amúgy a játék egyértelműen olcsóbb, mint a MtG (legalábbis az IRL).

a prezentáció gyerekessége alatt mit értesz egész pontosan?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#21042) joysefke válasza fogtunder (#21041) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi a válaszokat!

MtG-ből csak a DotP-szériával játszottam. Az eddig nagyon olcsó volt. Az IRL MtG az vérszívás tudom, de az amúgy sem érdekel, tehát nem viszonyítási alap.

Prezentáció gyerekessége: Elnagyolt "gyurmából mintázták" rajzok, debil hangok, folyton olyan érzésem van, hogy a 6-9 éves korosztályt akarják megszólítani.

Hasonlítsd össze ezt:
http://www.bing.com/images/search?&q=Duels+of+the+Planeswalkers+card+art&qft=+filterui:imagesize-medium&FORM=R5IR2

ezzel:
http://www.bing.com/images/search?q=Hearthstone+card+art&FORM=HDRSC2

A hangokra ugyanez vonatkozik.
J.

[ Szerkesztve ]

(#21043) Ereshkigal válasza joysefke (#21040) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Elhiszem, hogy nem tetszik a design, de bőven hozza azt a szintet, amin a játék élvezhetősége nem múlik.
Milyen kártyajátékra vágysz? Offline vagy online szeretnél inkább játszani? Nem akarok offolni, ha gondolod, privátban tudok ajánlani pár játékot.

(#21044) Sirandrish válasza joysefke (#21042) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem értem miről beszélsz

;]

Ereshkigal Offolj bátran mert engem is érdekel...a HS-re már ráuntam egy ideje :B

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21045) EmptyParadox válasza joysefke (#21042) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

A Warcraft szériának mindig is ilyen cartoonish jellegű volt a design-ja, és ezt követi HS is. Sok easter eggel, és mókás elemmel. Azért is ez az irány, mert a legnagyobb piac nyilvánvalóan Távol-Kelet, és ott nagyon népszerű a rajzfilm szerű grafika. Ha megnézed a mostanában népszerű mobákat/"f2p" játékokat, sok követi ezt.

(#21046) fogtunder válasza joysefke (#21042) üzenetére


fogtunder
nagyúr

láttam már magic kártyákat, ugyanakkor még mindig nem értem, miért pont a gyerekes jelző írja le ezt a legjobban, akkor már inkább azt mondanám rá, hogy rajzfilmes.
a magic artworkje persze rohadt jó és elég sötét, ugyanakkor én a hearthstone látványvilágában nem látok semmi kivetni valót, a kivitelezés pár esettől eltekintve elég igényes, elnagyolt festmények meg mindkét oldalon vannak, szerintem felesleges általánosítani. nagyon mást nem is érdemes várni egy warcraft világában játszódó játéktól, a voiceover szintén a szokásos blizzard színvonal, én kifejezetten szeretem, gyerekkori szép élmények kötődnek hozzá. ettől függetlenül ízlések és ficamok, elhiszem, hogy idegesít, viszont változást az ügyben felesleges várni.

ahogyan MtG szintű mélységet is, ugyannakkor ezzel a DoTP sem rendelkezik, mert pl. szabad pakli építés abban sincs. összehasonlítani egyébként felesleges is őket, teljesen más a mana rendszer, a lények közötti harc, nincs fázisokra osztva a kör, tök más a mulligan, meg még ezer dolog. felszínesebbnek tűnik, de sok finomságon tud múlni egy meccs, vannak azért ennek is mélységei.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#21047) adrian360 válasza joysefke (#21042) üzenetére


adrian360
őstag

ilyen a warcraft világa, ott ilyen karakterek, ilyen hangok vannak. az lett átültetve.
a 3 tanuló pálya meg még semmi, a konkrét játékról semmi fogalmad sincs.

(#21048) Ereshkigal válasza fogtunder (#21046) üzenetére


Ereshkigal
őstag

A 2015-ben már van pakliépítés. Továbbá vannak más Magic-es játékok is, ahol alap, hogy van.

Andrish: ok, majd írok, linkekkel, csak most főznöm kell, rám parancsoltak. :O :D

(#21049) fogtunder válasza Ereshkigal (#21048) üzenetére


fogtunder
nagyúr

tényleg, a 2015-ben van, én szerintem két éve próbáltam utoljára. mivel a kollega azt írta, csak azzal játszott, arra is reflektáltam. na nem mintha olyan nagy magic veterán lennék, gimiben bohóckodtunk vele valamennyit, de pénzünk egyértelműen nem volt rá.

ugyanakkor engem is érdekelne, milyen online cuccokkal vannak jó tapasztalataid, nekem majd minden csalódás volt, amivel szembe kerültem az utóbbi években.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#21050) Sirandrish válasza Ereshkigal (#21048) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát akkor hajrá..nehogy odaégjen :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.