Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32401) whitezo88 válasza Gyuri27 (#32398) üzenetére


whitezo88
nagyúr

healbot warriba, a 2 block meg maiden mellé? sok warri van ami dragonosabb, nefa, ysera, corruptor.

(#32402) Gyuri27 válasza whitezo88 (#32401) üzenetére


Gyuri27
félisten

Én botot nem használok. Maiden jó de az 7 mana (+shield). Addigra meg a rák megesz. Meg az 1 miniont öl. A brawl meg egyet hagy fen. A rák miatt én 2 senjivel játszom a 2 belcser melett.

Valamelyik streamernél talán BK-nál láttam dragon warrit. Azt ne kérdez mennyire jó.

Amd - Radeon - Ryzen

(#32403) F-ECT$ válasza netpeti98 (#32399) üzenetére


F-ECT$
titán

Alex nélkül nem nagyon van CW, egyszerűen túl kevés a lényed az öléshez control matchupban, illetve nincs hőst sebző spelled, a fegyverek meg az ellenfél lényeire mennek el. Nekem ilyen a Nefa warim, de most nem ezt használom. (Viszont a mostaniban is van Alex.)

Dive ever, work never.

(#32404) Dyde válasza F-ECT$ (#32403) üzenetére


Dyde
aktív tag

Huha van ám legendary bőnyállal :D 2 disznó nagy mechet hogyhogy nem töröd be? Megvan minden ami kell? :)

(#32405) F-ECT$ válasza Dyde (#32404) üzenetére


F-ECT$
titán

Hát már egy ideje gyűlnek a legendek :)

Törhető kártyában van kb 3200 dust (ez csak a létszám feletti kártyák, amiből nincs 2, azt nem törném), de mivel most nem különösebben kell semmi, így várok vele, hátha jön buff / nerf (nem fog, de hátha).

Amik nincsenek meg, azok közül talán ezek kellenének, de csak azért, hogy meglegyenek és toljak velük 3-4 partit nem mondok le a jövőbeli craftolnadó kártyákra félretett dustról:
-Vol'jin (kevés priestet játszok)
-Leeroy (ezt anno teljes áron törtem, és mivel minimálisat face hunterezek, ezért nem craftolom le megint)
-Troggzor (nem sok helyre férne be, van nála jobb)
-Malygos (sosem voltam a combo deckek híve a miracle-t leszámítva)
Kellene még néhány epic is (Lightbomb, Sabotage, Echo, Crush, Southsea Captain, Fel Reaver), de ezek szintén nem érnek annyit, hogy lecraftoljam őket.

Dive ever, work never.

(#32406) Dyde válasza F-ECT$ (#32405) üzenetére


Dyde
aktív tag

Érthető, szép gyűjtemény grat :)

(#32407) whitezo88 válasza Dyde (#32406) üzenetére


whitezo88
nagyúr

1,5 év alatt összegyűlik, páran closed beta óta toljuk már. nekem is rövidebb a lista ami nincs meg: Juggernaut csak a hiányzó class legend, neutralból Nat, Onyxia (csak volt), Cho (simában és aranyban is bontottam tavaly), Blingtron, Greenskin, ETC, Hemet, Mimiron (aranyban volt korábban), Foe Reaper, Gruul, Thermaplugg amik nincsenek. Sokat hirtelen felindulásból craftoltam aztán talán ha tíz meccset toltam velük (Flame Lev (!!!), Neptulon, Deathwing, Hogger, Mukla, Bolvar (aranyban :DDD ), Velen....)

Bolvart sajnálom, sokat vártam tőle, de nem fér bele mégha akarom is. Legjobb egy 5 manás Ogre-ként a BGH miatt, amúgyis leszedi egy silence (bár akkor Tirionra nem marad). Flame Levit még talán berakom grinder mage-be Geddon helyett, nem tudom. Neptulon nem tudom mikor lesz életképes mivel a mechshaman erősebb mint a sima, Hogger pre gvg volt jó warriban. DW-t cw-ben futtattam brm előtt, nem volt rossz benne. Velent combo papba csináltam de az most kicsit out of meta, Muklát meg eboladinba.

[ Szerkesztve ]

(#32408) pachito válasza whitezo88 (#32407) üzenetére


pachito
őstag

Adj már nekem is abból a cuccból, amit akkor szívtál, mikor Leviathant kraftoltál :DDD

(#32409) F-ECT$ válasza whitezo88 (#32407) üzenetére


F-ECT$
titán

Nekem egy csomó class legend nincs meg, konkrétan hiányzik 7, azokat tényleg csak akkor craftoltam, ha nagyon kellettek egy olyan deckhez, amit sokat akartam használni (pl Antonidas). A kivárás sokszor megoldotta az olthatatlan vágyam néhány legend iránt, pl Bolvar, Juggernaut, stb.

Pagle-t én is törtem anno teljes áron, azóta esett egy, de az még megvan :)

Dive ever, work never.

(#32410) fogtunder válasza F-ECT$ (#32409) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én a következő nagy kiegnél leszek sokkal türelmesebb, GvG legendekből craftoltam sokat (mondjuk dustom is volt vagy 5K), még az első hetekben, mikor nem állt be a meta és hát egy csomót kvázi nem is használtam azóta, Troggzor, Vol'Jin, Neptulon, mondjuk Boom és Mal'Ganis megérte, őket bőven kihasználom, de nagyjából ennyi.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#32411) Dyde válasza fogtunder (#32410) üzenetére


Dyde
aktív tag

Nekem első kraftom Sylvanas volt kb 2 hónapra, aztán most kaptam még egyet :U Meg Tyrionból is 2-t. Az érzés mikor ráviszem az egeret a kártya hátlapjára és látom h legend :DD :C és miután meglátom h nemrég kraftoltam :((( :O felbecsülhetetlen :D

(#32412) F-ECT$ válasza Dyde (#32411) üzenetére


F-ECT$
titán

Vigyázni kell a crafttal eleinte, amikor még kevés legendem volt, akkor gyorsan legyártottam 2 bgh + 2 faceless-t, aztán egy deckben sosem szerepelt ez a 4 lap így egyben :U

Dive ever, work never.

(#32413) h3lios


h3lios
addikt

Srácok nevetséges ez a pack nyitogatás. Elég sok Epic és Rare nincs meg alap pack-ból, erre fosásig nyitom a 40 dustos packokat. Kicsit már frusztráló, mert mint már korábban mondtam 0, azaz 0 db giantot sikerült eddig nyitni.
A helyzet az, hogy nem akarok többet venni, de ez így kezd már idegesíteni, mert epicet nem akarok craftolni, mert a kihasználtságához képest drága. Legendre meg már nem igazán van szükségem.
Ilyenkor mit ajánlotok ? Spóroljak goldot és várjam az új kieget ? Mert nagyon úgy néz ki, hogy más megoldást nem tudok erre. Viszont így meg az alapból nem lesznek meg fontosabb lapok. (iceblock, doomslayer, stb.)

B-tag: H3lios#2825

(#32414) #75376384


#75376384
törölt tag

Thoughtsteal... 2 szilvit és egy ragnarost lopott az ellenfél a paklimból. tudom, random... :U

(#32415) NyxNyxNyx válasza h3lios (#32413) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Szerintem megéri epic-et craftolni (főleg ha classic), sőt indokolt esetben rare-t is. Egyetlen epic amit megbántam hogy craftoltam, az a második lightbomb. Persze szívás ha nyitsz egyet utána, de az csak 300 dust bukó, nem 1200.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#32416) F-ECT$ válasza h3lios (#32413) üzenetére


F-ECT$
titán

Nekem a 4 giantből 3-at kellett craftolni, azóta sem nyitottam.

Dive ever, work never.

(#32417) Dyde


Dyde
aktív tag

Hányok ettől a rengetek facehuntertől arénán... Mi jobb facehunter ellen? Handlock vagy conroll warior?

(#32418) F-ECT$ válasza Dyde (#32417) üzenetére


F-ECT$
titán

Aréna?

Facehunter ellen a cw jobb.

Btw verseny van.

Dive ever, work never.

(#32419) Mister_X válasza F-ECT$ (#32418) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Köszönjük a linket ;]
Csak engem idegesít amúgy, hogy itt és HotS esetén is csak bemondtok valamit, hogy verseny van?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#32420) F-ECT$ válasza Mister_X (#32419) üzenetére


F-ECT$
titán

Twitch, legnézettebb csatorna ;)

Dive ever, work never.

(#32421) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Nem a skinezés lesz a nagy dobás a kínai blizzes vezető szerint: [link]

(#32422) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Napi felbecsülhetetlen érzés:

Poénból berakott Iron Jaggernaut le
köv kör, Alex és Jager üt és passz
És behúzza a bombát :DDD :DDD

(#32423) Mister_X válasza F-ECT$ (#32420) üzenetére


Mister_X
nagyúr

De nyugodtan belökhetnétek attól függetlenül a linket, mert nem egyszer fordult elő, hogy egyidejűleg több dolog futott. Nameg honnan tudjam, hogy a Gigabyte 24 Hour Water Cooling Challenge Promotion csatornát kell keresnem.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#32424) Dyde válasza F-ECT$ (#32418) üzenetére


Dyde
aktív tag

Ranked akart lenni sry :)

(#32425) saelin válasza whitezo88 (#32421) üzenetére


saelin
veterán

Valami új game mode jó lenne...

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#32426) Derrewyn


Derrewyn
senior tag

Na, akkor kezdjük egy új arénát:

(#32427) DaveNo1


DaveNo1
veterán

A jó ********** már, létezik ebben a játékban más deck mint facedeck? Rohadt dailyket nem lehet megcsinálni az idióta facedeckek miatt. Ha nem költöttem volna pénzt, már rég abbahagytam volna ezt a hulladék játékot. Persze a Blizzard meg röhög a markában mert minden retardált érvényesülni tud a face-face-face taktikával.

You are not prepared.

(#32428) Gyuri27 válasza DaveNo1 (#32427) üzenetére


Gyuri27
félisten

4 tauntos controll warri, handlock megoldja a bajod. Én ezt csinálom. Hosszabb, lassabb de több meccset nyerek. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#32429) oba válasza DaveNo1 (#32427) üzenetére


oba
addikt

én instant concedet nyomok amikor Huntert sorsol a játék... :) a tököm se fog velük szenvedni... persze néha azért játszom ellenük is, de általában nem pazarlom rájuk az időmet és az energiámat

(#32430) DaveNo1 válasza Gyuri27 (#32428) üzenetére


DaveNo1
veterán

Handlock hunter ellen? Jó vicc. Zsinorban kaptam 7 facehuntardot meg előtte 1 facewarriort (5. körben 3hp-n voltam hurrá), nagyon élvezetes volt. Utána valami csoda folytán nem jött több facedeck és nyertem is minden meccset.

Komolyan nem értem mi a jó az ilyen amőba szintű gondolkodást igénylő deckekben.

You are not prepared.

(#32431) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Van amit nem bírok megérteni a játékban, kérlek segítsetek. 1 éve játszok a játékkal, de nem költöttem rá semmi pénzt, tehát csal a daily quest-eket csinálom, semmi több. Megvan már mindkettő Adventure is, (nagy nehezen kikraftoltam őket), én tényleg csak azért játszok, hogy kikapcsolódjak és gyűjtögessek, nem versenyzésből.

Unranked (Nem aréna és nem is ranked) meccseket nem bírok megnyerni, egy viszonylag jól összerakott, de olcsóbb, főként a 2 Adventures-ből összerakott paklikból, mert a sok high ARANY karakteres retardál, feljön a full ARANY deckkel és only Legendary-Epic paklikkal szarráverni azokat, akiknek nem feltétlenül a kompetitív játékon lenne a hangsúly. És ez a jelenség egyáltalán nem ritka. De még Gold hero sem kell, elég ha olyan kártyái vannak, amik nekem évek múltán lesz meg free game alatt...

Mondjátok meg, az ilyen emberek miért nem rankedeznek, vagy arénáznak? Szóval ez olyan, mintha Kripp vagy Kolento feljönne unrankedet játszani, biztos sok esélye lenne bárkinek is, nagyon nagy élmény lenne mindkét félnek.

(Ja és nem facehunter paklikat rakok össze...)

[ Szerkesztve ]

(#32432) DaveNo1 válasza Vasinger! (#32431) üzenetére


DaveNo1
veterán

Casualban MMR alapján rak össze másokkal, Golden hero nem jelent semmit, mert sokan rank20-on farmolják, tehát egyáltalán nem top játékosok. A legendary lapok sem jelentenek sokat, a legerősebb deckekbe alig kell 1-2 (Boom pl.), de idióta facedeckekbe egyáltalán nem kell.

Van pár Pay to win deck, mint például a control warrior, de az most egyáltalán nem számít top decknek.

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#32433) Gyuri27 válasza DaveNo1 (#32430) üzenetére


Gyuri27
félisten

Jó. A mid már veszélyes a mark miatt.

Amd - Radeon - Ryzen

(#32434) DaveNo1 válasza Gyuri27 (#32433) üzenetére


DaveNo1
veterán

Face is agyonver ha 4. körig csak lapot húzol, és nem jön healbot/molten + taunt.

You are not prepared.

(#32435) Gyuri27 válasza DaveNo1 (#32434) üzenetére


Gyuri27
félisten

Bot nem kell. Acient, drake, molten, mountain, sunflury, argus kell. Ez 12 lap. Lehet nem kapsz egyet se. De az az rng. Amúgy meg lehet demon lockkal is tolni (én azt annyira nem szeretem).
Ha sok a rák érdemes ramp druidot pattintani.

Amd - Radeon - Ryzen

(#32436) ígyvanferi válasza Vasinger! (#32431) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én is kb. egy éve játszom, és négy arénabelépőn kívül másra nem költöttem, tehát mondhatjuk, hogy én is free módban nyomom. Ez alatt az idő alatt azért nyitottam pár használható legendet, kraftoltam is párat, bár nyilván hiányzik is néhány, főleg class legendek, plusz egy-két fontos epic is. Ennek ellenére minden kaszttal össze tudok rakni olyan paklit, amivel meg tudom csinálni az adott questet.

Én mondjuk csak rankedezem, illetve aréna (bár ott már rég jártam, brm elvitte a goldot, ráadásul gvg-s lapból már alig kell valami). Sosem okozott nagy gondot rank 10-ig elmenni. Bár sokszor még annyi meccset se játszom, hogy ez meglegyen.

Miért ne mehetne Kolento vagy Kripp is unranked meccset? Ennek nem az a lényege, hogy a hozzánk hasonló free playerek az összetákolt paklijaikkal meg a totál bénák ott játszanak. Inkább a tét nélküli paklipróbálgatásra való. Az meg, hogy valakinek full arany a deckje, még nem jelenti, hogy tud is játszani. Egy only legend-epic pakli pedig gyakorlatilag életképtelen.

Lehet ez a baj, próbáld ki a facehuntert!

[ Szerkesztve ]

(#32437) DaveNo1 válasza Gyuri27 (#32435) üzenetére


DaveNo1
veterán

Dehogynem ha 10 hp környékére beüt az első 5-6 körben onnan már hero power + skillcommand megnyeri a meccset. Mountain és Azure drake alapból kuka a meccsen (sorry de ez failfish), elején ancient watcherre és sunfuryra kell mulligant tolni (na meg persze molten), hogy ha van coin, akkor már második körre meglegyen a 4/5 taunt.

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#32438) SLYM válasza Vasinger! (#32431) üzenetére


SLYM
veterán

még jó, hogy pont olyan ellenfeleket sorsol be hozzád a gép, amilyen te is vagy :D

(#32439) h3lios


h3lios
addikt

A mai, egyben utolsó 40-es pack nyitásának eredménye:
Több lapra már nem igazán van szükségem, amik most fontosak voltak azokat vagy kinyitottam, vagy lecraftoltam (molten giant)

Az utolsó kép pedig egy vicces játék volt, következő körben dobáltam Antonidasra szépen a spelleket. Az azt követő 3 körben összesen 7 db fireballt kapott a srác arcba. :D (az alap 2 is nálam volt)

[link]

B-tag: H3lios#2825

(#32440) EmptyParadox


EmptyParadox
senior tag

Szerintem ti is tudjátok, hogy mire céloz a full epic/legendary paklikkal. A kompetitív netdeckes pakliknak semmi helye unrankeden, valamint az egész unranked mmr-je egy komplett baromság.

(#32441) NyxNyxNyx válasza Gyuri27 (#32433) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Ezek a rohadt hibridek. Épp most vert el az 5. körben az egyik miután hunter's markolta a deathlordomat. Lent volt egy jugglere, szóval lerakott egy wolfrider-t, a knife facere ment. Erre beletradelte a juggler-t a deathlordba, wolfrider meg face.

Miért kell ilyen OP lapokat adni a hunternek?

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#32442) DaveNo1 válasza NyxNyxNyx (#32441) üzenetére


DaveNo1
veterán

Úgy látom ma igazi huntard love van, és nem csak a rézsemről

You are not prepared.

(#32443) F-ECT$ válasza oba (#32429) üzenetére


F-ECT$
titán

Én majdnem megfogtam egy facehuntert shamannal, de a Webspinnerből Krusht kapott :O

Viszont 6 meccsből megvolt vele a dominance quest.

Dive ever, work never.

(#32444) NyxNyxNyx válasza DaveNo1 (#32442) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Az én hunter love-om eget verő. Nem véletlen bannoltam a huntert 1 kivételével minden alkalommal a PH kupán, miközben ladderen ellene van a legjobb winrate-m.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#32445) ígyvanferi válasza F-ECT$ (#32443) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Milyen sámánnal? Van két dominance plusz egy 40 goldos sámán questem. Egy füst alatt meglenne nem 20+ meccs alatt, azt nem bánnám. Egy mechsámán van összerakva, de 2-nél többet még nem játszottam vele szerintem.

(#32446) F-ECT$ válasza Vasinger! (#32431) üzenetére


F-ECT$
titán

Casualban egy folyamatosan számolt erősség alapján kapsz ellenfelet, ha nincs ilyen, akkor tágítja a keresést. Az, hogy hány meccsre néz vissza, és pontosan hogyan működik, azt csak sejteni lehet, nincs pontos leírás. Viszont az biztos, hogy nem figyeli sem az arany hero-t, sem az arany lapokat sem a deckben lévő legendaryk, epicek számát.

Én viszonylag jó játékosnak tartom magam (többször is voltam már rank 4-5), megvan az összes fontosabb legend, mégis egy csomószor megyek casualba, vagy decket próbálgatni, vagy napi questelni. Ha ott bukok 2-3 meccset, akkor lazán kapok tök kezdő játékosokat olyan lapokkal mint pl Footman, és kb el tudom képzelni, hogy mit szól a Loatheb, Sylvanas, Boom T5-6-7 playemhez.

2 dolgot tehetsz:
-Maradsz casualban, és ha túl sok erős ellenfél jön, akkor előbb-utóbb úgyis jön könnyebb, vagy esetleg tolhatsz 1-2 concede-t.
-Mész rankedre, ott biztos, hogy ha stabilizálódott a rankod (azaz kb +-3-5 rankot mozogsz), akkor a paklidnak és tudásodnak megfelelő ellenfeleket fogsz kapni, persze a metát figyelni kell, mert ha pl 10-ből 6 face hunter jön szembe, akkor nem olyan jó handlockozni.

Dive ever, work never.

(#32447) F-ECT$ válasza ígyvanferi (#32445) üzenetére


F-ECT$
titán

Teljesen átlagos control deck, vertem vele freeze maget (loatheb + heal bot alex után), oil roguet, patron warit (folyamatosan tolnia kellett a leszedéseket, nem tudta jól összevárni a combo-t), sámánt és egy mid huntert.

Dive ever, work never.

(#32448) ígyvanferi válasza F-ECT$ (#32447) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Megpróbálom előbb szerintem a mech változatot. Al'Akir hiánya szerintem elég fájó ennél. Szoros meccseken biztos döntő lap lehet.

(#32449) F-ECT$ válasza ígyvanferi (#32448) üzenetére


F-ECT$
titán

Igen, finisher rockbiterrel van flametongue-gal 10-12 dmg.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#32450) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Hogy lehet iPhone-on átmenni NA szerverre?

szerk.: oké megvan, ki kellett jelentkezni

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.