Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31151) DopeBob válasza fogtunder (#31149) üzenetére


DopeBob
addikt

Ez nemsokara kiderul :)
Kungrn f2p eddig kb 24 orat arenazott, tegnap ment ladderre samannal, es mar rank7. Olyan 60-20 korul all eddig

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#31152) F-ECT$ válasza DopeBob (#31151) üzenetére


F-ECT$
titán

Ő az átlag felett van -> folyamatosan pozitív arénában -> sokkal több gold jön össze neki, mint egy átlagos játékosnak.

Dive ever, work never.

(#31153) DopeBob válasza F-ECT$ (#31152) üzenetére


DopeBob
addikt

Ez mind igaz, csak arra valaszoltam, hogy nem kivitelezheto :)

Kiderul... De multkori 24h versenyen is rank4ig jutottak

MZ/X

(#31154) saelin válasza oba (#31148) üzenetére


saelin
veterán

Amikor hozzám! :)

F2P témához:
100%-ban ingyenesen játszva nem sokra viszi az ember... Lassan jönnek a kártyák, a gold és a kevés lap miatt nehéz helytálló deckket építeni. Minimum egy naxxramas tényleg kell, hisz ott van benne chow, blecher, stalagék, loatheb stb. Nagyon jó lapok szerezhetőek. + classhoz köthető lapok.
Azt mondjuk nem tudom, hogy szinte basic lapokkal meg lehet-e csinálni a teljes naxxt, én még csak ma fogok nekikezdeni a 2. szárnynak, úgyhogy ebben nincs tapasztalatom. A tegnapi próba alapján nem lehetetlen, de kell majd pár próbálkozás. (Igaz, nekem már akadnak jobb lapjaim, de legend az egysem... Inkább a sűrűn előforduló lapokat sikerült begyüjtenem: juggler, annoyo tron, scarlet, aco pain, piloted shredder, egy rakat warlock, warrior és mage lap. Jah, és shamanhoz is akad pár, ami még így is rettentő hiányos.)

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#31155) F-ECT$ válasza fogtunder (#31149) üzenetére


F-ECT$
titán

heti 6-800 goldot lehet összeszedni, ha többet játszol és nyersz, akkor valamivel többet. monjduk kell ~200 classic, ~200 GvG pack, Naxx és BRM, ez összesen 47K gold, amit legalább egy év összefarmolni

Amikor gyűjtögettem Naxx-ra, akkor figyeltem, és napi 50-60 gold közötti átlagot számoltam gold gyűjtésre, igaz akkoriban is csak jórészt a napi questeket nyomtam le. Szóval én heti 500 golddal számolnék hosszú távon.

A pack nyitásból összességében elég lehet a 400, bár szerintem GvG-ből kevesebb is elég, viszont classicból kicsit több kell.

47.000 / 500 = 94 hét, majdnem 2 év, de ha 700-zal számolok (6-800 átlaga), az is majdnem másfél év.

(Egyébként a másik F2P Blizz játék a HoTS is már több mint 1 évnyi farmolni valót tartalmaz, és ott gyorsabban jön az új content is.)

Dive ever, work never.

(#31156) batai15 válasza fogtunder (#31149) üzenetére


batai15
félisten

Meglátjuk mennyire mélyülök el benne.

(#31157) pachito válasza Mister_X (#31150) üzenetére


pachito
őstag

Itt szintén Gladi Longbow, Golden Peacekeeper meg 2 random rare :C

(#31158) F-ECT$ válasza saelin (#31154) üzenetére


F-ECT$
titán

Azt mondjuk nem tudom, hogy szinte basic lapokkal meg lehet-e csinálni a teljes naxxt
Vannak full basic deckek a heroicokra is, de oda már rohadt sok próba kell. A sima bossokhoz kicsit szenvedve is elég a basic pakli.

hisz ott van benne chow, blecher, stalagék, loatheb stb. Nagyon jó lapok szerezhetőek. + classhoz köthető lapok
Stalagg és Feugen nem túl jók, a többi igen.

100%-ban ingyenesen játszva nem sokra viszi az ember...
De, csak rohadt sok idő kell hozzá. Én pl több, mint 1 éve nem költök a játékra, goldból megoldottam a 3 kiegészítőt.

Dive ever, work never.

(#31159) tomazin válasza whitezo88 (#31145) üzenetére


tomazin
veterán

4rare, ebből 3nem volt meg (ami igen meglepő, hogy pont ezeket kaptam) a 4. golden (ami törhető), illetve még egy gold common.
szóval ez igen jó nyitás volt (reálértékben 475dust)

(#31160) batai15 válasza F-ECT$ (#31158) üzenetére


batai15
félisten

Hát majd meg látom. Aza baj hogy nincs elég időm se kedvem mindennap több órát játszani. Max2 ami nálam elmegy, télen több. Szóval majd ahogy haladok meglátom hogy költök e rá.

(#31161) F-ECT$ válasza batai15 (#31160) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem kell napi sok órát játszani, hanem rohadt sok napon át kell viszonylag keveset (~egy óra) játszani.

Dive ever, work never.

(#31162) fogtunder válasza F-ECT$ (#31155) üzenetére


fogtunder
nagyúr

jó, nem osztottam vissza fejben a dolgot, némi pontatlanságvan benne, de azért, mutatja, hogy nem pár hétről/hónapról van szó. én ahogy az elején költöttem rá, most is költenék, ha kezdeném, még mindig olcsóbb, mint a többi TCG, ami mögött van értelmes mennyiségű felhasználó.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31163) batai15 válasza F-ECT$ (#31161) üzenetére


batai15
félisten

Időm így van. Legalább nem unom meg hamar.

(#31164) fogtunder válasza batai15 (#31163) üzenetére


fogtunder
nagyúr

akkor első körben Naxx-ra gyűjts aranyat, mert ott fixen tudod, mit kapsz, aztán classic packok. zoo-t és fachuntert kell első körben összerakni, ezeknek a pre-GvG verzióit kell keresni. a többi majd adja magát, attól függően, hogy mik esnek a paklikból. és lehetőleg ne törj be semmit, amiből nincs legalább 2 darab, epicnél és legendnél meg inkább kérdezz rá itt és segítünk, hogy van-e értelme megtartani.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31165) Gyuri27 válasza pachito (#31157) üzenetére


Gyuri27
félisten

Golden farseer (a másik mellé) és 60 dust.
Egy gnomash jobb lett volna. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#31166) DopeBob válasza F-ECT$ (#31161) üzenetére


DopeBob
addikt

Remélem mostanában nem jön kieg :D

Nekem most van 600G-m. Még két BRD szárny hiányzik. Ha ez pipa, akkor kb 2 hét gold farm, olyan 1000-1200G, és mind elverem arénára. Addig amennyit tudok olvasgatok/videókat nézek. Aztán majd abból... :K

MZ/X

(#31167) pachito válasza Gyuri27 (#31165) üzenetére


pachito
őstag

Én a következőket fogadnám el: Al'akir, Neptulon, Troggzor, Tirion. Ezeken kívül van minden, ha kell ha nem :DDD

(#31168) fogtunder válasza pachito (#31167) üzenetére


fogtunder
nagyúr

classic packból mondjuk nehezen lesz Neptulon és Troggzor :D

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31169) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Kripp arénázik, 8,9,10 winje (0 losenál) úgy lett meg hogy 3,5,6. körben lett winje WEE-nek meg undorító mech curvenek köszönhetően. Általában ellenem jönnek így, nekem nemigen jön össze :DDD [link] 10-0 utáni meccs megy épp, és ugyanúgy nyit: coin wee, kézben abusive és flametongue, t2 14 dmg :U

mod: 11-0 :C

[ Szerkesztve ]

(#31170) oba válasza DaveNo1 (#31141) üzenetére


oba
addikt

Tinkmaster volt az egyikben szóval van benne narancs :) a többi lap teljesen használhatatlan :) ez a Tinkmaster meg nem tudom mennyire hasznos, lehet be kéne darálni?

(#31171) whitezo88 válasza oba (#31170) üzenetére


whitezo88
nagyúr

amikor még lehetett vele célozni, egyik legjobb lap volt, most már kuka.

(#31172) thesound


thesound
őstag

Itt a topicban elég sokan kaptak golden lapot a két ajándék pakkból. Random. ;]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#31173) tomazin


tomazin
veterán

(#31172) thesound (nem találtam el a válasz gombot)
Kripp kapott egy ancient of war, meg egy millhouse-t.(neki nem volt arany benne)

[ Szerkesztve ]

(#31174) Gyuri27 válasza thesound (#31172) üzenetére


Gyuri27
félisten

Blizzard random! Nem mindegy. :N

Amd - Radeon - Ryzen

(#31175) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Nem tapasztaltátok egyébként, hogy a classic pakkok mostanában nagyobb eséllyel adnak sima rare-nél jobb lapot? Pár hete kaptam a spectate-elős questet, abban volt egy Ysera, most ugye két epic és egy golden rare. És ezeken felül nem nyitottam másik pakkot. Vagy csak a szokásos random, és mivel eddig átlagban nincs túl nagy szerencsém a nyitásokkal, most kompenzált kicsit?

[ Szerkesztve ]

(#31176) szilva01 válasza ígyvanferi (#31175) üzenetére


szilva01
őstag

Nekem az utolsó ~10 pakkban fejenként egy rare volt és semmi arany :D

(#31177) F-ECT$ válasza DopeBob (#31166) üzenetére


F-ECT$
titán

Ne reménykedj benne, hogy nem jön, mivel kb 4 havonta jön a kieg, és a BRM is már 1 hónapos.

Dive ever, work never.

(#31178) salaam válasza F-ECT$ (#31177) üzenetére


salaam
senior tag

Tényleg, talán Dave ötlete volt, hogy brm után legyen újra ph! kupa.

Lehetne :DD

(#31179) pachito válasza fogtunder (#31168) üzenetére


pachito
őstag

Valószínűleg kraftolva lesznek valamikor, csak emiatt nem veszek GvFailt :DDD

(#31180) DaveNo1 válasza F-ECT$ (#31177) üzenetére


DaveNo1
veterán

Tippre szeptember elején jön a következő (nyári PAX-on mutathatják be), utána meg Karácsony előtt amit Blizzconon mutatnak be.

salaam: ja lehetne egy BRM PH kupa.

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#31181) F-ECT$ válasza DaveNo1 (#31180) üzenetére


F-ECT$
titán

Ja, a nyár gondolom náluk is picit lazább, így most én is inkább a szeptemberi időpontot tartom esélyesnek és nem az augusztusit. Van 4.2k goldom, addig még gyűlik hozzá 6k, az kb elég is lesz a kezdő csomagokra :)

Kupa lehetne, viszont nem az eddig megszokott formában (vesztesnek kell decket váltania), hanem a mostanában divatos verzióval: minden deckeddel nyerned kell a győzelemhez. (Aki néz versenyeket, és érzi magában az erőt, az összeszedhetné a szabályokat.)

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#31182) fogtunder válasza pachito (#31179) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én még a GvG hajnalán gyártottam egy Troggzort, elég szar ötlet volt. Neptulon nem olyan rossz, de meg lehet lenni bőven nélküle, mondjuk én nem is játszok sámánt többnyire.

(#31181) F-ECT$: a másik, hogy legyen BO5 ne BO3. illetve szerintem a mostani Tempo storm challenge is poén volt, végre nem a megszokott paklikkal ment mindenki.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31183) saelin válasza thesound (#31172) üzenetére


saelin
veterán

Nekem is lett golden... Angry chicken... :DDD

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#31184) fogtunder válasza saelin (#31183) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem csak egy doomsayer esett, óriási szükség volt egy negyedikre...

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31185) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Kungen rank5 f2p accounttal [link]

a meta snapshotokban azért sem hiszek, mert nemrég rossz helyre rakták a mechshamant mikor az egyik legjobb (rush) deck. hó eleji versenyen is az volt a nyerő Kungennél és Savjznál is. Én is jónak tartom. Facehunter elveri, de annál azért jobb játszani is.

GVG elég arra hogy egy ilyen decket csináljunk, legend is csak Boom meg max Loatheb kell bele, előbbi szintén GVG másik mondjuk naxx de nem alap lap bele. fireguard is upgrade, az meg brm és ennyi.

pár napja magyar HS oldalra rakta ki egy ygerek hogy legend lett USen f2p, szintén mechshaman.

[ Szerkesztve ]

(#31186) Mister_X válasza whitezo88 (#31185) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Crackle 6 dmg to face esports /kappa ;]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#31187) netpeti98 válasza DaveNo1 (#31141) üzenetére


netpeti98
addikt

Cáfolat ;]

Bár már lecarfoltam egy pár hónapja, szóval 400 Dust.

[ Szerkesztve ]

(#31188) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Összejött egy legendaryra való dust, a lista prioritási sorrendje valami ilyesmi volt: Ragnaros, Antodias, Ysera, Bolvar, Neptulon, Al'akir, Jarraxxus. Gondoltam nyitok előtte pár packot, hátha lesz valami értelmes, netán valami trash legend, hogy közelebb kerüljek esetleg még egyhez:

Menten elsüllyedek /always lucky ;]

A maradék nyitás után 2200 duston állok és még lenne törnivaló gold, a maradék trash-sel együtt talán kiad még 1200 dustot. De olyan szépséges a gold Sky Golem és Coldlight, meg a Master of Disguise is, csak azt nem tudom hol használni, na.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#31189) F-ECT$ válasza Mister_X (#31188) üzenetére


F-ECT$
titán

Antonidas elég jó class legend, de jelenleg nem futtatja minden mage deck, szóval én akkor craftolnám, ha tuti lenne a helye.

Ysera iszonyat lassú még mindig, persze egy dragon deckbe (főleg priest) van helye.

Bolvar szerintem nem fér be egyik pala deckbe se.

Neptulon, Al'Akir - ugyanaz, mint Antonidas.

Jaraxxus - handlockozni szeretnél? Mal'Ganis megvan már?

Dive ever, work never.

(#31190) adrian94


adrian94
őstag

Miért nem tudok belépni a játékba ? Jobb felső sarokban "attempting to reconnect"-et ír és van egy olyan lehetőség, hogy Go Online.. arra rányomok de nem történik semmi.. Nektek jó ?

Ebben a pillanatban jó lett :)

[ Szerkesztve ]

(#31191) pachito válasza adrian94 (#31190) üzenetére


pachito
őstag

Valami olyasmit írtak tegnap este Breaking Newsban, hogy ma karbantartás lesz, de lehet, hogy rosszul emlékszem. :F

(#31192) fogtunder válasza F-ECT$ (#31189) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én szeretem Antonidast, a mechmage paklim is arra van kihegyezve, hogy legyen midgame és laphúzás, amíg feljön és akkor a spare partokkal GG WP. a meccseim nagy részét ő szokta lehozni

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31193) tomazin válasza adrian94 (#31190) üzenetére


tomazin
veterán

én telefonról nem tudok belépni, azt írja méntesz van. :(
(bár ez simán lehet a frissen megérkezett telefon hibája)

(#31194) Mister_X válasza F-ECT$ (#31189) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Mal'Ganis volt az első GvG class legend, amit lecraftoltam. Ahogy elnézem, húzósan, de meglenne a handlock - be kellene áldozni a golden cardokat. Mechmage-ből csak Antodias hiányozna, de az új Falmewakeres tempo mage-be is megállná a helyét a sok olcsó spell miatt, de már láttam freeze mage-ben is ellenem (ezeken kívül van valami még a jelenlegi metában?), ugye turn 10 Antodias + Frost bolt + Ice lance és még le is lehetnek ruszkizva a lapok.

Amit a jelenlegi dustból tudnék csinálni:
- Neptulonos BRM control shaman
- mechshaman with Al'Akir/Neptulon (attól függ, hogy mennyire érzem szükségességét mondjuk egy lava burstnek)
- murloc shaman muhahaw (neptulon + class murloc)
- Handlock (? - magában elvinne 3200 dustot)
- freeze mage Antodiasszal (és mechmage is teljes lenne)
- Malygod shaman/warlock
- egy yolo golden legendary, amit használnék mindenhol (Sylvanas, Loatheb, Tirion, Dr. GG, Ragnaros, Deathwing)
- megerősíthetném a control palámat egy Harrissonnal meg még valamivel

Bolvart mondjuk be lehetne ide vagy oda szorítani, de vagy early csorbul, vagy eggyel kevesebb quarter/belcher lesz, vagy Loatheb helére kerül és sajnos nagyon labilis még a meta a ruszkikombós deckek miatt, ahol életet menthet Loatheb. Tehát nem élné meg az én köröm freeze mage ellen, például.

-

De mondjuk azon is elkezdhetnék gondolkodni, hogy Ragnaros hova férhetne be.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#31195) fogtunder válasza Mister_X (#31194) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ragnát pont a tempo mage szokott futtatni finishernek, bár az utóbbi két hétben nem láttam egyet sem. control warriorba, classic handlockba férhet bele talán, de azok most nem igazán népszerűek.

én a handlockot nagyon szeretem, az egyik kedvenc paklim, a démonos változat meg kifejezetten poén a voidcaller szinergia miatt. nem túl kompetitív most, de jó játszani.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31196) hrvp válasza Redcaster (#31142) üzenetére


hrvp
aktív tag

Nekem is már 3 ismerősöm mondta, hogy a 2 ingyen pakliból legendary-t nyitott, ma délután jött meg nekem is, 2.-ban volt egy Prophet Velen.

(#31197) Ps Vita válasza hrvp (#31196) üzenetére


Ps Vita
őstag

nekem is volt benne egy mukla

(#31198) saelin


saelin
veterán

Amaz most milyen deckkel játszik? Valahol meg lehet nézni a buildet?

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#31199) tretyak válasza saelin (#31198) üzenetére


tretyak
aktív tag

Twisting nether no.5 ftw, köszi blizzard :D
Bár egy szavam se lehet, ingyen volt...

(#31200) saelin válasza saelin (#31198) üzenetére


saelin
veterán

Jah, semmi... arena. Mondjuk ahhoz képest igen jól összhangban van a deck. :o

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.