Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) k.kristof válasza NyalokAA (#15000) üzenetére


k.kristof
őstag

Hacsak nem halmozott fel három 40 aranyasat vagy két 60 aranyasat.

(#15002) fogtunder válasza k.kristof (#15001) üzenetére


fogtunder
nagyúr

de akkor nem napi, hanem 3 napi :)

I hate morning people. And mornings. And People.

(#15003) Ereshkigal válasza NyalokAA (#15000) üzenetére


Ereshkigal
őstag

A daily valóban annyi, viszont winekből napi max. 100-at összeszedhetsz még, persze ahhoz seggelni kell.

(#15004) ollie válasza -conrad- (#14999) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na de ha legalább hetet nyersz egy arénán belül, akkor már több mint 150 goldot kapsz, vagyis nem kell extra befektetés.

***

(#15005) F-ECT$ válasza Tyler Durden (#14998) üzenetére


F-ECT$
titán

Én azt sem értem, hogy aki nyitott mondjuk 100 paklit az minek vesz egyáltalán?
Mert mondjuk hiányzik 4-5 kulcs legendaryja még, és nincs kedve 1-2 hónapot várni, amíg összejön arénából / goldból.

Rakat dupla lesz benne, szignifikánsan csökken a használható lapok száma..
Ez így van, viszont előre senki sem látja, hogy mennyi pack kell, mennyit akar a játékra szánni, stb.

Dive ever, work never.

(#15006) Tyler Durden válasza F-ECT$ (#15005) üzenetére

Ennyire nem emelném az egekbe a legendaryk jelentőségét. Összesen ha 5 olyan van imho ami must have, a többi inkább szinesíti a játékot. Persze ha az adott meta minden paklijával szeretne játszani az más tészta..
Azt valóban nem látod, hogy mennyi pakli kell, de azt azért csak tudod, hogy 5k-t vagy 50k-t költenél e a játékra.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#15007) Tomi13


Tomi13
aktív tag

Arénával kapcsolatban kérdeznék,mint kezdő.
Hogyan érdemes leginkább arénára felkészülni? Ha simán vagy ranked játszok az összeállított warlock paklimmal,akkor az esetek nagy részében nyerek és 18-19en egész jól el lehet lenni. Viszont szeretnék új kártyákat szerezni és inkább arénára gyűjtök össze mint sima paklira. A baj az,hogy az esetek nagy részében a 3 választható hős között már alapból nincs olyan amivel szívesen játszanék, így érthető hogy az arénai játékom általában 1-3 vagy 2-3 ra végződik ami elég katasztrófa.
Szóval Ti hogy készültök rá? Minden nap különböző hősökkel játszotok vagy pár napig csak egy bizonyossal?

(#15008) ollie válasza Tomi13 (#15007) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Arénában és constructedben is tök máshogy kell játszani, szóval az arénázást épp arénázással, mások játékának tanulmányozásával, ill. ismertetők, útmutatók olvasásával tudod megtanulni.

***

(#15009) Tomi13 válasza ollie (#15008) üzenetére


Tomi13
aktív tag

Köszi akkor keresek guide-okat arénához.

(#15010) Sirandrish válasza Tomi13 (#15009) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nézd Ollie videóit...
Magyar nyelvű, ráadásul rengeteget lehet belőlük tanulni :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#15011) F-ECT$ válasza Tyler Durden (#15006) üzenetére


F-ECT$
titán

Hát én az első 40-es pack vásárlása előtt azt hittem, hogy elég lesz :U

Dive ever, work never.

(#15012) Tomi13 válasza Sirandrish (#15010) üzenetére


Tomi13
aktív tag

Ok,és hol találok Ollie videókat, a google mindent kidob meg a youtube is,csak heartstone videókat nem?

(#15013) xavix13 válasza Tomi13 (#15007) üzenetére


xavix13
senior tag

Ollie-nak igaza van, teljesen máshogy kell játszani az arénát mint a constructedet.
Általánosságba elmondható, hogy arénába azok a classok erősek/könnyebben játszhatók, amelyeknek jók a basic és common lapjaik. Pl. Druid, Mage, Paladin.
Szintén azok a kártyák erősek és jók, amelyek önmagukban is elég jó lapok. (Pl. Chillwind Yeti, Harvest Golem, Argent Commander stb.)
Arénában nagyon ritkán lesznek olyan kombóid, amik constructedban teljesen megszokottak. (Pl. Force of Nature + Savage Roar druidnál)
Vannak olyan lapok classonként amikből szinte bármennyi elfér a deckben. (Pár példa: Swipe, Fireball, Water Elemental, Deadly Poison)
Arénában az esetek 90%-ban, egy midrange szerű paklit fogsz összerakni, törekedni kell arra hogy legyen elég early game és midgame (lategame-re elég 3-4 nagyobb minion), és laphúzás.
A legfőbb amire törekedni kell az a boardcontrol, ezt hatékony tradekkel, ill. removalokkal tudod elérni.
Nem árt ha ismered a classoknak a lapjait, melyik körben milyen lapokkal okozhatnak neked kellemetlenséget. (Pl. mage ellen 6. körben, ha már amúgy is van boardod, az esetek nagy részében nem érdemes letenni, még plusz lényeket, mert csak meghalnak a flamestrikeba)
Dióhéjban ennyi, de igazából nagyon ajánlom ollienak a videóit és aréna leírásait amit megtalálsz a blogjában, én is onnan tanultam meg arénázni, illetve nézz sok streamet. (Trump, Hafu, Kripparian, magyarok közül: Belezőgép, Madorjan akiket tudok ajánlani)

(#15012) Tomi13: Ollie aréna videói, illetve leírásai

[ Szerkesztve ]

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#15014) ígyvanferi válasza Tomi13 (#15012) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Mondjuk az aláírásában szereplő linken?

(#15015) whitezo88 válasza Tyler Durden (#15006) üzenetére


whitezo88
nagyúr

5nél azért több az ami nagyon fontos a megfelelő deckekbe.

Leeroy: rush, midrange és control (handlock) pakliba is iszonyat jó.
Ragnaros: nem kell magyarázni.
Thalnos: univerzális lap, ismeri mindenki.
Alex: régebben szebb fénye volt, de így is alap pl warrior controlba, de akár rampba, palába, handlockba is.
Cairne: 2 for 1, egyik legjobb legend.
Sylvanas: nem túgy gyors, de lassabb paklikba elég jó.
TBK: 2 for 1, elég fontos lap több deckbe.

Grom: nincs nélküle rendes control warrior.
Al'Akir: szintén nagyon jó burst lap, vagy ez, vagy Leeroy+WF való shamanba. (azt mondják drága, de ha azt nézzük egy chargeos, shieldes, wf-es Tazdingo +4 manáért/+3 képesség)
Edwin: miraclebe alap, bár nem game changer.
Cenarius: nagyon jó class legend ez is.
Tirion: control palában alap, kár hogy a pala nem valami erős a metában, max a shockadin...

ez azért több mint 5. a must have meg attól függ, épp mi kell. aki mindenképp nem rush palát akar, annak a tirion is must have. mivel 3 for 1 (poly, hex nélkül 2x kell "leütni", plusz az 5/3 fegyó)

mert gondolom nem mindenki 1-2 féle paklival akar csak játszani.

(#15013) xavix13
a "playing around" nagyon fontos, említetted a skillstrikeot, de a MC tech is ilyen: ne rakjunk ki 3nál több lényt hacsak nem picik és nem fontosak magukban. mert ugye MCT constructedben nem megszokott, de arénában előszeretettel várható. Igyekezzünk a legtöbb value-t kiszedni a lapokból, ne lőjünk el 2 lényre flamestrikeot hogy 2/2-re misdirt ha nem muszáj... ne hexeljünk egy draket vagy hasonlót azonnal, stb.
ja és hanyagoljuk az 1 hp-s lényeket amiknek se buffuk se battlecryuk nincs :D

[ Szerkesztve ]

(#15016) xavix13 válasza whitezo88 (#15015) üzenetére


xavix13
senior tag

Így van mctechet is fontos körbe játszani, meg úgy általában a várható commmon/rare lapok nagy részét. Ezért is fontos az hogy tisztába legyen azzal hogy melyik class mivel tud ellene jönni, illetve ez vonatkozik a netural lapokra is.

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#15017) whitezo88


whitezo88
nagyúr

na azért már jobb a meta, legalábbis nálam, egyelőre...
[link]
feljebb biztos jönnek megint a zook...

(#15018) Tomi13 válasza ígyvanferi (#15014) üzenetére


Tomi13
aktív tag

És valóban... :U

(#15019) Tomi13 válasza xavix13 (#15013) üzenetére


Tomi13
aktív tag

Köszönöm!

(#15020) xavix13 válasza whitezo88 (#15017) üzenetére


xavix13
senior tag

Most nálam is viszonylag balancolt a meta, van minden vegyesen. Miracle, handlock, zoo, druid-on felül, sámán, priest, control/aggro warrior, control pala, antimiracle mage, tempo rugó amikkel ma találkoztam.

Más: Volt régen emlegetve ilyen baráti !ph-s verseny. Az el lett teljesen felejtve? Meg lehetne szervezni csak így just4fun. :))

[ Szerkesztve ]

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#15021) ígyvanferi válasza whitezo88 (#15017) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Jól hangzik. Most hol tartasz?

(#15022) whitezo88 válasza ígyvanferi (#15021) üzenetére


whitezo88
nagyúr

rank10 3 csillag.

(#15023) Tyler Durden válasza whitezo88 (#15015) üzenetére

Nahh szerintem a class specifikus lapokat ki is vehetjük a felsorolásból lévén csak egy adott classal használhatod. Jó példa Tirion vs Thalnos. Tirion jó 2 dekkbe rush pala meg kontroll pala ellenben Thalnos szinte a meta összes dekkjébe belefér. Erre tudom mondani, hogy kell mindenképp, Tirion meg legyártja az akinek nagyon palázhatnékja van /erre írtam az előző postomban, hogy nyílván annak must have lesz minden értelmes lap, aki a meta összes paklijával szeretne jáccani/
Ami szerintem a felsorolásodból tényleg kell /hangsúlyozom, szerintem/ az:
Bloodmage Thalnos
Leeroy
TBK
Cairne
esetleg még Ragna / nagyon szeretem, de mostanság mire kiraknám már nincs jelentősége/

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#15024) F-ECT$ válasza Tyler Durden (#15023) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha kiveszed a class specifikusakat, akkor kiveszed azokat a classokat, amik a legendjük nélkül nem az igaziak. Ilyen pl a control wari, az "új" agro mage, a control sámán, a token druid, a miracle rogue, és a control paladin. Ok, ezek is megvannak a legend nélkül, de az a pici különbség, amit a legend és a helyettesítő lapja között van pont elég egy meccs eldöntésére.

A neutral legendek közül szerintem a legfontosabbak:
-Leeroy
-TBK
-Thalnos
-Cairne
-Ragna
-Sylvanas
-Ysera

Az utolsó 3 kicsit lassú jelenleg, így valóban elég lehet 5 legend, de pl én szeretek úgy játszani, hogy magam választom ki a lapokat, és nem a meglévő lapok határozzák meg a deckem. (Abból elég volt az első 2-3 hónapban.)

Dive ever, work never.

(#15025) -conrad- válasza k.kristof (#15001) üzenetére


-conrad-
addikt

Tegnap letoltam 3 daily-t, ma mégis kaptam 3 újat mindegyik 60 goldos.

(#15026) DjDanee87 válasza -conrad- (#15025) üzenetére


DjDanee87
addikt

Milyen hacket találtál a játékhoz ?

(#15027) Djuree válasza -conrad- (#15025) üzenetére


Djuree
félisten

Nekem is volt mar ilyen, lestem is. Azt mondák napi 1 quest, mondom nekem napi 3at ad. :D

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#15028) F-ECT$ válasza -conrad- (#15025) üzenetére


F-ECT$
titán

Mákos János :) Az vagy 220-230 goldot jelent a "szokásos" 40-70 helyett.

Dive ever, work never.

(#15029) Watto1991


Watto1991
senior tag

Nézem a Dreamhack-et.... Freeze mage: ez a mage egyszerűen a szánalom legalja. Nem csinál semmit, csak fagyaszt minden körben, meg mirror image-el ész nélkül. Legalább a tolvajjal kombózni kell, hogy leszedd a lényeket.... Unalmas is a játék ellene, persze 2 ice block alap... szégyen.

(#15030) DjDanee87 válasza Watto1991 (#15029) üzenetére


DjDanee87
addikt

Én pont az ilyen deckeket szeretem (miracle, handlock, freeze mage) ahol nem egyértelmű mit játszik az ember mint 1 aggro warri/hunternél vagy zoo locknál. + oda is kell figyelni a sok laphúzásra ami a pakliban van. De hát nem vagyunk egyformák.

(#15031) F-ECT$ válasza Watto1991 (#15029) üzenetére


F-ECT$
titán

Kezdj el vele játszani. Miután kikaptál 10-ből 8x, talán megváltozik a véleményed ;)

Dive ever, work never.

(#15032) Tomi13


Tomi13
aktív tag

Kipróbáltam egy arénát mage-el, sajnos nem kaptam se barit, se semmilyen aoe-t, egyedül egy blizzard és egy fireball-ra futotta :(

(#15033) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Megéri éjszaka csomagot nyitni. Múltkor Tirion, most meg 2 FoN 1 csomagban. :D

(#15034) whitezo88


whitezo88
nagyúr

(#15035) Fr0z3n válasza whitezo88 (#15034) üzenetére


Fr0z3n
őstag

ROFL
Valaki nagyon pihent (és ráért) :D

(#15036) NyalokAA válasza Fr0z3n (#15033) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

Lehet nekem is akkor kéne :D grat! :K btw ( nálam 37 booster - 0 legendary a mérleg az elmúlt pár napban :O )

[ Szerkesztve ]

(#15037) Fr0z3n válasza NyalokAA (#15036) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Semmi gond, én minden nap nyitok 1 csomagot. Kb 2 hónapja nyitottam előtte legendet, szóval türelem. :K

(#15038) L4D1K


L4D1K
őstag

Sziasztok, most olvastunk haverokkal vmi fireside gathering dologról, nem tudom aktuális e még. Jönnek át haverok, wifiről játszanánk. Ha jól értelmezem, akkor ha egy közös hálóról játszunk egymás ellen, jár vmi új hátlap...

# ANTAL Tuning #

(#15039) netpeti98 válasza L4D1K (#15038) üzenetére


netpeti98
addikt

Igen jól érted. Ha jól tudom nem volt határidő a hátlapért.

(#15040) emperorka


emperorka
tag

Hali!
Nem gondoltam volna hogy a rugó ennyire jó az arénában

Az egyiket 3 napja mentem a másikat meg most,és végre a pakli nyitás is elég tűrhető volt

Bár nem tudom hogy krush melyik hunter pakliba férne bele a jelenlegi helyzetben

[ Szerkesztve ]

(#15041) F-ECT$ válasza emperorka (#15040) üzenetére


F-ECT$
titán

Bár nem tudom hogy krush melyik hunter pakliba férne bele a jelenlegi helyzetben.
Szerintem sehova :(

Dive ever, work never.

(#15042) Sirandrish válasza F-ECT$ (#15041) üzenetére


Sirandrish
legenda

Enyémbe befér :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#15043) Kanczy válasza Sirandrish (#15042) üzenetére


Kanczy
veterán

That's what she said ;]

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#15044) emperorka


emperorka
tag

Akkor csere érdekel :DDD

(#15045) L4D1K válasza netpeti98 (#15039) üzenetére


L4D1K
őstag

Köszönöm. Akkor a waterpipe gathering megoldva laptoppal, nagytévén meg Aréna :)

# ANTAL Tuning #

(#15046) DjDanee87 válasza emperorka (#15040) üzenetére


DjDanee87
addikt

Én is ilyen deckben használom: [link]

(#15047) emperorka válasza DjDanee87 (#15046) üzenetére


emperorka
tag

És neked hogy muzsikál?Nem túl lassú?

(#15048) Phobion


Phobion
őstag

A DreamHack-es HS bajnokságnak ma lesz a döntője, vagy már rég lezajlott? :DDD

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#15049) xavix13 válasza Phobion (#15048) üzenetére


xavix13
senior tag

Tegnap volt. :D

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#15050) Phobion válasza xavix13 (#15049) üzenetére


Phobion
őstag

Ehh, ki nyerte végül a bajnokságot? :D

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.