Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68001) F-ECT$ válasza fogtunder (#67999) üzenetére


F-ECT$
titán

Én is egyre inkább bajban vagyok a legend összefoglaló írásánál. Az igazán sokoldalú, sok deckben használható legendek kezdenek eltűnni (kirotálnak, hall of fame, túl lassúak) így nehéz kiemelni néhányat, másik oldalról meg egyre több legend tűnik fel ideig-óráig 1-1 streamer által népszerűvé tett deckben, így nehéz tuti betörést is javasolni. Arról nem is beszélve, hogy a kiegészítők tényleg felkavarják az állóvizet, sosem látott legenedek kerülhetnek játszható státuszba.

Aztán meg ott van pl Tirion: rohadt jó legend önmagában is (ér kb 11 manát, és 8-ba kerül), sok pala játssza többféle deckben is, viszont maga a pala class nem túl népszerű (jelenleg 6-7% a warrior 20%-val szemben). Kapjon kiemelést, másképp fogalmazva javasolnám egy új játékosnak, hogy legyen benne az első 5 craftjában ez a lap?

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#68002) Kanczy


Kanczy
veterán

Van 80g cserére EU-n. Délután öt körül mehet a dolog kanczy#2258

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#68003) quex válasza F-ECT$ (#68001) üzenetére


quex
tag

Egy ilyen leírás mindig is szubjektív marad, így felesleges ebben bárkiről segítséget várnod.
Esetleg szerintem annyit változtathatnál, hogy nem mannaköltség szerint válogatod szét kártyákat, hanem hogy class-onként mely lapok fontosak.
Így mindenkire rábízhatnád, hogy melyik class-t választja, és azon belül már tudsz sokkal egyértelműbben ajánlani.

I have an RNA joke, but it might get lost in translation.

(#68004) NyxNyxNyx válasza F-ECT$ (#68001) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Meg most egy kezdőnek mi a törhető? Lehet, hogy nekik egy gyengébb legendary is növeli a paklijuk színvonalát. Nehéz ezt így megírni.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#68005) Mister_X válasza NyxNyxNyx (#68004) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én most még Gruulra és Hemet1-re mondanám, hogy nyugodtan törhető ;] Ha kinyitnám valamelyiket, tuti használnám.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#68006) NyxNyxNyx válasza Mister_X (#68005) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Amúgy nem is tudjam, hogy van olyan lap, hogy Genzo, the Shark. :D

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#68007) ígyvanferi válasza NyxNyxNyx (#68006) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ne is mondd, az az egyetlen legendás, amit MSoG pakkból nyitottam.

(#68008) Cathfaern válasza F-ECT$ (#68001) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem legend listánál kezdőknek sokkal nagyobb segítség lenne egy decképítő leírás, ami azt (próbálja) elmagyarázni, hogy a meglévő lapokból hogy lehet épkézláb paklit összerakni.
Mert ha valaki megérti, hogy hogyan áll össze egy deck, akkor azt is érteni fogja, hogy mit érdemes lecraftolnia bele.

[ Szerkesztve ]

(#68009) whitezo88 válasza NyxNyxNyx (#68006) üzenetére


whitezo88
nagyúr

jó lap, ha fatigueben van az ellen és lapja sincs, az 3 fatigue húzás, kb ennyi az előnye :DDD

Cath: ezért jó kezdeményezés a deck recipe a Blizztől.

[ Szerkesztve ]

(#68010) fogtunder válasza whitezo88 (#68009) üzenetére


fogtunder
nagyúr

minden második meccsem ilyen :D

utoljára szerintem arénában ment a meccs fatigue-ba.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#68011) tomazin válasza Cathfaern (#68008) üzenetére


tomazin
veterán

hogy a meglévő lapokból hogy lehet épkézláb paklit összerakni.

erre egy kezdő szerintem képtelen (sőt én most is az vagyok, nem arénázok és netdeckelek), ahhoz, hogy lássa melyik lap hasznos, erős, mivel lehet kombózni, ahhoz egy csomó streamet kell nézni.

(#68012) fogtunder válasza tomazin (#68011) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem anno a US accounton elég hatékonyan ment, priesthez nyitottam lapokat, két auchenait, kabalt, aztán összeraktam valamit és cserélgettem benne a lapokat. nem volt egy nagy szám, de ilyen rank 15 környékéig el lehetett menni vele és mire oda elértem, összejött egy zoo pakli is. nyilván mindezt több évnyi játék és stream nézés után csináltam, kezdőként közöm nem lett volna az egészhez és eleve a priesttel való játéktól agyrákot kaptam volna, mert egy csomó olyan pakli volt akkoriban, ami auto concede (pl. justicaros CW).

I hate morning people. And mornings. And People.

(#68013) BrukoMisike


BrukoMisike
tag

Szerintetek lesz valaha olyan feature a játékban, hogy aki a friendlisteden van, azzal tudsz cserélgetni és/vagy venni tőle/eladni neki goldért kártyákat? És/vagy lenne egy online piactér a játékban, hogy goldért lehetne venni más játékostól kártyát, esetleg dustot?

(#68014) Kanczy válasza BrukoMisike (#68013) üzenetére


Kanczy
veterán

Nem hiszem. Bárki bármit mond, ez bevételkiesés lenne a Blizzardnak, úgyhogy szerintem sosem fogják meghúzni ezt a lépést.

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#68015) saen válasza BrukoMisike (#68013) üzenetére


saen
veterán

Biztosan nem lesz. Ennek kiváltására van a dust rendszer ami jól is működik. Így legalább tuti nem vernek át.

(#68016) Soybex válasza BrukoMisike (#68013) üzenetére


Soybex
őstag

Kizártnak tartom. Viszont egy achievement rendszer lehetne , szerintem sokat dobna a játékon.

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#68017) F-ECT$ válasza Cathfaern (#68008) üzenetére


F-ECT$
titán

Ez túl nagy falat nem vállalkozom rá :)

Eleinte egy crafting / disenchanting guide-nak indult kezdők és középhaladók számára, de azóta a játék is sokat változott (gyakori kiegek, standard, meta snapshotok). A "nyitottam x-et, használható / törjem?" kérdésekre akart válaszolni, de ilyenből egyre kevesebb van, bár kiegek környékén megnő a számuk.

Már én is gondolkoztam az átalakításán, kb ilyen formában:
Patches the Pirate
Kihagyhatatlan: Pirate Warrior, Quest Rogue, Miracle Rogue, Token Druid
Előfordul: Zoo Warlock, Elemental Shaman, Midrange Shaman
Sok deck használja, népszerű, craftolásra ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#68018) F-ECT$ válasza F-ECT$ (#68017) üzenetére


F-ECT$
titán

Vagy a másik verzió, hogy nem nagyon írnék szövegesen a lapokról, csak lenne egy csoportosítás:
-Jó lap, több class többféle deckje is használja
-Jó lap, egy class többféle deckje is használja
-Jó lap, egyféle deck használja
-Közepes lap, több deckben is előfordul, de nem kihagyhatatlan
-Közepes lap, egyféle deckben néha előfordul, de nem kihagyhatatlan
-Szituációs lap, bizonyos meta esetén népszerű, egyébként eltűnik
-Fun lap, néhány nem túl konzisztens deckben van csak helye
-Rossz lap

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#68019) NyxNyxNyx válasza F-ECT$ (#68017) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Ez is melósnak tűnik. De ha úgy döntesz, hogy így szeretnéd megcsinálni, akkor a kihagyhatatlan és az előfordul közé jó lenne mégegy eset. Van mikor egy lapot szinte mindenki játszik egy pakliban, de relatív jól helyettesíthető: A paklinak marad értelme, mert nem köré épül, csak jó bele.

#68018: Ez a stílus nekem jobban tetszik, és kevésbé melós is.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#68020) Mister_X válasza F-ECT$ (#68017) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Miracle és Patches? lol

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#68021) KaraDani válasza Mister_X (#68020) üzenetére


KaraDani
addikt

Mi ebben a lol? Ha játszol burglereket már nyugodtan be lehet rakni.

(#68018) F-ECT$ Ez a formátum annyiból nem rossz, hogy az egyértelműen téves megítéléseken segít. Mondjuk amikor a kezdő azt hiszi, hogy mondjuk gruul op, itt meg azt látja, hogy rossz. Ha meg bonyolultabb megítélni, úgyis kérdezni fognak, kár annyira kifejteni a leírást talán.

(#68022) Bazsi1987 válasza Mister_X (#68020) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Én is játszom, mert ki rakom a tolvaj kalózt berobban patches, aztán egy lappal közelebb vagyok pl edwinhez vagy bármilyen finomsághoz 😊

[ Szerkesztve ]

(#68023) F-ECT$ válasza Mister_X (#68020) üzenetére


F-ECT$
titán

Tegnapi Legend Rank 4-es deck. Lol. :P

Dive ever, work never.

(#68024) KaraDani válasza Bazsi1987 (#68022) üzenetére


KaraDani
addikt

Plusz ha kézbe húzod a rogue akkor is szereti mert 1 manás kombóaktivátor.

(#68025) Mister_X válasza F-ECT$ (#68023) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Hát nem tudom, én előbb keresnék egy értelmesebb lapot helyette. Ha Swashburglarral nyitok, kipattan 1 dmg a deckből, hű. Én raknék még bele laphúzást/spellt/Thalnost inkább, mint Patches. (megvan amúgy, csak minek)

Ha most rogue-t játszanék, vagy a fentihez hasonló miracle lenne (patches nélkül), vagy Kripp játszott múltkor egy eléggé control jellegű Sherazinos rogue-t (volt benne 2 Dr Rat, N'Zoth többek között).

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#68026) KaraDani válasza Mister_X (#68025) üzenetére


KaraDani
addikt

Ha játszol pirateket akkor mindenképpen megéri patchest játszani, mert önmagában ingyen lény, laphúzás gyakorlatilag, néhanapján meg kombóaktivátor, ha kézben ragad. A decked típusa dönti el szimplán, ha gyorsabb pirates belemegy, ha nincs priate nem megy bele nyilván.

Constructedre meg hagyjuk már békén Krippet könyörgöm. Soha életben nem ért el semmit ott. Még eléd raktak egy legend #4 deckket ezzel szemben, talán utóbbi kicsit mérvadóbb :K

[ Szerkesztve ]

(#68027) fogtunder válasza KaraDani (#68026) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem is laphúzás, hanem sokkal jobb, kirak egy lapot a paklidból, ami később felhúzva sokkal rosszabb lenne és azt is meg kell oldani. patches a kiegészítő legjobb legendje.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#68028) salaam válasza Mister_X (#68025) üzenetére


salaam
senior tag

No offense (tényleg 0!), te vagy az egyetlen normális ember ebben az egész topicban, mert te tényleg azzal játszol, ami számodra szimpatikus, nem is láttam még életemben szerintem, hogy egy rossz szót szoltál volna a topdeckelő ellenfeledre, vagy a metára, vagy így bármire, szóval mondom, az egyetlen normális ember vagy itt.

De azért ugye tudod, hogy a fun r17 deck és a #4 deck ritkán kerül átfedésbe, tehát amikor kompetens játékosok (most pl. Mage aki az elmúlt ~talán~ nyolc hónapban háromszor volt #1) beleteszik a patchest, akkor azt el lehet hinni nekik, mert ha nem jó egy deck, akkor azzal top 1-2 ezerbe is nehéz elveredni magad, nemhogy a top100-ba. Nyilván te más szempontok alapján értékeled, mint mondjuk én, mert más a célunk a játékban, de azért sajnálom, de egy ilyen mellett nehéz szó nélkül elmennem :N

[ Szerkesztve ]

(#68029) mhmpista válasza Mister_X (#68005) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Én ezzel nem értek egyet, a Hemet szerintem egy különösen jó lap lehet megfelelő pakliban, szerintem eljön még az ideje annak.
Remélem nem csak az mondatja velem hogy nyitottam belőle egy aranyat.
Én tényleg sok reményt fűzök hozzá.

(#68030) zsuha válasza mhmpista (#68029) üzenetére


zsuha
aktív tag

hátö hogyismondjam... szerintem de :D

(#68031) NyxNyxNyx válasza mhmpista (#68029) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Hemet1-ről beszélt

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#68032) F-ECT$ válasza mhmpista (#68029) üzenetére


F-ECT$
titán

Ő Hemet1-et írt, ami szerintem a GvG lapra utal, az tényleg elég rossz, bár most épp eléggé népszerűek a beast hunterek, ellenük talán betehető lenne, ha nem rotált volna ki. (Bár a statjai miatt még egy Highmane ellen sem túl value.)

Az új Hemetre 2 fun deck született eddig, az egyikkel a Molten Giantet akarod kihúzni Holy Wrath-tal a deck kinyírása után, a másik egy Tempo Mage deck, ahol Fireballt, Firelands Portalt és Pyro-t akarsz csak a deckben hagyni a lethalhoz (Kripp játszott vele pár napja).

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#68033) F-ECT$ válasza Mister_X (#68025) üzenetére


F-ECT$
titán

Gondolom az az elgondolás mögötte, hogy nagyon gyenge a Miracle early game-ben (kevés lény, a spellek elhasználása esetén meg nincs mivel lapot húzni később), és Patches-zel ennek hatása kicsit tompítható. (Ami egyébként ugyanúgy laphúzás, mint Thalnos.)

Dive ever, work never.

(#68034) mhmpista válasza mhmpista (#68029) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Hemet1 oké, nemis ismertem azt a lapot. :R

(#68030) zsuha :) benne van pakliban, hogy stílusos legyek.

(#68032) F-ECT$ Igen ezeket ismertem. A maget játszottam is, nem rossz de ha már 5hpt visszatud healelni magán akkor hozhatatlan, de fun decknek elég jó.

Én akkoris tartom, hogy lesz olyan tempó deck amibe kötelező lesz. Mármint az új Hemet. Meglátjuk.

(#68035) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Nekem szerintem lenullázódott a casual mmr-em. Kezdőpaklis arcok ellen dob össze. Sinister strike turn 1.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#68036) rocket válasza NyxNyxNyx (#68035) üzenetére


rocket
nagyúr

BB mondta, hogy tudnak rola, es dolgoznak a megoldason, persze a "1 business day" mar reg eltelt azota :D

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#68037) rocket


rocket
nagyúr

TB QuestPaladin deck messze a leggyengebbre sikerult, meg a QuestDruid is jobb :D

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#68038) micafighter válasza salaam (#68028) üzenetére


micafighter
nagyúr

Én nem vagyok jó arc? :O :DDD

[ Szerkesztve ]

(#68039) mhmpista válasza micafighter (#68038) üzenetére


mhmpista
aktív tag

NEM TE SEM!
Mindenki paraszt!!!

;] ;] ;]

(#68040) micafighter válasza mhmpista (#68039) üzenetére


micafighter
nagyúr

[ Szerkesztve ]

(#68041) NyxNyxNyx válasza rocket (#68037) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Nem tudom én könnyedén farmoltam a questdruidokat vele.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#68042) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Van itt olyan aki arénában mostanában tud sikeres lenni? Nekem iszonyatosan megy még mindig. Nem lehet körbejátszani semmit, nem lehet lereagálni semmit. Régen egyszerűbb volt, vagy pont hogy nehezebb és azért ment jobban? Változtatás óta az átlagom szerintem nem éri el a hármat. Vérnyomásom és salt lvl-em az egekben, úgy kapok ki, hogy nem érzem, hogy hibáznék.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#68043) mhmpista válasza NyxNyxNyx (#68042) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Én a napokban futottam 2 tízest. Szóval én elégedett vagyok.
5 megszokott lenni, ha nem totál használhatatlan a deck.

(#68044) Bazsi1987 válasza NyxNyxNyx (#68042) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Nekem se megy sajnos 😣

(#68045) thesound válasza salaam (#68028) üzenetére


thesound
őstag

Elég lett volna Mister_X-et megdícsérni és többieket meg nem le nem normálisozni, ha már no offense :R

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#68046) salaam válasza thesound (#68045) üzenetére


salaam
senior tag

Ahhoz képest, hogy ez egy játék, ami szórakoztat, mindannyian itt sírunk mindenért. Én itt sírok, ha missplayelnek és nyernek, hogy milyen playeket csinálok, mások, hogy milyen a meta, hogy nem nyitottak legendet, stb. Szerintem egyikünk sem az, de ez szigorúan a saját véleményem :( ezért szidtam le inkább magunkat.

(#68047) Chronos85 válasza NyxNyxNyx (#68042) üzenetére


Chronos85
tag

Hali,
Pont az ellenkezőjét tapasztaltam. Sokkal jobban tetszik, mint Gadgeztán alatt, mikor a cabal klasszok (különösen a lock)-nál teljesen mind1 volt h mit raktál ki, mert semmit nem lehetet körbe játszani. Aoe kellett akkor ott volt ha hard removal akkor az is. Nem is nagyon toltam, hiába tetszett a standardra váltás, mert 7 win felett tényleg az nyert aki a fent említett lapokból többet kapott rngjezustól.

Ungoro óta több mint 30 runt mentem (Ok ultra casual vagyok ez nincs átlag napi 2 draft se :) ). Ebben volt 2 12win, jópár 7-11 és persze becsúszott pár 1-3 is. Pontos átlagot nem tok mondani, mert csak a 12ket dokumentálom. Viszont, bár a mage még sztem mindig mocskos OP (primordial glyph, meteor, elég jó elementálok), elég sok és változatos kört tudhatok magam mögött.

Nyilván vannak olyan lapok, amit ha rögtön nem tudsz megoldani akkor vége is, hello Vicious Fledgling! De azért a lapok nagyrészét körbe lehet még mindig játszani, különösen a Primordial Drake-et érdemes, ami úgyfest az új kraken lett. :)
Az biztos, hogy a drafton még nagyobb hangsúly van, elkell felejteni a jó curveot és mocskosul greedinek kell lenni, persze nem azt mondom, hogy pickeld be az 5. Free from Ambert, de mentem 11 wint olyan priest deckel amiben 3 tette ki a lategame-et.

Ha rangsorolni kellene a classokat nálam a top 3 Mage (fent már említettem miért), Rúzs (elég jó hardremovealokat kapott, de a board spamet nehezen tudja lekezelni), Paladin (secretes murloc, stonehill, +buffok). A sort egyértelműen a warrior zárja amit sajnálok, mert a standard bevezetése elött sikerült neki a középmezőnybe felküzdenie magát, egy kicsivel jobb a lock nála ami elég durva mélyrepülés, de vhogy nem bánom. DE végre nem az van h ha a top 3 classt nem ajánlotta fel, akkor mehet a retire vagy ha sikerült egy jó draftot kikaparni még akár 5 wint is összetudsz szenvedni. Mentem 10 wint hunterrel, ok standard váltásnál is jó lett, de azóta sokkal több taunt került be, és elég sok jó lapja kirotált, nyilván kapott is most rendesen, főleg early game-et. Feltétlenül megemlíteném a druidot, ami gadgeztanba elég mostoha gyerek volt főleg a Blastcrystal miatt, viszont most a sok beast miatt azért van keresnivalója még ha nem is a topban. A shámánnak is végre van comebackje vulcano személyében, meg ugye a durva elementál sinergia +lotus agent, evolve ha szerencsések vagyunk.

Összeségében nekem egyenlőre tetszik, biztos hogy jelenleg sokan próbálják még innen kiütni a hiányzó lapokat, ezért könyebb jó átlagot is menni, de nem érzem kínszenvedésnek ezt a "grindet", sőt kifejezetten élvezem.
Aztán majd lehet 2 hónap múlva, teljesen máshogy fogom látni.

Üdv.: Chronos

(#68048) HAX


HAX
tag

Na megint összegyűlt 1600 dust, tudna valaki tippet adni, hogy melyik legendary kártyát érdemes lecraftolni?

Eddig ezek vannak: Al'Akir, Patches the Pirate, Ysera, C'Thun

Összefoglalót olvastam de így is döntésképtelen vagyok.

Jelenleg ezek az értékelhető deckjeim:
-Budget jade druid (valami ilyesmi: [link])
-Pirate warrior
-Midrange hunter
+ a mage-nél elég sok kártyám van a többi paklim elég szegényes de akit érdekel: [link]

Esetleg quest-et érdemes legyártani? A warriorra gondoltam, sok kártya nincs meg a kész paklihoz de talán össze lehetne hozni valamit. Az ungoro kieg lapjai még 2 évig használható lesz nem?

(#68049) jr1994 válasza NyxNyxNyx (#68042) üzenetére


jr1994
addikt

Én a kieg óta jegyzem az arénáimat, 9 menet után 3,33 az átlag, a legjobb 9 win volt paladinnal. Ezen kívül egy említésre méltó priest 6-3, a többi inkább hagyjuk kategória. Nálam szerintem továbbra is az a gond, hogy nem tudok jól draftolni. Azt vettem észre, hogy akkor megyek jó arénát, ha van vagy 7-8 2 dropom. Ma is mage csak 4-3 pedig volt 3 fireball-om :(

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#68050) NyxNyxNyx válasza Chronos85 (#68047) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Köszi a kis beszámolót.

Nekem úgy igazán az arénaváltoztatás óta nem megy, nem feltétlen az ungoro óta. Én is észrevettem, hogy sokkal greedybbnek kell lenni, mint korábban. Most volt 3 6/10 taunt a paklimban, a harmadikat már nem tudta megoldani a paladin. Előtte levő meccsen a swashburglarból kapott sapet az ellenfél, ezen így kb el is ment.

Az is igaz, hogy aréna streamereket nem néztem a változás óta.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.