Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31951) fogtunder


fogtunder
nagyúr

tegnap gyenge elmeállapotomban elfogadtam az egyik ellenfelem friend requestjét. azóta tudom, hogy egyáltalán nem tudok játszani, viszont kurva nagy mákom van. mondja ezt a tempo mage, aki elpazarolta a coint egy scientistre az első körben, miközben nekem lent volt egy 2/1 mech, majd fireballal lőtt le egy spider tanket :)

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31952) saelin válasza tomazin (#31950) üzenetére


saelin
veterán

Az élet igazságtalan! :P

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#31953) ígyvanferi válasza saelin (#31949) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Hogy farmolsz goldot rank 20-on és ladderezel egyszerre?

(#31954) tomazin


tomazin
veterán

rank8
mech pap/hunter

én vagyok lemaradva az aktuális metáról? :U

(#31955) saelin válasza ígyvanferi (#31953) üzenetére


saelin
veterán

Egyszerre sehogy, de ha elkap a kihívás éhség, akkor lemegyek addig amíg tudok. Kicsit próbálkozom, majd ha meguntam mászok felfelé concede-el. 15-ről nem nehéz ezt megcsinálni, mélyebbre még nem tudok lemenni.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#31956) Mister_X válasza tomazin (#31954) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Mechadinnal már rank 10 vagyok, de most folyton az van, hogy utolsó csillagról visszaesek 1 csillagra, majd szépen vissza :D Mit nekem meta, kellett a BRM a mech palának.

@saelin: ez a legundorítóbb dolog, már elnézést :U

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#31957) Redcaster


Redcaster
őstag

Cheaterkedtem egy kicsit :DDD

"I have too many minions" :DDD

(#31958) saelin válasza Mister_X (#31956) üzenetére


saelin
veterán

Meglehet, de ennél gyorsabb módját nem találtam a gold farmolásának. Casualon kap az ember mindenféle decket, rank 20-19 környékén meg megvan a 80% winrate, de itt is akad golden hero és társai.
Egyébként túlélik azt az egy loset rank 20-on, ha meg nem, akkor nem nekik való a játék. :U

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#31959) NyxNyxNyx válasza saelin (#31958) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Én régen csak egyszerűen nem mentem rankedre. Casual is ugyanúgy ad goldot.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#31960) h3lios


h3lios
addikt

Istenem, az utolsó meccsemen most olyat röhögtem. :D Srác Patron Warriorral tolta és kint volt kör végén Grommash Hellscream. Direkt nem hittelt bele a kis impembe, hogy ne legyen nagy az attackja. Arra nem számított, hogy volt nálam implosion és BGH.

Utána majdnem kikaptam amikor kitolta ragnarost. 15 Hp-m volt, neki pedig kint egy nagy böszméje 12 -es attackal meg 3-as seggel. Bekockáztattam egy Void Callert és rá egy Shadowflamet. Necces volt, mert volt egy másik caller és egy Ganis kézben. Mákomra utóbbit húzta kis és a kis impekkel le tudtam tradelni ragnarost. :D

B-tag: H3lios#2825

(#31961) h3lios


h3lios
addikt

Mindgames mit szed ki 4. körben a deckemből ? Hát persze, hogy antonidast.... :W :W :W :W :W :W

B-tag: H3lios#2825

(#31962) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Érdekes arénát nyomok most. Előbb már temettem a meccset mage ellen, de elnyomott 2 ice lance-t egy shredder-re aztán következő körben még egyet valamire. Emellett még kijátszott 3 water elemental. Nem azt mondom, ha ez kijön neki tökéletesen akkor value.

Előtte meg ez :D

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#31963) fogtunder válasza h3lios (#31961) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Van ilyen, nekem tegnapi thoughtsteal: voidcaller+mal'ganis. Mondjuk így is kikapott :)

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31964) saelin


saelin
veterán

Kezan Mystic-et mennyire éri meg lecraftolni? Midrange hunterban jó lenne.
Milyen deckkekben szokott még helyet kapni?

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#31965) fogtunder válasza saelin (#31964) üzenetére


fogtunder
nagyúr

kezant akkor éri meg játszani, ha több, mint 50%-ban secretes ellenfelek jönnek. leginkább hunter ellen jó egyébként, a mage többnyire mirror entityt játszik, az meg nem érdekel senkit.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31966) csoki válasza fogtunder (#31965) üzenetére


csoki
senior tag

kivéve freeze mage aki ice barrier/ice blokkot :) azért ice blokkot ellopni jó érzés :D

(#31967) fogtunder válasza csoki (#31966) üzenetére


fogtunder
nagyúr

link. a mage-ek nagy része vagy mechmage, ami már rég nem játszik secretet, vagy tempo, amiben meg többnyire két mirror és egy counter van. persze, tök poén ellopni az ice blockot, de freeze mage ellen tech lapot játszani a mostani metában eléggé érdekes döntés lenne. 4 manáért meg egy valag jobb lap van, ha nem tudod használni a képességét.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31968) h3lios


h3lios
addikt

Tegnap este még volt egy vicces meccsem egy Druid ellen.
Amint tudott 2-3. körben kirakott 2 Shade of Naxx-ot, amik szépen el is kezdtek hízni. Az elsőt csak egy Missile találta el sajnos az első körében.
Aztán nem igazán pakolt mást, csak tanuntot. Majd eljött az 5. kör és kidobott 1 loathebet, amit szépen el is kapott a Mirror Entity-m.

Utána jött részemről egy Sylvanas, + volt kint egy 7-es Wyrm-öm.
Tehát részemről elég seb volt a pályán, hogy kivégezzem (tanuntja meghalt útközben).
Savage Roar-t akart tolni 2 db-ot, amivel meg is vert volna, viszont "sajnos" a counterspell elvitte az egyiket és köv körben nyertem is. :D

B-tag: H3lios#2825

(#31969) saelin válasza fogtunder (#31965) üzenetére


saelin
veterán

Ha már egy kiesik a secretes kasztok közzül, akkor inkább kihagyom a deckből, nekem nem éri úgy meg (még a sok face ellenére sem). Köszi a választ.

A mostani metában a midrange vagy inkább a hybrid hunter (face+mid) megy jobban? Tegnap esett 2 savanna high és ki szeretném próbálni őket valamilyen deckben.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#31970) h3lios válasza saelin (#31969) üzenetére


h3lios
addikt

Én őt raktam össze, igazából nem rossz, mert stailabb mint egy full face, de az eleje így is nagyon hasonló. Secretekkel lehet játszani ízlés szerint, ha neked mások jönnek be jobban.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#31971) saelin válasza h3lios (#31970) üzenetére


saelin
veterán

Kipróbálom, de boomom az nincs... és gondolom semmi nem tudja helyettesíteni...

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#31972) h3lios válasza saelin (#31971) üzenetére


h3lios
addikt

Hát nem hátrány ha van. :D Ellenem King of Beast-el játszották, de rizikós, ellenem mindig szarul jött ki belőle az ellen. Valamelyik Naxx-os / BRM-es Legendet használd. Pl. Kel Thuzad elég jó nagy cicával, szerettem használni annó.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#31973) fogtunder


fogtunder
nagyúr

gondoltam játszok gyorsan pár meccset zoo-val mert warlock dominance van, erre tempo mage, első 3 kör rope végéig, utána zoo, első kör rope végéig, újabb tempo mage, ez is rope-ol. komolyan nem tudom, mi a halál retkes f@szát kell az első körben másfél percig gondolkodni, pláne coin nélkül? hogy kirakd-e a wyrmöt üresben? vagy hogy megéri-e első körben a flame imp? elkezdtem én is rope-olni, de egyrészt annyira gyenge elméjűek, hogy nem értik a célzást, másrészt magamat is szopatom vele. csak tudnám, hogy mit kezdenének egy priest paklival, ahol tényleg kell gondolkodni.

(#31971) saelin: szerintem Boom nem létszükség bele, duplázz meg valami early game lapot, amiből csak egy van, aztán hajrá. a két Highmane pont elég lategame, ha eleget rusholsz az elején.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31974) h3lios válasza fogtunder (#31973) üzenetére


h3lios
addikt

Most megmondom neked: Szopatnak.
Velem is ez volt, Facehunter ellen vezettem Tempo Mage-el elég rendesen. Kb. az összes fontosabb lapját sikerült leszedni és volt kint 3 taunt + 1 waker. Erre elkezdte húzni az időt. Szerencse, hogy 2 körön belül elvertem, mert rohadt idegesítő, amikor ezzel szórakoznak.

B-tag: H3lios#2825

(#31975) fogtunder válasza h3lios (#31974) üzenetére


fogtunder
nagyúr

háde ezek nem akkor, mikor nyerésre állok, az nem is szokott idegesíteni, mert őket jobban zavarja, hogy kikapnak, de ezek egyszerűen ostobák. aki első körben nem tudja eldönteni fél perc alatt, hogy mit játszik, az menjen vissza passziánszozni, vagy mittudomén, de ez gyász.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31976) h3lios válasza fogtunder (#31975) üzenetére


h3lios
addikt

Akkor csak szimpla troll aki ezzel szórakozik, hogy húzza a másik idejét. Ha nem ranked akkor inkább a 2. kötél után feladom és megyek más ellen, mert hamarabb végzek ott, mint az ilyen idiótákkal.

B-tag: H3lios#2825

(#31977) saelin válasza fogtunder (#31973) üzenetére


saelin
veterán

Minion helyett betettem egy tüzes csapdát.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#31978) fogtunder válasza h3lios (#31976) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ja, de ranked.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31979) Fr0z3n válasza saelin (#31977) üzenetére


Fr0z3n
őstag

2 snipe, 1 freeze. Próbáld ki. Én azt játszom és mindig nagy meglepetés.

(#31980) h3lios válasza saelin (#31977) üzenetére


h3lios
addikt

Én is egy Explosive Trap-el játszom, mert a hasonszőrű facehunter / zoo ellen jól jöhet.

B-tag: H3lios#2825

(#31981) saelin válasza Fr0z3n (#31979) üzenetére


saelin
veterán

Snipeom sincs sajna. Annyira nem is baj, a deck így is powerful! Winstreak 14-ig és még próbálkozom lentebb menni. :Y

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#31982) h3lios válasza saelin (#31981) üzenetére


h3lios
addikt

Örülök, hogy sikerült egy relatíve cheap, de jó decket találni. :D Nekem is össze van már rakva egy ideje, de valahogy a hunter sosem volt a kedvenc kasztom. :D

B-tag: H3lios#2825

(#31983) saelin válasza h3lios (#31982) üzenetére


saelin
veterán

Nekem a lock a kedvencem, de sok lap hiányzik még, hogy egy erős handlockot össze tudjak rakni. (Huntardal most járok rank 13-on. Az előző kettő wint csak a szerencsének köszönhetem!)

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#31984) h3lios válasza saelin (#31983) üzenetére


h3lios
addikt

Nekem is jó lenne egy igazi kis Demon handlock, az egyetlen gond vele, hogy kellene hozzá 4 giant, amiből jelenleg 1 sincs meg. :DDD

B-tag: H3lios#2825

(#31985) DaveNo1 válasza h3lios (#31984) üzenetére


DaveNo1
veterán

Démon zoo jobb és olcsóbb is.

You are not prepared.

(#31986) saelin


saelin
veterán

Rank 12! Azt hiszem mára kimerítettem a szerencsém, nem megyek tovább. Eddig ezzel jutottam a legmélyebbre és azt is nagyrészt winstreakkel. Durva, hogy mennyi damage van ennél a kasztnál, egyenesen már félelmetes...

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#31987) h3lios válasza DaveNo1 (#31985) üzenetére


h3lios
addikt

Most egy Legendary Demon Lock-al játszom, aminek vannak komoly gyengeségei. :D
Jelenleg így ki, viszont még 1-2 dolog lenne ami szükséges bele. Pl. Hard Remove, mivel tegnap egy bugyuta priest vert el egy 36/36-os clericcel.. Egyszerűen nem tudtam leszedni az elején, aztán meg már BGH-n kívül nincs rá megoldás.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#31988) #75376384 válasza h3lios (#31987) üzenetére


#75376384
törölt tag

Ha egy kör alatt húzta fel olyan nagyra, akkor hatalmas mázli volt. Ha te hagytad fent a cleric-et akkor a te hibád, mivel alap, hogy kártyahúzós lapot illik megcsapni.

(#31989) h3lios válasza #75376384 (#31988) üzenetére


h3lios
addikt

Igazából első kör clerik. Második kör +2 hp (kapta a dark bombot és volt kint egy void caller. Aztán elszabadult Hp duplázás 2x, majd utána inner fire.

B-tag: H3lios#2825

(#31990) h3lios válasza h3lios (#31989) üzenetére


h3lios
addikt

Szerk*
Void Walker-em volt, illetve dark bomb már csak később jött fel. :) Tegnap este 20+ meccset toltam 3 óra alatt, hogy meglegyen a pack-ra a gold.

Most azon agyalok kell -e a deck-be 1 bane of doom, illetve siphon soul.

B-tag: H3lios#2825

(#31991) Man0gatya válasza h3lios (#31987) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

Hogyne lenne owl pl

(#31992) saelin válasza h3lios (#31990) üzenetére


saelin
veterán

"20+ meccset toltam 3 óra alatt"

Én is ezért vagyok már 2 hete ilyen fáradt! Néha azt sem tudom mit írok... :DDD

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#31993) h3lios válasza Man0gatya (#31991) üzenetére


h3lios
addikt

Ez volt a másik lehetőség, szerintem nem kell a deckbe mind a két misstress, mert átlagban csak haszontalanul van kint, ritka az, amikor az általa nyert + élet nyeri meg a meccset. 1 bagoly mindenképpen kell majd bele. Sergeant-ból kell a 2, mert a tojásokkal jól kombózható + endgame-ben is sokszor jól jön 1 manáért az a + 2 seb.

B-tag: H3lios#2825

(#31994) fogtunder válasza h3lios (#31987) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nemtom, ez nekem nagyon midrange, de annyira, hogy early game szinte egyáltalán nincs. próbáld ki ezt, szerintem jobb lesz.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31995) F-ECT$


F-ECT$
titán

Pár napja volt szó róla, hogy milyen nehéz a kezdőknek utolérni azokat, akik már 1(+) éve gyűjtögetik a kártyákat. Egy srác a redditen összeszedte, hogy ha a tempostorm meta reportban szereplő deckek mindegyikét szeretnéd kipróbálni, ahhoz mennyi kártyát kell megszerezni. (Ezek lényegében a "jó" kártyák, amik valóban használhatóak.)

Ezek megszerzéséhez átlagosan 277 Classic és 94 GvG packot kell venni + persze a 2 kiegészítőt. Ő itt megállt, de lépjünk eggyel tovább:

Gold igény: 27700 + 9400 + 3500 + 3500 (vagy az egyik szárny ingyen van?) = 44100
Napi max 150 golddal számolva (100 a limit + a napi q) = 44100 / 150 = 294 nap alatt szeded össze
Napi átlag 60 golddal számolva (napi q + néhány meccs - ez reálisabb) = 44100 / 60 = 735 nap
(Persze arénával gyorsabban is jöhet a gold.)

Pénzben meg kb 100k+ Ft, ezt már nem számoltam ki pontosan.

Dive ever, work never.

(#31996) Derrewyn válasza F-ECT$ (#31995) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Nem piskóta, elég jól ki van találva ez a modell. Free to play, pay to win (fast).

(#31997) F-ECT$


F-ECT$
titán

Másik érdekes téma is volt: Patron Warrior. Anno Leeroy-t azért nerfelték, mert board nélkül kézből tudott 20+ dmg-t tolni. Most ugyanez fennáll Patronnal is, kérdés, hogy erre jön-e nerf és ha igen, akkor mikor. Szintén felmerült, hogy a Gadgetzan-t azért nerfelték, mert fel tudtad húzni vele a fél paklidat, és a szintén a Patron deckre jellemző Battle Rage lazán tud 3-4 lapot húzni 2 manáért, ami nem túl balanced. Harmadik: nerfelték a charge-ot és a Warsong charge adó képességét is, mégis a Frothing akár 10+ dmg-vel is charge-olhat.

Jöttek ötletek arra, hogy mit lehetne ezekkel tenni, kíváncsi vagyok, hogy történik-e valami az elkövetkező 1-2 hónapban ezekkel.

Dive ever, work never.

(#31998) pachito válasza F-ECT$ (#31995) üzenetére


pachito
őstag

...és amikor amcsi fórumon megírom, hogy igen, mostmár kimondhatjuk, hogy a játék jelenlegi állapotában (ha kezdetben még nem is volt az) pay2win akkor meg kapom a lepontozást...

Kíváncsi lennék a lepontozók közül, ha ma kezdené mennyire lenne számára élvezetes a játék 0 pénzráfordítással, 2 adventure meg 1 kieggel lemaradva. :W

Nem is merem semmilyen ismerősömnek ajánlani jószívvel, mert egész egyszerűen muszáj rá költeni.

(#31999) DaveNo1 válasza F-ECT$ (#31997) üzenetére


DaveNo1
veterán

Idióta Emperor miatt druida,mage de akár rogue is tud kézből 20+at simán. Emperort kell nerfelni.

You are not prepared.

(#32000) fogtunder válasza F-ECT$ (#31997) üzenetére


fogtunder
nagyúr

csak annyi, hogy a warsong charge adó képességét nem nerfelték, hanem módosították, hogy ne csak kijátszott lényre legyen érvényes, így működik ugye a partonnal.

anno nem játszottam miracle-t és handlockot (ellenem sokat játszottak persze :) ), ami leeroy kombókat nyomott, mert nem voltak meg a lapjaim hozzá, de azért általában nehezebb nagy kézből sebzést és húzást megoldani, mint a miracle-ben volt így ránézésre. a nagy frothinghoz meg az kell, hogy egy valag lény legyen lent a boardon, legyen nálad ww meg death's bite, ne legyen taunt és thaurissannal olcsósítsd meg a kombót előtte.

I hate morning people. And mornings. And People.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.