Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31501) Mister_X válasza NyxNyxNyx (#31500) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én a mechmage-eket sírom vissza.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#31502) NyxNyxNyx válasza Mister_X (#31501) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

egy mechmage volt köztük, el is vert :D

Azóta 3 hunter zsinórban, csodával határos módon megvertem mindhármat.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#31503) whitezo88


whitezo88
nagyúr

vettem 5 packot goldért és 2 legend volt bennük :DDD 800 gold, de azért nem rossz. Muklát akartam cancerdinbe.

(#31504) h3lios válasza DaveNo1 (#31499) üzenetére


h3lios
addikt

Mivel még nem régen játszom nem tudom, hogy ez minek számít, de én ebben játszom őket. Mivel relatíve sok mob van bent inkább aggro - controllnak mondanám.

B-tag: H3lios#2825

(#31505) netpeti98


netpeti98
addikt

Napi RNG:
A Sea giant le van adlorozva, erre spare partal megfordítja az életét és kivégez vele. És a legszebb, hogy a spare partot az előző körben Hungry dragon által adott Clockwork-tól kapta. :W

[ Szerkesztve ]

(#31506) fogtunder válasza h3lios (#31504) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a duplicate-et amint lehet, cseréld mirror entityre és counterspellre, nem igazán van semmi a pakliban, amit annyira megérné duplikálni. nagyon kellene még bele két flamecannon és két unstable portal. az arcane explosion szerintem kuka, a blizzard szintén, egy flamestrike maradhat. kevés a minion, így KT sem akkora value, inkább egy Nefarian kellene, az legalább spellt ad. geomancer szintén kuka, helyette clockwork gnome, hogy legyen mivel felizgatni a flamewakert. illetve ugye antonidas hiányzik nagyon, az lenne egy elsődleges craft célpont és dr boom.

egyébként ez ilyen tempo jellegű cucc, aggrohoz kevés benne a minion.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31507) DopeBob válasza netpeti98 (#31505) üzenetére


DopeBob
addikt

Nem pont ez, de ez a sok random nekem nem tetszik. Ez a 3-6-ig sebez, 3-6-ig sebző lényt kapsz x manáért... túl sok a random, szerintem felesleges :(

MZ/X

(#31508) h3lios válasza fogtunder (#31506) üzenetére


h3lios
addikt

Duplicate-en én is gondolkoztam, mert ha rossz mobot másol és nem flame wakert akkor szarban vagyok.
Viszont sok esetben jól jön ki, amikor mana wyrm, valamint waker kerül a kézbe, mert 2-3 kill után nem nagyon tudnak velük mit kezdeni.

Counterspell és Mirror Entity-vel az a bajom, hogy könnyű kijátszani ezért óvakodom tőlük inkább.
Clockwork Gnome valóban jó ötlet, geomancert és az explosiont azért játszottam, mert ha hordázós paklit kapok ki akkor könnyen leszedem a kis lényeit.

Amit viszont tutira megfogadok, hogy legalább 1 duplicate-et kicserélek egy másik secretre, mert sokszor feljön kézbe ami annyira nem tuti.
A totál változtatás lenne a jó, de jelenleg van 155 dustom, amiből nem megyek messzire. Ha nagyon akarom le tudnék craftolni 2 unstable-t.
Itt igazából a legendaryk miatt vagyok patt helyzetben, mert nélkülük a totál lövöldözős flamewakeres cucc nem nagyon működik, mert nincs aki befejezi.

B-tag: H3lios#2825

(#31509) norbert1998 válasza h3lios (#31490) üzenetére


norbert1998
veterán

Pont azt csináltam, ráadásul ismételtem is. Nagyon bejött nekem is a sámi :K
Eleinte druiddal nyomtam, majd áttértem priest-re, pár napja rogue-ra, most lehet véglegesítem a sámit :K

netpeti98: Ahogy nézem, te is úgy jártál, mint én. Annyi lap van a kezedben, de nem akarsz tenni, egy jó kombóra várva, ellen keze üres és mégis kikapsz

(#31510) fogtunder válasza h3lios (#31508) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha aggro jön, akkor ott a missles, frostbolt, flamecannon (ha lenne). ha sokszor jön fel a secret, akkor játssz csak kettőt három helyett, úgyis ott van rá a scientist, hogy felhúzza. a dupli akkor lenne igazán jó, ha játszanál mondjuk water elementalt, vagy slduge belchert. sokszor nincs ám rendesen lap az ellenfélnél, hogy körbe tudja játszani a mirrort, és ha emiatt nem optimális a köre, akkor már nem rossz, ha meg kapsz valamit, amit 3+ mana, akkor színtiszta érték. a legjobb, ha egy mirror, egy counterspell.

ice lance van? az lehet még jó finisher a két frostbolttal, és két water elementallal.

legendek nélkül sajnos nehéz az élet, ha az ember eredményes akar lenni, mindenkinek ez van az elején, ráadásul az első 4-et, amit nyitottam, nem is tudtam használni, mert 2 hulladék volt, 2-höz meg a pakli többi része hiányzott.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31511) h3lios válasza fogtunder (#31510) üzenetére


h3lios
addikt

Most 1 kicsit átalakítottam a dolgot.
Lecraftoltam a 2 unstable portalt, illetve a tanácsodra beraktam egy counter spellt. + KT-t cseréltem Nefarianra. Amiket kivettem: Blizzard, 1 Geomancer, 1 Duplicate. 1 KT
A Beltcheren gondolkoztam is (sőt meg is lepődtem, hogy nincs a deck-ben, mert imádom).

A többit viszont nem tudom, hogy lehetne bele passzírozni. Loatheb egy állat, ha 4-5. körben kijön.
Polymorph-ból min. 1 kell, mert ha kipakol egy Ysarát és ad neki tauntot, akkor b.szatom a meccset.
Esetleg még egy olyat lehetne meghúzni, hogy a maradék geomancert is kiveszem + a duplicatet és akkor mehetne be 2 flame canon (csak dustom nincs rá, illetve commont nem szívesen craftolok).
Ice Lance-t pedig csak úgy játszanék, ha bent lenne 2 snowchugger + a két elementál

Amin gondolkoztam még, hogy Loatheb-et cserélnem egy Emperror-ra. Aztán 7. körben mehetne ész nélkül a spell dobálás a firewakerre.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#31512) Gyuri27 válasza NyxNyxNyx (#31500) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mivel mentél, mi jött?

Amd - Radeon - Ryzen

(#31513) NyxNyxNyx válasza Gyuri27 (#31512) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Velen-nel. Most lementem rank 4-re, hunterek jönnek és Zoo. Néha egy-egy paladin, druid, mage.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#31514) netpeti98 válasza norbert1998 (#31509) üzenetére


netpeti98
addikt

Előtte volt Lay on Hands, amibel kijött a Hungry dragon, ami 2 manába került a másik sárkánykomának köszönhetően. :)
Zoo ellen kicsit vacaknak érzem, mivel hiába nagy, de a képessége a board controlra építő zoo segíti, viszont cserébe csak a statjai jók, tauntot nem kapok agro ellen.

[ Szerkesztve ]

(#31515) Gyuri27 válasza NyxNyxNyx (#31513) üzenetére


Gyuri27
félisten

Hát izé. Jó az a deck csak hát a rák megeszi. Lévén 4 lapos kombó.
Zela streameli ezt a decket. Néztem tegnap. Hát kell hozzá türelem meg mák.

Amd - Radeon - Ryzen

(#31516) tabi.tamas


tabi.tamas
csendes tag

Top deck :
Counterspell - Starfall ellen
Water Elemental - Druid ellen

Eddigi leghúzósabb aréna volt :D

(#31517) NyxNyxNyx válasza Gyuri27 (#31515) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Nem eszi meg a rák, csak érteni kell hozzá. Control warrior és rogue ami erős ellene.
A combo nemigen van útban, nem használhatatlan magában egyik lapja sem.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#31518) fogtunder


fogtunder
nagyúr

control warriort játszik valaki? mi most a "divat"? ysera és nefarion, meg corruptor?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31519) SLYM válasza fogtunder (#31518) üzenetére


SLYM
veterán

én néha. egyiket sem használom

(#31520) fogtunder válasza SLYM (#31519) üzenetére


fogtunder
nagyúr

akkor csak sima oldschool?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31521) oba


oba
addikt

bontottam egy deathwinget... mennyire használható lap? milyen deckbe illik? más dragonom nem nagyon van

(#31522) saelin válasza oba (#31521) üzenetére


saelin
veterán

Wow, grat!

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#31523) h3lios válasza oba (#31521) üzenetére


h3lios
addikt

Pacsit ide, pár napja én is ilyet bontottam. :D
Igazából befejező lapnak tökéletes, amikor már senkinek nincs sok lap kézben.
Rizikós játszani, mert ha véletlen egy mage tol rá egy barit, akkor ott szopás van. :D

B-tag: H3lios#2825

(#31524) SLYM válasza fogtunder (#31520) üzenetére


SLYM
veterán

jaja

(#31525) Gyuri27 válasza fogtunder (#31520) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azért azok már tényleg nagyon lassúak. Rag, boom még tempó. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#31526) Mister_X válasza oba (#31521) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én a control paladinomban tartok helyet, mivel a paladin eléggé híján van mind a leszedéseknek, mind a laphúzásoknak, mind aoe spellek terén, Deathwing pedig tökéletes egy elnyúlt meccs megfordítására. Kijátszásának alapfeltételei a következők:
- biztos legyél benne, hogy az ellenfélnél nem maradt rá removal (Polymorph, Hex, Shadow Word: Death, Syphon Soul, Execute, Big Game Hunter, stb.), amivel kiheréli (Aldor Peacekeeper) vagy ellehetetleníti használatát (Annoy-o-Tron) vagy rátenyerelsz a concede-re (Mind Control).
- ne legyen a kezedben sok lap, pláne ne olyan, ami túl value ahhoz, hogy elvesd (pl. Tirion, Sylvanas, Belcher, Healbot)
- legyen értelme kirakni, azaz takarítsd azt, ami fájni fog neki

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#31527) norbert1998 válasza oba (#31521) üzenetére


norbert1998
veterán

:Y Azigenlap! :C

(#31528) tretyak válasza fogtunder (#31520) üzenetére


tretyak
aktív tag

Én Nefarian-t játszok benne, nem mondom, hogy mindig value, de amikor a huntert arconcsűri a saját highmane-je, na az priceless :D
Próbálkozom most egy kicsit gyorsítani, shredderekkel, abommal geddon helyén, kicsit kevesebb nagy döggel, rendesen még nem tudtam kipróbálni - ami egyelőre nem hiányzik az Alex, a mirrort mondjuk kb dobom ezzel, de szerencsére nincs túl sok most.

(#31529) Gyuri27 válasza Mister_X (#31526) üzenetére


Gyuri27
félisten

A paladin az egyetlen aki 4 manából letakaritja az egész boardot. Igaz 2 lap, de akkor is.

Amd - Radeon - Ryzen

(#31530) Mister_X válasza Gyuri27 (#31529) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Sajnos egy mustáros pakliba elég kockázatos a Wild Pyromancer, meg kell elégednem az EQ + Consec kombóval... de ha nem jön fel? Ha a consecet el kell lőni hamar vagy az EQ mellé nincs aoe?

Mindemellett, minden egyes kaszt képes board clearre, csak az a nem mindegy, hogy ezt hány lapból és hány manából oldja meg. Hard removal viszont továbbra sincs.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#31531) NyxNyxNyx válasza Mister_X (#31530) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

abusive + bgh ;]

#31533 abusive + abusive + bgh ;]

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#31532) tretyak válasza NyxNyxNyx (#31531) üzenetére


tretyak
aktív tag

Azért a szabálykövetés nem rossz, le nem szedi, de sok haszna onnantól nincs...mondjuk ragna nyalóka :)
Szerk.: rá meg ott a BGH

[ Szerkesztve ]

(#31533) Mister_X válasza NyxNyxNyx (#31531) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ysera ellen is tökéletes.... javárjunkcsak ;]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#31534) h3lios


h3lios
addikt

Ma tényleg igazzá vált, hogy rankeden csak counter decket kap az ember....
2 control hunter és 1 handlock warrior.

Palából viszont 3-ból 3-at vertem, ami szerintem jó jel. :D
Az utolsó srác biztos nem volt ideges... :))
(Nefarian adott egy pala secretet, és az enemy szájba csapta magát egy 5-ös sebbel).

Ami viszont szomorú, hogy eddig Nefarian nem sok vizet zavart, kapott 1db attackot és két lénnyel agyonverte.
Most nagy dilemmában vagyok, hogy milyen befejezőt használjak. Kel Thuzad, Chrommagus, Nefarian...

Emperror -t is nagyon szívesen játszanék, de az a baj, hogy tempó mage deckem van, mire lerakom addigra csak 1-2 lap van a kezemben.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#31535) saelin válasza h3lios (#31534) üzenetére


saelin
veterán

Thuzad eddig a legjobban a zoo deckkemben vált be, ugyan ez igaz baron rivendare is. Azt olvastam, hogy az utóbbi jó death priestbe is, olyanom viszont nincs.

Sírás:
Rank 20-on megint megfuckkolt egy mil rogue. Gangup-olta a békáját és széjjel égette a lapjaim. :(

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#31536) h3lios válasza saelin (#31535) üzenetére


h3lios
addikt

Azt szabad kérdezni, hogy a weapon-ökkel mit csinálsz ha az ellenfél használja ? Én a palánál és a hunternél szopok mint a kismalac. Eaglehorn bow + Explosive trap és teljesen megáll a tudomány. Átlagban 2-es seggű lényekkel agyonverem az első pár körben. Viszont egy ilyen kombó a halálom. A fegyvert nem tudom leszedni, viszont slime-ot játszani nem tudok. Egyszerűen nem fér bele a deckbe.

B-tag: H3lios#2825

(#31537) norbert1998


norbert1998
veterán

Toltam egy jobbfélét viszonylag alap paklival:
kezében 1 támadás, rajta 5 (fegyverként) nekem 17 hp-m, neki 21, lent neki már nem tudom mi volt*, meg nem tudom még mit nem rakott le. volt lent nekem egy core hound egy totem meg egy 3/1-es windfury. a kezem üres, egy 0/1-es taunt békacsinálóm volt csak. Egyszercsak jön egy olyan, hogy give your minions 3 attack this turn. (Ez ma már másodszor ment meg) *(de) kellett rá a békázás, azt a totemmel elintéztem, core hound 12 atk, meg windfuryval, ami ugye ekkor már 6/1-es + windfury, befejeztem.

(#31538) saelin válasza h3lios (#31536) üzenetére


saelin
veterán

Zoo-val? 3 minionnál többet nem hagyok lent (kivéve, ha elment egy implosion) vagy direkt deathtrattle-set pakolok ki, ha felrakta a secretet. A fegyver meg nem gáz, hiszen HP-ba kerül hogy leöljön valamit, az meg csak jó. :)

Próbáld kijátszatni az ellenfél lapjait, hogy kifogyjon, onnan már nehéz fogni a zoot. A pala... a divine shielddel a sírba tud vinni, hiszen 2 lap/minion kell a leszedéséhez. Ha rossz a keze, akkor lehet nyerni, de másképp nem hiszem, csak ha béna vele az illető.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#31539) h3lios


h3lios
addikt

Esküszöm letörlöm ezt a szart.
Nevetséges, hogy az ellenfeleim állandóan csak topdeckelnek....
Ma sámán vs sámán volt és az ellenfelem 6 élettel szerénykedett, úgy hogy nálam kint volt egy windfury-s Kel Thuzad. Előző körben 1 hp-ra levitt, és nem volt direkt sebzése rám (előzőleg lőtt belém kézből 20-at.) Erre felhúzza a második fire elementalt....

B-tag: H3lios#2825

(#31540) norbert1998 válasza h3lios (#31539) üzenetére


norbert1998
veterán

Holnap már nem így állsz hozzá ;)

(#31541) saelin válasza h3lios (#31539) üzenetére


saelin
veterán

Rankedet én pont emiatt nem veszem komolyan, inkább csak goldot farmolok mostanság, de azt nagyon! :D
Megpróbálok inkább átállni arénára, mert a rankednek nem sok értelme van kezdőként (ok, megtanulsz játszani), míg arénával elég nagyot lehet szakítani. Ha sikerül 1000+ goldot összeszednem, akkor - akár - heti több aréna is belefér majd.

Ha már aréna:
Akik rendszeresen gladiátorkodnak, azoknak mennyi az átlag win-jük? Mindig 7+ vagy azért néha becsúszik egy-egy katasztrófális menet? Csak hogy tudjam magam hova rakni.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#31542) NyxNyxNyx válasza saelin (#31541) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Arénában vagy nagyon jól megy, vagy kvázi rosszul. Tehát sokszor megyek 11-12 wint meg 3-4-5 wint is, de ilyen 9 win-ek elkerülnek. Az átlag 7 körül lehet.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#31543) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Régóta nem játszottam már HS-el, tudnátok pár friss infóval szolgálni?
Jelenleg mi a "meta" hős/pakli, mennyire éri meg goblin pack-okat nyitogatni, hol tudok jó deckeket nézni (hearthead, pwn szerű oldalak marha átláthatatlanok számomra, nem derül ki a 25+1 millió közül, hogy melyiket érdemes figyelembe venni), valamint 700g/wing elég drága molten core-ra, érdemes rá goldot farmolni? (sok alap kártyám sincs még meg, így gondolom nem ez a prio, hanem inkább szedegetni új "alap" lapokat, de javítsatok ki.

Előre is köszi az infókat.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#31544) whitezo88


whitezo88
nagyúr

[link]

én átérzem, csoda hogy legendig eljut ilyen RNG-vel. nekem pár hónapja a pap VC, Malganist lopott el. t5 Malganis rekt... :U

én tegnap a következőn húztam fel magam. megyek flood paladinnal, ellen mechmage. elég érdekes playei voltak pl coin frostbolt a cogmasterre, egy szem nerubianra t4 fireball stb. na mindegy, kifosom a boardot ahogy kell, mechmage nem futtat board cleart. t7 flamestrike :U ez a legrosszabb a nem top5 ladderben hogy nem konzistensek a deckek. nem lehet körbejátszani a dolgokat mert mindig van valami ami más. később ez nem működik annyira, de itt arra jó, hogy felhúzzon.

[ Szerkesztve ]

(#31545) fogtunder válasza saelin (#31541) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha sikerül értelmeset draftolni, akkor meg szokott lenni a 7+ win, de azért van bőven 2-4 is, nagyon random tud lenni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31546) oba válasza whitezo88 (#31544) üzenetére


oba
addikt

szerintem meg jó, hogy nem konzisztensek a deckek és nem mindenki ugyanazt a netdecket és ugyanazt a metát játssza :) persze ez a kisebbség, mert a többség forgatókönyv szerint állít össze paklit és játszik... de azért ilyenek is kellenek akik nem a "szabály" szerint játszanak, mert nagyon unalmas és egyhangú lenne a játék

(#31547) Mister_X válasza whitezo88 (#31544) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én is Flamestrike-kal raktam össze anni mechmage-t, mert alap lap - lásd, elveszted a boardot, mi a francit csinálsz? Demon zoo-m se konzisztens, pl.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#31548) fogtunder válasza fogtunder (#31545) üzenetére


fogtunder
nagyúr

draftoltam pont egy sámánt, kezdő kéz két zappomatic, az ellenfél nem tudta leszedni. ment a go for face, no space, T4 senjin, T5 lethal. totally outskilled.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31549) saelin válasza fogtunder (#31548) üzenetére


saelin
veterán

Hányszor jártam így... csak nem draftban, hanem a másik oldalt.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#31550) h3lios


h3lios
addikt

Mai napon megvolt az 5 win maggel és azt kell hogy mondjam eléggé összeállt a deck. :D Ha a játék elején és közepén nem tudnak velem mit kezdeni, szinte biztos hogy nyerek. Két flamewaker kint + 4 db. 1-2 manás spell kézben elég durva pusztításokra képes... :DDD

Aztán végül nyitottam 1 pack-ot megnézni, mi jó jut nekem mára, hát erre nem számítottam...

B-tag: H3lios#2825

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.