Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) Phobion válasza k.kristof (#12998) üzenetére


Phobion
őstag

Akkor szuper, köszi :DDD

[ Szerkesztve ]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#13002) F-ECT$ válasza Phobion (#12997) üzenetére


F-ECT$
titán

Priest és Mage a legjobbak a basic deckekkel, esetleg még a sámánt érdemes megpróbálni, ha van 2x ligthning stormod. (A warlock zoo-t direkt nem javaslom :D )

Dive ever, work never.

(#13003) F-ECT$ válasza emperorka (#12999) üzenetére


F-ECT$
titán

Legutóbbi Ramp druid meccsem zoo ellen:
-wrath, hero power és swipe segítségével leszedtem a kezdeti minionkat (1 innervate jött a Ramp kártyákból)
-5-ik körre stabilizáltam a boardot egy 4/4-es taunttal (kb 15 hp-m volt még)
-ellenfél erre kirakott 3 db 1 manás miniont, soulfire-t tolt a tauntomba, és húzott egy lapot
-utána ezeket játszottam ki a következő 3 körben, egyik sem élte meg a következő kört: sunwalker, 2x lore (mindkétszer magam healeltem, mert nem volt szükségem lapra), az egyikre még egy 2/2-es tauntot is tudtam tenni
-9-ik körben kikaptam, míg a locknak 20 hp-ja volt, és a board üres volt előttem

Hunter ellen több esély van, hiszen max 2 nagy lénye van kinn a boardon, így az uth nem anniyra hatékony ellene, illetve sok a taunt is.

Összességében ha nem jön innervate / wild growth az első 2-3 körben, akkor jó eséllyel bukós a dolog, amire azért van esély.

Dive ever, work never.

(#13004) whitezo88 válasza F-ECT$ (#13003) üzenetére


whitezo88
nagyúr

nem érzed lassúnak? én váltottam rá de iszonyat szenvedős így is.

(#13005) F-ECT$ válasza whitezo88 (#13004) üzenetére


F-ECT$
titán

De az, egyelőre nem erőltetem, néha teszek vele egy próbát, aztán rájövök, hogy még nem jött el az ideje.

Viszont a Kitkatz warrior sem az igazi most szvsz.

Szóval csak módjával rankedezek.

Ami szerintem most jó, az a miracle rogue, de nincs hozzá VanCleef-em, és játszani is meg kellene tanulni játszani vele.

Dive ever, work never.

(#13006) Tyler Durden válasza whitezo88 (#12992) üzenetére

Handlock-al próbáltam kapaszkodni, de nekem jelenleg az alsó ingoványos rétegben /rank 20-13 mondjuk/ rush mage látszik bejönni. Soxor életmentő a frostbolt + ice lance, főleg ha face-be installálod :D
Tegnap zsinórban 7 alkalommal kaptam huntert, utána egy mage megszakította a sorozatot (: Ladder 70-80% simán hunter szerintem..

[ Szerkesztve ]

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#13007) Phobion válasza k.kristof (#12998) üzenetére


Phobion
őstag

Nem sokkal a komment írása után gondoltam szerencsét próbálok, és most értem el a rank 20-at, ezzel a druid deckkel, szerintem ultra szerencsém volt, hogy egyszer sem kaptam ki. :DDD

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#13008) whitezo88


whitezo88
nagyúr

valamiért engem elkerül a buzzard, és az uth is... néha nevetni lenne kedvem ha nem lennék pjsalty.

[link]

(#13009) F-ECT$ válasza Phobion (#13007) üzenetére


F-ECT$
titán

Ezzel a deckkel bőven el lehet jutni rank 10 alá is ebben a szezonban, szóval hajrá. Force of Nature-öd van? Én tuti betenném valami helyett. (Mondjuk az egyik Argent Commander helyére.)

Dive ever, work never.

(#13010) netpeti98 válasza Phobion (#13007) üzenetére


netpeti98
addikt

A swipe szándékosan maradt ki?:)

(#13011) F-ECT$ válasza whitezo88 (#13008) üzenetére


F-ECT$
titán

Na ez a bajom nekem is ezzel a deckkel, azaz ellenem T5-ben: buzz + uth + timber + mark "mindig" van, nekem meg általában hiányzik legalább 1 lap a combohoz.

Szóval én nem is erőltetem ezt a huntert, főleg, hogy a druida szerintem verheti, illetve a zoo is általában elpicsázza.

A héten egy token / roar druidával fogok próbálkozni, meglátjuk, hogy passzol-e a metához.

Dive ever, work never.

(#13012) Phobion válasza F-ECT$ (#13009) üzenetére


Phobion
őstag

Sajnos még nincs, de rajta vagyok az ügyön. :D

(#13010) netpeti98 - Melyik lap helyére tegyem be? Nagyon hiányoltam az AoE dmg-et a deckből. :B

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#13013) F-ECT$ válasza Phobion (#13012) üzenetére


F-ECT$
titán

Azt nem is láttam, hogy nincs Swipe, hiszen az minden druida deckben alap.

Én az egyiket a Gadgetzan helyére tenném be (kevés spelled van), a másikat az egyik Sen'jin vagy Violet helyére.

Dive ever, work never.

(#13014) Phobion válasza F-ECT$ (#13013) üzenetére


Phobion
őstag

Köszönöm, mentségemre szóljon, nem rég kezdtem el több időt fordítani a játékra. :D

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#13015) ollie válasza Phobion (#13012) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hogy, hogy még nincs level 10-en a druidád?

***

(#13016) emperorka válasza Phobion (#13014) üzenetére


emperorka
tag

Mi az hogy nincs swipe?Ez nem mentség,szégyeld magad ;]

(#13017) Phobion válasza ollie (#13015) üzenetére


Phobion
őstag

(#13015) ollie , (#13016) emperorka - Gondoltam, hogy eretnekséget fogok elkövetni. :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#13018) whitezo88


whitezo88
nagyúr

visszatértem egy amaz-féle pap paklihoz, lássuk. malirugót is megnézném de nincs se VC se Maly se prep (betörtem őket mindig) szóval az még arrébb van. ez a meta egy röhej. akár kő papír ollót is lehetne helyette.

(#13019) emperorka válasza whitezo88 (#13018) üzenetére


emperorka
tag

Paladin paklit nem próbáltál?Engem az előző szezonban nagyon sokszor megvertek,pedig hunterrel toltam.

(#13020) whitezo88 válasza emperorka (#13019) üzenetére


whitezo88
nagyúr

ahhoz kéne Tirion.

(#13021) Gyuri27 válasza whitezo88 (#13020) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem feltétlen. 2x3 shildes jószág (argent squire, scarlet crusader, sunwalker esetleg argent commander) + 2 argent protector azért elég szépen arat.

Persze tirion szép állat szó se róla. :K

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#13022) Kashim válasza Gyuri27 (#13021) üzenetére


Kashim
őstag

Állat?

Amúgy, nem tudom láttátok-e legújabb Penny Arcade képregényt. haha

[ Szerkesztve ]

(#13023) dejaris válasza whitezo88 (#12992) üzenetére


dejaris
addikt

Miracle, csak hat ez nagyon lapjarasfuggo deck. Rengeteg a vak lepes egy hatha lapert, de jol el lehet vele szorakozni.

(#13024) Scale válasza Kashim (#13022) üzenetére


Scale
őstag

:DDD

(#13025) F-ECT$ válasza emperorka (#13019) üzenetére


F-ECT$
titán

A paladin jó lehet az agro/zoo ellen a sok heal, a shieldek, az aldor, és a board clear miatt, viszont jó eséllyel elvérzik minden más ellen, főleg ha még Tirion sincs.

Egyébként most toltam 10-12 meccset, és kb ezek jöttek rank 15-10 között:
3-4 hunter (face)
1 agro wari
1 mage (talán agro, de nem 100%)
2-3 (főleg watcher) druid
1 priest
3-4 rogue (miracle, tempo vegyesen)

Azaz 0 zoo, handlock, sámán, pala.

Dive ever, work never.

(#13026) Kashim válasza F-ECT$ (#13025) üzenetére


Kashim
őstag

Lehet azért boldogulni palával, de nagyon oda kell figyelni a kezdésre. Az a legfontosabb. Ha az elején meg tud kapaszkodni boardba, akkor nagy eséllyel marad is a végéig. Sajnos emiatt nagyon fontos a starting hand és a lapjárás is. Lehet magyarázni, hogy mindegyik deck ilyen ebből a szempontból, de nézzétek meg pl. miracle-t, bármelyik hunter decket, zoo-t, control warrit... Gyak. fele annyi idő alatt végighúzzák az egész paklit. Sokkal könnyebben összeáll a kombó, win condition.

Palánál nem igazán van ilyen, egyszerűen túl kell élni a másikat, okosan darálni, spórolni lapokkal, tömegesen tisztogatni a boardot és a végén eljön a kampó. Ezért mindenre kell lennie removalnak a pakliban. Kis-nagy lényre egyaránt. Van pár taktika rush deck ellen amivel simán fogható murloc is. (kivéve nyilván ha összejön a dream a kezében és lehányja warleadert a 3. körben két-három murlocos boardra...) Nem kell félni kidobni egy sunfury-t üres boardra, vagy healt dobni egy 3 hp-s minionra a sérült hősünk helyett stb.

Tirion viszont sajnos nagyon fontos. Sokszor meccs döntő lehet, de nem szabad korán eldobni, meg kell várni míg a többi tauntot lesilencelik / polyzzák / hexelik / darálják TBK-val. Ha csak úgy elszórja az ember semmit nem ér. Jó pillanatban kirakva 3-4 lényt letakaríthat + ki lehet osztani 15 sebzést a kapott fegyverrel akárhova.

(#13027) Kashim


Kashim
őstag

Value flamestrike.

Lehet tippelni mit csinált. ;]

(#13028) oriic válasza Kashim (#13027) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ha van esze, feladta. De neem, szerintem tauntot betámadta. :DDD

Live-Die-Respawn

(#13029) Kashim válasza oriic (#13028) üzenetére


Kashim
őstag

Alap, hogy betámadta teli útéházott buzzard asztallal... ráadásul highmane-nel támadta meg, majd eltolt egy deadly shotot, természetesen pont sylvanast kapta fejbe. Saját hiénájával öltem meg. :DDD

(#13030) dejaris


dejaris
addikt

Egyen napok vannak vagy, mi? Ma csak paladin.

(#13031) freemanone válasza dejaris (#13030) üzenetére


freemanone
őstag

Nem tudom, nekem eddig lockon kívül minden volt ma, elég vegyes. Mondjuk volt egy köröm, amikor 4x egymás után mage-et kaptam.... az úgy annyira nem tettszett.

[ Szerkesztve ]

(#13032) F-ECT$ válasza freemanone (#13031) üzenetére


F-ECT$
titán

OTK mage-et láttál már? :)

Dive ever, work never.

(#13033) Damage401


Damage401
senior tag

Valaki segítene, mert az összefoglalóban nem találom. Mi ez a Dust? Mire jó? Hol találok róla bővebb leírást?

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#13034) M3oH válasza Damage401 (#13033) üzenetére


M3oH
addikt

Dustból tudsz lapot kraftolni. Ha bemész a my collectionsbe, akkor a gold helyen azt látod. Ott, crafting mod-ban tudsz kártyát gyártani és törni dustért. Dustot kártyatörésből és arénából szerezhetsz.

(#13035) whitezo88 válasza F-ECT$ (#13032) üzenetére


whitezo88
nagyúr

jó kis tíz manáért harminc sebzés: 2x apprentice, thalnos, 2x fireball 2x frostbolt, 2x icelance :)

(#13036) F-ECT$ válasza whitezo88 (#13035) üzenetére


F-ECT$
titán

Ja, én próbálgatom, és rohadt nehéz összehozni. Egyrészt elélni a 10-ik körig, másrészt úgy menedzselni a lapokat, hogy a 10-ik körre meglegyen a szükséges 9. Sokszor nem is nagyon tudsz húzni, mert Discardolnál, pedig eléggé kell pörgetni a paklit.

Dive ever, work never.

(#13037) Sirandrish válasza whitezo88 (#13035) üzenetére


Sirandrish
legenda

ÉS ez milyen gyakran jön össze?
1M-ből félszer?:)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#13038) whitezo88 válasza F-ECT$ (#13036) üzenetére


whitezo88
nagyúr

ugyebár ez a nerf előtt volt jó, de múltkor Kungen is nyomta vele, mill-szerű pakli kell igen. közbe nova, doomsayer, iceblock...

én nerf előtt nemigen játszottam, de elhiszem hogy undorító volt. amíg egy hunter ellen lehet védekezni heavy tauntokkal itt száz/száz lényekel is tele lehet a board, nem ment meg.

[ Szerkesztve ]

(#13039) Tyler Durden válasza F-ECT$ (#13036) üzenetére

Andrisnál a pont, ezzel nem érdemes foglalkozni. Én most ezzel nyomom a ladderen, a fullos kombó még sose jött össze.. Viszont az kellemes, hogy rushal leverem olyan ~15 magasságába és onnan pew pew szépen headshot (:

Opps sorry, most látom nem a rush verzióról beszélgettek :B

[ Szerkesztve ]

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#13040) F-ECT$ válasza Sirandrish (#13037) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem teljesen, mert a többi lappal az időt húzod, vagy lapot húzol. Mellesleg a fireballokat el lehet lőni előre az arcába a nem heal képes classoknak, hiszen a maradék 7 lappal is tudsz 18-at sebezni, így azért könnyebb a lapkat menedzselni.

Dive ever, work never.

(#13041) Sirandrish válasza F-ECT$ (#13040) üzenetére


Sirandrish
legenda

De az úgy már nem OTK :N
Mert ha jól láttam arról volt szó.

Egy időben én is a Pyros kivégzős Maget használtam...időhúzás+laphuzás aztán 8. körben Pyro arcba.. :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#13042) F-ECT$ válasza Sirandrish (#13041) üzenetére


F-ECT$
titán

Igen, az már "csalás", de segít :)

A gond akkor van, mikor 9-10 lap van a kezedben, kellene cserélgetni, de minden lap 2-t húz vagy húzhat. Szóval mák is kell, főleg akkor, ha felismeri az ellenfél, hogy OTK-zni akarsz.

Dive ever, work never.

(#13043) Devas


Devas
őstag

Szevasztok!

Ezt a Basic paklit ti esetleg hogyan módosítanátok?

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#13044) netpeti98 válasza Devas (#13043) üzenetére


netpeti98
addikt

Basic deckekből érdemes megnézni Trump összeállítását:[link].

(#13045) Devas válasza netpeti98 (#13044) üzenetére


Devas
őstag

Köszi! Érdekes elgondolás, bár elég merész. Ha az elején belehúz a drága lapokba el is úszik a játéka rajta. Mondjuk az én paklim sem maga az atyaúristen, de ha ő itt egy "valaki" játékos, azért tőle valamivel jobbra számítottam.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#13046) Dr. Student


Dr. Student
senior tag

Kérdésem az lenne, ha feltelepítem egy másik gépre a játékot akkor tudok játszani a meglévő kártyapaklimat illetve ezt a fő gépemen is látom ? Felhő vagy Local mentés van ?

Dr. Student

(#13047) fogtunder válasza Dr. Student (#13046) üzenetére


fogtunder
nagyúr

account alapú minden, én iPaden és gépen is játszom, teljes átjárás van a kettő között.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#13048) Devas válasza Dr. Student (#13046) üzenetére


Devas
őstag

Szerintem felhő mentés az olyan "blizzard"-os. Viszont a belépési adataidat és a jelszó emlékeztetődet, valamint valamiféle már megvásárolt blizzard játék seral kódodat mindenképpen javaslom felírni egy cetlire, mivel másik gépen történő bejelentkezéskor elképzelhető hogy illegális betörési kísérletnek veszi és letiltja accountodat (amit a cetlin lévő adatokkal tudsz újra megnyitni). Legalább is a WoW-ban valahogy így megy. Ha van Authenticator készüléked akkor talán ilyen nem fordulhat elő.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#13049) ígyvanferi válasza Devas (#13045) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Te jó képet nézel? 2-vel több lategame minionja van, mint neked. Esetleg ha stormpike-ot nem számítjuk, akkor 3, de azok legalább jók, ellentétben a stormpike-kal. Hidd el, hogy sokkal jobb az a pakli, mint a tiéd. Ha már kérted, hogy segítsünk, érdemes is megfontolni a tiédnek az átalakítását. Sinister nem jó, Footman nem jó, Shiv, Sap, nem jó (legalább is ide), Mage, Rifleman, Patriarch, Magi szintén kuka. Sprintből sem kell kettő.
Mondjuk Trumpén is változtatnék, de csak azokat raknám bele, amiket ír is, hogy megfontolandók. Ringleader, SI:7, Evis jók, mehetnek is a Novice, a Raptor meg a Hunter helyett.

(#13050) ollie válasza Dr. Student (#13046) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mivel ez egy online játék, furcsa lenne, ha csak lokális gépen mentene.

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.