Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62001) Kanczy válasza whitezo88 (#62000) üzenetére


Kanczy
veterán

És közben dolgoztam is :F

[ Szerkesztve ]

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#62002) F-ECT$ válasza whitezo88 (#62000) üzenetére


F-ECT$
titán

Én meg kipróbáltam EU-n a Reno maget (mage questem volt). Az egy dolog, hogy a 3 meccs kb 50 percig tartott (control deck jött csak szembe), de emellett rohadt unalmasak is voltak. Szóval ez nagyon nem az én világom, de persze legend rankon már ráér az ember ilyen deckekkel is szórakozni.

Dive ever, work never.

(#62003) salaam válasza whitezo88 (#62000) üzenetére


salaam
senior tag

Ha stormot meg hexet akarsz miért aggro sámánnal játszol? Van 136 féle midsámán, összerakod aztán lesz hex és storm.

(#62004) whitezo88 válasza salaam (#62003) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Mert nem akartam véleményt mondani próba nélkül. Lejjebb biztos jobb, itt inkább a biztosra érdemes menni, sose lehet tudni a következő deckben mi lesz.

Fects: frissítettem a listát, bár ez érdekesen néz ki, mivel ezek a Jade deckek, a többibe értelme sincs betenni :D

-Aya Blackpaw: Jade deckekbe alap lap, egyelőre főleg druida, shaman és rogue deckben látni.

barnes eltűnése meg inkább a paladin és hunter deckek kihalásának köszönhető, shamanban volt még.

Rugónál Shaku gyengében van írva, bár LC+JJ nagyon felkapta.

[ Szerkesztve ]

(#62005) Mister_X válasza whitezo88 (#62004) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Priestet kihagytad ;]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#62006) whitezo88 válasza Mister_X (#62005) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Kellett pár perc mire leesett :DDD

előzőhöz adalék: a triclass lapokat be se lehet tenni nem odavalóba. Továbbá a Pala legendet sajna lecraftoltam, mikor úgy tűnt a palazoo jó, de azóta is ott porosodik...

[ Szerkesztve ]

(#62007) salaam válasza whitezo88 (#62004) üzenetére


salaam
senior tag

Értem :)

Más: Hogyan rontsuk el a játék legjobb hero powerét?

(#62008) F-ECT$ válasza whitezo88 (#62004) üzenetére


F-ECT$
titán

Attól, hogy csak Jade deckbe lehet betenni, nem feltétlenül teszik is be, viszont Aya-t általában beteszik :) A mondat második fele tényleg hülyeség :) (Csak druidat és shamant akartam írni eredetileg.)

Shaku: én még szinte nem láttam, egyszer kaptam a boardra valami random idézésnek hála, akkor épp segített. A törés lehet, hogy kicsit erős, de törni remélem tényleg csak az tör bármit is (főleg legendet), akinek nagyon kell egy adott lap valamilyen deckbe.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#62009) whitezo88 válasza F-ECT$ (#62008) üzenetére


whitezo88
nagyúr

egyelőre főleg druida, shaman és rogue deckben látni.

arra mutattam rá, hogy persze hogy ezekben látni, mivel másba be se lehet tenni :DDD Olyan mint Grommashra mondani, hogy főleg Warrior paklikban van.

(#62010) anorche1


anorche1
őstag

Lehet tudni, hogy kb. mikor jön új kiegészítő vagy adventure?
Nem tudom, hogy el kezdjek e gyűjteni, vagy még nyitogassak paklikat.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#62011) saen válasza anorche1 (#62010) üzenetére


saen
veterán

Március/április környéke.

(#62012) DJGABI


DJGABI
addikt

nyitottam egy genzo-t. jó ez bármire is (duston kívül)? :DDD

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#62013) whitezo88 válasza DJGABI (#62012) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Éppen nemrég frissült a legend lista kezdő hszben. Kuka.

(#62014) DaveNo1 válasza saen (#62011) üzenetére


DaveNo1
veterán

Inkább április közepe-vége

whitezo88: ahhoz képest mennyi lapról azt mondták hogy kötelező craft, végül alig került lap be a metába.

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#62015) whitezo88 válasza DaveNo1 (#62014) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Legtöbb élt kb 1 hetet ha élt ráadásul még mindig nem tanultam meg, hogy nem craftolunk csak úgy mert talán jó (White Eyes, Pala legó pl craftos volt nekem)... Kun csak Avianaval jó, de nem jó deck annyira. Knuckles gyenge, hunter meg halott. Solia OK, de nem OP azért. Wickerflame jó, de paladin halott. Raza jó de csak Renoba, Shaku eddig szarnak volt mondva, most talán úgy áll hogy OK. White Eyes jó, de lassú és a jó shaman deckek gyorsak hozzá. Krul lassú. Grapplehammer kb semmit se csinál. Neutralból van kb 3 jó... (patches, aya, kazakus)

(#62016) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Mit blöfföltem te jó isten! :D
Kombó Reno Lock vs vmi random Priest.
A bordot kontrol alatt tartotta a pap végig. Emperorrral olcsósítottam a facelessmanipulátort, felhúztam a Leeroyt, jött a PO is. Pár körrel később jött a Pedler, kiszedtem belőle egy PO-t, mondom a kész az őrületes kombó. :DDD
Elkezdem kipakolni, ott a 14et sebző Leeroy, és nem tudom kijátszani a manipulátort. :DDD Itt hangosan felröhögtem mekkora idióta vagyok. :DDD
A pap szerencsére Concendelt. ;]

(#62017) Cathfaern válasza grizlisandor (#62016) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ezért nem szabad ész nélkül concede-elni :) Nekem tegnap volt olyan aréna meccsem, hogy gyakorlatilag nyerésre állt a másik, csak nekiálltam kipakolni (pár HP-n voltunk mindketten). Erre betolta a concede-et, pedig 90% hogy nyert volna :F

(#62018) DaveNo1 válasza whitezo88 (#62015) üzenetére


DaveNo1
veterán

Én már megjelenés előtt mondtam, hogy legtöbbet valószínű nem fogják játszani mert túl lassú stb, de azért ment a pánikolás, hogy jaj 100 nyitás sem lesz elég. Ehhez képest 3-4 legend van játszva meg néhány epic a drágább lapok közül.

Pár dolgot lecraftoltam én is, de csak fun alapon, mert unalmas mindig ugyanazzal a rákos tempó vagy agro deckkel játszani.

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#62019) balisz válasza whitezo88 (#62015) üzenetére


balisz
senior tag

"paladin halott."

Én játszottam az elmúlt szezonban N'zoth paladinnal rank 5 környékén, amiben volt 2 forbidden healing, dirty rat, doomsayer, szokásos board clear-ek és nagyon jó volt aggro és nem priest control ellen is. Csak azért mert valami esetleg nem tournament kompatibilis vagy tier 1 még nem használhatatlan, ladder-en simán lehet vele haladgatni és jól szórakozni. Hunter viszont tényleg elég szemét most...

(#62020) 13128814


13128814
tag

Sziasztok!

Van két kérdésem.

1., A napi quest-ek napolhatóak? Ugye van 3 slot, az azt jelenti, hogy ha nem csinálom meg a mait, akkor elraktározza holnapra?

2., Van rá lehetőség, hogy a játékból kinyerjem a leosztásokat későbbi elemzésre? Amikor még pokereztem, voltak ilyen célszoftverek amik trackelték a leosztásokat, és később az érdekesebbeket vissza lehetett nézni.

Előre is köszönöm! :R

(#62021) DaveNo1 válasza balisz (#62019) üzenetére


DaveNo1
veterán

Jó de ez oda-vissza is igaz. Az hogy volt némi sikered rank 5 környékén még nem jelenti azt, hogy a class él. Ezzel az erővel a pap se volt rossz.

You are not prepared.

(#62022) balisz válasza 13128814 (#62020) üzenetére


balisz
senior tag

1.: Igen, napolható a napi quest amíg van üres helyed, 3.-at viszont már meg kell csinálni, hogy ne veszits gold-ot.

2.: DeckTracker-ből fel lehet tölteni visszajátsszatok a HSReaplay-re. Az elején kicsit macerás beállítani, de utána nagyszerűen működik. De azért igazán jó lenne, ha lenne hivatalos megoldás is, így sokaknak fogalmuk sincs, hogy hogyan lehet visszanézni meccset.

(#62021) DaveNo1:

Így van, priest- el is el lehetett játszogatni. Ez inkább pszichológiai dolog, az emberek soha nem akarnak a legrosszabb deck-el játszani, akkor sem ha játszható. Dragon priest-el nem volt semmi baj, csak voltak jobb deck-ek abban az időben. De ahogy mondtam ez casual ladder-re vonatkozik, nem kicentizett tournament összeállításokra, oda egyértelműen csak a legjobbakat lehet ebben a rendszerben vinni.

[ Szerkesztve ]

(#62023) grizlisandor válasza Cathfaern (#62017) üzenetére


grizlisandor
addikt

Na igen! :)

(#62019) balisz:

Ott van még az anyfin pala is.

(#62024) F-ECT$ válasza whitezo88 (#62015) üzenetére


F-ECT$
titán

Toltam 10 white eyes meccset, 1x sem láttam a 10/10-et...

Dive ever, work never.

(#62025) whitezo88 válasza F-ECT$ (#62024) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Én korábban játszottam, de vagy a White Eyes kapott hexet/polyt, vagy a 10/10et intézték el simán.

(#62026) h3lios válasza F-ECT$ (#62024) üzenetére


h3lios
addikt

Nekem 1x volt amikor ki is tudtam rakni a 10/10-et. A vicc az volt, hogy azon a meccsen 2x simán megoldották White Eyes-t. Az első 10/10 kapott Hexet, a második fent tudott maradni, de a fatigue-ban meghaltam.

Szerintem nagyon lassú lap a jelenlegi metában 5/5 taunt ami nem csinál semmit... Kegyetlen lassú. Egy jobb aggro shaman lava burst-el simán megoldja. Utána pedig a dögöt sosem fogok látni, mert a shamanban még nincs értelmes card draw.

B-tag: H3lios#2825

(#62027) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,

Kraftoltam Kazakust, hogy kipróbáljam a renolockot. A dekkhez jó volna még egy twisted neather és egy doomsayer, sajna egyelőre egyiket sem tudom lekraftolni, mert kifogytam a dustból. Tudom, hogy elég fontos lapok, de van javasatatok, mivel lehetne helyettesíteni őket?
Köszi előre is!

(#62028) fogtunder válasza fausto (#62027) üzenetére


fogtunder
nagyúr

semmivel. ezért az a mondás, hogy nem kártyát kraftolunk, hanem paklit. az epic lapok hatásait elég ritkán lehet pótolni, ha meg igen, akkor eleve azokkal a lapokkal játszik mindenki epic helyett.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#62029) balisz válasza fausto (#62027) üzenetére


balisz
senior tag

Twisting Nether-t még simány ki lehet hagyni, előző szezonban sem volt benne például egy rank 1-es deck-ben, a Doomsayer viszont pótolhatatlan, iszonyatosan fontos aggro és midrange deck-ek ellen. Szerintem akkor kezdj el játszani renolock-al, (vagy kb. bármilyen más kontroll deck-el) ha már megvan a Doomsayer, még az is sokszor kevés, hogy megfékezze az aggro-t, nélküle teljesen az ő húzására lennél utalva.

(#62030) F-ECT$ válasza h3lios (#62026) üzenetére


F-ECT$
titán

Szerintem az 5 mana 5/5 nem akkora gáz, az már inkább, hogy T5-ben kirakva is még átlag 10 kört kell várni a 10/10-re, ami szinte még control deck ellen sem kivitelezhető.

Dive ever, work never.

(#62031) Mister_X válasza F-ECT$ (#62030) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Múltkor volt egy izzasztó meccsem egy White-Eyest futtató Jade-Overload deckkes shaman ellen Renolockkal. Nagyon meg kellett válogatni, hogy mire mit lövök el, Renot is ki kellett raknom 18 HP-nál, hogy a tempót ne veszítsem el. Fejben már számoltam, hogy mikor kellene Jarraxxusba átmenni, ez történt meg 15HP-nál és 1HP off volt neki a lethal, mert fatigue volt nekem. Eszméletlen meccs volt :C

Utána jött a request, gondoltam elküld melegebb éghajlatra, de nem. Megdícsérte a timingokat és a választásokat. Meg boldog új éget kívánt. Ha egy körrel később megyek át Jarraxxusba vagy trade-elek vele feleslegesen, végem.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#62032) AsakuraDave válasza F-ECT$ (#61971) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Már elkelt,sorry

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#62033) blackydan


blackydan
senior tag

Sziasztok!
A helyzet az, hogy nagyon nem érzem a játékot mostanában. Fő karakterem a control warrior illetve a handlock, bár elöző hónapban rákényszerültem a pirate warriorra. Tényleg durva deck volt még december elején-közepén de mára kifogyott belőle a szufla. Aggro sámli és a pirate thief is jobban teljesít szerintem. Gondolkodok valami normális deck építésben reno lockot illetve mage karaktereket hanyagolnám. Priest-shaman-paladin-druid vonalon esetleg van valami ladderképes deck? Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#62034) DopeBob válasza blackydan (#62033) üzenetére


DopeBob
addikt

Dragon priest

Én ezzel a deckel játszom mióta kijött az új kieg. Mondjuk nekem a pap a gyengém, előtte control pappal szenvedtem ez annál azért jobb :D

Priest of the Feast helyett van csak más lap benne

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#62035) salaam válasza blackydan (#62033) üzenetére


salaam
senior tag

Nem tudom milyen rankra kellene, de a paladint leszámítva (r5-ig azzal is lehet bohóckodni, csak ezért kérdem) mindegyikhez van két-három élet- és ladderképes pakli.

Druidhoz
Paladinhoz
Priesthez
Sámánhoz

(#62036) blackydan


blackydan
senior tag

Dope és salaam köszi nektek. Rank 10 és 7 között szoktam bohóckodni néha érzem magamban a rank 5-öt is... Remélem a kövi hónapokban lejutok oda. A baj csak az néha engem is elfut a méreg egy vesztes sorozat után és inkább a twichen nézem a profikat. Hála ez sokszor helyreráz mivel nem kevés alkalommal ők is belebuknak a meccsekbe :)

(#62037) fausto válasza fogtunder (#62028) üzenetére


fausto
addikt

Tudom, eddig tartottam is magam ehhez, de úgy voltam vele, hogy jövő hétre összehozom a hiányzó lapokat is, addig is hátha valamivel ki tudom pótolni :)
#62029 balisz: köszi, egy doomsayer-t craftoltam azóta, ránézek a deckre!

(#62038) zsuha


zsuha
aktív tag

80g trade? privit írjatok.

(#62039) salaam


salaam
senior tag

Coinnal két 1 drop, következő kör hero power. És így ne kapjak agyérgörcsöt, mikor egymás után kapok négy ilyen állatot. :(

(#62040) micafighter válasza salaam (#62039) üzenetére


micafighter
nagyúr

Örülj a free wineknek a streakhez :DDD

(#62041) Scale válasza salaam (#62039) üzenetére


Scale
őstag

Reménykedett hogy húz valami 2 manás lapot szerintem :K

(#62042) csizi90 válasza salaam (#62039) üzenetére


csizi90
aktív tag

Ráadásul előbb Hero Power aztán támad :)

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#62043) KaraDani válasza csizi90 (#62042) üzenetére


KaraDani
addikt

Na nem mintha lenne különbség, kétlem, hogy a piratewariban shieldslamet futtatna ;)
szerk.: Najó ha freezemagere készülsz akkor Alex ellen még missplay ;]

[ Szerkesztve ]

(#62044) fogtunder válasza csizi90 (#62042) üzenetére


fogtunder
nagyúr

teljesen lényegtelen aggro warriornál a hero power - attack sorrend, se battle rage-et, se shield slam-et nem játszik.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#62045) Mister_X válasza fogtunder (#62044) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Battle Rage-t láttam már, ilyen vert el múltkor, hogy át kellett sétálnia a taunton, két lapot húzott és így lett meg a lethal. Sőt, laphúzás talán nem is nagyon van benne, nem árt egy-két. Bár nem pirate warriorozok. Most épp Han'cho Miracle paladin a soros :P

Bár kigondoltam egy papíron "hatásos" aggro warriort, ha hazaértem, majd kipróbálom, bár egy lap biztos nincs hozzá. A lényege, hogy van benne Varian, aminek charge-os minionokat kell a boardra pakolnia, csak kérdés, hogy a többivel mi van :D ha kézbe kerül Grom, Leeroy és már ki lett játszva a charge-os minionok többsége, bukta. Továbbá lassúnak tűnik, turn 10-re reno deckek megoldják kézből a szituációkat, Jade deckek meg betauntolnak.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#62046) Cathfaern válasza Mister_X (#62045) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Aggro deck vs. 10 manás lény, ami ráadásul a lényegét adja a decknek? Ezt gondold át mégegyszer :)

(#62047) Mister_X válasza Cathfaern (#62046) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Eskü kimegyek vele ladderre ;] Nem feltétlenül aggro, inkább tempo és turn 10-zel (Variannal) kell eldőlnie a menetnek. Varian eddig dragon paladin deckbe raktam, szórakoztam "Miracle Warriorral" - mikor Varian kirakja Malygodot, Yserát meg DW-t és nem szedik le abban a körben előbbit, megy arcba a a ruszkival olcsósított áldás.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#62048) Cathfaern válasza Mister_X (#62047) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem mondom, hogy nem lehet vele nyerni, plusz nem kis fun lenne végignézni ahogy kirak 3 charge-os cardot, de túl inkonzisztens ladderhez :) Ettől még valószínűleg egy tök jó "johhny" decket lehet felépíteni az ötletre.

Mondjuk az már egy külön sztori, hogy sajnos HS-ben jó deck = jó ladder deck, pedig ennek nem kéne így lennie. Mondanám, hogy a playerek állnak hozzá, de igazából a Blizz hibája, hogy egyedül a ladder győzelemmel kapsz olyan rewardot, amit máshogy nem, így játékosok többsége jó részt ladderezni fog.

[ Szerkesztve ]

(#62049) rocket


rocket
nagyúr

Exigo kicsapta ropecoachot a Zagrabi tornarol 😁

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#62050) F-ECT$ válasza rocket (#62049) üzenetére


F-ECT$
titán

Miért? / Hogy?

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.