Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) netpeti98 válasza whitezo88 (#11998) üzenetére


netpeti98
addikt

Viszont nagyon unalmasak a Rush deckek.

(#12002) Phoenixy válasza Blizz (#11979) üzenetére


Phoenixy
senior tag

Ma jelent meg. :D

Motorola Edge 20 Pro

(#12003) Blizz válasza M3oH (#11994) üzenetére


Blizz
őstag

Nem tudom melyik régióra vonatkozik, de én még mindig nem látom :U

Phoenixy: látom, de appstoreba nem :D

[ Szerkesztve ]

No mistakes, just happy little accidents

(#12004) Phoenixy válasza Blizz (#12003) üzenetére


Phoenixy
senior tag

Nincs iPad-em, ezt linkelte Blizz:
Hearthstone iPad letöltés
Mondjuk csak USÁ-ba írták ki a hírt egyelőre.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 20 Pro

(#12005) Blizz válasza Phoenixy (#12004) üzenetére


Blizz
őstag

Tudom, megnéztem ituneson és az ipaden is, egyik se találja..

No mistakes, just happy little accidents

(#12006) nauro válasza Blizz (#12005) üzenetére


nauro
aktív tag

Most már elérhető magyar App store-ban is

(#12007) M3oH válasza nauro (#12006) üzenetére


M3oH
addikt

Megébredt a magyar admin is :)

(#12008) whitezo88


whitezo88
nagyúr

MINDENKI midrange hunterrel játszik, pár facehunterrel vegytve. el is ment a kedvem pedig csak 3 win kéne de már a 6at játszom... jelzem én is midrangel, de így kb coinflip.

[ Szerkesztve ]

(#12009) Tyler Durden válasza whitezo88 (#12008) üzenetére

Egyértelműen változtatnia kell a blizznek a HS-en szerintem. Nem hiszem, hogy egy agyatlan rush játékot akart létrehozni, pedig jelenleg ez megy. Nem tudom ki, hogy van vele, de nekem a kezdetekkori game jött be igazán, sokkal inkább játszanék controll dekkel mint ezekkel a faék rushokkal..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#12010) whitezo88 válasza Tyler Durden (#12009) üzenetére


whitezo88
nagyúr

így van. mindenki darál a legendért, de így értelmetlen játszani, nem is szórakoztató. oké, hogy ne legyen P2W, de azért a legdrágább (control warrior) decket ne verje meg a 2. legolcsóbb 5ből 4x minimum. például. igaz, a legolcsóbb is megveri :) Zoo.

(#12011) Tyler Durden válasza whitezo88 (#12010) üzenetére

Hónap elején mindig elhatározom, hogy nyomom a laddert de pár ilyen agyatlan meccs és az élettől elmegy a kedvem. Aréna még okés, én ezzel mulatom az időt. Csak így meg a lapoknak nem nagyon veszem hasznát, mert szinte sose gamelok constructedet. Várom, hogy majd valamit kapáljanak rajta, mert így lassan kezdem elveszteni az érdeklődésemet..
Hja ez közröhej, hogy a drága dekkel szarra se mész, megéri farmolni a legendeket :D Nemtom de pl MTG-ben ez olyan jól meg volt oldva. Volt rush/horda dekk, kontroll dekk, de soha nem borult olyat a meta, hogy a common faék dekkel, te megvered a jóval drágább lapokból álló paklit /10ből 1x esetleg/.

[ Szerkesztve ]

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#12012) F-ECT$


F-ECT$
titán

Ötlet: mi lenne ha a hős hp-ja 35 vagy 40 lenne? A rush deckeknek így 1 vagy 2 kör kellene még, ami elég lehetne a control deckeknek a board megszerzésére és fordításra.

Dive ever, work never.

(#12013) whitezo88 válasza F-ECT$ (#12012) üzenetére


whitezo88
nagyúr

én is gondolkoztam ilyesmin, vagy az, hogy egyes kulcslapokon változtatni kell. épp annyira, hogy csökkenjen a tempo. egyébként én ezt az új midrange huntert sem érzem ultrabrutálnak, alap szingergiákat használ, csak jó ütemben. a flame trap hiányát viszont gondnak érzem, az Zoo meg rushok ellen nagyon kéne szerintem.

Sőt: úgy látom, több új deck nem magában erős, hanem aki játsza azt. Trump is eljutott legendre free paklikkal, a legtöbb embernek pedig ez fullos paklikkal se sikerül. legtöbb: 99%+.

Amaz is megcsinálta ezt only pap, amiben legendek tömege se volt. igaz lassan, de meglett, pedig a pap szerintem a legkevésbé legend képes kaszt most. túl lassú és függ az ellenféltől. legtöbb midrange és rush deck szétkapja mint foxi a lábtörlőt. Pyromancerrel lehet fogni a zergelő rusht és kb ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#12014) Tyler Durden válasza whitezo88 (#12013) üzenetére

Én drasztikusan változtatnék, amiből a legnagyobb előnyt kovácsolják az a laphúzás. Fognám azt komplett kivenném a lényektől. Spellel lehet húzni, lénnyel viszont nem.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#12015) F-ECT$ válasza whitezo88 (#12013) üzenetére


F-ECT$
titán

Valami szerintem történni fog, mert a Blizzard többek között azért nerfelte az OTK-kat, hogy a játék elmozduljon a "fight for borad control" irányába. A heti meta szerint a játékosok több mint 80%-a lock vagy hunter, szóval én valami nerfet várok, bár a zoo-t nehéz lesz nerfelni, mert nem 1-1 kártya erős benne, hanem a lock hero képesség, és az, hogy kb minden körben el tudod költeni értelmesen a manádat a sok 1-2-3 manás lény miatt.

Egyébként a bejelentett új lapok is kicsit "lassúak" szerintem, ergo nem fogják megoldani a rush deckek elleni küzdelmet.

Dive ever, work never.

(#12016) whitezo88 válasza Tyler Durden (#12014) üzenetére


whitezo88
nagyúr

hát szerintem azért a Lore nem OP, és az is lény, vagy a Loot Hoarder :) hunternek meg nincs saját húzása csak a Buzzard. esetleg úgy lehetne akkor, hogy csak kézből kijátszott lapra kapjon lapot.

(#12017) netpeti98 válasza whitezo88 (#12013) üzenetére


netpeti98
addikt

Paladinokat se látni mostanában, pedig ott elég sok heal van, és a boardot is könnyű takarítani.

(#12018) zserrbo


zserrbo
aktív tag

Tudtok ajánlani valamilyen oldalt, ami segít hogyan kell jó paklikat összeállítani? Normál játékban még nincs is igazán gond, de Arénában már igen. Nem értem miért kapok ki rendszeresen. Folyton ilyen 0-3db győzelemig jutok csak el, de inkább 0-1db. Kb vicc kategória. Általában az van, hogy vagy elfogynak a lapok, de erre persze ott a megoldás, ha lap húzó kártya van be kell rakni pl, vagy ott a warlock. Vagy az történik, hogy egyszerűen nem tudok felülkerekedni az ellenfélen és később bukom be a 7-10. kör felé.
Általában igyekszek 6-8db 2-es kártyát kiválasztani, mellette pár 1-est és értem is, hogy mi van a kártyára írva angolul.

(#12019) tomazin válasza zserrbo (#12018) üzenetére


tomazin
veterán

Ott vannak Ollie leírásai, nekem segítettek, korrektek, érthetőek.
ha már így szóbajött, akkor köszönet is érte :R

(#12020) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Na megcsináltam eddigi legjobb arénámat 7-3-ra mage-el. Csomaban gitt. Nyert goldból vettem még 1 csomit, egy arany Ragnaros volt benne :D

[ Szerkesztve ]

(#12021) zserrbo válasza tomazin (#12019) üzenetére


zserrbo
aktív tag

Köszi át fogom olvasni!

(#12022) ollie válasza Tyler Durden (#12014) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azt szerintem nem lehetne jól megoldani, nagy nerf lenne, gondolok ezekre a pl ancient of lore, acolyte of pain, stb. Arról nem is beszélve, hogy az arénában még jobban építünk a minionokkal való a laphúzásra.

***

(#12023) F-ECT$ válasza Tyler Durden (#12014) üzenetére


F-ECT$
titán

Csak az uth + buzzard zavar, vagy egyéb lényes laphúzás is?

Dive ever, work never.

(#12024) Tyler Durden válasza F-ECT$ (#12023) üzenetére

Konkrétan csak 5leteltem, hogy a tempót mivel lehetne lassítani. A laphúzás az pont az ilyen és ezért mondtam, hogy drasztikusan, ha a lényekről leszednék, akkor lehet lassítani. Az UTH + buzzard az ilyen ultra kombó, de ott szerintem maga az UTH túl durva. Múltkori hunteres arénémnál nem 1 meccset hoztam UTH-val, még nem is kellett kombózni semmivel.. Egyébként konkrétan 1 kombó nem zavar, összességében nekem az a bajom, hogy túl rush irányba ment el a game :( MTG-ben is inkább controll párti voltam, itt is azt preferálnám. Múltkor bevetettem az anti rush druid dekkemet, de még azt is nem 1x lepofozták..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#12025) whitezo88


whitezo88
nagyúr

egyesek szerint a warrior agro jó a midrange hunter őrület ellen most. főleg ha rosszul mulliganeznek mert controlt várnak. engem is elvert ma egy ilyen elég csúnyán.

(#12026) DjDanee87 válasza F-ECT$ (#12015) üzenetére


DjDanee87
addikt

Lehet semmit sem fognak változtatni a rush metán az új lapok, de olvastam egy jó combot tegnap :)

Shamanként:
Turn 6: Cairne Bloodhoof
Turn 7: Ancestral Spirit + Baron Rivendare és beleküldöd egy 5+os támadású lénybe Cairne-t.

Eredmény 2db Cairne, 2db Bane Bloodhoof elvileg, OP!

(#12027) Tyler Durden válasza DjDanee87 (#12026) üzenetére

Hát ha elhiszi vki, hogy Baron sokáig ígymarad.. Imho insta nerf, %-ot fog kapni.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#12028) whitezo88


whitezo88
nagyúr

na reggel óta nézek egy rankedet, ramp druiddal. ellenfél: midrange hunter :C

sírok...

és a trapet is benéztem 1 db maci ellen kirak, mondom biztos freezing, ezért előtte másolom. hát, expl volt..
amúgy lehet face, mert wolfrideret játszott ki de előtte semmit 4 körig.

mod2: nyertem gond nélkül. 8 körben (ami 7. nekem WG miatt) kaptam egy golemet ami mana kristályt ad szóval már azonnal kapta a FoN-t arcba :D

[ Szerkesztve ]

(#12029) M3oH válasza Tyler Durden (#12027) üzenetére


M3oH
addikt

Egyetértek, az a lap nagyon durca, ha így marad. Kíváncsian várom az első deathrattle paklikat :)

(#12030) F-ECT$ válasza DjDanee87 (#12026) üzenetére


F-ECT$
titán

2 Bane - ok, de miért lenne 2 Cairne?

Egyébként hiába, ha 7-ik körre halott vagy zoo-tól :)

Dive ever, work never.

(#12031) ollie válasza F-ECT$ (#12030) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem sem lesz 2 Cairne, hiszen az Ancestral Spirit nem számít deathrattle-nek, vagy igen?

***

(#12032) F-ECT$ válasza M3oH (#12029) üzenetére


F-ECT$
titán

Egy silence és oda a csoda :)

Dive ever, work never.

(#12033) ollie válasza F-ECT$ (#12032) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Viszont érdekes lesz rogue deckben, ha rátesz egy stealth-t. Szerintem nagyon durca lesz ezzel a lappal a rogue.

***

(#12034) whitezo88


whitezo88
nagyúr

tényleg úgy érzem, hogy mindegy mivel megyek, az jön ami a legrosszabb. druiddal vagyok alig jön agro. váltok warriorral azt ezzel kell szembenéznem:
[link]
nekem kellemetlen rank11-en itt szopni. 7- körre végem volt.
f.ckit, megyek hunterral orrvérzésig. azzal meg azonnal mirrort kaptam. coinflip inc :)

[ Szerkesztve ]

(#12035) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Azért jók a reakciók, volt aki meglátta, hogy warlockkal vagyok, nyomott egy well played és kilépett. Pedig saját kreálmánnyal játszok, nem ilyen netről kinézettel.

(#12036) F-ECT$ válasza Fr0z3n (#12035) üzenetére


F-ECT$
titán

Én azért általában megvárok 1-2 kört, de ha nagyon szar a kezem, akkor néha én is csinálok ilyet :)

Dive ever, work never.

(#12037) whitezo88


whitezo88
nagyúr

ezzel most jónak tűnik.
[link]
zsinórban 4 win, ebből 2 hunter, 1 zoo, 1 miracle.

egyrelőre most jöttem vissza 12ről 10-re de már ez is nagy lépés... igaz, feljebb sincs nagyon már, ez biztos.

[ Szerkesztve ]

(#12038) ollie válasza whitezo88 (#12037) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hányas rankon?

***

(#12039) Fr0z3n válasza whitezo88 (#12037) üzenetére


Fr0z3n
őstag

5 lap kivételével a druidám ugyan ez :D
Csak nekem nem úgy szuperál :DDD

(#12040) xavix13


xavix13
senior tag

Aréna paladin ellenfél. 2 truesilver, 2 consec, carnie, tirion, yolowing. Fariplay :U

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#12041) whitezo88 válasza xavix13 (#12040) üzenetére


whitezo88
nagyúr

én is mentem már 5 wint alakires-cairnes shamannal, soktól függ, de Tirion valóban nagyon erős oda. ha nem tudod silencelni vagy hexelni stb onnantól meszeltek. DW főleg ha topdeck fázis van... durva.

(#12042) xavix13 válasza whitezo88 (#12041) üzenetére


xavix13
senior tag

Tiriont megoldottam ooze+ogréval, carnieből birka lett, de dw pont jókor jött neki.
Topdeckeltünk mind2-en, én meg nem húztam fel a második poly-m.
Most egy dupla fireballos, leeroyos mage vert el, tegnap meg egy 4(!) fireballos mage.

[ Szerkesztve ]

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#12043) F-ECT$ válasza whitezo88 (#12037) üzenetére


F-ECT$
titán

No ezt én is kipróbálom hétvégén :)

Dive ever, work never.

(#12044) csoki


csoki
senior tag

yess végre 12 win arénában :)
itt a deck

őszintén nem számoltam vele 7-8 winnél többet, de csak sikerült legyőzni az utolsó 3 szinten levő összes mage-t is :D

jutalom 485 gold + 1 pakli, amiben 1 argent commander amiből persze már rég 2 van

[ Szerkesztve ]

(#12045) F-ECT$ válasza csoki (#12044) üzenetére


F-ECT$
titán

Jó deck volt, grat!

Dive ever, work never.

(#12046) SLYM


SLYM
veterán

a napokban nyitottam még egy gruult és egy captain greenskint, így már 5 legendem van :). még jó, hogy a mostani legjobb deckem, ami egy mage, egyiket se tudom használni :D [link]

[ Szerkesztve ]

(#12047) F-ECT$ válasza SLYM (#12046) üzenetére


F-ECT$
titán

Gruul be tud férni a mage pakliba.

3 drop nem hiányzik a deckből? Kicsit sok a 10 db 4 manás lap szvsz, 2 lényt cserélnék harvestre. Illetve a 2 Blizzard + 2 Flamestrike is soknak tűnik nekem, egyik helyett én betennék mondjuk egy Azure-t a biztos laphúzásért.

Dive ever, work never.

(#12048) F-ECT$


F-ECT$
titán

Napi zomg.

VanCleef.
Legend.

Illetve erre szervezünk PH happeninget? :)

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#12049) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Azért durva hogy 1-1 ötlet hogy *"tönkre tudja tenni" az egész játékot.
Pl ez a Zoolock...a használt lapok már megjelenéskor is léteztek és azóta csak nerfelve lettek, mint pl az Argus, vagy a Dwarf...mégis fél évig fogalma sem volt senkinek az egészről. Most valaki megálmodta és kb mindenki ezt tolja mert bármit bedarál a francba :C

*= túlzás, de nem tudtam rá jobbat kitalálni :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#12050) xavix13 válasza Sirandrish (#12049) üzenetére


xavix13
senior tag

Akkor más volt a meta, más volt a hatékony deck azért nem tolták ezzel. Most ez a hatékony ezzel mennek. Kieggel valószínűleg egy újabb meta jön majd, addig marad ez.
Am régebben is megvolt ez a deck, legalábbis hasonló volt a bloodimpes warlock.

[ Szerkesztve ]

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.