Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31251) fogtunder válasza whitezo88 (#31250) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem az utóbbi idők paklijai közül egyedül a patron warrior volt, ami bejött, se a tempo mage, se a zoo nem igazán akar működni. a mechmage paklim viszont még mindig elég jól adja, azzal tudok a leggyorsabban haladni.

egyébként ebédszünet után toltam még pár meccset a mechsámánnal, lehet tegnap csak az RNG esküdött össze ellenem, ma elég szépen sikerült nyerni, annak ellenére, hogy 5/5 coin nélküli meccs volt. viszont a mage nekem még mindig jobban fekszik.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31252) capafog23 válasza fogtunder (#31248) üzenetére


capafog23
őstag

Nézegettem, hogy mihez mennyi dust kéne.
Daemon zoo-hoz csak jaraxxus kell, de most is játszom ezt a mindrange/daemon zoo-t de nem tetszik annyira.

Midrange hunter is megvan de az se.

Handlock vagy midrange druid felé húz a szívem. (de a handlock tier 3)

(#31253) Gyuri27 válasza capafog23 (#31252) üzenetére


Gyuri27
félisten

Demon zoohoz nem kell jaraxx, még malganis se feltétlen.
Boom az kell.

Handlockba kell jaraxx, alex (nem árt, de kihagyható). Giantek, malganis. Nem olcsó. A mostani metában meg 6-7 körre szarrá vertek. Azaz ha kicsit nem jön a lap véged.

Druid meg jó. Csak nem életbiztosítás manapság.

A mostani meta szerintem a leggyorsabb.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#31254) Mister_X válasza Gyuri27 (#31253) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Az enyémbe nincs Boom, csak Mal'Ganis.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#31255) Gyuri27 válasza Mister_X (#31254) üzenetére


Gyuri27
félisten

Kinek hogy. Működik az pl sea giantal is.

Amd - Radeon - Ryzen

(#31256) Mister_X válasza Gyuri27 (#31255) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ez lenne az, elég saját szájíz alapján lett összedobva, nem tetszettek a netdeckek (Hellfire, Jarraxxus, Loatheb, Boom kihagyva, valahol még volt Dark Bomb meg Crusader is), mert sokszor kifogytam a tempoból, itt meg konkrétan bármit ki tudok játszani Mal'Ganison kívül, sőt, utóbbit is Voidcallerrel illik lehívni.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#31257) F-ECT$ válasza Mister_X (#31256) üzenetére


F-ECT$
titán

Jónak tűnik, kicsit a régi zoo-ra emlékeztet. Ladderen is mész vele, hogyan működik ott?

Dive ever, work never.

(#31258) Mister_X válasza F-ECT$ (#31257) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Elég jól, hunter 50-50, zoo mirror szintén, nagyon sok múlik azon, hogy be tudom-e biztosítani a boardom tojással, kezembe jön-e a Demonwrath vagy le tudom-e hívni Mal'Ganist. Freeze Mage-t simán megeszem, mert nem adok neki Doomsayer value cleart és általában t10 előtt kivégzem. Hard matchup a paladin, ha sok a tauntja és időben mustározik, valamint a patron warrior, mert az OTK, ha leruszkizza a lapokat és van boardom (mondjuk az se kell), mechmage-t és tempo mage-t megeszem tempoban és a skillstrike se menti meg.

Rank 10-ig vittem az előző szezonban, csak hamar beleunok.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#31259) EmptyParadox


EmptyParadox
senior tag

Mostanában Malyrogue-gal kísérletezgetek. Nagyon élvezetes vele menni, csak lassú. Szóval bármilyen face/rush deck megeszi (bár néha nagyon jó lapjárással facehuntert is vertem már). De ha fair match-up jön (midrange+), elég nagy eséllyel működik.

(#31260) Gyuri27 válasza Mister_X (#31256) üzenetére


Gyuri27
félisten

Amd - Radeon - Ryzen

(#31261) capafog23 válasza Gyuri27 (#31253) üzenetére


capafog23
őstag

Némelyik helyen raknak bele jaraxx-ot.
Mostani daemon deckembe van boom meg golden malganis(ezt tervezem betörni másik deckhez)

Néhány nagyobb streamer hand lockba se rak jaraxx-ot mert hogy túl lassú lap.

Tempo stormos linkedbe ott van hogy a midrange druid tier1 míg a handlock csak tier 3 ez az ami még elgondolkodtat.
Dustba meg lapokba control warrioron kívül bármit össze tudnék craftolni.

(#31262) Gyuri27 válasza capafog23 (#31261) üzenetére


Gyuri27
félisten

Handlockba nem kötelező jaraxx ahogyan írod. De malganis ajánlatos. Meg az nem árt a zooban se.
De ízlés kérdése.

Amd - Radeon - Ryzen

(#31263) fogtunder válasza capafog23 (#31252) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a druid eléggé gyenge így, hogy sok a zoo, próbáld ki, de nekem nem működik túlzottan. a patron warrior érdemel egy próbát, én szeretem, csak nehéz jól játszani.

esetleg próbáld ki ezt:

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31264) tretyak válasza capafog23 (#31261) üzenetére


tretyak
aktív tag

A handlock szerintem nem a legjobb választás, ha sok a hunter (és általában sok), akkor simán halálra tapeled magad.

(#31265) saelin válasza tretyak (#31264) üzenetére


saelin
veterán

Ilyet pont reggel játszottam egymás után kétszer... elég is volt. Harmadikra meg egy miracle rogue-t fogtam ki, aki egy murloc-kal szét burn-ölte a deckkem. A fentebb linkelt (combo?) warriorral még viszonylag hatékony vagyok, csak 16-nál már nem tudom milyen deckkre kellene váltanom. Próbáltam mid-range mage deckkeket és warlock-ot is, de valahogy csak nem jön össze.

Más:
A korábbi naxx lapokhoz fűződő kérdésemre végül meglett a válasz és rájöttem, hogy stalagék miért nem ajánlottak; egyszerűen túl lassú. Warrior-tól execute-ot kap szegény (a 11-es idézett minion, nem jut eszembe a neve), paptól mind controlt, mage-től sheep stb. Plusz nem is tartanak addig a meccsek, amíg le tudná idézni az ember.
- Loatheb cool, sokszor húzott már ki a csávából, de valahogy nem az igazi a zoo deckkembe.
- Kel'thuzad jónak tűnik, de fogalmam sincs hova tehetném be.

BRM-ből a patron elég nehéz, viszont thaurissan repült is be a warrior deckkembe! Igaz, max 1-2 kört él meg, de már az is nagy löketet ad.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#31266) NyxNyxNyx válasza whitezo88 (#31250) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Zoo-val mechmage-t meg kéne enni nem?

Pár napja megyek ezzel a Japanese priest-tel. Elég jól működik, felüdülés volt végre egy használható combo nélküli deck. (én még nem frissítettem, azaz thoughsteal + shadow madness van benne, és szerintem marad is.

saelin:Loatheb az ilyen. Te nem látod hirtelen mekkora kárt okoztál az ellenfélnek vele, de sokszor megnyeri a meccset. Rogue és Priest ellen jól időzítve a legjobb lap.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#31267) fogtunder válasza saelin (#31265) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem kötekedésből, de az nem miracle rogue (miracle-nek a Gadgetzan Auctioneer és olcsó spellekkel húzó paklikat hívjuk), hanem mill.

Kel'Thuzad jelenleg nem igazán jó semmilyen deckbe, mert ő is lassú, de ha nincs más nagy legended, akkor nyugodtan rakd be, mert trade-elés után visszajönnek a lényeid, ha kettőt feltámasztasz, már megérte. taunt druidba jó lehet egyébként, csak az eleve nem túl erős most.

Loatheb az egyik legjobb legend és a legjobb Neutral 5 drop. eleve a tény, hogy 5-ért 5/5 az átlagos 5 drop felé emeli és a képessége is jó.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31268) ígyvanferi válasza NyxNyxNyx (#31266) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Jó az a Lightbomb? Sosem használtam még (igaz priesttel sem játszom túl sokat).

(#31269) Mister_X válasza ígyvanferi (#31268) üzenetére


Mister_X
nagyúr

A legtöbb aggro és mech deck ellen hatásos, mivel a minionok sebzése egyenlő/magasabb, mint az életük. Még korábban volt a molten + echo kombós mage, aki 10 HP-n lerakott 6 moltent és még akár be is tauntolt kettőt: mindketten sírtunk szerintem, csak én a röhögéstől, ő pedig az idegtől :DDD

Én GvG óta használom priestben, amikor még itt is sokan lehurrogták.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#31270) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Ez a mozgó elemet tartalmazó HOTS hátlap nagyon jól néz ki :Y

You are not prepared.

(#31271) NyxNyxNyx válasza ígyvanferi (#31268) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Nagyon erős, kihagyhatatlan manapság. Sokan ódzkodtak tőle, de végül mindenki beadta a derekát.

Vol'jin viszont kikerült és egyáltalán nem hiányzik.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#31272) fogtunder válasza DaveNo1 (#31270) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szerintem a BRM-es pay2win hátlap még mindig jobb, arra kellett volna fortyogó láva animáció. akkor talán elő is rendeltem volna.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31273) NyxNyxNyx válasza DaveNo1 (#31270) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Level 12 az hány óra játék kb? Nagyon tetszik a hátlap.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#31274) saelin válasza fogtunder (#31267) üzenetére


saelin
veterán

Ha hülyeséget mondok tegyetek helyre, úgy tanulok! :)

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#31275) DaveNo1 válasza NyxNyxNyx (#31273) üzenetére


DaveNo1
veterán

Egy nap kockulással bőven megvan emlékeim szerint.

You are not prepared.

(#31276) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Freeze mage mennyire viable most? Van egy legendaryra dustom, de Velen-t szeretnék inkább. Alex meg máshol is használható. Áhh nem tudom, Harrison sincs, de azt sehol nem használnám.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#31277) DaveNo1 válasza NyxNyxNyx (#31276) üzenetére


DaveNo1
veterán

Ha kevés a control warrior akkor szerintem jó, de elején jönnie kell az aoe-knek, és a mad scientisnek/doomsayernek.

Emperorból hatalmas valuet lehet csinálni.

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#31278) Garada


Garada
őstag

Hol tudom ezt a HS avatart én is beállítani magamnak az alapról?
Sehol sem találtam erre választ gondoltam valaki biztosan tudja itt ezt a lehetőséget.

(#31279) ígyvanferi válasza Garada (#31278) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ha belépsz a HS-be, akkor neked is ilyen szép avatarod lesz. Legalább is a többiek ezt fogják látni.

(#31280) Garada válasza ígyvanferi (#31279) üzenetére


Garada
őstag

Ennyi az egész? :DDD
Akkor csak én bonyolítottam túl a dolgot, szép estét!

(#31281) DaveNo1 válasza Garada (#31280) üzenetére


DaveNo1
veterán

Mivel az épp azt mutatja amelyik Blizzard játékkal játszol... :U

You are not prepared.

(#31282) NyxNyxNyx válasza Garada (#31278) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

DarthVader és Marty ők kik? Az én friend listemről vetted őket? :)

Előbbivel azt hiszem 10 és 11 winnél találkoztam (egyiken nagyon elvert, másikon nagyon elvertem), most hogy láttam a nevét itt, már meglepődtem hogy ph-s. de gondolom nem :F

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#31283) saelin


saelin
veterán

Az rng hozott egy meccset:
Hülye warlock fel cannonja megölte a tauntos sebzett minionját, majd ment a lethal.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#31284) whitezo88 válasza NyxNyxNyx (#31271) üzenetére


whitezo88
nagyúr

voljinnal általában az a "baj", hogy jobb esetben is egy 5 manás fire elemental... :(

(#31285) whitezo88


whitezo88
nagyúr

rekordidő alatt sikerült mára kiégnem, tiltelnem: 0-3, első pap aki ellen t9 Death után kiteszem Ragnát és MCzi, 2. giantmage, 14 életem fireball+frostbolt+icelance+ping úgy hogy köv körben lethal voltam és alig volt már kezében lapja, aztán mirror, no comment alapon: [link]

mindig ez van US-en, 13ra kb 90% winratel felmegyek (számoltam, kb 2-3at vesztettem rank20ról), majd fal. és ilyen módokon vesztek, tökéletes kéz ellen. szó szerint hányingerem van a játéktól ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

(#31286) oba


oba
addikt

Itt lent ahol a kezdő és béna aljanép van 16 -os rank környékén mit keresnek ilyen arany Dr. Boom -os meg arany Ysera -s sárkány paladinok meg facehunterek és zoo warlockok? :) Próbálok itt az alap mágusommal feljebb jutni, most épp 15 -ön vagyok, de ettől feljebb már nem nagyon fog menni szerintem. Legendary nincs is deckemben csak egy Kel'Thuzad... nemrég kezdtem a játékot, 2 hónapja talán... így nagyon nehéz lesz felfelé haladni.

(#31287) whitezo88 válasza oba (#31286) üzenetére


whitezo88
nagyúr

egyrészt a legend 16on kezdi, de a 10 körüli is 18 körül szezon startkor, másrészt sokan farmolnak gold portrét ott, harmadrészt, akárki tud pénzt költeni mégha két számot se tud összeadni.

(#31288) DaveNo1 válasza fogtunder (#31263) üzenetére


DaveNo1
veterán

Druid szerintem borzasztó jelenleg, BRM előtt pillanatok alatt megvoltak a druid wines küldetések, most 2 win druiddal is kínszenvedés. Démonzoo tök esélytelen, Facehunter is ha megvan az átlagos lapjárása, Patron Warriorról ne is beszéljünk. Ráadásul a többi kombó deck is lazán átmegy rajtam mert azokban van normális hard remove és aoe. De tegnap ilyen paptól is kikaptam: turn 2 coin Deathlord, turn 3 Velen, Most őszintén druiddal mit csinálják egy 3. körös 4/12-es lénnyel amit vissza is tud healelni. Egyedül a keeper lett volna megoldás, de az meg nem jött. (az inner + TBK-t most hagyjuk).

Elmúlt napokban több kombó lockkal is találkoztam (arcane golem, dupla POW, faceless).

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#31289) h3lios


h3lios
addikt

Sziasztok !

Kicsit vissza olvasva meg tapasztalatból láttam a 2 ajándék boostert kap az ember. Ez hogy működik ? Havi 1x ajándék, esetleg bizonyos rank felett jár ? :D Nem vágom a dolgot.

Illetve olvasgatva láttam, hogy sokat kell farmolni ahhoz, hogy értelmes lapkészlete legyen az embernek. Nemrég vettem 15 classic boostert (sorry az elnevezésért, régen IRL Magic the Gatheringeztem és ott így hívták) és hát nem mondanám jó nyitásnak. 1-2 Epic, de ezek is haszontalanok. Egyedül a Pyroblast jött nagyon jól, mivel Mage Deck-em van befejezőnek tökéletes.

Tervezem megvenni a két kiegészítőt, viszont itt a kérdésem a következő: Melyikkel járok jobban ?
Ha megveszem őket és próbálgatom a bossokat vagy ha veszek sok sok classic boostert ?

Ui.: Úgy vagyok a ráfordított pénzzel, hogy mivel se nem iszok és se nem dohányzok megtehetem, hogy havonta néha egy kicsit rá szánok a játékra. (ugyan így vagyok a steam-mel).

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#31290) saelin


saelin
veterán

Összeraktam egy tök jól működő warlockot, csak nem tudom mit... DemonZoo vagy Handlock? Nem tudom minek nevezzem el, mert mind kettőből vannak benne lapok, de igazán egyik sem. [link]
Ha tudnátok benne cserélni valamit, akkor mondjátok nyugodtan, ha van beteszem. :)

(#31286) obalix
Akkor te is úgy vagy mint én; elakadva 18-16 között, és ahogy elnézem nem is fog változni amíg nem szerzek jobb lapokat, talán - biztos - a skillem sem elég még oda. Már egy BGH is bőven elég lenne, hogy javíthassak a deckkeken, viszont a játék nem úgy akarja, craftolni meg nem szeretném. Úgyhogy igyekszem beérni egy ideig a naxxramas lapokkal, amik érezhetően javítottak a win rate-men. Már amikor nem kap el a gigszer és kezdek el ladderen paklikat tesztelni... :)

Lehet nem ártana elkezdenem arénázni, csak abban annyira béna vagyok, hogy az eddigi (5-6) arénáim legjobbja 3:3... nem vicc. :( Pont emiatt koncentrálok jobban a constuctedre. Ha van időm nézek aréna videókat vagy pöttyögök arena draft szimulátorban, csak ne az ingame goldom verjem el rá.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#31291) vFerko válasza h3lios (#31289) üzenetére


vFerko
tag

Classic packot javasolnám első körben minél többet. :)

(#31292) gbela válasza h3lios (#31289) üzenetére


gbela
senior tag

MIndenképp kiegészítőre éri meg real moneyt költeni a packokkal szemben. Packot csak akkor real pénzből, ha már mindkét adventure megvan. Gold meg mehet classic packokra ami a csövön kifér. A kieg kártyái nagyrészt jók, sok pakliba illenek. Simán kiütöd 2 óra alatt az egészet, normal bossok könnyűek. A kettő közül pedig Naxx a hasznosabb sztem, azzal kezdj.

A 2 booster amit múlt héten kaptunk az szerverleállások miatt volt, egyedi eset.

[ Szerkesztve ]

(#31293) h3lios válasza vFerko (#31291) üzenetére


h3lios
addikt

Jelenlegi Deck-em így néz ki:

- Arcane Missiles x2
- Mirror Image x2
- Mana Wyrm x2
- Arcane Explosion x2
- Frostbolt x2
- Kobold Geomancer x2
- Wild Pyromancer x1
- Sorcerer's Apprentice x2
- Arcane Intellect x2
- Counterspell x1
- Mirror Entity x1
- Ice Barrier x1 (ezt szerintem le kellene cserélni, mert csak a halált késlelteti)
- Dalran Mage x1
- Kirin Tor Mage x1
- Cone of Cold x1
- Fireball x2
- Polymorph x1 (lehet 1 elférne még)
- Azure Drake x1
- Blizzard x1
- Flamestrike x1
- Pyroblast x1

Mi a véleményetek róla ? :DDD
Mi az ahol még lehetne változtatni és főleg mire ?
Alap lapokban gondolkodjatok, mivel lap készlet az még sajnos nincs.
1-2 Dolgon Gondolkoztam ami jól jöhetne, esetleg még 1 Polymorph vagy Flamestrike, illetve Silence-s bagoly.

B-tag: H3lios#2825

(#31294) saelin válasza h3lios (#31289) üzenetére


saelin
veterán

" Ui.: Úgy vagyok a ráfordított pénzzel, hogy mivel se nem iszok és se nem dohányzok megtehetem, hogy havonta néha egy kicsit rá szánok a játékra. (ugyan így vagyok a steam-mel)."

Mintha én mondtam volna! :R

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#31295) tomazin


tomazin
veterán

Nem jönne fel valaki most, hogy 7x feladja ellenem?
szalontai 1231

(#31296) saelin válasza tomazin (#31295) üzenetére


saelin
veterán

10 perc múlva ráér? Mert akkor igen.

Szerk:
Ok.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#31297) tomazin válasza saelin (#31296) üzenetére


tomazin
veterán

már meglett, Kru nevű fórumtárs kisegített :R
ettől függetlenül köszi :)

(#31298) h3lios válasza saelin (#31294) üzenetére


h3lios
addikt

Mivel nagy CS:GO-s vagyok és ott kicsit többet is sikerült költeni haszontalan skinekre a Heartstone-ra szívesen áldozok, mert itt legalább van értelme. :D
Viszont még mindig ott vagyok, hogy 4-5 doboz cigi ára egy kieg. és szerintem ez nem nagy pénz azért, hogy sok sok órán keresztül lekösd magad.

Kevésbé off téma: Szerinted a fent leírd paklival van esélyem a Naxxramas és a BRM bossai ellen ? :D

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#31299) oba


oba
addikt

aréna, 5. kör... RNGesus velem volt :D soha rosszabbat :)

http://kepkezelo.com/images/xrrvd1pueezzersqii.png

(#31300) gbela válasza oba (#31299) üzenetére


gbela
senior tag

Azért ez még elsülhetett rosszul, ha az freezing, vagy deadly shotja van, de gondolom mivel pozitivan írtad igy sikerült vele megütnöd:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.