Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31051) Mister_X válasza whitezo88 (#31039) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én demon zoo ellen kaptam ki és azért, mert botor módon nem trade-eltem egyszer, ami elég volt neki kombóval a lethalhoz. Bár már akkor leesett, miután arcra húztam, hogy ezt nem kellett volna, de na.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#31052) Fr0z3n válasza fogtunder (#31048) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Szerencsére mindig tudok mit játszani. Lehet a mana curve (vagy minek hívjátok) nem jó, de minek változtassak azon ami nekem működik? Nem nézek/másolok netes dekket, nem nézek twich-t. Egyszerüen csak élvezem, hogy saját paklival jó arányban nyerek casualon abban a 15-20 meccsben amit 1 nap játszok. 10/10 win lett, de mára elég is volt.

(#31053) fogtunder válasza Fr0z3n (#31052) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én nem mondtam, hogy változtass, de ladderen ha üres a negyedik kör, akkor nagyon sokszor bedarálnak. én is játszok casualon olyan paklikat, amik rankeden nem működnének, mert élvezem, nincs ezzel semmi baj, csak ha látok valamit, kompetitív szempontból nézem.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31054) Sturdiridge


Sturdiridge
tag

elkezdtem a heroic naxx- ot, mivel a ranked most nem mozgat annyira, küldi sincs. még az elején megcsináltam az első szárnyat aztán ennyi volt. Elég szopoá :D Netről szedett deckekkel próbálom de negyedét kb így is kicserélem mert azzal a deckkel nem lenne meg.
mindenki megcsinálta már innét amúgy? :)

(#31055) whitezo88 válasza Sturdiridge (#31054) üzenetére


whitezo88
nagyúr

szinte mindenki, de csak a hátlapért szerintem nem feltétlen éri meg szívni, lesznek NAGYON szopatós HC-k (Noth, Grobbulus, 4horsemen, Sapphi és KT, csak párat említsek.)

(#31056) Sturdiridge válasza whitezo88 (#31055) üzenetére


Sturdiridge
tag

igazából én is csak azért csinálom. Eddig még csak Noth volt meg de tényleg borrrrzasztó volt. Nem várom a többit... :DDD

(#31057) szilva01 válasza Sturdiridge (#31054) üzenetére


szilva01
őstag

En meg meg se vettem. :DDD

(#31058) netpeti98 válasza Sturdiridge (#31056) üzenetére


netpeti98
addikt

Anno megcsináltam az összeset rögtön amikor kijött, kicsit mazohistának éreztem. :DDD
A BRM-ből 2 boss ha megvan HC-n, neki kellene már ülni egyszer és kimaxolni ezt is. :)

(#31059) saelin válasza szilva01 (#31057) üzenetére


saelin
veterán

Szintén, de tervben van.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#31060) Mister_X válasza whitezo88 (#31055) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Four Horsemen simán lehozható egy priesttel, Cabal yolo.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#31061) Sturdiridge válasza Mister_X (#31060) üzenetére


Sturdiridge
tag

ye, priesttel meg lett masodszorra. cabal nelkul. silence+pain. lenyei pedig nem voltak, igy csak a hp-t kellett tartanom aztan fatigue.
kovi szarny holnapra marad.

(#31062) salaam


salaam
senior tag

2 napig nem voltam online és most 7/7 druid jött szembe. Mi történt? Savjz vagy Sjow druiddal mászott? :Y

(#31063) Sturdiridge válasza salaam (#31062) üzenetére


Sturdiridge
tag

sjow ot lattam azzal menni. amugy most en is azzal megyek ha ranked, mashoz most nincs kedvem.

(#31064) Mister_X válasza Sturdiridge (#31061) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Sokkal menőbb, ha te is sebezhetetlen vagy ;]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#31065) NyxNyxNyx válasza salaam (#31062) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Pár napja én is nagyon sok druidot látok. Nekem most volt dominance-em vele, szóval én is beálltam ma a sorba. Érdekes, hogy agro ellen egészen jól ment.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#31066) F-ECT$ válasza NyxNyxNyx (#31065) üzenetére


F-ECT$
titán

Akkor egy kis druid puzzle redditről. Tuti nem találtam volna ki 90 sec alatt.

Dive ever, work never.

(#31067) NyxNyxNyx válasza F-ECT$ (#31066) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Érettségi példának simán jó lenne.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#31068) Gyuri27 válasza F-ECT$ (#31066) üzenetére


Gyuri27
félisten

Belcser, harvest. Three, roar, druid. Tanár úr ez a jó play?

Amd - Radeon - Ryzen

(#31069) saelin


saelin
veterán

Nah, kinyitottam a maradék naxxot is. Azt hiszem elleszek vele egy darabig... majd jön a BRM-em is egyszer, de most nem tartom fontosnak. Haladjunk időrendben. :)

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#31070) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Mit kraftolnátok ha lenne elég dustotok? Class legendből Neptulon, Mal'Ganis, esetleg Grommash ami most szóba jönne. Alap legendekből nincs meg Thalnos, Ysera és Harrison. De poénnak Blingtron 3000, Sneed's, esetleg Alex?

(#31071) fogtunder válasza Fr0z3n (#31070) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én ezekből Mal'Ganist gyártanék, szeretem a démonos cuccokat, vagy valami classicot, ha olyan pakkot nem nyitsz, leginkább Grommasht, a patron warriorba is kell, meg a régi controlba is. Blingbling meg teljesen felesleges, a Sneed's iszonyat lassú, Alex eltűnt a metából gyakorlatilag. Neptulon se rossz, mech sámánba is belefér lategame-nek.

(#31069) saelin: én legalább az első szárnyat kinyitnám Thaurissan és a patron miatt a többi annyira nem lényeges.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31072) saelin válasza fogtunder (#31071) üzenetére


saelin
veterán

Megfogadom! :R

Goldból vagy cashből kinyitom, még meglátom.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#31073) NyalokAA


NyalokAA
aktív tag

(#31074) tomazin válasza NyalokAA (#31073) üzenetére


tomazin
veterán

vótmá :P ;]

hétvégén találkoztam egy dr pap féleséggel, aki rakott bele mad scientist-et (2x mert biztos jöjjön) is rank 12-n.

(#31075) fogtunder válasza tomazin (#31074) üzenetére


fogtunder
nagyúr

valszeg (szinte) egyáltalán nincsenek lapjai még pakkokból és kellett valami DR 2 drop. a DR priestben régen az volt a jó, hogy nagyrészt basic és Naxx lapokból össze bírtad rakni, még rare is alig kellett bele. amúgy most a hétvégén én is nagyon furcsa dolgokkal futottam össze rank 17-13 között, de hát nem mehet mindenki fullos paklikkal. aztán persze van, mikor elpicsáz egy inner fire priest a 20/20-as lightspawnnal, mert nincs a pakliban silence...

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31076) Fr0z3n válasza fogtunder (#31071) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Próbálgattam a demonlockot (5 wines napi), elsőre meglett. Azóta csak bukta. Melyiket érdemesebb próbálgatni? A moltenes-tauntos verziót? Az (elvileg) gyorsabb verzió valahogy nem megy, vagy csak iszonyat szarul húzok. :F Kell-e tojás + void?

(#31077) Derrewyn válasza F-ECT$ (#31066) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Szép.
Harvest -> Watcher1, Force, Roar, Treant -> Watcher1, Innervate, Cenarius +2/2
Innen meg már elég egyértelmű, tauntok után marad 21 sebzés.

(#31078) fogtunder válasza Fr0z3n (#31076) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ladderen a zoo-t érdemes szerintem, az óriásos túl lassú a mostani metában, bár két hellfire-el lehet jó, mostanában nincs olyan sok hunter. a demonzooba kell a tojás mindenképp, jó taunt és PO célpont, és marad utána 4/4. void terror ízlés kérdése, én már kivettem, mert van, amikor tök jó, de általában nem az, most demonwrath van a helyén.

én most a hétvégén próbálkoztam a malygos warlockkal, amit savjz játszik, az is nagyon vicces, ha Thaurissan nem az utolsó két lapban van.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31079) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Ma 10 meccs mage ellen. Mindegyik első lapja wyrm. :W
Én annó azért vettem ki mert ritkán láttam a party első felébe.

Amd - Radeon - Ryzen

(#31080) fogtunder válasza Gyuri27 (#31079) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem a blackwing technician ilyen, mikor elkezdtem dragon paladint próbálgatni, 6 meccs után átmentem a collectionbe, mert azt hittem kihagytam a pakliból.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31081) Gyuri27 válasza fogtunder (#31080) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az nekem pléhbánosba mindig jön. Hiba nincs benne. :D

Amd - Radeon - Ryzen

(#31082) DopeBob válasza Gyuri27 (#31079) üzenetére


DopeBob
addikt

nem értem miért mérgelődsz... a hozzászólásaidból már számomra is világos, hogy HS fejlesztők direkt olyan RNG-t tettek a játékba, ami nagyrészt téged szivat... neked nem tűnt még fel? ;]

MZ/X

(#31083) Gyuri27 válasza DopeBob (#31082) üzenetére


Gyuri27
félisten

Tények barátom, tények. :DDD

Nézem sokak meccseit. Az enyémet is nézik páran. Mindig tudjuk mi a kövi. Pl 10-ből 8 warrinál 2 kör, első kör coin axe.

Nem húzom fel amúgy magam. Olyankor iq fighter hunter rush és nyugodt vagyok. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#31084) whitezo88 válasza Gyuri27 (#31083) üzenetére


whitezo88
nagyúr

ma mechshamannal voltam warri ellen és a coin WEEE ellen nem volt fegyvere. Azt hittem rosszul látok :K

egyébként ki lehet számolni mennyi az esélye agresszív mulligankor, elég nagy azért. 3+1(+1) lap kell, hogy behúzz a kettőből egyet első körben a maradék lapból, ami alig több mint 20 a mulligan miatt.

[ Szerkesztve ]

(#31085) saelin


saelin
veterán

Van valami oldal, ami a deckkeket statisztikába foglalja hogy melyek a legelterjedtebbek? Akár százalékosan vagy felsorolás szerűen. Egyértelműen a ladderre a gondolok elsősorban.
Írták itt páran, hogy az eu-usa szerverek között különbség van a metában - és ha jól emlékszem nem is kicsi. Több az aggro deck az eu-ban?

Mivel még elég kezdő vagyok - nagyon :B -, így csak erőpróbálgatás céljából ladderezek, és hogy tanuljak a lefelé mászó emberek kárára, már ha sikerül elvernem őket. Általában 17-16 környékéig tudok elmászni és ott már érezhetőek a jobb lapok (egyszer 7 legendary-t játszottak ki ellenem, volt amit nem is ismertem és a nagy meglepődés közepedte azt sem tudtam, hogy mit lépjek rá), de tagadhatatlanul a jobb skill is megmutatkozik. Kicsit olyan, mint egy holtpont; 17-nél kezd minden bedúrvúlni, ezt már észrevettem. Bele sem merek gondolni, hogy lentebb mi lehet!

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#31086) Mister_X válasza whitezo88 (#31084) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Húsz meccs alatt egyetlen egyszer sem volt mulligan után kezemben Fiery vagy Bite, pedig Dread Corsairból egyet megtartok általában, de van amikor azt is visszateszem a pakliba.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#31087) whitezo88 válasza saelin (#31085) üzenetére


whitezo88
nagyúr

ennél újabbat nem találtam: meta snapshot

(#31088) Derrewyn válasza saelin (#31085) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Ezt még DaveNo1 linkelt múlt héten: The Ladder #1

(#31089) F-ECT$ válasza Mister_X (#31086) üzenetére


F-ECT$
titán

Húsz meccs alatt egyetlen egyszer sem volt mulligan után kezemben Fiery vagy Bite
Ennek a lottó 5-ösnél is kisebb esélye van, szóval én ezt már nem hiszem el.

Dive ever, work never.

(#31090) fogtunder válasza saelin (#31085) üzenetére


fogtunder
nagyúr

rank 12 alatt (vagy felett, vagy mittudomén) már nagyrészt mindenkinek komplett paklija van, egyrészt az változik, hogy éppen miből van sok, másrészt az emberek skillje is, rank 20-15 között még simán van, hogy az ellenfél egyértelmű misplayt követ el és simán elvered, rank 10 alatt azért ez már sokkal ritkább, ezért lesz egyre fontosabb, ahogy haladsz, hogy éppen milyen paklival játszol, illetve hogy abban milyen tech lapokat futtatsz a kötelezőkön kívül. illetve persze az, hogy ismerd a paklit, tudjál játszani vele, tudd, mire kell mullgianelni, stb.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31091) Gyuri27 válasza F-ECT$ (#31089) üzenetére


Gyuri27
félisten

A hit itt mit sem számít. :N

Amd - Radeon - Ryzen

(#31092) whitezo88


whitezo88
nagyúr

ez a malygos dragon handlock tényleg poénos. JJ ladder legelején megy vele, én is nyeregetek vele. Ha fentmarad Maly, az gg. 6os coil, 7-9 implosion, 9es SF, 8-as darkbomb... midgamenek is erős lények vannak, corruptornak mindig van aktivátor. stream

[ Szerkesztve ]

(#31093) F-ECT$ válasza Gyuri27 (#31091) üzenetére


F-ECT$
titán

Valszámból nem voltam jó, de 4/30, azaz átlag minden 7.5-ik lap jó, és ha első vagy, akkor is 7 lapot látsz kezdéskor (másodikként 9-et). Na most, hogy 20x egymás után ne legyen ebben a 7-ben 1 jó se, az kb 0%.

Dive ever, work never.

(#31094) Mister_X válasza F-ECT$ (#31089) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Pedig így van, persze nem kötelező elhinni. Azt már nem állítom, hogy legkésőbb negyedik körig nem jött fel legalább egy (mondjuk volt rá egyetlen precedens, de leruszkiztam addigra a lapjaimat és OTK lett), sokszor már a másodikban a kezemben volt. Az esély megvan erre is, ahogy arra is, hogy két Millhouse-t dobjon két Shredder egymás után. Kezdjem én is mantrázni a "nem is random az rng" meg az "rng csalás" meg "köcsög blizzard" mantrákat? Ha az ötös lottóra nagyobb az esély, akkor az azt jelenti, hogy több a változó van a HearthStone-ban.

Próbálta, én is kiszámolni, elég rekt eredmény jött ki mindkettőre. ylehet meg kellett volna csinálni hébe-hóba a matekházikat :DDD

Még az is lehetne, hogy "mennyi az esélye annak, hogy Grommash Hellscream az utolsó négy lap egyike az adott meccsben", erre is tudok mondani kapásból öt menetet.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#31095) fogtunder válasza whitezo88 (#31092) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a 8-as hellfire is elég brutális :) meg ugye ott az álom, T9 Thaurissan, T10 Maly+DB+DB+SF és rekt. tegnap úgy húztam bele a legálisba, hogy nálam volt két 0 manás coil, egy 0 manás SF és egy 0 manás DB, 9 lapból volt két out, elkezdtem coillal leszedegetni a lényeit, másodikra beadott egy soulfire-t, ami nem dobta el a másikat és rekt.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#31096) whitezo88 válasza fogtunder (#31095) üzenetére


whitezo88
nagyúr

csak lassú, control warri elvert, csakhogy mechshamanra váltok akkor meg hunterek jönnek amik ellen 0% esély, mégha jön annoyotron, sem (0 heal, csak annyi taunt, neki meg sticky lények és csapdák). sorban a harmadik hunter van most, raktam kezant be, de fel se jött előbb...

mod: visszamentem warlockra, napi után, 4. hunter.

[ Szerkesztve ]

(#31097) Gyuri27 válasza Mister_X (#31094) üzenetére


Gyuri27
félisten

Múltkor Furion streamelt. 5 shedder 4 cho.
Rng. Az. Az a hernyótalpas.

whitezo88: mindenkinek meg van a keresztje. Szintén ph játékos. Orba szájba mage. Amit épp nemigen fogott a deckje. Nekem a demon zoo a gyengém. Kapom is őket rendesen.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#31098) whitezo88


whitezo88
nagyúr

[link], avagy hogy NE játsszunk freeze mage-el. (pl scientisttel csak arcra ment, secret pop helyett, 0 freeze, 0 leszedés, csak a greed)

(#31099) Derrewyn válasza Gyuri27 (#31097) üzenetére


Derrewyn
senior tag

A Shredder - Cho az nagy kedvenc... Mage-el szívtam miatta nagyot, kezem tele spellel, ellenfél boardja 4-5 valami, így kapott egy ajándék flamestrike-ot, annyira mindegy volt már... :DDD

(#31100) Mister_X válasza Gyuri27 (#31097) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Közben a lottó ötös védelmére, hogy menetenként 1-2, rossz esetben három lapot húzok újra, mert az Armorsmith, Acolyte, Dread Corsair általában marad, mage mellé az Execute is már.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.