Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32901) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Tudtátok, hogy ha egy 0 manás spell kap Thaurissan-t, akkor Loatheb esetén 4-be kerül? Nekem új volt.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#32902) tomazin válasza NyxNyxNyx (#32901) üzenetére


tomazin
veterán

[gonosz]

coin loathebre? ;]

whitezo88 :
ha már I-akármid van, akkor értelemszerűen elvárják tőled, hogy ugyanazért többet fizess ;]

[/gonosz]

wow már adja az új pályát rankeden is

[ Szerkesztve ]

(#32903) NyxNyxNyx válasza tomazin (#32902) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Volt hogy el kellett nyomnom a pyro miatt. :))

De így megtudod ölni a duplicateLoatheb portalJarraxus Mage-t sacrificial paktummal. ;]

circle of healing

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#32904) fogtunder válasza NyxNyxNyx (#32901) üzenetére


fogtunder
nagyúr

jaja, volt is ilyen, meg streamen is láttam.

ami nekem tegnap meglepetés volt, hogy ha scientistet lelövöd SI-7 agenttel és mirror entity jön belőle, akkor le is másolja rögtön a 3/3-at, ami enyhén szólva is érdekes. ez az egész keretrendszer nincsen értelmesen leírva, hogy a normális kártyajátékoknál szokott, a combo tulajdonságról nem lehet tudni, hogy battlecrynak minősülnek-e. vizuálisan pedig előbb ér a boardra a lény, mint hogy a battlecry resolve meglenne, de valójában a játék úgy kezeli, hogy még nincs ott. mondjuk a deathrattle mechanizmust is csak azután tették rendbe, hogy kihoztak egy kiegészítőt, ami csak erre épült :C

I hate morning people. And mornings. And People.

(#32905) whitezo88


whitezo88
nagyúr

best hunter hand EU

[link]

elképesztő milyen szenvedés ma a ladder, ilyenek miatt. első meccsem wakeres mage volt, ott is behúztam az endgamem 1-2-3 dropok nélkül. 1-3 eddig ma.

[ Szerkesztve ]

(#32906) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Mindenhol retkes warriorok. Két napja 3/4 játékos warrior a többi mage és hunter elosztva.
De azért örülök a mage questnek. Ez az új tempo mage nekem nem tetszik. A régebbi waker nélküli élvezetesebb volt, lehet a meta miatt.

És mégegy. Bár ez jobban sült el :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#32907) tomazin


tomazin
veterán

amúgy miért van az, hogyha valaki facehunterrel tolja, akkor kötelezően bmezni is kell mellé?
toltam én is vele (és bármilyen meglepő, de nem haladtam vele), de ha sikerült megvernie, akkor nyomtam a well played-et. ez a sok majom meg thanks, 1-2körrel lethal előtt wellplayed spam.
ma csak azért nem ropeoltam neki, mert voltak bent nálam a küldi miatt, de amúgy simán végigvárom, úgyis tudok mást csinálni.

mod:
szembe is jött velem az első skines warrior.

[ Szerkesztve ]

(#32908) h3lios válasza fogtunder (#32904) üzenetére


h3lios
addikt

A magic után kezdetekben nekem az egész HS agyf.sz volt. Mert ott ugye megvoltak szépen a fázisok: )

Beginning Phase
2) First Main Phase
3) Combat Phase
4) Second Main Phase
5) End Phase

Ehhez képest, itt minden össze-vissza van.

B-tag: H3lios#2825

(#32909) NyxNyxNyx válasza tomazin (#32907) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Azt nem tudom, de én Hunter és Warlock ellen maximumra járatom a BM-et ha tudom hogy nyerni fogok.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#32910) tomazin válasza NyxNyxNyx (#32909) üzenetére


tomazin
veterán

bazze patron mit tolt ellenem.(ez az a skines wari, amit az előbb írtam)
commanding shout->bouncing blade.
7patron lett kint.

[ Szerkesztve ]

(#32911) DaveNo1 válasza tomazin (#32907) üzenetére


DaveNo1
veterán

Valószínűleg azért mert amilyen a deck olyan intelligencia hányados is társul hozzá

(Nem véletlenül tolják a SMorc emotet a huntereknél)

You are not prepared.

(#32912) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Összegyűlt a dust egy újabb legendaryra, még nem tudom, hogy mit craftolnék.

Baron Geddon - elkezdeném komolyabban a control warriort és megakadt a szemem Geddonon. Lehet egyszerűbb lenne egy második Brawl, de a plusz aoe is jól jöhet, főleg ebbe na rákos idényben.
Onyxia - első legendarym volt, visszacraftolnám és csinálnék egy használható dragon paklit belőle, persze csak fun card.
Ysera - kipróbálhatnám így az elvileg hatékony dragon control warriort, fejben meg is van egy hybrid dragon paladin, priestbe is berakhatnám.
Toshley - helyet szorítanék neki pár pakliban, 5/7 test nem rossz, tud trade-elni és nem BGH target, silence-elni sem érdemes, de ha meg is történik, adott már egy spare partot.
Harrisson Jones - mindenki itteni szaki azt mondja, hogy alap a komoly control paklikba, pontosabban paladin meg warrior. Hát... nem tudom.
Leeroy Jenkins - nem vagyok hajlandó aggro paklit játszani nélküle, még a combolockot sem!!4
Antodias - nem nagyon játszok mage-dzsel, de belegondolva talán ez az egyetlen hiányzó lap a két Ice Blockon kívül, de freeze mage-re annyi késztetést érzek, mint face hunterre.
Prophet Velen - eléggé rájár a rúd a priestekre, de azért kipróbálnám a ruszkikombós velen decket.
Al'akir - "teljes" lehetne a shaman class, bár a klasszikus shamanok nem életképesek sajnos, Neptulon is itt szenved a gyűjteményben.

-

A legendary, amit lecraftolnék, fontos lenne, hogy majd a mondoconos versenyen is használjam. Ezért is lenne fontos, hogy tudjam használni a fő kasztjaimban (paladin, warrior) és nem tudom, hogy mi lenne a jó:
- cheese win, besajtolok váratlan, de hatékony paklikkal (craft prioritás: Geddon, Onyxia, Toshley)
- skill win, kikísérletezek komoly midrange és control paklikat, amik megállják a helyüket aggro ellen, mert van egy olyan érzésem, hogy 70%-ban csak az aggro shit fog szembejönni. Az biztos, hogy ha control warrior mellett döntök, akkor warlock lesz a tiltólistás. (craft prioritás: Ysera, Harrisson)

De még azon is gondolkodok, hogy nem legendaryt craftolok belőle, hanem felerősítem a classokat. Azt se tudom, hogyha öt class kell, akkor miket választanék. Paladin, Warrior a biztos, ha sajtolni kell, akkor milldruid és yololock (ha nem sajt, akkor combo druid és zoolock), és akkor az ötödik a "remélem, hogy nem kell használni" kategória lesz

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#32913) #75376384 válasza fogtunder (#32904) üzenetére


#75376384
törölt tag

a mirror entity-vel szerintem nem kis bajok vannak néha. pár hete belező arénázott, kitett egy Echoing Ooze-t, amit az ellenfél lemásolt és neki is "osztódott". ami azért különösen érdekes, mert a képesség elvileg battlecry. volt is anyázás. :D

(#32914) NyxNyxNyx válasza #75376384 (#32913) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Aktiválódik a battlecry = rárakja a trutyit --> mirror entity --> end of turn
(amikor shredderből jön nincs trutyi, mert azt adja a battlecry)

Nekem logikus, bár ez tényleg kissé bonyolultabb, mint az SI7, Fire elemental eset.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#32915) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Evvel mennyire számítanátok Arénába?

[ Szerkesztve ]

(#32916) F-ECT$ válasza NyxNyxNyx (#32914) üzenetére


F-ECT$
titán

Mintha a Shredderből kapott Ooze nem osztódna.

Vasinger!: jónak tűnik, én betippelek 7-et.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#32917) Mister_X válasza F-ECT$ (#32916) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ezt is mondta.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#32918) F-ECT$ válasza Mister_X (#32912) üzenetére


F-ECT$
titán

Mivel még nem tartasz ott, hogy a fun kedvéért gyárts csak legendary-kat, így nálam kb így nézne ki a prioritás:

-Tier 1: Harrison, Ysera - mivel ezek több pakliba is jók
-Tier 2: Geddon, Antonidas, Al'akir - ezek 1 pakliba jók, de oda nagyon
-Tier 3: Toshley, Jenkins, Velen - nem rossz lapok, de nem top egyik sem
-Tier 4: Onyxia - bár okozhat versenyen meglepetést a kijátszása, de erre nem építenék paklit

Dive ever, work never.

(#32919) #75376384 válasza NyxNyxNyx (#32914) üzenetére


#75376384
törölt tag

logikusnak logikus, de nem elég következetes szerintem. a battlecry egy képesség, amit vagy kellene aktiválnia a secret-nek vagy nem. ne az számítson már, hogy az adott minion mit csinál pontosan a battlecry keretein belül.
kicsit katyvasz, de remélem érthető amit mondani akartam. :D

egyébként toshley nagyon jó lenne, ha eggyel többet sebezne. így egy butított ogre, ami ad két random spell-t, ez nagyon nem legendary szint.

[ Szerkesztve ]

(#32920) h3lios válasza #75376384 (#32919) üzenetére


h3lios
addikt

Neked van igazad. Nekem volt kint 1 Mirror Entity, az ellen pedig kirakott 1 taknyot.
Nekem nem osztódott, neki igen. Szóval belezőnél is a játék volt a hibás.

B-tag: H3lios#2825

(#32921) csatarid


csatarid
csendes tag

Nekem az új patch óta nem indul a játék EU szerveren és telefonon sem..

"Your game timed out as it was requesting data from the Hearthstone utility service. Please relaunch Hearthstone to reconnect..."

Újra telepítettem már kétszer, scan - repair is megvolt de semmi változás. US és Asia szerón elindul..

Valami megoldást nem tudtok?

Ryzen 5 7600x, MSI MSI MAG B650 TOMAHAWK, SAPPHIRE Radeon RX 7800 XT 16GB NITRO+, CORSAIR 2x16GB 6000 Mhz, SEASONIC FOCUS GX 750 GOLD, Cooler Master HAF XM, Kingston KC3000 2TB SSD,

(#32922) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

HAVE TO WATCH MASSAN BECAUSE MASSAN IS THE ONLY ONE ONLINE

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#32923) fogtunder válasza #75376384 (#32919) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szerintem a vizuális megjelenítésből nem logikus, mert az SI előbb jelenik meg a boardon, minthogy a sebzés megtörténik. és az még mindig agyfasz, hogy sehonnan nem derül ki, a druid féle choose one képességek és a kombó cuccok battlecrynak számítanak-e vagy sem. az echoing ooze meg külön hab a tortán, mert mégis kinek az ötlete volt, hogy a kör végi osztódás képességét battlecryjal kapja meg az a szutyok?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#32924) NyxNyxNyx válasza fogtunder (#32923) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

hogy oldanád meg az ooze-t?

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#32925) fogtunder válasza NyxNyxNyx (#32924) üzenetére


fogtunder
nagyúr

leginkább úgy, hogy nem kellene félni a szövegezéstől és rá kellene írni, hogy after summoning, at the end of your turn...

ilyenkor mondjuk a shredderből kiesve is osztódna, de ez szerintem komolyan nem befolyásolná a helyét a metában. emiatt senki nem kezdene el buff lapokat játszani, és millhouse még mindig sokkal inkább OP, ha azt kapod.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#32926) NyxNyxNyx válasza fogtunder (#32925) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

after you play the card és akkor shredderrel sincs baj.

De szerintem ez alapvetően rendben van. Ha nem félnének a szövegezéssel akkor se lenne minden egyértelmű. Ki kell tapasztalni és következtetéseket kell levonni, ez rendben van.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#32927) #75376384 válasza fogtunder (#32923) üzenetére


#75376384
törölt tag

itt egy picit elbeszéltünk egymás mellett. :) én a taknyos, másolós dologra írtam, hogy logikus, de nem következetes. a battlecry pedig lehet azért került a lapra, mert egyszeri esetről van szó. a hülye amerikai, aki képtelen 9-nél több kasztot egyszerre kezelni a végén még azt hinné, hogy minden kör végén osztódna és úgy működne, mint KT képessége.
amit te írtál korábban az nekem is furcsa és szerintem is úgy lenne rendben a másolás, ha először jönne a kombó, majd kerülne a lény az asztalra.
a choose one pedig nem egy másik képesség, vagy az miért számít? ha kiteszel egy weblord-ot az nem ad választ a kérdésedre? :D

(#32922) MikE008: Massan számomra rejtély, hogy miért nézik ennyien. :D mindenki mást értek, de őt egyszerűen nem..

[ Szerkesztve ]

(#32928) NyxNyxNyx válasza #75376384 (#32927) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

hihetetlen unalmas, nézhetetlen, nem vicces és még csöcsei sincsenek

én sem értem :DDD

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#32929) NyxNyxNyx válasza h3lios (#32920) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

U wot mVIII ?!

3 rankomba került és 10+ casual meccsbe. Most így csábító hogy visszabukjak 20-ra és próbálkozzak fun dekkekkel.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#32930) Shamy válasza csatarid (#32921) üzenetére


Shamy
tag

Telót újraindítottad már?

Install után reboot teló.

Kérdezni és tanulni mástól sosem szégyen ....

(#32931) Shamy válasza Shamy (#32930) üzenetére


Shamy
tag

Ha akkor se, akkor killelj le mindent task killerrel, mielőtt indítod HS-t.

Kérdezni és tanulni mástól sosem szégyen ....

(#32932) csatarid válasza Shamy (#32930) üzenetére


csatarid
csendes tag

Igen, de nem jó sajnos. Megadtam havernak a belépési adatokat és ő sem tud enyémmel játszani (PC). Én viszont tudok az övével, tehát az accountom bugolt be vagy nem tudom. De fórumon látom többeknek van ilyen problémája a patch óta.

Ryzen 5 7600x, MSI MSI MAG B650 TOMAHAWK, SAPPHIRE Radeon RX 7800 XT 16GB NITRO+, CORSAIR 2x16GB 6000 Mhz, SEASONIC FOCUS GX 750 GOLD, Cooler Master HAF XM, Kingston KC3000 2TB SSD,

(#32933) Redcaster


Redcaster
őstag

Rászántam magam, egyelőre csak egyet vettem meg, valószínűleg havi szinten veszek 1-1 karaktert, ami a legjobban tetszik. Várós még a paladin, druid, priest és warlock :K

[ Szerkesztve ]

(#32934) Mister_X válasza Redcaster (#32933) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én valamiért Allerián gondolkodtam, de gyorsan le is kevertem magamnak egy pofont.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#32935) F-ECT$ válasza Redcaster (#32933) üzenetére


F-ECT$
titán

Minden lap megvan már, ami kell?

Dive ever, work never.

(#32936) Redcaster válasza F-ECT$ (#32935) üzenetére


Redcaster
őstag

Antonidast craftoltam legutóbb, ő kellett már csak :K De ha nem lenne meg minden lapom, akkor sem pakkot vettem volna, mert elveszi a játék lényegét szvsz.

(#32937) fogtunder válasza NyxNyxNyx (#32926) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ahogy h3lios is írta korábban, pl. MtG-ben eleve a fázisok miatt tök egyértelmű az időrendűség, van szabálykönyv, ami itt annak sincs, aki esetleg venné a fáradtságot és elolvasná. illetve a wizards nem félt akár több bővített mondatot is felírni egy kártyára, mert feltételezték, hogy a játékosok rendelkeznek legalább 60-as IQ-val és az ehhez kapcsolódó szövegértési készséggel.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#32938) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Miért nem jár azokért az Achi-kért pakli, hogy jelentkezz be iOS/Android eszközről? Ez csak egy ideig élt?

(#32939) NyxNyxNyx válasza Vasinger! (#32938) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Le kell játszani egy meccset.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#32940) Vasinger! válasza NyxNyxNyx (#32939) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi, ez kiment a fejemből, azt hittem csak bejelentkezni kell, mert iOS-en ugye már játszottam korábban, így egyből megkaptam, mikor bejelentkeztem.

(#32941) whitezo88 válasza fogtunder (#32937) üzenetére


whitezo88
nagyúr

HKK-ban is ez van. szabálykönyv, fázisok, akárcsak Mtg. Szövegezés is több mint 2 sor, ez még közel sem a leghosszabb [link], nem 1 dolgot tud sok lap hanem akár 3-4-et, de HS direkt egyszerű, casual. Még őrposzt sincs vagy tartalék, épületek, graveyard... (1 "kivétel": Resurrect)

és a HS-ben még így is inkonzisztens sok minden, feljebb említett is, vagy pl hogy a golden Mirror Image még mindig nem változtatja golddá a másolatot.

[ Szerkesztve ]

(#32942) whitezo88


whitezo88
nagyúr

amúgy egy lista, hogy mit hagytak ki a portrékkal (redditen szedték össze)

Cairne and Vol'Jin treat Magni like he's Garrosh
Magni, an ardent defender of the Alliance, uses exclusively Horde-weaponry and minions.
Alleria has actually lost a voice line, the "To my side!"-line that Rexxar uses when Animal Companion is played.
Alleria does not react to Sylvanas, Sylvanas does not react to Alleria - they're sisters.
New portraits are the old portraits for the purpose of BRM/Naxx bosses, which is really... jarring.
Lack of golden border when you're at 500 wins.

(#32943) Zan


Zan
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Handlock warlock deckem, ami most így néz ki: Pakk
Nem rossz, nem rossz, de sokszor nem elég a védelem kora fázisban (1-5 kör). Most van 1600+ dustom és azon gondolkozom, hogy milyen legendet gyártsak le, hogy ÉRDEMBEN legyen jobb (már amennyire ezen a paklin érdemben tud változtatni egy legend kártya). Vélemény? Előre is nagyon köszönök minden segítséget!

Minél jobb, annál jobb!

(#32944) #75376384 válasza Zan (#32943) üzenetére


#75376384
törölt tag

jaraxxus vagy ragnaros, igazából mindkettővel játszák handlock-ot. szerintem ragnaros olyan téren jobb, hogy az máshova is befér.
itt egy elég friss deck.

(#32945) Gyuri27 válasza Zan (#32943) üzenetére


Gyuri27
félisten

Én ezt a hibrid handyt nem szeretem. Játsz a klasszikkal.
De az biztos, hogy thuzard, emperor nem kell. Főleg taunt rovására. Mountin kell 2 meg dr ballance se ártana.

Amd - Radeon - Ryzen

(#32946) DaveNo1 válasza whitezo88 (#32942) üzenetére


DaveNo1
veterán

Úgy láttam Medivh-nél ha Ice Block aktiválódik akkor nem fagy be a karakter portré, mint Jaina-nál...well worked Blizzard :U

You are not prepared.

(#32947) Phoenixy válasza whitezo88 (#32942) üzenetére


Phoenixy
senior tag

Ez szerintem elfogadhatatlan, hogy Magni hordás fegyvereket használ. Magni jön a Gorehowl-lal...
Lehetett volna jó kis fegyvereket csinálni neki, természetesen ugyanazokkal az értékekkel, csak a nevük és a kinézetük lenne más. Vannak jó törp fegyverek.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 20 Pro

(#32948) NyxNyxNyx válasza whitezo88 (#32942) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Az egész olyan kezdetlegesnek néz ki gagyi animációkkal. De ami a legzavaróbb, a hangoknak nincs erejük. Közel sem olyan minőségű hangokat kaptak mint a régi hősök. Ha a Priest is ilyen lesz, nem hogy nem fizetek, ha ingyen lenne se használnám, max a hátlapot.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#32949) DaveNo1 válasza NyxNyxNyx (#32948) üzenetére


DaveNo1
veterán

Azért 10 ajrót el kérnek értük, és úgy tűnik bejött ez is, mert pár streambe belenézve meglehetősen sokat használják őket (kb. minden második ellenfélnél új hős volt.)

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#32950) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Sziasztok
vegyetek fel :)
Cseri#2926
szívesen játszanék profi játékosokkal hogy tanulhassak :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.