Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32251) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Vicces mikor 11-2-nél a súgó magyarázza a stealth és a divine shield működését. 11 win lett a vége, de a 14 ellenfelem közül 1 volt az aki megérdemelte, hogy nyerjen, azaz normálisan tradelt és nem missplayelt. 8 win-nél potato szintű emberek voltak. EU >>>> AM

Kinyitottam vagy 10 packot (az aréna goldból és amit kaptam ugye mert most kezdtem), és volt benne 1 epic összesen. Ezen kívül egyikben volt 2 rare (savagery, meg valami hasonló finomság). :N

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#32252) saelin válasza NyxNyxNyx (#32251) üzenetére


saelin
veterán

Arénában teljesen random ellenfeleket ad, vagy a winek száma alapján rak össze más játékosokkal?

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#32253) tomazin válasza saelin (#32252) üzenetére


tomazin
veterán

a w/l alapján próbál meg. ha egy idő után nincs olyan, akkor bővíti a halmazt.

(#32254) Redcaster válasza saelin (#32252) üzenetére


Redcaster
őstag

Prioritást élvez az, hogy veled azonos számú win-es ellenfelet kapjál. Ha ez nem jön össze a rendszernek záros határidőn belül, akkor elkezdi kitolni a győzelmek számának a különbségét. Így lehet az, hogy néha egy sokkal erősebb pakli jön veled szembe mondjuk 3-4 wineknél :K

szerk.:
megelőztek

[ Szerkesztve ]

(#32255) saelin válasza Redcaster (#32254) üzenetére


saelin
veterán

Köszi mindkettőtöknek!
Így már értem, hogy miért csak 4 az átlagom.

Az arénához tartozóan:
Youtubeon volt egy videó, amiben a jó draftot taglalta egy fickó és ezt kiírtam belőle;
2 mana; 6-7
3 mana; 3-4
4 mana; 4-5
5 mana; 2-3
rest; lategame minions and spell cards

A minionok aránya manára elosztva. Mennyire helytálló? Persze ehhez még jön a szinergia, card draw, de jó segítségnek tűnik a mana curve-hoz.

Találtam írást is a témában, csak mobilról nem tudom most linkelni.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#32256) F-ECT$ válasza saelin (#32255) üzenetére


F-ECT$
titán

Helytálló, de érdemes 1 manás lényeket is választani (3-4 db), főleg olyanokat, amiknek nem 1 hp-juk van.

Dive ever, work never.

(#32257) fogtunder válasza F-ECT$ (#32256) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szerintem 2db 1 drop elég, inkább 2 dropból kell 5-7db

I hate morning people. And mornings. And People.

(#32258) h3lios válasza fogtunder (#32257) üzenetére


h3lios
addikt

Annoy o tron minden mennyiségben. :D

B-tag: H3lios#2825

(#32259) NyxNyxNyx válasza h3lios (#32258) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Annoyotron az maximum átlagos. Shielded minibot, meg zombie chow kell ide.

meg ahogy kollega írta: Knife Juggler, Zap-o, +mad scientist mage-nek.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#32260) fogtunder válasza h3lios (#32258) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát nem rossz belőle 1-2, de azért nem trade-el olyan jól, viszont azokat a classokat, akik 1 sebet tudnak okozni hero powerrel, halálba lehet vele idegesíteni, de egy knife juggler, vagy zappomatic jobb 2 drop.

(#32259) MikE008 és tényleg, a minibot az ultimate 2 drop

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#32261) h3lios válasza fogtunder (#32260) üzenetére


h3lios
addikt

És akkor end game-ben Tirion minek számít ? :D REKT ? :D

B-tag: H3lios#2825

(#32262) saelin válasza saelin (#32255) üzenetére


saelin
veterán

Az olvasmány aréna témában:
Beginner’s Arena Guide: Choosing a Class and Drafting a Deck
Massan's Guide to Midrange Arena

Kezdőknek jó kis anyag! Aki arénázgat vagy csak tervezi, annak nem árt átfutnia, vannak benne bőven okosságok. Hábár picit furcsáltam, hogy warlock ennyire gyengének számít arénában. Gondolom a normális board clear hiánya húzza le ennyire, a hell fire minden, csak nem jó egy board controlra játszó meccsben... ua igaz warriorra.
Nekem sokat segített ez a két guide, már csak használni kellene tudni. :)

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#32263) salaam válasza saelin (#32262) üzenetére


salaam
senior tag

Ja semmi, az elsőt nem láttam :/

[ Szerkesztve ]

(#32264) fogtunder válasza h3lios (#32261) üzenetére


fogtunder
nagyúr

attól függ van-e az ellenfélnél polymorph vagy hex, de nagyjából ja.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#32265) whitezo88


whitezo88
nagyúr

[link] új képecskék jönnek úgy néz ki.

(#32266) h3lios válasza whitezo88 (#32265) üzenetére


h3lios
addikt

Hát ha valóban új hős jön az vicces lesz, mert kb. felborul a meta (ami nem feltétlen rossz). Viszont ezzel együtt borítékolható 1 új kártya pack (aminek nem örülök), illetve egy új DLC is.

Most, hogy kezdenek gyűlni a lapok egy új kiadás egy káosz lenne a számomra, mert újra rengeteg mindent kellene beszerezi jó drágán. :U

B-tag: H3lios#2825

(#32267) F-ECT$ válasza h3lios (#32266) üzenetére


F-ECT$
titán

Én már gyűjtöm a goldot, van 5.5k+ :)

Dive ever, work never.

(#32268) whitezo88 válasza h3lios (#32266) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Uj hos aligha csak portre. Kerdes hogy lehet megszerezni. P2w vagy x db win?

(#32269) h3lios válasza F-ECT$ (#32267) üzenetére


h3lios
addikt

Most hogy mondod szerintem én is ráállok és a napi 1 classic pack helyet ráállok a spórolásra, mert ha ez a cucc kijön megint a kártyám után kell nyúlni, ha nem akarok az elején lemaradni.

B-tag: H3lios#2825

(#32270) ígyvanferi válasza whitezo88 (#32268) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Szerintem ilyesmit nem fognak fizetőssé tenni. Illetve mindenképp lesz lehetőség grindolni érte szerintem. Golden portréja már elég sok mindenkinek van, legalább egy, egy alternatív hero jöhetne mondjuk 1000 winnél.

(#32271) thesound válasza ígyvanferi (#32270) üzenetére


thesound
őstag

2000-nél meg alternatív gold hero portre,
5000-nél diamond
10000-nél new randomly selected text bubble

:DDD

Azért jók az apróságok is. Kár, hogy nem bírtam magammal és elvertem 40 classic packra a kuporgatott goldot. (3 legendary: Millhouse, King Krush és egy Yolowing és sajnos nulla giant :o )

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#32272) HuMarc


HuMarc
addikt

Ááá, ez ma nem az én napom volt, de nagyon nem. 3 meccsből hármat buktam, és mindháromban nyerhettem volna, csak hatalmas misplay-eket nyomtam egymás után.

1. Facehunter: utolsó kör: boardon nálam Loatheb, Spectral Knight, meg még valami, az ellenfél oldalán 4/1-es wolfrider, és glaviezooka. Betrade-elem a wolfridert és letettem a kezemben lévő azure drake-t, meg még valamit, pedig volt a kezemben egy swamping ooze, amivel nem biztos, hogy nyertem volna (ha sebzést húz, akkor mindenképpen vesztettem volna), de semmiképpen sem buktam volna a meccset.

2. Aggro Warrior (két nap alatt a második), egyszer sem trade-elt, levitt elég kis hp-ra, neki 12 hp-ja és 2 armorja volt, nekem pont lett volna ennyi sebzésem, de a balfaszkodásom miatt (hero powereztem paladinnal) csak 3 manám maradt, és nem tudtam consecrationnal nyerni. Ő meg arcanite reaperrel meg Kor'kron Elite-el legyőzött.

3. Murloc Shaman ellen voltam, az első körben Dennis-ezett, aztán az utolsó körben volt a kezemben holy light, amivel összesen 20 hp lehetett volna, neki meg 4 minionja volt, és tudtam, hogy ha bloodlust-ot topdickel, akkor nyert. De ezt nyilván csak akkor gondoltam végig, amikor minden manámat elvertem. Szóval ezt a menetet is buktam...

Ekkora misplay-ek, komolyan ideges lettem, nem kicsit. Mert ha egy meccset azért bukok el, mert az ellenfélnek van Ragnarosa, akkor azt mondhatom, hogy oké, nekem egyelőre nincs, majd ha meglesz az összes BRM wing, akkor költhetem a goldot packokra, de ha ilyen misplay-eket nyomok....

Kéne egy addon HS-hez, ami minden kártya lerakása előtt kiírná, hogy gondold át még egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#32273) #75376384 válasza HuMarc (#32272) üzenetére


#75376384
törölt tag

ha ez vigasztal, ma 6-os loss streak ranked-en és ugyanennyi casual-on. nekem csak szimplán "nem adja" ma a játék. a mana curve van hogy hibátlanul jön, csak a lapok nem stimmelnek. :D
olyan deck-ek vertek el 18-19 szinten, hogy csak pislogtam. kezdem érteni miért megy a játékosok nagy része rák paklikkal szezon elején. az legalább mindig biztos.

és újabb vereség.. hibátlan kezű sámán, nálam semmi. baron geddon, boom és antonidas nem fogja megnyerni nekem az elején a meccset.. ha ő wee-t és flametongue totem-et kap kezdésnek. :U

[ Szerkesztve ]

(#32274) saelin válasza whitezo88 (#32268) üzenetére


saelin
veterán

Skinek? Remélem nem fajul idáig a HS... :(

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#32275) h3lios


h3lios
addikt

Hát srácok, ma szét szopattam egy zoo-t olyan szinten, hogy már sajnáltam. :D
Control priesttel ilyeneket csináltam, hogy kiraktam sylvanast majd megöltem és ezzel elloptam a mal ganisát, amivel pedig a doomguardját csaptam szét. :D

B-tag: H3lios#2825

(#32276) fogtunder válasza h3lios (#32275) üzenetére


fogtunder
nagyúr

és mi lett volna, ha doomguardot lopja el sylvanas? :D

I hate morning people. And mornings. And People.

(#32277) rumos XIII


rumos XIII
aktív tag

Mentem egy arénát, mit ne mondjak... 0-3 ;]
Már a kártyákat is úgy válogattam, hogy fogtam a fejem. Mikortól érdemes menni arénába?

(#32278) h3lios válasza fogtunder (#32276) üzenetére


h3lios
addikt

Volt lent 3 minion, szóval nem probléma. :D

B-tag: H3lios#2825

(#32279) F-ECT$ válasza rumos XIII (#32277) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha arra gondolsz, hogy milyen játéktudástól, akkor azt mondanám, hogy nem árt ismerni az összes kártyát, az alapvető combo-kat, azt, hogy hogy érdemes trade-elni, illetve, hogy milyen paklit kell építeni ott (persze amennyire az rng engedi). Ha ezekkel nem vagy tisztában, akkor csak pénzkidobás.

Dive ever, work never.

(#32280) saelin válasza rumos XIII (#32277) üzenetére


saelin
veterán

Most én is csak egy 2 winest tudtam menni, olyan ratyi lapokat dobott be, hogy az már fájt... van ilyen. Máskor meg jönnek a jó lapok és eljutsz 5+ winig, már ha a lapok is úgy jönnek a játék alatt.

Fuh, a gvg packok nyitásával nincs szerencsém! Ismét nyitottam belőle 2 shreddert... :U

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#32281) tretyak válasza whitezo88 (#32265) üzenetére


tretyak
aktív tag

A szöveg alapján új heronak tűnik, de az ikon a kép alatt fura, szimpla warriornak tűnik - ha mellé kapna más HP-t is (esetleg más basic setet, bár azt balacolni nem lenne egyszerű), akkor annak tudnék örülni, elég sokat változtatna.

(#32282) Ghostface válasza tretyak (#32281) üzenetére


Ghostface
senior tag

Szerintem ez a kis kép hasonlít a HoTS-ban használt Arthas modellre.

PSN: Nifty_Ghostface

(#32283) whitezo88 válasza Ghostface (#32282) üzenetére


whitezo88
nagyúr

99%, hogy csak warrior 'skin' lesz és Magni vagy Muradin Bronzebeard.

(#32284) tretyak válasza whitezo88 (#32283) üzenetére


tretyak
aktív tag

Valami olyasmire gondolsz, mint a HotS skinek?
Btw annak mi értelme van? Költői kérdés volt... :)

(#32285) DaveNo1 válasza whitezo88 (#32283) üzenetére


DaveNo1
veterán

Kép alapján ez Magni.

Én nem bánnám, ha lenne minden hősnek alis/hordás megfelelője, én nem bírom a hordát ;]

You are not prepared.

(#32286) h3lios


h3lios
addikt

Ma reggel elnyomtam egy easy 40-es küldit, örültem is amikor megláttam a 60-as számot, csak annak nem, hogy mivel kell teljesíteni...
5 win druiddal vagy rugóval. Egyikhez sincsenek meg a lapjaim...

B-tag: H3lios#2825

(#32287) whitezo88 válasza DaveNo1 (#32285) üzenetére


whitezo88
nagyúr

érdekes elmélet ezzel kapcsolatban: [link]

(#32288) h3lios válasza whitezo88 (#32287) üzenetére


h3lios
addikt

Ha csak egy opcionális új játékmód lenne szerintem azzal mindenki ki lenne békülve, mert a jelenlegi megszerzett deckedhez sem nyúlna hozzá nagyon és mégis lenne új lehetőség a játékban.

Sokkal inkább örülnék egy ilyennek, mint az új hero powereknek. Ha olyan lenne, mint az új MK X, hogy 3 kozül választhatsz az szuper lenne. És akár egy Mage deck is lehetne defenzívebb, és akár healelhetné magát. Viszont ha ezek fizetős opciók lennének akkor veszett fejsze nyele..

B-tag: H3lios#2825

(#32289) fogtunder válasza whitezo88 (#32287) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem tetszene, pláne ha lenne kasztonként pár alli/horde specifikus lap is, bár ez balansz szempontjából nem tudom mennyire jó ötlet (igaz itt feltételezni kell, hogy a Blizzardot érdekli a balansz Kappa), de valami reward nagyon kellene már a ladderhez, mert a kiégés nem nagyon motivál.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#32290) DaveNo1 válasza fogtunder (#32289) üzenetére


DaveNo1
veterán

Ja jó lenne valami nagy dobás, mert ez a BRM számomra nagy csalódás.

Lock és Huntard még erősebb lett, valamint a Warrior feljött a Grim Patronnak köszönhetően, de ennyi, ráadásul sok class vissza is esett, nagyobb lett a rés, mint BRM előtt.

A dragon szinergia meg egy nagy bullshit, révén, hogy nem került be egy értelmes sárkány se a card setbe...(hiába kapta meg a paladin a saját sárkányát, ha közben nincsenek erős early és midgame sárkány lapok)

You are not prepared.

(#32291) fogtunder válasza DaveNo1 (#32290) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát a BRM tényleg az, a 35-ből talán a negyede üti meg a játszható szintet, ehhez képest egy Naxx azért sokkal komolyabb volt. de egyébként nekem a GvG is az volt, igazából ha csak Boom lett volna benne legend, nem sokkal lennénk szegényebbek, de az epicek is eléggé a fostalicska vonalon mozognak. common és rare fronton voltak benne jó dolgok, de abból meg már annyi van, hogy Dunát lehetne rekeszteni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#32292) DaveNo1 válasza fogtunder (#32291) üzenetére


DaveNo1
veterán

Ja, Paladint leszámítva nem is tudom melyik class kapott értelmes epic lapot GvG-ben. Lehet azért nem tudom mert egyik sem. 9 class legendaryból is csak 2 jó (Vol'jin és Mal'Ganis) + bónusznak még Neptulon, de shaman alapból nem a legjobb class, Mechshamanba ráadásul Neptulon nem kell.

Igazából nem is értem miért raknak be ennyi hulladék lapot, nekik is jobb üzlet lenne (több jó lap miatt több pénzt kell költeni) ráadásul több különböző paklit is látni lehetne.

You are not prepared.

(#32293) EmptyParadox válasza DaveNo1 (#32292) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Szerintem game design szempontjából nem lehet teljesen előre tudni, hogy mi lesz jó és mi nem. Volt jó pár lap, amire előre megmondták, hogy hulladék, és mégis használható lett. A fejlesztők is írták, hogy új lapok kiadása után ők is élvezettel figyelik, hogy mivel rukkolnak elő a játékosok.

(#32294) whitezo88 válasza DaveNo1 (#32290) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Kiblernek volt most egy bejegyzése, hogy a dragon deckek nagy hátránya, hogy a szingergiákért fontos lapokat kell kidobálni... épp ezért nem lesznek erősebbek pl egy dragon pala, mint a gvg-s mid pala.

(#32295) h3lios válasza fogtunder (#32291) üzenetére


h3lios
addikt

Azért a GVG-ben sok olyan class specifikus lap van amik nélkül a mostani deckek nagyon nagy része használhatatlan lenne.
Pl. a mustáros pala is az ilyenek közé tartozó pakli. Csak hogy pár lapot említsek: Muster for Battle, Coghammer, Qartermaster, Shielded minibot. Ezeket majdnem mindegyik Midrange / aggro pala játsza. Ezek nélkül jelentősen gyengébb / használhatatlan lenne a kaszt.

Warlocknál ott van az Implosion, a darkbomb, és persze Ganis, ezek is nagyon fontos lapok és szinte mindenki használja mind a 3-at.

Persze sok más kasztnál is vannak jó lapok, de szerintem ez a kettő kapta a legjobb lapokat. Persze priestnél is vannak ilyenek. pl. Lifebomb, illetve Vojin.
Az általánosak közül pedig ugye Boom és a többiek. De összességében jó kiegnek mondom a GVG-t. Mivel két kasztnak a harcáról szól persze, hogy ezekből van a legtöbb kártya benne. És egyben ez a legnagyobb gyengesége is. Mert ha nem akarsz kimondottan full Mech-es decket futtatni akkor a rare-ek és néha epicek nagy része használhatatlan lesz.

B-tag: H3lios#2825

(#32296) whitezo88


whitezo88
nagyúr

na ez aztán egyedi deck volt... [link]

(#32297) saelin


saelin
veterán

Papot hogy lehet megverni arénában? Egyszerűen nem tudom tradelni a minionjait, mert;
1. Sok hpjük van.
2. Mindig fel healeli őket.

:(

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#32298) DaveNo1 válasza whitezo88 (#32294) üzenetére


DaveNo1
veterán

Inkább maradjunk annyiban, hogy nincs kellő mennyiségben jó sárkány lap. Emiatt a Blackwing Corruptor is sokszor ott csücsül a kezedben és nem tudsz mit kezdeni vele.

Ha lennének olyan erős tech sárkány lapok, amikkel lehetne helyettesíteni a taunt lapokat, loathebet, vagy harrisont, akkor életképesebb lenne ez a sárkány story.

You are not prepared.

(#32299) h3lios válasza DaveNo1 (#32298) üzenetére


h3lios
addikt

Szerintem inkább az early minionok hiánya ami nagyon fáj. Pap-nak van ugyan, de az sem ér semmit, mert ha teszem azt kezdőkézben nincs dragon mehet is a kukába. Egy chow sokkal jobb első körös drop ha rosszul jön ki a lépés.
Én az 1-2-es manacosttal hoznék be jópár sárkányt, köztük tauntot is, mert a mech-nek már megvannak ezek a lapjai. Elég az annoy o tronra gondolni, ehhez még csak hasonló dragon sincs.
A többit meg tartogathatod a kézben, mert magában nem fogod lerakni, mire meg felhúzod a következő addigra már elveszíted a board control-t.
Kellene egy 15 db dragon a metába amik újak és változatosak, aztán talán lenne létjogosultsága a különböző dragon deckeknek.

Szerk.: Illetve szülhetne a dragon egg is dragont whelp helyett, ezek mellett valami Mal Ganishoz vagy Qartermasterhez hasonló lappal lehetne ütőképes paklikat építeni. Sőt szívesen csinálnék is egyet. :))

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#32300) F-ECT$ válasza h3lios (#32299) üzenetére


F-ECT$
titán

Szerintem 4-5 jó dragon lap bőven elég lenne. Kellene taunt, Harrison szerű, esetleg secret leszedő, meg esetleg valami gyógyítós.

Dive ever, work never.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.