Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55801) Dorian


Dorian
félisten

Srácok, kezdem magam hülyén érezni. Én simán felcsavarom -10-15dB-re a hangerőt mozizás közben. A -20-25 nálam a tévézés hangereje

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#55802) gorbep válasza Dorian (#55801) üzenetére


gorbep
senior tag

azért ez erősítőnként sem egyforma, a hangdobozok érzékenységéről nem is beszélve..... :U

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#55803) xtremetuning válasza gorbep (#55802) üzenetére


xtremetuning
addikt

Csatlakozok....

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#55804) Dorian válasza gorbep (#55802) üzenetére


Dorian
félisten

Azért beszélünk dB alapú hangerőről, nem "pl. 100-as skálán 55-ről" mert az itt is dB meg ott is, nem?
A hangfalak meg nagy többségünknek 90 körüli érzékenységűek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#55805) xtremetuning válasza Dorian (#55804) üzenetére


xtremetuning
addikt

A 87 és a 92 is körülötte van, mégis nagy az eltérés végeredményben. :)
Nem mindegy a teljesítmény sem, a szoba mérete stb...
Akkor beszélhetnénk konzekvensen erről, ha mindenkinél ugyanaz a szett erősítő-hangsugárzó-beállítás-akusztika lenne...

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#55806) xtremetuning


xtremetuning
addikt

Uuupsz, a kábelezésekből adódó különbséget kifelejtettem... :U

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#55807) Dorian válasza xtremetuning (#55805) üzenetére


Dorian
félisten

Ezt értem. De maga a dB érték (tegyük fel ugyanolyan érzékeny hangfalak esetén) miért nem ugyanazt a hangnyomást jelenti? Hiszen beméréskor az erősítő ennek megfelelően módosítja az egyes hangdobozok dB értékét - vagy + akármennyivel, hogy abban a helyiségben, azokkal a hangfalakkal egy adott hangerőn ugyanazt a hangnyomást kapd.
Nálam pl. mivel nem túl nagy a szoba, -7 -8-akat dobott nekik.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#55808) Toobee


Toobee
veterán

Van egy paros belepom a 8 orasi opus jazz club koncertre. Akit vittem volna lemondta, szoval egy nemrandi velem, aki kapja marja alapon. Telefon, vagy privat.

https://barbieripnk.hu/

(#55809) cekkk válasza xtremetuning (#55797) üzenetére


cekkk
veterán

Tudom, nem szólsz hozzám. :N

Nagyon egyszerű a megoldás és sajnos szomorú is.
A mai filmek többségét a 14-25 vagy 25 alatti korosztály számára készítik. Többségüket nem érdekli a történet a minőség stb, így ezzel a stílussal eladhatóak a filmek nekik tetszik ők szórakoznak, megveszik a pop-cornt és a colát a büfébe és kész, win-win.
Ha jelentős lenne az a réteg akiket tényleg érdekelne a látvány és a minőség/hang akkor úgy jönnének ki és olyan formában jelennének meg a filmek, mert érezhetően visszaesne az eladás, elmaradnának a nézők a mozikból.
Ahogy látszik, vagy tesznek az egészre magasról, vagy itt jön szóba az, hogy akik tényleg megveszik a filmeket/elmennek moziba azoknak a többségét nagyon nem érdekli ez.
Valamint magukat a mozikat se nagyon érdekli szerintem, mert ott is egyre csökken a vetítési színvonal(a hangról ne is beszéljünk), ő maguk sem adnak arra, hogy 100%-t nyújtsanak, de minek tennék ha így is elmennek az emberek.

Engem a legjobban ez a kézi kamerás folyamatos remegő nagyokat ránduló kép ami zavar és tudok tőle hányingert kapni. :O

(#55810) Dorian


Dorian
félisten

Egyébként zenét milyen hangosan hallgattok? Pl. telefon dB mérőjével mérve? Én 65-70egynéhány dB közt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#55811) BenQhunria


BenQhunria
tag

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata véleménye Samsung HT-E330 házimoziról vagy Sony DAV-TZ140 -ról?

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#55812) Vikthor válasza BenQhunria (#55811) üzenetére


Vikthor
nagyúr

van. mind2 egybeszett, ami kerülendő, feltéve, ha nem vagy mazo...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#55813) BenQhunria


BenQhunria
tag

Jelenleg nincs keretem arra, hogy hangfalakat és erősítőt.

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#55814) Oldfighter válasza Dorian (#55804) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Ez nem ennyire egyszerű. Főleg ha bemérés után még az ember utánaállít az értékeknek. Én a standard skálát használom és ott körülbelül félállásig szoktam felvenni a hangerőt. Nekem így kellemes; a filmben a légyzümmögés az légyzümmögés és nem két méterre lévő helikopter rotorzaj. :D

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#55815) Dorian válasza Oldfighter (#55814) üzenetére


Dorian
félisten

Miért nem? Ahogy a 55807-ben írtam a bemérés egy adott szintre hozza a hangnyomást. Persze, ha utána elállítod, az más.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#55816) Oldfighter válasza BenQhunria (#55813) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Van egy olyan furcsa tulajdonsága a minőségi házimozira vágyó embernek, hogy türelem. Amiket linkeltél azoknak köze sincs se házimozihoz, se minőséghez; a marketingesek osztják szét ezeket a megetetett emberek között.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#55817) Oldfighter válasza Dorian (#55815) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Pontosan sajnos nem tudom, hogy az erősítők önbeállító/bemérő rendszere milyen standard hangerő értéket használ, mikor elkezdi a teszthangokat kiadni a hangsugárzóknak. De ha ez nem egységes, akkor megette a fene az összehasonlításokat. De ahogy mások is írták, sokat számít a szoba mérete, csillapító tényezők, stb.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#55818) Dorian válasza Oldfighter (#55817) üzenetére


Dorian
félisten

75dB-t használnak egységesen.
Semmilyen tényező nem számít, hiszen bemérés után az ott tapasztaltaknak megfelelően állítja a dobozok dB értékeit

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#55819) Oldfighter válasza Dorian (#55818) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Ez így elégé ellenmondásos. Számítanak azok a tényezők, hiszen azok is elvesznek, vagy éppen hozzáadódnak végül a hangerőhöz.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#55820) Dorian válasza Oldfighter (#55819) üzenetére


Dorian
félisten

Nem. Hiszen az pont az a bemérés utáni dB korrekció feladata.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#55821) krx21 válasza Dorian (#55815) üzenetére


krx21
nagyúr

A kalibrálás, a hangszórók halható hangerejét állítják egymáshoz képest... Az hogy mondjuk az erősítődön a 20dB mennyire hangosan fog szólni, ahhoz szerintem semmi köze... Azért ír ki dB értéket, hogy tudományosabbnak tűnjön és hogy tudjon az ember pl.kb -5dB halkítani, de akár egy sima mérőszám is lehetne, mint nekem 0-74-ig...
Én úgy gondolom, hogy mondjuk egy 20dB az egy kimeneti teljesítménynek fogható fel és hogy ez mennyire lesz hangos, az függ a hangszóróktól, kábelektől...

[ Szerkesztve ]

(#55822) Dorian válasza krx21 (#55821) üzenetére


Dorian
félisten

Ha csak az egymáshoz képesti hangerő számítana, akkor nem -7,5. -8,0. -8,5. -10,5. -5,5. -6,0 dB-t állított volna be a bemérő, hanem a maximum módosított érték csak az egymáshoz képesti maximális eltérés lenne.

Az erősítők teljesítmény különbsége (vagyis a maximális kivezérlések különbsége) csak akkor játszik bele, ha +-12dB-nél többet kéne neki módosítani (mert többet nem tud)

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#55823) #09634560 válasza Oldfighter (#55817) üzenetére


#09634560
törölt tag

Egységes, 75 dB használnak,
Elöször ugye darabszám majd ugye visszhangozik. Abból: távolság, és karakterisztika ami kb room-eq: ahol sok (ez mélyhangnál 40-60 Hz-nél különösen erős lehet (szoba félhulámhosszának megfelelő kb,) ot csökkent, ahol kevés ot emel. ez ugye hangfalanként is változik mert mindnek más a fizikai mérete,érzékenysége. Ezért ha helyzzteted változtatod mindájrt más eredményt kapsz nemcsak távolságban hanem karakterisztikában is.
+-1 db, kb 30 cm különbséget korrigál.
De ha nem tul jó az akusztika, bizony nagyobb-kisebb különbségek is elüjönnek mint a távolság indokolná.

[ Szerkesztve ]

(#55824) #00137984


#00137984
törölt tag

Véleményeket várok. Yamaha HTR 2866 vagy Pioneer VSX 323. Meghallgattam mindkettőt, de a Pio-t összességében jobbnak véltem. Igaz a Yamaha jobban felszerelt. Most még egy Technics SU-V40 sztereó van, de ennél többet nem tudok áldozni rá.

[ Szerkesztve ]

(#55825) xtremetuning válasza Toobee (#55808) üzenetére


xtremetuning
addikt

Mentem volna, de Pityuval randiztam.... :D

Dorina : hívtalak, mert telón egyszerűbben el tudom magyarázni, de nem vetted fel.
Ha jössz holnap, akkor majd elmondom személyesen.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#55826) bajnokpityu válasza xtremetuning (#55825) üzenetére


bajnokpityu
félisten

I love Focal...

furi ezt kimondani :)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#55827) ricsik válasza Dorian (#55801) üzenetére


ricsik
őstag

Én pl átlag -20-on mozizok, ha nagyon állat vagyok, akkor -15, de -10 engem már zavar, túl hangos, nem élvezem. Ráadásul -10-en már az R12 olyat nyom ide a panelba, hogy félek mikor törik rám az ajtót a feldühödött népek. A poti fél felett van kicsit, az erősítőn 0db

(#55828) Toobee válasza xtremetuning (#55825) üzenetére


Toobee
veterán

Jo volt nagyon, maradok a 21.30-asra is :D

https://barbieripnk.hu/

(#55829) #09634560 válasza bajnokpityu (#55826) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ujabb leendő Focalos? :D

[ Szerkesztve ]

(#55830) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Mit tegyek? Sosem tudom hogy 5.1-ben nézem-e a filmeket, minden hangot szemből hallok, néztem a hátsó hangszórókat adnak ki valamilyen hangot, ami a filmbe illik, de most lehet csak én vagyok béna hogy nem érzékelem ha hátulról jön valaki akkor ott hallom vagy nem tudom :D

Segítsetek valahogy :R
x530-am van, alaplapi hangkártya
Első 3 hangszóró nagyjából 30-40 cm-re vannak, asztalon monitor mellett
Hátsó pedig 60-70cm-re

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#55831) xtremetuning válasza bajnokpityu (#55826) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ennyi maradt meg ? Csak szerelembe estél ? :DDD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#55832) Oldfighter válasza #09634560 (#55823) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Végső soron akkor maga a bemérőjel egy standard érték. Ezzel nem voltam eddig teljesen tisztában. A többit kapiskálom. De abban egyetértünk, hogy összehasonlítani csak így lehet a rendszereket, mert egy manuális módosítás már borítja a bilit. :)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#55833) Oldfighter válasza enginev3.0 (#55830) üzenetére


Oldfighter
senior tag

A teszthangok jók?

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#55834) #09634560 válasza enginev3.0 (#55830) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ugye nem azt akarod írni hogy a hátsók a front mellet vannak? Centertől 110 fokkal kellene mindkettőnek lennie mögötted ésfeletted 60-90 centivel minimum 1 méterre.

[ Szerkesztve ]

(#55835) enginev3.0 válasza Oldfighter (#55833) üzenetére


enginev3.0
félisten

igen

(#55834) Sanci38@ Akkor lehet az a gond, hogy nem felettem vannak, hanem lent a földön, felszerelem őket a falra

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#55836) #09634560 válasza enginev3.0 (#55835) üzenetére


#09634560
törölt tag

Oké utána számolj be, ha nem jön meg akkot irunk tippeket még..

(#55837) BBéci válasza #09634560 (#55829) üzenetére


BBéci
titán

Nem olvasod a topikot? Tegnap írta Pityu, hogy gyorsan elvitték az ELAC-okat, valamint pár hete, kicsit ködösen, hogy mit vett helyettük. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55838) Palapo


Palapo
aktív tag

Sziasztok!

Kicsit nagyon eltűntem!
Majdnem 2,5 éve volt az utolsó hozzászólásom a témában. :Y

Nem tudom,hogy külső winchesterekkel kapcsolatban ki hogy áll hozzá. A Dune-omhoz szeretnék egy 2TB-osat csatlakoztatni.
Ezeket néztem ki:
[link]
[link]
[link]
[link]

Kérek véleményezést vagy esetleg,ha ez nem ide való és offoltam,akkor sorry. Ez esetben egy átirányítást kérnék.
Danke! :D

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#55839) #09634560 válasza BBéci (#55837) üzenetére


#09634560
törölt tag

El is felejtettem.. :B

(#55840) BBéci válasza Palapo (#55838) üzenetére


BBéci
titán

Offtopik, de azért válaszolok.
Szerintem legjobb külön venni (WD) merevlemezt és valamilyen alumínium házat, majd összeszerelni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55841) Palapo


Palapo
aktív tag

Idevágó kérdés(remélem :) ).
Unokatesóm szeretne venni az otthonába olyan házimozit,ami projektoros-vásznos. 600.000-ig bezárólag.
Ki milyet ajánl?
Amije van:
Erősítő Onkyo 508.
Hangfal Polk TSI400-a van. Mélynyomó nélkül.

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#55842) BBéci válasza Palapo (#55841) üzenetére


BBéci
titán

Tedd fel a kérdést a Milyen projektort vegyek topikban!
Unokatesódnak üzenem: sürgősen vegyen mélynyomót, mert anélkül nem létezik házimozi.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55843) Palapo válasza BBéci (#55842) üzenetére


Palapo
aktív tag

Oké.
Akkor milyen mélynyomót ajánlasz a POLK TSI 400-asaihoz?

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#55844) Sefter válasza Palapo (#55843) üzenetére


Sefter
veterán

Nem a szett számít, hanem, hogy mekkora a tér ahol használná...

Psn ID: sefter_hun

(#55845) Palapo válasza Sefter (#55844) üzenetére


Palapo
aktív tag

A szoba 18nm-es két bejárattal. Az egyik bejárata nyitott,duplaajtónyi(ha ez számít).

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#55846) BBéci válasza Palapo (#55845) üzenetére


BBéci
titán

Polk Audio PSW 110 vagy 125.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55847) ricsik válasza BBéci (#55837) üzenetére


ricsik
őstag

Volt róla szó, hogy csatlakozott valami klubba, szerintem nem az e-klub volt... :)

(#55848) bajnokpityu válasza BBéci (#55837) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Tegnap este a streaméktól tudtam meg,h mit vettem. meglepődtem,h ennyire terjednek a hirek.

XT: hát mit mondhatnék még... Melegen nagyon bitangul szól. Kötelezővé tenném, h ilyet halljon az ember. Különösen szimpatikus, hogy mennyire stílusfüggetlen. :R Melyik is volt z a két album,ami most nagyon megtetszett? Meg melyik is volt,ami enyéim közül Neked?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#55849) Citroware


Citroware
addikt

Az ugye nem teszi tönkre az erősítő tápját, ha minden éjszakára áramtalanítok? Csak kikapcsolt üzemmódban húzom ki.

(#55850) Norbi 72 válasza CHaooSS (#55798) üzenetére


Norbi 72
veterán

Gratulálok! :C

Ha megjöttek a hangfalak,beszámolót kérünk!

Sok sikert hozzá!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.