Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74651) kecstama válasza Gabesz_23 (#74650) üzenetére


kecstama
tag

Ha jól számoltam az ~130e. Addig azért nem akarok elmenni :(

(#74652) p76 válasza laci06 (#74642) üzenetére


p76
senior tag

Tényleg 6.3-assal kaptad a HD6XX-et, olyan is kapható volt? Én 3.5-sel kaptam amire alapból rá volt dugva egy kis fém átalakító 3.5->6.3.

(#74653) laci06 válasza p76 (#74652) üzenetére


laci06
senior tag

Igen, nekem alapból az volt. Megnéztem, még 2017 októberben rendeltem.

(#74654) kecstama válasza Bodz (#74647) üzenetére


kecstama
tag

Eléggé aktuális, a héten Cibus kolléga megkapja a Mobile UA-mat, utána szabad a pálya. :R

(#74655) p76 válasza laci06 (#74653) üzenetére


p76
senior tag

Akkor szerencsés vagy, de legalább az enyém még ír gyártás, újabban Romániában gyártják. Kíváncsi vagyok mekkorát eshetett a minőség.

(#74656) kecstama válasza kecstama (#74654) üzenetére


kecstama
tag

Érdekességképp:

Most hogy kikötöttem a szeretett DAC-omat, muszáj vagyok az alaplapit használni, (Asus Supreme FX, Realtek ACL1150 ha jól emlékszem ).

Eléggé meglepett hogy mennyire részletes hangot ad, igaz elég elnyomott hangja van pár hangszernek mégis hallgatható. Az előző gépemben lévő hangkártyához képest ez highend :C

(#74657) borix válasza kecstama (#74656) üzenetére


borix
őstag

Az a pár elnyomottabb hangszer hangot ellensúlyozod egy kis EQ állítással és megmarad a pénzed, nem költekezel ki feleslegesen mint sokan mások. ;]

(#74658) kecstama válasza borix (#74657) üzenetére


kecstama
tag

Próbálkoztam vele, nem igazán segített rajta, olyan érzésem van mintha valami hiányozna belőle :F

(#74659) borix válasza kecstama (#74658) üzenetére


borix
őstag

80-100k?

(#74660) kecstama válasza borix (#74659) üzenetére


kecstama
tag

Végig próbálgattam mindent, még egy külső EQ-t is. Lehet hogy dac jó, de maga a fejerősítő már nem, (Nakamichi kondik ellenére)

(#74661) cibus válasza kecstama (#74656) üzenetére


cibus
aktív tag

nekem is Realtek ACL1150 van. csak asrock lap. nem dob olyan sokat a dac?

(#74662) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Jól gondolom, hogy az AES/EBU jel "fix" azaz a forráson hiába állítok hangerőt attól még nem történik semmi?

Megjött a DP3 bekötöttem, elsőre megilyesztett, hogy nincs AES/EBU out a menuben aztán átállítottam SPDIFre és ekkor megszólaltak kb max hangerőn... sokkot kapva probáltam lecsavarni a hangot de nem segített, 4-5sec után kirántottam az aljazatból.

Szomszédokat nem akarom terrorizálni... SMSL DP3 teszt még nem idul. :)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#74663) kecstama válasza cibus (#74661) üzenetére


kecstama
tag

Dob, ahogy mondtam nem lesz ilyen érdekes nyomott hangja, a mélyek tisztábbak lesznek (Pl van egy általam kedvelt Metalica szám a Frantic, abban van egy "clean" rész, na azt pl. Alig hallani ezzel, a Roland jobban kihozta azt.)

De persze itt van mellé körítés is, Nakamichi kondik EMI védelem stb..

(#74664) Piftuka válasza Piftuka (#74619) üzenetére


Piftuka
veterán

Kedves Topicgazda, és többi "elektor kalandor" téma "guruk! :)

Kaphatnék segítséget az alábbiakban, kérem tisztelettel?

"Aquila non captat muscas."

(#74665) Ear001 válasza kecstama (#74663) üzenetére


Ear001
addikt

Nakamichi kondi? :Y Nem Nichicon az?

(#74666) kecstama válasza Ear001 (#74665) üzenetére


kecstama
tag

Ú, de már este van :R

(#74667) Az Én nevem


Az Én nevem
csendes újonc

Sziasztok! Valami gond van a dac/erositommel. !!

Dac: Allo Boss v1.2 [link]
Amp: Volt+D [link]

( AZ EKEZETEKERT ELORE ELNEZEST KEREK, MOBILROL IROK ES NEM ADTAM HOZZA MAGYAR NYELVET A SZOTARHOZ ) :)

A jobb csatornanak szinte semmi hangja sincs. Eloszor a dacra gyanakodtam mert telefonrol nem produkalta, aztan egy masik telefonrol megint, de annal mar kevesbe eszreveheto a hang kulombseg. Valaki irta itt a forumban hogy ezek a hangeroszabalyzok [link] hamar elromlanak. De akkor miert megy egy masik dac-al (telefon) tokeletesen? Kicsit probaltam utannajarni es lehet nem szeretik egymast, amit azert nem ertek mert senki sem panaszkodott emiatt, a dac es az erosito is egy gyartohoz (Allo) tartozik. A matek sem adja ki. Azt irjak [link] hogy a hangeroszabalyzoval 8.7k ohm a bemeneti ellenallas. Kerdes hogy a dac-nak mennyi a kimeneti, allitolag 50 ohm korul. Azt is irjak hogy ha kivennem a hageroszabalyzot akkor 60k ohm korul lenne az erositoe. Nem tudom hogy egy eloerosito (elofok?) megoldana-e a gondot, vagy kuldjem vissza az erositot, ami kicsit maceras mert franciaorszagbol (Audiophonics) rendeltem. Es mondom lehet naluk lehet nem is jelentkezne a problema egy masik forrasrol. :F Kerlek segitsetek mert tanacstalan vagyok, nemregiben vettem egy par uj hangfalat + egy melyladat es mar hetek ota csak porosodnak :O milyen ertekeket kell meg figyelembe venni ilyen esetekben? Ha jol ertettem a dac kimeneti feszultsege 2.1 Vrms. Valami szamitast is probaltam elvegezni, miszerint (ha jol emlekszem) az erositonek kb 1.1 Vrms szukseges a 60w elereshez. Ez szamit valamit? Nem szivesen veszek elofokot mert egy olcsobb csak rontana velemenyem szerint a hangzason. Erre gondoltam esetleg ha nem lenne mas valasztasom: [link] Jobban nem sikerult beleasnom magam a temaba szoval kerlek magyarazzatok el hogy is van ez. Halas koszonet elore is :R

(#74668) cibus


cibus
aktív tag

[link]
https://vimeo.com/375471817

Bocs a minőségért, ha esetleg lejátsza.
Ez mi lehet? Az erősítő és hangfal tökéletesen működik, semmi zaj sose, de ha ki akarom kapcsolni, leveszem a hangot, kinyomom, még ég egy darabig a LED, aztán mikor alszik el, akkor ez a hang jön a hangfalból. Ez ilyen, vagy mi lehet?

[ Szerkesztve ]

(#74669) kecstama válasza cibus (#74668) üzenetére


kecstama
tag

Lehet nagy hülyeség de, szerintem "leengednek" a kondik. :DD

(#74670) cibus válasza kecstama (#74669) üzenetére


cibus
aktív tag

Nem tudom, mert a hang nagyon fura, de nem úgy tűnik használatkor, vagy ha hang nélkül van, mintha bármi baja lenne. Se alapzaj, semmi. Pc hangerő 90%, erősítő 80-90% , tegnap kipróbáltam egy halkabb zenénél, hogy ki lehessen bírni, és semmi torzítás..
De ez a leállás.. :F :(

(#74671) alphamooncam válasza Az Én nevem (#74667) üzenetére


alphamooncam
őstag

Lehet nem jól értem.

Mindíg ugyanazt a kábelt használod a telefon és az erősítő összekötésére?

Felcserélted már az IC két oldalát Bal-Jobb, és ha igen mi történik?

Mivel tápolod az erősítőt meg az RPI-Allo Boss kombót?

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#74672) kecstama válasza kecstama (#74669) üzenetére


kecstama
tag

Visszaszívom az előbbit, minél több dolgot hallgatok annál jobban siratom a "kis" Rolandot.

Összefolynak a dolgok, a mélyeken érződik a legjobban, olyan mint egy sarokba szorított hangfal, csak a mélyet hallod, azt nem hogy mi is adja azt :D

1-2 albumnál ez elengedhető, de egyre többnél hiányolom a basszusgitárt, ezzel csak a búgását hallom :(

(#74673) p76 válasza cibus (#74670) üzenetére


p76
senior tag

Volt egy olyan eset hogy a Schiit Asgard fejes erősítő kikapcsolásnál kiadott magából 1-2 V egyenfeszültséget. Ez egyes fejhallgatókban pukkanó hangot okozott. De volt AKG amiben szó szerint felrobbant a driver.
Nincs megoldva az erősítőben rendesen, például kellett volna egy relé ami leválasztja a hangfalakat kikapcsolásnál.
[A Schiit eset]
De lehet hogy a tiéd más eset, de én erre tippelnék?

(#74674) cibus válasza p76 (#74673) üzenetére


cibus
aktív tag

Jah engem nem zavar, nem azért írtam le, most a nap végén este, lefekvés előtt ezzel együtt tudok élni :)
Csak nehogy valami baja legyen. És most a tannoy-ra gondolok. Persze az erősítőért is kár lenne, de azért na.. :D :))

(#74675) Az Én nevem válasza alphamooncam (#74671) üzenetére


Az Én nevem
csendes újonc

Nem ugyanaz a kabel. A telefonrol jack-rca. Rca kabel hianyaban valami hangfalkabellel kotottem ossze de ugyanaz az eredmeny

Felcsereltem de mindig a jobb a halkabb.

Az erositot egy 19v laptop tappal, a RPI egy IFI Ipower 5v, a Dac-ot egy linearis tappal. Azt viszont eszrevettem hogy parszor feszultseg/aramerosseg hianyra panaszkodott a RPI, (mar nem emlekszem) az IFI talan 2,5A. Gondoltam nem gond mert a monitor nelkul csak nem kell annyi szufla, es ertelemszeruen monitoron lattam csak a hibat :) szoval nem tudom hogy amugyis fent all-e.

(#74676) kromatika válasza p76 (#74655) üzenetére


kromatika
veterán

Semmit nem romlott. Haverom 2 hónapja vett. Román. Van nálam egy tavaly évben vett Ír. Hang és anyag minőség is egál.

(#74677) Az Én nevem válasza alphamooncam (#74671) üzenetére


Az Én nevem
csendes újonc

De mondom egy masik telefonrol is hallhato a hiba de nem olyan kritikus es ha jol remlik probaltam a Dac-ot egy masik erositovel. Azt viszont jack-rca kabellel

(#74678) p76 válasza Az Én nevem (#74675) üzenetére


p76
senior tag

(#74679) alphamooncam válasza Az Én nevem (#74675) üzenetére


alphamooncam
őstag

összefoglalom. Más forrással, és más kábellel, illetve flecserélt oldalak esetén is csak a jobb oldal nem szól.

Valószínűsítem, hogy amit hallasz nagyon halkan a jobb oldalból az az un. áthallás.
Az erősítő működik, csak éppen a jobb oldal nem kap jelet.
Nem vagyok szakember, de én jelezném az eladónak a problémát, m9ndja meg Ő, hogy hogyqn akarja megoldani.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#74680) Az Én nevem válasza p76 (#74678) üzenetére


Az Én nevem
csendes újonc

Koszonom, irok oda is, nagyon bosszanto a dolog.

(#74681) Az Én nevem válasza alphamooncam (#74679) üzenetére


Az Én nevem
csendes újonc

Mas forrasrol pl telefon/laptop nem jelentkezik a problema. Egy harmadik telefonrol viszont igen. Csak halkabb a jobb de nem olyan kritikus mint a dac-al, ahol viszont szinte elnemul, es furcsa hangokat is ad. Illetve a laptoppal sem tokeletes mert megjelenik az ugynevezett clipping hang, amit ha jol ertettem az okoz hogy nagy a gain, vagyis gondolom az pl a dac kimeneti feszultsegevel kotheto osszefuggesbe, ami a Boss eseteben 2.1 Vrms. Ha nem lenne hangeroszabalyzo akkor lenne ennyi az ertek. Az erosito max 60 w -os teljesitmeny eleresehez ha jol szamolom viszont csak 1.1 Vrms szukseges. Barmi ertek efolott okozza a clipping jelenseget. Egyebkent meg a 60w-ot sem erem el a 19v os tappal de az egy masik tema.. en sem vagyok szakember csak probalom osszefoglalni amit olvastam, de az is lehet hogy ezek az ertekek sem pontosak vagy hulyeseget beszelek :))

Tudom hogy szornyen magyarazom, elnezest erte :)

[ Szerkesztve ]

(#74682) kecstama


kecstama
tag

Találtam egy SMSL M300-at 208$ -ért ~64000huf.

Ismeri valaki az oldalt? Elvileg Franciából jön szóval nincs vám, a szállítás is ingyenes.

Jó kis dac "papíron", értékelések alapján is, hátha valaki tud nekem segíteni :C

https://hifi-express.com/collections/s-m-s-l-vmv/products/smsl-m300-audio-dac-ak4497?variant=25150063083620

(#74683) kecstama válasza kecstama (#74682) üzenetére


kecstama
tag

Mellesleg mekkora különbség van Balanced - Unbalanced DAC/Fejhallgató stb. között?

A jövőbeli aktív hangfalaim/fejhallgatóim miatt gondolkoztam XLR-en, de megéri egyáltalán? Ez is csak amolyan kígyóólaj? :F

(#74684) laci06


laci06
senior tag

Kérdeztem még délelőtt, de kicsit sokat irtam.
Vagyis HD6XX-hez tudtok nem túl drága, DAC-hangkártya-erősitő kombinációt javasolni?

Köszönöm! :)

(#74685) Wendelke válasza kecstama (#74682) üzenetére


Wendelke
senior tag

Megbízható, két rendelés alapján.

De itt még olcsóbb BF- alkalmával. Ez is megbízható elvileg, EU-ból jön.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#74686) p76 válasza laci06 (#74684) üzenetére


p76
senior tag

Fejhallgató erősítőnek:
[JDS Labs Atom]

(#74687) verybigboy


verybigboy
senior tag

USB isolátort használtatok már, ha igen, jó, rossz, hasznos ... mik a tapasztalatok??? "Bonyolítsuk" a rendszert?

(#74688) Az Én nevem válasza Az Én nevem (#74681) üzenetére


Az Én nevem
csendes újonc

Koszonom, de mar nem aktualis :) megoldodott a problema. Nem tudom hogyan de most megy, ujrakapcsolgattam mindent rajta. Valoszinu hogy az egyik gain kapcsolo (mert 2 van rajta, 2x mono erosito) volt a ludas. Nem volt elallitva es megeskudnek hogy en hozza se nyultam azert nem gondoltam erre.

(#74689) bkercso válasza verybigboy (#74687) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az ADUM nálam kicsit javított (régi USB-vevőnél, PCN2704 és társainál nem kicsit), de okozott etra prociterhelést. Sokaknál meg csak gondot okozott ( [link] ).

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#74690) nLali válasza verybigboy (#74687) üzenetére


nLali
senior tag

Én az első képen láthatót használom.
Egy időben pc-ről igen, laptopra kötve pedig nem működött. Értsd: nem látta a gép a DAC-ot.
Mostanában ilyet nem tapasztaltam.Fejestalin működött laptopról is.
Korábban az is előfordult, hogy csak 16bit/48kHz-ig lehetett állítani a win10-ben.
Mostmár 24bit/96kHz megy.
Nálam picit finomított a hangon PC-n. Laptopnál talán kevésbé éreztem a hatását.

Eladó Sundara : https://hardverapro.hu/apro/hifiman_sundara_closed_back_elado/hsz_1-50.html

(#74691) Samtya válasza Piftuka (#74664) üzenetére


Samtya
senior tag

Ha jól értem a szitut, akkor neked egy Topping D10 vagy egy LogiLink UA0211 lehet megfelelő.

(#74692) verybigboy válasza verybigboy (#74687) üzenetére


verybigboy
senior tag

Az első verzió tűnne szimpatikusnak, ott lehetőség van külső tápot hozzátenni az egészhez, az meg akkor már választható milyen "jobb" tápot tesz az ember a rendszerhez ... nem a számítógéptől jövő táp(zajt) kell használni tovább.

A félelmem a 16bit/48kHz korlát volt, de nLali írja megy Neki 24bit/96kHz .. szóval ettől sem kell akkor félni ezek szerint ... fsza :)

bkercso, nLali ... használjátok is, vagy csak próbáztátok, hozta amit hozott, de használjátok is a mindennapokban?

(#74693) bkercso válasza verybigboy (#74692) üzenetére


bkercso
nagyúr

4k film akadt vele egyszer, akkor kiszedtem. Előtte használtam. Lusta vagyok visszarakni, mert így is hallgatható vele a rendszer.
De szerintem pár ezret megér, hogy kipróbáld.
Főleg az 1kHz-es data pocket related jittert csökkenti, ez a fő előnye.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#74694) kecstama


kecstama
tag

SMSL SU8 - M300 közt mekkora különbség lehet? :F

Kb. ugyanannyiba kerülnek.

Az SU 8 trafós, 240-es Az M300 viszont USB-ről kap áramot. Ez mennyire halladszódhat? :R

(#74695) bkercso válasza kecstama (#74694) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ennyiből nem lehet megmondani. Mindenesetre az M300 micro USB-B csatija eléggé kitörős mechanikailag, 1-2 évet szotak bírni az ilyenek.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#74696) kecstama válasza bkercso (#74695) üzenetére


kecstama
tag

SU-8: ES9038Q2MS
SMSL: AK4497

Mellesleg igen, a micro USB nekem sem tetszik annyira. :R

(#74697) verybigboy válasza kecstama (#74696) üzenetére


verybigboy
senior tag

Én 11.11 alkalmából rendeltem be SU-8-at, nem keveset vacilláltam rajta ... még úton van.

(#74698) niof válasza bkercso (#74695) üzenetére


niof
addikt

De minek kéne mozgatni? Fix helyen csak nem törik ki!...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#74699) bkercso válasza kecstama (#74696) üzenetére


bkercso
nagyúr

Na és? A körítés is legalább annyit számít mint a chip.
Bezzeg a régi szép idők a PCM1794-gyel. Imádom azt az IC-t! :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#74700) bkercso válasza niof (#74698) üzenetére


bkercso
nagyúr

Csak de sajnos. :(( Elég egy rossz mozdulat is! Pl. elég meghúzni egy olyan kábelt, aami az USB-kábel köré van tekeredve stb...
Én is árultam micro USB-vel szerelt DAC-card-okat a fejeserősítőimhez, és a nem sok eladásból is jött vissza jópár ezzel a hibával.
Ez a csatlakozó súlyosan el lett cseszve. Mobilból meg vagy 3-at dobtunk ki emiatt.

Fix helyen
Esetleg ki lehetne önteni a bedugott kábelt műgyantával. :D

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.