Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51301) Popes válasza Popes (#50879) üzenetére


Popes
őstag

Végül nem bírtam várni és lecsaptam egy használt Sound Blaster Z-re, de még mindig nézegetem az X-FI HD-t vagy 30K-ig valami külső kártyát.
Tetszik ez is meg szerintem van benne kakaó, és úgy érzem hogy könnyedén meghajtja az ATH-AVC500-at de valamiért úgy érzem hogy csak egy külső lenne az igazi. :))
Van értelme nézegetnem ezeket,(tudnék még több javulást elérni) vagy üljek meg a fenekemen és majd ha a fejhallgatót is cserélném akkor vegyek valami jobbat? (sajnos elkapott a gépszíj :B )

Deus ex machina

(#51302) HUNNIA1920 válasza #16820480 (#51294) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Audio-GD képviselete nem Szegeden van? Legalábbis tavaly még ott volt, lehet azóta átköltöztek.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#51303) .DLL válasza kuntics (#51300) üzenetére


.DLL
veterán

Ehhez valami melegebb hangút néznék, nem tudom most mi a kínálat, de ami jól passzolt Beyerekhez az az X-Szekeres 2 és a HeadFlow volt anno, ezeket viszont már csak használtan láthatod felbukkanni.

(P.H.)

(#51304) #16820480 válasza HUNNIA1920 (#51302) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az a valószínűbb, hogy én emlékeztem rosszul, nem tudom miért maradt meg Pécs :B

.DLL: A Headflow alapfelállásban nem szólt jól a Beyerekkel szerintem. A T szériával nagyon nem, a DT-kre nem emlékszem már annyira, csak egyet próbáltam róla, és azzal sem volt nagyon kellemes.

(#51305) bkercso válasza .DLL (#51303) üzenetére


bkercso
nagyúr

LM6172-vel két zenész is nagyon szerette a P2-t. (Hazabeszélek, vigyázat! :D )

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#51306) Bodz válasza Areturus (#51289) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A DA300 nem illik közéjük. A Marantz erősítője szerintem nem az igazi, csak dac-nak használva rendben van.
Kár hogy a HD800S-ről van szó, azt még nem hallottam. A simához remekül passzolna mondjuk az UD-503.

(#51300) kuntics: Mondjuk ez megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#51307) .DLL válasza Bodz (#51306) üzenetére


.DLL
veterán

Innerfidelity szerint kevésbé világos a közép-magas tartománya, egy üreg kialakításával visszafogták a 6kHz körüli csúcsot, ami az eredeti HD800-at hidegé tette. :)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#51308) GabeszHUN


GabeszHUN
tag

Sziasztok! Bocsi az offtopic miatt.
Felvetődött bennem egy kérdés: Honnan tudom megállapitani hogy amit be akarok szerezni audio fájl tegyük fel flac ban van, az nem mondjuk fel scalel-t mp3 mondjuk?Vagy átkonvertált mp3? Van erre egyáltalán valami támpont?Tehát ha van egy zene flac -ban a neten és rátalálok, csak bizakodhatok hogy az nem átkonvertált mp3 vagy valahogy utána lehet járni?

For Sale AKG Q701

(#51309) Sonja válasza GabeszHUN (#51308) üzenetére


Sonja
veterán

Spek ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#51310) GabeszHUN válasza Sonja (#51309) üzenetére


GabeszHUN
tag

Ezer meg egy hála :D

For Sale AKG Q701

(#51311) PuMbA válasza Sonja (#51309) üzenetére


PuMbA
titán

Ez akkor hatástalan, ha LAME MP3-mal van kódolva V0 VBR preset-tel, mert ott nincs vágás :)

(#51312) .DLL válasza PuMbA (#51311) üzenetére


.DLL
veterán

És ez gyakori? Általában CBR-t szoktak, aztán az, aki meg arány gyűjtés miatt gyártja a bármiből a FLAC-t, annak mindegy milyen mp3-at talál, csak könnyű legyen, a végeredmény meg nagy. :(((

Amúgy ha már nem vágják le a spektrumot az már egy fokkal jobb, és úgyis igazán a felvétel maga számít, mint a konténer. Legalábbis úgy a fél misi/rendszer alatt nagy valószínűséggel.

(P.H.)

(#51313) #16820480 válasza PuMbA (#51311) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem egyszer azt mondták régebben, hogy az tényleg flac, aminél ott a log, hogyan készült.

(#51314) niof


niof
addikt

Helló mindenki!

Jelenlegi DAC-omat (Behringer UCA222) szeretném lecserélni egy komolyabbra. Bodz ajánlójában 2 modell nyerte el a tetszésemet, de nem minden tekintetben. A 2 szimpatikus darab, a TASCAM US-2X2, de ennél szeretném, ha valaki bővebben kifejtené azt, hogy a "füles kimenet nem nagy durranás", a másik pedig az AudioProbe Spartan A lenne. Azt hiszem el tudnám viselni a "kíméletlen, őszinte hang"-ját, de erről is írhatnátok kicsit, hogy pontosan mire kellene itt gondolni! :)

Mindenképpen olyan eszközt (eszközöket) keresek, aminek külön szabályozható a kimenete, és a fejhallgató erősítője.

Esetleg tudtok még ajánlani hasonló, itthon beszerezhető modelleket?

A válaszokat előre is köszi!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#51315) Bodz válasza niof (#51314) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A Tascam füles kimenete hangra még el is megy egynek, de erőtlen. Az aláírásodban szereplő HD25-tel azért még elbírna.
A Spartan elég kíméletlen, ha szar felvételt hallgatsz tegyük fel szar magasakkal, akkor az agyaid fog hatolni a hideg hangja neki... Érdemes meleg hangú cuccokhoz tenni inkább. Persze ízlés dolga főleg.
Amúgy tök más a két interfész hangja, a Teac megbocsátóbb, elég kellemesen elfedi a hibákat, az Audiprobe viszont igazából jobban szól, részletesebb.

[ Szerkesztve ]

(#51316) tucsok.


tucsok.
senior tag

Srácok!

Egy AKG 551-et hajtanék notebookról, Meridian Explorer 2 vagy Audioquest Dragonfly Red lenne a jobb vétel az AKG-hez?

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#51317) niof válasza Bodz (#51315) üzenetére


niof
addikt

Köszi!

Zeneszerkesztéshez kell, nem baj, ha mindent precízen megmutat. Hamarosan rendelem a JBL LSR305-öket, ahhoz kell amúgy. És a Spartan-nak milyen a fejhallgató erősítő része? Mert jelenleg egy saját építésűt használok, C-Moy alapú, és ezzel igazából nincs semmi bajom, de kiváltanám ezt is, hogy legalább 1-el csökkenjen az eszközök száma... Látom írod, hogy analóg potik vannak benne, itt fontos, hogy együtt fut e a 2 csatorna, mert az enyémben az ALPS Blue Velvet pl teljesen együtt van, ugyanabban a pillanatban és egyforma hangerőn szólal meg a 2 sáv. Ez nagyon fontos!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#51318) .DLL válasza tucsok. (#51316) üzenetére


.DLL
veterán

Ezeknek a feléből ott a Musiland 01 Mark2, ami erős, és jól szól, Melóhelyen egy Sure SRH-840-nel használom, de mgelepő módon a 600 Ohm-os DT880-nal is szépen szól, meg tudja zubogtatni ha kell (bár én alapvetően átlagnál halkabban hallgatok zenét, -20 -25-ös álláson (Musi control panelen)).

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#51319) krichd1 válasza Areturus (#51289) üzenetére


krichd1
addikt

Szia.
Az felsoroltjaid között mindegyik használható előerősítőnek, a DA-300USB kivételével, de azt le is húzhatod a listáról, ahogy már többen írták. Egyébként a fejhallgató erősítőkön az esetek 99%-ban szokott lenni analóg hangerőszabályzó, tehát emiatt nincs szükséged beépített előerősítőre. Ha végerősítőt, vagy aktív hangdobozt kötnél rá, akkor lenne értelme, de még akkor is jól jöhet egy külön előerősítő rendszertől függően.
A listádból én a TEAC UD-503 és az Audio-gd NFB-28-at emelném ki (esetleg az NFB-29-et, ha szükséged van analóg bemenetre), ízléstől függően mindkettő megfelelhet a HD800S-hez, de még egyikkel sem hallottam.
A listádhoz hozzáadnám a kifutó Audio-gd NFB-10.33-at (én jobban kedvelem a NFB-28-nál), ezt hallottam a HD800-al, illetve még mindenképp kipróbálnám a helyedben a Gustard DAC-X9 és Gustard H10 kombinációt, bár ezt nem tudom hol tudnád meghallgatni.
Az Audio-gd-ket ha lehet, akkor ne az USB-32 USB kártyával szerezd be, hanem Xmos U8 vagy Amanero Combo kártyával. Van forgalmazója Lengyelországban, Franciaországban, Hollandiában, Magyarországon, úgyhogy nem kell Svájcba menned miatta.
Vagy használtak között is szétnézhetsz, például NuPrime DAC-10H, Sabre léte ellenére egész jó sima hangja van, egy próbát megér.

(#51294) sheratan: Akkor a kínaiak megszívták. :)
Amúgy sok audio cég van, akiktől csak közvetlenül lehet rendelni, nincs semmilyen eladói hálózatuk, nincsenek kapcsolatban boltokkal. Szerintem kifejezetten korrektek az ügyfelekkel, nekem is minden kérdésemre készségesen válaszoltak. Segítettek a Reference 5 USB részének cserélésében, pedig nem is voltam sosem közvetlen vásárlójuk, használtan vettem a DAC-ot.
A Benchmark DAC-1 fejhallgató erősítője kevés lenne a HD800S-hez, a kemény, stúdiós magas tartománya sem passzolna hozzá szerintem.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#51320) krichd1 válasza krichd1 (#51319) üzenetére


krichd1
addikt

A linken a DAC-10 van, nem DAC-10H, úgyhogy azt hagyd.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#51321) tucsok. válasza .DLL (#51318) üzenetére


tucsok.
senior tag

Köszi, de túl nagy nekem... Egyébként melyik lenne jobb vétel?

"So say we all"

(#51322) fattyu válasza tucsok. (#51321) üzenetére


fattyu
veterán

mi?? a 01mkII? félregugliztál ha az nagy neked...

amugy +1 rá. kifejezetten erős. nehezen hajtós planarommal is egész szépen boldogult

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#51323) .DLL válasza fattyu (#51322) üzenetére


.DLL
veterán

Igen, pl. a Meridian Explrorer hosszabb, vastagságra kb. ugyan az. És 75k. :Y

(P.H.)

(#51324) #16820480 válasza krichd1 (#51319) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, lehet. De ott úgy működik a piac, hogy a hifi boltoknak küldenek mintapéldányt a gyártók, mert úgy lehet jól terjeszteni. Sokan járnak ilyen boltokba, egyes helyek kávézóként is üzemelnek, és a sarokban meg lehet hallgatózni.
De még ha ilyenre nincs is pénzük, tegyük fel, akkor is ott a taobao, meg jd.com, ahol ugye lehetne árulni (még a Xiaomi és árul hivatalosan taobao-n, pedig nekik saját webshopjuk is van), van biztonságos fizetési mód, meg egyáltalán úgy van kialakítva az egész, hogy kényelmes, és kellemes legyen ott vásárolni. Ezzel szemben van egy honlapjuk, amit mintha a 90-es évekből vettek volna, és utalgass netbankból, hát köszi. Kőkorszak.
Ettől függetlenül lehetnek a vevőkkel kedvesek, muszáj is nekik, különben nem lenne forgalmuk semmi, ha már mindenki mást kizártak.

Szerintem a DAC1 magasai nem kemények, sőt, inkább meleg hangú cucc. Hangfalakkal és fejessel is. De a HD800S hangján eleve melegítettek egy kicsit, ha jól vettem ki. És még az sem kizárt, hogy valakinek az a hang jönne be, amiben több a magas. A Beyereket is mennyire imádják itt a fórumon, azokban is sok magas szokott lenni.
Szerintem neked van amúgy magasfóbiád :) amit egy bizonyos mértékig meg tudok érteni, mert én sem szeretem az érces magasakat, de azt hiszem az én fülem nem olyan érzékeny rájuk. Az is zavar, ha nincs megfelelő mennyiségű (és minőségű) magas.

(#51325) tucsok.


tucsok.
senior tag

Köszi a javaslatot de a kérdésemre nem válaszoltatok.

"So say we all"

(#51326) PuMbA válasza .DLL (#51312) üzenetére


PuMbA
titán

CBR gyakoribb, de hogy miért azt nem tudom. Amikor kódolok, mert kell, akkor mindig VBR-be nyomom. Az iTunes-on is az összes zene 256kbps VBR AAC-ban van és semmi bajuk nincs... ez a CBR valami beidegződés lehet. Egyébként YouTube-on amíg nem lett Opus hangkodek, addig mindvégig vágva volt a zene 16kHz-nél, de sose vettem észre. 17kHz-nél már vége van a hallásomnak.

(#51313) sheratan: Szerintem is ez az egyetlen szabály létezik :)

(#51327) Nojbee válasza Bodz (#51219) üzenetére


Nojbee
tag

Megjött az erősítő is, RCA nem is járt hozzá, ezt nem tudtam.

A cordial-ból a legrövidebb ami elérhető az 0.6m ami picit hosszú, mert egymáson van a dac meg az amp.
Esetleg ugyanebben a kategóriában viszont <0.5m tudsz ajánlani?

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#51328) Bodz válasza niof (#51317) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Azért az ilyen olcsó interfészektől ne várj Alps Blue szintű potit, de mondjuk a Spartanban lévők se rosszak, nem járnak túl könnyen es az egyuttfutas is rendben van.
A füles erősítő igen jó hangú, hogy az általad építetthez hogy viszonyul azt én nyilván nem tudhatom.

(#51329) kuntics válasza Bodz (#51306) üzenetére


kuntics
aktív tag

köszi,érdekesnek tűnik ez a fejhallgató erősítő,csak sokmindent nem találok róla a neten.Esetleg valaki hallotta már innen a fórumról?(K214)

[ Szerkesztve ]

(#51330) niof válasza Bodz (#51328) üzenetére


niof
addikt

Köszi! Ha nem jönne az új hangfal, akkor eszembe sem jutna lecserélni! A keverést alapvetően mindig a hangfalakkal szoktam hallgatni, és ha úgy gondolom, hogy nagyjából kész, akkor szokott jönni a fejhallgató, ezzel csinálom véglegesre a hangszíneket, effekteket stb. Eddig minden jól (hallgathatóan) szólt máshol is, amit csináltam, szóval annyira talán nem rossz. OPA2134 van benne, egy elég komolyan szűrt táppal. Semleges hangja van, az énekhangok is egész jók, a mély pattogós és pontos. Talán a szub tartomány kicsit gyengécske de az nem sok zenében kívánkozik amúgy sem. A magasa kicsit sok, de erre megtanultam "nem figyelni", így csak eleinte okozott problémát, hogy nagyon visszavettem, mire rájöttem, hogy nálam ez kicsit kiemelt. A tere talán kicsit szűk, de ez lehet a fejes hibája is, pont ezen a véleményen vannak róla mások is. A virtual barber shop mondjuk ijesztően jól szól vele, pláne, mikor azt hiszi az ember, hogy mindjárt belevágnak a fülébe... :DDD
Kb egy hónap múlva rendelem az új hangfalakat, addig még azért feltúrom a netet, hogy mit írnak mások róla!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#51331) Bodz válasza kuntics (#51329) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Én. Nem véletlenül ajánlom. :)

(#51332) Tim82


Tim82
nagyúr

Az utóbbi időben sokszor emlegetett Audio-GD NFB-11.32 hogyan szólna vintage Beyer-ekkel (DT770-DT880-DT990), valamint régebbi Fostex planárral (Fostex T40RP MKI) és Sennheiser HD265 Linear-ral? Mennyire illik ezekhez a fejesekhez a hangkaraktere?

Ezek mindegyike teljesen élvezetesen szól a jelenlegi fő rendszerrel: a Steinberg UR12 DAC + a fejhallgatóerősítőként használt Digidesign 882 Studio párossal, de persze piszkálna, hogy mi lenne az érezhető feljebblépés.

Felmerült még bennem az SMSL M6 vagy a Hardverapróról fi:zi'k "nagykínai" DAC-ja is (a korábbi preferenciáimhoz képest már nem tartok igazán az SMSL-től, egy SMSL Q5 Pro-t használok az épülgető hangfalas rendszer alapjának és elégedett vagyok vele).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#51333) Dorien válasza .DLL (#51323) üzenetére


Dorien
veterán

Én kemény 15k-ért vettem a Musi 01 US 2012-t. :)
Tök meglepődtem, hogy milyen jó, kontrollált hangot ad a saját fejeskimenete a Takstar HI 2050-nel. A Sense V1 azért még sokat dob rajta. Testesebb, szeparáltabb, és jobb a tér vele.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#51334) demmer123


demmer123
őstag

Melyik lenne szerintetek a jobb megoldás?A fejhallgatóm Hyperx Cloud

[link]

Asus Xonar DSX és bele egy műveleti erősítő OPA 2604 AP

[link]

Vagy egy Creative Sound Blaster Z ?

Vagy van egyéb ötletetek?

[ Szerkesztve ]

(#51335) krichd1 válasza #16820480 (#51324) üzenetére


krichd1
addikt

Nem tudom mit bohóckodnak a kínai belpiacon, nem is érdekel. Európában több országban is forgalmazzák, néhány megbízhatónak számító webshopban is meg lehet venni őket.
DAC1-re sok mindent mondanék, de hogy meleg hangú lenne bármilyen tartományban, azt nem.
A HD800S lényegében egy valamelyest kisimított frekvenciaátvitelű HD800, annak nagyobb hibáit javították ki, ami miatt fórumokon, teszteken is panaszkodtak, tehát most kapta meg azt a finomhangolást, amit már a HD800-nak is meg kellett volna kapnia piacra kerülésekor. Ezt nem mondanám melegítésnek, inkább hibajavításnak. Mindkettőt hallottam bemutatóteremben a HDVD 800-ról.
Viszont még a HD800S-en is lenne javítani való, majd a HD800XYZ talán jó lesz. :)
De mindegy is, most úgy is HE 1 az érdekes a Sennheiser palettán, ezt még nem hallottam, illetve a zárt HD 630VB, még ezt se.

Én azt nem szeretem, amikor a középmagas tartománytól nem hallom a zene lényegét, a középtartományt, illetve amiatt a hangszínek egyensúlya is felborul, plusz a zavaró torzítások.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#51336) moha21


moha21
addikt

Üdv!

Masik topicból irányítottak ide : hszem

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#51337) Areturus


Areturus
tag

HUNNIA1920 & sheratan & Bodz & krichd1 köszönöm szépen a válaszokat urak!

Változtattam a hozzáállásomon, s be kell látnom egy ilyen nagy felbontású fejhallgatóhoz mint a HD800S kevés lesz egy DAC-ba épített erősítő. Így "B" terv lenne, hogy első körben a DAC-ot szerezném be, a lehető legjobb DAC áramkörrel, s később pedig egy dedikált erősítőt is mellé. 2x ~1000EUR környékén gondolkodom. Rugalmas vagyok, nem vetek meg drágább alternatívát sem amennyiben indokolt a többlet kiadás. Gondolok itt például a Schiit Ragnarok-ra. Rendkívül szimpatikus, ha EU-ban is árulnák le is csapnék rá. Azonban az államokból 1700USD amire jön vám és szállítás is, így már kicsit más. Szeretnék egy értelmes (mégis megfizethető), minőségi láncot építeni ami mellé jövőre, esetleg két év múlva oda tudnék tenni egy csúcs planárt vagy dinamikust, LCD-4, Utopia, vagy HE-1000 személyében. Staxokkal nem próbálkoznék, bár az SR-009 érdekel... No de ahhoz megint másik erősítőre lenne szükségem. Jelenleg ez még messze kérdéses és távoli. Ahogy írtam akkor most foglalkoznék a DAC-okkal, az erősítő majd egy-két hónap múlva lesz tárgyilagos téma.

A T70 szúrós magasai és a stúdiós DAC-om után most mást keresnék. Most a melegséget keresem, a részletességgel karöltve. Azt, hogy ringasson el a muzsika. Szeretnék mindent kihallani a zenéből, szórakoztasson, de mégis szép felbontással, lehetőleg kevés színezéssel. Hangzás tekintetében amit preferálnék: pop/rock műfajoknál az alacsony tartomány ne legyen mocsaras, mosott, de mégis feszes, kimért. Legyen dinamikus, pörgős, kemény, talán populárisabb, élénk. Az énekhangok természetesek, határozottak, megfoghatóak. Mintha itt állna az előadó előttem. Jazz/klasszikusoknál szeretném a teret érezni körülöttem, szellősséget, átjárhatóságot, levegős lehetne. Azt, hogy körbevesznek a hangszerek, azt, hogy teste van a húros és cines hangszereknek. Ne legyen karcos, azonban a felső oktáv mégis csillogjon. Diana Krall éneke simuljon bele az előadásba, mégis azonnal tudjam, hogy melyik hangszer hangja honnan érkezik és milyen energiával. Super Ape fúvósai pedig varázsoljanak el, szeretném érezni a fuvallatot a hangszerből.

Ahogy többen is írtátok, akkor a DA-300 weg. Ajánlásaitok alapján a listához hozzáadnám a Benchmark DAC1-et, NFB-10.33-at és a Gustard DAC-X9 és Gustard H10 kombót (bár utóbbi AMP). A NuPrime DAC-ok is érdekelnek, olvastam, hogy Bodz fórumtársnak NuPrime DAC-9-ese van. Sheratan eladó Yulong DA8 II-ja is érdekes lehet, bár nem ismerem a márkát. Meghallgatni viszont csak karácsonykor lenne lehetőségem, mert akkor utazom csak haza Magyarországra. A listához hozzáadnám még az Audiolab M-DAC-ot, róla is rengeteg jót olvastam külföldi fórumokon. A többi előzőekben tárgyalt pedig maradhat mintpl.: UD-503, NFB-28, U-05 és HD-DAC1. Kérdés, hogy Szegedről Németországba elpostáznának-e nekem egy Audio-GD készüléket? S ha igen, fizethetnék-e euróval? Itt Bajorországban nincs képviselete a cégnek, jól gondolom?

Olvastam, hogy Bodznak volt Pio U-05-ös készüléke. Egy gyors értékelést, eszmefuttatást az U-05-ről, s a NuPrime DAC-9-ről szívesen látnék ha a kolléga is olvassa ezt :R (illetve ha a fórumon már előtte írva lett, csak elfutottam felette link formájában is nagyon megköszönném!)

(#51338) .DLL válasza moha21 (#51336) üzenetére


.DLL
veterán

AudioProbe Spartan A

(P.H.)

(#51339) krichd1 válasza Areturus (#51337) üzenetére


krichd1
addikt

Miért kellene neked a Schiit Ragnarok? Az egy gyengébb integrált erősítő hangdobozokhoz egy jobbféle fejhallgató erősítővel egybeépítve, DAC nincs benne. Viszont a Gungnir és Mjolnir 2 páros már érdekes lehet számodra, ha már amúgy is nagyon tágan kezeled az először megadott árkeretet. A Schiitnek van európai terjesztője is, ha eddig nem találtad volna meg.[link]
Szerintem mindenképp rendszerben gondolkodj, a leírtak alapján az sem biztos, hogy a HD800S a legmegfelelőbb típus a számodra.

"Gustard DAC-X9 és Gustard H10 kombót (bár utóbbi AMP)"
Ezt most nem értem miért érdekes számodra, igen az X9 egy DAC, a H10 egy fejhallgató erősítő.

(#51340) sheratan: Nekem nem kell nyitott fejhallgató. Az összehallgatást is csak azért csináltam, mert "szembe jött", jó volt tapasztalatszerzésnek.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#51340) #16820480 válasza krichd1 (#51335) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, ha még továbbra is bajod lenne a HD800-zal, akkor szerintem inkább érdemes mást nézni, mint arra váni, hogy majd az XYZ kiadásban tovább finomítja a Sennheiser.

A HE1 érdekesnek érdekes, de nem hiszem, hogy valaha is közelében lennék annak, hogy ilyet vegyek. Ahogy te is fogalmaztál, abból a pénzből már több mint korrekt hangdobozos rendszert lehet építeni. De ha mindenképpen fejes kell, akkor még a töredékéből is több mint korrekt fejhallgatós rendszert is lehet építeni.

Amúgy csak azt mondom, hogy szerintem arra a bizonyos középmagas tartományra érzékenyebb a füled a többségnél, ezért nem tetszenek neked olyan cuccok, amiket a legtöbb ember örömmel használ :)

Areturus: Akár megcélozhatsz egy Auralic rendszert is, azok jól dolgoznak együtt (Taurus + Vega), biztosan nem lesz kevés a fejesedhez a tudásuk. :K De gyanítom, hogy egy LCD4-hez, vagy HE1000-hez sem.
Ha ennyi fejesben gondolkodsz, akkor lehet, hogy meg is érné amúgy tényleg egy korrekt rendszert kiépíteni alájuk.

(#51341) krichd1 válasza #16820480 (#51340) üzenetére


krichd1
addikt

Persze, a HE 1 csak "csúcs" technológiailag érdekes, a másik típus, amit linkeltem és nem reagáltál rá, a HD 630VB az igazi csemege számomra, mert zárt, tehát rendes fejhallgató. Ez a basszus mennyiségének állítása a fülkagylón annak tekerésével egy nagyon ügyesnek látszó innováció. Valószínűleg hasznos is. Nagyon pozitív dolognak tartom, hogy a zárt vonalon is jönnek ki új komolyabb, de még nem vészesen drága fejhallgatók.

"Amúgy csak azt mondom, hogy szerintem arra a bizonyos középmagas tartományra érzékenyebb a füled a többségnél, ezért nem tetszenek neked olyan cuccok, amiket a legtöbb ember örömmel használ."

Amit én hallok és zavar, az még méréseken is jól látszik és szerintem mások is hallják, csak könnyebben hozzá tudnak szokni. Ettől függetlenül ugyanúgy súlyos hiba, mint például a hasonló mértékű közép- vagy felső-mély kiemelés, amit jobban észrevesz a többség.
Egyébként ezek miatt sokszor gondban vagyok hangdoboz ajánlásnál is, mert ott is előfordul sok típusnál a divatos különféle közép-magas kiemelés, de az igények (már ha a kérdező egyáltalán meg tudja fogalmazni, hogy mit akar) és az általános mások hallásával, véleményével való tapasztalataim alapján sokszor vagyok kénytelen olyanokat ajánlani, amik nekem nem tetszenek, magamnak nem vennék olyat, de tudom hogy sok embernek meg pont az tetszik. Bár általában több típust írok, hogy legyen mit meghallgatni, legyen miből válogatni, így mindenki megtalálhatja a neki megfelelőt, még úgy is, hogy a hangdobozos kínálat sokkal nagyobb, mint a fejhallgatós, és én is csak a töredékét ismerem.
Saját hangdobozt nem is szoktam ajánlani, csak kivételes indokolt esetben, mert azok kevés embernek tetszenek, legalábbis Magyarországon.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#51342) #16820480 válasza krichd1 (#51341) üzenetére


#16820480
törölt tag

Engem annyira a HD630 sem érdekel, dinamikusból tökéletesen jó a TH900, de he ez nem lenne (nem tudtam volna ennyiért venni), akkor a Massdrop változata is megtenné szerintem. A basszus tekerését nem igazán tartom én jó megoldásnak. Persze más kategóriában versenyez, de a COP is állítható, és elég vacak is szegény.

Az emberek fülének érzékenysége nem azonos ugye, másnak lehet, hogy pont ott van egy érzékenységi völgy, ezért így hallja kiegyenlítettnek a hangzást, neked meg pont irritáló. Ez van, együtt kell vele élni :)

(#51343) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Megérkezett Kínából a tápegység szóval íme az első fejes rendszerem:

labdába nem rúghat a ti láncaitokhoz képest, :) de nekem ez most egy világmegváltás az alaplapi csoda után, és jó ugródeszka lehet egy komolyabb rendszer összeállításához.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#51344) krichd1 válasza demmer123 (#51334) üzenetére


krichd1
addikt

Szerintem keress valami olcsó, de áráért korrekt külső DAC/ampot. Például Musiland 01 US Mark2, Logilink UA0211.

(#51342) sheratan: Szerintem a TH900 messze van a jótól, főleg áráért, túl loudness-es azon a szinten.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#51345) #16820480 válasza krichd1 (#51344) üzenetére


#16820480
törölt tag

Loudnesses? Egy fejhallgató? He? :F

(#51346) krichd1 válasza #16820480 (#51345) üzenetére


krichd1
addikt

Akkor úgy írom, hogy V hangja van, hogy értsd. ;]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#51347) Tim82 válasza Tim82 (#51332) üzenetére


Tim82
nagyúr

Erre esetleg tudtok válaszolni? :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#51348) #16820480 válasza krichd1 (#51346) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez azért elég sok fejesre igaz, de ennek nem sok köze van a loudnesshez. Vagy én nem látok igazán összefüggést...? :)

(#51349) krichd1 válasza Tim82 (#51347) üzenetére


krichd1
addikt

Szerintem még senki nem próbált ki ilyen fejhallgató palettát a az NFB-11.32-vel, szóval rajtad a sor, hogy ezt megtedd. Erre figyelj oda, ez igaz erre a DAC/ampra is.

(#51348) sheratan: Azért nem érted valószínűleg, mert még nem sok integrált erősítőt nyomogattál, tekergettél. :)

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#51350) Tim82 válasza krichd1 (#51349) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm, ezt olvastam, szerencsére engem jelenleg nem érint (nincs olyan gépem, amin tiszta telepítésű Win 10 Anniversary Edition lenne). CM6631A alapú, Hivox-os USB-S/PDIF átalakítóm viszont van jelenleg. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.