Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51051) valyogvisko


valyogvisko
csendes tag

Sziasztok,

segítséget kérnék DAC (hangkártya?) vételben. Nem vagyok járatos a témában, úgyhogy ha valami szükséges infót kihagyok, kérdezzetek rá nyugodtan.
Szóval: PC-hez kellene, jellemzóen 1K-3K kbps közötti FLAC-ok, wav-ok lejátszására, mindenképpen külső, fejhallgatót és hangfalat is kötnék rá. Nem kell hogy hordozható legyen, csak álljon meg az asztalon nyugodtan :) A hangfal egy Yamaha HS5 aktív stúdió monitor, lehet, hogy később majd lesz másik, de nem az elkövetkező pár hónapban és a kategória akkor is maradni fog. A fejes perpill egy Audio-Technica ATH-M40x, ez viszont könnyen előfordulhat, hogy változni fog a közeljövőben, nézegettem egy-két AKG, Beyerdynamic, Sennheiser fejest, amik között van 250-300 Ohm-os is. Néha szükséges mikrofont is használnom a gépen, ezért adott esetben előny lehet, ha van olyan csatlakozó is rajta, de nem létszükséglet. Nem baj, hogy ha amit ajánlotok, kicsit "sok" lesz a mostani komponensekhez, a lényeg, hogy ha azokon is változtatok, ne ez legyen a gyenge láncszem.
Ízlés/hangzás kérdésében nehéz korrekt leírást adnom. Ami biztos, hogy elsősorban zenehallgatásra kell, és előnyben részesítem a (lehetőleg) naturális hangzást, ha van ennek a szónak értelme :) Egy hangyányival több mély bizonyos zenékben nem zavar, de nem muszáj. Amit biztos nem hallgatok: jazz, dupstep, meg egyéb modern akármik; amit biztosan igen, az metal, komolyzene, néha egy kis blues, hard rock.
Az ár legyen mondjuk valahol 70 és 130K között, ez egy elég tág sáv, de a legjobb ár/érték arányú termékek érdekelnek. Az ajánlóban szerepel egy TEAC UD-301, az már majdnem 200K, sok, de ha azt mondjátok, menjek fel a NAD D1050-ig, amit kb 150Káért láttam, mert feltétlenül megéri, még talán-talán, vagy vegyem a Denon DA300-at, az kb 120K most, rendben. Viszont ha szerintetek 70-80K-ért vagy kicsit kevesebbért van olyan, ami majdnem annyira jó, nekem hosszútávra elég, az még jobb. Nem szükséges feltétlenül a magyaroszági beszerzés, de ha lehet, maradjunk EU-ban, hivatalos disztribútornál, mindenképpen új állapotban.
Amiket én nézegettem, mint laikus, első pillantásra tetszettek: Korg DS-DAC 100, Schiiit Jotunheim vagy Magni2+Modi2, ASUS Xonar Essence sorozat, vagy kicsit drágábban az Arcam irDAC, Cambridge Audio Dacmagic Plus, örülnék, ha ezekről elmondanátok a véleményeteket egy-két szóban.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

HTC, LG

(#51052) Krissz80 válasza bkercso (#51030) üzenetére


Krissz80
senior tag

Szerintem inkább érdekes mint idegesítő.
Nekem tetszik a dolog, és a kütyü is.
Viszont engem a közeljövőben lehetséges, hogy az első DAC-tron érdekelne inkább, cserélhető OPA-s verzióban.
Megépíteni sajna nem tudom.
Abból esetleg nem lesz termék?
Jól jönne majd egy hordozható DAC ami hozza egy tuningolt Twin hangminőségét.

(#51053) Bukk900 válasza valyogvisko (#51051) üzenetére


Bukk900
őstag

Szia, ha nagyobb impedanciás fejesre cserélsz, a Denon DA300 mellé kelleni fog egy fejhallgató erősítő, ezt vedd számításba.
Még mindig akciós az Audiolab Q-dac, ennyiért jó ár/érték arányú és a fejes kimenete is használható több mindenhez.

(#51054) #59070464 válasza jookomak (#51019) üzenetére


#59070464
törölt tag

Azt hiszem SMSL DAC-t nem fogok venni. Nem az elso eset, hogy ezt kell olvasnom rola.

(#51055) valyogvisko válasza Bukk900 (#51053) üzenetére


valyogvisko
csendes tag

Akkor a DA300 ugrott, együtt túl sok lenne. A Q-dacért köszi, számításba veszem.

HTC, LG

(#51056) ZeUS2140 válasza bkercso (#51046) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

DACtron tervben van nálam, de előtte a CompAmp + Sanskrit + dupla táp kombóból akarom kihozni a maximumot (ha minden igaz ma jönnek meg a cuccok a táphoz és hétvégén összeheggesztem).
Már elkezdtem megrajzolni a DACtron pcb-t :) jó kis nyári gyakorlat ;)

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#51057) pendre54 válasza valyogvisko (#51051) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Egy infót tudok megosztani, ami nem saját tapasztalat. Írtad, hogy számításba vetted az Asus Xonar Essence sorozatot is, nos korábban én is szemeztem egy One MKII-essel, de egy olyan illető, aki régóta hifis cuccok eladásával foglalkozik egy szaküzletben, lebeszélt róla, miután tisztáztuk, hogy milyen zenéket szeretek hallgatni.(lágyabb, dallamosabb, ahol dominál az énekhang)
Szerinte, ez a DAC kifejezetten hard rock, metál típusú zenékhez javalott, amiket Te is szoktál hallgatni, szóval esetleg egy próbát megérhet.
Nekem egy TEAC UD-301-es van, maximálisan elégedett vagyok vele, jelenleg az Audio-technika nyitott, referencia fejesével használom, az R70x-el.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#51058) ZeUS2140 válasza #59070464 (#51054) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

Nekem ilyen jellegű problémám nem volt a Sanskrit-el.
Új táp, újra forrasztás, opa csere, kondizás, 1 dl folyatószer maradvány eltávolítás... az volt.
Finoman fogalmazva úgy mondanám, hogy igényli a törődést a kezdetekkor. De azóta napi szinten több órát megy és köszöni jól van :)

Egyedül a ZTE Z5s Mini telóm butáskodik vele. Néha számváltáskor ledobja azzal a hiba üzenettel, hogy áram felvételi hiba. disconnect. USB audio player pro.

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#51059) .DLL válasza ZeUS2140 (#51058) üzenetére


.DLL
veterán

Akkor azért mondhatjuk, hogy jogos a kritika :D sajnos a kellemes küllemű M2-ről is sok hibát lehetett olvasni. Kicsit megengedőbb a minőségbiztosításuk. :D

(P.H.)

(#51060) Bodz válasza .DLL (#51059) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az új változatát elvileg kikupálták (6th, 2016).

(#51061) Krissz80 válasza ZeUS2140 (#51058) üzenetére


Krissz80
senior tag

Igazi semi DIY DAC. :)

(#51062) valyogvisko válasza pendre54 (#51057) üzenetére


valyogvisko
csendes tag

Köszi, kérdés, hogy ha nem olyan típusú zenét hallgatok, mennyire problémás - leht, hogy érdemes lenne valahol meghallgatnom, vajon lehet valamilyen szaküzletben? TEAC nekem sajnos sok, nem akarok elinudlni annyira felfelé, mert ki tudja, hol állnék meg :D

HTC, LG

(#51063) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nalam a Sanskrit tokeletes, persze a tapot kondikat (sapII) en is cserelem. :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#51064) Krissz80 válasza Archttila (#51063) üzenetére


Krissz80
senior tag

Biztos többen is vannak akik összerakják, illetve van ott is fluktuáció.

(#51065) #59070464 válasza ZeUS2140 (#51058) üzenetére


#59070464
törölt tag

Nem allitottam es nem celoztam arra, hogy az osszes eszkoz mukodeskeptelen. Bizonyara tobb mukodik out of the box, mint amennyi nem. Egyszeruen tul sok problema fakad a gyenge minosegellenorzesbol ennel a gyartonal, egymastol fuggetlen forumokon.

(#51066) Bodz válasza Nojbee (#51050) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Én inkább vennék az asztali mellé külön telefonhoz valami olcsó hordozhatót. Belefér még pluszban a keretbe?

(#51067) Nojbee válasza Bodz (#51066) üzenetére


Nojbee
tag

Ha lúd legyen kövér. :) Mire gondolsz?
Lehet az a legjobb, ha kipróbálok több fajtát is, és azt tartom meg minden eszköz mellé ami legjobban tetszik.
Ez elég vonzó számomra még így "hallatlanul" is: E17K

(#51068) jookomak válasza #59070464 (#51065) üzenetére


jookomak
őstag

Félig user error volt, usb3-on próbáltam, azt nem bírta. Usb2-n felismerte, de továbbra is csak az egyik oldal szól.

(#51069) pendre54 válasza valyogvisko (#51062) üzenetére


pendre54
addikt

Itt elvileg van lehetőség időpontot kérni, és kipróbálni a DAC-ot.[link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#51070) Bodz válasza Nojbee (#51067) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Inkább az E07K 990-hez. Dac/amp, tehát ha iphone-hoz nem csak erositokent (nem érdemes) használnád, akkor kell egy apple cck (Lightning–USB kameraadapter) kábel is.

[ Szerkesztve ]

(#51071) Nojbee válasza Bodz (#51070) üzenetére


Nojbee
tag

Na ez még olcsóbb is, meg is rendelem. :R
Amúgy E09K-t vagy K5-öt érdemes venni hozzá?

Meg akkor kirpbóálom a THA-200 és UR12 kombinációt is.

(#51072) bkercso válasza Krissz80 (#51052) üzenetére


bkercso
nagyúr

Lehet róla szó, feldobom az ötletet tesómnak.

ZeUS2140: Miben rajzolsz? A meglévő terven változtatsz?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#51073) Krissz80 válasza bkercso (#51072) üzenetére


Krissz80
senior tag

Éljen! :C
Köszi! :R

(#51074) valyogvisko válasza pendre54 (#51069) üzenetére


valyogvisko
csendes tag

Köszi, ugyan nem pesti vagyok, de ennyit könnyen lehet, hogy megér felmenni.

HTC, LG

(#51075) bkercso


bkercso
nagyúr

Láma kérdés: van egy 4.0.4-es Androidom, amin JetAudio basic lejátszót használok. Mit kell tennem, hogy a csatlakoztatott PCM2706-os USB-vevőt felismerje és használja? Esetleg másik lejátszót kellene használnom?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#51076) #16820480 válasza bkercso (#51075) üzenetére


#16820480
törölt tag

4.x alatt még nem támogatott az USB audió kimenet alapból. Vagy Hiby Music Playert használj, vagy USB Audio Player Prot, de ez utóbbi fizetős.

(#51077) bkercso válasza #16820480 (#51076) üzenetére


bkercso
nagyúr

Értem, köszi!

Szerk:
A Hiby sajna nem megy fel a telómra... :(
(Ősrégi ZTE Grand X In)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#51078) #16820480 válasza bkercso (#51077) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nincs mit. Ha ezekkel sem megy, akkor valószínűleg maga az eszköz nem támogatja hardveresen.

(#51079) pulutodurumo válasza #16820480 (#51078) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Az egyik (ha nem a) legelső Intel belű androidos eszköz. Lehet hogy mezei OTG-t sem tud, szóval ahogy mondtad nem fog működni.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#51080) bkercso válasza pulutodurumo (#51079) üzenetére


bkercso
nagyúr

Igen, ez az első Intel Inside.
:O

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#51081) #16820480 válasza bkercso (#51080) üzenetére


#16820480
törölt tag

Sajna droidon nem olyan jó az Intel, lehetnek kompatibilitási gondok. Nekem mondjuk tabletben van, több játék is néha csak úgy kilép.

(#51082) bkercso válasza #16820480 (#51081) üzenetére


bkercso
nagyúr

Na ezt jó tudni.
Érik a csere, bár eddig semmi okom nem volt rá, mivel nem kütyüzöm valami aktívan. Most már viszont a dual sim is jól jönne, meg a külső DAC...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#51083) Bodz válasza Nojbee (#51071) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Mondjuk elég lenne csak a THA-200 is, nem kell külön Fiio erősítő. De ha mégis elkapott a vásárlási láz, akkor talán jobb lehet a K5 (ezt olvastam, nem hallottam). Viszont tudtommal ebbe már közvetlenül nem dokkolható az E07K, kell valami extra kábel vagy mi, amit meg ráadásul csak a seggébe lehet dugni, így nem olyan jópofa, mint dokkolva.
Viszont a K5 árát a THA-200 árához dobva már komolyabb vasat is lehetne venni. :D

(#51084) #16820480 válasza bkercso (#51082) üzenetére


#16820480
törölt tag

Olyat érdemes venni akkor már, ami natívan támogatja, és nem kell hozzá Hiby, mert nagyon meríti sajnos az akkut. MiPad-on próbáltam még azt, és ilyen 5-6 óra alatt nullára merítette az akkut (magában mp3 lejátszással elvileg 80 órát tudna az a tablet, analóg kimeneten). Utána próbáltam Huawei Mate 8-on is, és azzal már olyan 12-15 óra volt a lejátszási idő, de ott ment natívan az Android 5.x miatt.
Persze még ez sem olyan izmos, de valamivel jobb. Az a baj amúgy USB audiónál, hogy nem tudod közben tölteni a telefont, hacsak nem csinálsz valami nagyon hibrid kábelt, ahol középen elvágod a táp eret, és úgy kötöd rá egy töltőre, hogy a telefont is töltse, és a DAC irányába is adjon annyit tápot, mintha telefonra lenne dugva. OTG módban nem tud felvenni töltést elvileg a telefon USB-ről.

(#51085) Red Bull fan


Red Bull fan
aktív tag

Sziasztok!

Elkelne 1 kis segítség,
Parasound Z Dac-hoz volt valakinek szerencséje,írna róla pár gondolatot, milyen kategória hova sorolná a hangját

Köszi

(#51086) bkercso válasza #16820480 (#51084) üzenetére


bkercso
nagyúr

Azt honnan tudom, melyik teló támogatja natívan? Gondolom, az új telefonokat a legújabb Androiddal adják..

Ilyen micro USB HUB-ot vettem. ;)

"OTG módban nem tud felvenni töltést elvileg a telefon USB-ről."
Ahha! Na, akkor a DACtron2 v2.0-ra lenne értelme 2db USB-csatit szerelni, a táplálás miatt? A telefont ugyan nem töltené, de nem is merítené, amennyiben még egy powerbankot is rádugunk a DAC-ra. Felteszem, az SMSL M3 is hasonlóan működhet.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#51087) Bodz válasza jookomak (#51068) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Gondolom simán kicserélik. Hol vetted?

(#51088) Polllen válasza bkercso (#51086) üzenetére


Polllen
nagyúr

Igen, lenne.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#51089) PodMAN válasza valyogvisko (#51062) üzenetére


PodMAN
senior tag

Esetleg hardverapro.hu-n nézz körül ;)

(#51090) jookomak válasza Bodz (#51087) üzenetére


jookomak
őstag

Amazon uk. Persze, cserélik, csak el kell ballagjak vele a postára, és feladni. Mindezt ingyen.
Nem szoktam ilyenekből túlzott következtetéseket levonni, hibás termék bárhol lehet. Amúgy szimpi volt a cucc, következőre is megpróbálom, hátha jót kapok.

(#51091) .DLL válasza jookomak (#51090) üzenetére


.DLL
veterán

Visszapostával küldenek újat, vagy az árát kapod vissza?

(P.H.)

(#51092) jookomak válasza .DLL (#51091) üzenetére


jookomak
őstag

Visszafizetik, termék csere opció nem volt.
Gondoljam meg magam? Más ajánlat 20-30k környékén?

(#51093) .DLL válasza jookomak (#51092) üzenetére


.DLL
veterán

FX-Audio DAC-X6 :K Le vagyok nyűgözve mit tud ennyiért, nagyon korrekt termék. Ennek is picit világosabb hangja van, vagy enyhén V, mert a mélyek is határozottak, energikusak. Jó nagy tere van, legalábbis széltében, és igen transzparens. Előre-hátra a nagy DAC-om persze jobb (visszhangok, háttérhangok), de pl. a Musi 01 Mark2-t simán lecserélném erre. Nincsenek driver gondok, megy és kész. Fém hangerőállító gomb (klikkes érzés, nem sima, de analóg) nincs csatorna eltolódás az alsóbb állásokban sem. Zéró alapraj.
RCA kimenet, és fejhallgató mindig egyidőben azól, az RCA fix szintű, a poti csak a fejhallgatót szabályozza.
12V=ról működik.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#51094) Bodz válasza jookomak (#51092) üzenetére


Bodz
Topikgazda

(#51095) .DLL válasza .DLL (#51093) üzenetére


.DLL
veterán

És cserélhető op-amp van benne! :Y

(P.H.)

(#51096) #16820480 válasza bkercso (#51086) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha ráfér, és nem nagy macerás, akkor mindenképpen érdemes kettőt rátenni szerintem.

Ez az elosztó működik is rendesen? Nem vagyok sajnos tisztában az USB pontos szabványaival, de amikor kellett OTG kábel, akkor végigtúrtam a (kínai) webshopokat, hogy hol lenne olyan, amit tölti is a telefont, és közben megy róla OTG eszköz is, de a legtöbbnél ki volt emelve, hogy csak az OTG eszköz felé ad tápot (tehát például külső HDD-t tudsz így etetni). Ahol pedig váltig állította az eladó, hogy de az tölti a telefont is, volt olyan is, ahol lehetett kapcsolni az áram irányát), ott meg a kommentekből kiderült, hogy bizony nem működik az eszköz megfelelően.

Szerintem a telefon szempontjából csak egy irányba folyhat a táp éren áram (mondjuk ez logikus is), és ha csak egy ér van az USB szabványban tápnak, akkor vagy a telefont töltöd, de ilyenkor a külső eszköz nem kap tápot, vagy a külső eszközt töltöd/táplálod, de olyankor a telefon nem fog töltődni. Erre mondtam, hogy szerintem úgy lehet megoldani a két irányt, hogy külső tápról kap külön áramkörön a teló és az OTG eszköz, ha szétválasztod a vezetékben a tápot.

Egyébként csak ötletként, mi lenne ha kapna egy akksit a DACtron? Nem tudom mekkora kellene neki, hogy mondjuk ilyen 10 órát elmenjen, de talán nem olyan hatalmas nagy. Ezzel stabilabbá tudnád tenni a tápellátást, mert olyan akksit teszel bele, amit szeretnél, és még akár azt is meg lehet oldani, hogy megfelelő kapcsolással 10+V-ot kapjon a cucc (szemben a telefon 3,7V-jával), már ha ez probléma.

(#51097) valyogvisko válasza PodMAN (#51089) üzenetére


valyogvisko
csendes tag

Köszi, de írtam, hogy használt semmilyen körülmények között nem érdekel :)

HTC, LG

(#51098) Bodz válasza valyogvisko (#51051) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az UD301-et bele lehet szorítani 130-ba. Szállítanak ide, csak a listában nincs Mo, így árat kell rá kérni.

(#51099) Nojbee válasza Bodz (#51083) üzenetére


Nojbee
tag

Közben inkább az van, hogy megfogadom a tanácsod, nem variálok, és lecsapok az UR12-re 20ért.
Az erősítő már úgysem jön meg, mert jön a hétvége. Buta kérdés: Ettől függetlenül a fejhallgató bejáratását megkezdhetem nélküle? Ha igen, kb milyen hangerőn?

(#51100) bkercso válasza .DLL (#51093) üzenetére


bkercso
nagyúr

Jó ezt olvasni; végre még egy épkézláb kínai termék! Van más ígéretes cuccuk is?

Bodz: A uDAC-3-nak mintha két változata lenne: NU chipes és Bravo chipes (USB chip); utóbbinak trafóvs SPDIF-kimenete van... :F

sheratan: El fog férni a dubla USB, majd úgy tervezem. Meg a Hammond doboznak a hátuljára is tudok pakolni.
A micro USB HUB-nak az egyik ága töltésre való, abból nem folyik kifelé táp, csak befelé, így működnie kell. Majd kipróbálom asszonyka telóján. Eddig annyi a tapasztalat a sajátommal, hogy töltő nélkül a teló adott tápot az DAC-nak a HUB-on keresztül.

Akksiról: agyaltam ezen én is. Átgondolandó, de 160mA-es fogyasztás mellé szerintem nem feltétlen szükséges. Így kisebb és olcsóbb lehet. De majd elválik, mik az igények.
Ki mit gondol erről?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.