Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38301) contaxg válasza Krissz80 (#38300) üzenetére


contaxg
veterán

Ahány ember annyi ízlés :) Én maradnék a nyugisabb karakterű cuccoknál :)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#38302) Krissz80 válasza contaxg (#38301) üzenetére


Krissz80
senior tag

Volt egy X-Fi USB HDm ami tisztán szólt, de nagyon fárasztó volt 1 óra után, és az STben is próbáltam pár OPA-t ami hosszú távon fárasztó volt, így én sem szeretem a fárasztó hangzást.

(#38303) .DLL válasza Krissz80 (#38302) üzenetére


.DLL
veterán

Szerintem is már-már lágy. Csak éppen pontos, semleges.
Mondjuk opákat nem fogok most próbálgatni benne, mert vissza kell majd adnom, sorbanállás van érte. :D

(P.H.)

(#38304) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Kérlek linkeljetek be pár 2 RCA kábelt, ami megfelelő lehet a Denonhoz. Nem kell elszállni :) köszi

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#38305) Radomer válasza h1mpi (#38304) üzenetére


Radomer
aktív tag

Ezt használom hozzá. Tökéletes.

(#38306) h1mpi válasza Radomer (#38305) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi. Ez a max, amit kábelre kiadnék. de megvárom a Denont, mert lehet jó lesz a DAC fejhallgató erősítője is és akkor nem kell ilyenre beruháznom.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#38307) bkercso válasza h1mpi (#38306) üzenetére


bkercso
nagyúr

P2-höz nem kell 10k-s kábel szerintem, mert noha hallani, de nem ez az erőforrások bölcs elköltésének módja. :B

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#38308) Eli_Stone válasza bkercso (#38273) üzenetére


Eli_Stone
aktív tag

Köszi elszigeteltem.
De amit nem értek, hogy egy földeletlen áramkörben, hogyan alakulhat ki földhurok? Főleg úgy, hogy itthon egy közös földre van kötve az összes konnektor. A fázisba és a 0-ba hogyan zavarhat bele ez mert a zúgás akkor is jelen volt, ha telefonról kapta a jelet az erősítő. Olvastam, hogy fényerőszabályzós kapcsoló + neon is okozhat ilyet de az speciel nincs azaz csak a garázsban van neon de az nem volt felkapcsolva.

(#38309) contaxg


contaxg
veterán

lol

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#38310) h1mpi válasza contaxg (#38309) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ez olcsónak számít ennyiért gondolom :)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#38311) Krissz80 válasza Eli_Stone (#38308) üzenetére


Krissz80
senior tag

Én nem vagyok nagy szaki, de úgy tudom az nem jó ha több földelt audio cuccot kötsz össze, mert akkor is képződhet földhurok.

Az a jó, ha max. az egyik van földelve.

(#38312) bkercso válasza Eli_Stone (#38308) üzenetére


bkercso
nagyúr

Csak a neve az, amúgy belső áramhurkod volt. Viszont a kapcsolás közös nullpontjának is test vagy föld a neve.

contaxg Mi baj vele? Cirokl csinála, Pityu vett bele csöveket, AVX-en is megy a hirdetése hónapok óta. Állítólag jó.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#38313) Tamoo válasza bkercso (#38312) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ja, ezt KisTücsök hirdeti.

(#38314) .DLL válasza Eli_Stone (#38308) üzenetére


.DLL
veterán

Az csatlakozóid össze vannak közösítve a fém előlap által is, és a panelen is, így a vezetékek árnyékolása pl. már hurkot alkot.

(P.H.)

(#38315) contaxg válasza h1mpi (#38310) üzenetére


contaxg
veterán

Nekem is annak tűnik és ha még jól is szól...akkor már nagy LOL

(#38312) bkercso
Ki monda, hogy baj van vele??
Ritkán nézek AVX hirdetéseket :B

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#38316) bkercso válasza contaxg (#38315) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ja! :R
(Prekoncepció kivetítése volt, mert kék LED-ek vannak a csövek alatt, de ezt csak én tudom. ;] )

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#38317) krichd1 válasza h1mpi (#38304) üzenetére


krichd1
addikt

Klotz vagy Van Damme kábeleket próbáld, utóbbiból nem kell feltétlen a Silver széria.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#38318) .DLL válasza .DLL (#38274) üzenetére


.DLL
veterán

Ami még igen komoly, hogy milyen gyors az Impact Twin, ha vége van egy hangnak, akkor ott vége, tisztán és pontosan, ha alatta szól valami halkabb rész vagy háttér, az egyből tisztán hallható, nincs elkenődés, összecsúszás, és ezt is most érzem először ilyen tisztán. Apropó háttér. az valami gyönyörűen "látható" mindig, szép lecsengésekkel visszhangokkal, transzparens az egész. A mély tartomány is hihetetlen jól követhető, ez megmutatta hogy még dolgoznom kell az én DAC-omon, hogy kicsit kottázhatóbb és pontosabb legyen.

Viszont a tere az olyan kicsit lapos, nem annyira izgi; s talán a középtartomány sem olyan gazdag, ebben a kis Mytek jobb volt (néhány zenénél azért ez előjön, van amiben ez tetszik jobban, van ami azon szólt jobban, az I.T. kicsit válogatósabb) minden más tekintetben nagyon jó. Az én ízlésem még egy kicsit erősebb mélyet elviselne (bár egy DT880-nél sötétebb hangú fejessel szerintem semmi probléma nem lenne).

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#38319) h1mpi válasza krichd1 (#38317) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi az a jó benne, hogy akár 30 cm is elég :)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#38320) krichd1 válasza vodkaboy22 (#38289) üzenetére


krichd1
addikt

Opa greenen kívül milyen módosítások vannak még rajta ? Ezt jó lenne leírni, ha már erről a példányról írtok.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#38321) Pjtor


Pjtor
csendes tag

Megerkezett a DA-300, hurra :) Miota par hete meglett a magni/modi nem hagy nyugodni hogy megis arban kb ugyanott vannak es kivancsi vagyok hogyan muzsikalnak egymashoz kepest.

(#38322) Radomer válasza Pjtor (#38321) üzenetére


Radomer
aktív tag

Grat!

Köszönettel vesszük ha megosztod majd a "csata" kimenetelét. :R

(#38323) .DLL válasza Pjtor (#38321) üzenetére


.DLL
veterán

Még a Shiit-ekről sem írtál semmit!! :Y Pedig minden vélemény fontos! :K

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#38324) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Látom a Denon nagyon népszerű itt. :) Engem is kezd csábítgatni. A TEAC UD-301 és Denon DA-300 közül melyik a jobb, melyiket érdemesebb venni? A TEAC épp 400 dolcsi Amazonon és be tudnám húzni shipping nélkül családtag révén.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#38325) Pjtor válasza .DLL (#38323) üzenetére


Pjtor
csendes tag

Nem irtam semmit mert elso "komolyabb" cucckent nem volt viszonyitasi alapom.
A Denont viszont direkt azzal az aljas hatso szandekkal rendeltem hogy egy hetig jatszadozok vele aztan megy vissza.

(#38326) h1mpi válasza Agyzuzo (#38324) üzenetére


h1mpi
nagyúr

A Denon 80K az amazonon csak.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#38327) .DLL válasza Pjtor (#38325) üzenetére


.DLL
veterán

Ja értem. Akkor korrekt, hogy nem írtál még róla. Még. ;]

(#38324) Agyzuzo: TC Impact Twint is vedd számításba, mostmár látom (hallom), hogy nem túlzás a hype körülötte! Plini valami isteni róla OMG! (még ez a "vacak" 128kbites MP3 is, de ahogy megjön a fizu megy a pénz a PayPalra, ez meg a kosárba)

(#38328) Agyzuzo: Jelenleg Vodkaboy22-től, bár sorbanállás van érte :) ha elkél, akkor ezt is vadászni kell E-bay-en, Amaz-on.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#38328) Agyzuzo válasza h1mpi (#38326) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Ha jobb a TEAC akkor hajlandó vagyok rászánni a felárat, 400 USD még belefér. :) (A TEAC annyival szimpibb nekem hogy van rajta XLR kimenet, a Denonon csak RCA).

.DLL: és azt honnan érdemes beszerezni?

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#38329) krichd1 válasza Agyzuzo (#38328) üzenetére


krichd1
addikt

XLR kimenetnek akkor van értelme, ha az erősítőd szimmetrikus felépítésű és persze ha a DAC-on is normális szimmetrikus kimenet van.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#38330) sting2 válasza Agyzuzo (#38324) üzenetére


sting2
addikt

Szerintem ha már dilemma, akkor Impact Twin és Denon landoljon a kosárba.
Igen mindkettő.
" Szőke vagy Barna "
Népszerűségük okán, kelendőek maradnak használtan is, némi bukóval persze számolni kell de hát szórakozni is kell néha, az meg pénzbe kerül... :)

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#38331) CheGhost válasza Pjtor (#38325) üzenetére


CheGhost
aktív tag

"A Denont viszont direkt azzal az aljas hatso szandekkal rendeltem hogy egy hetig jatszadozok vele aztan megy vissza."
Ahogy az előttem szóló írta: "Népszerűségük okán, kelendőek maradnak használtan is..."
Szerintem úgy, hogy "csak" kibontottad a dobozt nem buknál rajta nagyon, főleg ha a hazai árat is mellé tesszük... szerintem lenne rá jelentkező. :)

Illetve a Schiit cuccokra és az összehasonlításra a saját szavaid szerint kíváncsi vagyok én is! Hallgass sok zenét, többfélét. Ne siesd el :) és hagy olvassuk a véleményedet. ;]

[ Szerkesztve ]

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#38332) Bodz válasza h1mpi (#38294) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Persze, és még viszonylag egyszerű is.

(#38324) Agyzuzo: Ó, csak 400 dollár a TEAC? Az nagyon korrekt ár. Vedd meg! :K Persze azért érdemes lenne arról is beszélgetni, hogy milyen környezetbe kerülne, azért előfordulhat olyan szitu, hogy a Denon jobban illik valahová.

[ Szerkesztve ]

(#38333) .DLL válasza Bodz (#38332) üzenetére


.DLL
veterán

Azért nem irigylem, 3 király dac közül választani látatlanban... :U :D

1st worls problems

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#38334) sting2 válasza .DLL (#38333) üzenetére


sting2
addikt

3 Dac ugyan már, az már választék nem töprengés.

Tavaly vagy előtte, már nem tudom úgy összefolynak az események, egyszerre 6 Gamer Fejest vásároltam 3 héten belül, annyira kerestem a " tökéletes " térhangot.
De amikor aktívan Házimoziztam, akkor sem állt távol tőlem egyszerre 2 - 3 erősítővel megjelenni a hangfal mustrán... ;]

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#38335) Bodz válasza .DLL (#38333) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Még mindig könnyebb, mint esetleg 3 király, hasonlóan jó dac közül választani élőben. :)

Ezt próbálja már ki valaki! Mennyivel pofásabb már, mint a csupasz xmos panelek.

[ Szerkesztve ]

(#38336) krichd1 válasza Bodz (#38335) üzenetére


krichd1
addikt

Az SMSL konverter belsejéről vannak képek ?
Nem találok. :B

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#38337) bkercso válasza Bodz (#38335) üzenetére


bkercso
nagyúr

Tamoo vett ilyet. Bocs a pletykáért. :B

krichd1: Én se. Majd kérünk. :DDD

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#38338) contaxg válasza Bodz (#38335) üzenetére


contaxg
veterán

Elmennek ezek a DSD-be... :)) ez nagyon durva. :B

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#38339) Pjtor válasza CheGhost (#38331) üzenetére


Pjtor
csendes tag

Lehet, hogy elobb-utobb elmenne de inkabb benyelem a visszakuldes ~5£ dijat (a kiszallitas ingyen volt) minthogy az eladassal bajlodjak. (nameg akarhogy nezem ennel kevesebb bukoval ugysem jonnek ki belole) Lesz eleg idom hallgatni igy is :)

(#38340) .DLL válasza Pjtor (#38339) üzenetére


.DLL
veterán

Vagy lehet hogy annyira bejön, hogy a Shiit megy eladásra... :))
De majd várjuk a véleményt. ;)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#38341) Bodz válasza krichd1 (#38336) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Tudtommal Tamoo majd csinál. :D

(#38342) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Köszi a tippeket mindenkinek. :)
Igazából a környezet abszolút desktop, Mackie MR5-ösöket kellene meghajtania meg egy Sennheiser HD 595-öst (egyelőre, aztán meglátjuk :) ).

Az Impact Twin az ez a jószág? Mert ez se megy akkor rossz áron Amazonon éppenséggel. :)

Eddig egy Focusrite Saffire Pro 14-el és egy Steinber UR22-ővel volt tapasztalatom, azokhoz képest hol helyezkedik el a Denon/TEAC/Impact Twin?

szerk: az XLR-t azért gondoltam, mert a Mackie MR5-öseimen van XLR bemenet és állítólag azon mutatja ki igazán mit tud (jelenleg NeoTech kábellel és RCA - 1/4-es Jack-el van összekötve).

[ Szerkesztve ]

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#38343) Bodz válasza Agyzuzo (#38342) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Azért picit zavaró lehet a Denon használata aktív monitorokkal, mivel fix az rca, a poti csak a füles kimenet hangerejét állítja.

Ja, mostantól nincs DA-300-am, csak hogy tudja mindenki. :D Egész sokáig húzta... :)

[ Szerkesztve ]

(#38344) Bodz válasza contaxg (#38338) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Na igen, csak te így hirtelen tudnál mondani nem túl elszállt árú dac-ot, amivel ki is lehet aknázni ezt a dolgot? :)

(#38345) Agyzuzo válasza Bodz (#38343) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Na az viszont kellemetlen... A TEAC esetében mi a helyzet? Nálam azért az lényeges lenne, hogy mind a füles, mind a monitor hangfalak hangereje külön állítható legyen, a jelenlegi Steinberg UR22-vel ez megoldott, csak csapnivaló a fejhallgató kimenete sajnos...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#38346) Bodz válasza Agyzuzo (#38345) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ott nincs ilyen gond. A hátsó kimenetekhez 3 beállítás is van (fix, vari, off). Ha jól emlékszem mikor bedugsz fülest, akkor némítja viszont ezeket mindenféleképpen.

[ Szerkesztve ]

(#38347) Agyzuzo válasza Bodz (#38346) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Hmm, köszi. És ha az RCA kimenetet meg rákötöm egy külön füles erősítőre? Akkor elviekben egyszerre is szólhat a kettő, igaz?

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#38348) krichd1 válasza Agyzuzo (#38342) üzenetére


krichd1
addikt

Én régebben próbáltam a Saffire Pro 24-et, de engem nem fogott meg, kicsit agresszív, nyomulós karaktere volt, főleg a középmagasoknál, nekem nem tetszett.

Az aktív monitorok tényleg jobban szólnak általában szimmetrikus bemenetről, azt mindenképp érdemes lenne kipróbálnod.
Teac esetén egyszerre csak egy analóg kimenet használható emlékeim szerint, de ezt annyira nem próbálgattam.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#38349) Agyzuzo válasza krichd1 (#38348) üzenetére


Agyzuzo
addikt

"Én régebben próbáltam a Saffire Pro 24-et, de engem nem fogott meg, kicsit agresszív, nyomulós karaktere volt, főleg a középmagasoknál, nekem nem tetszett."

:K Igen, valahogy nekem se, én is így éreztem. Viszont a füles kimenete nem volt rossz. A Steinberg UR22 karaktere sokkal jobban tetszik (bár kicsit "nyers", de jó nagy tere van), viszont sajnos a fejhallgató része az kritikán aluli, zenehallgatásra tökéletesen alkalmatlan.

A szimmetrikus bemenet esetében ami nekem még fontos, hogy állítólag kevesebb zajt szed össze így az aktív hangfal, sajnos az enyém minden szirszart összeszed, ha idle-ben van a gép és úgy hallgatok zenét okés, de ha már letöltök akkor belenyikorog. :(

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#38350) h1mpi válasza Bodz (#38343) üzenetére


h1mpi
nagyúr

A Denon-Presenter2 esetében használjak jack elosztó kábelt, ha mindkettőt használni szeretném vagy az is megoldás, hogy az aktív hangszórókat a Presibe kötöm?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.