Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103151) stellaz válasza s4tch (#103149) üzenetére


stellaz
addikt

Az audio világában erre komplett iparág épült és kapni mindent hangzásjavító címszóval szartól a repülőig, kár volna pont őket kipécézni.

(#103152) bkercso válasza stellaz (#103151) üzenetére


bkercso
nagyúr

Meg ugye a legtöbbeknek a legolcsóbb kell, 20eFt-ért szeretnének tömegek DAC-ot; ebbe meg ez az üzletpolitika fér be. Ki kell jönnie a számoknak, ezért van ennyi vacak termék.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#103153) Digitalis válasza stellaz (#103151) üzenetére


Digitalis
senior tag

+1
Dicsérhetné is. Nem teszi. Ez az önnáló szakmai véleménye, nem a Topping-é. Legalább nem sumákol, mint oly sok mesemondó az audiophooliában. Van megalapozott véleménye, nem megírják neki. Ez a különbség.

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#103154) Ba cy lus válasza Digitalis (#103153) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ettől még az E50 érzékeny a tápellátásra. Sajnos.
A P50-et nem tudom véleményezni, azt nem próbáltam. De erős a gyanúm, hogy az is jobb, mint a telefontöltő.

[ Szerkesztve ]

(#103155) PuMbA válasza Ba cy lus (#103154) üzenetére


PuMbA
titán

YouTube-on is vannak fent vélemények és azokban is az E50 máshogy szól különböző tápokkal. Én csak a PC-m USB portját és az iFi iPower2-t néztem meg az E50-emmel és az iFi valamivel jobb. Amúgy van itthon iPhone töltőm is.

[ Szerkesztve ]

(#103156) -NoVa- válasza Ba cy lus (#103154) üzenetére


-NoVa-
őstag

A telefontöltő is jobb, mint a telefontöltő, avagy specifikáljuk már, ki mit tart telefontöltőnek.

Egy átlagos almás töltőben rendes 2A biztosíték, érintésvédelmi izék mellett elég sok szűrés is akad:

Meg ez is egy telefontöltő:

Szerintem nem az alsót emlegette a mérnökember, csak mindkettőt telefontöltőnek hívják.

(#103157) stellaz válasza -NoVa- (#103156) üzenetére


stellaz
addikt

Pedig talán pont Joy Ive is azt a iskolát követte, hogy valami akkor van kész, ha már nincs mit elvenni belőle :D

Na majd otthon rápróbálok én is, van egy Ipad, annak a töltőjét rádugom a zendacra, illetve előtte még a go blu-ra, mert az menet közben a power bankra dugva eléggé zajossá válik , persze nem is erre van tervezve, de tesztelni jó lesz.

(#103158) Ba cy lus válasza -NoVa- (#103156) üzenetére


Ba cy lus
őstag

The quality of those phone chargers are better than those LPS or higher priced audiophile SMPS.

Ezt írta a mérnök. Ez most akkor mit akar jelenteni?

[ Szerkesztve ]

(#103159) s4tch válasza Digitalis (#103153) üzenetére


s4tch
veterán

Én viszont a Toppingról és az asr-ről írtam. A mérnök véleményét nem kommentáltam.

(#103160) bkercso válasza Ba cy lus (#103158) üzenetére


bkercso
nagyúr

Amúgy szerintem a legjobb SMPS egy földelt darab lenne. A MeanWell igen jókat gyárt, és olcsóbbak egy lineárisnál. Pl.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#103161) Polllen válasza stellaz (#103157) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én ipad töltőt használok rpi3-hoz is, meg dac-hoz is, ha kell. Sok éve teszteltem, akkor jobb volt a random powerbank és random telefon töltőhöz képest. Valamelyik oldal még tesztelte is, h az Apple töltőinek mennyivel alacsonyabb a zaja, mint pl egy samunak terhelés alatt.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#103162) Digitalis válasza s4tch (#103159) üzenetére


Digitalis
senior tag

Én viszont meg nem Toppingról és az asr-ről írtam véleményt, hanem egy mérnök megállapításáról, amit nyilvánosan közölt egy szabad platformon. Kérdéseddel inkább fordulj az "önjelölt pápához" , Topping-hoz, ne tőlem kérdezd:)

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#103163) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

PC-hez asztali monitor kéne, 2.0. Minél megúszósabban. A jelenlegi Tascam vl-s3 bal oldali szélessávúja halálán van. Kár, mert nagyon szeretem a hangját a kicsi pénzes ligában. Nekem az is jó, ha valaki talál hozzá csere drivert - nekem nem sikerült.
Vagy legalább küldjetek el a passzoló topikba. Olyat se találtam...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#103164) SunMount3r válasza RetepNyaraB (#103163) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez a Topic nem jó?

(#103165) RetepNyaraB válasza SunMount3r (#103164) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Kössz! Rosszul kerestem, nem dobta fel.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#103166) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Az miért lehet a nyilvánvaló okokon - lejátszó hangerő beállítás - kívül, hogy pc-vel összekötve usb-n az E50-et az hangosabb jó 1.5-2 dB-lel, mint a wiim pro koax kimenetéről? (A wiim pro-ban is fixre van állítva a hangerő, meg a DAC-ban is, csak az erősítőn állítok hangerőt.) Akár asio, akár wasapi volt a kimenet a pc-s lejátszóprogiban.

[ Szerkesztve ]

(#103167) s4tch válasza Ba cy lus (#103166) üzenetére


s4tch
veterán

Hogy jött ki az a 1.5-2dB?

A két forrás jelszintje lehet más, ha valamelyik (vagy mindkettő) nem bitperfect. De ha ugyanaz a track bitperfect módon jön ki mindkettőből, akkor elvileg nem lehet különbség a digitális adat jelszintjében. (Hangminőség lehet más, a digitális forrásnak is van jittere, zajszintje.) Persze ha bármilyen eq (akár parametrikus, akár grafikus) be volt kapcsolva a wiimen, akkor az egy lehetséges magyarázat.

Dacon belül elvileg nem szabadna, hogy eltérjen a jelszint a két bemeneten, ha ugyanazt a kimenetet használjuk, hiába külön egység az usb és a spdif vevő. Majd @bkercso kijavít, ha tévedek.

(#103168) Ba cy lus válasza s4tch (#103167) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Úgy, hogy kb. annyival kellett feljebb/lejjebb állítani az erősítőn, hogy fülre azonos hangosnak halljam. Viszont Raspberry Pi4 usb kimenettel nincs ez.

(#103169) s4tch válasza Ba cy lus (#103168) üzenetére


s4tch
veterán

Akkor - ennyi infó alapján - a pc nem bitperfect.

(#103170) btraven válasza Ba cy lus (#103166) üzenetére


btraven
őstag

A lejátszó program is tudja állítani a hangerőt a DAC-on (nem a programban), hiába a DAC-ban fix. Nem a lejátszó hangerő gombjára gondolok, mert az max-ra volt állítva. Nekem az UAPP->Loxjie D10 volt sokkal halkabb elsőre. Aztán találtam valami plusz beállítást a programban.

(#103171) btraven válasza s4tch (#103169) üzenetére


btraven
őstag

UAPP-t pár hetente update-lik. Ki tudja mit hogyan izél el a programozó úr éppen.
Egyszer nekem bitperfecten lejátszott egy 24bit/192kHz fájlt a 4xTDA1387 DAC-on. Ami max csak 16 bit/44.1k-t tud. Csodálkoztam is, de aztán kijavították.

(#103172) Ba cy lus válasza btraven (#103170) üzenetére


Ba cy lus
őstag

DAC módban használom az E50-et, PC-re kötve is így volt. Azért Raspberry Pi-vel kipróbáltam, hogy van-e olyan beállítás, hogy Moode-ban állítva a hangerőt az a DAC előerősítőjén állítja és fordítva, nem találtam ilyet.

(#103173) btraven válasza Ba cy lus (#103172) üzenetére


btraven
őstag

Hardware volume control az UAPP-ben.
Moode az MPD volume control-t használ (?) Ezek a linuxos dolgok általában MPD-t használnak a háttérben.
Annál is van hasonló hardware volume, itt beszélnek róla: [link]

[ Szerkesztve ]

(#103174) s4tch válasza btraven (#103173) üzenetére


s4tch
veterán

Igen, a moode is mpd alapú.

Mondjuk engem jobban mozgatna, hogy a pc miért hangosabb, mint a streamer és a pi. Ott valami nem kerek.

(#103175) Ba cy lus válasza btraven (#103173) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Az lenne, ha lenne, de nincs. :)

Hogy PC-ről miért hangosabb? Igazából csak foobarral próbáltam, más lejátszóval nem. A cél az volt, hogy Raspberry Pi telepítés nélkül csekkoljam az USB bemenet működését, végül csak fel kellett telepíteni azt is. :D

(#103176) fericske válasza Ba cy lus (#103175) üzenetére


fericske
addikt

Esetleg a gain meg van tolva valamivel?...

(#103177) Ba cy lus válasza fericske (#103176) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Körbenézek majd jobban a foobar beállításai között, dehát igazából csak érdekesség, mert nem használom a pc-t minőségi zenehallgatáshoz. Ott a wiim pro, ott a Raspberry Pi, mindkettő piszok keveset fogyaszt és halálosan csendes, tehát még ha hangminőségre ott is lennék a pc-vel, akkor sem használnám erre. :N

[ Szerkesztve ]

(#103178) PuMbA válasza Ba cy lus (#103177) üzenetére


PuMbA
titán

Foobar-ban kapcsold ki a ReplayGain-t. Szerintem az lesz.

[ Szerkesztve ]

(#103179) s4tch válasza PuMbA (#103178) üzenetére


s4tch
veterán

Miután a zenék nagy része túlvezérelt, a replay gain általában halkítani szokott a muzsikákon. Persze nem tudjuk, milyen felvételről van épp szó; pl. ez kifejezetten halk, ezt a replay gain szerintem hangosabbá tenné.

(#103180) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Így 2023 végén melyik 100 rongy alatti hangkártyához adják a legjobb szoftveres bundle-t manapság?
Tudom hogy meglehetősen szubjektív a téma, de érdekelne hogy ki melyiket ajánlaná kizárólag ezen szempont alapján, és miért.
Ajándékba lesz, kezdő villanygitáros/énekes fiatal srácnak otthoni szórakozáshoz.

Azt meg csak úgy ideírom, hogy még mindig megvan a 7 éve vásárolt Audioprobe Spartan CUE-m is, a mai napig tökéletesen működik. Tudom, hogy ezek a mai interfészek szinte
2/3-ad annyi pénzből hozzák ugyanazt vagy még jobb feature setet (nekem is van már modernebb, jobb interfészem), meg jobb specifikációkat mint a Spartan (kivéve a fejes kimenet, abban még ma is a legjobbak között van ahogy látom a Julian Krause-féle táblázatokat), de a szívemhez nőtt, és még mindig rohadt jól néz ki. Nem igazán használom manapság, de még mindig kint van az asztalon.
Viszont én még az első batchből kaphattam anno, mert kíváncsiságból újra kinyitottam a dobozát így 7 év után, és nem volt hozzá semmilyen ajándék szoftver (megnéztem, 2016 elejétől volt Spartanokhoz n-Track 8, enyém 2014-es).

(#103181) bkercso válasza Fitzgerald (#103180) üzenetére


bkercso
nagyúr

Támogattad a SW-fejlesztést... :DDD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#103182) s4tch válasza Fitzgerald (#103180) üzenetére


s4tch
veterán

Nem könnyű feladvány. Focusrite-ok és Universal Audio interface-ek mellé is tisztességes pluginek járnak, illetve butított daw-t is kapsz. Talán ezt a két márkát lenne érdemes körbejárni. Pl. itt a Volt 2 studio pack, amiben a vas és a szoftver sem rossz; van belőle mikrofon és fejes nélküli csomag is, ha utóbbiakra nincs szükség.

Egyébként miután van rengeteg ingyenes illetve jó ár-érték arányú szoftver, amiket utólag is be lehet szerezni, nálam nem a szoftveres bundle lenne a döntési kritérium. Nem lehet rossz a Volt 2 sem, de ha csak a vasat nézzük, az Arturia Minifuse 2, Audient iD4, SSL2, Motu M2 (stb) is megfontolandó. Pl. ebben a zenekarban az egyik gitáros tudtommal SSL 2-vel vett fel otthon gitárokat, és úgy szólnak, mint az állat. (Lásd még pluginek, ő Neural DSP Soldanót használt. Most jön a black friday, a Neural DSP ilyenkor féláron szokta adni a plugineket. Egy Rabea a gitárszintivel bármire is jó.)

(#103183) Ba cy lus válasza PuMbA (#103178) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nem volt bekapcsolva, nem találtam semmit a foobar beállításokban, ami okozhatta. :N

(#103184) Fitzgerald válasza s4tch (#103182) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Köszi! UA Volt 276 volt számomra eddig a legszimpatikusabb featureök szempontjából, akkor ez el is dőlt szerintem (amúgy kb. pár hónapja szembesültem csak vele, hogy lehet kapni USB-s, belépőszintű Universal Audio interfészeket).
Hit Space-es Ádám is azt mondta ha jól emlékszem, hogy nem érdemes túlgondolni a dolgot, egészen tisztességes hangkártyák kaphatóak 60-100k között manapság, szóval gondoltam legyen 2 in 2 out, és döntsön a szoftver bundle.

[ Szerkesztve ]

(#103185) PuMbA válasza Fitzgerald (#103184) üzenetére


PuMbA
titán

"egészen tisztességes hangkártyák kaphatóak 60-100k között manapság"

De nem az audio interfészeknél, mert azoknál az ADC a fókusz :D Focusrite-tal jól besz*ptam, mert atom gyenge DAC-ja van, hiába van a HitSpace-es YouTube videóban megemlítve, hogy jó. Hát egy kalap szamócát nem ér.

[ Szerkesztve ]

(#103186) Fitzgerald válasza PuMbA (#103185) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Nem a fejes kimenetről beszélsz amúgy? Mert a tesztek alapján a Scarlett 2i2 3rd-ben a DAC teljesen okés, transzparens, ergo úgy szól, mint bár bármelyik jó standalone DAC bármikor? :D

(#103187) PuMbA válasza Fitzgerald (#103186) üzenetére


PuMbA
titán

Csak hangfalazok, szóval a hátsó TRS kimenetéről beszélek :) Nem transzparens, a magasai elég mosottak és dinamikában is gyenge. Én is azt hittem, hogy a tesztoldalak meg az audiosciencereview leírja, hogy elég jó az azt jelenti, hogy tényleg jó, de örülök, hogy megszabadultam tőle.

[ Szerkesztve ]

(#103188) PuMbA válasza PuMbA (#103187) üzenetére


PuMbA
titán

Úgy váltottam, hogy kíváncsi voltam, hogy miért sztárolják ennyire az SMSL, Topping DAC-okat. Valami csak lehet benne. Na mondom maximum visszaküldöm, ha nem lesz jobb. Végül ugye megtapasztaltam, hogy a Focusrite egy komolytalan kategória ezekhez a DAC-okhoz képest. 10-15 ezret érnek maximum, ha azt nézem, hogy hogy szólnak, nem 60 ezret. ADC biztos jó bennük, de ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#103189) s4tch válasza PuMbA (#103187) üzenetére


s4tch
veterán

A hangerőt a Focusrite-ról állítottad?

Nálam a Motu M2 teljesen vállalható dac-ként, a fejes erősítője az, aminél azért sok jobbat hallottam (interface-ek között ezzel együtt bőven elmegy). Viszont ha a hátsó kimenet jelszintjét leveszem, jön az általad is leírt jelenség.

(#103190) PuMbA válasza s4tch (#103189) üzenetére


PuMbA
titán

Igen. Mivel stúdió monitorjaim vannak, ezért kényelmetlen mindkettő hátuljához szaladgálni. Nem igen vettem észre különbséget még fél hangerőn se. Általában negyed körül hallgattam. Ha fél hangerőn se szól jól egy DAC, akkor megette a fene.

[ Szerkesztve ]

(#103191) kutyek válasza Fitzgerald (#103180) üzenetére


kutyek
senior tag

Én a gitáros topikban tenném fel a kérdést, további releváns szempontok is képbe kerülhetnek.

Amúgy nagyon nem mindegy, hogy tényleg lesz-e mikrofon is. Az újabb generációs olcsó (~100k HUF) modellezők már elég jók, tipikusan USB interfészként is üzemelnek, persze nem mikrofonnal. Másrészt ízlés dolga ugyan, de nagyon más a workflow, ha nem szükséges a PC gyakorláshoz...

Viszont a studio interfészek sw bundle-je lehet, hogy kevésbé izgi, ha nem kell DAW, ellenben vannak gitárra kihegyezett interfész + sw bundle-ök is (pl. IK Multimedia). Ha kell mikrofon is, akkor egy teljesértékű DAW valóban jól jön, a PreSonus pl. a nem belépő interfészekhez ad ilyet (Studio One Artist), nekem nagyon jó tapasztalatom van ezzel.

(#103192) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Na, ma a füles erősítőmhöz is megérkezett a 3x2,5mm2-es, árnyékolt CRYO-156 tápkábelem - így már egész komoly kollekciót rugdosok az íróasztalom alatt.... :DDD

A Pawalle TP-80 persze ki lett belezve, és rendes, 2 körös közösmódusú + differenciális szűrő lett bele applikálva, természetesen DC-leválasztással. De hát ráértem... :))

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#103193) vrob71


vrob71
tag

Egy SMSL DL200 DAC+fejhallgató erösítövel szemezek. A hifigo-röl van tapasztalata valakinek?

(#103194) HELLAFLUSH válasza vrob71 (#103193) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Onnan még nem rendeltem, de van máshol olcsóbban EU raktárról ami viszont megbízható. [link]

(#103195) Pocak89 válasza vrob71 (#103193) üzenetére


Pocak89
aktív tag

Többször rendeltem onnan teljesen jó bolt. Plusz költség nem jön rá.

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#103196) OPiiPO válasza Bogyó bá' (#103192) üzenetére


OPiiPO
addikt

Vazze, komolyan ezek az anakondák :D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#103197) Bogyó bá' válasza OPiiPO (#103196) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ugye, hogy szépek? Ismerősömnek leesett az álla mikor meglátta pl. ezt a gyönyörűséget: kicsit túlzásnak érezte ezt a tápkábelt ahhoz a tápegységhez, aminek egyetlen feladata hogy 5V-on 200 mA-t (tehát 1 wattot!) adjon a PC-be helyezett USB kártyának.... :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#103198) fehér_ember válasza OPiiPO (#103196) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ez is egy szempont; de a lényeg, hogy milyen változást hoz egy sima/normál tápkábelhez képest.

(#103199) Bogyó bá' válasza fehér_ember (#103198) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Minimálisat. A hangszórós rendszeremen észlelek, a fejhallgatóson nem - nem elég jó a fülesem ehhez.... Egyébként Ali-ról rendelt, kvázi "filléres" cuccokról van szó. A teljes bekerülési költség (a Pawalle TP-80 tápszűrő + a 6 db OFC, végig árnyékolt vastag tápkábel + a szűrő átépítése + a maréknyi ferritgyűrűvel tartok) összesen 120k bekerülési költségnél. Az analóg rádiótunernél bazi nagy a javulás (a hallgathatatlan f*stól az egész nap élvezhetőig jutottam el), a PC-s rendszeren csekély, de jól észrevehető. Hangszóróval hallgatva.

Nálam félelmetesen rossz a 100 éves parasztház elektromos rendszere, és maga a HiFi cucc "számítógépes környezetben" van - ez a munkahelyem, brutál sok kapcsolóüzemű táppal - ami ugyanazon konnektorról mennek a HiFi-vel. Mivel csak ez az egy van a szobámban. A számítógépes holmik (a munkaeszközeim- távmunkában melózok) rendelkeznek saját DIY tápszűréssel, hogy minél kevésbé szemeteljenek kifelé.

Lehet másnál nem hozna ennyit. Ennyi pénzt tudtam / voltam hajlandó a zavarszűrésre áldozni, eddig nem bántam meg. Ha inkább egy drágább DAC-ot / erősítőt vennék / építenék, de maradna a rossz áramellátás, tuti nem volnék előrébb hangminőségben.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#103200) RetepNyaraB válasza Bogyó bá' (#103199) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Én semmi difit nem hallottam a fancy dizájn AT tépmadztaggal, cserébe olyan laza a csatija, hogy simán kirúgom az asztal alatt az elosztóból és az elég bosszantó.
A tápszűrős kínai elosztó viszont egyértelmű tévedés; a magasban préselős, szűk, mint egy rossz, olcsó fonott hangfalkábel, csak kevésbé.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.