Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103451) Sword válasza RetepNyaraB (#103450) üzenetére


Sword
őstag

Én úgy tudom már jóideje használják a dolgozók, készen van.
A bibi a több pénzen van, amikor először be akarták vezetni, akkor jött ki az Apple Music az alapáras lossless-el, egyszerűen a normál előfizetési díjért x-től lossless-t adtak. Úgy tudom ettől borultak be....
Tidal is bontotta a Hifit normál lossless-re és Masterre, a normál lossless-t adják alap áron vagy közel hozzá. Spoti meg hisztizik 2 éve, hogy most akkor adjuk ingyen? :O
Nem fogják, az árak solo-ra már ki is szivároktak egyébként. Familyre még nem ismert.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#103452) Bogyó bá' válasza SunMount3r (#103449) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A vinyl-t sose szerettem igazán: viszont a mesterszalagjuk az érdekelne..... :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#103453) lapalapa válasza Bogyó bá' (#103448) üzenetére


lapalapa
senior tag

Érdekes amit írtok. Összehasonlítási alapom ugyan nincs, az ingyenes Spoty-n kívül, telefonról, ami nem üti meg a mértéket semmilyen szempontból, de nálam a Tidal nagyon jól szól dapról meg a felpimpelt node-ról. Lehet hogy a telefonos meg a windowsos kliens nem olyan jó, nem tudom. (Meg kéne próbálni, de ott a telefon meg a win lesz a legszűkebb keresztmetszet szerintem.)
Dapról, noderól minden infó átjön érzésre, szép nagy és pontos tér, tiszta, természetes hang, nincs digitális íz, ha a master jó. Ha nem jó, akkor is érezhető, hogy nem a tidalon múlik.
A felbontás meg tök mindegy csak min cd (high) legyen, nem ezen múlik a hang, csakis a masteren.
Ja és a dacom nem tud mqa-t, a node-ét meg nem használom.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#103454) lapalapa válasza RetepNyaraB (#103437) üzenetére


lapalapa
senior tag

Adj időt magadnak, hallgasd pár órát a legjobb konfiggal. Valószínű rá fogsz jönni hogy kevésbé fárasztó, kevesebb zavaró tényező lesz a hangban, jobban élvezed, de ehhez idő kell. (Mondtam, ezen a ponton lenne érdemes rápróbálni a wtfplay-re, elég erős lenne a "hatás".)
Aztán vedd ki a cuccokat (downgrade) és hallgasd meg úgy, valószínű hallani fogod a visszalépést (ezt hallgattam eddig, ne má?!).
Ha meg úgy döntesz, hogy ez mégsem kell, akkor se add el szerintem, ezek a hangzásjavítók később is jól jöhetnek, (ha csak nem kenyérre kell persze).

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#103455) SunMount3r válasza lapalapa (#103454) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha lenne ennek a wtfplay-nek valami web-es GUI-ja, akkor rápróbálnék egy másik gépen, de gondolom mivel a LAN-t sem látja, így esélytelen, pedig ezt az egyet legalább még belerakhatnák. Egy külön PC-t egy külön monitorral fenntartani és folyton oda rohangálni hozzá meg macerás.

[ Szerkesztve ]

(#103456) lapalapa válasza SunMount3r (#103455) üzenetére


lapalapa
senior tag

Ez így van, macerás. Viszont a cél a lehetőségekhez képest kompromisszum mentes hang előállítása volt pc-n, és ebbe a hálózat kezelés és hálózati kártya használat mint az egyik legkomolyabb hang pusztító hw elem nem fért bele. Ez a prg csak arra képes, hogy minimális interaktivitással a streamet kiküldje usbre, az ehhez feltétlen szükséges hardware-t használva. (Csak a letiltott hw a jó hw, hang szempontjából.)
Tehát az általános célú pc-t visszabutítja végtelenül primitív lejátszóvá. Viszont a hangja az teljesen másik szint a többi pc-s (csilivili) playerhez képest.
Tehát kell egy dedikált gép erre, meg helyben tárolt zene.
A másik hasonló prg a bughead, az sem tud hálózat kezelést, viszont windowson fut, és "végtelen" hw igénye van. Ott lenyomod a play-t és vársz 5-10 percet, közben kint felbőg a villanyóra és izzik a gép, aztán kezd el zenélni, viszont a hangja az csúcs.
Az van, hogy pc-n a zene lejátszás, ha kényelmes, akkor elég kompromisszumos hangot eredményez, ha szintet akarunk lépni, akkor ilyen kényelmetlen megoldásokba kell bonyolódni, vagy egyéb forrás után kell nézni.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#103457) SunMount3r válasza lapalapa (#103456) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És ennek a wtf-nek nem elég egy N100-as procis gép pl.? Azt még ilyen Mini-PC módon, valami olcsóbb Tablet méretű kijelzővel (bár azok is aranyáron vannak pl. az Ali-n), meg egy USB-s távirányítóval el tudnám képzelni. Csak kicsit irreálisan hangzik, hogy valaki egy i3-as, full Desktop PC-t pörget, külön monitorral csak a zenehallgatás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#103458) Bogyó bá' válasza SunMount3r (#103457) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én is agyaltam ilyesmin, de elvetettem - a következő projektem (ha lez rá pénzem) egy jobb Raspberry PI alapú lejátszó lehet, bár ha abból is audiofil minőséget szeretne az ember, az is egy komolyabb pénzköltés lesz... :Y

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#103459) lapalapa válasza SunMount3r (#103457) üzenetére


lapalapa
senior tag

Bőven elég, nem kell semmi.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#103460) lapalapa válasza Bogyó bá' (#103458) üzenetére


lapalapa
senior tag

Plussz ott még meg kell küzdeni a sw-rel is, meg ha tényleg jót akarsz, akkor az árban egy nem gyenge streamerrel vetekszik szerintem.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#103461) SunMount3r válasza Bogyó bá' (#103458) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

RPi3B+ van Volumio-val és egy ilyen "belépő" I2S DAC-al, saját tervezésű nyomtatott házban (az is szép hosszú történet, hogyan találsz amúgy ezekhez a DAC-okhoz megfelelő házat). Szerintem elég jól hangja van, bár komolyabb hangfalakon még nem volt kipróbálva. Pi4-től hálistennek az I2S DAC korlátozást el lehet felejteni (abban a mai napig az Allo cuccai a toppok és hát nem éppen olcsók, főleg ha hozzá veszed, hogy milyen szédítő árú saját tápokat ajánlanak hozzá a "optimális" hangzásért) és mehet bármilyen USB-s cucc is rá. (A Pi3-nak volt valami fenebaja az USB portokkal, ami miatt a mai napig nem tartják olyan jó megoldásnak az USB-s DAC-okat hozzá.)

[ Szerkesztve ]

(#103462) Gijon válasza Bogyó bá' (#103458) üzenetére


Gijon
senior tag

[link] Ő a te embered :) , érdemes megnézni több videóját. Ár-értékben nagyon jó dolgokat épít természetesen szerintem.

(#103463) nLali válasza Bogyó bá' (#103458) üzenetére


nLali
senior tag

Itt van választék Pi-s cuccokból : [link]
Van hozzá jóféle táp 100 euróért is :) : [link]
Nálam volt Pi kipróbálásra, de nem győzőtt meg. Elveszett a kényelem, hogy egy PC-t használok, egy OS-el, egy monitorral.
A hang alapból szerintem ugyan olyan volt, mint PC-vel. Ha a Pi mellett döntöttem volna ( de a kényelmi dolgok miatt kizárt ), akkor azon is gondoskodni kéne egy valamire való usb kimenetről és tápról. Vagy Dac modulról és tápról.
Nálam a mérleg a pc felé billen.
Most egy ilyen [link] usb bővítőbe van kötve a dac. Elvileg Sata csatlakozón kapja a tápot. Én az 5v és 12v ágra is tettem szűrést és megérte.
Meg az oszcillátor csere még kicsit várat magára, mert véletlenül nem jó típust rendeltem.
Szépen rendbe lehet tenni a pc usb kimenetet.

Eladó Sundara : https://hardverapro.hu/apro/hifiman_sundara_closed_back_elado/hsz_1-50.html

(#103464) Bogyó bá' válasza nLali (#103463) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én is ettől tartok (mármint hogy semmivel nem hoz többet hangminőségben mint a jelenlegi PC-s cuccom) Spotify-jal, Tidal-lal. A PC-re meg már sokat fordítottam (USB kártya, lineáris tápok, kínai, de nagyon jó DAC, stb.), és még most is jön pár apróság (lineáris tápokat kap a kábelmodem és a router is, illetve "audiofil" LAN-kábeleket.) A PC meg úgyis egész nap kell menjen (ez a munkaeszközöm is egyben), szóval az áramfogyasztáson sem spórolnék vele.... Csak egy kósza gondolat volt, mert tulajdonképpen elégedett vagyok a cuccaim hangjával - csak néha unatkozom, és már nincs mit építsek.... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#103465) Sword válasza nLali (#103463) üzenetére


Sword
őstag

Hú, ez a PCI-E bővítő zseniális, örökké USB szűkében vagyok, eszembe sem jutott így bővíteni :D

Hogy szűrted az 5V és 12V ágat?

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#103466) nLali válasza Sword (#103465) üzenetére


nLali
senior tag

Egyelőre csak ilyennel. [link]
Vettem néhány darabot hátha jó lesz valahova. Kettő az usb kártyához elment. Szerintem jó. Nem akarok súlyos kijelentéseket tenni, de a tér érzetnek jót tett.

Eladó Sundara : https://hardverapro.hu/apro/hifiman_sundara_closed_back_elado/hsz_1-50.html

(#103467) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Írtátok itt az Apple töltőket, hogy mennyivel jobbak zenélős cuccok tápolására is, mint akár más nevesebb gyártók töltői. Kérdezném, hogy pl. ebből a felhozatalból melyik érné meg már ilyen szempontból? Pl. itt ez a legolcsóbb :D is?

(#103468) Ear001 válasza SunMount3r (#103467) üzenetére


Ear001
addikt

Miért lenne ezek közül bármelyik is jobb, mint a többi hasonló?

(#103469) SunMount3r válasza Ear001 (#103468) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Egy, kettő. De én is csak kérdezem... :F

(#103470) RetepNyaraB válasza SunMount3r (#103469) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Egy modern gyorstöltő biztos sok alkatrészből áll, de az is egészen biztos, hogy semmilyen preferenciaként nem szerepel benne az audio célú felhasználás, bármennyire tetszik egy mérnöknek a felépítése :U
Ha szerepelne, rögvest egy nullát írnának az árához és vernék a mellüket, hogy ettől fog az aac úgy szólni, mint egy Revox orsós :))

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#103471) SunMount3r válasza RetepNyaraB (#103470) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Egyelőre csak USB-s hangszórók tápolására kellene. Amin most lóg az egy ultra olcsó random Hama töltő. Gondoltam, hogy egy jobb töltő valamit tán csak hozna a hangminőségen, vagy a zajosság szűrésében, vagy tudom is én. :D

(#103472) lapalapa válasza SunMount3r (#103471) üzenetére


lapalapa
senior tag

Kérj valakitől kölcsön és próbáld ki..

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#103473) Polllen válasza SunMount3r (#103467) üzenetére


Polllen
nagyúr

Teljesítményben kicsit lőj az igény fölé és úgy válassz.

Anno amúgy ezt a tesztet néztem meg, rég volt. :DDD

[link]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#103474) Ba cy lus válasza RetepNyaraB (#103470) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ettől függetlenül azért láttam már olyat, hogy az audio célra gyártott (és árazott) ifi ipowert verte a nem specifikusan ilyen célra gyártott Meanwell kapcsoló üzemű táp. :)

(#103475) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Esetleg van valahol olyan lehetőség akár fizetnék is Egy bakelitről egy számot szeretnék digitalizálni 24bites felbontásban? Sajnos a neten nem elérhető köszi! :R

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#103476) RetepNyaraB válasza Ba cy lus (#103474) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Simán előfordulhat.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#103477) stellaz válasza Ba cy lus (#103474) üzenetére


stellaz
addikt

Típust tudsz?

(#103478) Ba cy lus válasza stellaz (#103477) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Itt volt mérve: [link] (a konkrét típust nem írták)

(#103479) stellaz válasza Ba cy lus (#103478) üzenetére


stellaz
addikt

Köszi

(#103480) PuMbA válasza Ba cy lus (#103478) üzenetére


PuMbA
titán

Kár, hogy régebbi teszt. Nekem iPower 2 van.

[ Szerkesztve ]

(#103481) Ba cy lus válasza PuMbA (#103480) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Az igazán nagy baj nekem az, hogy noha nem vallom az ASR hitvallását a hifiről, de azt el kell ismerni, hogy azokkal a mérésekkel, amit megcsinálnak, hiánypótlóak.

(#103482) Ear001 válasza Ba cy lus (#103481) üzenetére


Ear001
addikt

Már miért is? :DD

(#103483) Ba cy lus válasza Ear001 (#103482) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Mert sok mindenről egyáltalán nincs semmi.

[ Szerkesztve ]

(#103484) CyberFriend válasza zoltanz (#103475) üzenetére


CyberFriend
tag

Hirtelen ezt találtam: https://www.emlek-pont.hu/index.html

(#103485) stellaz válasza SunMount3r (#103455) üzenetére


stellaz
addikt

én feltettem laptopra, mellette meg volt a referencia pc, de én bizony semmi különbséget nem hallottam közöttük

Szerintem a win11 jobb lett, mint a win10, hang szempontból.

(#103486) lapalapa válasza stellaz (#103485) üzenetére


lapalapa
senior tag

Némi usb reclock, meg zajszűrés, és ha a lánc többi tagja engedi, akkor lesz különbség.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#103487) Sword


Sword
őstag

Lehet csak nekem volt új, de a FiiO kihozta az 50 cm-es USB C-s OTG kábeleit:

FiiO LT-LT4 USB-C - Lightning kábel 0.5m 6 490 Ft
FiiO LT-TC4 USB-C - USB-C kábel 0.5m 3 990 Ft

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#103488) -NoVa- válasza Sword (#103487) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ugyan nem az az árkategória, de azért nézz rá a DDHiFi rendesen elkülönített, és külön-külön árnyékol adat - táp kábeleire.
DD ddHiFi MFi09S Lightning to USB C OTG Data Cable — HiFiGo
DD ddHiFi All-New Upgraded TC09S USB-C to USB-C OTG Data Cable — HiFiGo

50 centis TC09s-em van, hallhatóan pontosabb, definiáltabb teret okoz egy ilyen apró változás is minden extra bekötött szűrő nélkül egy tetszőleges normál USB draúthoz képest.

(#103489) Sword válasza -NoVa- (#103488) üzenetére


Sword
őstag

Nem tudom a FiiO milyen minőségben gyártja, próbáltad őket már? Vagy valami máshoz viszonyítottad az eltérést?

Egyébként nem gondoltam túl, csak cickányfarok helyett akartam valamit, amit adnak a dongle-hez :D

Mindenesetre köszi, elteszem az infót, kellhet még később.

PS: a képeket honnan lövöd? :) Mindenhez van egy tök jó képed amit csatolsz :D

[ Szerkesztve ]

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#103490) RetepNyaraB válasza Sword (#103489) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Beteges fotós :))
A FiiO marketingje már 10 éve is elsőrangú volt, mikor még csilivili dzsunka cuccokat árultak. Azóta persze kikupálódott valamelyest, nade azért a bullshit marketing az megmaradt. Amit NoVa ajánl, azt meg kipróbálta (nálam is volt, meg még pár fórumtársnál).
De a lényeghez: biztos nincs baj a fiio madzagokkal, ennyi pénzért meg pláne. Működni fog.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#103491) -NoVa- válasza Sword (#103489) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem fix minőség, több beszállítóval gyártatnak. A csatlakozóikat szeretem nagyon, a rövid, hamar kanyarodó L formátum mindig bejön. Aztán az anyaghasználat már egyéni preferencia, az L17 line kábelüket rendszeresen használom.

A FiiO LT-TC04 "szimplán" fonott, szövetburkolatú, hagyományos felépítésű drót. Igényesen néz ki, semmi extra, pont, mint az ifi gyári sárga kábelei.

(#103492) Sword válasza RetepNyaraB (#103490) üzenetére


Sword
őstag

Igen, 3-6000 Ft-ért 27% áfával stb. ... Annyi az elvárásom, hogy működjön :D
Van pár FiiO cuccom, nekem régiek nem voltak. Az újakkal elégedett vagyok, ár/ érték arányban, itthoni beszerzés mellett nagyon nagyon jók. És nagy előny volt, hogy szinte mindent kipróbáltam üzletben, mielőtt megvettem :)
Most nézem, hogy Alin drágább :DDD Hát ilyet :D

[ Szerkesztve ]

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#103493) Sword válasza -NoVa- (#103491) üzenetére


Sword
őstag

Ó, én már az 50 cm-nek is megörültem :D
Már a 20 cm-es verzió is mekkora szó volt 1-1.5 éve? Még vhol, talán FB-n meg is jegyeztem nekik,hogy kicsit hosszabb is jöhetne nyugodtan.
Ennyiért ez most remek lesz, elfér. Ha meg valami komolyabbhoz kell majd, visszapörgetek ide :)
Köszi!

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#103494) fericske válasza RetepNyaraB (#103490) üzenetére


fericske
addikt

Jó cuccokat csináltak azok 10 éve is, árukért.
E10, e17, e18 stb. mind jók voltak.

(#103495) Sword


Sword
őstag

Nem DAC, csak kábel átalakító, de hátha erre is van jobb ötletetek, mint a gyári Apple.

lightning -> jack anyuci 3.5mm érdekelne

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#103496) labeda válasza -NoVa- (#103488) üzenetére


labeda
aktív tag

Ez itthon is kapható, a Muzix-nál: [link] Használom, elégedett vagyok vele. :)

(#103497) RetepNyaraB válasza fericske (#103494) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Inkább az itthoni beszerzés volt az előny, mint a minőség. Persze kis pénz, kis foci.
E9k, e17k sztem elsők között volt nekem itthon. Szép fémdoboz, meg kijelző, de belül kis kínai kaki. Jó, jó, de asztalná' méghálná' ahogy az egyszeri prímás megjegyezte a koncerthegedűsre. Egy musiland 02 már körberöhögte őket, csak hát a beszerzés.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#103498) Ear001 válasza RetepNyaraB (#103497) üzenetére


Ear001
addikt

Nem Jehudi Menuhin volt az a koncerthegedűs? Nekem így rémlik a sztori, mindez a Mátyás Pincében. :)

(#103499) RetepNyaraB válasza Ear001 (#103498) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Azaz, a részletek már elhomályosultak :R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#103500) woldy


woldy
csendes tag

Sziasztok!

Dac vásárlásban szeretnék segítséget kérni (upgrade).
Amim adott:
- Hifiman He400i 2020
- MicroFluentAmp

100-120e, ig mennék el, semleges hangzást keresnék.
Legtöbbször tidalról hallgatok zenét.

Előre is köszi, :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.