Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102501) liszi70 válasza lapalapa (#102490) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Azér szemet könnyebb becsapni mint fület, nem?"

Nem hiszem. És: "valószínűleg teljesen mást gondolnak erről az audiophilek és a videophilek is." :D

#102493 Mathiask
:R

[ Szerkesztve ]

(#102502) Bogyó bá' válasza bitrograde (#102492) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én meg éppen egy használt PaulPang V2-őt szereztem Ausztriából - szállítással együtt 20 ezer Rossz Magyar Forintért. Egy külső, analóg, igen pöpec táp látja el árammal (egy Studer900) és teljesen meg vagyok vele elégedve. (A táp jóval többe került... ...de azt még a kis Fxaudio X-6 DAC-hoz vettem anno, szóval amúgy nem használtam semmire sem). :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#102503) liszi70 válasza stellaz (#102491) üzenetére


liszi70
nagyúr

"A vakteszt téma mindig olyan esetben jön fel, amikor valaki tutira megmondja ~10 másodperc után, hogy hatalmas a változás olyan eszközök esetében, mint pl. kábel, szűrő, lejátszó program, stb. Na most ezt a ~10 másodpercet azért illene vakteszten is felismerni, mert erre nem lehet válasz, hogy hosszabb távon derül csak ki, meg nincs feltérképezve a hallásunk, stb..."

+++1 Te valami látnok vagy? Mert ez válasz bitrograde könyves példájára is, pedig te előbb írtad. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#102504) bitrograde válasza liszi70 (#102503) üzenetére


bitrograde
senior tag

Szerintwm olvassátok el ismét, amit írtam, meg Tulku hosszabb hozzászólását.
Over and out. :W

(#102505) lapalapa válasza -NoVa- (#102500) üzenetére


lapalapa
senior tag

Jeeee, várjuk!

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#102506) RetepNyaraB válasza fericske (#102498) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A cél az út maga :))

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#102507) Bogyó bá' válasza RetepNyaraB (#102506) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

"Ott vagyunk már?" :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#102508) liszi70 válasza bitrograde (#102504) üzenetére


liszi70
nagyúr

Tökéletesen érthető volt elsőre is Tulku és a te hozzászólásod is. De másodjára elolvasva is indokoltnak érzem stellaz posztját. Részben azért, mert ahhoz is kapcsolódik amit te írtál, részben azért, mert nem csak ahhoz kapcsolódik, amit ti írtatok.

[ Szerkesztve ]

(#102509) Tulku válasza RetepNyaraB (#102506) üzenetére


Tulku
veterán

És hogy elfelejtették már kínai embertársaink a Tao Te King-et...

(#102510) Ear001 válasza Tulku (#102509) üzenetére


Ear001
addikt

Hát én itt inkább Vörös Könyvecske lobogtatást látok.

"Az ilyen magatartás annyit jelent, mint az igazságot a tények alapján keresni. "Tényeknek" nevezzük mindazokat a dolgokat, amelyek objektíven léteznek, "igazságnak" nevezzük az objektíven létező dolgok belső összefüggéseit, vagyis törvényszerűségeit, "keresésen" pedig tanulmányozást értünk. Az országon, tartományon, megyén, kerületen belül és kívül fennálló tényleges helyzetből kiindulva kell leszűrnünk a bennrejlő és nem kiagyalt törvényszerűségeket, vagyis meg kell találnunk a körülöttünk végbemenő események belső összefüggéseit, és ezeket cselekvésünk útmutatójának kell tekintenünk. Ennek érdekében nem a szubjektív képzeletre, nem a pillanatnyi lelkesedésre, vagy a könyvek holt írásjeleire, hanem az objektíven létező tényekre kell támaszkodnunk, részletekbe menően el kell sajátítanunk az anyagot, és abból helyes következtetéseket kell levonnunk."

[ Szerkesztve ]

(#102511) bkercso válasza SunMount3r (#102475) üzenetére


bkercso
nagyúr

Igen. :K Igényes megvalósításnak néz ki, diszkrét Driscoll órával.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#102512) RetepNyaraB válasza bkercso (#102511) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A táp részt nem értem. Van rajta egy molex csati; abból hogy lesz külső táp? Értem, hogy ez audio PC alkatrész, de akkor sehogy?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#102513) Bogyó bá' válasza RetepNyaraB (#102512) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A molexre lehet rádugni a külső tápot a PC-táp dugója helyett. Nálam is így van megoldva.

Ja, a külső tápot a PC bekapcsolása előtt kell elindítani, különben nem működik a kártya.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#102514) RetepNyaraB válasza Bogyó bá' (#102513) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Eh én ahhoz nem értek, hogy drótokat forrasztgassak. Miért nem lehet egy szabványos csatit ráhegeszteni egy ilyenre pluszban (költői kérdés)?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#102515) Ear001 válasza RetepNyaraB (#102514) üzenetére


Ear001
addikt

A molex csatinál kevés szabványosabb van egy PC-ben. Az ilyen kártyák tudnak a PC tápjáról is menni, meg külső tápról is, ez a lényegük.

(#102516) RetepNyaraB válasza Ear001 (#102515) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

_külső.táp_
Mit nem lehet ezen érteni? Veszek egy dedikált audijófül kártyát, hogy meglássam jobb lesz-e számomra bármi, majd rádugom a nemaudijó pc nemaudijófül belső tápjára, annak van értelme (mármint nem irónia, valós kérdés)?

De tegyük fel nekiállok forrasztgatni (nem). Akkor az "opcionális" 12V clock ág az micsoda?

Vagy, sokkal egyszerűbben: létezik olyan tápzsinór, mely egyfelől valami szabványos tápkijárat (usb, vagy a lukas közepű ceruza, franctuggya a nevét) és másfelől molexben végződik?

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#102517) Ear001 válasza RetepNyaraB (#102516) üzenetére


Ear001
addikt

Ezek a kártyák a szokásos kapcsolóüzemű pc tápról is jobb USB hangot tudnak produkálni, mint egy normál alaplapi kijárat, köszönhetően a jobb órajel generátornak, szűrésnek, pufferelésnek, stb. Ez az alapkövetelmény.

Aztán a PC-be is kerülhetlineáris táp, a legtöbb audio pc ilyen, de ott is a tápfeszültségek, csatik normál pc-ben megszokottak.

A legtöbb külső táp csatija elég szabadon konfigurálható a rendelésnél, szerintem megoldható a Molexben végződés is.

(#102518) Bogyó bá' válasza RetepNyaraB (#102516) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

[link]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#102519) bkercso válasza RetepNyaraB (#102516) üzenetére


bkercso
nagyúr

Kácsa is biztos tud neked kábel készíteni.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#102520) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Köszi mindenkinek!
Írtam paciéknak, a kérdéseimmel együtt. Hátha kipróbálhatom vételi szándékom fejében 🤷

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#102521) exciplite


exciplite
csendes tag

Két zenét szerető ember tapasztalása Tidal vs Qobuz
Tegnap kedves barátommal összeröffentünk egy kis beszélgetésre/hifizésre, és vittem hozzá a streamer-emet, mert kiváncsi volt milyen is ez a dolog. Az ő láncának az eleje egy Tidal PC-n -> USB -> DAC..., emellé bekötöttük az én streamer-emet coax-on.
Az első pár percben kizártuk az USB forrást PC-ről, hallható volt a különbség. Elkezdtünk Tidal "FLAC" és Qobuz számokat összehasonlítani, ha volt MQA akkor azt is, de a teszt fő célja a Tidal Flac vs Qobuz FLAC volt elsősorban. Mindketten azt tapasztaltuk, hogy a Qobuz jobban tetszik (nem is kicsit), a Tidal fátyolosnak tűnt, jobb szót nem találok, sem a tér, se a pozicionálás nem volt egy ligában. Sajnos a Tidal FLAC egyenlőre nem váltotta be a hozzá fűzött reményemet, így marad a Qobuz, annyira nagy a szakadék a kettő között. Fontos megjegyezni, ez a mi rendszereinken tapasztaltak megosztása, másnál más lehet.
Jó zenehallgatást!

(#102522) stellaz válasza exciplite (#102521) üzenetére


stellaz
addikt

Kipróbálnám, de Itthonról nem elérhető és a VPN-t is kiszúrta, úgy sem engedi nekem.
Van rá egyéb megoldás?

(#102523) F-ECT$ válasza stellaz (#102522) üzenetére


F-ECT$
titán

Költözni kell sajnos ;)

Dive ever, work never.

(#102524) nobela válasza exciplite (#102521) üzenetére


nobela
senior tag

Qobuz-t nagyon várom, kb mindenkinek ugyanez a tapasztalata...

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#102525) exciplite válasza stellaz (#102522) üzenetére


exciplite
csendes tag

Én UK-ba vpneztem be, úgy csináltam a reget. A probléma a bankkártya volt, mert a Revolutos nem felelt meg neki elsőre, így kellett egy UK bankkártya. Próba hónap lejárata előtt töröltem a hosszabbítást, majd lejárat után már hozzá tudtam adni a Revolut kártyámat.
Ami még nagyon szimpi, hogy a tesztidőszak első hetében kaptam hozzáférést egy migrálást segítő alkalmazáshoz amit a Qobuz biztosított.

[ Szerkesztve ]

(#102526) Gijon válasza nobela (#102524) üzenetére


Gijon
senior tag

Nem feltétlen ez a tapasztalat, csak részben.. pl.: 44/16 flac bitrátája magasabb volt a Tidal-nél, igaz csak pár bit volt a különbség. (Letöltött zene.. Tidal verzió még magasabb bitráta.) 96/24 vs. MQA magasabb volt a Quobuz bitrátája. Az sem mindegy, hogy melyik kiadást szerzik be a szolgáltatók, mert lehet, és sokszor van is különbség a kiadások között. Én ég és föld különbséget nem hallottam a két szolgáltató hangja között, ezért maradtam a Tidal vonalon pénzügyi okok miatt. Igaz nálam csak választéknak leledzik, mert a kedvenceket begyűjtöm jobb forrásból, ha elérhető. Ettől még másnak lehet más a véleménye, de mindenki a saját fülének higgyen.., nem kardoskodok egyik szolgáltató mellett sem.

(#102527) exciplite válasza Gijon (#102526) üzenetére


exciplite
csendes tag

Ez így van pontosan, mindenki a saját fülének higgyen. Per pill. két azonos vélemény van a birtokomban, ami nem nagy merítés a teljes hifis társadalomból.

(#102528) liszi70 válasza Gijon (#102526) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Az sem mindegy, hogy melyik kiadást szerzik be a szolgáltatók, mert lehet, és sokszor van is különbség a kiadások között."

Pontosan. És ez nem csak streaming szolgálatók összehasonlításánál probléma. Volt rá példa, hogy mp3-at és flac-et hasonlított össze valaki, leírta a sommás véleményét róla, utána derült ki, hogy tök más mastere volt mindkettőnek. :D

(#102529) jlaudio


jlaudio
tag

Van egy Samsung a54 amire az usb porton csatlakoztattam egy külső dac-ot egy Audioquest Dragonfly red-et amibe egy fülhaĺlgatót csatlakoztattam. Minden ok, megy szépen a teló is látja a hangerő panelnél, hogy a füles rá van csatlakoztatva, de amikor hívás érkezik a telóra akkor a teló hangszórója is bekapcsol és a fülesbe is max hangerőn szólal meg a csengőhang (maxra van állítva a csengetés hangereje) és ez igen kellemetlen mivel belesüketül az ember. Mit kellene és hol állítani, hogy ne szóljon a teló hangszórója és a fülesben pedig a beállított hangerőn szólaljon meg a csengőhang?
Már írtam a Samsungnak is de természetesen leráztak aval a dumával, hogy ez nem egy Samsung termék (mármint a dac) így ők nem tudnak ebben segíteni.
Amúgy imádom a szitakötőt, rengeteget hallgattam laptopról egy Meze 99-el és most szeretném a telóról is használni amíg sikerül kigyűjteni egy jobbacska DAPra a pénzt.

(#102530) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Srácok: vénségemre hülyültem meg, de teljesen.
Annyira unatkozom, hogy ebben a pillanatban rendeltem Ali-ról egy ilyen KIT-et, kísérletezősnek a DT-990-hez: [link] :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#102531) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.
A nas-on tárolt zenéimet a következőképpen szoktam hallgatni. Egy Beelink M18 Amlogic S905 kis box ( CoreELEC/Kodi ) van a hálózaton, mint lejátszó. Utána egy [FiiO BTA30 Pro ] DAC, és innen megy az erősítőbe az analóg jel.
Milyen kábellel kell az M18 at a fiio-val összekötni hogy a legjobb minőség leegyen ? USB/optika/koax ?
A fiio leírása szerint a koax lenne a legjobb ?
"A BTA30 Pro átalakítási képessége az alkalmazott bemenettől függ: koaxiális bemeneten 192 kHz/24 bit (DSD64), optikai bemeneten 96 kHz/24 bit, USB bemeneten pedig 48 kHz/16 bit minőségben működik az átalakítás."

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#102532) btraven válasza Bogyó bá' (#102530) üzenetére


btraven
őstag

Ezt én is sokat nézegettem, csak a dupla (+-) táp elvette a kedvemet.
Opamp cserélgetős erősítőnek kellett volna.

(#102533) F-ECT$ válasza rostiron (#102531) üzenetére


F-ECT$
titán

Igen.

Dive ever, work never.

(#102534) rostiron válasza F-ECT$ (#102533) üzenetére


rostiron
őstag

Mivel a kis box-on nincs koax kimenet, az optikát van értelme valahogy átalakítani ?
Mi lenne ilyenkor a legjobb megoldás ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#102535) Bogyó bá' válasza btraven (#102532) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Csak egy 2*18V-os, kb. 25-30W-os trafó kell hozzá, semmi más. Lehetőleg toroid.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#102536) fehér_ember válasza Bogyó bá' (#102530) üzenetére


fehér_ember
addikt

Aki ért hozzá az biztos el van vele. Aki meg nem, az nézegeti a használtpiacot, hogy mi az amit esetleg érdemes lenne levadászni/kipróbálni.

(#102537) bkercso válasza Bogyó bá' (#102530) üzenetére


bkercso
nagyúr

Annyiba kerül, mint a hangerőszabályzó - ha az eredeti volna. Biztosan eredeti benne minden alkatrész. :DDD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#102538) btraven válasza bkercso (#102537) üzenetére


btraven
őstag

17 ezerbe kerül a kit.
Ezt utálom az Alinál, elsőre úgy jön be hogy a teljes összeszereltet mutatja 4 ezerért, ami csak a NYÁK ára. Én meg megörülök hogy 4 ezerért csak heccből is kipróbálnám. :B

(#102539) Ear001 válasza bkercso (#102537) üzenetére


Ear001
addikt

Szépek azok a piros Audiophilista Cycakondik is!

(#102540) bkercso válasza Ear001 (#102539) üzenetére


bkercso
nagyúr

:D Vettem én is anno ilyen olcsó JLH KIT-et: nem szólt sehogy. (Mármint működött, de minek.)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#102541) Bogyó bá' válasza Ear001 (#102539) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Azokat a piros kínai MKP kondikat ne nézd le - nem szólnak rosszabbul, mint a drága (de egyébként tök alap) Mundorf M-cap. Potiból meg pontosan ugyanezt a kínai ALPS-ot használom mindenütt mostmár , és nem rosszak. Bírják a csöves cuccok hőjét is. Az Alps 22 állású fokozatkapcsolója viszont nem vált be, a melegtől elkezdtek sercegni, így mindet ilyen RK27-re cseréltem még a tavasszal. És ezek bírják a gyűrődést.

Amúgy azért próbálkozom ezzel az olcsó KIT-tel (amiben rengeteg alkatrész márkásra lesz cserélve, mert egy fióknyi van itthon belőlük), mert a 600 ohmos DT-990 fülessel nem nagyon vergődök zöldágra, nem szeretem hallgatni. Ezt a cuccost (mármint az eredetijét) viszont kimondottan a nagyohmos Beyerekhez tervezték anno, hátha nekem is beválik.

Van vagy 6-féle, elvileg jófajta OPA IC-m is, majd azokat is cserélgetni fogom benne.

Egyébként meg ha a poti árát, a NYÁK árát, a relét és a hűtőbordákat összeadod, akkor az összes többi ingyen van - 2 hetes, expressz szállítással együtt. És ez a dupla végtranyós, "feljavított" verzió, tehát később kisohmos füleshez is elég lehet.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#102542) Ear001 válasza Bogyó bá' (#102541) üzenetére


Ear001
addikt

A tök alap Mundorf kondi sok minden, de nem drága. Ez a piros kínai viszont az, mert a környezetemben 16-ből 7-et rögtön cserélni kellett.

Nem az derült ki, hogy az ALPS 22 állású kacsolója is kínai kamu?

(#102543) bkercso válasza Ear001 (#102542) üzenetére


bkercso
nagyúr

de

Bogyó bá' : Ez a sok vacak szórakozni jó, zenélésre nem igazán - szerintem.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#102544) pkaresz válasza bkercso (#102543) üzenetére


pkaresz
senior tag

:D Megírta mi történt Vele! :D
Ne bántsátok!
Bocsi Bogyó bá!! :R

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#102545) Bogyó bá' válasza bkercso (#102543) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

"... Ez a sok vacak szórakozni jó...." - Pont arra kell. :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#102546) bkercso válasza pkaresz (#102544) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hogy bántanám, amikor nekem elég hosszú volt e kínaizós az időszakom??! :R :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#102547) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.
Erről mi véleményetek ? [1] [2]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#102548) bkercso válasza rostiron (#102547) üzenetére


bkercso
nagyúr

Függ a forrástól is, meg az USB-vevő órájától is, vagyis nincs univerzális válasz, de általában az optika gyengébb a másik kettőnél.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#102549) s4tch válasza rostiron (#102547) üzenetére


s4tch
veterán

Mivel a boxon nincs sem coax, sem usb kimenet, ezért marad az optika. Egy jó minőségű ddc beiktatásával lehetne ezen segíteni, de akkor már azzal a lendülettel inkább vegyél egy Wiim Prót. Ezeket a boxokat nem zenélésre találták ki...

(#102550) rostiron válasza s4tch (#102549) üzenetére


rostiron
őstag

Usb kimenet az van. Az jobb az optikánál ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.