Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97151) vg válasza radi8tor (#97148) üzenetére


vg
addikt

Az előző előzetesben lévő ultragagyi zuhanyzós részletet látva egyáltalán nem várom.

(#97152) KaitouP válasza callmeakos (#97141) üzenetére


KaitouP
veterán

Érezd magad akkor extrán büszkének. :K

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#97153) ígyvanferi válasza spammer (#97133) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Bruce Lee, Johnny Depp és Jackie Chan (bár ez utóbbit nem értem, csak feltételezem).

(#97154) Pearce


Pearce
aktív tag

OKJA | Teaser [HD] | Netflix

(#97148) radi8tor

Jó kis 18+-os előzetes lesz.

(#97155) radi8tor válasza callmeakos (#97141) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem semmi énektanárod volt! :C ;]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#97156) oriic válasza radi8tor (#97155) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hajaj. ;]

Live-Die-Respawn

(#97157) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

The Handmaiden 2016

Park Chan-wook új filmje nehéz eset. Gyönyörűen fényképezett, kellemes a tempója, jók a színészei, nagyon jó a sztori... és nem tudom mit szívtak mondjuk a skandináv és a német cenzorok, hogy ez 15+os besorolást kapott (a francia 12essel igazából nem tudok mit kezdeni), mert pár szempontból Cronenberget és a francia extrémet idézi pár teljesen feleslegesen explicitre és hosszúra hagyott jelenetben.

Félreértés ne essék, gyönyörű film nagyon szépen összerakva, de néha elég megmutatni dolgokat, nem kell a kamerát valós időben rajta tartani. Főleg, ha a cselekmény szempontjából pár japán de Sade stílusában író költő központi szerepet játszik.

7/10

#értékelés

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#97158) pohár válasza oriic (#97143) üzenetére


pohár
félisten

legyen is jó, péntek 17:4t-kor a Westendben jól megnézzük a munka kipihenése jegyében :C

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#97159) Viszlát válasza Tibiajax (#97113) üzenetére


Viszlát
addikt

A Netflix legújabb dobásáról hallottál már? Figyelj, lassan mondom.

Rendező: Martin Scorsese
Szereplők: Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci, Harvey Keitel

Kemény.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#97160) pelenka35


pelenka35
őstag

[alien.]

Gamertag:Rob3rt75

(#97161) devil-k válasza lemmy9 (#97128) üzenetére


devil-k
nagyúr

Erre én mindig azt mondom. Csinálni kell jobbat! Mindenki előtt ott a lehetőség.

A story valóban kiszámítható, de az üzenet szerintem zseniális. Mennyi minden más lenne az országban, ha lenne töke a felnőtteknek is ehhez, amihez a gyerekeknek volt.

- mozi bolondéria -

(#97162) brownus válasza pelenka35 (#97160) üzenetére


brownus
veterán

fincsi lesz ez :)

(#97159) Viszlát, wow, nem semmi :)

[ Szerkesztve ]

(#97163) eeXaa válasza devil-k (#97161) üzenetére


eeXaa
addikt

Miért kellene jobbat csinálni? Ezek szerint csak pozitívat lehet róla mondani, mert magyar a rendező, és oszkárt nyert?

(#97164) devil-k válasza eeXaa (#97163) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem. Lehet róla negatívat is mondani, miért ne lehetne? Én eleve nem nézek magyar filmeket, mert az érdeklődési körömön kívül esik, de ettől függetlenül ezt megnéztem és tetszett. Nincs azzal gond, ha negatív kritikát kap valaki, de az okoskodást ilyen téren nem bírom (és most nem lemmy9 kollégára gondolok). Erre mondom azt, hogyha valaki olyan fasza, olyan király, miért nem csinál ő is egy ilyen filmet? A fotelből való okoskodás a magyaroknak nagyon megy, de sokan nem tudnak felmutatni semmit sem.

- mozi bolondéria -

(#97165) brownus válasza Viszlát (#97159) üzenetére


brownus
veterán

és jön még ez is, okja

meg aminek nem ugrik be a címe, de a halál utáni életre vágyódnak az emberek, közben rákerestem, discovery

szóval netflix, köszi :)

kéne egy lista az upcoming filmekről (sorozatokról) tőlük

kellene otthonra egy nagyobb tévé :D

[ Szerkesztve ]

(#97166) eeXaa válasza devil-k (#97164) üzenetére


eeXaa
addikt

Akkor miért volt "okoskodás"? Szerintem teljesen jót írt, ráadásul finoman... nem tudom mi a gondod végülis...

(#97167) lemmy9 válasza Viszlát (#97159) üzenetére


lemmy9
őstag

A nyugdíjas maffiózók visszavágnak 1. ? :D
Viccet félretéve mi lesz ez?

Szerintem!

(#97168) bAtt001 válasza brownus (#97165) üzenetére


bAtt001
addikt

Lassan ott tartunk, hogy Netflixre jobb filmek és sorozatok jönnek mint moziba és tv csatornákra :D A sorozatok része már most is elég reális. Sorra jelölgetem be imdb-n a netflixes filmeket amiket meg akarok nézni :D

(#97169) madgie válasza lemmy9 (#97167) üzenetére


madgie
titán

Csak hogy a viccet folytassam: erőltetett kikacsintások, botoxolt gengszerek, mi kell még? :D

(#97170) vond


vond
MODERÁTOR

Guardians of the Galaxy Vol. 2 Trailer
A zeneválasztás megint nagyon ott van. :K

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#97171) radi8tor válasza vond (#97170) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na erre lehet mondani hogy spoileres. Főleg a vége.

⭐ Stella

(#97172) vond válasza radi8tor (#97171) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Akkor próbálom "okosan" írni: ;)
Már rég tudni lehetett, hogy megjelenik a karakter, és azt is, hogy ki formálja meg. Nem tudom, ki lehet-e vonni magad annyira az egész filmvilágból, hogy ilyen infókról egészen a film megtekintéséig ne szerezz tudomást. Így akarták a készítők, úgyhogy szerintem nem is lesz akkora szerepe a meglepetésnek.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#97173) radi8tor válasza vond (#97172) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja persze, nem mintha most lekapartam volna a tapétát miatta, csak azért meglepett. :B

⭐ Stella

(#97174) gyuromoj válasza vond (#97170) üzenetére


gyuromoj
veterán

Itt van hozzá egy friss poszter:

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#97175) gerii válasza vond (#97170) üzenetére


gerii
addikt

Az biztos, hogy színes lesz.

(#97176) Ispy válasza vond (#97172) üzenetére


Ispy
veterán

Egyszerű: nem olvasol el egy hírt sem a filmmel kapcsolatban, trélereket meg nagy ívben kerülöd. Ja, és nem olvasol PH filmvilág fórumot. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#97177) vond válasza Ispy (#97176) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja, meg nem olvasol gyakorlatilag semmilyen híroldalt/újságot/magazint/blogot, nem nézel sehova, befogod a füled, stb. Nem túlságosan életszerű, de meg lehet próbálni. :)

Ha pl. most felmászol a youtube-ra, nagy eséllyel több példányban is ott vigyorog az arcodba Kurt Russel a GOTG2-ből, mert voltak olyan cukik klikkvadászok a feltöltők, hogy őt pakolják ki kezdőképnek. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#97178) WayneGace válasza devil-k (#97161) üzenetére


WayneGace
őstag

Mindenki előtt a lehetőség? Ezt tényleg komolyan gondolod?

BestSecret invitációt privátban adok.

(#97179) Ispy válasza vond (#97177) üzenetére


Ispy
veterán

Nem tudom, én olvasom ezt a fórumot, járok elég sűrűn yt-n is, olvasok híreket a neten, de még soha nem szaladtam bele olyan spojlerbe, amibe ne akartam volna. Igaz nem is vagyok brit.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#97180) brownus válasza WayneGace (#97178) üzenetére


brownus
veterán

igen, totál igaza van!

van akinek nagy, van akinek kicsi, van akinek több, van akinek vagyon kevés.

nos, nekem kicsi és kevés is :D

ok, nincsenek filmes ambícióim, de szívesen szerepelnék egy felnőtt filmben. egy komoly művészfilmben :U

(#97181) devil-k, amúgy, viccet félretéve, hogy is fogalmazzak, hülyeségeket írsz. mindenki előtt?

egy mucsaröcsögei cigánygyerek előtt is? ugyan... nem, hogy filmben nem fog szerepelni vagy forgatni, de még egy színház közelébe se fogják engedni.

vagy most olvastál egy lelkesítő valósítsd meg önmagad könyvet? :D

ezzel nagyon fellehet kúrni agyilag amikor ilyennel jöttök, vagy jönnek, hogy a lehetőség, meg csak tenni kell érte, meg álmodj nagyokat, merj kockáztatni, stb... legutóbb a nővérem talált be egy ilyen magasztos szöveggel, el is zavartam a pitsába vissza etyekre :D

[ Szerkesztve ]

(#97181) devil-k válasza WayneGace (#97178) üzenetére


devil-k
nagyúr

Igen. Teljesen.

- mozi bolondéria -

(#97182) brownus válasza devil-k (#97181) üzenetére


brownus
veterán

ne érts félre, nem megbántani akartalak, de tegyük tisztába a gyereket, a dolgot. magyarországon élünk, nem csodaországban :)

(#97183) Pearce válasza Viszlát (#97159) üzenetére


Pearce
aktív tag

Pesci-ről nem tudjuk, hogy aláírt-e.

Más:

Április huszadikán Magyarországon is bemutatják mozikban az Amerikában hatalmas sikert arató Get Out című horrort. Itt egy kis kedvcsináló. via Vox

[ Szerkesztve ]

(#97184) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Logan: Farkas – Kritika

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#97185) Vertigo18 válasza gyuromoj (#97184) üzenetére


Vertigo18
addikt

Pont tegnap linkelték.

Egyébként nagyon jókat írtak.

[ Szerkesztve ]

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#97186) gyuromoj válasza Vertigo18 (#97185) üzenetére


gyuromoj
veterán

Elnézést, átsiklottam felette. :B

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#97187) Vertigo18 válasza gyuromoj (#97186) üzenetére


Vertigo18
addikt

Inkább kétszer, mint egyszer sem... főleg egy ilyen filmnél... :)

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#97188) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Délután uccu a Loganre. Eléggé tűkön ülök már :))

All→M8

(#97189) FollowTheORI válasza pelenka35 (#97160) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nagyon betyáros lett ez az új trailer is, engem totál felpörgetett a filmre... ez volt a Prometheus-nál is. :D

Szerencsére, nekem azis bejött, szóval én bízok Ridley-ben, hogy ezis jó lesz és nem fogok csalódni. Remélem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#97190) FollowTheORI válasza Viszlát (#97159) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez az a film, amiben CGI fiatal Deniro meg Pacino is lesz... hát ha sikerül jól megcsinálniuk, akkor érdekes lesz/lehet.

Más kérdés, hogy Scorsese legutóbbi filmje elég nagyot bukott a pénztárakban... nem kicsi kockázatot vállalt a Netflix (szigorúan pénzügyileg).

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#97191) hoffman_ válasza Viszlát (#97159) üzenetére


hoffman_
nagyúr

még a végén megtérül, hogy fizetem minden hónapban, de le sem tudok elé ülni. namajdmosttalánsikerül.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#97192) FollowTheORI válasza hoffman_ (#97191) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Én pont ezért nem fizettem elő a próbahónap után rá... :)

Majd ha tényleg kell, befizetek.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#97193) Bad Pritt


Bad Pritt
félisten

CC FB oldaláról:

Nézői kéréseiteknek eleget téve azt a döntést hoztuk, hogy március másodikától a Cinema City Allee hatos termében kizárólag feliratos és eredeti nyelvű filmeket tűzünk műsorra, ezzel kialakítva a budai oldalon egy koncentrált helyszínt ezeknek a formátumú filmeknek.
A moziműsor összeállítása során a hatos teremben a premier filmeket több időpontban és főműsoridőben (18:00 – 20:30) is vetíteni fogjuk, de lehetőség lesz már korábban bemutatott produkciókat is ilyen formában megnézni itt. A műsor heti rendszerességgel változik, a régebbi alkotások az előző hét eredményeinek függvényében maradnak a műsoron.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#97194) brownus válasza Bad Pritt (#97193) üzenetére


brownus
veterán

zsear

ez mert a mom still zárva van?

ha jól emlékszem a mamut mozi is bezárt tavaly év vége felé!?

[ Szerkesztve ]

(#97195) hoffman_ válasza Bad Pritt (#97193) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ma olvastam én is. egy a baj vele: egy terem, az sem egy fő (tehát nagy méretű) darab. innentől kezdve, ha beszabadul a "kisebbség", szerintem folyton tele lesz, akár csak a mom park volt. persze ki a kicsit nem becsüli...

azért megjegyzem, visszás érzéseket kelt bennem, még ők tűnnek fel jó színben, meg nagyvonalúan. hát persze.

brownus:

mammut be, régóta. mom still. az átalakításról nulla infót láttam mostanában. kezdem elengedni.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#97196) Zeki válasza hoffman_ (#97195) üzenetére


Zeki
nagyúr

Milyen "kisebbség" menne feliratos filmeket nézni?

(#97197) Bad Pritt válasza hoffman_ (#97195) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Én már régóta elengedtem ezt a minőségi mozizás témát. Az IMAX már többször felesleges parasztvakítás, mint tényleges feature, a "sima" 3D-k és a 4DX no komment feliratos filmek szökőévente vannak értelmes időpontban. Ráadásul brutálisat drágult lett az egész mozizás 10 év alatt.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#97198) brownus válasza Zeki (#97196) üzenetére


brownus
veterán

ahh, kitörlöm mielőtt... szorrivagyok meg rohadtul fáradt

de biztos az angolul vagy idegen nyelveket is beszélő kisebbségről.... bár, arra hálisten ott vannak még a művészmozik is.

[ Szerkesztve ]

(#97199) callmeakos válasza Bad Pritt (#97193) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

ezzel kialakítva a budai oldalon egy koncentrált helyszínt ezeknek a formátumú filmeknek

A pesti oldalnak van ilyen helye?

All→M8

(#97200) erahurka válasza callmeakos (#97199) üzenetére


erahurka
félisten

A Westend meg az Arena szokott feliratos vetítéseket tartani. Budán régen a MOM egy megbízható hely volt ilyen szempontból, a hatalmas 1-es teremben is mindig volt feliratos vetítés.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.