Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96301) #48613632 válasza radi8tor (#96299) üzenetére


#48613632
törölt tag

Na jó, de pusztán a dokukmentumfilmekre fenntartani, egy - most még - méregdrága technológiát, nem látom be, hogy miért érdemes?
HTPC-zek, így olvasgatom az idevágó topikokat is. Ha pontosak az emlékeim, jelenleg, a VGA piacon, csak a legújabb hardverek tudják a 4k 60fps megjelenítést, integrált GPU meg majd csak eztán lesz, ha kijön a Kaby Lake (azt hiszem)
Na nem akarok hülyeségeket beszélni, vagy pontatlan információkat közölni, de nagyjából ez a helyzet.
Erre most kiderül, hogy mindennek nincs is valódi jelentősége, mert az az évi 1-2 természetfilm, nem fog fejfájást okozni, 30fps-ben sem! :W

3D-re visszatérve pedig, aki azt gondolja, hogy nem lehet kihozni belőle igazán látványost, és eredetit, az még nem látta ezt: Under The Sea 3D (2009)
Rendes frame packed 3D-ben persze, nagyon ott van ez az anyag.

(#96302) emiki6 válasza sixpak (#96294) üzenetére


emiki6
veterán

Amikor meg jött a vonat kiszaladtak a teremből, stb.
Sokan a The walktól is rosszúllettek, egyszer éreztem azt, hogy hú, ez igen, de csak egy pillanatra, mert aztán észrevettem, hogy akadozik a kép... :(

Ezt a rosszúllétet nem igazán értem hogy jön ki az embereknél. Több óra játéktól lettem már rosszul, de az valószínű a rossz grafoka miatt volt.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#96303) radi8tor válasza #48613632 (#96301) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen erről beszéltem, az ilyen igényes IMAX filmekről. De nem ez jellemző 3D filmekre.
És otthon sem élvezhető ennyire, mint moziban egy IMAX vásznon.

⭐ Stella

(#96304) sixpak válasza emiki6 (#96302) üzenetére


sixpak
nagyúr

Sajnos a Walk-hoz nem volt szerencsém moziban, csak otthon, 55 inch-en, ami azért borzasztó messze van a moziélménytől, pedig 2 méterről bámulom.A 3D része nem volt rossz, mondjuk én a mai napig azt vallom, hogy otthon 1000x jobb a 3D, mint moziban, ezért szinte csak 2D vetítésekre járok.
A rosszullét szerintem alkat/hajlam kérdése.
Játéktól még soha nem lettem rosszul, a Walk közben sem kapaszkodtam 10 körömmel a kanapéba, pedig idült tériszonyos vagyok. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#96305) atike válasza Bad Pritt (#96281) üzenetére


atike
nagyúr

Ez a poszter nekem sem. Nem retró hanem gagyi.

A filmet ellenben nagyon várom.

(#96306) #48613632 válasza radi8tor (#96303) üzenetére


#48613632
törölt tag

De nem ez jellemző 3D filmekre.
Hát sajnos nem. De a lényeg az, hogy lehet csinálni igényes, szép 3D-t is, csak egyfelől költséges, másfelől, az otthoni, aktív 3D, ami visszaadja a minőséget, nehéz, kényelmetlen, sötét szemüvegeket igényel.

Szemben az LG passzív technológiájával, ami viszont a grafikai részletességen bukik meg.

De a 4k előretörésével, maradna tartalék, még felezett grafika esetén is. Rendes, üveglencsés polárszemcsikkel meg el lehetne kerülni a fényerőveszteséget is.

Szóval az van, hogy mire a technológia lehetővé tenné a rendes 3D-t, addigra behal. Ez miatt meg ugye nemigazán jönnek ki a valós 3D tartalmak, csak az ilyen gagyi, rétegesített utómunkával felspécizett, de inkább elrontott fake 3D anyagok.

Summa summárum, én várom a 4k + OLED technológia jóárasítását, és ezzel a 3D második reneszánszát, ami remélem, hogy be fog következni.

(#96307) sixpak válasza #48613632 (#96306) üzenetére


sixpak
nagyúr

Elég régóta 3D-t használok otthon, 4K 3D-t csak kb 1 éve, valóban jót tesz a passzív háromdének a 4K, hihetetlenül jó a képminőség.
De szerintem az otthoni film fogyasztásnak, házimozinak az tenné a legjobbat, ha elterjednének a 21:9-es tévék.
A Philips jó pár éve már próbálkozott vele, de elsikkadt a dolog.
Tévét ugye senki nem néz, pláne az itteni topiklakók ;] , kit érdekel, ha a híradó alatt két csík van oldalt?
De a 2,35:1 arányú filmek, kitöltenék a képernyőt, frankó lenne....persze az ultrawide miatt, 70-80 inch-nél kezdődne az értelmes méret.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#96308) madgie válasza sixpak (#96307) üzenetére


madgie
titán

Ühüm, mostanában jóval több sorozatot nézünk, mint mozifilmet, szóval köszi nem, maradhat a 16:9. Röhögni fogsz: játékra viszont 21:9-et vennék (ha játszanék még). Egy fps játék baromi jól néz ki olyan képaránynál.

(#96309) sixpak válasza madgie (#96308) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nem röhögök, én is 34 inch-es 21:9-es monitoron játszok...valóban nagy élmény.
Jah...hát a sorozatokhoz nem fasza.. :N

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#96310) Ispy válasza madgie (#96308) üzenetére


Ispy
veterán

Wot is jól néz ki rajta, de sajnos 1 nap alatt hozzászokik az ember és már kicsinek érzi azt is. :B

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#96311) FollowTheORI válasza Bad Pritt (#96268) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Én majd a Blade Runner után nyilatkozom... ha jól sikerül, akkor megaoptimista leszek. :)

Nagyon várok már egy jó filmet belőle... csak félek hogy elcseszik és túl kevés időt és pénzt fektetnek bele... :B

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#96312) #48613632 válasza sixpak (#96309) üzenetére


#48613632
törölt tag

Jah...hát a sorozatokhoz nem fasza..

Ha jól gondolkodom, akkor is jobb a 21:9, már csak a nagyobb pixelszám miatt is. Végülis, így, vagy úgy, de a fekete sáv az marad.
Ám, amíg a 16:9 az 1920x1080, a 21:9 ezzel szemben 2560x1080
Szóval +1 a 21:9-re ;)

FollowTheORI
Én majd a Blade Runner után nyilatkozom... ha jól sikerül, akkor megaoptimista leszek. :)

Az a baj a filmlegendákkal, hogy megismételhetetlenek. Attól legendák ugyanis. Így azt gondolom, hogy relatíve csalódás lesz, de abszolute attól még lehet jó.
Én ez utóbbival megelégednék. Villeneuev-ből kiindulva, jó esély van rá. :K

[ Szerkesztve ]

(#96313) emiki6 válasza #48613632 (#96312) üzenetére


emiki6
veterán

Én úgy tudom, hogy a filmek viszont 1920*1080 felbontásúak fekete sávval együtt, így skálázni kell dimenziónként 9/8-dal. Javítsatok ki, ha nem.

Szerintem az új pengefutó jobb lesz számomra, mert a legendásat utálom... :D

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#96314) FollowTheORI válasza #48613632 (#96312) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Általában igen... de ha egy olyat meghúznak, mint pl a Mad Max Fury Road... és még egy két hasonló jól sikerült "franchise feltámasztás" (nekem pl a Jurassic World is bejött). Akkor én boldog leszek és elégedett bőven. :) Szóval van rá példa, hogy lehet jól is egy témához nyúlni vissza.

Bár a fentebbit nem csak a BR téma miatt írtam, hanem hogy a rendező következetes e tényleg... bár eddig sem rossz a resume-ja, de ez lesz a pont a végére. Ha sikerül, akkor bízok benne onnantól. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#96315) #48613632 válasza emiki6 (#96313) üzenetére


#48613632
törölt tag

Igen, a teljes képernyőre vonatkozik. De én a fizikailag kapott, extra két marék pixelt mondom :DDD

Pár éve néztem újra, és nem csalódtam. A díszlet eléggé jól sikerült, mármint nem látszik rajta a kor, mai szemmel is tök jól nézhető. Ezt pl a Star Wars eredeti trilógiájára nem tudom elmondani, bosszantóan gagyi :O
Vangelis zenéje viszont sokat dob a hangulatra.
Kíváncsi vagyok, mit sikerül zeneileg összehozni, az új részben.

FollowTheORI

A Madmax sikere boritékolható volt, szerintem. Maga a koncepció eléggé mellényúlhatatlan. Sivatag, rozsdás verdák, harc a vízért... stb Persze kellett egy rutinos rendező, de nehezebb lett volna elrontani, mint megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

(#96316) sixpak válasza emiki6 (#96313) üzenetére


sixpak
nagyúr

1920x800 kb....attól függ, hogy 2,35:1, 2,39:1, 2,40:1, ilyesmik vannak.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#96317) emiki6 válasza sixpak (#96316) üzenetére


emiki6
veterán

Mielőtt még elkezdek hülyeségeket írni matematikailag, gyorsan megkérdezném, hogy amit 21:9-nek (63:27) hívunk az valójában 64:27, csak rosszul ivódott be a köztudatba?
Kezdek megzavarodni, mert 1920:800 = 12:5 = 2,4:1; 2560:1080 = 64:27 ~ 2,37:1 És azt mondod van még 2,39:1 is...
Ez az én nagy bajom a 21:9-cel, hogy elég wtf. Meg eleve 21? 3*7? Mit keres itt a 7, amikor a felbontásokat mindig csak 2,3 és 5 hatványainak szorzatából képezték? :W :DDD

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#96318) sixpak válasza emiki6 (#96317) üzenetére


sixpak
nagyúr

A 21:9-et, mint képarányt, én akkor láttam először leírva, amikor kijöttek az ultrawide monitorok, meg az a néhány tv.
Talán a 16:9 miatt lett ez a neve...
Itt egy rakás képarány.

Egy biztos, a filmek 99%-a 2,39:1 aránnyal készül, ami nagyjából megfelel a 21:9-nek.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#96319) -FreaK- válasza Ispy (#96300) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nem kell hozzá plazma.. én már elég régóta mondogatom az ismerősi körömben, hogy a mozi képminősége egyszerűen kaka. Főleg ha még 3D-s is a film, mert akkor szemüveg még tovább rontja.
Eddig senkin nem láttam, hogy értené a problémámat, ezért örülök, hogy ezt leírtad :D

Még egy sima IPS monitoron nézve is jobb a kép szerintem.

(#96320) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

hú, végeztem ezzel a hirtelen felkapott Arrival-al, el is fogyott minden zsebkendő a végére, ami itthon volt..kész
komolyan, a vége hegedűmuzsika alatt már azt néztem, hol ugorjak ki az erkélyen a sűrű ködbe, annyira átszellemültem. még az volt a szerencsém h nem moziba adtam ki pénzt érte, mert ott tuti ríttam volna, mindenkivel együtt kifele a teremből. brühühű, jajj ez a rendező, kézenfogva a - jajj annyira akarok művészeskedni a sok sok bokeh-val - fényképésszel, olyan szépen elénk akarta varázsolni az idegenek sokadik bolgygónkra való látogatását, melytől mindenképp el kell alélnunk. annyira szép film volt, már elő is rendeltem a criterion uhd 8k díszdoboz blurayt
na de inkább hadd ne pontozzak, mert fejemet veszi a nagytöbbség

(#96321) #48613632 válasza Tibiajax (#96320) üzenetére


#48613632
törölt tag

Haha, látom nem sikerült elkapni a hangulatot :))

-Freak-

Eddig senkin nem láttam, hogy értené a problémámat
Pedig nyilvánvaló, hogy a projik esetében, jellegükből adódóan, eléggé fos a kontrasztarány. JVC LCD-nél olvastam kimagasló feketékről, de ott meg a mozgás megjelenítéssel kapcsolatban voltak problémák.
kiváncsi leszek, hogyan hozzák össze a HDR projikat, valós fekete nélkül :F

[ Szerkesztve ]

(#96322) FollowTheORI válasza #48613632 (#96315) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Hát azért a 3. rész után én máshogy gondoltam. :DDD

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#96323) #48613632 válasza FollowTheORI (#96322) üzenetére


#48613632
törölt tag

Na igen, a 3 az visszaesés, de önmagában azért nem rossz az sem.

(#96324) #48613632


#48613632
törölt tag

Lehet, hogy Géza teljesen kivonul?

(#96325) Bad Pritt válasza #48613632 (#96324) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Full pletyka, meglovagolják kicsit a hír hullámait.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#96326) brownus válasza #48613632 (#96324) üzenetére


brownus
veterán

VISSZAAAAAA dzsordzs klúnittt ;] :DDD

(#96327) BITBOYS válasza Bad Pritt (#95896) üzenetére


BITBOYS
addikt

Csatlakozom :R
Imádom ezt a filmet :)

mod: jut eszembe, Dunkirk is érkezik hamarosan

[ Szerkesztve ]

(#96328) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Sziasztok!

Ez melyik film?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#96329) cyberkind válasza K1nG HuNp (#96328) üzenetére


cyberkind
félisten

Heló!

Ez!

(#96330) K1nG HuNp
Nincs mit! Ha szereted a stílust akkor nagyon jó film, én imádom. :K

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#96330) K1nG HuNp válasza cyberkind (#96329) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Köszi a gyors választ, nem tűnik rossznak :K

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#96331) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#96332) Tibiajax válasza cyberkind (#96329) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

köszi én is, lessük.

(#96333) ígyvanferi válasza oriic (#96331) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Továbbra is nagyon várom.

(#96334) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Megnéztük a Gólyákat, meglepően jó volt, azt hittem gyerekesebb lesz, még annál is amennyire gyerekes, de jó poénok voltak benne

és végre néztem megint valamit, ami támogatta a 21:9 monitort

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#96335) PuMbA válasza sixpak (#96318) üzenetére


PuMbA
titán

Azért van több 16:9 film, amik nem is olyan kis nevek. Köztük a Godfather, Goodfellas, Lethal Weapon, Saving Private Ryan, Terminator 1, Truman Show stb. :) A lista már régebbi egyébként, tehát azóta ennél több is van.

[ Szerkesztve ]

(#96336) Jim-X válasza cyberkind (#96329) üzenetére


Jim-X
őstag

Erdemes a DC-t nezni vagy fasza a TC verzio is? :F

A játék az nem játék!

(#96337) emiki6 válasza sixpak (#96318) üzenetére


emiki6
veterán

21/9=2,33 :P

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#96338) #48613632


#48613632
törölt tag

(#96340) Bad Pritt válasza brownus (#96339) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Teóriák vannak.
Van itt egy cikk, nem tudom, mennyire lehet igaz, elvileg megkérdezték a hazai forgalmazó egy munkatársát, aki szerint a szalámi taktika a nyerő. Rá van bízva a nézőre, ez amúgy szinte az egyetlen, ami magyarul is helytálló és nincs igazából párja angolban.

Szerk.: közben megtaláltad, mondjuk mindkét linked ugyanarra mutat. :D

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#96341) radi8tor válasza brownus (#96339) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szóval Pick

⭐ Stella

(#96342) brownus válasza Bad Pritt (#96340) üzenetére


brownus
veterán

öö, elb.szarintottam,
ez meg, ki talált ki ilyeneket? :D :O A Star Wars legelső része Bud Spencer és Terence Hill-szinkronnal

(#96343) radi8tor válasza brownus (#96342) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én jobb szeretem direkt linkelni a videókat.

⭐ Stella

(#96344) Ispy válasza brownus (#96342) üzenetére


Ispy
veterán

3PO, mint Anulu :R

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#96345) .LnB válasza oriic (#96331) üzenetére


.LnB
titán

Jónak tűnik még mindig.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#96346) oriic válasza .LnB (#96345) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egyre jobbnak. Itt már felcsendül a klasszikus zene is fél pillanatra, plusz a múltkori kiszivárgott kezdő jelenet után én egyre jobban várom már.

Live-Die-Respawn

(#96347) -FreaK- válasza oriic (#96346) üzenetére


-FreaK-
veterán

Jessz, én is! Meg benne lesz az első film vége is a Tankkal, azt kikockázva megnéztem többször is :D

(#96348) Tibiajax válasza cyberkind (#96329) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

tényleg komoly munka a Straight Outta Compton, le a kalappal. abszolút nem az én világom a zene, de éltem annyit abban az időszakban és hallottam róluk azért annyit, h ne csak pislogjak a nevek láttán. de ettől függetlenül igazán nyilván annak lesz császári ez a mozi, aki szereti vagy szerette is ezeket a művészeket..
sok pont/10

(#96349) cyberkind válasza Tibiajax (#96348) üzenetére


cyberkind
félisten

Nagyon jó lett annak ellenére is, hogy a megmaradt tagok túl sok teret kaptak a rendezésben ami miatt nem a teljes képet mutatja a film. És kár, hogy a hosszabb változathoz nincs felirat nálunk. :(

Paranormal Cocktivity

(#96350) spammer válasza cyberkind (#96349) üzenetére


spammer
veterán

Magyar felirat kell ahhoz, hogy "yo nigga, hey madafaka!" ? ;] Vagy ennél azért művészibb? :DDD

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.