Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50101) Devid_81 válasza Integra (#50098) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Egynek jo, bar nem az a tipikusan "ezt moziban kell nezni" kategoria. :)

...

(#50102) .LnB válasza rt06 (#50100) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Semmi agresszív megmondást Nem szándékoztam ezzel sugallni. Csak elegem lett a témából, hetekig lehetne boncolgatni de engem annyira Nem érdekel, le is írtam, hogy ez a Ritás dolog Nem is zavart annyira mint a vége.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#50104) Integra


Integra
titán

óóó yesssss, zoolander 2 :D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#50105) Integra


Integra
titán

gyógyír a szemnek: 15 kihagyhatatlan magyar film 2010 után

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#50106) kisfer


kisfer
aktív tag

Spoiler!
Üdv.

Aki látta az új X-men filmet az írja már le h Vietnámban mikor Mystique megmenti a mutáns katonákat akkor kik ők-mármint akiket megment-mi a nevük?

Spoiler!

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#50107) dokee78 válasza kisfer (#50106) üzenetére


dokee78
félisten

Az egyik valószínüleg Toad.(Varangy)

[ Szerkesztve ]

(#50108) genndy válasza kisfer (#50106) üzenetére


genndy
addikt

[SPOILER]
Havok, Ink, Toad.
Toad benne volt az első X-Menben is, csak más játszotta (Ray Park, aki Darth Maul is volt).

[/SPOILER]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#50109) legiaap


legiaap
nagyúr

Valaki elmondaná, hogy a Spiderman 1-2-3 és a Csodálatos pókember 1-2 közt mi az összefüggés?!

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#50110) cyberkind válasza legiaap (#50109) üzenetére


cyberkind
félisten

Semmi, a Csodálatos egy reboot, ami a képregényt követi, ellenben a régivel ha jól gondolom.

Paranormal Cocktivity

(#50111) genndy válasza legiaap (#50109) üzenetére


genndy
addikt

A második az első rebootja. Ezen kívül semmi. Mások a színészek, más az eredetsztori, mások az ellenségek.

cyberkind: az első is követte a képregényt. A barátnők voltak mások (de mindkettő benne volt a képregényben, Spidy két komoly szerelme mindkét csaj). Sőt eredettörténetben a Pókember 1 jobban követi a papíros változatot.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#50112) aizen92 válasza genndy (#50111) üzenetére


aizen92
addikt

nope.

Az új széria követi jól a képregényt.

A régi nem annyira, eklatáns példa: pókképesség. Régen néztem is, hogy milyen baromság már, hogy a bőréből lövi ki....

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#50113) spiky03 válasza aizen92 (#50112) üzenetére


spiky03
veterán

Szerintem is az új széria a képregényhűbb ha lehet így fogalmazni, mert itt azért már megmutatják a viccesebb énjét is, meg ugye az egyik fő erényét azt, hogy sokat dumál. :)
Nah meg itt Gwen Stacy is jó időben jött, nem úgy, mint a régiben, hogy az utolsó részben hozták be, amikor tudjuk, hogy ő volt az első nagy szerelme Peter-nek.

Arra meg, hogy a régiben a bőréből jön ki a pókfonal arról volt egy cikk, amiben Remi nyilatkozta, hogy neki így volt az "egyszerűbb", mert az milyen lett volna, hogy egy kisdiák csinál magának egy ilyen szerkezetet. Ami ugye tudjuk, hogy így volt a képregényben is.
De lehet, hogy nem jól emlékszem, de a vördvájdveben biztos megtalálható még ez a cikk.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#50114) aizen92 válasza spiky03 (#50113) üzenetére


aizen92
addikt

[link]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#50115) legiaap


legiaap
nagyúr

Amúgy most néztem meg a csodálatos pókember 2-őt, hát elmegy kategória. Az előző jobban bejött. Túl sok volt a jópofizás. Azért kérdeztem az összefüggést mert elég szokatlanul fest így a dolog, hogy sima 3 pókember után itt ez a csodálatos másik színészekkel, sztorikkal. Fura.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#50116) gyuromoj


gyuromoj
veterán

22 Jump Street

Szinkron eléggé gyatra volt, de így is voltak sírva nevetős jelenetek. Eleje kicsit lagymatag volt, de utána szerencsére beindult. Itt szinte rögtön rájöttem hogy ki a hunyó.
Eredeti nyelven újra fogom nézni, mert úgy ütősebb lesz szerintem.
Folytatás várós.

8/10

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#50117) madgie válasza legiaap (#50115) üzenetére


madgie
titán

"Túl sok volt a jópofizás"

Hellószia, olvastad a képregényt?

(#50118) legiaap válasza madgie (#50117) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nem

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#50119) Dani82


Dani82
senior tag

Holnap Határa: Hát sztem ez nekem 2014 egyik legjobb filmje. Mostanság pedig szerintem 5 filmből 2-t végig se nézek. Nagyon jó volt, huhh... :R

(#50120) bAtt001 válasza Integra (#50104) üzenetére


bAtt001
addikt

legyen olyan beteg mint az első rész és már megvettek engem :DDD még mindig imádom azt a filmet :D

(#50121) genndy válasza genndy (#49704) üzenetére


genndy
addikt

Na akkor jöjjön amit megígértem (és néhány hónapra kiégetem a topiklátogatók agyát :DDD ).

Maryada Ramanna (2010)
Bezony, már a címe alapján lehet tudni hogy ez bizony indiai film. És csak azt tudom mondani: ha az indiaiak ilyen filmeket csinálnak, akkor engem megvettek kilóra.
Baromi jópofa, aranyos, bájos vígjáték, élveztem minden percét. A sztori semmi egyéb mint egy Rómeó és Júlia történet romantikus-humoros köntösben, de működik. Persze, szokatlan az eltérő megközelítés, van egy-két furcsa pillanat, de jó a dramaturgia, érthető a film, van eleje-közepe-vége. A szereplők aranyosak, a szituációk viccesek (tipikus régi-jó-magyar-vígjáték típusú helyzetkomikum az összes), a poénok ötletesek és eredetiek.
Egyedül az volt furcsa, hogy rengeteg helyzetben az európai ember nem érti az utalást, azt a bizonyos gesztust, vagy mozdulatot, mert szokásból/vallásból ered, és az hiányzik. De ezek csak apróságok, nem rontják el a filmet.
És amitől féltem: a zenés-táncos részek. Hát azok a legjobbak! Nem tudom ez mennyire jellemző általában, vagy csak itt találták el a zenei ízlésemet, de minden ilyen betét elképesztően szórakoztató. Végignéztem egyet, vigyorogtam, aztán amikor vége lett akkor visszatekertem :D Működik a stílusok totális keverése, minden kultúrából nyúlnak valamit, de a végeredmény határozottan élvezhető. Jók a hangok, jó a hangszerelés, és fülbemászó a muzsika, akármelyiket rádióban is el tudnám képzelni, a klip meg jöhet a filmből. Meg is maradnak az ember fejében, mert mind kis könnyed, dúdolható naiv dallamocska, de a helyzetekhez totálisan passzolnak.
Az az autó-összetörős jelenet meg csak egy van, és eléggé el is üt a többitől. Viszont a filmben van még bőven cgi, csak inkább sok kisebb. Némelyik jó, a legtöbbje nem annyira. De ez nem baj :N

Nem pontozok, mert ahhoz azért elsőre még furcsa volt az élmény, de csöppet sem bántam meg hogy megnéztem, az biztos.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#50122) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

The Fault in Our Stars

Tegnap este kerestem valami filmet, de nem volt semmi ötletem. Aztán láttam ennek a filmnek az imdb értékelését és hogy Shailene Woodley a főszereplő. Őt nemrég a Divergent-ben ismertem csak meg. Szimpatikus csaj. Szóval minden nemű előismeret nélkül vágtunk bele a filmbe. És jól tettük. Nagyon jó film, aranyos, mégis a végletekig szomorú történet. Igazából újat nem mond ez a film, az alapsztori nem egyedi, láttunk már ilyet. De nem így, ez a film nagyon jól van felépítve, szépen bontakoznak ki a dolgok. Semmibe sem tudnék belekötni, nagyon tetszett.
Amit még megjegyeznék, bár ez szubjektív dolog az Lotte Verbeek. Mikor a képernyőn volt nem tudtam levenni róla a szemem. Sose láttam még korábban, de baromi csinos egy nő :)

5/5

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#50123) dokee78


dokee78
félisten

Végre kinn van a The Signal.
Egyenlőre magyar felirat nincs. :O

(#50124) brownus válasza dokee78 (#50123) üzenetére


brownus
veterán

Erre kiv vagyok en is,

Filmbuzira kiraktak a john wick trailert, az alapjan jo lesz:)
Kenu iz bekk!?

(#50125) aizen92 válasza dokee78 (#50123) üzenetére


aizen92
addikt

Bocs, de erre az egyre háklis vagyok. Egyelőre.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#50126) dokee78 válasza brownus (#50124) üzenetére


dokee78
félisten

Várjuk. :K

(#50127) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

(#50128) madgie válasza callmeakos (#50127) üzenetére


madgie
titán

Nekem már a Napos Oldalban is izzadságszagú volt ez a páros.

...úgyhogy tuti oszkár :D

(#50129) pohár


pohár
félisten

:D :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#50130) b.daniel


b.daniel
senior tag

Tudnátok ajánlani egy /vagy több / sírva röhögős vígjátékot? Olyan kellene, ami már van virágboltban.
Előre is köszi :R

(#50131) fateless válasza pohár (#50129) üzenetére


fateless
veterán

Hmm, Saruman-ra kevesebben kíváncsiak. Tuti nem olyan jó a zenéje, mint a Metallica-nak

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#50132) #54715584 válasza b.daniel (#50130) üzenetére


#54715584
törölt tag

Szerintem olyan nem nagyon volt az elmúlt években mostanság, de ha iszol egy kicsit, biztosan jó lesz bármelyik :D

(#50133) Bad Pritt válasza pohár (#50129) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Gandalf

Vagy mondhatnánk azt is, hogy Gondor Fesztivál, 0. Nap, kapunyitás. :D

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#50134) spiky03 válasza dokee78 (#50123) üzenetére


spiky03
veterán

Én is megörültem neki.
Remélem lesz hozzá a jövő héten már felirat.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#50135) b.daniel válasza #54715584 (#50132) üzenetére


b.daniel
senior tag

Akkor legalább olyat ami nem teljesen szar :D

(#50136) Realradical válasza Bad Pritt (#50133) üzenetére


Realradical
őstag

Na jó, de ez olyan, mint a várakozó skinhead horda a punkkarácsony előtt :DDD

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#50137) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Keresztkérdés: ma a Libriben láttam a Holnap határán könyvet, ami sokkal inkább az All you need is killnek lehet adaptációja, lévén, hogy Keiji a főszereplője (mint a mangának is), viszont emlékeim szerint a mangában is mimicnek hívták a lényeket, a könyv hátlapján viszont nem, meg más eltérések is vannak, viszont a borítón Tom Cruise meg Emily Blunt van, a cím is egyezik a filmével. Most akkor ez mi?

Más: John Wicket tuti nem hozzák be októberben hozzánk, pedig mekkora hónap lenne, Equalizer, Walk Among the Tombstones és ez, igazi maraton a tökös akciófilmek rajongóinak (remélhetőleg).

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#50138) pohár válasza Bad Pritt (#50133) üzenetére


pohár
félisten

itt legalább nem esett az eső, jó idő volt rájuk Gondorban :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#50139) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem.Melyik az a film amiben az van,hogy egy csörgőkígyókat szállító autó felborul az úton és kiszabadul belőle pár kígyó.Évekkel később ezek az elszaporodott gyémánthátú csörgőkígyók előjönnek a föld alól. Talán valami föld alatti robbantgatás ébreszti fel őket ha jól emlékszem.Ezután elkezdik öldökölni az embereket.Mi lehet a címe?Már vagy 7 éve láttam.

(#50140) genndy válasza Bad Pritt (#50137) üzenetére


genndy
addikt

Akkor az nagy valószínűséggel az eredeti regény, csak TC meg EB pofázmányával jobban el lehet adni, mint kandzsikkal.
A 'mimic' szerintem már az angol fordítás, ez eredetiben 'gitai', szerintem ezt láttad a könyvön.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#50141) genndy válasza #85154688 (#50139) üzenetére


genndy
addikt

Venomous ?

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#50142) xenom0rph válasza callmeakos (#50127) üzenetére


xenom0rph
őstag

Túl sok nyál egy traileren belül.

halahala

(#50143) Bad Pritt válasza genndy (#50140) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az volt ja. Lehet megveszem, a manga tetszett, a könyvet is japó írta, szóval érdekes lehet.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#50144) hoffman_


hoffman_
nagyúr

ez volt-e már? a filmekről megy a sarazás, de a teknológiát bezzeg nem követitek le :)

[link]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#50145) #54715584


#54715584
törölt tag

The Signal (2014)

Ez kiba... jó volt :K
Nem mondok róla semmit, mert baromi spoileres lenne, a lényeg, hogy nagyon-nagyon jól szórakoztam és a végére össze fog állni a kép. Kaptunk benne néhány gyönyörű vágóképet, nem is értem miért nem tartották az operatőri színvonalat egész végig (pénz?), és a zenék is jók voltak, ismerős dallamok fognak felcsendülni a filmben :K
Az első fél órában kitaláltam mi lehet a vége, de ez semmit nem rontott az élményen. :N
Most rákerestem pár cikkre, és a rendező ajánlja másodszori megtekintésre, mert vannak benne easter egg-ek.
Hajrá független filmesek, csak így tovább :K

8/10

[ Szerkesztve ]

(#50147) hoffman_ válasza gyuromoj (#50146) üzenetére


hoffman_
nagyúr

mostanság nagyon elemedben vagy, köszi, pacsi :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#50148) Ace owner válasza #85154688 (#50139) üzenetére


Ace owner
addikt

Ezen anno sirva rohogtem mikor ment a tv-ben ha az amire gondolok :D

Galaxy Fold 4

(#50149) hoffman_


hoffman_
nagyúr

a gyuromoj-csokrot nézegetve ez a Serena is ígéretes. ennek kapcsán jutott eszembe, hogy Bradley Cooper és Jennifer Lawrence elég sokszor van együtt vásznon. ide a rozsdás bökőt, hogy a közeljövőben, de legalábbis belátható időn belül ők lesznek az új sztárpár.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#50150) #85154688


#85154688
törölt tag

Valami szörnyes filmet ajánlanátok ami nem túl gagyi és egyszer meg lehet nézni.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.