Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50151) genndy válasza #85154688 (#50150) üzenetére


genndy
addikt

Cloverfield, Godzilla, Pacific Rim, Monsters

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#50152) gyuromoj válasza hoffman_ (#50147) üzenetére


gyuromoj
veterán

a munkanélküliség egyik nagy előnye ;]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#50153) cyberkind válasza hoffman_ (#50149) üzenetére


cyberkind
félisten

Legalább Cooper papa aggódhat hogy kikerül a szerszáma is a nyílt világba. ;]

Paranormal Cocktivity

(#50154) Ace owner válasza #85154688 (#50150) üzenetére


Ace owner
addikt

Monsters!!4 :))

Galaxy Fold 4

(#50155) #54715584


#54715584
törölt tag

Maleficent

Ahogy a viccben mondják: ez a mese is hogy megváltozott :D

Viszont baromi jó lett. Először éreztem azt egy mese filmes adaptációjánál, mintha újra a gyerekkoromban lennék és a mesekönyveket lapozgatnám.
A megvalósítás nagyon jó lett, szép a látvány, jó a CGI, van néhány együgyű vicces jelenet, de képesek voltak megnevettetni és a zenék is hozták a szokásos Disney színvonalat, piros pont nekik nekik erre az alkotásra.
Jolie néni kisujjból hozta a szerepét, de a többiek sem voltak rosszak.
A végén azért jól megcsinálták dögösre ;)

Élmény volt, ezért kap 8/10-et (ezért a The Signal-t fel kell tolnom 9/10-re :D) és csak remélni tudom, hogy az eljövendő mese adaptációk is legalább ennyire jól sikerülnek.

Viszont nem tudom magyarra hogyan fordították a true love's kiss-t, valaki priviben elárulhatná, tekintve a történet csavarjait.

SPOILER
A közepe felé hiányoltam a sárkányt, aztán azt is jól megkaptuk szerencsére :)

[ Szerkesztve ]

(#50156) Tibiajax válasza Ace owner (#50154) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

szombat délutáni szunyálásra tökéletes

(#50157) Mika1227


Mika1227
őstag

Trap for Cinderella
Contracted
Devoured

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#50158) Integra válasza gyuromoj (#50146) üzenetére


Integra
titán

neot megnézzük asszem :K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#50159) Mika1227 válasza Ace owner (#50154) üzenetére


Mika1227
őstag

Ez jó film, nekem nagyon bejött!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#50160) VIPowER válasza .LnB (#50122) üzenetére


VIPowER
senior tag

És róla le tudtad? :D

(#50161) bAtt001 válasza #54715584 (#50145) üzenetére


bAtt001
addikt

én 7est adnék rá, nekem is tetszett de elég nagy kavar volt a közepén nekem nem tudom eldönteni mi a fene is van akkor most :D de a vége mindent megmagyaráz ez így van

spoiler

a bolond nő meg a kamionos azok igaz hibás robotok voltak vagy rosszul értelmeztem? meg most az egésszel az volt a céljuk h teszteljék a srácokat hogy állnak az egész ufósdihoz? :D picit még homályos a dolog

(#50162) #54715584 válasza bAtt001 (#50161) üzenetére


#54715584
törölt tag

SPOILER

A bolond néni ember volt és azért bolondult meg, mert az idegen technológia nem működött benne rendesen (vagy nem tudta feldolgozni, hogy elrabolták?). Mivel a szereplők egy részét fejbe lőtték, a foteles bácsi is ember volt, csak őt még gyerekként rabolták el. + szerintem sok elrabolt volt még az űrhajón és bennük is volt idegen technológia.

A kamionos simán AI volt.

Szerintem nem tesztelték őket, csak próbálták felvenni a kapcsolatot velük, próbálták meg/kiismerni őket, hogy ne legyen sokkoló a helyzet számukra.

Egyébként itt jöttem rá pont fél óránál, hogy ők az idegenek, mikor a bácsi ezt mondta: As advanced as we are, it's amazing that a tool as crude as a pen still has its place. :) A tehén már csak ráadás volt.
Ott csak próbáltak minket összezavarni, hogy azt higgyük, az idegenek az ellenség, közben meg Jonah próbált megszökni :)

[ Szerkesztve ]

(#50163) #54715584 válasza bAtt001 (#50161) üzenetére


#54715584
törölt tag

SPOILER

Nekem az nem tiszta, hogy mi történt elrablás közben? Mert amikor feljöttek a bunkerból, akkor láttuk, hogy Hayle elszállt, de nem lett semmi baja.
A fiúknál (és a többi elraboltnál is) a sérült testrészeket lecserélték, Nic lába használhatatlan volt, így kapott újakat, de Jonah-hal mi történt? 2x is hivatkoztak rá, hogy alig tudták helyreállítani (recover). Ez mit takar? Aztán kiderült, hogy új karjai vannak, vagyis tuti történt vele valami.

(#50164) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Filth
1080p eng

párját ritkítja, pazar film. az előzetes alapján egy picit mást vártam, ezt nem tagadom. kőkemény volt, dráma a javából. elolvastam az összes itteni véleményt, ezek alapján többen nem értették ezt a filmet. ez egy nagyon nehéz film volt, elég húzós tartalommal és mondanivalóval. én nagyon szeretem a morbid humort és az angol humort is(oké-oké, vágom, hogy most Skóciában voltunk), de ez a film nem akart egy percig sem vígjáték lenni, amikor több helyen ezt olvastam, csak lestem... McAvoy egy baromi jó színész, én is egyre inkább így gondolom, imádom a vásznon. tartsa meg ezen jó szokását, és minden filmje érdemes lesz.

hoffman_approved

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#50165) Integra


Integra
titán

sharknado 2 (2014)

[SPOILER]
van olyan, amikor az ember bátran mondhatja, hogy ez igen, méltó folytatása az első résznek, mert még rosszabb, még szarabb, még ostobább mint az első rész, egyszerűen parádé. :)
[/SPOILER]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#50166) fateless válasza Integra (#50165) üzenetére


fateless
veterán

Azt hoszem, ez nem spoiler, hanem egyeneságú következmény egy ilyen film esetén.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#50167) bAtt001 válasza #54715584 (#50162) üzenetére


bAtt001
addikt

sp

így már érthető tényleg ilyen kis apróságokból már nyilvánvaló a dolog csak nem figyeltem eléggé akkor :) én olyanra gondoltam h mindenkiben azt cserélték ki amivel a legjobbat tudja nyújtani, futáshoz a lábát, jonah nagy hekker volt neki a kezét (mondjuk ez nem működött később, így valszeg nem ez a magyarázat :D ) csajnál meg hátában volt valami.
am lehet elrablás közben lett valami baki mert hayley simán felrepült csak lehet nem bírta a szervezete, johan kezében volt ugye a kamera, lehet az rongálta meg a kezeit :)

am azt vettem észre hogy iszonyat szép volt a film, azokkal a tájakkal, voltak fénypontjai a fényképezésnek, ugyanilyet vettem észre a rover-nél is, hogy pusztaság volt igazából ott is az egész de brutálisan be tudták mutatni :)

(#50168) #85154688


#85154688
törölt tag

Jó reggelt! Valami jó kis kalandfilmet mondjatok nekem legyetek szívesek...Ahol például lezuhannak repülővel és a dzsungelben rekednek.Amiket már láttam:Az elveszett járat foglyai,A vadon foglyai....Ezen kívül van valami?

(#50169) Bad Pritt válasza #85154688 (#50168) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hát végülis a Jurassic Park 3.
Főnix útja, de ott egy sivatagba zuhannak bele, nem dzsungelben.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#50170) TripleB válasza #85154688 (#50168) üzenetére


TripleB
senior tag

Oldschool
A smaragd románca
A Nílus gyöngye. :)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#50171) hoffman_ válasza Integra (#50165) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ezt te most tényleg megnézted, esküdj. nem hiszlek el :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#50172) aizen92 válasza hoffman_ (#50171) üzenetére


aizen92
addikt

Trashmovie: OK
Blockbusterek meg menjenek a fenébe.
WUUUUT?

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#50173) Tibiajax válasza hoffman_ (#50171) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

csak azért nézte meg, h beírhassa aztán ide és menőzhessen vele
sznobb..

(#50174) hoffman_ válasza Tibiajax (#50173) üzenetére


hoffman_
nagyúr

áh, szerintem legkésőbb a közepe fele el kezdte élvezni, ez a kemény igazság.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#50175) bobalazs válasza Pali1119 (#50009) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Holnap határa, kevés CGI, több meló és izzadás
Jó kis film, - az ember azt gondolná, hogy mindent számítógéppel oldottak meg. Nem így van.

(#50176) #54715584 válasza bobalazs (#50175) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ez megy egy interjú féleség

Nem tudom mennyire spoileres :)

[ Szerkesztve ]

(#50177) Integra válasza hoffman_ (#50171) üzenetére


Integra
titán

amerikába skypeoltam és közben éppen a syfy adta, hát ment a háttérben, remekmű!!! :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#50178) aizen92


aizen92
addikt

Whiplash Ha kimaradt volna valakinek. Normál release date-t nem találtam. Azt se, hogy egyáltalán játszani fogják itthon.

NEM a Marveles. Ez a dobos... :))

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#50179) Pali1119 válasza aizen92 (#50178) üzenetére


Pali1119
tag

19-én lesz a CineFesten a vetítés.

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#50180) aizen92 válasza Pali1119 (#50179) üzenetére


aizen92
addikt

Azt láttam, de Miskolc.....
Nem állandó vetítés sajnos.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#50181) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Istenem... :DDD
Csubakkát 0:35-nél meg 1:39-nél megkönnyeztem. :C

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#50182) #54715584 válasza Bad Pritt (#50181) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nah, szerkesztgessél te is :P

A linket is javítsd, mert 50. mp-en áll :)

[ Szerkesztve ]

(#50183) callmeakos válasza Bad Pritt (#50181) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Bocsde vótmán' [link] ;]

All→M8

(#50184) spammer


spammer
veterán

Winter Soldier: csak annyi lenne a kérdésem, hogy ezekben a filmekben meg van tiltva, hogy a kibebaszott kerekeket/gumikat lőjék szét, meg a Kapcsi lábát, amit sosem takar a szuperpajzs?

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#50185) #85154688


#85154688
törölt tag

sziasztok.Azt szeretném kérdezni,hogy melyik Steven Seagal legjobb filmje a sok közül?

(#50186) stvnppp válasza #85154688 (#50185) üzenetére


stvnppp
senior tag

Nem lehet egyet kiemelni közülük, mindegyik örök klasszikus. Amúgy is vagy megnézed az összeset, vagy bele se kezdj egybe sem, mert csak az összes megnézése után fogod érezni Steven Segal játékának lényegét.

[ Szerkesztve ]

(#50187) abridabri válasza #85154688 (#50185) üzenetére


abridabri
veterán

(#50188) #85154688 válasza abridabri (#50187) üzenetére


#85154688
törölt tag

Köszi szépen...Volt egy olyan része is amiben fát vágott ha jól tudom.

(#50189) dokee78 válasza #85154688 (#50185) üzenetére


dokee78
félisten

Nico,Out for Justice,Marked for Death

(#50190) Maximum1 válasza stvnppp (#50186) üzenetére


Maximum1
őstag

Én a Good Man-t felénél kilőttem.
Nem játszott olyan rosszul, de a rendező hazavágta az egész filmet, nem hittem a szememnek.
Sajnos én nem érzem Steven Segal játékának lényegét, itt vesztettem el a fonalat, azóta kerülöm.
Most is csak egy próbálkozás volt , nem kellett volna.

(#50191) mayday00 válasza #85154688 (#50185) üzenetére


mayday00
őstag

sebhelyek szerintem. Ez 2001-ben jött ki. Ha jól tudom ez volt a utolsó filmje, ami ment moziban..Ami utána jött, csak dvd-n, BD-n jelent meg. Vagy utána a félholt ami még lement moziban. Már nem amlékszek nagyon. De azok már borzalmasak voltak. Egy dagadt, elhízott embert láttál....

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#50192) Pitterix


Pitterix
őstag

Blended

Drew kicsit felszedett, Adam szokás szerint hülye, de a film tökéletesen megfelel egy vasárnap délutáni kellemes feleséggel történő kikapcsolódásnak.

7\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#50193) HuMarc


HuMarc
addikt

A holnap határa - Edge of Tomorrow (2014)

Hűba... Hát, ha nem ez volt az év akciófilmje, akkor nem tudom, mi... Egyszerűen csodálatos film, nem értem, miért nem mentem el moziba. Megérte volna. És ezt minden szarkazmus vagy irónia nélkül mondom.

A film 99%-a egy erős 7,5-8 pont az élvezeti skálán, de az utolsó fél perc... A lényeg spoilermentesen, hogy amiről azt hittem az utolsó fél percben, hogy áhh, ezzel túllőttek a célon, arról kiderült, hogy egyáltalán nem, a film így kerek, és baromi jó az az utolsó 3 mp. :DDD Még akkor is, hogy a logikailag szvsz nem stimmel. Szóval ahogy .LnB is írta, nem kell túlgondolni a filmet.

(OFF)Így simán megér egy 9-est, továbbra is fenntartom, hogy ez nem egy abszolút skála, hanem azt mutatja, hogy mennyire élveztem a filmet. Legegyszerűbb példa erre, hogy elég nehéz lenne objektív szempontok alapján eldönteni, hogy a Lego-kaland, vagy a Good Will Hunting jobb-e.(/OFF)

Nem SPOILER-eznék, a lényeg, hogy szerintem a 2014-es termés egyik legjobbja.

9/10

[ Szerkesztve ]

(#50194) callmeakos válasza HuMarc (#50193) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

de az utolsó fél perc... A lényeg spoilermentesen, hogy amiről azt hittem az utolsó fél percben, hogy áhh, ezzel túllőttek a célon, arról kiderült, hogy egyáltalán nem, a film így kerek, és baromi jó az az utolsó 3 mp. :DDD Még akkor is, hogy a logikailag szvsz nem stimmel.

He?!
Egy filmre gondolunk? Mert az utolsó fél perc mint ahogy már előttem is oly sokan mondták felesleges, hazavágja a filmet, és a a logikailag szvsz nem stimmel. az itt annyit jelent hogy semmi értelme. :D

All→M8

(#50195) aizen92 válasza callmeakos (#50194) üzenetére


aizen92
addikt

+1...
Tudni kéne már lezárni egy filmet, nem ragaszkodni a hollywoodi klisékhez

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#50196) bAtt001 válasza aizen92 (#50195) üzenetére


bAtt001
addikt

blockbuster == happy end, mindig ez van hollywoodban, ezért kell független filmet is nézni azok mernek mást mutatni, pl rover és signal amiket most néztem legutóbb, egyedi és kis felüdülés a tömeggyártás termékei után :)

(#50197) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Közben Robi kicsit trollkodik a fészbukon' :D
Ezt a filmet tuti megnézném :D

All→M8

(#50198) aizen92 válasza bAtt001 (#50196) üzenetére


aizen92
addikt

1 blockbusterre jut nálam 3 ilyen film.
Csak idegesítő néha,na. :))

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#50199) HuMarc válasza callmeakos (#50194) üzenetére


HuMarc
addikt

Szerintem meg tökmindegy, hogy sutba dobták azt, amit előtte másfél óráig építettek, mert a befejezés kétségtelenül hatásos volt. Mondom, nem kell túlgondolni a filmet :D

SPOILER
De amikor Cage tiszti egyenruhában bevonul a gyakorlótérre, és mindenki vigyázzba vágja magát, és tiszteleg, Vrataski meg a szokásos It's something on my face? helyett a What do you want? kérdéssel indít, aztán meg Cage elröhögi magát.
SPOILER VÉGE

szóval fenti jelenet, abszolút túl van romantizálva, és nem nagyon illik bele a a film egészébe (logikailag), de mégis, nekem baromira tetszett :D Megdobta a hangulatomat.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Amúgy kíváncsi lennék, hogy a film alapjául szolgáló All You Need Is Kill hogyan végződik.

(#50200) Bad Pritt válasza HuMarc (#50199) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hát nagyon nem így. :D De amerikai filmbe azt a konklúziót nem lehet beletenni.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.