Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50951) S e t h


S e t h
nagyúr

Out of furnace
Középszerű szociodráma, amit talán csak a szereplők tesznek nézhetővé
6/10

The amazing spiedrman
Rühellem a pókgyereket, színtelen-szagtalan képességű ugri-bugri hős a maga tinédzser problémáival. A korábbiakat sem néztem, ezt is csak azért, mert nem volt éppen kéznél más, a végén epikusnak ható katarzis, amin a kliséken felnőtt generáció némi ásítással jutalmaz.

5/10

Transcedense
A kiaknázatlan lehetőség.
6/10

The normal heart
Homokos közösség kálváriája az AIDS térnyerésekor. Kicsit sok volt a melegség, sokszor nem tudtam eldönteni, hogy ez most megtörtént esetet dolgoz fel avagy sem, de akkor valóban ilyen infantilisen viselkednek intelligens melegek akár hivatalos szituációkban is, vagy csak a rendező gondolta úgy, hogy ezt baromira ki kell hangsúlyozni, már-már zavaró módon. A történet viszont nem rossz, pont a téma a ritkán feldolgozottsága miatt. Mélymagyaroknak nem javallott.

7/10

Mr Pip

Dr House alias Hugh Laurie tanári szerepben egy eldugott szigetvilág szigetén polgárháborús körülmények között, ahol egyedüli fehérként próbál tudást és kultúrát tanítani a bennszülötteknek, de a fegyverek zaja között ez életveszélyes küldetés.Fogyasztása azoknak ajánlott, akik nem a Fast and furious szintű sebességhez vannak szokva.

7/10

Godzilla
Amolyan wtf szerű feeling uralja el az embert a film nézése közben, hogy várta, várta, de vhogy mégsem erre számított. Ennek ellenére a bennem lakozó gyermek próbálta élvezni az óriások küzdelmét, mint ahogyan a Pacific Rim esetében is, ezért a kölyök dobott rá egy hatost, a felnőtt énem addig előzékenyen elfordította a fejét.

6/10

A million was to die itt he west
Seth MacFarlane még mindig nem jó színész, nem is tudom minek erőlteti, másként is bejuthat Charlize Theron szájába.
Az alpári humor nagykövete, aki a Family Guyban már bizonyította „talentumát”. Akinek az a fekszik, az jó eséllyel rajongója lesz a filmnek, ugyan nekem is tetszett, de sokszor az erőltetettség izzadsága csípte a szemeimet.
6,5/10

Edge of tomorrow
A scientológia első számú celebje ismét nem tett rossz lóra, a sci-fi iránti vonzódása talán fakadhat az egyháza iránt érzett elkötelezettségből is, de amíg ilyen szintű munkát produkál, addig ezt vetjük a szemére. Hiányoltam az idegenek részletesebb bemutatását, viszont a sci-fi ínséges időkben meg kell becsülni ezt a kicsit is, amit a mozivásznakra dobnak nekünk hálivúdból.
7,5

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#50952) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok! Ajánljatok nekem egy nagyon félelmetes filmet ami tényleg kemény és bárki megborzong tőle és még TI is azon a véleményen vagytok, hogy ez aztán tényleg ijesztő és nem merek elaludni...XD....Köszi...

monstre:Várjuk a címeket.... :D

[ Szerkesztve ]

(#50953) #54715584 válasza #85154688 (#50952) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ilyenre kíváncsi lennék én is :K

(#50954) BITBOYS válasza #85154688 (#50952) üzenetére


BITBOYS
addikt

Tibit kérdezd, eléggé beszari :D

(#50944) dokee78 Tényleg nem hagysz ki semmit ha nem nézed meg, sajnos.

mod: Várj csak, Barlangot láttad? (The Descent)

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#50955) S e t h válasza #85154688 (#50952) üzenetére


S e t h
nagyúr

Miniszterelnöki évértékelő összes.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#50956) spammer válasza #85154688 (#50952) üzenetére


spammer
veterán

A Disney XD-t tudom ajánlani. XD

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#50957) Tibiajax válasza S e t h (#50955) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

jó, de ő hálivudi mozifilmet kérdezett..

malware, ezt kukkantsd csak meg

nálam még mindig ez az etalon az utóbbi időkből

(#50958) cyberkind válasza Tibiajax (#50957) üzenetére


cyberkind
félisten

Én a The Conjuringen is bealudtam, kéne valami igazán ütős horror, valami jobbat nem tudsz?

Paranormal Cocktivity

(#50959) pohár válasza spammer (#50956) üzenetére


pohár
félisten

LOL ROFL XD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#50960) Tibiajax válasza cyberkind (#50958) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

az a baj, h ha valaki pl. eleve parázik ugye a szellemvilágtól, akkor egy ilyen ghost-filmtől hát rohadtul pont nem bealudni fog, hanem feszengve néz néha hátra vagy körbe.. mint ahogy én is teszem ezt
- nyilván, ha egyedül nézem, sötétben
ezt Wan csodásan ki is használta, nálam telibe talált
aki viszont csont immunis erre a témára, mint pl te is, annak nyilván semmit nem fog jelenteni. annak mást jelent a horror, nagy valószínűséggel sokkal több vért, feszültséget, kínzásokat, brutalitást, stbstb.. abból viszont rengeteg van a mostani kínálatban is, 2perc alatt találsz min. egyet. viszont erről ne engem kérdezzetek, nem szeretem ma már ezeket
nem kell már a felesleges hatásvadászat meg beteg képi világ. láttam eleget ezekből

valami újdonság kéne, új dolog. csak az meg nincs

ps. a náci zombik2 mondjuk jó volt:) de az inkább már poén

(#50961) cyberkind válasza Tibiajax (#50960) üzenetére


cyberkind
félisten

Régen paráztam, de már kinőttem.
A sok brutalitás, vér, meg röpködő testrészekkel az a bajom hogy nem horror hanem daráló, így tehát nem marad semmilyen horrorfilm, számomra, ugyan jók ezek a Wan horrorfilmek, de számomra kevés.
Igazából a Discoveryn adott szellemjárásos sorozat volt ami néha-néha borzongatott, azóta semmi.

Kínzásra most így hirtelen a Grotesque-t tudom mondani, de az is inkább boncolásba megy át, ez megint csak nem horror.

Paranormal Cocktivity

(#50962) Integra válasza callmeakos (#50941) üzenetére


Integra
titán

[SPOILER]
nem tudom, igen is meg nem is :)
nekem egyszerűen az volt meglepő, hogy a semmiből hirtelen a levegőbe röpült az egész mindenség. mondom erre, hogy ja ok, hogy már ezt is letudtuk és akkor jön a badass belassítás, mint a man on fire-ban :DDD végülis nem sok szerepe lett volna annak, hogy azt mutatják, hogy végigmegy a kikötőben, kirakja a bombákat és bumm. ugyanakkor simán elviselte volna még a film azt a plusz 2-3 percet, amíg ezt a részt bemutatják.
így meg hirtelen azon kaptam magam, a robbanások után, hogy az jutott eszembe, hogy igen, nikolajnak mondta, mikor egymással szemben ültek, hogy egyenként fogja az embereit is kinyírni és a bizniszt is tönkretenni. nos, megtette :)

[/SPOILER]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#50963) callmeakos válasza Integra (#50962) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Akkor ez továbbra is azt jelenti, hogy Denzel faterral nem érdemes sz*raozni :D

***

All→M8

(#50964) aizen92 válasza callmeakos (#50963) üzenetére


aizen92
addikt

Na erre a videóra kíváncsi vagyok. Vízválasztó nálam ( leiratkozás, vagy nem leiratkozás )

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#50965) bagyulajuve válasza #85154688 (#50952) üzenetére


bagyulajuve
addikt

én ettől féltem eddig talán a legjobban

Resistencia eterna

(#50966) Ace owner válasza ígyvanferi (#50946) üzenetére


Ace owner
addikt

Egyáltalán nem érdekel az egész Gyűrűk ura világ. Kicsit sem, ez van.

Galaxy Fold 4

(#50967) abridabri válasza Ace owner (#50966) üzenetére


abridabri
veterán

Olyan nincs ,hogy valakinek nem tetszik a Gyuruk Ura . Ezt nem vagyok hajlando elhinni.
Honnan tudod ,hogy nem erdekel ,ha meg nem lattad ? ;)
Nezd meg az elsot legalabb , ha az nem tetszik akkor buktal 3orat az eletedbol ,ha megis tetszik (marpedig kinek nem ?! ) akkor lesz mit (LOTR 2-3 / hobbitok ) nezned a tovabbiakban :K

(#50968) aizen92


aizen92
addikt

Boyhoodot még senki nem látta, a 10 mondatnál többet írók közül ?

Mi kedden megyünk sugárba btw. ha lesz másnap időm valamit beböfögök :))

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#50969) Tibiajax válasza bagyulajuve (#50965) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ez nem az volt, amikor a csaj beköltözik egy nagy, álló lakótoronyban, ahol mindenhol csöpög a víz, meg ázik?.. kicsit már keverem ennyi év után ezt a jópár japán horrort, amikkel annak idején a 2000-es évek első felében elárasztottak
de egyébként tényleg jók
a Tale of two sisters még kemény
nna meg ez. ez mindent vitt anno, demóztunk vele a melóhelyen, 7.1, két szub, hadd szokják a népek. :D hatalmas volt..

(#50970) bagyulajuve válasza Tibiajax (#50969) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Nem vizes volt, de házba beköltözés volt benne :D.

Fúú, tényleg a Két nővér is nagy film, de számomra kevésbé volt félelmetes. A képi világa az viszont valami zseniális, talán a legjobb a horrorok között. Ott is van a kedvenc filmjeim között.

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#50971) lorcsi


lorcsi
veterán

demona, 1080p

szép volt..minden pillanatban lenyűgözött a kép..a történet is bejött :)
majdnem megnéztem mégegyszer :DD közvetlen utána

[ Szerkesztve ]

(#50972) Pearce válasza Tibiajax (#50969) üzenetére


Pearce
aktív tag

"amikor a csaj beköltözik egy nagy, álló lakótoronyban, ahol mindenhol csöpög a víz, meg ázik?"

Ebből egy amcsi filmre emlékszem: Fekete víz

[ Szerkesztve ]

(#50973) bagyulajuve válasza Pearce (#50972) üzenetére


bagyulajuve
addikt

ami egy japán film feldolgozása :D

Resistencia eterna

(#50974) Integra válasza callmeakos (#50963) üzenetére


Integra
titán

amúgy valóban beleköthető rész ez szerintem is, úgyhogy jogos szerintem is ha neked vagy másnak ez a része a filmben nem igazán passzol, nekem is fura volt :)
de denzel papa valóban a legek badasse :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#50975) pohár válasza callmeakos (#50941) üzenetére


pohár
félisten

én ott megijedtem, annyira hirtelen jött a hang :D :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#50976) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Default előzetes

Simon Brand rendezi, ő csinálta az Unknown-t, ami nem volt rossz, meg a Paraiso Travelt, amit nem láttam, de sokan jónak tartják. Érdekesnek tűnik ez a szomáliai gépeltérítés téma, de valahogy nem áll össze maga a trailer számomra. :(

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#50977) aizen92 válasza Bad Pritt (#50976) üzenetére


aizen92
addikt

Ez egy rossz trailer.
Nem tudom , hogy lowbudget a film, mert akkor megérteném a katasztrofális vágást és az oda nem illő hangot/zenét....

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#50978) Bad Pritt válasza aizen92 (#50977) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

750 000 amerikai pénz ment el rá, szóval lehetséges, hogy low budget. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#50979) aizen92 válasza Bad Pritt (#50978) üzenetére


aizen92
addikt

Akkor így már értem ... :)) nem szóltam

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#50980) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Chef

Kellemes kis gasztronómiai utazás volt. Sok ismerős arc szerepelt benne.

8/10

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#50981) Tibiajax válasza bagyulajuve (#50973) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

igen. nna, erre gondoltam

(#50982) haly


haly
őstag

Sziasztok!
Nézegettem itt az emberkék toplistáját, gondoltam találok egy-két jó filmet, viszont csodálkozva tapasztaltam, hogy ez a film senkinek a listáján sem szerepelt. Baromi izgalmas film, megéri megnézni, mindenkinek ajánlom!
Illetve hasonlókat ha tudtok, akkor írjatok. :R Most is éppen filmhiány van.

(#50984) devil-k


devil-k
nagyúr

A holnap határa

3/10

Ez a film mi volt? :D Ez első 20 perc lekötött, aztán marha unalmas volt az egész. Alig bírtam végigülni. Tipikus: Minden évben egy új sci-fi Tom Cruise-tól? A végén pedig az a "csavar" elég gyenge lett. Csalódás összességében.

(#50986) dokee78

Nem, dehogy. Ma avattuk fel a vetítőmet, szóval happy vagyok. :)) Ettől függetlenül nem jött át ez a film. Szeretem Tom Cruise sci-fi filmjeit, de ez szerintem nem volt a tőle elvárható szint.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#50985) Viszlát


Viszlát
addikt

De rouille et d'os (Rust and Bone): hm, ez kemény volt. Nehéz róla bármit is írni, egyrészt mert nagyon könnyű elbojlerezni, másrészt pedig nincsenek végletek, egyszerűen csak pár ember és az élet. Nincs csili-vili, de nincs gettó sem, van viszont hajszálnyival a nyomor felett élés egy olyan helyen, ahova rongyot rázni jár a fél világ. Egy időben sokat jártam arra és torokszorító ez a kettősség, amit a film szerintem eszméletlenül kifejezően ad vissza, kendőzetlenül, nincs túlspilázva, sem finomítva, nem akar emészthetőbb lenni. Zene is csak annyi van, amennyi éppen kell, döbbenetesen erőteljes jelenetekkel, máz nélkül. Cotillard eddig is nagy kedvenc volt, ezzel pedig végleg beírta magát a nagyok közé nálam.

Nem egyszerű film, iszonyúan nyers és bizonyos szempontból durva is, egyáltalán nem egy szokványos szerelmi történet, ha lehet egyáltalán annak nevezni. Hosszú ideje nem bővült a max pontos filmek száma a kis listámon, de ennek minden kétséget kizáróan ott a helye.

10/10

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#50986) dokee78 válasza devil-k (#50984) üzenetére


dokee78
félisten

Megint rossz napod volt? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#50987) bagyulajuve válasza devil-k (#50984) üzenetére


bagyulajuve
addikt

végre még valaki, akinek nem jött be az Edge of tomorrow :DDD

Resistencia eterna

(#50988) devil-k válasza bagyulajuve (#50987) üzenetére


devil-k
nagyúr

Megfigyeltem már, hogy nekünk nagyon hasonló az ízlésünk. :D Holnap végzek a Demónával, eddig tetszik. :)

- mozi bolondéria -

(#50989) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Maleficent

Kellemes meglepetés volt. Azt hittem hogy valami sötétebb téma lesz. Látványos volt és jól állt Jolie-nak ez a szerep.

7/10

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#50990) Devid_81


Devid_81
nagyúr

22 Jump Street

Annyi jot olvastam errol a filmrol, hogy teljesen lazban egve ultem le ele, hogy megnezzem.
No nezzuk csak mit is kapott a nezo a varakozasert.
Az elso fel ora, sokak irasa alapjan nem annyira jo.
Had javitsam ki ezt a tevhitet, az elso fel ora iszonyat, annyira rossz, hogy tobbszor is le kellett magamat fogjam, hogy ne toroljem le.
Idegesitoen gyerekes "poenokkel" tuzdelt valami volt, a szineszi munka teljes hianyaval jut el a film oda ahonnan mar vegre "szol is valamirol"
Mivel eros vagyok, gondoltam megprobalok tulleni az elejen, es sikerult.
Vegre elindult valami, jah igen a sztori beindult, amit mar lattunk 22 verzioban eddig, csak mas szereplokkel, de legalabb viccesen.
Mert ebben a filmben osszesen egy jo/vicces jelenelet veltem felfedezni egesz vegig, ott mar majdnem mosolyogtam is.
Az elso fel ora oszthato nullaval, raadasul erdemennyel, ami csoda, majd a hatralevo resz mar azert nagyon sokat emelt a szinvonalon, majdnem eljutott oda, hogy nezheto.
Szineszi tehetsege szemmel lahtatoan tovabbra sincs egyik foszereplonek sem, sebaj nem is ezert neztem meg.
Annak tudataban pontozok, hogy ez a resz valoban jobb az elso resztol.

3/10

Orulok, hogy nem moziban neztem meg ezt a szutykot, valoszinuleg a mozit magam mogott felgyujtva setaltam volna ki a filmrol. ;]

[ Szerkesztve ]

...

(#50991) devil-k


devil-k
nagyúr

Demóna

4/10

CGI mérgezést kaptam. Jól ábrázolta az emberi természetet, szimpatikus volt Angelina Jolie, de ennyi, semmi több.

- mozi bolondéria -

(#50992) #54715584 válasza devil-k (#50991) üzenetére


#54715584
törölt tag

CGI mérgezés? TF4-et láttad már?

(#50993) devil-k válasza #54715584 (#50992) üzenetére


devil-k
nagyúr

Persze, hogy láttam. Erre is reagáltam azt, hogy most kicsit sok volt ezekből.

- mozi bolondéria -

(#50994) Devid_81 válasza devil-k (#50993) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Felre ne ertsd, nem kotozkodes.
En ezeket a fajta CGI-s fantasy vilagokat valahogy mindig is szivesebben nezem, mint a godzilla-tranformersz feleket, mondjuk en eleve imadom a fantasy kategoriat, nyilvan ennek is koszonheto :)

...

(#50995) bAtt001 válasza devil-k (#50991) üzenetére


bAtt001
addikt

haladunk haladunk már csak 4 pont, én moziban a sírás határán nézegettem az órát h mikor lesz már vége :B tudom buta voltam, minek ültem be rá, hát ez tűnt a legjobbnak moziéjszaka első vetítései közül :U

[ Szerkesztve ]

(#50996) devil-k


devil-k
nagyúr

Harry Potter és a Főnix rendje

8/10

Ehhez nem tudok mit hozzáfűzni. :)

Devid_81

Én is szeretem a fantasy filmeket, de nekem a Demóna kissé giccses volt. A Godzilla pedig gyenge volt, nem is említeném egy lapon bármilyen jobb sci-fivel sem.

bAtt001

Nem csodálkozom. :)

" tudom buta voltam, minek ültem be rá,"

Ez rossz felfogás, ugyanis a trailerek a félrevezetőek a legtöbb esetben.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#50997) bAtt001 válasza devil-k (#50996) üzenetére


bAtt001
addikt

jó az hozza kell tenni hogy talán trailert sem láttam belőle de gyanús volt már így is hogy totál cgi lesz és gyerekes :-(

(#50998) devil-k válasza bAtt001 (#50997) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nah, ez az!

Nem tudtam eldönteni, hogy gyerekeknek való-e vagy sem. Egyik pillanatban Demóna (Maleficent , ez így jobban tetszik, de a magyarok elég nehezen tudják kimondani) maga volt a bűbáj, másikban pedig maga a megtestesült gonosz.

Stefan karakterét pedig "elmaszatolták", nagyon ellentétes lett. Addig okés, hogy becsvágyó, kapzsi stb.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#50999) ben11 válasza abridabri (#50967) üzenetére


ben11
őstag

Pedig van. Én magam vagyok rá egy másik élő példa. Nekiestem anno az elsőnek, de talán be sem fejeztem, annyira nem kötött le.

(#51000) devil-k válasza abridabri (#50967) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ne legyél ilyen szűk látókörű. Gondolom te sem szeretsz minden ételt, italt, zenét, ugye?

- mozi bolondéria -

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.