Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139901) Peterhappy válasza eeXaa (#139897) üzenetére


Peterhappy
őstag

2/10? Biztos, hogy jó filmet értékeltél? Vagy csak félreütöttél?

(#139902) oriic válasza Peterhappy (#139901) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

12/10?;]

Live-Die-Respawn

(#139903) brownus válasza eeXaa (#139897) üzenetére


brownus
veterán

ha már harcos lányok a vásznon, akkor nézd meg ezt: Ava, [link] , alul pontozva picit, sztem simán ér 6,6/10et , az ost is egész jó, bár nekem már sok volt a hiphop rap vagymianeve.
egyszer megnézni jó, ha tényleg nincs jobb dolgod, és nem izmos férfiakat akarsz nézni mialatt püfölik meg lövik egymást...

(#139904) eeXaa válasza brownus (#139903) üzenetére


eeXaa
addikt

ok. bár remélem femin.cizmusban nem múlja majd felül.

Peterhappy: rosz filmet értékeltem.
...ezért kapott keveset.

(#139905) bagyulajuve válasza eeXaa (#139897) üzenetére


bagyulajuve
addikt

ha ilyen rosszra értékelted gondoltam ránézek, de mivel az imdb pontja sem túl magas így kimarad :D

Resistencia eterna

(#139906) Bad Pritt válasza bagyulajuve (#139905) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez egy ilyen becsapós kör volt. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#139907) Ispy válasza Bad Pritt (#139906) üzenetére


Ispy
veterán

Szerintem csapda, mivel írtátok, ha ő fordítva értékel, tehát ami nála rossz az jó. Na most majd jól megszívjátok. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#139908) Peterhappy válasza Ispy (#139907) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ne ragozd Cookie, mert meghülyülök!

(#139909) k-adi válasza eeXaa (#139897) üzenetére


k-adi
nagyúr

"avagy ha láttad a trélert, a filmet is.."

Aha, ez kb. a legtöbb előzetesre elmondható sajnos.. ezért is sokszor nem is nézem már őket

de pl ennél a filmnél melyik trailerbe derül ki mi van a kiscsaj táskájában?

(#139910) atike


atike
nagyúr

Space Sweepers - trailer [link]

(#139911) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Tomiris

Kazah történelmi nagyeposz (két és fél órás) egy nomád hősnőről, aki szembeszállt II. Kürosz, óperzsa (nagy lendülettel hódító) királlyal.
Egynek simán jó. Azt kell, mondjam, kifejezetten üdítő, hogy végre nem a megszokott karaktereket követjük és az ismert helyszíneken bolyongunk, valamint kifejezetten furcsa a nyelv is, amin beszélnek (mondjuk többféle is van, és mind fura). Szóval kicsit kiragad a megszokott körből.
A legfőbb bajom vele az, hogy elnagyolt és sterilen klisés: bár remekül "megcsinálták" a filmet, de hiányzik a "fűszer" belőle. Nincsenek emlékezetes karakterek, szövegek, jelenetek, hanem "hozza a kötelezőt". Ilyesmód, ha egy hasonló sztorit már láttál, akkor ezt is láttad, percre pontosan tudható, mikor, kivel mi fog történni: olyan, mint egy sablon építészeti terv, amit előveszel, ha megrendelés érkezik. Ez azért kár, mert izgalmas számunkra, távoli nézőknek, és igen régre, mélyre visszanyúl, az alkotók számára jelentőséggel ruházva fel e történetet, s mégis hiányérzetet hagy maga után. Mondom: túl steril.
A zene tetszett, a kosztümök érdekesek (végre valami új látvány), a színészek hozzák a kötelezőt, a harcok közt vannak nagyon jól megoldottak és követhetetlenek egyaránt, szóval teljesen nézhető. A műfaj kedvelői nekigyürkőzhetnek a röpke filmidőnek.

#értékelés

"Szerintem."

(#139912) ColdMan válasza Miklós315 (#139911) üzenetére


ColdMan
tag

Köszi! :)

(#139913) Pitterix


Pitterix
őstag

Tenet----reference :DDD

No megvolt nékem is eme mestermű, vagy retekmű, kinek melyik tetszik.
Az alap szitu, az időutazás nálam a kedvencek között van, már ezzel megvettek. Aztán, ahogy kivitelezték-átültették eme alkotásba, ahogy megkomponálták az akciójeleneteket, az előre-hátra futó-rohanó emberkéket (főleg a reptéri jelenet, itt jót vigyorgott az arcom), az ide-oda guruló száguldó autókat, az apró mozzanatokat, (amiket lehet többször is meg kell tekinteni)amik talán fel sem tűnnek, míg be nem következnek másik látószögből és akkor van a nagy HOPPÁ, hogy bakker ez iszen ott volt, az akkor történt (ezért kellett néha visszanéznem :B ) Beugró kis kockák, amik által a végére összeáll az egész. Kicsit katyvaszosnak tűnik, de kis beleéléssel-odafigyeléssel egy mestermű bontakozik ki (SZERINTEM).
A zene is bejött a látvány mellett, bár néhol szinkronosan nézvén vissza kellett tekernem, hogy értsem a szöveget.
Én értelmeztem rosszul, vagy lehetséges volna minimum még egy rész?

#értékelés

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#139914) Miklós315 válasza Pitterix (#139913) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Mármint előzmény vagy folytatás...?

"Szerintem."

(#139915) Mik76 válasza Pitterix (#139913) üzenetére


Mik76
senior tag

Beugro kepkockakrol nekem valahogy mindig a Fight Club ominozus mozis jelenete ugrik be. :D

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#139916) Pitterix válasza Miklós315 (#139914) üzenetére


Pitterix
őstag

Attól függ, melyik idő szemszögéből nézzük....

Mik76: azt a filmet még mindig nem bírtam megnézni.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#139917) Cs1csó válasza Pitterix (#139916) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Harcosok klubbját?

(#139918) Pitterix válasza Cs1csó (#139917) üzenetére


Pitterix
őstag

Igen, elkezdtem, belenéztem, próbáltam, de nem megy.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#139919) BabMester válasza Vikthor (#139880) üzenetére


BabMester
senior tag

Én földi halandó megvettem iTunes-on (már AppleTV) 2.300 Ft-ért karácsonyi akcióba, magyar szinkronnal. 4K Dolby Vision, Dolby Atmos(angolul), 2x-2,5x annyi a bitrate mint Netflixen 4K műsornál. Gyönyörű a hang és a kép is. Jó munkát végeztek vele.

(#139921) brownus válasza eeXaa (#139904) üzenetére


brownus
veterán

nemtom, a másik filmet nem láttam és nem is fogom.
ebben nem, itt a nő egy bérgyilkos volt (némi gyerekkori traumával, apa komplexussal). a filmben nagyon jól összerakott közelharcok vannak, amit farrel és malkovich is lenyomott, le a kalappal.

(#139922) Vikthor válasza BabMester (#139919) üzenetére


Vikthor
nagyúr

mind a 4 filmet?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#139923) gyuromoj


gyuromoj
veterán

(#139924) eeXaa


eeXaa
addikt

The Midnight Sky
...felhúztam a szemöldököm mikor láttam a film elején hogy Cloney maestro rendezte... sajnos be is igazolodott a gyanúm... a kiváló kameramunka ellenére, sajnos ez egy "dobjunk bele mindent ami jól bevált, és hatásos", had szeresse a nép.
Katasztrófa,cgi űrhajó, sejtelmes zene, idegen bolygó, last of us hangulat, no meg Sweet caroline kórusban zengve. ...ja és Clooney fantasztikus alakítása csak hab a tortán.
itt ott beletekergetve túléltem..
3/10

(#139925) oriic válasza eeXaa (#139924) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"cgi űrhajó"

Hja szerintem is tok gaz, hogy nem csinaltak meg igazibol. :D

Live-Die-Respawn

(#139926) eeXaa válasza oriic (#139925) üzenetére


eeXaa
addikt

...pozitívumként hoztam fel....
...de így hogy felhoztad, megcsinálhatta volna ugy mint nolan, ha már úgyis őt másolta...

(#139927) Tibiajax válasza oriic (#139925) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

:D

(#139928) atike válasza eeXaa (#139924) üzenetére


atike
nagyúr

Nem tudom, hogy volt-e olyan film kapcsán, hogy egyetértsünk, de számomra is ez a film nagyon nagy csalódás... Gőzöm sincs mit vártam, de ezt a filmet nem tudtam sehova tenni. Lassú, vontatott, (miről is szól? ), a szenvedő Clooneyt nézni szenvedés volt (akkor lehet mégis átjött amit akart a film? :DDD )...

Nagyon nem szoktam, de nekem is muszáj volt tekerni a filmet időnként. Túléltem én is, de arra kíváncsi leszek, hogy esetleg lesz-e (és mi alapján) pozitív értékelése a filmnek.... :U

Sajnáltam a ráfordított időt...

[ Szerkesztve ]

(#139929) perempe válasza atike (#139928) üzenetére


perempe
addikt

Miről szól?
Az elején felteszik a kérdést a Jupiter lakhatónak tűnő holdjáról, amit elkezdett a fiatal Clooney kutatni ("Amit kutat, annak mennyi köze van a valósághoz, és a bolygója mennyire inkább csak kamu?") A végén ez lesz a kiút az emberiségnek, ami gyakorlatilag a lánya és a barátja.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#139930) Tibiajax válasza atike (#139928) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

valaki egyszer azt mondta nekem, a filmbe való beletekerés az alkotás megerőszakolása...
igazat adok neki
továbbá hozzá szoktam tenni, de ezt már magamtól, ha/amikor egy filmbe bele kell tekerni, azt nem is érdemes igazán tovább erőltetni már..

(#139931) eeXaa válasza atike (#139928) üzenetére


eeXaa
addikt

Nem mondom hogy borzalmas volt, inkább eröltetett. + kiszámítható.

(#139932) BabMester válasza Vikthor (#139922) üzenetére


BabMester
senior tag

Négyet?

(#139933) Mik76 válasza Tibiajax (#139930) üzenetére


Mik76
senior tag

Ezzel egyet tudok erteni. A tekero gomb nalam nem jatszik. Van inditas, pause, meg a kikapcs. :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#139934) Tibiajax válasza Mik76 (#139933) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

..és az extra kikapcs! (shift+del)

(#139935) emiki6 válasza Tibiajax (#139930) üzenetére


emiki6
veterán

Szerintem a tekerés inkább magunkra nézve káros. Kicsit megszokod, hogy "ha uncsi", akkor tekersz és már mindig azon fogsz gondolkozni, hogy "lehet bele kéne tekerni". (Itt nyilván nem csak a tekerés, de a telefonnyomkodás stb is ilyen)
Persze ettől még ritkán szabad ilyet, ha szar a film, de nem annyira, hogy kinyomd.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#139936) atike válasza emiki6 (#139935) üzenetére


atike
nagyúr

Így van. Ez utóbbi állt fenn. :)

Amúgy még a Neon Démon volt az amibe tekertem, de azt ez sem mentette meg az extra kikapcstól... :DDD

Más filmnél nálam sem fordult még elő. Remélem nem is fog.

(#139937) Tibiajax válasza emiki6 (#139935) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

lehet csőrni csavarni facsarni igen, de a lényeg, ha már tekerésre áll az ujjad egy film közben (vagy közbe telefonon fészbukra), megette a fene az egészet...
a lényeg az, h megint igazam van.

[ Szerkesztve ]

(#139938) Met


Met
nagyúr

David Attenborough: Egy élet a bolygónkon
Valaki megnézte már?
5.1-es hang van rajta, az lenne a kérdésem hogy érdemes házi mozival nézni? pl. a dzsungelben a majmok a hátam mögött makognak stb.
Ha nem, akkor este is nézhetjük ágyból, ha viszont ad pluszt a hang akkor délután házi mozival néznénk

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#139939) Vikthor válasza Met (#139938) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Érdemes én láttam ezt, de vannak jobb filmjei tőle, főleg azok amik UHD lemezen jöttek ki.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#139940) Miklós315 válasza Met (#139938) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Ez most nem a klasszikus természetfilmje, hanem egy környezetvédelmi eszmefuttatása (összegzés, felhívás), szóval a narráció (Attenborough) hangsúlyosabb, mint az állatok, stb. Ha érthető így :B

"Szerintem."

(#139941) lemmy9 válasza Met (#139938) üzenetére


lemmy9
őstag

Van amikor elöl makognak,úgyhogy ”engedd el”. :DDD

Szerintem!

(#139942) Met válasza Vikthor (#139939) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi, szeretem a filmjeit, ebből meg van a könyv is (még nem olvastam).

Miklós315 Köszi, értem mire gondolsz. :K

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#139943) eeXaa válasza Tibiajax (#139937) üzenetére


eeXaa
addikt

nincs igazad. rendszeresen használom az 5mp-s skippet yt videóknál vagy épp video szerkesztésnél.. sokszor lehet látni előre hogy mi fog történni, de a "kreatív alkotói eszközök" pl. tempó, zene, unalmas események csak elnyújtanak időben egy meghatározott irányba haladó eseményt. Filmekből általában már fél óra után tudom hogyha érdemes skippelni.... én sem használom folyton minden filmnél, viszont nem fogom nem használni, ha indokolt.

(#139944) emiki6 válasza Tibiajax (#139937) üzenetére


emiki6
veterán

Nem is vitattam az igazad, csipán kiegészítettem. :D
Noha szerintem egy film nem lesz attól rossz, mert kicsit beleun az ember itt-ott és skippelne valamit, amire úgy érzi nem tart igényt. Ettől még a film lehet közepes, lehet összességében jó élmény, hibák előfordulnak. Jó-kiváló film viszont nyilván nem lesz már.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#139945) eeXaa


eeXaa
addikt

Ava
..sajnos a sztori elég semmilyen, ha ismeretlen szinészekkel játszódna, kb mindenki röhögne mennyire gyenge volt... az identity politics sem segített a sztorin ahogy a Midnight Sky esetében sem. nem tudom miért kell ezt erőltetni..
Gondolom vmiféle john wick female verziót próbáltak indintani... meglátjuk mennyi sikerrel...
4/10

(#139946) brownus válasza Tibiajax (#139930) üzenetére


brownus
veterán

hmm, sztakko én nagy paraszt vagyok mert én sok poreszbe beletekerek.... :d és igen, ha már sokat kell beletekerni, akkor nem erőltetem tovább :U váltok. ha mást nem, jobbat a balkézre

no, mindenki menjen gyorsan oltassa be magát, hogy mehessünk a vipbe meg a művészbe, mert már nagyon nagymozidolbivászonminifánk hiányom van :)

(emiki6, én sorozatoknál szoktam amúgy beletekerni, sőt, epizódokat szkippelni. legutóbb a gotham, első két évad, 3. évad második fele)

[ Szerkesztve ]

(#139947) gbors


gbors
nagyúr

Újratervezés (2013, rövidfilm)
Lányaim tegnap felfedezőútra indultak a házi filmarchívumban, és rábukkantak erre a kis gyöngyszemre, amit rögtön meg is néztünk együtt.
Egy igen egyszerű, igen földhözragadt történetet látunk két idős emberről, akik a budapesti forgalomban próbálnak együtt eligazodni, az asszony irányításával és a férj (többnyire) csendes tűrése közepette. Aztán célhoz érnek...
Nem nagyon tudok többet írni a filmről anélkül, hogy lényeges mozzanatokat ellőjek - érdemes minél kevesebb információval nekifogni, remekül van felépítve, és úgy általában tökéletes az egész. Nekem maradandó élmény volt, és többedik megnézés után sem látok benne semmit, amibe bele lehetne kötni - szóval 10/10.

IMDB link helyett a teljes rövidfilm megnézhető itt.

#értékelés

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#139948) radi8tor válasza gbors (#139947) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, nagyon jó kis film ez, megnézem majd valamikor megint - sok éve láttam. :R

⭐ Stella

(#139949) Tibiajax válasza brownus (#139946) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

jó, poreszba én is de az más sztori is, ott -főleg ezeknél a mai szutykoknál - nincs nagy jelentősége az apróbb dramaturgiai csavaroknak. és ált. a végkifejlet is ugyanaz mindig.
és a jó győz mindig : p

(#139950) Peterhappy válasza Tibiajax (#139949) üzenetére


Peterhappy
őstag

:DDD

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.