Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139401) atike válasza Ronam (#139382) üzenetére


atike
nagyúr

Nekem jöhet... :) Az elején jól láttam, hogy a srác a Ninjagyilkosból is benne van?

Szerk: akkor jól láttam... :DDD Kár, pedig tetszene.

Én is továbbolvastam... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#139402) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Amúgy kíváncsi vagyok, hogy ez vajon nálunk is április 16. lesz-e vajon.

[link]

alt="[link]" title="[link]"

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#139403) atike


atike
nagyúr

WW84 - Opening Scene - [link]

(#139404) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Wrong Turn Official Trailer (2021)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#139405) RetepNyaraB válasza bagyulajuve (#139387) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Up! Anno teljesen random vettem ki videotékából, nagy unalmamban és aztán meg is lepődtem. Mondjuk nem állítom, hogy nem kell affinitás a befogadásához (egyrészt azért nem egy khm... művészfilm, másrészt a szarrá szűrőzőtt, full B kat. cgi se mindenki terepe), de ha ráérzel, bejövős.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#139406) FollowTheORI válasza atike (#139403) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez elvileg úgy volt hogy 10-én már jön, nem?
Most látom eltolták 25-ig? :D

Erre is mi szükség volt... :N

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#139407) FollowTheORI válasza gyuromoj (#139404) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Úgy látszik ezekből sose elég... :D
De jónak tűnik, mégha klisé tenger is... "szabvány" film. ;]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#139408) ígyvanferi válasza gyuromoj (#139404) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ilyenkor nem kell egy sokadik számot a név után biggyeszteni, simán hívhatják ugyanúgy, mint az elsőt? Vagy ez reboot (már ha egy ilyen stílusú filmnél értelmezhető ez), és kezdjük elölről?

(#139409) atike válasza ígyvanferi (#139408) üzenetére


atike
nagyúr

Gondolom a megjelenési év az a szám...

(#139410) FollowTheORI válasza ígyvanferi (#139408) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha kellően nagy az időbeli különbség, akkor nem "szokás", illetve nem "kell". :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#139411) bagyulajuve válasza ColdMan (#139393) üzenetére


bagyulajuve
addikt

+ mephi666 + RetepNyaraB: örülök :K

Mik+tibcsi: nem örülök :N

Resistencia eterna

(#139412) Cs1csó válasza FollowTheORI (#139406) üzenetére


Cs1csó
félisten

KÁÁÁRR! Most aztán mehet az agyalás Reszkessetek betörők 2 vagy WW1984 ?!

Szerencsére győzni fog a józan ész: Reszkessetek betörők 2, majd Die Hard 2

(#139413) Mik76 válasza bagyulajuve (#139411) üzenetére


Mik76
senior tag

? :DDD

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#139414) Louro válasza Mik76 (#139413) üzenetére


Louro
őstag

Half life gonosz öltönyöse?

Mess with the best / Die like the rest

(#139415) Mik76 válasza Louro (#139414) üzenetére


Mik76
senior tag

Ja a mini verzio. "Nem orulok Bob, nem orulok..." :D

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#139416) Peterhappy válasza Mik76 (#139415) üzenetére


Peterhappy
őstag

Én felvállalom, szerintem az egyik legjobb "újkori" "mese" :B

(#139417) emiki6 válasza Peterhappy (#139416) üzenetére


emiki6
veterán

A sucker punch, a half life vagy a the incredibles?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#139418) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Itt tartok a Tenet kibogozásával ("szerintem") - hozzáértők szakértését sértődés nélkül várom, hogy a "hangosan gondolkozás" hibáit javíthassam :R
Nem is annyira a film maga, hanem ez az időmizéria érdekel (mint pl. a Terminátorban is).
(spoilerbe teszem, mert csak így tudom összeírni)

Paradoxon
Van a főgenya, aki rossz helyre született – habár önként vállalta feladatát – és (épp ezért nem) ezért plutóniumot ásott a seholpusztai dombok között, s közben nemes egyszerűséggel tolt egy Gollamot, majd ugrunk egyetkettőt a gondolatmenetben, és a ki tudja mióta rákban haldokló gonosz ’antitézis’ időátkaroló-világpusztító-ökopropagandájának utolsó kb. hetében – két nőverés közt – jön-megy mindenki (névtelen és neves hősök, anti-hősök) akik következetlenül következetesek, hiszen ők a jövő tudorai az akárhányszori múltban („Aki látja, meg kell halljon, de hát te szerveztél be engem is majd a jövőben, én meg megmentelek akárhányszor akármikor” blabla, meg a többszáz beszervezett kommandós léte is izgi…), akik ’már’ vagy ’még’ vagy ’tökmindegy’…, mert épp a jövő miatt ismerik a múltat, tehát a happy end garantált…
Patiszon búcsúszövege felveti a kérdést: ha már megmentette a főhőst az operában a film elején, miért nem nyúlta le a szajrét, amit így aztán később kell levadászni, miközben ott a másik - nagyobb - kérdés is, hogy ha a főhősök „már ismerték” a végső csata színhelyét (a ’jövőbeli én’-ek), minek kellett nyomozni a tárgyak után, stb., stb.…?
Itt fut bele a film ugyanabba az időhurkos problematikába, amibe a többi, régebbi időutazós film is torkollott: ha nem járunk a ’nagypapa-paradoxon’ végére, akkor determinált önismétlés esete áll fenn, tehát a jövő meg van mentve már az első pillanattól kezdve. Ez viszont problémás a SATOR-megközelítés (TENET) miatt: a film végi eseményidő ugyanaz, mint a film eleji eseményidő (az operaház ostroma és a robbantási helyszín ostroma időben egyezik), azonban eseményszinten eltérőnek tűnik. A főhős ugyanis a film elején az operaháznál ténykedik még beavatatlanként, a film végén meg már beavatottként támadja a robbantás helyszínét --> ez időben tehát mi zajlik az operaházban (onnan nem hiányzik a főhős vagy ott „helyettesíti” az invertált énje)?
Ha megváltoztatták a múltat, milyen következményekkel kell számolni? Ha nem változtathatják meg az időt (múltat/jövőt - nézőpont kérdése), akkor valóban jogos a főhős kérdése Patiszonhoz: mi értelme? Amire a válasz, hogy akkor is tenni kell a dolgunkat... :U (reformátusok előnyben).
Még egy kérdés: ha a film végi happy end elé megy vissza valaki (mondjuk egy hónappal), és megszerzi azokat az eszközöket, amik akkor még itt-ott hevernek, akkor mit is oldottak meg a hősök (örök-válság-problematika)?

Entrópia
Entrópia „filmes áthallással”: valószínűség a történet szempontjából, illetve a különböző elkülönülő információk összeállása (a néző immáron rövid(ebb)en le fogja tudja írni, a látottakat, tehát a filmet). Az entrópia ugyan nő, a rendszer egyre könnyebben leírható, de végül marad némi ismerethiány – nem éri el a maximumot.
Ha „lineárisba tesszük”: egy nyomoréklelkű kitartott seggfej elpusztítaná a világot, mert ő meghal rákban, és nélküle a világ ne létezzen, nomeg mert ő olyan ökotudatos, hogy „legnagyobb bűnöm, hogy gyermeket nemzettem egy halott világba” (és ekkor Godzilla a háttérben felüvölt a lenyúlt szövege miatti bánatában), de hőseinknek hála sosem tudjuk meg, miért és ki juttatja hozzá ehhez a – hogyan is működő? – technológiához ezt a főgenyát, akinek hol is van az invertált (vagy: „a másik”) verziója a végén…(pl. visszafelé halad, míg a végelgyengülés fel nem oldozza átka alól)?
Azt pl. megbeszélik hőseink, hogy nem tudják: lineáris, párhuzamos vagy egyéb-időben kell-e gondolkodniuk, így abban maradnak, hogy leginkább ’mindenhogyan’, mert az a nyerő taktikailag. (Az invertálás-technológiát nem is magyarázzák túl - mivel jelenleg nincs rá hihető maszlag –, csak alkalmazzák.)

SATOR
Andrei Sator: beszélő név – e férfi veti el a történés magvait, ő az ok, melyre reagálni kell, mert ez ma a trendi: a fehér férfi az abszolút gonosz, ami meg ugye következetlen, hiszen Patiszon is ott munkál a hős oldalán. Másrészt a determináltság is megjelenik e névben (Sator-négyzet), vagyis a fenti időhurkos-tutigyőzelem-probléma a film részéről (ld. fentebb).

Konklúzió
Egy ásításra érdemes, középszerű kivitelezésű, elhasznált-sablonos akciófilm apró hozzáadott extrával, a gondolatbűnnél ugyan tovább jutó, ám rendkívül kisstílű nyominger antagonista ellen, akit csak le kéne pofozni a magas lóról, de inkább szövik köré a füstöt kétésfél órán keresztül, jelenetről jelenetre ugrálva, mintha számítana…
A film szlogene: „ne akard megérteni, csak érezd”. Nem azért, mert nehéz, hanem mert így néz ki a Blöff, ha nem Guy Ritchie írja-rendezi.
Eddig jutottam...

"Szerintem."

(#139419) Peterhappy válasza emiki6 (#139417) üzenetére


Peterhappy
őstag

Hehe jogos, en a The Incredibles-re gondoltam.

(#139420) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Train to Busan 2
hd,korean
https://prohardver.hu/dl/upc/2020-12/19/25750_h9hoqknp9dfzvfbe_train_to_busan_2_2020_720p_bluray_dd5_1_x264_hun-p_2.jpg
veszek egy nagy levegőt, mielőtt elkezdek firkálni
nem egyszerű a dolgunk, ha véleményt akarunk gyors nyilvánítani. ugye, az első rész egy kimondottan pozitív meglepetés volt, a zombikkal teli vonat, a végig zárt tér, a vagonról vagonra való escape, nagyon korrektül és izgalmasan volt leprodukálva, nagy sikere lett, én is szerettem. a folytatásban már a 4évvel később hátramaradt apokalipszist kapjuk, minden földi jóval. az elzombult országot úgy ahogy van lezárták, evakuálták a túlélőket, maradtak a roncsok, a sivárság meg a maradék zombihordák. valami sztorit ebbe kellett kitalálni, amivel mégis visszatérhetünk mi nézők újra ebbe a paradicsomi környezetbe. meg is van, hátrahagyott nagycímletű lóvékért kell visszamenni, mi másért, ehhez kapunk új főhősöket.
na most a problémák itt kezdődnek, a film első fejezete - kifejezetten idegesítő, mert tudjuk jól a szabályokat, mit szabad és mit nem szabad csinálni, ha nem akarunk egy tonnánnyi élőhalott martaléka lenni.. és mégis ezt teszik, és akkor így fészkelődsz már, hogy jajj istenem jönnek mindjárt a haverok. és persze jönnek is. később aztán a film elhagyja ezeket az idegesítő bolondságokat és elmegy egy belassulásba, egy melankóliába, hogy majd aztán átmehessen egy mad maxbe, majd családi drámába, majd újra mad maxbe.. alapvetően ennél az alkotásnál megint csak a nézőpontunk tud dönteni. (persze, mint mindig..) nézhetjük úgy, hogy jó kis komplex zombifilm, beletolni ami csak a csövön kifér, meg azért az első részt csak überelje javarészt, meg is kapjuk. meg nézhetjük úgy is, hogy 'á bszki, ebbe aztán minden volt, ha kell ha nem, el tudtam volna jobban képzelni egy megfogottabb, valódi survivor-élménynek' valahogy úgy, olyasféleképp, amilyen az első része is volt
7/10

(#139421) Pitterix


Pitterix
őstag

Suicide Squad: Hell to Pay

Vérengzős, brutális, kegyetlen és gyenge, legalábbis nekem. Kicsit többet vártam a vérfürdőnél.
Az kicsit erős azért, hogy a nagy gonosztevők, pl Zoom bekötik magukat a kocsiba. :( :U
Még a látvány se volt az igazi.

4/10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#139422) Pitterix


Pitterix
őstag

Vonat Busanba: Zombi expressz

Gondoltam ha Tibi kolléga megnézte a 2. részt, akkor az első sem lehet olyan ergya. És bejött.
Egész kellemes vonatozásnak lehettem tanúja, bár a tájat nem nagyon mutogatták. Azért megnéztem volna azt is. Vérengzős, harapdálós, zombis, drámai, megható és így tovább.
Lecsóevés közben tökéletes kikapcsolódást nyújtott.
Láttam már jobbat, de rosszabbat is. Az tetszett benn, hogy nem lehet tudni, ki ellik meg a film végéig, nem gondoltam volna, hogy ők maradnak életben.
Jöhet a 2. rész.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#139423) Mik76


Mik76
senior tag

Klaus

Masodszorra is kurva jo. Mindenkinek ajanlom karacsonyra tovabbra is! :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#139424) Mik76 válasza Mik76 (#139423) üzenetére


Mik76
senior tag

Ja meg a masik klasszikus

Bad Santa

Ez mar kicsit veszitett a fenyebol, de meg mindig szorakoztato. Parades a szereposztas gyerektol a felnottig. A fele mar meg is halt...

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#139425) Cs1csó válasza Mik76 (#139424) üzenetére


Cs1csó
félisten

A gyerek csúcs, az a fej, elképesztő nagy kaszting lehetett!

(#139426) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Ki veszi észre a magyar amazont a WW84-ben? ;]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#139427) Cs1csó válasza gyuromoj (#139426) üzenetére


Cs1csó
félisten

Majdnem azt olvastam WD40 ;]

(#139428) oriic válasza gyuromoj (#139426) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Megmondjuk ha láttuk, de még nem jelent meg. ;]

Live-Die-Respawn

(#139429) vans? válasza Mik76 (#139423) üzenetére


vans?
őstag

Mi is megneztuk a felesegemmel ebben az evben is. :K

hábm bábm

(#139430) gbors


gbors
nagyúr

Tenet (2020)
Bár mindig örülök egy új Nolan-filmnek, a film alapötlete rögvest vegyes érzelmeket váltott ki belőlem - az időmanipulációs történetek tele vannak csúnya csapdákkal, amibe a belőlük készült filmek rendre kötelező jelleggel belesétálnak. Ezzel együtt bíztam benne, hogy Nolan (és a stáb további többszáz tagja :) ) egy élvezetes filmet kerekít a dologból - és hát úgy fest, mindkét téren bejöttek a várakozásaim. A science fictionnel nyakon öntött akciódráma egyes aspektusai csillognak-villognak, és tátott szájjal kötik a nézőt a vászon / képernyő elé, másokat meg jobb lenne szimplán elfelejteni. Attól függően, hogy a nézőnek mely aspektusok fontosak, a filmet simán lehet 3 és 10 pont közé értékelni - és bármelyik pontszámot helytállóan megindokolni. Úgyhogy a lentiekben meg sem próbálom az objektivitás látszatát kelleni.
A legfontosabb dolog, amire a Tenetből emlékezni fogok, az az, hogy mennyire szép vizuálisan. A jelenetek, a beállítások mind nagy műgonddal vannak megtervezve, és csodaszépen vannak fényképezve. A film legprosztóbb jelenetein is átsegített, hogy simán ki lehetett kapcsolni a szereplőket, és a képi világban gyönyörködni.
Az időben visszafelé utazó (invertált) matéria remek ötlet, és bár a film első egy órájában csak egy csillogó játékszernek tűnik, az autós üldözéstől kezdve elkezdi a film igen kevés mértéktartással adagolni, úgyhogy a néző innetől kezdve kapkodhatja a fejét, hogy mi miért történik, és hogy bizonyos helyzetekben okokat vagy következményeket látunk-e a képernyőn. A Nolan-fivérek dicséretesen mélyre mennek a kauzalitás lekövetésében, és itt rögtön bele is sétálnak az egyik csapdába - minél több részletet kapunk az idő invertálásának mechanizmusáról, annál nyilvánvalóbbak lesznek az ötlet mélyén rejlő paradoxonok, és annál közelebb jut a néző a felismeréshez, hogy a film által (egyébként okosan) képviselt egyetlen idővonal mentén az eseménysorozat nem determinisztikus. És akkor itt van egy érdekes nézői dilemma - az persze tök jó dolog, hogy a film így ellátja az embert utólagis agyalnivalóval, viszont amikor már a hatalmába kerít az érzés, hogy ez így nem működik, akkor mennyi értelme van arra időt / energiát fordítani, hogy ezt be is bizonyítsuk? Szerintem semennyi, úgyhogy annyiban hagyom a dolgot, hogy az átlag időutazós filmnél sokkal alaposabb mélységi munkát végeztek a készítők, és a filmbeli illúzió megteremtéséhez és fenntartásához ez bőven elég.
A harmadik emlékezetes dolog a filmmel kapcsolatban, hogy gyakorlatilag nincsenek karakterek. Nem is tudom, mikor láttam utoljára filmet, ahol ennyi önjáró, bizonyos mértékig önálló döntéseket hozó szobanövény sétálgatott fel és alá - ráadásul a kevés kísérlet komplexebb alkatokra teljes kudarc volt. A túlírt egomán orosz maffiózón még túltettem volna magam, viszont az anyatigris, aki a gyerekével való kapcsolat korlátozását még eltűri, viszont a bikinivonal feletti maradandó sebhelyért véres bosszút áll - hát az nagyon fájt.

Maga történet és az akció rendben volt, ha az időinvertálást behelyettesítjük pl. valami atomfegyverrel, akkor egy jól megcsinált standard akciófilmet kapunk, ami nem foglalkozik az olyan felesleges sallangokkal, mint a karakterek. Egy ilyen filmre alapból 5 pontot szoktam adni, ha nagyon szép vizuálisan, akkor 6-ot - a Tenet vizuális orgiája megér még 0.5-öt. Ezen felül az időinvertálás ötlete és kivitelezése is megér +1 pontot, és így 7.5 / 10 a vége.

#értékelés

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#139431) k-adi


k-adi
nagyúr

Croodék: Egy új kor (2020)
The Croods: A New Age

Animáció 10/10, mostanában egyre szebb animációs filmek jönnek, de ez elég részletes lett, ez nagyon tetszett.
A story sablonos, de ilyennél nem is ez a lényeg, sima du. laza családifilm

(#139432) Vertigo18 válasza k-adi (#139431) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ne is mond, már kívülről fújom, kislányom imádja! :D

Innen is egy 8/10 megy neki...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#139433) k-adi


k-adi
nagyúr

Freaky (2020)

Vince Vaughn remek színész most is, jól alakította a szerepét és kb. ez az egyetlen értékelhető pontja is a filmenek., amúgy egy totál trash slas B az egész. A "csavarból" adódó poénok a film végéig kitartanak de még így is egy vicc az egész

(#139434) LOTR válasza k-adi (#139433) üzenetére


LOTR
addikt

és ennek a filmnek pontosan ez is volt a célja, ez egy tipikus "rétegfilm"
slasher trash horror + rom-kom. tini vígjáték

One Ring to rule them all

(#139435) eeXaa


eeXaa
addikt

(#139436) koncsik válasza eeXaa (#139435) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:C :DDD :DDD :DDD :K

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#139437) atike válasza gyuromoj (#139426) üzenetére


atike
nagyúr

Az aranyásónkat...? Mármint, hogy kicsit mindenkié is... :DDD

(#139438) atike válasza gyuromoj (#139426) üzenetére


atike
nagyúr

:)

[link]

(Instagram link, a kérdéses amazonhoz :DDD )

(#139439) gyuromoj válasza atike (#139437) üzenetére


gyuromoj
veterán

Bingó :D

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#139440) atike


atike
nagyúr

RIP Jeremy Bulloch :( (Boba Fett)

(#139441) Pitterix


Pitterix
őstag

Train to Busan 2

Az elsőnek volt egyfajta hangulata és ennek is, de ez totál más. Már majdnem Rambo szintű céllövölde, nagyon gagyira sikeredett autós üldözésekkel, ahol az autók törhetetlenek, a zombik meg pattognak. Nem hittem volna, hogy egy Hyundai H1 ilyenekre képes, mint a filmben. Vezettem vele jó párszor és megy mint a mérgezett egér, de hogy ennyire. :N
A látvány az autós részeket leszámítva jó volt, majdnem olyan Falloutos.
Volt karakterfejlődés, akárcsak a bazi nagy dráma. Néha mintha nem akarna elfogyni a lőszer, aztán meg pár lövés és nincs több.
Kicsit összecsapott az első részhez képest.
De hentelős kikapcsolódásnak zombis kategóriában jó.

#értékelés

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#139442) Tibiajax válasza Pitterix (#139441) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

a Hyundai koreai gépkocsi, nem?..
:)

[ Szerkesztve ]

(#139443) Pitterix válasza Tibiajax (#139442) üzenetére


Pitterix
őstag

Azám, azért bírja a koreai zombikat. :K

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#139444) janos1988


janos1988
addikt

Mondanátok pár jó karácsonyi vígjátékot? Lehet film és animációs is.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#139445) shotika válasza janos1988 (#139444) üzenetére


shotika
őstag

Reszkessetek betörők

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#139446) mephi666 válasza janos1988 (#139444) üzenetére


mephi666
nagyúr

cirmos karácsony.... igazi asylum remekmű karácsonyra :K (ajánlott mellé 3-4 feles és 2-3 doboz sör)

...ha már mindenki utálja a reszkessetek betörőket... egyébként ha karácsony film, akkor die hard :K

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#139447) shotika válasza mephi666 (#139446) üzenetére


shotika
őstag

Jézusom :D

De amúgy nekem az instant klasszikus az valamiért a 94-es Télapu.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#139448) mephi666 válasza shotika (#139447) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez már az "annyira sz@r, hogy jó" kategória :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#139449) Mik76 válasza mephi666 (#139448) üzenetére


Mik76
senior tag

Nem ertek egyet. Eppen tegnap neztuk ujra, a Telapu-t es ugyan olyan jol szorakoztunk rajta mint az elmult husz evben barmikor. :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#139450) shotika válasza mephi666 (#139448) üzenetére


shotika
őstag

Én nagyon együtt tudok rezonálni Tim Allen karakterével :D

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.