Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139651) lezso6 válasza Miklós315 (#139638) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hogy felülírják az emberek tudatában orwelli fogalmat valami pozitívval. Csak hát nem sikerült. Pedig milyen jó lett volna:

- Most néztem a TV2 Tények műsorát, a neve ellenére nettó hazugság volt benne minden.
- Hm, ez tiszta 1984.
- He? Hogy jön ide a Wonderwoman? :F

;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#139652) emiki6 válasza OPiiPO (#139647) üzenetére


emiki6
veterán

Rorschach az egyik kedvenc karakterem, igazi idealista.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#139653) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Wonder Woman 1984
hd,ov

you mmmust be a hero..
hogy is mondta Presser, az egyik régi megasztár-válogatóban, amikor második körre jött vissza az egyik tehetséges próbálkozó? : ) háát ez most nem vót olyan jóó..
hát ez sem.. Gal szerelemem még mindig gyönyörű és bájos persze, sztííív is hozzá való, de a többi a filmben. borzalmasan cukormázas, szörnyen erőltetetten 80-as éveket akaró, idegesítő, irritáló, feminim tesztoszteronnal túllőtt egy valami lett most ez..
és hát ezek az érzéseket az első részben abszolút nem voltak jelen, nem éreztük. a viszonylag kevés harci jelenet amit kapunk, azok jók lettek, ott feljebb lépett az előző részhez képes. de ennyi. és hát itt látszik meg ismét, mekkora terra troll is eeXaa, neki meg pont ez tetszett.... azért is! : D
6/10

(#139654) Miklós315 válasza lezso6 (#139651) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Ilyesmire gondoltam :B

"Szerintem."

(#139655) Eastman válasza Tibiajax (#139653) üzenetére


Eastman
őstag

Miért, az cél, hogy jó legyen? :U A f.nettinek célja lehet az, hogy jót egyél / jóllakj? :U Rácuppannak anélkül is...

Első.

...az éppen elég szükséges a harmadik részhez...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#139656) eeXaa válasza Tibiajax (#139653) üzenetére


eeXaa
addikt

"eeXaa, neki meg pont ez tetszett"
...ráadásul talán még a Dark Főnix-nél is jobban... pedig úgy ültem neki mindkettőnek, hogy utálni fogom őket..
...hiába... van valami speciális ezekben a filmekben.... WW84 nekem John Carter szintű film, minimum..

(#139657) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

:DDD

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#139658) cyberkind válasza Bad Pritt (#139657) üzenetére


cyberkind
félisten

Korrekt, ő valahogy leszarja az egészet, pedig ezért futott be anno. :DD

Paranormal Cocktivity

(#139659) brownus válasza eeXaa (#139656) üzenetére


brownus
veterán

dark főnix nincs meg, a másikra se emlékszem. de a ww84 remek volt, kellemes vígjáték nagyon ötletes (öttusa/harci) koreográfiákkal. :)

(#139660) gyuromoj válasza cyberkind (#139658) üzenetére


gyuromoj
veterán

Ácsként, elég sokra vitte. :DDD

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#139661) OPiiPO válasza gyuromoj (#139660) üzenetére


OPiiPO
addikt

kisrepülőgép pilótaként sem rossz, ámbár újabban sokat crashlandol :D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#139662) brownus válasza SOAD19 (#139623) üzenetére


brownus
veterán

sztem nem tudok olyat írni amit ne láttál volna. sorozat nem játszik?

(#139663) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Immár a Wonder Woman 1984 az IMDb-n legrosszabbra értékelt DCEU mozi

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#139664) emiki6 válasza gyuromoj (#139663) üzenetére


emiki6
veterán

Még nem láttam, de nem lehet, hogy az otthon nézés sokaknak elvett a filmélményből, ezért alacsonyabbra értékelte, mint amúgy tette volna? Na, majd megnézem én is. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#139665) SOAD19 válasza brownus (#139662) üzenetére


SOAD19
addikt

Már miért ne tudnál?! :D Írtam, hogy alig nézek filmeket, egy évben max ha két kezemen meg tudom számolni. Sokszor volt, hogy megnéztem egy filmet, és kész időpocséklásnak éltem meg. Úgyhogy inkább zenét hallgatok, fórumozok, bújom az órákat, mit kellene majd venni, stb. Vagy épp idegelem magam a politikán, nézek egy kis híradót, utána sokszor belenézek az Egyenes beszédbe az ATV-n, úgyhogy du. 6-tól már meg van az esti program.
Jöhet sorozat is, nyugodtan. :K

(#139666) gyuromoj válasza emiki6 (#139664) üzenetére


gyuromoj
veterán

Sajnos én se szereztem be időben, de őszintén az első rész se tetszett igazán, szóval annyira nem sajnálom. :B

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#139667) cyberkind válasza emiki6 (#139664) üzenetére


cyberkind
félisten

Nincs miből elvenni, olyan magasan vannak az igények. :DDD

Paranormal Cocktivity

(#139668) Pearce válasza gyuromoj (#139663) üzenetére


Pearce
aktív tag

Az elmúlt pár napban olyan gyűlöletet láttam a film iránt, komolyan, mintha az egyik családtagjukat verte volna agyon a film."Kérem vissza a sávszélt", "a két órámat, amit elcsesztem rá", "rosszabb, mint a Macskanő", stb, stb, miközben ugye nem legális helyről szerezzük be és még konkrétan fizetni se kell érte. Én értem, hogy sokan csalódtak, mert nem olyan, mint az első rész és Jenkins jobban ráment a könnyedségre, a cheesy, campy és hasonlókra, a Donner vagy Richard Lester féle Superman hangulatra és egy romantikusabb filmet fogatott és húú nincs benne nagy látványos finálé, mint az elsőben /amikor meg van, akkor meg az a reakció, hogy csak egy cgi halmaz a vége, konkrétan a 2017-es film fő kritikája pont a szokásos szuperhősfilmek rákfenéje, hogy egy tipikus, unalmas cgi összevisszaságra fut ki/, de most komolyan már, nem hiszem el, hogy rosszabb, mint egy átlag superhős film. Ami lehet pont a baj, hogy átlagos csak?

[ Szerkesztve ]

(#139669) gyuromoj válasza Pearce (#139668) üzenetére


gyuromoj
veterán

Jó kérdés, meg kell nézni és kiderül. :)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#139670) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Filmek:
Egy csodálatos elme, Skyfall, A hihetetlen család, Erin Brockovich, Fahrenheit 451, Whiplash, Az időjós, Rivaldafényben, Sarkvidék, Brexit, Kegyetlen zsaruk, A nő, Watchmen, Forrest Gump,

Sorozatok:
Csernobil, A hátrahagyottak, Westworld (első évad önmagában egésznek tekinthető), Drót, Az elit alakulat, Az ifjú pápa

"Szerintem."

(#139671) Miklós315 válasza Pearce (#139668) üzenetére


Miklós315
aktív tag

"nem hiszem el, hogy rosszabb, mint egy átlag superhős film"
Ez könnyen lehet (még nem láttam), és szerintem jogos felvetés amúgy is (az átlagos gagyi felhozatalt tekintve, amiből kilóg felfelé néhány jobban sikerült darab).

Viszont:
1. "miközben ugye nem legális helyről szerezzük be és még konkrétan fizetni se kell érte."
Na és? Attól még lehet pocsék... (ez totál rossz érv).

2. "cgi finálé"
nem feltétlenül az volt a baja az első résznek sem, hogy a "szokásos cgi hirig ment a végén", hanem pl.
a) az, hogy ásítozol közben (mint az Acélember több mint félórás, felesleges, várospusztító verekedése közben is, amikor tudod, mert tudod (és a karakterek is tudják), hogy karcolás nélkül ütik egymást, mint a retardáltak, ahelyett, hogy egy pofonváltást követően fanyar öniróniával tudomásul vennék, hogy akkor máshogy kéne rendezni a vitát... (szóval valami élvezhető-praktikus-kreatív tartalmat nyújthatna a film, a megszokott-unalmas gagyi módi helyett),
b) már brucewillisnél is gáz volt, ha fél óráig gyepálták a hőst, aztán félholtan mégis tudott egy győztes csapást mérni az ellenfélre, hurráhappyend... (ez is gagyi - hülyének nézik a nézőt és sok film erre épít még mindig),
c) nekem az nem tetszett pl. az első részben (az újat majd még meglátom), hogy 1. nem tetszik a főhős ebben a ruciban, sztem totál bénán áll neki, röhejessé válik (pl. civilben jobban mutat Gadot mint "bevetési göncben"), 2. undorítóan rossz ritmust ad a sok felesleges és giccses szuperközeli-szuperlassítás, pl. amikor a karpántjával hárítja a lövedékeket, stb. (ez hat évesen még izgi, de afölött már totál gáz). Túl komolyan veszi magát a dc-filmek zöme alapvetően, míg pl. a beszúrt poénok tudnak működni (pl. rácsodálkozások a modern környezetre).
Szóval: megúszós-spórolós-unalmas megoldások tukmálása megy úgy, hogy még csak nem is működik (ugyanezt megteszik a marvelnél is, de többnyire bejön a népeknek, tehát ezért ismétlik a módit, a dc viszont sorra bukik, akkor miért nem kreatívabb?)
Szerintem.

Hogyaza! Az #139670-est erre szántam válaszul: #139623 SOAD19 (bocsi)

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#139672) Pearce válasza Miklós315 (#139671) üzenetére


Pearce
aktív tag

A túlzásokkal van a bajom, nem azzal, hogy letorrentezi az adott egyén. Nem gondolnám, hogy mindenki 8/10 meg 10/10-es filmeket néz mindig, hanem megnézi bármi felkerül, "há mer új film". Nem is tudom, mikor olvastam olyan kommentet, amely a sávszélt és a szabadidejének elpocsékolását siratta volna. Persze 1-2 egyén mindig van, de mint írtam, túlzásokban ez új szint.
A többire nem tudok mit írni, max hogy nyilván egyéni preferencia kérdése: nekem tetszik a harci ruhája és a lassításokkal sincs bajom, imádom a jól megkomponált slow-motion-t.
A harcokhoz: ezek istenszerű lények. Nem ülhetnek le sakkozni, hát hogy nézne az már ki. :D

[ Szerkesztve ]

(#139673) Miklós315 válasza Pearce (#139672) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Mekkora buli lenne (a Queen's Gambit úgyis nagyot ment) :D

A töltésre nem tudok mit írni, itt szerintem összevonod a két problémát (film önmagában és a töltéssel kapcsolatos kifogást). :B

"Szerintem."

(#139674) Cs1csó válasza Tibiajax (#139653) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD a feminim tesztoszteron helyett ösztrogén vagy progeszteron.

(#139675) Mik76 válasza Pearce (#139672) üzenetére


Mik76
senior tag

Ja, vagy fozo verseny, ha mar noi szuperhosrol van szo, nem? ;]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#139676) spiky03


spiky03
veterán

Mi is tegnap neztuk meg a WW84et es en is csak azt tudom mondani, hogy ez sajnos nem volt jo. :(((
Par poen jo volt benne me ami volt akcio az sem volt rossz.
A showt tenyleg Mando ellopta. :DDD

Ami meg jo kis utalas volt az a lathatalan repulo :C
Ilyen ugye van neki a kepregenyekben is, jo megha nem is ilyen mint itt.

Jah es ami nekem kicsit fura volt a repules valahogy ez nem remlett, hogy ilyet o is tud. :U

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#139677) Pitterix válasza Miklós315 (#139671) üzenetére


Pitterix
őstag

Én kifejezetten bírtam Bruce Willisnél, hogy fél óráig gyepálták és még mindig volt ereje egy utolsó nagy pofonra. Még akár mezítláb is üvegszilánkokon keresztül. :K

Ez meg, hogy ütik egymást a szuperhősök olyan sokáig, kell, mert hogy nézne ki, ha jönne szupimuksi, a főellent egy pofonnal legyűrné. Vagy pókica ződmanót egy hálóval rögtön elintézné. Ezt így nem lehet.
Szerintem. :K

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#139678) Cs1csó válasza Pitterix (#139677) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tipikus filmes megoldás ebben a legjobb JCVD és Stallone, hülyére veri őket az ellenfél, majd egyszer csak összeszedik magukat és egy ütéssel kiütik.

(#139679) Miklós315 válasza Pitterix (#139677) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Bruce-tól a Die Hard 3 és Az utolsó cserkész nagy kedvencem, de azért túl szokta tolni a szenvedést (kicsit sok) :)

Superman: gyerekként imádtam a Reeves-féle filmeket, de aztán kinőttem.
Most úgy vagyok vele, hogy nem kedvelem magát a karaktert se.
A Smallville koncepciója egyszer poén volt, tegyük hozzá, izgi is (tanulgatja a dolgokat, titkolnia is kell a kilétét, jó pár megoldandó kihívás, jó a családi háttér), de többször nem kérem.
A felnőtt variánsok meg unalmasak: van egy "sebezhetetlen", abszolút jó morállal bíró hős, azt kész. (Egy Batman mennyivel izgibb: leverheted, besározhatod, stb., több a lehetőség). Na most neki egy ugyanolyan "sebezhetetlen" ellenfél (csak negatív morállal) totál wtf-unalomba fullad (ld. pl. Acélember-beli bunyó, JL-fnálé).

Pókember: Batman és Superman közt van (erősebb, jobb regenerálódás, stb.), tehát fogható, de elég potens: többet ki lehet hozni belőle (jó sztori, forgatókönyv kérdése). Plusz viccesebb alaphangulatú.

(A Marvel-hősök közt szerintem több a jól használható figura és a filmadaptációkat is jól megoldották, ha nem is tökéletesen. Ilyen DC-féle Flash, Aquaman, Wonder Woman, Superman valahogy nem jönnek be, és a filmjeik sem /Nolan- és Burton-féle Batmanek igen/. De ami közös elvárásom mindenféle superhero film esetében: legyen átgondolt (kidolgozott, kreatív) a csihipuhi, jól megválasztott ellenfelekkel - vagyis legyen tétje a küzdelemnek, legyen sérülésveszély, stb. Persze, mesék, így mindenki "mindig" megússza, vagy hipp-hopp felgyógyul, de kb. Pl. a Polgárháború reptéri bunyó király lett.
Mondjuk ez a két véglet nálam: 'Acélember Sm vs. Zod' és a 'Marvel reptéri bunyó'.
Egyébként DC-től az Aquaman-finálé is tetszett, hangulatos vízi összecsapás lett változatos-látványos seregekkel.)

Túllépve a rosszul írt-kivitelezett összecsapásokon való merengésen, van egy általánosabb alapgondom ezzel az új mitológiával (Marvel, DC, SW-univerzum, Harry Potter, stb.) amúgy is: elterelés, vagy másképp: pótlék.
Minták (példaképek), erkölcs (etikai kódex), logika (kidolgozottság, hitelesség) szintjén is "gagyik" (hiányosak, gyérek, üresek). Viszont túl sok időt rabolnak.
(Mandalorian mentén a fénykardokból (kristályok / Erő --> személyiség --> szín --> jelentőség) a jedi és sith képviselte szimbólumok, 'jó és rossz' mibenlétéig leásva: átgondolatlan-kidolgozatlan-felszínes tákolmány - nettó szórakoztatás. Mégis, a jelenség, amit képvisel - a többivel együtt - pszichológiailag, kulturálisan a hihetetlenül széles tömegekre nézve, valami pótléka egy olyan kor olyan társadalmának, amely sorra veti le az örökölt kereteit, s így a "tanító-építő célzatú történeteit" (mondák, mesék, hitek). De ez messzire vezet. :B)

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#139680) emiki6 válasza Miklós315 (#139679) üzenetére


emiki6
veterán

+1 A Supeman vs Zod nevetséges volt. Adott két egyforma: sebezhetetlen és szupererős karakter, akik harcának semmi tétje nincs, azt leszámítva, hogy közben a körülöttük lévő világ elpusztul, de ők maguk meg sem érzik kb. Akkor már inkább Pacific Rim. :)
Ja meg valótlannak is hatnak. Ha valami képes úgy repülni, hogy csak arra gondol, az azt jelenti, hogy egyszerre nincs tömege és a tömege végtelen, gyorsulása pedig önmagából fakad és korlátlan, a környezettől független és mivel sebezhetetlen, ezért a keménysége is végtelen, miközben képes mozogni -> ha akar, akkor átrepül egy gyémánthegyen és nem történik semmi. Gondolatkísérletnek is rossz, nem hogy szórakoztatásnak.
Sokkal jobb, hogyha egy alapvetően realisztikusan működő karakter van megspékelve fantasztikus elemekkel, nem pedig fordítva. Nem jók az olyan karakterek, melyekkel nem lehet azonosulni, vagy akikért aggódni abszurd.

A JL is azon vérzett el, hogy SM OP volt és mellette az egész JL csak egy vicc volt. Flash karakterével is az a baj, hogy az a sebesség, ami az ő határa, az annyira nagy, hogy OP, innentől kezdve a karakter lebutítása szükséges, de nem fog működni, erőltetett lesz, nem is működött, ezért szerintem maga a karakter kukázható, supermannel és még sok másikkal együtt (captain marvel pl). ["a jó harcos..."]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#139681) eeXaa válasza Pearce (#139672) üzenetére


eeXaa
addikt

...dehát gagyi a cgi, meg tele van értelmetlenségekkel, nem érted? :D
...egyértelmű, hogy a marvel fanok húzzák le irígységből... vagy csak pusztán man baby-k

(#139682) Miklós315 válasza emiki6 (#139680) üzenetére


Miklós315
aktív tag

De legalább Sm illik a trendbe: "napelemmel" működik ;]

A békés harcos útját láttam, egynek jó (a sport-küzdés, lelkierő király, de full konyhafilozófia).
Amúgy Nolte nagyon jó színész, van pár jó filmje, de sokáig csak a 48 órából volt ismerős nekem :)

"Szerintem."

(#139683) emiki6 válasza Miklós315 (#139682) üzenetére


emiki6
veterán

Igen, konyhafilo, meg közhelyes, de attól még lélekemelő. :K
Én csak nemrég láttam.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#139684) Miklós315 válasza emiki6 (#139683) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Én is (tavaly valamikor), egy ajánló miatt akadtam rá. Könyvadaptáció amúgy, lehet, az mélyebbre megy.

"Szerintem."

(#139685) emiki6 válasza Miklós315 (#139684) üzenetére


emiki6
veterán

Többen írták yt-on a film alá, hogy a könyv lényegesen jobb. Talán egyszer meghallgatom.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#139686) Mik76


Mik76
senior tag

Death to 2020

Igy az ev vege fele attekintve valoban annyira abszurd volt ez az ev, hogy szinte konyorog a jogos kritikaert. Ezt meg is kapjuk, jo tomenyen. Aki eleg jol informalt mai tarsadalmunk legtipikusabb problemairol, es a hirekrol, rengeteg apro geget fedezhet fel. Hangulatat tekintve a szarkazmus, ironia es az abszurd viszik a primet. Ami kicsit sokkolo az az hogy az itt taglalt dolgok 99 szazaleka a valosag. A szineszek csak narratorkent, vagy egy egy valosagon alapulo szemely parodiajakent egyarant remekul helyt allnak.
Akik a Trump/Johnsson/Orban szekta hivoi, inkabb keruljek el messzire, a tobbieknek ajanlott. :K
8.5/10
#értékelés

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#139687) lezso6 válasza Mik76 (#139686) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"Akik a Trump/Johnsson/Orban szekta hivoi, inkabb keruljek el messzire, a tobbieknek ajanlott."

Remélem ez nem azt jelenti, hogy a másik oldal szektájának készült, mert én minden szektát utálok. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#139688) Bad Pritt válasza Miklós315 (#139679) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A reptéri bunyó a tökéletes ellentéte a Zod vs. Supermannek? Ott még ki is mondták, hogy visszafogják magukat, kb semmi tétje nem volt az egésznek. A te logikádból kiindulva harc nélkül elmondhatta volna Amerika Kapitány, mi is a szitu, de igazából meg se próbálta, csak Bucky-t védte. A verekedés legalább jól nézett ki, ha már totál értelmetlen volt.

Azt veszem ki abból, amit írsz, hogy egy mély, átgondolt, reális filmélményt szeretnél képregénykarakterekkel, amiből van példa, de ha az eredeti művek szempontjából nézzük, akkor a Nolan-féle filmek nem jó képregényadaptációk. Egy Man of Steel ezerszer jobban megfogja a Superman történetek lényegét, mint a Dark Knight például, de mint film, jobb az utóbbi, Nolan megtalálta azt a középutat, hogy mindenki elégedett legyen.

Amit az utolsó bekezdésben írsz minden blockbusterre igaz, a felsoroltaknál ezerszer rosszabb filmeket dobnak piacra csak szórakoztatás miatt.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#139689) Eastman válasza lezso6 (#139687) üzenetére


Eastman
őstag

Azt nem teheted meg, mert valamilyenesnek kell lenned!
:U ;]

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#139690) Pitterix válasza Bad Pritt (#139688) üzenetére


Pitterix
őstag

"a felsoroltaknál ezerszer rosszabb filmeket dobnak piacra csak szórakoztatás miatt"

És az emberek nagy része élvezi. Mert, ahogy már többször áttárgyaltuk, sokan a szórakozás miatt mennek moziba, vagy néznek otthon filmet, nem a mondanivaló érdekli őket. Vagy nem azon agyalnak, hogy miért küzdenek fél órán keresztül.
Sokan (elég a munkatársaimból kiindulni) azt sem tudják, hogy miért van egy filmben például Superman, Bat Man, stb. Na meg, hogy Pókember miért nincs ott.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#139691) radi8tor válasza Pitterix (#139690) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ugyanakkor meg egyes dolgok bosszantóak lehetnek a filmekben, pl mikor látja hogy jön de nem oldalirányba fut el, hanem hossz irányba és persze hogy elüti.

⭐ Stella

(#139692) Bad Pritt válasza Pitterix (#139690) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hát meg alapból ez nem egy kétállású kapcsoló, hogy akkor ebben van mondanivaló, abban meg nincs. Ott a Logan, egy korrektül összerakott film az elmúlásról, de sosem lesz egy lapon említve mondjuk a téma nagyjaival.
A WW84-nél azt látom, hogy az (is) cseszi sok ember csőrét, hogy a mondanivalója sem túl jó és ráadásul banálisan adja elő.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#139693) Bad Pritt válasza radi8tor (#139691) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az ilyesmik sokszor azért is gázak, mert a vágóasztalon végzi a magyarázat. A Prometheus idevágó jeleneténél például a fánk hajóról leeső törmelékek miatt nem tudtak oldalra futni, mert akkor meg azok vágják agyon őket, de ezt kivágták a filmből.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#139694) radi8tor válasza Bad Pritt (#139693) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja az is egy tipikus facepalm jelenet volt. Persze így már érthetőbb lenne a dolog, de gondolom vesztett volna a tempójából a film, ha nem vágják meg.

⭐ Stella

(#139695) Pitterix válasza radi8tor (#139691) üzenetére


Pitterix
őstag

Na az ilyenektől azért én falra tudnék mászni. De sok embernek ez sem tűnik fel film közben. Csak nézi, azt jóvan.
Párszor már beszélgettünk odabenn is filmekről és totál más szemszögből nézzük. Nekik tetszik, de mikor elmondom, hogy én ezt+ezt láttam benn, hogy ez mekkora blődség, akkor van, hogy tényleg, én nem vettem észre. De nekem tetszett, szerintem jó volt.

Bad Pritt: Még nem láttam a WW84-et de nagyon kíváncsi vagyok rá. Annyira rossz nem lehet, hogy ne bírjam végignézni.

Nálam is van sok film, amit itt leszidnak, vagy fintorognak rajt. De találok benn valamit, ami nekem bejön a sok hülyesége mellett.

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#139696) Miklós315 válasza Bad Pritt (#139688) üzenetére


Miklós315
aktív tag

E szempontból jogos, nem olyan harcot vívtak. De élvezetes jelenetsor volt. Szerk.: azért nem kell ám minden csetepaténak pusztító célzattal történnie - a győzelem is elég. (Viszont akkor a Végtelen háború akciói legyenek az olyan harcok gyanánt, ott tétre ment :) )

Nem a hiperrealitás a vágyott cél, de azért ne unjam már azokat a részeket, amiktől elvileg adrenalinlöketeket kéne kapnom.

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#139697) Eastman válasza Pitterix (#139690) üzenetére


Eastman
őstag

A Hancock után van még más szuperhősös film? (Nincs.) :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#139698) Pitterix válasza Eastman (#139697) üzenetére


Pitterix
őstag

Ott a pont! :C
Hancock2. :D

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#139699) Dorian válasza Pitterix (#139690) üzenetére


Dorian
félisten

Most nemazért, de ha mondanivaló miatt akar valami filmet nézni, akkor nem ezeket a szuperhősösöket nézi. Épp nemrég szenvedtem végig az uccsó két Avengerst, meg a Pókembert, ezek 12 évesek szintjén fogalmazzák meg a mondanivalót.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#139700) Pitterix válasza Dorian (#139699) üzenetére


Pitterix
őstag

Nem is azt írtam, hogy azokat nézik a mondanivaló miatt. Csak példálóztam.
De, ha szenvedtél, miért nézted? Biztos lett volna más, amin nem szenvedsz.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.