Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30601) Ragnar95 válasza lugosi (#30599) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Már leírtam korábban is: az Apple nem szoftverfejlesztő első sorban, ergo nem érdeke, h a FaceTime-ot fizetőssé tegye, nem lenne benne akkora pénz, mikor vannak ingyenes alternatívák akkor is, ha azok gyengébbek.
Ettől még nem térne át több ember, ha a FT crossplatform lenne...
Az iCloud más tészt, mivel az egy felhőszolgáltatás, aminek pont az a lényege általában, h a gép és mobil eszköz között szinkronizáljon, míg a FT kommunikációra való, aminek az elsődleges platformja nem a gép-mobil kapcsolat.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#30602) Syl válasza Ragnar95 (#30601) üzenetére


Syl
nagyúr

Az Applenek az az érdeke, hogy aki az ő szolgáltatását használja, az a teljes ökoszisztémát is "öltse magára".
A Microsoftnak több esze van. Nem próbálja ilyen ócska trükkel átcsábítani az embereket a platformjára (pláne androidról), inkább maximálisan kiszolgálja azokat. Egy sor app jobb, használhatóbb Androidon mint WP-n.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#30603) Ragnar95 válasza Syl (#30602) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ezt írtam az elejétől fogva, ha az Apple ökoszisztémát épít, amibe külső eszköznek/rendszernek nincs helye, de a kolléga kötötte továbbra is az ebet a karóhoz, hogy ez akkor sem így természetes :D
Én egyáltalán nem úgy fogalmaznék,h több esze van a MS-nak elég csak ránézni a 2 cég piaci mutatóira, inkább úgy, hogy más üzletpolitikát képviselnek. Mivel az Apple a hardvert és szoftvert is maga gyártja, megteheti, hogy egy zárt rendszert épít, aminek csak a saját eszközei a részei és így a kompatibilitást elveszted, de cserébe sokkal magasabb szintű együttműködés van jelen az eszközök között, sokkal nagyobb az összhang és ha ebbe egyszer belecsöppen az ember, nehéz ezt elengedni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#30604) Syl válasza Ragnar95 (#30603) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen, csak így viszont én mint Apple ökoszisztémában élő, szopok a kommunikációval. Merthogy az ismerőseim nagy része nem almás, az egyik FB messengert használ, a másik Skype-ot, a harmadik whatsapp-ot stb.
Ráadásul az ostoba iOS korlátozás végett a whatsapp-ot nem tudom desktopon böngészőből használni, merthogy minden létező platformmal össze lehet párosítani (még symbian s40-nel is), csak éppen iOS-sel nem. :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#30605) Ragnar95 válasza Syl (#30604) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mondjuk ezen az sem változtatna semmit valószínűleg, ha a FaceTime és/vagy iMessage crossplatform lenne, hiszen az csak +1 szolgáltatás lenne a sok közül és nem az lenne a legelterjedtebb, főleg ha ahogy lugosi kolléga felvetette még fizetős is lenne.
WhatsApp felhasználókat sosem tudtam megérteni, valószínűleg nem is fogom, hihetetlenül idegesít,h mobilon kell vele szórakozni és az egyetlen előnye,h lassú nettel is használható. Szerencsére én FB-on meg tudom oldani a kommunikációm 90%-át, ami írásban történik, ha meg VOIP-ról van szó, akkor akikkel legtöbbet beszélnek, velük tudok FaceTime-on szerencsére és csak ritkán kell a Skype gyönyöreit élveznem.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#30606) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Srácok,

Ha ennek az Mac AppStore-os alkalmazásnak az adatlapjára kattintatok, akkor látható a vélemény, vagy sem? Mert írtam, de nem látszik. Lehet, hogy moderálják és eltüntetik? Mert ha így van, akkor kezdek nem bízni a beírt véleményekben...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#30607) Syl válasza TigerCat (#30606) üzenetére


Syl
nagyúr

Vindóz alól nézem böngészővel és itt nincsenek kommentek.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#30608) FIREBLADE78 válasza troszti (#30548) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Alapból mave volt rajta amikor vásároltam. Tehát akkot szerintem nincs meg,de majd este megnézem

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#30609) Papa-Het válasza TigerCat (#30606) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

Safariból nézem, nincs komment. Valószínűleg igen, átfut egy gyors moderáción. Azokat törlik szerintem ami nagyon csúnya szavakat használ. Volt más app alatt is negatív komment 1 csillagos értékeléssel, de nem trágárul megfogalmazva.

[ Szerkesztve ]

(#30610) Syl válasza FIREBLADE78 (#30608) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha a gépet Mavericks-szel vetted (újonnan) akkor bootnál cmd+r és netről lehúzza és telepíti azt.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#30611) Ragnar95 válasza TigerCat (#30606) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mind a Safari, mind a Mac AppStore azt írja,h "There are no ratings for the current version of this application". Lehet, hogy eltart egy kis ideig, míg kikerül a review, de valóban érdekes.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#30612) TigerCat válasza Papa-Het (#30609) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Disztingváltan fogalmaztam, ráadásul összességében pozitív véleményt írtam. Szomorú ha tényleg cenzúrázzák...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#30613) randras válasza TigerCat (#30612) üzenetére


randras
veterán

Hát az szomorúbb, ami néha a Play Store-os értékelésekben megy...

(#30614) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Imádom ezt a Yosemite-s Safarit, az előbb olyat fagyott tőle a gép, hogy csak néztem :C
De ha mindez nem lett volna elég, úgy pörgette a Safari a procit, hogy 95fokra felment 5000rpm mellett és az se volt elég, ha bezártam a problémás weboldalt, ami egy sima google docs volt, tehát alapból nem okozhatott volna gondot, mert bent maradt a folyamatokban, majd miután onnan is kilőttem, mindig újra megjelent úgy,h a weboldal rég be volt zárva.
Szerencsére Safari restart megoldotta, de ilyen hülyeségeket nem adott elő a Safari Mavericks alatt... :U

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#30615) troszti válasza TigerCat (#30606) üzenetére


troszti
aktív tag

Böngészőben illetve ha rendesen az App Store-ból nézem, semmi... Próbáld meg újra, hátha valami gebasz volt elsőre :)

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#30616) madle válasza Syl (#30610) üzenetére


madle
őstag

Én is Mavericks-el vttem és cmd+r-el már a Yosemitet teszi fel.. :/

(#30617) Chiftain válasza TigerCat (#30384) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Köszi a választ. Nem sikerült kipróbálni mert a 16 gigás pendrive-on van az 5 gigáb library és nem elég a maradék 11 giga hogy átalakítsa. valami miatt!
A másik hogy nem tudja valaki hogy miért áll át a háttérkép minden egyes újraindítás után?

(#30618) metju


metju
tag

Sziasztok!
Egy 2011-es MacBook Pro-ról lenne szó, amiben volt egy SSD csere. Eddig semmi gond nem volt az indítással, de a legújabb frissítés óta bekapcsoláskor egy csomó ideig üres kijelző fogad, majd azután egy rövid ideig az alma logó, majd a felhasználó választás és a betöltés. Eddig nem volt ilyen hosszú ideig üres fehér/szürke kijelző. Ez szerintetek mitől lehet?
Előre is köszi!

(#30619) TigerCat válasza Chiftain (#30617) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A háttérképnek nem szabadna átállítódnia, hacsak nem használsz külső kijelzőt. Ha oda másikat állítottál be és indításkor lehúzod, előfordulhat.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#30620) Syl válasza madle (#30616) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha újrapartícionálod a vinyót és internetről telepíted az OS-t, akkor az eredetit rakja fel. Idézet az apple support oldalról:

Which version of OS X is installed by OS X Recovery?

- If you use the Recovery System stored on your startup drive to reinstall OS X, it installs the most recent version of OS X previously installed on this computer.

- If you use Internet Recovery to reinstall OS X, it installs the version of OS X that originally came with your computer. After installation is finished, use the Mac App Store to install related updates or later versions of OS X that you have previously purchased.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#30621) Lazika


Lazika
senior tag

Miota frissitettem 10.10.3-ra azota már többször is lefagyott a finderem. Ujrainditsára se reagál semmit. -pl megnyitok egy ablakot nem tudom bezárni. :W

(#30622) lugosi válasza Ragnar95 (#30605) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Lugosi kolléga azt vetette fel, hogy egy elképzelt "facetimeOUT" szolgáltatás lenne fizetős, azaz nem szifonra küldős üzenetek, vagy voip hívások esetén esetleg. ;)
Az apple nem szoftvergyártó kérdéshez: a whatsapp se szoftvergyártó elsősorban, hanem szolgáltatást ad. Mégis elég korrekt kis bevételük szokott lenni, olyannyira hogy aprópénznek nem nevezhető zséért adták el a céget a FB-nak. Szóval az, hogy üzletileg mi lenne az apple-nek az érdeke a facetime esetleges multiplatformosításával, könnyen lehet hogy rosszul látod.

(#30623) Chiftain válasza TigerCat (#30619) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Amióta frissítettem 10.10.3-ra azóta jelentkezik a dolog, külső kijelző pedig még nem volt rádugva egyáltalán. A frissítés után ugye újraindult egyből az alapértelmezett háttérkép állt be ami (a yosemite parkban a szikla). Aztán ma megint jött egy kiegészítő frissítés és akkor megint az állt be. Egyébként nem volt újraindítva, nem ritka hogy 50-60 napig nem indítom újra, szóval éppen nem égető a probléma de persze jobb lenne ha nem állna át.

(#30624) TigerCat válasza Chiftain (#30623) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jaaa, így már értem. Nálam is előfordult egyszer, de nem kritikus. Viszont én gyakran újraindítom, bár főleg csak megszokásból. Igaz, a Safarinak valóban jót tesz...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#30625) pana0017


pana0017
senior tag

Szerintetek érdemes még 2012 late rMBP 13"-t venni használtan? Teljesítményben mennyire van egy 2014-es változatától? Hasonló összegért még egy 8gb-os 2014-es Air férne bele. (~290 ezer)

(#30626) FIREBLADE78 válasza Syl (#30620) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Köszi. Életemben nem csináltam ilyet,de hogyan kell újrapartícionálni? :U Habár bootcampel csináltam windóznak helyet,gondolom ott kellene. Hülye kérdés,de elvész minden adat?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#30627) TMT7TMT7


TMT7TMT7
tag

Sziasztok, tegnap lefrissítettem gépemen (13" Air early 2014) Yosemite 10.10.3-ra és a bootolási idő kb 2x-esére nőtt (eddig kb egyből bejött a jelszó kérő, most ez olyan 15-20mp és első 10mp-ben csak fekete kijelző). Másnál is hasonlót csinált a frissítés? Köszönöm előre is a válaszokat :)

[ Szerkesztve ]

(#30628) Syl válasza FIREBLADE78 (#30626) üzenetére


Syl
nagyúr

Partcionálásnál persze.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#30629) TigerCat válasza TMT7TMT7 (#30627) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen, de PRAM reset megoldja.
Bekapcsoláskor nyomd le a következő 4 billentyűt és tartsd úgy, amíg legalább 3x nem hallod az indítási dallamot, majd engedd el. Ezután jónak kell lennie...

PRAM reset billentyűkombináció:

CMD + ALT + P + R

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#30630) TMT7TMT7 válasza TigerCat (#30629) üzenetére


TMT7TMT7
tag

Köszi szépen a segítséget :)

(#30631) Mohhoj1986


Mohhoj1986
tag

Van valakinek ötlete arra, hogy miért jön ki ilyen büdös műanyag égett szag a gépből? Mielőtt valaki azt tanácsolná h takarítsam ki és pasztázzam újra az már meg volt, konkrétan patyolat tiszta a gép és MX4-el van lekenve a proci. Macbook (2009 mid)

(#30632) Syl válasza TigerCat (#30596) üzenetére


Syl
nagyúr

>iCloud mail-t használ itt valaki? Mennyire megbízható?

Nem egy életbiztosítás :(((
Épp az imént jártam már sokadszorra úgy hogy az elküldött levelem eltűnt. Megírtam a levelet, küldés, majd huss. Ám nincs az elküldöttben (se másik mappában). Néztem a webes felületen, ott sincs. Egyszerűen köddé vált.
A Mail programban be van állítva Outlook, Gmail és iCloud fiók. Ilyen levéleltűnés csak az icloud fiókban van.
És nem tudom, a címzett megkapta-e... :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#30633) pana0017 válasza pana0017 (#30625) üzenetére


pana0017
senior tag

Valaki tud segíteni? :U

(#30634) lugosi válasza Syl (#30632) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem is voltak már gondjaim az icloud mail-lel. Nem is használom inkább, csak van.

(#30635) Blamy


Blamy
tag

Sziasztok!

Szerintetek mitől lehet, hogy egyik napról a másikra a safari brutál módon lelassult? alig tölt be oldalakat, ha igen, akkor is lassan, és elég sűrűn van "homokóra" pedig eddig nem volt ilyen. Lehet, hogy nem sok köze van hozzá, de leszedtem a mackeepert, kb azóta van ez. Eddig annyira imádtam a gyorsaságát, most meg síkideg vagyok ettől, mert a régi gépemet is pont a lajhár sebessége miatt váltottam le :/

(#30636) Blamy válasza Blamy (#30635) üzenetére


Blamy
tag

ja és több oldalon is előjönnek olyan reklámok, amik eddig nem voltak...

(#30637) Wlac válasza TigerCat (#30573) üzenetére


Wlac
Ármester

Kösz a segítséget!

Még egy kérdés: 4.1-es MacBookba hol érdemes akkumulátort venni? Jelenleg egy utángyártott van benne, ami nem is bírja sokáig, de a legnagyobb baja, hogy jelzés nélkül kapcsol ki a gép.

“The wha-"

(#30638) TigerCat válasza Syl (#30632) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Gondoltam adok neki egy esélyt, illetve a Google-ból átköltöztetek mindent tokkal-vonóval (naptár, kontaktok, levelezés), mivel nem lenne rossz az egészet platformon belülre hozni, de akkor nem erőltetem...

Amúgy az iCloud mail is le tud kérni más fiókokat? Esetleg azokról tudok küldeni is? Mint a Gmail-ben... Jelenleg egy saját domain-es fiókot használok, ahol lekérem az összes céges fiókomat és azokra válaszolni is tudok. Elegáns és kényelmes megoldás, mert a Gmail-t minden támogatja, de ha az Apple is szépen kezelné, adnék neki egy esélyt. Ja, igen... Saját domain-es végződés van az iCloud-ban?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#30639) HarryPotter válasza Blamy (#30636) üzenetére


HarryPotter
őstag

szedd le az AdWare Medic-et (nem emlékszem hogy app store-os vagy a saját honlapján tölthető), ingyenes cleaner, ami tipikusan az ilyen "adware" ellen alkalmazható. Futtasd, és annyi a mackeeper maradványainak. Én is mackeeperrel szívtam, és ez segített, szóval saját tapasztalatból mondom

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#30640) lugosi válasza Blamy (#30635) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Bizony a mackeeper miatt van a dolog, azt elég nagy hiba volt feltenni. [link]

(#30641) Syl válasza TigerCat (#30638) üzenetére


Syl
nagyúr

Naptárat, címjegyzéket, jegyzeteket én is átköltöztettem, de a levelezést csak próba jelleggel használom.
Az ilyen más domain alóli írást tudtommal csak a gugli és az ms támogatja. Legalábbis icloud alatt én semmi beállítási lehetőséget nem találtam.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#30642) lugosi válasza Syl (#30641) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ennek én is nekifutottam korábban (icloud mail), de nem lehet.
Talán valamiféle "send from" lehetőséget támogat újabban az icloud, de az nem az, amire te gondolsz, nem a saját domain integrációja.

(#30643) Syl válasza lugosi (#30642) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen, az applenek nagyon nem érdeke, hogy az icloudot más domainnel használják.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#30644) KMan válasza HarryPotter (#30639) üzenetére


KMan
őstag

Koszi ez nekem is jol jott! :K

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#30645) #76500480


#76500480
törölt tag

Az új szériánál is műanyag bill. van?

(#30646) COSMOS777


COSMOS777
csendes tag

Sziasztok! Autocad-re szeretnék macbook pro-t venni. Az lenne a kérdésem hogy mi a különbség ez(469.000 ft-os) és ez között? Ezeket lehet bővíteni?(ram,hdd/ssd hely mennyi van benne) Elég erős Autocad-re?

(#30647) tDr1v3r válasza COSMOS777 (#30646) üzenetére


tDr1v3r
veterán

CAD-re ne Mac-et vegyel.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#30648) TigerCat válasza Syl (#30641) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Akkor marad minden Google-nél ahogy van, köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#30649) COSMOS777 válasza tDr1v3r (#30647) üzenetére


COSMOS777
csendes tag

Miért, ha szabad kérdezni?

(#30650) TBMC válasza COSMOS777 (#30649) üzenetére


TBMC
addikt

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.