Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29351) Syl válasza bmwk1200s (#29350) üzenetére


Syl
nagyúr

Mégis lesz harmadik Air? Kezdik ismét túlbonyolítani a termékpalettát, mint a kilencvenes évek közepén.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29352) bmwk1200s válasza Syl (#29351) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Nem gondolom ezt. Mindig is úgy vezették be a retina modelleket, hogy mellette még meghajták a nem retinákat is. Aztán szépen kikopnak majd. Ettől nem félek :)

Semmit sem írok alá!

(#29353) Ragnar95 válasza Syl (#29351) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Szerintem tuti nem lesz.
Értelme sem lenne gyakorlatilag semmilyen szinten, mivel árban is túl közel kerülne a Prohoz és elvesztené minden előnyét vele szemben, ld. jobb akkuidő, kisebb súly és vékonyság, hiszen valahogy meg is kell hajtani a retina kijelzőt...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#29354) Viszlát


Viszlát
addikt

Kaptam egy levelet ma, hogy elsők között próbálhatom ki az új Yosemite bétát amiben már benne van az új Photo alkalmazás. Ezek baleknak néznek engem. :D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#29355) Syl válasza Viszlát (#29354) üzenetére


Syl
nagyúr

Kár hogy ezt a Photo alkalmazást külön nem lehet "beszerezni"

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29356) randras


randras
veterán

Tényleg ekkora lenne a különbség a 128-as és 256-os SSD sebessége között? Bocs, hogy már megint ezzel jövök, de az SSD méret témát szeretném rendesen körbejárni... :U

[ Szerkesztve ]

(#29357) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Bakker, csak most vettem észre, hogy magyar lett a Skype kezelőfelülete... Ezt is megértük.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#29358) Viszlát válasza TigerCat (#29357) üzenetére


Viszlát
addikt

Már sok-sok éve van magyar nyelvű Skype. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#29359) lugosi válasza Syl (#29349) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem az a baj, hanem az, hogy a frissítés után se tűnik úgy, hogy sztenderd lesz a 8 giga bennük. Ami baj, mert én titokban ebben reménykedtem, és ez volt az egyik oka annak (a másik a pézike :D), hogy nem startoltam rá amikor a media marktban 260 valamennyi volt a 13-as air. Hogy úgyis jön a frissített, és az már lehet hogy ez, lehet hogy az. Aztán lópikula cintányér.

(#29360) bmwk1200s válasza randras (#29356) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ezt azert talalom furanak, mert a fusion drivehoz is 128GB SSDt hasznal az Apple, megis a gyorsabb ertekeket mertem, azokat amit a linked alapjan a 256GBos verziohoz tartoznak. :F

lugosi: igy hogy utolag nem lehet a memoriat boviteni en sem vennek uj gepet 8GB ram alatt :(

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#29361) Blaise válasza Viszlát (#29354) üzenetére


Blaise
veterán

Nekem fent volt eddig mindegyik publikus béta, nem volt problémám egyikkel sem.

(#29362) Viszlát válasza Blaise (#29361) üzenetére


Viszlát
addikt

Nekem egy időre elég volt a Yosemite-ből. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#29363) lugosi válasza bmwk1200s (#29360) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én vennék. Csak azt hittem, hogy ez lesz az idei következő lépés. Mint mikor tavaly vagy tavalyelőtt eltüntették a 64 gigás modellt, és a 128 lett az alap. Gondoltam most ugyanez jön, csak a rammal.
Szóval jobb lenne, ha a mostani ársávba "leszivárogna" a 8 gigás verzió.

(#29364) Syl válasza lugosi (#29359) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem ez a 4 giga - 8 giga nagyon túl van misztifikálva. Én szoktam dolgozni a kis Air-en (külső monitor, külső billentyűzet, egér), Indesign, Safari, Chrome, iTunes, Mail. Gyakran Ez mellett még egy kis Photoshop és Illustrator is befigyel. És még soha nem éreztem, hogy kevés lenne a 4 giga.
Persze aki több virtuális gépet futtat egyszerre, vagy videót vág, vagy... De az biztosan nem Air-t vesz ilyen célra.

(#29362) Viszlát

Ugye én decemberben nagyon sokat szenvedtem a Yosemitével és akkor vissza is tértem a Mavericks-re.
Ám most: #29319

(#29365) Viszlát

Jaj! Csak ne jósolgassál itt! ;]

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29365) Viszlát válasza Syl (#29364) üzenetére


Viszlát
addikt

Ez jó hír, de majd beszéljünk 2-3 hét múlva. :K

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#29366) Ragnar95 válasza Syl (#29364) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mavericks alatt valóban elég 4GB is, de ML alatt simán elfogyasztottam a 4gigát elég gyakran az iMacen, pedig nem futott semmi nagyon erőforrásigényes, csak ~10 program, köztük a Safari ~10-15 megnyitott lappal.
Yosemite alatt viszont a 8GB is csomószor szűkös a Safari memory leak miatt.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#29367) Viszlát válasza Syl (#29364) üzenetére


Viszlát
addikt

Szerkesztésre: istenőrizz, nekem is az a jó ha működik frankón minden, csak most még korainak tartom az örvendező visszatelepítést. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#29368) TBMC válasza randras (#29356) üzenetére


TBMC
addikt

az iment kiprobaltam ez a blackmagic app nelkul is. egy 5,59 gb filmet masoltam.
igaz nem teljes az osszehasonlitas alapja sajnos.
cfgk:
2013 late rmbpro 128gb ssd
2014 mid rmbpro 256gb ssd

szinten mint a teszten is a 256al szerelt ezerhetoen joval gyorsabb volt mint a 128al. (nekem ez eddig fel sem tunt, nem foglalkoztam vele ;] )

:R

Ragnar95: Nekem is sokszor elfogyott imacen a 8gb. Ezert upgradeltem 24gbra. Nagyon sokat hasznalok egyszerre ai, fw, ps, id. Maskor pedig final cut pro x es motion 5.. A fcpx alatt rendszeresen elfogyott a 8gb :D

:R

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#29369) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Esetleg meg tudná mondani valamelyikőtök, hogy ez a csavar pontosan milyen méretű lehet? Nekem nem sikerült maintance manualt találnom.
Illetve ezek a gumitalpak magassága is érdekelne. :R

Let's begin, de gozaimasu!

(#29370) Syl válasza Viszlát (#29367) üzenetére


Syl
nagyúr

Írtam egy hosszabb hsz-t az icloud drive csalódásomról meg pár gondolatot az SSD sebességről, aztán egy cmd+t hatására a safari maga alá f*sott... :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29371) xedos válasza TBMC (#29368) üzenetére


xedos
addikt

A SSD-knél a memória chippek száma és a sebesség összefügg!
A 128-as kevesebből áll, ezért lassabb :-(

(#29372) TBMC


TBMC
addikt

visszaterve a tegnapiakra.

Oly kerdesem lenne, ha most szuzen telepitek egy windowst parallels alol. lehetosegem van u.azon "kepfilet" hasznalni imac es rmbpro kozott, attol fuggoen epp melyikbe van dugva az ext. ssd-m? vagy galibat okozna, hogy ugyan azon windowst hasznalom esetenkent 2 kulon gepen? - driverek s egyebeket illetoen

:R

xedos: koszonom, mindig tanul az ember! :R

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#29373) Syl válasza TBMC (#29372) üzenetére


Syl
nagyúr

Én anno windows és linux között mozgattam virtualbox win7-et és semmi gond nem volt. A virtuális környezetbe kerülő drivereknek nincs közük a fizikai géphez. Egyforma verziószáma legyen a virtualizáló szoftvernek, a parallels tools végett.
Gondolom parallels alatt ugyanez a helyzet.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29374) HorCsa1982


HorCsa1982
csendes tag

Ha már Parallels és windows a téma:
Nekem szépen fut és csak MSWord-re és MSExcelre használom. rMBP-n az említett két alkalmazás menüje totál felskálázódik. Be lehet ezt állítani úgy, hogy normál méretű ikonjaim és menüm legyen? A rMBP felbontása a Több terület módban van mert szükségem van rá és szeretném ha ez így is maradna.

HorCsa

(#29375) TBMC válasza Syl (#29373) üzenetére


TBMC
addikt

koszonom, delutan-este meg is probalom:)

:R

markbellus.hu 

(#29376) Syl válasza TBMC (#29375) üzenetére


Syl
nagyúr

Majd dobj egy beszámolót, pls. :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29377) Megane2000


Megane2000
aktív tag

Srácok, segítséget kérnék.

Ha rákattintok a Finder ikonra akkor nem hozza elé a Finder alkalmazást. Ha jobb klikk new finder akkor betölti.
De ezidáig nem volt ezzel így gond.

Mi lehet a probléma?

(#29378) Blaise


Blaise
veterán

(#29379) brumi1024 válasza Blaise (#29378) üzenetére


brumi1024
veterán

Remek, este ki is próbálom.

(#29380) TheMarci válasza Blaise (#29378) üzenetére


TheMarci
addikt

Helyesírásellenőríz magyaruuuuuul! :Y

Do You Dream?

(#29381) buvartacsko válasza TheMarci (#29380) üzenetére


buvartacsko
addikt

Kár hogy magyar nyelv nincsen benne. :)

(#29382) lugosi válasza TheMarci (#29380) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

#revulutionary #nemhiszemel :DDD

Lehet, hogy a végén még mac-en is office-t tudok majd használni?

(#29383) TigerCat válasza Blaise (#29378) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi!
Már szippantom is lefelefelé...
:DDD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#29384) Sztif


Sztif
aktív tag

Üdv!
Idén tervezem egy 13-as rMBP vásárlását. Várhatóan a nyár derekán érkezik az új család a Broadwell chipekkel. Lehet az újat megvárom, már csak azért is, mert szerintem előbb nem lesz pénzem rá. Ti miket hallottatok az érkező gépek hardveres tulajdonságairól?
Egyben kis segítséget is kérnék, nem tudom az igényeimnek melyik gép felelne meg.
Extra műveletek között a videóvágás (iMovie, később Premier Pro) és photoshop lenne az alapfelhasználáson túl. Vajon ezekhez elég a 8GB RAM vagy érdemes kérni a dupláját? Mennyi különbség van az alap 2.6 és a kövi szintű 2.8 GHz-s i5 között? Kell erősebb prociban gondolkoznom vagy elég az alap is?
SSD-ből min. 256GB kell, de ha netán az 512-est választanám, akkor azzal együtt az erősebb i5-t kapom.

Köszönöm a segítségeket! ;)

- Kérsz egy rágót? - Milyen ízű? - Formalinos. - Utálom a formalint.

(#29385) TBMC válasza Blaise (#29378) üzenetére


TBMC
addikt

ezek ilyenkor trial verzsonok?
2015 masodik feleben jelenik majd meg csak a megvasarolhato?

:R

Sztif:
Videovaagast illetoen ha ramhalgatsz fcpx + motion 5. viszont a 8gb nagyon keves. min 16gb de inkabb tobb. en a 24gbot van, hogy megeszem az imacben.
az rmbpromban levo 8gb nagyon eltunik. igy azon nem is nagyon vagdosok.

de en grafikus vagyok, a videovagas kb hobbi. :)

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#29386) Megane2000 válasza Megane2000 (#29377) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Másnál nincs ilyen probléma??

(#29387) nauro


nauro
aktív tag

Pezsgőt bontok :C [link] Itt az office béta

(#29388) Blaise válasza TigerCat (#29383) üzenetére


Blaise
veterán

Én most indítanám a letöltést, de nem nagyon akar menni...

(#29389) Chiftain


Chiftain
aktív tag

Sziasztok
Lenne egy olyan kérdésem hogy tényleg nem lehet már csak minden második sort kijelölni egy pages dokumentumban? Vagy csak én nem találom a módját? Egy fordításról van szó és minden második sor magyar. Csak azokat kellene átmásolnom egy másik dokumentumban hogy megtudjam külön formázni.

(#29390) biker válasza Blaise (#29388) üzenetére


biker
nagyúr

nekem se jön le.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#29391) Nnobi válasza Chiftain (#29389) üzenetére


Nnobi
tag

Töltsd le a office-t ..... :)

amit próbáltam működik , mint a win-es officeban, a billentyű kombinációk megegyeznek a win-es vált.-tal

szép lett a dizájn is, még angolul is érthető a kezelése.

Nekem tetszik egyenlőre , később biztos jönnek elő majd hibák hisz béta változat.

üdv: Norbi

(#29392) biker válasza biker (#29390) üzenetére


biker
nagyúr

update: jön, 140kb120kb/sec, tiszta ISDN2 feeling :)

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#29393) TigerCat válasza Blaise (#29388) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem lejött, mint a pinty.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#29394) Viszlát válasza Blaise (#29378) üzenetére


Viszlát
addikt

Hohó! De szuper is lenne egy használható Office csomag végre... köszi a linket!

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#29395) biker válasza TigerCat (#29393) üzenetére


biker
nagyúr

[link]

no comment

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#29396) Megane2000 válasza biker (#29395) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Nekem is hasonlóan lassan jön. Úgy érzem várok 1-2 napot.. Utána biztos begyorsul.

Ez használható amúgy akkor is ha nincs office verzió feltelepítve a gépre?

(#29397) TigerCat válasza biker (#29395) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Excel:
Első blikkre jól néz ki, de sajnos ugyanolyan aprócska minden, mint az előző verzióban. A 100% nem az igazi, 150%-on már lehet vele dolgozni. Kicsit lassú, nehézkes, a sorok néhol szétesnek, pedig nem őrült nagy doksival teszteltem. Jellemzően mindenre várni kell. Ez így még nagyon béta...

Word:
Szintén kellemes a megjelenése, de 100%-os nagyításon konkrétan alig tudom elolvasni a tartalmat. Retinán nem próbáltam, csak külső kijelzőn (3440x1440), itt viszont siralmas. Ha Office-oznom kellene egész nap, ahhoz PC-t vennék, mert ez így csak szenvedés.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#29398) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Természetesen örülök, hogy végre jön egy Macen is használható Office csomag, de valahogy nem fog el az azonnal akarom érzés. Mióta kikerültem az egyetemről, vagyis nem is akkor... rá talán két évre... nem is kellett használjak semmilyen szövegszerkesztőt. Persze értem, hogy ettől még másoknak az életük szerves része lehet... én ezen már csak mosolygok :)
Egyszerűen örülök, hogy nincs rá szükségem.
A véleményekre ettől még kíváncsi vagyok :)

Semmit sem írok alá!

(#29399) Viszlát válasza bmwk1200s (#29398) üzenetére


Viszlát
addikt

Lehet csak rosszul fogalmaztál, de azon mi mosolyognivaló van, hogy valaki életének szerves része az Office csomag?

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#29400) bmwk1200s válasza Viszlát (#29399) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Rosszul fogalmaztam. Magán az irodai programcsomagokon mosolygok, hogy volt idő mikor kellettek, és milyen jó érzés, hogy már semmi szükségem rájuk.
Régebben velük feküdtem és keltem... :)

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.