Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29051) lugosi válasza madle (#29050) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem kicsit árnyaltabb a kép. [link] [link]

(#29052) biker válasza madle (#29050) üzenetére


biker
nagyúr

nettó hazugság. OSX= 1 verzió (persze, minden osx osx?)
bezzeg a windows 8-ba van osztva, ha mind a 8 sebezhetőséget összeadjuk, pont duplája az osx-nek, nem?
linux így egybe. aki ilyet le mer írni, azt ne engedjük már IT cikket írni. épp 200 féle disztró biztos van.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#29053) dni válasza csabi94 (#29036) üzenetére


dni
őstag

:O

Szomorú vagyok, én is úgy olvastam, hogy elvinné, de mivel az integrált vga a RAM-ot használja így jelentős teljesítményt venne le ilyen felbontás mellett.

Ukkor marad az U2312h, nem mintha rossz volna, csak nagyon teszik az új Dell képernyő dizájn és a nagy felbontás is hasznos lett volna. (kemény az élet :DD )

[ Szerkesztve ]

(#29054) madle válasza biker (#29052) üzenetére


madle
őstag

pont most nézem az összehasonlítást, erre nem is gondoltam, igaz!

(#29055) kaviat


kaviat
tag

mindenképpen komolytalan, ha linux és osx 1 van, miközben szinte minden win verzió külön van - pedig sokkal több linux verzió van mint win. viszont nem tudom hogy kellene számoni, szerintem az se korrekt, ha simán összeadjuk a win számait, mert a 7 - 2008ra és a 8, a 8.1 a 2012-re néha ugyanaz a javítás jelenik meg (tudom hogy ez se ilyen egyszerű : 32, 64 bit itánium stb..). esetleg súlyozni kellene a piaci részesedéssel is. de ezt az egészet így nem lehet igazán jól összehasonlítani, talán jobb lenne a másik oldalról nézni, amire viszont nem tudom milyen statisztika van, hogy hány találat történt, hány alkalommal jutottak be a különböző oprendszerekbe (amit szintén valahogy az elterjedség arányában is kellene nézni).. de ez se tökéletes, mert az adverek jó részét a felhasználók installálják (osx ezért is tetszik, hogy legalább rákérdez ha valami mókát akar feltenni egy vicces oldal, vagy installer)

[ Szerkesztve ]

(#29056) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Plusz ha jol latom azert ezek a sebezhetosegek foleg a userekre epitenek, mint gyenge lancszemre.
Egyszeruen be kell kapcsolni osx alatt a tuzfalat es nem art a stealth mod engedelyezese sem.
Plusz ne kattintsunk mar minden felugro ablakra hogy ok, es gondolkozzunk el, hogy egy egyszeru bongeszeshez miert keri hirtelen egy weblap az admin jelszavunkat.

Semmit sem írok alá!

(#29057) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Szerintetek apple egér, vagy Logitech t631?

Az m557-et lenyúlta a zasszony :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#29058) Ragnar95 válasza bmwk1200s (#29047) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

10 egy ablakban + 3 egy másikban.
Az a baj, hogy a Yosemite behozta a Safari memory leak bugot, ami ennyire jelentős sajnos.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#29059) MajaG válasza buvartacsko (#29040) üzenetére


MajaG
senior tag

Megnéznéd nekem, hogy mi van akkor ha egy yosemite time macine backupot rátolsz a MAVS-re, persze csak akkor ha még nem elsődleges rendszered.

(#29060) bmwk1200s válasza Ragnar95 (#29058) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Most nyitottam meg 13tabot 1ablakban és 1GBon áll a Safari. Milyen oldalak ezek? Mióta van folyamat nyitva a Safari?

Semmit sem írok alá!

(#29061) Ragnar95 válasza bmwk1200s (#29060) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem az oldalak számítanak, egyik sem indokolna ekkora mennyiséget, keress rá,h yosemite safari memory leak, ismert probléma sajna, a Safari nem ürít kb semmit a RAMból, így folyamatosan gyűlik a felhasznált memória általa.
21 napja megy amúgy a gép, azóta nem volt újraindítva a Safari :D De egyik előző rendszer alatt sem volt ezzel gond...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#29062) #24334592 válasza irgum (#29031) üzenetére


#24334592
törölt tag

ez k**** jó trükk! :Y :R

egy másik kérdés, az "normálsi", hogy a retinán "csúnya" a fullhd videó? Most először vágtam vele gopro videókat össze a mbp-n és eléggé letört a gyenge minősége :F

(#29063) lugosi válasza Ragnar95 (#29061) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nálam ez Lion óta jelentkezik.

(#29064) TigerCat válasza Ragnar95 (#29061) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Heti 1-2x simán újraindítom az egész gépet. Szerintem nem árt neki...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#29065) Syl válasza TigerCat (#29064) üzenetére


Syl
nagyúr

Utoljára ilyet windows xp-vel csináltam. Morci is lennék, ha 2015-ben ilyennel kellene sz*rakodnom egy modern OS-sel :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29066) TigerCat válasza Syl (#29065) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Te tudod... Engem nem zavar különösebben.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#29067) CharlieDrop válasza Syl (#29065) üzenetére


CharlieDrop
veterán

én mindennap kétszer. Nem baj, nem fáj.
Amig hozom viszem a gépet, úgy is be kell pötyögjem a jelszót, szóval éppen mindegy :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#29068) MajaG válasza TigerCat (#29066) üzenetére


MajaG
senior tag

Épp ma mértem le, a gombnyomástól a teljes bekapcsig, hogy indításnál automatikusan elindul:

- mail
- messages
- skype
- teamviewer
- twitter

25 mp

A mai SSD-s időkbe teljesen mindegy mibe rakjuk a gépet. Ettől függetlenül megszokásból én sose indítom újra, mert a 10.10.1 óta nem lassul be túlzottan. Ha úgy érzem cink van, akkor egy purge és ennyi.
Safari meg úgyis összedől valami szar honlaptól, mielőtt memory leak lenne. :D
Szóval állandó sleep, bár annak meg értelme nincs már ilyen boot idő mellett.

(#29069) brumi1024 válasza #24334592 (#29062) üzenetére


brumi1024
veterán

Melyik GoPro? Egyébként igen, a 3+-ig azért nem volt túlzottan részletgazdag a 1080p felvétele a GoProknak, az új széria javított sokat, de ott is van még hova fejlődni. Bár ekkora mérettől ez se semmi.

[ Szerkesztve ]

(#29070) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Levelező beállítás kérdés...

Adott egy saját domain-es Gmail fiók, amelyben szépen le vannak kérve a céges POP fiókjaim. Ez azért jó megoldás, mert Gmail mobil alkalmazással bárhonnan elérem és azonnal tudok válaszolni arról a címről, amelyre a levél érkezett. Viszont ha beállítom a Mail alkalmazásban is ezt a Gmail fiókot, akkor csak erről tudok válaszolni, ami nem jó, mivel másik címre írnak eredetileg. Ezért beállítottam a két POP fiókot is (amelyeket Gmail-ben lekérek), hogy azokról is tudjak küldeni. Viszont lehetetlen kikapcsolni ezeknek a fiókoknak a lekérését a Mail-ben, így ha lekérte, adott levelek csak ezen a gépemen jelennek meg, ami szintén nem jó, ráadásul bármilyen szabállyal próbálkozom, az elküldött leveleket nem teszi át a Gmail elküldött mappába, tehát ezek is csak itt érhetőek el.

Valami ötlet?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#29071) Megane2000


Megane2000
aktív tag

Ha kiküldöm a képet monitorra, és becsukom a macbook-ot, akkor belehet állítani hogy ne aludjon el a gép?

(#29072) TigerCat válasza Megane2000 (#29071) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem így működik. Sosincs felnyitva a gépem.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#29073) Megane2000 válasza TigerCat (#29072) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Jaa, szóval úgy működik. De azt érzékeli hogy rá van dugva a kijelző? Mert ugyebár ha nincs rá dugva semmi, akkor elalszik.

Hol érdemes venni vga-ra átalakítót? Nem tudom hogy thunerbolt vagy mini display az ami van a macbook air 2011-es gépemen.

(#29074) megema válasza TigerCat (#29070) üzenetére


megema
őstag

Most nincs előttem a gép, de mivan, ha letörlöd a két plusz fiókot és a Gmail-eshez adsz hozzá plusz SMTP szervereket?

(#29075) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Igen, érzékeli. Ha kihúzom a monitorkábelt, azonnal elalszik, mivel le van csukva a teteje. Ha nyitva van, akkor minden tartalmat visszapakol a beépített kijelzőre. Na, ezt sem nagyon szeretem, mert össze-vissza rendezi az összes ablakot, ráadásul sokszor szétcseszi a Finder nézetemet. Apropó Finder. Az oldalsáv néha külön életet él... Ha újraindítás után első alkalommal nyitom meg, akkor eltolódik jobbra az oldalsáv, viszont ezt csak a Home folderben teszi meg. Mindenhol máshol jól kezeli a továbbiakban. Már vagy 100x beállítottam a nézetet, de ezt képtelen megjegyezni.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#29076) TigerCat válasza megema (#29074) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezt nem bírtam megcsinálni sajnos, mivel az SMTP-t nem lehet választani küldéskor, csak az adott fiók beállításainál. Legjobb az lenne, ha csak két plusz kimenőt tudnék hozzáadni a jelenlegi Gmail fiókhoz.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#29077) Syl válasza CharlieDrop (#29067) üzenetére


Syl
nagyúr

Nekem nem.
Lustaság fél egészség, én meg szeretek teljesen egészséges lenni ;)

Ha meg tudom spórolni azt az 5-6 klikket, amivel minden egyes bekapcsoláskor elindítom az állandóan futó programokat, akkor azt megteszem. Pláne, hogy így 2 mp az egész indulási procedúra. És nem csak programokat tudok megnyitva tartani, hanem dokumentumokat, munkákat is.
Semmi pluszt nem jelent a "normál" boot. Ellenkezőleg.

(#29073) Megane2000

Ha külső kijelzőt dugsz a gépre, akkor normál esetben megy mind a kettő, beállítástól függően tükrözés vagy kiterjesztett üzemmódban. Ha lecsukod a laptop fedelét, akkor csak a külső kijelző megy.
Windowson ez sooookkal jobban és egyszerűbben meg van oldva (win+p?).

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29078) CharlieDrop válasza Syl (#29077) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ja, hát nem kell megnyitnom semmit sem :)

A jegyezze meg a nyitott alkalmazásokat opció alkalmazva van :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#29079) buvartacsko válasza MajaG (#29059) üzenetére


buvartacsko
addikt

Én veszélyesen élek, nincsen backupom a teljes rendszerről, így sajnos ez jelenleg kivitelezhetetlen. :) A 10.9-nek adtam egy 30GB-os particiót, így nem is menne rá. Nem fogom leváltani jelenleg, mert nincs az az isten hogy én újra elkezdek beállítgatni mindent. :)

(#29080) Megane2000 válasza Syl (#29077) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Ja értem.

Akkor beruházok egy átalakítóra. Köszönöm a helpet!

(#29081) Ragnar95 válasza CharlieDrop (#29078) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ettől még pár dolog "elveszik", MPlayerX bezárja a videót és nyithatod újra, bizonyos weboldalakon jelentkezhetsz be újra, stb.
Mavericks simán elment hónapokig újraindítás nélkül, sőt Lion óta mindegyik OSX verzió a Yosemite kivételével.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#29082) CharlieDrop válasza Ragnar95 (#29081) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ha változik az ip-m amúgy is jelentkezhetek be újra :)
MplayerX-et nem használok :)

De nem mondtam, hogy ördögtől való, ha nem kapcsolod ki :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#29083) megema válasza TigerCat (#29076) üzenetére


megema
őstag

Sorold fel az email cím mezőben vesszővel elválasztva az összeset a Gmail fióknál. [link] :)

(#29084) TBMC


TBMC
addikt

bocsi, hogy beirom ide is, de ezt talan tobben olvassatok.

eskuszom mintha naprol napra tovabb tartana az imac startup. de lehet mar csak magamba beszelem a hulyeseget.

ez normalis startup time? 1TB Fsuion Drive mellett. VIDEO
nalatok is hasonlo?

term. az ssd-s rmbprommal ossze sem lehet hasonlitnai, az a legujabb frissites ota valami eszmeletlen gyors, megnyomom a bill-t s mar a login screen koszont.

valakinek otlet? pram reset nem segitett :(

markbellus.hu 

(#29085) claysei


claysei
csendes tag

Sziasztok!

Elgondolkoztam a hihetetlen jó hordozhatóság miatt egy Macbook pro/air valamelyikén. A kérdésem csupán annyi lenne, hogy bár integrált kártyája van, de mennyire lenne alkalmas mondjuk egy kicsit régebbi játék (wow) futtatására low-medium beállításokkal? Tudom, hogy nem erre van, és páran már mondták, hogy felejtsem el, de hátha itt van valaki aki egy cipőben jár velem, valamint láttam pár biztató videót is... Inkább rákérdezek többször, több helyen.

Köszi

(#29086) TigerCat válasza megema (#29083) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Úgy tűnik frankó, köszi!
Már csak az aláírásokra kell valami szabályt létrehoznom, hogy azok is megfelelő módon legyenek elhelyezve.
Ez vajon működhet iPhone levelezőben is?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#29087) Peetey91 válasza claysei (#29085) üzenetére


Peetey91
senior tag

2014-es rMB-val tokeletesen futott nekem a wow. Igaz nem max felbontason, mert azzal a 13-as kijelzon konkretan alig lattam valamit, de kisebbre veve high beallitasok korul nem volt gond vele sehol.

(#29088) MajaG válasza buvartacsko (#29079) üzenetére


MajaG
senior tag

A fenébe. Senkit nem találok ebben a témában, hogy menne-e a dolog. :D :D :DD

Pedig jó lenne más f@szával a csalánt verni, mert nincs időm ennyit szarakodni a backupokkal. :)

(#29089) Lazika


Lazika
senior tag

Tudnátok segíteni milyen programmal tudnám lemérni mennyi wattot eszik a gpu? Istat fennt van de az nem mutatja. Thx

(#29090) bmwk1200s válasza Lazika (#29089) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Intel Power Gadget? De persze ez csak az intel integráltat mutatja...

Semmit sem írok alá!

(#29091) TBMC


TBMC
addikt

Segitsegeteket szeretnem kerni!
Bovitenenk ismerosom imac-jet.
27" late 2013

jelenleg 8gb-al szerelve. 2x4
a maradek 2 helyre pakolnank 16gb ot 2x8kit ben.

melyiket javasolnatok az alabbiak kozul?

- KINGSTON 16GB ValueRAM Notebook DDR3 1600MHz CL11 KIT KVR16S11K2/16

- CORSAIR 16GB Notebook DDR3 1600MHz CL11 KIT CMSO16GX3M2A1600C11

- CORSAIR 16GB Vengeance Notebook DDR3 1600MHz CL10 KIT CMSX16GX3M2A1600C10

- HyperX 16GB Impact Notebook DDR3 1600MHz CL9 KIT HX316LS9IBK2/16

esetleg mas javaslat? :)

elore is halas koszonet!

:R

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#29092) Lazika válasza bmwk1200s (#29090) üzenetére


Lazika
senior tag

Azt elfelejtettem mondani,hogy hackintoshon szeretném mérni a gput. Létezik ilyen progi egyáltalán?

(#29093) #24334592 válasza brumi1024 (#29069) üzenetére


#24334592
törölt tag

őskövület 2...

Bakker, megyek lottózni :W

ma kaptam egy megkeresést a magyaroktól, hogy a második részletet, amit a srácnak kiperkáltam a laptopért, milyen ügyben tettem. Ez jó tanulópénz lesz, ha bebizonyosodik, hogy nyúlt cucc a mbp :Y

tényleg, ilyenkor mi történik a vételárral? Perelhető? S a tárgyi dologgal?

(#29094) HorCsa1982


HorCsa1982
csendes tag

Egy hónapja boldog tulajdonosa vagy egy rMBP-nak.

Ma megvolt az első nem tervezett újraindulás, fekete képernyőn:
Your computer restarted because of a problem. Press a key or wait a few seconds to continue starting up.

Ti gyakran tapasztaltok ilyet?

Még egy kérdés: Nem jöttem rá de vmi ilyen "kluttyogás" szerű hangot ad random. A figyelmeztető hangok között nem találtam meg ezt a hangot. Nincs figyelmeztető ablak és nem jövök rá, hogy mi lehet... Van ötletetek?

HorCsa

(#29095) Megane2000 válasza Syl (#29077) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Megvettem az átalakítót és ténlyeg flottul működik! :)

(#29096) Megane2000


Megane2000
aktív tag

Srácok,

Otthon van egy synology nas szerverem. Hogy tudom távolról felcsatolni a meghajtókat az Air-re.
Windows-on a netdrive nevű programot használtam. Mac-re van valami alternatíva?

(#29097) TBMC válasza Megane2000 (#29096) üzenetére


TBMC
addikt

Cmd+k de menj at a syno topicba, vagy googlezz ra. Le van irva tovirol hegyire ;) de ha hazaerek es nem telorol leszek szivesen segitek en is ha addig ra er.

markbellus.hu 

(#29098) Megane2000 válasza TBMC (#29097) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Persze ráér, és megköszönöm a segítségedet.

(#29099) Misi1979


Misi1979
őstag

Van valami tippetek, idén mikor várható az új mbp-generáció?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#29100) TigerCat válasza HorCsa1982 (#29094) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Gratulálok!
Nem, összesen egyszer fordult elő, de az is miattam... :-)
Üzeneteknél az értesítési beállításokat nézd meg: Értesítést kérek, ha a nevemet megemlítik Szerintem ez lesz a ludas.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.