Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29251) ssid3956 válasza TheMarci (#29250) üzenetére


ssid3956
tag

Tudom... :K
Csak több ember válaszára is kíváncsi vagyok :)

(#29252) Syl válasza TBMC (#29245) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha csak a xxxxx.default mappát pakolod át, akkor az új gépen hegesztheted a profiles.ini fájlt.
Az én módszerem egyszerűbb: a teljes ~/Library/Thunderbird/ mappát kell vinni.
1. Thunderbird telepít
2. Program elindít, majd bezár
3. ~/Library/Thunderbird/ fájlokat bemásol

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29253) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Sziasztok!

Mit lehet tudni egy esetleg Air frissítésről, mikor frissülhet az Air? Szeretnék idén venni egyet, érdemes megvárni a frissítettet (ha lesz)? :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#29254) TBMC válasza biker (#29248) üzenetére


TBMC
addikt

nagyszeru, koszonom. sima 1tb hdd-m van. ssdim csak kulso usb 3.rol vannak.

ssid3956: en az rmbpro-t es koreimben is mindenki toltorol hasznalja mikor konnektor kozelben van asztalon egyeb helyen munka kozben. s csak akkor vesszuk le mikor asztaltol tavol hasznaljuk.

Syl: nagyon koszonom segitseged! , neki is latok. egyelore csak ujrahuzom a thunderbird-ot, - azert a kerdezoskodes, hogy a kesobbiekben is tudjam majd szuz rendszereknel esetleg, illetolegesen muszaj vagyok ujrahuzni elsokent, mert sleep utan egyszeruen meg van fagyva a thunderbird, Neked jelentkezik esetleg ilyesfele hiba? es csak az alkalmazas ujrainditasa utan reagal. :U :F

DJ. Ru$y: Apr-majus kornyeke sztem. De kitudja, lehet a keynoteon bejelentes erkezik felole marcius 9 17:00

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#29255) DJ. Ru$y válasza TBMC (#29254) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Köszi! Hűbakker, az már jövő hét... Felírtam, akkor erről nem maradunk le. :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#29256) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Van arról tapasztalatotok, hogy a Time Machine mennyi időre visszamenőleg tárol úgy file-okat, mappákat, hogy a törölt példányok visszaállíthatók?
Azért kérdezem, mert a mai nap volt egy nagyon pozitív tapasztalatom. Az okát nem tudom, hogy miért, de töröltem két könyvtárat valamikor, ami elég nagy hülyeség volt, de biztos, hogy én töröltem (dropbox mappák voltak, kezdtem kifutni a helyből). Egyéni hülyeség, hogy az egyikben két db, egyenként 10-12e Ft-ért megvásárolt e-book volt, a másikban meg egy fogyasztói reklamációm anyaga, ami szintén tízezreket ér. Tudom, hogy feltöltöttem másik cloudba, csak közben az a cloud kissé instabillá vált, így töröltem onnan a cuccaimat. A dropboxban se volt már meg a webes felületen, a time machine-ból viszont visszajött hiánytalanul, és kb fél percig tartott megkeresni és visszaállítani. Windowson használok másik backup progit, de messze nem ennyire felhasználóbarát és magától értetődő.
Kb 3 hónapja töröltem ezeket a cuccokat. Mennyi lehet ezeknek a time machinelt fileoknak a megőrzési ideje?

(#29257) Ragnar95 válasza lugosi (#29256) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Amíg van hely a Time Machine lemezen, addig tárolja a fájlokat, így akár évekre visszamenőleg is meglehetnek fájljaid, ha elég nagy a backupnak a hely.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#29258) randras válasza lugosi (#29256) üzenetére


randras
veterán

Dropbox webes felületén törölt fájlok helyreállíthatók - hogy mennyi ideig, azt nem tudom.

(#29259) Megane2000


Megane2000
aktív tag

Tudtok olyan jstratégiai átékot ajánlani ami megy OSX-en és nincs komoly gépigénye?
AIR-en játszanék néha.. valami területfoglalós háborús, építgetős játék tetszene. Nem vagyok képbe azzal hogy milyen játékok vannak ami eme kritériumoknak megfelelne.

(#29260) brumi1024 válasza ssid3956 (#29249) üzenetére


brumi1024
veterán

Akkor csak hogy növeljem a vélemények számát: amikor lemerül. Nem szoktam formázni, használom merülésig (időszakfüggő, van hogy napi 1-1 órát használom akkor 1 hét 1 töltés, van hogy 2-3-4 nap).

(#29261) csabi94 válasza Ragnar95 (#29257) üzenetére


csabi94
őstag

Nekem tavaly augusztus 21-ig vannak meg a fájljaim, ami azért fura, mert általában csak 20 gb szabad az ssd-men, és ugyanakkora a TM partíció mint az ssd (256 gb). Igaz, pár mappát nem mentetek vele, mert a zenék pl. úgyis megvannak egy másik helyen.

(#29262) lugosi válasza Ragnar95 (#29257) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

250-es vinyóm a beépített, és egy 500-as a TM. Immár hetedik éve megy ez a felállás. Ha kicsit rendbe jövök és tudok kicsit többet ülni a gép előtt (beteg vagyok :(( ) akkor kíváncsiságból visszanézem hogy mi az a legrégebbi file amit vissza tudok állítani.

Randras: az első reakcióm az volt, hogy dropbox (mivel a pcs laptopomat fekve is tudom használni, az macből meg asztalim van). A dropboxból már nem ment sajnos. Pedig 2014. november végén lett törölve, nem olyan nagyon régen.

(#29263) California1


California1
őstag

Üdv urak!

Macbook Pro 8.1-es gépem van (10.8.5) .
Szeretném használni az AirDrop funkciót,bekapcsolom és teker körbe körbe és nem látja a lányom gépét (Macbook white 4.1 , 10.7.5) viszont a lányom sokkal régebbi gépe hibátlanul látja az én gépem és tud is küldeni bármit.

Nem értem, az én gépem miért nem látja???

[ Szerkesztve ]

(#29264) California1


California1
őstag

Hmmm ,kerestem a neten terminal parancsot ami elvileg bekapcsoló parancs...
restart és most müxik, de nem értem mert eddig is müködött elvileg ,csak nem látta a többi gépet ,
komolyan nem értem

[ Szerkesztve ]

(#29265) Syl válasza TBMC (#29254) üzenetére


Syl
nagyúr

Igaából már régóta nem használom a Thunderbird-et, nekem elegendő a beépített Mail app is.
Korábbi (pozitív) tapasztalataim Linuxról származnak.

(#29258) randras

30 nap.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29266) Speedo válasza Ragnar95 (#29231) üzenetére


Speedo
tag

Igen, pontosan ezt csinálja nekem is.

(#29267) Ragnar95 válasza Speedo (#29266) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Köszi, akkor "megnyugodtam", hogy nem egyedi probléma.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#29268) TBMC válasza Syl (#29265) üzenetére


TBMC
addikt

ertelek, azert koszonom! :)

thunderbirdot hasznalok mar egy ideje rmbpro-n ott semmi nyoma ennek a jelensegnek. viszont az imacen kb 2hete ezt csinalja, sleep utan egyszeruen megfagy az alkalmazas, nem lehet vele semmit kezdeni, mig nem inditom azt ujra.

:O

markbellus.hu 

(#29269) janitor01


janitor01
tag

sziasztok!

13" os rmbp-m van 2014 nyári. 256 GB SSD-vel.

Mostanában vállalati dolgok miatt felmerült, hogy windows-t is kell használnom. Paralellst szeretnék használni hozzá. Az a kérdésem, hogy ha veszek egy USB3 mas 256 GB os pendriveot. Akkor arra fel tudom vajon telepíteni a paralelsen a win-t? Azaz azt akarom, hogy ha a céges felülettel kell dolgoznom bedugom a pendrive-ot és go win. Mindent ami ahhoz kapcsolódik ott tárlonék stb. Ez elméletileg megoldható?

(#29270) Syl válasza janitor01 (#29269) üzenetére


Syl
nagyúr

Pendrive-ra vindózt?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29271) csabi94 válasza janitor01 (#29269) üzenetére


csabi94
őstag

Paralellsel megoldható. :)

(#29272) vasi89 válasza csabi94 (#29271) üzenetére


vasi89
addikt

De sajnos elég megbízhatatlan lesz az egész. Próbáltam Én is, hol bebootol hol nem. Én SolidWorks miatt tettem fel de az hiba miatt sehogy sem indult. A SW telepítője tuti h jó mert windowsos gépeken fut. Külső HDD-re viszont sikerült úgy feltelepíteni h mindig elindul.

(#29273) randras válasza vasi89 (#29272) üzenetére


randras
veterán

És mennyire lassú?

(#29274) TBMC válasza randras (#29273) üzenetére


TBMC
addikt

en hasznaltam regebben egy ideig az rmbpro-m mellett egy kuslo usb3as ssd-n windowst. roppant gyors volt. majd mintha belso ssdre telepitettem volna. (parallels mellett - bootcamp sajna nem mukodik usb3 vinyoval)

:R

markbellus.hu 

(#29275) randras válasza TBMC (#29274) üzenetére


randras
veterán

Jól hangzik. Lentebb mondták, hogy bootcampel is lehet külső vinyóra, ezek szerint mégsem? Mert 80 euró már jelentős...

(#29276) janitor01 válasza vasi89 (#29272) üzenetére


janitor01
tag

De Te Paralellel próbáltad, vagy bootcampel? Én Paralellst használnék. A külső ssd, nem tudom miben különbözne a külső pendrivtól.
Az egész ötlet a dolog mögött az, hogy ne 2 op rendszer osztozzon 256 GB-on minden külső segédprogramjával együtt.
SSd-t cserélni nincs kedvem a rmbp-ben mert úgy halotta, hogy a nem gyári SSD-kel van probléma főleg oprendszer frissítés esetén.

Egy pendrivot simán erhucolok magammal ha kell a win-es környezet.

Persze valami TB portos csoda SSD- lenne a legjobb mert akkor megmaradna az USB portom, de azok BAROMI drágák.

[ Szerkesztve ]

(#29277) lugosi válasza janitor01 (#29276) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hm ez az egész nagyon elkezdett érdekelni, hogy egy MBP-ből úgy is lehet windowsos gépet csinálni, hogy nem a beépített ssd tárhelyem vész oda.
Milyen összegből lehet összehozni egy külső ssd-t? Ez úgy néz ki, hogy egy usb 3-as külső vinyóházba beletesz az ember egy hétköznapi ssd-t?

(#29278) vasi89 válasza janitor01 (#29276) üzenetére


vasi89
addikt

randras: mármint mi? Külső HDD.ről teljesen használható. Ezt a jetdriveot nem vágom, csak tervezem de egy darabig sajna nem lesz rá opció :)

Parallels-el próbáltam. Lehet h neked jó lesz, nálam se a parallels se a solid nem eredeti de külön külön mindkettő működött, sőt együtt is az előző gépen, de ott még optibay keretben volt egy HDD.

(#29279) madle


madle
őstag

én is valami hasonló megoldást szeretnék, külső HDD-re Win, csak még nem jutottam el odáig hogy bootcamp vagy Parallels. 80 EUR nagyon sok, és ha működik rendesen a Bootcamp akkor nekem elég az mivel eget rengető dolgokra nem kellene.

(#29280) biker válasza lugosi (#29277) üzenetére


biker
nagyúr

128gb ssd owc-től, rajta szerver/kliens szimuláció 3 gép közt, köszöni, jól van

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#29281) lugosi válasza biker (#29280) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Jó helyen nézem? [link]

Ezek közül neked melyik van? Mennyire bonyolult ezt beüzemelni?

(#29282) janitor01


janitor01
tag

És ha SD kártyára telepítenénk?
[itt 30 MB/sec es sebesség van elvben]

Megmaradna minden USB hely nem is látszana, hogy van a gépünkben valami.

[van akinek megy is]

[ Szerkesztve ]

(#29283) Papa-Het válasza janitor01 (#29282) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

Lehet én vagyok az analfabéta, de hogy tudok Macről Istagramra feltölteni képet? Az iPhone-ról megy, de macről nem. Letöltöttem az App for Instagram alkalmazást, de ez erre nem jó. Van valakinek ötlete erre?

(#29284) janitor01 válasza lugosi (#29281) üzenetére


janitor01
tag

Ezt azért olvasd el előtte

(#29285) Ragnar95 válasza Papa-Het (#29283) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Sehogy, mivel az Instagram nem engedélyezi a képfeltöltés az appján kívülről, hivatalos app pedig csak telefonra van.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#29286) attila666


attila666
tag

Sziasztok!

Vettem egy bluetooth egeret ebay-ről. 1 napig tökéletesen működött, viszont ma felkapcsoltam a gépet és azt csinálja, hogy ha az egér csatlakoztatva van a géphez akkor nem működik a "mouseover", hiába húzom bármi fölé az egeret nem reagál rá (a dock nagyítás nem megy, a menük nem kékülnek be) és amíg csatlakoztatva van addig sem a trackpaddal, sem a magic mouseval nem megy, ha lecsatlakoztatom akkor egyből működik trackpaddal és magic mouseval is a dock nagyítás, stb. Találkozott már valaki ilyen problémával?

(#29287) Papa-Het válasza Ragnar95 (#29285) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

Bakker.. köszi!

(#29288) Syl válasza biker (#29280) üzenetére


Syl
nagyúr

Melyik vindóz fut USB3 vinyó/ssd-ről? (bootcamp, nem parallels)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29289) janitor01 válasza Syl (#29288) üzenetére


janitor01
tag

Szerintem XP SP3 tól fölfelé

(#29290) janitor01 válasza janitor01 (#29282) üzenetére


janitor01
tag

Hát számtam egy kicsit:)

Paralells:
25k
SD kártya Class X UHS III:
40K
MICROSOFT Windows 8.1 Pro 64bit Magyar OEM
43K

Azért ez egy 100k + os csomag:). Mondjuk van egy legál WIN7 em ami majd frissül win 10 re elvben akkor esetelg spórolhatok egy kicsit:)

És kérdés, hogy esetleg nem lesz-e lassu..

[ Szerkesztve ]

(#29291) Syl válasza janitor01 (#29289) üzenetére


Syl
nagyúr

Ki van csukva!
Én a hetest próbáltam, és az nem ment. Még USB2-ről sem, nemhogy 3-ról.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29292) megema


megema
őstag

Valaki fel tudna világosítani a gyári kijelző kalibrálás funkció használatáról? Össze szeretném hangolni a két kijelzőt. Mindent szépen beállítgatok, aztán amikor elmentem a profilt és átvált arra, akkor tök más lesz az eredmény, mint amit beállítottam. Melyik profilból kéne kiindulnom? Mert a monitor sajátjával ezt játssza.

(#29293) lugosi válasza janitor01 (#29284) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tanulságos, köszi.

(#29294) brumi1024 válasza Syl (#29291) üzenetére


brumi1024
veterán

Pedig a Windows 8 megy, csak megfelelően kell telepíteni. A 7 is megoldható trükközéssel, de az több hibát rejtegethet. A Windows 8 Enterprise verziói alapból tudják ezt a Windows To Go funkcióval.

Az USB2-3 közt protokollszinten nincs akkora különbség, ami indokolná a "Még USB2-ről sem, nemhogy 3-ról." mondatot.

[ Szerkesztve ]

(#29295) biker válasza lugosi (#29281) üzenetére


biker
nagyúr

Igen, [link] innen van, ez 2012-es airhez való, max 500M/sec, az újabbakban már mPCIE van nem mSATA
és adnak hozzá külső házat, értelem szerűen nem rakod bele a gépbe, külső házban elvan.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#29296) Syl válasza brumi1024 (#29294) üzenetére


Syl
nagyúr

Én a hetest próbáltam, az nem ment. A linkelt módszer is csak egy hordozható virtuális gép.
Az USB2-3 között meg éppen csak annyi az eltérés, hogy a win7-ben nincs usb3 driver.

Mellesleg a virtualbox nem tud mit kezdeni az usb3 lyukba dugott usb3 divájsszal (se win, se linux, se osx alatt - szintén próbáltam).
szerk.
Úgy értem, fut a virtualbox-ban pl. egy win8, rádugsz a gépre egy usb3 hdd-t, a virtuális win nem látja.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29297) lugosi válasza biker (#29295) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi. Na egy ilyenem tuti lesz, ha notebookban is mac-re váltok.

(#29298) biker válasza Syl (#29296) üzenetére


biker
nagyúr

a parallles tud :) hidd el...
eleve ezen van a win7 vdiskje is.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#29299) Syl válasza biker (#29298) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez nem hit kérdése. Tudom. ;)
USB3-as HDD (3,5" és 2,5") dokkolóm és USB3-as noti vinyóm van itthon.

Viszont erről a vdisk-es dologról írhatnál. :R

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29300) biker válasza Syl (#29299) üzenetére


biker
nagyúr

a virtualboxba telepített win7 a macbook pro usb3 csatolón lévő ssd-jén van, és köszöni, jól van(vdisk ami az image).
de ha ezt bedugom, és fut a parallelsben a win7, akkor is látja

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.