Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29901) TheMarci válasza bmwk1200s (#29900) üzenetére


TheMarci
addikt

Jó, csak szerintem elég ritka az olyan helyzet, hogy hopp, gyorsan újra kéne rakni a gépet, és gond lenne, hogy épp nincs wifi.

Do You Dream?

(#29902) bmwk1200s válasza TheMarci (#29901) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ha tudnad, hogy napjaban hanyan jonnek be hozzank a help deskre mert nem bootol be a rendszer es ujra kellene telepiteni.... :U

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#29903) Syl válasza bmwk1200s (#29898) üzenetére


Syl
nagyúr

>Tehat ha valamiert ujra kellene rakni a rendszert es nincs a kozelben wifi, akkor egy Air tulajdonos megszivta

Mondhatni kétmarokra.
Apple Support

szerk.
Ez a Fotók alkalmazás ugyanolyan fekália mint az iPhoto. Sőt még nagyobb...

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29904) bmwk1200s válasza Syl (#29903) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Itt pontosan az all, amit en is mondtam. Csinalj egy Flash telepitot, bootolj be rola, formazaskor annak meg kell csinalnia a Recovery Particiot is.

Nem tudom mi bajod a Photo alkalmazassal, nekem kifejezetten tetszik. Mint egy nagy fenykepes album, szepen lapozgatok benne. Nyilvan nem profi alkalmazas es sokat fog meg fejlodni a honapok soran.

Semmit sem írok alá!

(#29905) Syl válasza bmwk1200s (#29904) üzenetére


Syl
nagyúr

Van kb 500 képem pár tucat (al)mappába rendezve. Na, a fotók ezt szépen befossa mindet egymás hegyére-hátára, aztán válogathatom... És persze a kifordított logika, mappák, albumok... Áááá, inkább nagyom a fenébe.

>Csinalj egy Flash telepitot,

Mondjuk ezt éppen nem tudom hogy kell, de nem is örülnék neki, ha a 128 giga tárhelyből a recovery felemésztene x gigát.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29906) Ragnar95 válasza Syl (#29905) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én mióta OSX-et használok, leszoktam a mappázásról, minden fotóm iPhotoban van benne.
Szerintem sokkal átláthatóbb, mint a mappázgatás, mivel sokkal többet tud, kereshetsz kulcsszóra, rendezhetsz helyszín szerint is, stb és ugyanazt meg tudod oldani eseményekkel, mint mappákkal...
1x kell berendezni a képeket eseményekbe és onnantól nincs vele gond.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#29907) TheMarci válasza Ragnar95 (#29906) üzenetére


TheMarci
addikt

Aperturében van 15000 képem, nem telefonnal készültek, így helyszín nincs hozzájuk, nincs az az isten, hogy ömlesztve akarjam látni őket. :D

Do You Dream?

(#29908) bmwk1200s válasza Ragnar95 (#29906) üzenetére


bmwk1200s
őstag

+1 :K

Telepito keszites

Semmit sem írok alá!

(#29909) Syl válasza Ragnar95 (#29906) üzenetére


Syl
nagyúr

Én meg a képeket úgy szeretem rendszerezni ahogy húszon éve is tettem, mappákban, almappákban. Nekem így egyszerűbb, logikusabb, megszokott.
Csak így éppen az iOS eszközeimről nem érem el a képeket. Jó kis ökoszisztéma.
Amíg Linuxoztam meg Androidoztam, minden oda-vissza ment a Dropboxon keresztül. Én kis naív, azt hittem iOS-OSX alatt egyszerűbb lesz, külső alkalmazás/szolgáltatás igénybevétele nélkül.
Tévedtem.

(#29908) bmwk1200s

Köszi!
Nagyon "egyszerű" :D

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29910) Ragnar95 válasza Syl (#29909) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Egyszerűbb is, ott a Fotostream, meg mostmár az iCloud Drive is :))
Arról meg nem az Apple tehet, hogy leragadtál a 20 évvel ezelőtti technikánál ;] :P
Viszont senki nem kötelez senkit a gyári Apple appok használatára, így nyugodtan lehet használni a mappázgatást továbbra is...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#29911) bmwk1200s válasza Ragnar95 (#29910) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Újabb +1 :D

Syl: Es iOS-OSX kozott is megy a dropbox is ha nagyon kell.

Miutan letoltod app storebol a yosemite telepitot, azt a par terminal parancsot csak be tudod masolni... :P

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#29912) TBMC


TBMC
addikt

clean yose install után miért nem látszódnak egyes ikonok?

pl u torrent, es xls dokumentumok kepeit vmiert nem jeleniti meg :( (csak fehér ikonokat)

kép, miről is beszélek :D

:R

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#29913) xedos válasza madle (#29893) üzenetére


xedos
addikt

Bootcamp segítségével kell egy particiót csinálni.

(#29914) TigerCat válasza Ragnar95 (#29910) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem minden iPhoto-ban van, szépen csoportosítva, helyszínadatokkal, arcok megjelölésével. A Photos app ez utóbbit is átviszi, vagy az arcoknak lőttek? A kész albumokat nem cseszi szét valami új logika szerint?

TBMC:
XtraFinder-t használsz, hogy felül vannak a mappák? Bevált?
Az ikonokat elsőre nekem sem jeleníti meg, ha épp nem látszik az ablakban. Elég sz...rul van megírva, évek óta nem foglalkoznak vele. Belegörgetek, nyomok egy vissza-előre kombót és megjön a látszó fájlok ikonja. Ami nem látszik, továbbra sem jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#29915) TBMC válasza TigerCat (#29914) üzenetére


TBMC
addikt

nekem bevalt miota mac em van azota azt hasznalom, mert alapjaba veve eleg sz*r a finder szvsz. :B
viszont hiaba lepek-elore hatra nalam akkor sem jeleniti meg. illetve erdekesseg, ha xtrafinder nelkul inditok, es az asztalra kihuzok par torrent es xls filet ott sem jeleniti meg oket, csak feher ikont :U

markbellus.hu 

(#29916) Papa-Het


Papa-Het
aktív tag

A 10.10.3 még csak béta illetve fejlesztőknek, illetve azoknak letölthető, akik kérték ugye? Jelentkezni kellett, hogy majd letölthesd tesztelni, azt hiszem. Kíváncsi vagyok a Photos appra, illetve csak arra :)

Más.

iPhone 4 függetlenítést csinált már valaki? Voltam bent a szolgáltatómnál, kifizettem a függetlenítés díját, majd megnézte a telefon IMEI számát, és mondta, hogy ma 15 óra körül szinkronizáltassam össze a telefont az iTunes-szal, aztán független lesz. Ez tényleg csak ennyi? Semmi más egyéb feladatom nincs? Azt hiszem, ilyenkor jelzik az Apple felé, és ők látni fogják a telefont iTunes-on keresztül és függetlenítik?

(#29917) fazr válasza Papa-Het (#29916) üzenetére


fazr
senior tag

Minden kérdésedre igen a válasz, vagyis ezt azért még olvasd el.

[ Szerkesztve ]

(#29918) Papa-Het válasza fazr (#29917) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

Köszi! Megnéztem! Nincs még másik szolgáltatótól kapott SIM-em, mert UK-ban kívánom majd használni a készüléket... gondolom bárhol lehet, ahol Micro Sim kapható. Egyébként kapnom kell iTunes-on belül üzenetet amikor, csúnyán szólva "Unlockolta"? :) Utána olvastam, aztán láttam, hogy kiír egy ehhez hasonló szöveget, hogy Your iPhone is sucsessfully unlocked. Én még nem találkoztam ilyennel :) Bocs ha amatőrnek tűnök, nem vagyok az amúgy, csak ilyennel még nem volt dolgom és mivel fizettem érte, így az a min. hogy zökkenőmentesen működjön a feloldás. :)

Illetve van még egy érdekesség... ugye felváltva használom a Macbookot és a PC-t. Na most, ha PC-n csinálok biztonsági mentést, gond nélkül átviszi a megvásárolt/letöltött alkamazásokat. Viszont, ha Macbook-ra akarok biztonsági mentést készíteni, akkor 17 alkalmazást nem tud átmásolni, mert nem jogosítottam fel a folyamat végrehajtására. Na most kérdem én, hogy hányszor jogosítsam még fel a Macbookon lévő iTunes-t? Kiírja, hogy sikeresen feljogosítottam, és még 5 lehetőségem van. Rányomok hogy készítsen biztonsági mentést, majd visít, hogy nincs feljogosítva. :W Én vagyok ekkora balfék, vagy az iTunes hígagyú a Macbookon? :)

[ Szerkesztve ]

(#29919) megema válasza Papa-Het (#29918) üzenetére


megema
őstag

(#29920) troszti válasza TheMarci (#29907) üzenetére


troszti
aktív tag

És így, hogy az Aperture-nek "befellegzett", részedről hogyan tovább? Használod amíg lehet, vagy áttérsz valami másra? Én nagyon megszerettem, viszont nem tudom meddig lehet még normálisan használni. Valahol olvastam, hogy talán a Photos apphoz készítenek kiegészítőket, amikkel talán lehet hozni azt a szintet. Erről hallottatok valamit?

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#29921) TheMarci válasza troszti (#29920) üzenetére


TheMarci
addikt

Egyenlőre használom, remélem még 2-3 évig használható marad, véglis eddig sem sok frissítés érkezett hozzá, elvagyok a funkcióival. Közben meg reménykedek, hogy az Adobe kapva kap az alkalmon, és a Lightroomot kicsit gatyába rázzák, hátha lehet alternatíva. (Használok LR-t is, de az Aperture jobban bevált a képek rendszerezésére, főleg amiatt, hogy a gépen csak előnézetet tárol, az eredeti képek külső HDD-n vannak)

Do You Dream?

(#29922) troszti válasza TheMarci (#29921) üzenetére


troszti
aktív tag

Értem.
A LR nekem amúgy bejön, vannak benne jó funkciók, de a rendszerezésben tényleg verhetetlen a Aperture. Ennek hiányát nem tudnám megszokni. Nálam mondjuk minden egy belső vinyón van, és a "retinásodás" még messze van :) Kíváncsi vagyok mi lesz a Photos-ból.

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#29923) lugosi válasza Syl (#29903) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Fotók kaksi lesz? Nem örülök neki... 140 gigányi fotóm van az iphoto-ban. Szivattyú lenne átköltöztetni másik appba.

Amúgy nálam lejött valami rejtett update a napokban, ami kikapcsolta a 'lassit.com'-ot, mert érezhetően begyorsult a gép. Főleg a lemezműveletek, valóban nagyon durva a gyorsulás.

Küldd át hozzám a géped egy kis regenerálódásra, úgy látszik az itteni klíma jót tesz neki :D

(#29924) Ragnar95 válasza lugosi (#29923) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

iPhoto tudását 1:1-ben megkapta, illetve még többet is tud, csak a dizájnja lett más.
Szóval ha eddig elvoltál iPhotoval, a Photos appal sem lesz bajod.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#29925) buvartacsko válasza Syl (#29903) üzenetére


buvartacsko
addikt

Miért szívta volna meg? Mert akkor egy Windowsos nem szívta meg? Lehet USB-n is telepíteni. :S

(#29926) buvartacsko


buvartacsko
addikt

Valaki pasztázott már újra Air-t?

Ez a kábel eléggé le van ragasztva, merjem leszedni vagy egyből ugrik a gari? Nekem nem adja a 100°C hőmérséklet max terhelésen, küldenék rá inkább egy kis MX-4-et.

(#29927) bmwk1200s válasza buvartacsko (#29925) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ha egy windowsos laptopból teszem azt kiszedem az eredeti vinyót (HDD v. SSD most mind1) és beleteszek egy másikat (nagyobbat, gyorsabbat) arra telepítő nélkül, hogy teszel fel oprendszert?
Na már most Macre, ha van wifid simán...

Normális esetben mindkét félnek (PC, Mac) van rejtett partíciója a lemezen, ahonnan újra lehet húzni a rendszert. Ez hiányzik a kollégának és ezért voltam meglepve...

Air pasztázás: technikus kollégák rendszeresen csinálják a szervízben, igaz nekik ezt az apple megengedte, így marad a gari, ha ők nyúlnak bele :P :DDD

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#29928) megema válasza bmwk1200s (#29927) üzenetére


megema
őstag

Most nem azért, de a Lemezkezelőben nem látszik a Recovery partíció. Ki kell adni Terminálban a diskutil list parancsot, és ha ott sem írja, akkor van gond.

(#29929) Peetey91


Peetey91
senior tag

A MacID rövid időre ingyenes, nekem nincs hozzá telefonom, de hátha valakit érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#29930) bmwk1200s válasza megema (#29928) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Linkeltem, hogy de! latszik ;)

Peetey91: koszi az infot :R

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#29931) TigerCat válasza Ragnar95 (#29924) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Maradnak az arcok és a helyek is?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#29932) megema válasza bmwk1200s (#29930) üzenetére


megema
őstag

A Recovery HD nevű 650 MB-os recovery partíció az általad linkelt képeken sem látszik. ;) Az OS X Base System is onnan csatolódik fel, de az nem partíció.

Amúgy én pendrive-ról húztam fel a rendszert teljes meghajtó törlésével.

(#29933) bmwk1200s: Ahogy Syl sem. De ez azon a tényen nem változtat, hogy a Recovery PARTÍCIÓ sehogy sem látszik a Lemezkezelőben, pedig te azt hiányoltad. Az OS X Base System egy lemezkép, ami Recovery módban indítva a gépet jelenik meg. De nem partíció.

[ Szerkesztve ]

(#29933) bmwk1200s válasza megema (#29932) üzenetére


bmwk1200s
őstag

De te most nem is Recoverybol inditottad a gepet, en meg vegig arrol beszeltem ;)

na ezt most miert forgatta el? :DDD

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#29934) Ragnar95 válasza TigerCat (#29931) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Szerintem igen, de saját gépemen nincs még béta, így ezt a részét nem tudom biztosra, inkább várjuk meg, míg valaki olyan válaszol, aki átvitte a képeit.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#29935) vasi89


vasi89
addikt

Hali.

Nem tudom mitől de ma miután fel ébresztettem a gépet azt produkálja hogy kb 10mpig van internet elérés wifin utána pedig latja a routert es csatlakozik is de semmit nem tolt be addig ami ujra el nem altatom vagy ujra nem indítom a gépet vagy a routert. Tp link router de nyár óta ezzel használtam otthon minden hiba nélkül. Ma felraktam egy security updatet esetleg ez betavarhat? Mert a telepítés is felment gond nélkül. Lehet torolni az updatet? 2014 Retina pró.

(#29936) bmwk1200s válasza megema (#29932) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ott van az OSX Install ESD, amiből vissza lehet rakni a rendszert. Neki ez nincs meg, ezért tölti le szerencsétlennek mindig a Maverickset, ahelyett, hogy ebből a képből már a Yosemitet tudná tisztán feltenni.
Végig erről beszéltünk.

Semmit sem írok alá!

(#29937) megema válasza bmwk1200s (#29936) üzenetére


megema
őstag

Oké, hagyjuk. Elbeszélünk egymás mellett. Akkor annyit kellett volna mondani, hogy nézze meg Recovery módban indítva a Lemezkezelőt, hogy felvan-e csatolva az OS X Install ESD lemezkép. Ehelyett Recovery partícióról beszéltél (="Recovery HD"), amit se normál, se Recovery módban nem jelenít meg a Lemezkezelő.

De mondom, Syl sem Recovery módban készült képet rakott be. Ott nem lehet képernyőképet csinálni és az OS X Base System se látszik, ami eléggé árulkodó... Te meg riogatod.

(#29938) bmwk1200s válasza megema (#29937) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Riogatja a fene! Azért álljunk már meg!
Én is lefotóztam, és nem néztem, hogy képernyőkép vagy ő fotózta e be. Pusztán segíteni szeretnék, ezért javasoltam többször is a FlashBoot készítést, te vagy az, aki itt minden szóba beleköt.
Nincs jobb dolgod?

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#29939) megema válasza bmwk1200s (#29938) üzenetére


megema
őstag

Lehet, hogy egy kicsit szőrszálhasogató voltam, sorry.

Maradjunk a tényeknél:

1. Pendrive-os telepítéssel raktam fel anno a Yosemite-ot. A teljes meghajtót töröltem előbb, csak utána indítottam a telepítést. Ezt javasoltad te is, ugye? Most direkt megnéztem Recovery módban és csak a Macintosh HD és az OS X Base System látszik Lemezkezelőben. Se recovery partíció, se OS X Install ESD.

2. Nem csak az sántított Syl képén, hogy képernyőkép, hanem az OS X Base System felcsatolásának hiánya is. Ugyanis anélkül nehezen lenne Recovery módban a gép.

Véletlenül se szeretném elvenni a kedved a másoknak való segítéstől, csak egy kicsit jobban odafigyelve kéne csinálni.

(#29940) bmwk1200s válasza megema (#29939) üzenetére


bmwk1200s
őstag

1. Most direkt, szintén Pendriveról újratettem az eladásra szánt MacBook Prom, és lám, ugyanaz a helyzet, mint amit linkeltem, ott az OS X Install ESD. Én mondjuk nem csak törlöm ilyenkor a meghajtót, de formázom is.

2. Nem kell elvedd a kedvem, napi szinten csinálom, ugyanis ez a munkám. Naponta 30-40 embernek segítek Apple készülékekkel kapcsolatos problémákban. Hidd el, rendesen végzem a feladatom, de ha már te is tanácsot adtál, engedd meg, hogy én is adjak neked: jobban oda kellene figyelned a stílusra, hogy másokat hogyan oktatsz ki...

Semmit sem írok alá!

(#29941) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

2011 early macbook pro-ba SSD hol a legolcsóbb?

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#29942) Ricsxx


Ricsxx
tag

Sziasztok!Egy olyan kérdésem lenne,hogy milyen macbook-ot érdemes használtan venni.A kritiérium,hogy 4-5 évet bírjon kb.normál használat mellett.
Előre is köszönöm a válaszokat :)

(#29943) Ragnar95 válasza Ricsxx (#29942) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ennyi infóból nem sokat tudunk segíteni :))
Legalább egy pénzügyi keret és felhasználási mód kéne, mert az átlagfelhasználás elég tág fogalom...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#29944) xedos válasza Ricsxx (#29942) üzenetére


xedos
addikt

4-5évet bírjon? Akkor egy mai csúcsmodell...

(#29945) madle


madle
őstag

Sziasztok,

eltűnt az iPhoto ikonom :( újra kellett telepíteni a gépet, most tettem újra minden, iPhoto-t is, csináltam neki új Library-t de már nem teszi ki olyan frankó ikonnal csak egy papír lap a jele... az miért van?

(#29946) buvartacsko


buvartacsko
addikt

nekem olyan kérdésem lenne, hogy aki macbookot akar venni, az miért nem használja először a keresőt és ismerkedik meg a modellekkel előtte? esetleg miért nem írja le, hogy neki egyébként mik az igényei? mert ha azt akarod hogy 4-5 évig jó legyen akkor egy 10 éves iBookot is vehetsz amennyiben csak szöveget szeretnél rajta szerkeszteni... hülye kérdésre hülye válasz.

napi 2-3x bejön valaki és megkérdezi hogy milyet érdemes venni, legyen már annyi eszetek hogy legalább pár alap dolognak utána néztek, mert uncsi hogy 2-3 oldalon keresztül arról szól minden második a nap a topic hogy valakinek ki kell deríteni hogy egyébként mire szeretné használni 4-5 évig a használt macbookot... :W

[ Szerkesztve ]

(#29947) TheMarci válasza buvartacsko (#29946) üzenetére


TheMarci
addikt

Összefoglalóba nem lenne érdemes berakni egy leírást, hogy 'Amikor kérdezel, hogy milyet vegyél, írd le, hogy mennyid van rá, mire kellene, mit vársz tőle, stb..'?

Do You Dream?

(#29948) Syl válasza TheMarci (#29947) üzenetére


Syl
nagyúr

Az összefoglalót úgysem olvassák :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29949) TheMarci válasza Syl (#29948) üzenetére


TheMarci
addikt

De akkor legalább lehetne mondani, hogy olvasd el, és nem kellene újra beírni, hogy mire akarod használni, mennyi pénzed van rá, mi a fontos benne. :)

Meg pár topikban van jobb fenn az adatlapom, meg a kedvenceim között asszem téma tudnivaló, oda be lehetne rakni, hogy mielőtt kérdezel, olvass, vagy tudom is én.

Vagy akár valami csillogós világítós oldschool 90' évek designja bannert, ami felhívja a figyelmet.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#29950) pana0017


pana0017
senior tag

4 GB RAM-mal nem ajánlatos rMBP 13"?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.