Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29401) TigerCat válasza Viszlát (#29399) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem az Excel sokszor kell, de sajnos ez sem az igazi. A beépített kijelzőn még csak-csak, de a külsőn... Ehh! Pedig hogy vártam a megváltást és most sem jött el. Az Office 2010 Windows 7-en hasít, mint az olajozott villám, azt azért visszasírom...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#29402) Viszlát válasza bmwk1200s (#29400) üzenetére


Viszlát
addikt

Oké, sejtettem, hogy így értetted. :)

(#29401) TigerCat: édesapámnak lenne jó nagyon egy air mivel sokfelé kell cipekednie (laptop, projektor), de számára is nélkülözhetetlen az Office így amíg nem rázzák gatyába, addig marad minden a régiben...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#29403) TigerCat válasza Viszlát (#29402) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Lehet hogy ott jó, de nekem a 3440x1440-en sajnos egyelőre nem az igazi. Meg kellene próbálni. Szerintem...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#29404) Viszlát válasza TigerCat (#29403) üzenetére


Viszlát
addikt

15-ös retinán próbáltam, de katasztrófa volt, Air-en mitől lenne más?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#29405) TigerCat válasza Viszlát (#29404) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Gondoltam hátha a normál kijelző jót tesz neki. Bár akkor a külsőn is jónak kellene lennie...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#29406) bmwk1200s válasza TigerCat (#29405) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Biztos, hogy a megjelenesig sokat csiszolnak meg rajta, turelem :)

Semmit sem írok alá!

(#29407) TigerCat válasza bmwk1200s (#29406) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Eddig megvoltam a LO-szal, még egy darabig kibírom. Mindenesetre az irány jó, szép a felület, béta létére egész jól működik, csak valóban javítsák is ki és nem lesz gond. Az új vezér ténykedése egész szimpatikus. Még a végén visszacsábulok, ha megjelenik a W10...
:))

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#29408) bmwk1200s válasza TigerCat (#29407) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Azert akkor meg lennek lepve :DDD

Semmit sem írok alá!

(#29409) TigerCat válasza bmwk1200s (#29408) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Amíg az egeret le nem cseréltem, nagyon sokszor komolyan megfordult a fejemben, hogy összerakok egy erős PC-t és munkára hanyagolom az OS X-et. Szerencsére még ez nem történt meg...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#29410) csab2


csab2
veterán

Tegnap elszakadt a cérna. Fogtam és leformáztam az Air-em SSD-jét (11 coll, 2014. Early) és újraraktam a rendszert. Éjszaka letöltötte és feltelepítette az oprendszert.
Ha ez sem szünteti meg a strandlabdázást, akkor megőrülök!!!

Kérdés: miért a Mavericks-et rakta fel, és nem a Yosemite-t egyből? :((( :W

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#29411) Mohhoj1986 válasza csab2 (#29410) üzenetére


Mohhoj1986
tag

Én sztem inkabb hagyd fent a Mavericks-et, a Yosemite még egy fos!

(#29412) Chiftain válasza Nnobi (#29391) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Ezek szerint pagesben nem tudom ezt megoldani. Nagy kár pedig régebben tudott ilyeneket is az OSX is! Lehet hogy réteg igény csak "nincs rá szükség".Csak ezért biztos nem fogok átváltani word-re! Szerencsére nem vagyok azon a szinten hogy nélkülözhetetlen legyen a word vagy bármely másik office program. Arra hogy otthon magamnak csinálgassak pár dolgot teljesen elég a pages meg a numbers...

[ Szerkesztve ]

(#29413) TBMC


TBMC
addikt

ki milyen 2,5" kulso hazat hasznal?
ssd/hdd es usb 3.0 tamogatas mellett.

:R

markbellus.hu 

(#29414) xedos válasza TBMC (#29413) üzenetére


xedos
addikt

WD, mert alig volt drágább, mintha külön vettem volna a winyót és az USB 3-as tokot...

(#29415) Syl válasza TBMC (#29413) üzenetére


Syl
nagyúr

Van egy 500 gigás 2,5" WD-m egy USB3-as dobozkában, amit hurcolászni szoktam magammal.
Meg van egy Sharkoon dokkolóm (USB3, megy bele a 3,5 és a 2,5 sata vinyó is) pár régebbi 3,5 hdd-vel.

Mi van a költöztetett parallels-szel?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29416) madle válasza TBMC (#29413) üzenetére


madle
őstag

Nekem egyben van a WD My passport 1TB. Volt egy Sharkoon USB 3.0 meg egy 500GB-os Scorpio Black WD-m, de a hely miatt cserélni kellett, aztán úgy gondoltam jobb ha komplett megveszem nem építgetem

(#29417) TBMC válasza Syl (#29415) üzenetére


TBMC
addikt

madle: koszonom, igaz kulsom nekem is akad dogivel 2tb wd, 1tb wd sharkoon 3,5" hazban, 1tb samsung.
voszont a kerdes arra iranyult volna, hogy ki milyen hazat hasznal . Mert mint emlitettem en is hasznalok hazat a 3,5" hddnel, a kulsok pedig egybeepitett 2,5"osak. de a 2,5" ssd-t szeretnem hazba pakolni es a jelenlegi icy box mint kb 1 hettel ezelott emlitettem nekem nem valt be :(

Syl: a koltoztetett parallels mukodik, a retina (13"rmbpro) es a non retina (imac 27") kijelzok valtasa kozott felmerult 1-2 felbontasbeli problema, de sikerult reggelrer azokat is elharitani. stabilitasat meg tesztelem mindket oldalrol azert nem jelentkeztem ezzel kapcsolatosan eddig, hogy teljes erteku nfo val tudjak szolgalni.

az biztos, mindenesetre, hogy az usb3.0 kulso hdd-k mocskos lassuak egy belo ssd hazban usb3.0 hoz kepest. szovla mindenkepp kulso ssdre erdemes telepiteni, s mint a villam olyan lesz. term. gepek kozti valtasor erdemes utana alloitgatni paralellsen belul a hardver teljesitmeny fulecskeben megtalalhato bellitasokat

:R

u.i: ezert erdeklodnek tovabbiakban is, ki mit javasol 2,5" hazat illetoen? mindenkepp usb3 vagy th csatlakozasa legyen. ma keszulok venni egy masikat :K

markbellus.hu 

(#29418) lugosi válasza csab2 (#29410) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Azt rakja vissza amivel gyárilag érkezett.

(#29419) Handball94 válasza Megane2000 (#29377) üzenetére


Handball94
aktív tag

Új Bétát használsz?
Nekem is ilyen..és kb. azóta mióta frissítettem a bétát.

(#29420) vasi89 válasza biker (#29392) üzenetére


vasi89
addikt

Ez a sebesség vidéken a telekom 10Megás csomagjánál nekem fel sem tűnne, hogy nem a szolgáltató hibája :DDD

(#29421) bupemko válasza TBMC (#29417) üzenetére


bupemko
senior tag

Tavaly februárban egy ilyet vettem, még megy, bár nem sokat használtam.

(#29422) csab2 válasza lugosi (#29418) üzenetére


csab2
veterán

:R
Érdekes hogy eddig a Mac névjegyében angolul szerepelt, hogy 11 hüvelykes, 2014 korai gép, most pedig magyarul van.
Ez miért lehet?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#29423) lugosi válasza csab2 (#29422) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Na ez érdekes, nem tudom mitől lehet.
Lehet, hogy a telepítéskori nyelv angol volt, és átállították magyarra? Te pedig magyar nyelvet kiválasztva telepítetted.

(#29424) csab2 válasza lugosi (#29423) üzenetére


csab2
veterán

Nekem mindig angolul volt ez az infó eddig. Amikor megvettem tavaly az Airt még Mavericks volt rajta, azon is így volt. Frissítettem Yosemite-re, azon is angolul volt. Sőt egyszer már újraraktam az Airt és akkor is angolul volt. Természetesen végig magyarul használtam a gépet. Kicsit furcsállottam is, hogy ez az egy miért angolul van.
Másnál angolul vagy magyarul van?

[ Szerkesztve ]

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#29425) csab2


csab2
veterán

A Microsoft Office miért olyan nagyon várt Mac-re? Az iWorks tudja olvasni az Office dokumentumokat, sőt el is lehet menteni a doksikat doc, xls stb. formátumba.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#29426) vasi89 válasza csab2 (#29425) üzenetére


vasi89
addikt

Igen de nálam iselőfordult h amit megcsináltam excelben azt a numbers nem igazán úgy kezelte ahogy kell.

(#29427) TheMarci válasza csab2 (#29425) üzenetére


TheMarci
addikt

iworks gyerekjáték sajna, csomó mindent nem tud. :( Alap írogatásra jó persze.

Do You Dream?

(#29428) Ragnar95 válasza csab2 (#29425) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Sajna sokkal butább az iWorks az MS Office-nál, főleg a legutóbbi frissítés óta, amivel még jobban kiherélték az iWorksöt.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#29429) lugosi válasza csab2 (#29425) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nagyon nem egy kategória a kettő. Ezért lenne jó egy normálisan működő Ms Office mac-re.

(#29430) TBMC válasza csab2 (#29425) üzenetére


TBMC
addikt

en szemely szerint excel nelkul halott vagyok ezert vagyok muszaj neha parallelsen futtatni excelt. mert a 2011es mac office sajnos eleg butacska jo sok kepletet nem kezel le. iworks pedig ily teren 1 katasztrofa. ezert lenne szukseg egy jol mukodo win excel copyra .MACre.

markbellus.hu 

(#29431) csab2


csab2
veterán

Értem, köszönöm a válaszokat!

#29424-re valaki esetleg?

[ Szerkesztve ]

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#29432) troszti


troszti
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék a gépemhez (MBP) venni egy billentyűzetet. Gondolkozom, hogy vezetékes vagy vezeték nélküli legyen. Kicsit más a kiosztás a vezetékesen, de ott van a numerikus rész, ami azért elég jól jönne (bár már egészen megszoktam, hogy nincs). A vezeték nélküli viszont sokkal letisztultabb, esetleg az iPad-en is használhatnám, ha valami okból kifolyólag kéne...

Ti melyiket használjátok, melyiket javasoljátok? Esetleg más alternatíva? A Logitech-nek néztem, hogy van "Apple" billentyűzete.

Ja és még egy dolog. Mennyire zavaró, hogy nincs háttérvilágítás? Annyira megszoktam már, hogy ha olyan géphez kell ülnöm este, amin nincs, egyszerűen szörnyülködök, és nagyon nehezemre esik használni :B

Előre is köszi,

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#29433) Syl válasza troszti (#29432) üzenetére


Syl
nagyúr

Én egy közönséges, 2000 forintos Slim PC billentyűzetet szoktam a gépre kötni. Ez olyankor van, ha dolgozom és ilyenkor még egy monitor és egy MS egér is be van fogva. Indesign-ban sajna van jó pár olyan bill.kombináció ami numerikus rész nélkül elég körülményessé teszi a munkámat.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29434) troszti válasza Syl (#29433) üzenetére


troszti
aktív tag

Használtam már sime PC-s billentyűzetet a géppel, de valahogy nem volt az igazi. Kicsit szokatlan volt a ctrl, alt, cmd gombok sorrendje/hiánya. Plusz szerintem az apple csinálja az egyik legkényelmesebb billentyűzetet, így ezt részesíteném előnybe. Viszont az tény, hogy baromi drága... :(((

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#29435) Syl válasza troszti (#29434) üzenetére


Syl
nagyúr

Mint írtam, külső billentyűzetet csak akkor kötök a gépre, ha dolgozom.
Tíz éve Indesign-ból élek, ha puskát tartanak a fejemhez se tudok dolgozni Mac-es billentyűzettel.
Ezért átállítottam a váltóbillentyűket, így küső bilivel az air pont ugyanúgy működik mint az irodai gép vindózzal.

Egyébként az Air billentyűzete messze a legjobb amivel eddig dolgom volt. Simán veri még a ThinkPad-et is.
És a touchpad-et is sikerült megszoknom. Egeret is csak munkára használok. És ez nagy szó, lévén több mint húsz éve egerészek :B

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29436) Nnobi


Nnobi
tag

Sziasztok,

ma csináltam pár árajánlatot a word és exel bétájával , tapasztalat amire nekem kell azt ugyanúgy tudtam használni mit wines gépen , de negatívum ha ment mind a kettő és váltogattam az ablakok között a hőfok sokszor elérte a 85-90 fokot amit kezelt a venti ,de szerintem ez sem normális egy Libbre officnál nem megy 45- 50 fok fölé a proci hőmérséklet........

15" retinán nekem tetszett a kinézete a táblázatoknak mondjuk nem 100%-os nagyitásban , hanem olyan 110-120 % volt olvasható rendesen a dokumentum.

Egyenlőre ennyi :D

üdv: Norbi

(#29437) buvartacsko válasza Syl (#29435) üzenetére


buvartacsko
addikt

Az applenek is van numerikus billzete. Nem vágom mi a gond.

(#29438) TigerCat válasza buvartacsko (#29437) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Sajnos csak drótos. Nem is értem miért...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#29439) TBMC válasza TigerCat (#29438) üzenetére


TBMC
addikt

sajnos :(

vagy trackpadre kell venni ilyet :O :DD :DDD

markbellus.hu 

(#29440) Syl válasza buvartacsko (#29437) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha te is lehúznál tíz évet PC-s Indesign-ban, majd átállnál kettős környezetre, megértenéd miért nem megy keverve a PC és a Mac billentyűzet :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29441) TigerCat válasza TBMC (#29439) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Elég tré cucc ennyi pénzért.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#29442) csab2


csab2
veterán

Béna kérdés:
Pages-ben milyen billentyű kombinációval tudom előhívni a speciális karakterekeket? Szerkesztés menüben ott van a 3 billentyű, de nem tudom, hogy az a felfelé mutató nyilacska melyik billyentyű. Azt hittem, hogy a felfelé mutató kurzorbillentyű, de azzal nem jó. :(

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#29443) atika88


atika88
senior tag

Tudtok ajánlani MAC-re HDD elemző progit? Külső merevlemezek állapotáról szeretnék megtudni minél többet (szektor hibák, hő, működék idő, teljesítmény, kondíció stb...) :K
Kösznöm a segítséget!

(#29444) Megane2000 válasza Handball94 (#29419) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Igen új bétát. Akkor az okozza a problémát? :( Remélem megjavul..

(#29445) Ragnar95 válasza TBMC (#29439) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez akkor már jobb megoldás, mert ez fizikai numpad a wireless billhez.
csab2: ctrl+cmd+space
atiss88: SMART Utility vagy Drive Dx

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#29446) csab2 válasza Ragnar95 (#29445) üzenetére


csab2
veterán

:R

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#29447) randras


randras
veterán

Jelentem csatlakoztam egy 13"-as Retina Pro-val, 256-os SSD-vel. Nem lesz könnyű menet tizenX év Windows után/közben, de számítok rátok. :R

Rögtön az első kérdés: ciklusszámláló normális, hogy 2-ről indul?

[ Szerkesztve ]

(#29448) Ragnar95 válasza randras (#29447) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Gratula hozzá, üdv itt :)
Akksi ciklusra gondolsz? Melyik appal nézed? Emlékeim szerint nekem 0-n volt, de nem vagyok benne 100%-ig biztos már.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#29449) Megane2000 válasza randras (#29447) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Lehet már rátöktöttek.. De szerintem nem számít +2 ciklus. :)

(#29450) bugmenot1


bugmenot1
tag

ez mi? :Y minden nap kevesebb hely van.... osx 10.9.5 egy i3 laptopon

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.