Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28551) CharlieDrop válasza megema (#28550) üzenetére


CharlieDrop
veterán

aham, értem, meglátom, a notepad++ eléggé bejött, ha más is megy mellé, akkor megtartom, ha nem, akkor jó a sublime :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#28552) troszti


troszti
aktív tag

Sziasztok!

Használja még valaki az Aperture-t? Már egy ideje ugye az Apple nem támogatja és elgondolkodtam, hogy kéne váltanom. Járt/jár valaki hasonló cipőben? Gondolom a Lightroom-on kívül nincs nagyon alternatíva, ugye? A kezelőfelületével igazából rendben is lennék, csak annyira megszoktam az Aperture képrendszerezését, meg, hogy minden kép egy helyen van... Lightroomnál mennyire lehet ezt megvalósítani? Illetve mennyire használható egy "képnézegető" programnak? Aperture szerintem ebben is nagyon jó, könnyű benne képeket keresni/válogatni stb..

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#28553) Blaise válasza troszti (#28552) üzenetére


Blaise
veterán

Lightroom, vagy az Apple új alkalmazása a Photos, bár ez kicsit egyszerűbb lesz, valahol fél úton az iPhoto és az Apertue között.

[link]

(#28554) troszti válasza Blaise (#28553) üzenetére


troszti
aktív tag

Ezt a Photos-t néztem én is, viszont jó lenne ha raknának még bele pár funkciót, így számomra kevés. A Lightroom mennyire alkalmas képrendszerezésre?

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#28555) csabi94 válasza csabi94 (#28548) üzenetére


csabi94
őstag

Visszaraktam a tegnap esti biztonsági mentést, és azóta újra működik.

Fontos kérdés:
Miket érdemes egy Win 8.1-hez beállítani Parallelsben ahhoz, hogy flottul menjen, és ne akadozzanak úgy az animációk mintha egy Commodore-on futna?

(#28556) Picur123


Picur123
csendes tag

Sziasztok,

ez

és

ez a laptop között van valami eltérés az SSD-n kívül? Mennyire lehet ma egy ilyen gépen nyugodtan netezni, filmezni, mennyire halk ez a fajta laptop? Procit lehet erősebbre cserélni? Ramot úgy olvastam valahol, hogy bővíthető 6GB-ig...

előre is köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#28557) xedos válasza Picur123 (#28556) üzenetére


xedos
addikt

A 2.2-es nem biztos, hogy 4.1-es...
Csak a 4.1-esben van LED-es kijelző és multitouch touchpad...
Nekem ilyenem van 2.5-ösben -simán mindenre használható - SSD nagyon sokat dob rajta!
Kár, hogy az akksi már eléggé a végén van.

(#28558) Beeerka


Beeerka
aktív tag

Üdv az Uraknak!

OFF-ba teszem, tudom, tilos hirdetni, viszont bontásra került egy első szériás MacBook Air.
Majdnem mindene megvan, kivéve a szériahiba miatt megdöglött akkut és a zsanérokat.
Hétvégén összeszedem, lefotózom a motyót, felteszem hardverapro-ra. Addig is ha valaki pont ehhez a szériához keresne alkatrészeket, keressen nyugodtan privátban :)

Üdv, beeerka

(#28559) tDr1v3r válasza troszti (#28552) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A Capture One-ra sokan esküsznek. Nekem a Ligtroom jött be, újabban meg a RawTherapee-t használom.

(#28556) Picur123: A GPU-k hajlamosak meghalni, kerüld ezt a szériát.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#28560) Papa-Het válasza Picur123 (#28556) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

Az első különbség ami nekem feltűnt, az hogy hibás a képernyő a drágábbiknál. Ami azért nem sok jóra utal, hiába is írja azt, hogy csak sötétben... a 8600-as sorozatról úgy tudom, hogy azoknál elég sűrűn előjön a szériahiba. Amúgy meg nem sokkal gyengébb az olcsóbb sem. Én pont ma jutottam hozzá, egy mid 2009-es fehérhez (nem unibody) amiben egy 64gb-os SSD és 4gb RAM van és egy 9400-as VGA kártya. Nekem nagyon bejött. Nagyon tetszik, nyilván kompromisszumot kell kötni ha egy régebbi Mac-et vásárol az ember. Az olcsóbbik még talán enged is egy kicsit, a drágább áráért már, - ha ügyes vagy - egy 2008-2009 környéki unibodyt vagy ha nem gond hogy fehér, akkor egy mid 2010-es fehér unibody-t tudsz elcsípni. Én szvsz nem adnék annyit egy kezdődő GPU hibás gépért. De majd leírják a többiek is a véleményüket.

A lényeg - amit a többiek is írnak sokszor - RAM és SSD. Utóbbi nagyon sokat dob a gép teljesítményén. Nekem a PC-ben HDD van, de érezhető a kettő közti jelentős gyorsaságbéli különbség. Nekem, mint írtam 4 gb RAM van benne, ezt asszem 2x4 gigával 8-ig lehetne tolni - feltével ha DDR2-ből jó áron van... - de nem bővítek, minek.

Nagyon nézz utána minden sorozatnak, bújd a szakfórumokat, magyar/külföldi, rengeteg beszámolót, tesztet olvass a felmerülő hibáktól. Én legalább is így tettem, mielőtt beruháztam a Macbookra. Bár, majdnem 2008-as original Air lett belőle, de szerencsére lebeszéltek a többiek még időben, és így nem bántam meg a döntésemet. 1 napja van még csak nálam, de imádom.

(#28561) buvartacsko válasza Papa-Het (#28560) üzenetére


buvartacsko
addikt

milyen nem sok jóra utalhat?:D gondolom ha dobálnák pl akkor látszana a kasztnin is

(#28562) Papa-Het válasza buvartacsko (#28561) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

de most minek egy olyan, amiben kezdődő hiba van? erre értettem... nem arra hogy dobálták-e vagy sem :p

(#28563) Syl


Syl
nagyúr

Mavericks és iOS8 között nem működik az AirDrop?
Egy PDF-et akartam átküldeni gépről iPad-re, ám hiába volt BT-n párosítva a két eszköz, a Mac nem látta a táblát.
Vagy ez az AirDrop nem is erre való? :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#28564) TigerCat válasza Syl (#28563) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Eddig amikor kellett, sosem tudtam használni. Van Command-C-m vágólaphoz, Dropbox megosztáshoz, más nem kell. Mázli, hogy ma a tethering rendesen működött...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#28565) Ragnar95 válasza Syl (#28563) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem, mert Mavericks még Bonjourt használ Wifi direct helyett. De Yosemite és iOS8 között is instabil :(

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#28566) Picur123 válasza Papa-Het (#28560) üzenetére


Picur123
csendes tag

Szia, kösz a gyors választ. Igazából már majdnem mindent tudok, ami nekem elég ahhoz, hogy megvegyem. Akkor ezekszerint procit nem lehet benne cserélni? Én úgy néztem, hogy 6GB ramot tud kezelni a gép, annyi bőven elég lenne, később esetleg belegyömöszölnék egy SSDt, a gyári HDD mellé, azt nem egy helyen láttam már, hogy miként lehet megoldani. Nekem mindenképpen ez a külső kell, az unibdy, fekete billentyűzettel meg a fehér nagyon nem jönnek be...

(#28567) Syl válasza Ragnar95 (#28565) üzenetére


Syl
nagyúr

Tudom eretnekség, de ilyenkor visszasírom az Android egyszerűségét és kényelmét :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#28568) Ragnar95 válasza Syl (#28567) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mondjuk én ott se szórakoznék BT-al, mivel egy mail elküldése milliószor egyszerűbb :D
A Dropbox meg végképp fényévekkel jobb.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#28569) TigerCat válasza Syl (#28567) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jó az Android? Még soha nem használtam és nem is nyomkodtam... :-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#28570) lugosi válasza Syl (#28538) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az a baj, hogy nekem a munkához kell a rendes Word és a rendes Excel is, plusz az a hitelesített elektronikus aláírás, ami csak win alatt megy, és már az is vívmány, hogy nem vagyok ie-hez kötve, hanem működnek a belépős bizbaszai Firefox alatt is.

(#28571) Syl válasza Ragnar95 (#28568) üzenetére


Syl
nagyúr

Akar a franc BT-vel szórakozni, amikor itt a wifi. (nincs is BT eszközöm) De az AirDrop-hoz be kellett kapcsolnom a telefonon is meg a laptopon is. És persze nem működött. :((( Így maradt a OneDrive-on keresztüli megosztás.

(#28569) TigerCat

:D

(#28570) lugosi

Szerencsémre amivel én dolgozom az vindózra meg mekre is megvan. Sőt. a kettő egy és ugyanaz. Ugyanaz a fájl, ugyanaz a környezet, kinézet, funkciók. Elkezdem a munkát az irodában Win7-en, és itthon befejezem OSX-en. Pár régebbi vindóz fontot leszámítva, tökéletes az átjáróház.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#28572) TigerCat válasza lugosi (#28570) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Egy ügyvéd ismerősöm is így járt az Air-rel. Szegény rakhatott rá Windows-t... Végül inkább eladta, mert csak szenvedés volt az egész. Pont egy ilyen (vagy hasonló) alkalmazás miatt.

Syl:
De komolyan! Mielőtt szifont vettem volna, egy gombos Nokiát használtam. Nem volt átmenet...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#28573) tDr1v3r válasza TigerCat (#28569) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Teljesen. Ne dőlj be a fanboy hülyeségeknek, ugyanannyira jó mint az iOS. Vica versa...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#28574) csabi94 válasza tDr1v3r (#28573) üzenetére


csabi94
őstag

Most nem tudom, hogy ez ironikus akart lenni? :D :U

(#28575) Syl válasza csabi94 (#28574) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem teljesen komoly, és igaza van.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#28576) troszti válasza tDr1v3r (#28559) üzenetére


troszti
aktív tag

Köszönöm a tippeket :) Ez a Capture One egész jól néz ki... Lehet ki is próbálom!
Amúgy akkor az Aperture-ről mindenki lemondott?

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#28577) irgum válasza tDr1v3r (#28573) üzenetére


irgum
addikt

Aki szereti az Apple termékeit, az nem tudom hogy írhat ilyet... :U

(#28578) csabi94 válasza irgum (#28577) üzenetére


csabi94
őstag

Itt nem csak az Apple termékekről van szó. Soha nem használtam még Apple telefont, de Androidom volt már, és 2 év alatt kellőképp elavult ahhoz, hogy megutáljam. Amikor megvettem még gyors volt, aztán jöttek a custom romok, és vele az összes baj. 2 év után tönkrement a telefon az extrém felhasználásom miatt, azóta WP-t használok, maximális megelégedéssel (több mint 1 év alatt még nem csalódtam benne, leszámítva a kezdeti butaságokat (üzenetekbe integrált fb chat, hangerőállítás, stb.), amiket mind kijavították. :)

(#28579) irgum válasza csabi94 (#28578) üzenetére


irgum
addikt

Részemről csak az erőltetett racionális gondolkodás mondatná azt velem, hogy ugyanolyan, vagy van amiben jobb az egyik mint a másik. Tudjuk, hogy érzelmek nélkül senki nem tudja megközelíteni a témát. Egy kis elfogultság már billent az egyik irányba, ez a rendje a dolgoknak. :)

(#28580) buvartacsko válasza Syl (#28567) üzenetére


buvartacsko
addikt

Nekem működik az AirDrop OSX és iOS között. Természetesen Yosemite és iOS 8. A keynoteon is el lett mondva hogy ez egy új OSX ficsör. Nyilván kell hozzá a friss rendszer.

(#28581) apple808 válasza Ragnar95 (#28524) üzenetére


apple808
csendes tag

Köszi,de nekem 10.6 raktunk rá és magától lett 10.6..8,szóval akkor nem tudom,hogy került rá,de lényeg megy,de akkor a lional ne is próbálkozzak.

(#28582) Syl válasza buvartacsko (#28580) üzenetére


Syl
nagyúr

Keynote-ot nem néztem (ez a tetves Apple nem képes szabványos formátumban sugározni a vackait!), ezért kérdeztem. Nem kell rögtön leharapni az ember fejét :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#28583) rjg válasza irgum (#28577) üzenetére


rjg
őstag

Én meg azt nem értem, Te hogy írhatsz ilyet. :( Azért, mert az Apple-nek van néhány jó terméke, miért kell a konkurenciát alapból kizárni? Nem a középkorban élünk és az Android - iOS ellentét nem vallásháború, még ha azt sokan úgy is kezelik.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#28584) TigerCat válasza tDr1v3r (#28573) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Egy ismerősömnek LG G3 telefonja van. Új, nagy, gyönyörű kijelzővel, erős hardverrel. Mellette az én iPhone 5-öm játéktelefonnak tűnt. Szereti a szoftvert is. Igen, iPhone 5-ről váltott G2-re, majd megvette a G3-at. Azt mondja sok tekintetben logikusabb, jobban kiszolgálja, könnyebben használja. Neki ez számít, nem érdekli a márka. A 13-as retina MacBook Pro-ról is lezúzta az OS X-et és Windowst tett rá. Így hatékonyabb. Munkában ez számít, más nem nagyon. Meg tudom érteni...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#28585) Blaise válasza TigerCat (#28584) üzenetére


Blaise
veterán

G3 erős hardverrel...ja, még mindig akadozik rajta az OS, mert nem tudja meghajtani a nagyfelbontású kijelzőt ;]

(#28586) TigerCat válasza Blaise (#28585) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha hiszed, ha nem megy neki gond nélkül és nem akadozik. Mutatta. Tényleg szép készülék. i6-nál jobban néz ki, az biztos...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#28587) Syl válasza rjg (#28583) üzenetére


Syl
nagyúr

Vannak akik már kinőtték az óvodát és vannak akik még nem ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#28588) tDr1v3r válasza irgum (#28577) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Fideszes se verheti Duro melleire, nemde? ;]

Volt par droidos telom, nem volt veluk baj. Nem Samsungot kell venni, es akkor gond se lesz.

Sent from my burgonya.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#28589) DuDieHUN


DuDieHUN
aktív tag

segítséget szeretnék kérni, egy ismerősöm el szeretné adni egy MacBook White-ját, én meg gondoltam mindennapi használatra (netezés) célszerű lenne megvenni, de nem tudjuk beárazni

a gép adatai:

MacBook white
A1811
13.3"
2 ghz core2duo
1 gb ram (2x512mb)
GMA-950 VGA
80 GB HDD
a ház kissé viseletes, vannak rajta kopások repedések
töltő van hozzá

szerintetek mennyi lehet a reális ára?

valamint a jövőben tudnám cserélni benne a HDD-t SSD-re és a memriát bővíteni 2x2 GB RAM-ra?

köszi

(#28590) xedos válasza DuDieHUN (#28589) üzenetére


xedos
addikt

Hú... 30-40.000Ft... De erre max a 10.7.4-es rendszer megy fel. Bővíteni tudod.

(#28591) Aaron14


Aaron14
őstag

Lenne pár kérdésem, amik a napokban fogalmazódtak meg bennem.

Hol lehet majd a gépet újrapasztáztatni/kitakaríttatni úgy, hogy a garancia megmaradjon?

Mikor Mail Drop-pal küldök üzenetet, hol tudom ellenőrizni, hány %-nál tart a feltöltés?

Ti észrevettétek, ha a Jack aljzatból kihúzzátok a fejhallgatót, akkor villan egy pirosat valami az aljaztban. Ez mi lehet?

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#28592) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

OSX vs. Windows.

Hát most megszívtam. Nyomtatni akarok egy Wines gépen megosztott nyomtatóra, szépen fel van telepítve, korábban már nyomtattam.

És érthetetlen okokból felhasználó nevet, meg jelszót kér. És hiába adatom meg a Windosos gép admin jelszavát/pwd-jét semmi.
Elindítottam egy virtuális gépet feldobtam rá a nyomtatót és minden okén kijött.

Valakinek van ötlete?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#28593) Chiftain


Chiftain
aktív tag

Ehhez az android vs ios témához hozzászólva! Az én tapasztalataim szerint az ios-el kevesebb a "gond"! Nekem most a 6-os a negyedik iphoneom sorba és csak röhögök amikor az ismerőseim és kollégáim azon idegeskednek hogy megint lefagyott, akad a telefonnal felvett videó, akad a hívásindítás az sms írás, elfelejt beállításokat! Eltűnnek róla képek, zenék, szeretne rajta játszani de az ő telefonja nem támogatja a játékot vagy épp pont fordítva! Letölt egy launchert és szervízbe kell vinni a telefont! De sorolhatnám hajnalig hogy mikkel találkoztak, és érdekes módon én egyikkel sem találkoztam iphone-on! Asszony 3 androidos telefont fogyasztott el annyi idő alatt amíg nekem iphone 5-öm volt(2 év)! Ő is váltott 5s-re... Ja és abszolút belépő kategóriás androidos telóktól a kimaxolt csúcs kategóriás galaxy s5 meg note 3-ig mindegyiken jelentkeznek a fent említett gondok!
Én legalábbis ezt tapasztaltam! Viszont abban is biztos vagyok hogy nem mindenkinél fordulnak ezek elő és vannak akik nagy megelégedéssel használják az androidot nap mint nap!

(#28594) madle


madle
őstag

Srácok Mac-hez mindegy milyen nyomtatót veszek itthonifelhasználásra, ismerni fogja ugyan úgy mint a windows? Vagy kifejezetten Mac kompatibiliset kell keressek?
Esetleg ha tudtok valamilyet ajánlani, elfogadnám a tanácsokat, mert sürgősen vennem kell egyet, nincs időm utánajárni.
Sulis, meg a vállalkozással kapcsolatos dolgok nyomtatására kellene illetve scannelésre. Ha lehet vezeték nélküli..

(#28595) Ragnar95 válasza madle (#28594) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Bármilyen nyomtató jó.
Ajánlanám a HP AirPrint nyomtatóit, mert nagyon kényelmes velük a nyomtatás, csak épp pár havonta különböző hibák miatt cseréltetheted, szóval hacsak nem élvezed a garanciális cseréket, akkor nem ajánlom, h HP-t vegyél.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#28596) madle válasza Ragnar95 (#28595) üzenetére


madle
őstag

Akkor esetleg egy Canon vagy Epson? Nem akarok szaladgálni a szervizbe vagy az importőrhöz. :)

(#28597) Nnobi válasza madle (#28596) üzenetére


Nnobi
tag

Szia,
nekem itthon egy canon mg 6650-es van nagyon jóóóóóó,
ismeri az air printet mindennel kompatibilis wifin kommunikál minden eszközzel, tudsz felhőből nyomtatni stbitt megnézheted

én is sokat keresgéltem mire láleltem,
epson annyival jobb , hogy olcsóbb a nyomtatás a külső tartály miatt.

de míg canon-t 30-35 ezer körül megleled epsonból ugyan ilyen tudású 55-60 ezer de a tinta utánatölteni 1-2 ezer ft 70 ml asszem

üdv: Norbi

(#28598) buvartacsko válasza Syl (#28582) üzenetére


buvartacsko
addikt

Szabványos formátumban? Nekem ment iPaden, iPhoneon és MacBookon is.

(#28599) Syl válasza buvartacsko (#28598) üzenetére


Syl
nagyúr

>Szabványos formátumban?

Igen. Például ha nincs épöl divájsz kéznél, akkor másról is meg lehetne nézni.
Az Apple (nagyon helyesen) megindította a Flash legyilkolási hadjáratot, de mégsem képesek a saját közvetítéseiket html5-ben tolni, görcsösen ragaszkodnak a vacak quicktime-hoz :(((
Néztem a Google I/O-t, a Samsung bemutatót, ám az Apple keynote-ot nem tudtam.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#28600) madle válasza Nnobi (#28597) üzenetére


madle
őstag

Köszi szépen, ez jónak látszik! :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.