Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114777) Aszpirin válasza Pano (#114771) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Évekig tartott, de végül megszoktam, és a legfontosabb (a tényleg használt) szimbólumoknak már tudom a helyét a magyar Apple-billentyűzeten. Annyira, hogy most pl. ezt egy magyar Windows billentyűzeten írom, mert dokkolva van az MBP, és ugyanazon a dokkolón egy windowsos gépet is használok munkára. Van nem kevés olyan szimbólum is, aminek bizony logikusabb a helye a magyar Apple kiosztásban, mint a magyar Windows kiosztásban, kapásból pl az € szimbólum Option+E kombinációja szerintem logikusabb, mint a Windowsos AltGr+U, de a szögletes zárójelek Option+8 ill Option+9 helye is SOKKAL logikusabb, mint a windowsos AltGr+F és AltGr+G, ugyanis a kerek zárójelek mindkettőn Shift+8 és Shift+9. Ugyanakkor pedig vannak eléggé logikátlanok is, pl. a $ (Option+4) követhetné ez € logikáját és lehetne akár Option+S, akár Option+D, de nem... Mondjuk a windowsos AltGr+É sem látszik követni semmilyen logikát...
Mégegyszer: ezek a magyar kiosztások, én anno a magyarhoz szoktattam magam már a magyar PC-billentyűzetek megjelenésétől és elterjedésétől kezdve (pedig szoftverfejlesztő vagyok), mert igényeltem a magyar ékezetes betűket (A kiterjesztett ASCII-kódtáblában nem szereplőket is), és nem voltam hajlandó hosszú billentyűkódokkal begépelni őket.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.