Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114751) brickm válasza Pano (#114750) üzenetére


brickm
őstag

igen-igen, gugeloztam egy sort, de nem hozott rá semmi érdemit. Itt már sokat látott userek vannak, próba szerencse alapon dobtam be.

(#114752) Imy válasza M1995 (#114744) üzenetére


Imy
veterán

Kösz, akkor marad a thunderbird az még ingyenes. A mimestream tetszett, de annyit tényleg nem ér.

(#114753) moleculez válasza Imy (#114752) üzenetére


moleculez
veterán

Van még viharmadár?! Azt hittem már rég kipusztult.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#114754) emvy válasza Imy (#114729) üzenetére


emvy
nagyúr

Meg lehet venni, havi par dollar, ha ez neked sok, akkor valoszinuleg nem fontos.

while (!sleep) sheep++;

(#114755) moleculez válasza emvy (#114754) üzenetére


moleculez
veterán

:K Ezt írtam fentebb. Amúgy évi 50$ nem sok ha tényleg KELL és HASZNOS.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#114756) Pano válasza moleculez (#114753) üzenetére


Pano
addikt

Annyira nem pusztult ki, hogy új UI-t kap majd a közeljövőben. :)

(#114757) Pano válasza emvy (#114754) üzenetére


Pano
addikt

Egyenként nem tűnik soknak a havi pár dolláros cuccok, csak ha összeadódnak elég komoly havi/éves kiadást tudnak generálni. Tudom, mert én is így voltam vele, hogy "ó csak pár dollár havonta, túró".
Aztán összesítettem minden havidíjas szoftverem, streaming és egyéb szolgáltatást és durva szám jött ki. Jó párat le is mondtam. Ezekkel vigyázni kell.. ez a modell jól ki van találva.

[ Szerkesztve ]

(#114758) emvy válasza Pano (#114757) üzenetére


emvy
nagyúr

Igen, ezert mondom, hogy el kell donteni, hogy fontos-e vagy sem. Szamomra az emailkliens eleg kozponti dolog, szoval hajlando vagyok fizetni erte. Evi 50 dollar az nem tudom, hogy kinek hany oranyi bere, de gondolom nem tul sok.

while (!sleep) sheep++;

(#114759) Parson válasza arn (#114742) üzenetére


Parson
addikt

Attól tartok ez már tényleg nem ide tartozó téma... Amúgy a diplomát igazoló papirt nyugaton is elkérik. Szimplán, mint egy orvosi igazolást. Mert ez a korrekt eljárás vica versa.
Az élö szakmai tudás (értsd gyüjtött tapasztalat, stb...) viszont nem kérdés, anélkül nem tudod elvégezni a vállalt munkát itt nyugaton sem. :DDD

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#114760) Ear001 válasza Imy (#114740) üzenetére


Ear001
addikt

Mi az a mappastruktúra, amit a Mail-ban nem tudtál megcsinálni, de Mimestreamban igen?

(#114761) moleculez válasza Ear001 (#114760) üzenetére


moleculez
veterán

Amúgy az nem úgy van hogy webes felületen belövöd, és utána akármin el lépsz be azt hozza magával? Legalábbis én csináltam vagy 10 éve pár mappát, meg hozzá szűrőt, azóta is jönnek velem és láttam/látom őket mindenhol, hátha egyről beszélünk.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#114762) bollokcs80 válasza moleculez (#114753) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Van, bár szerintem ma már nem használják annyira. Nekünk cégnél "irtani" is kell userek notijairól, mert az MS fiókok újabban nem működnek vele a hitelesítő protokollok szigorítása miatt.

B.Cs.

(#114763) moleculez válasza bollokcs80 (#114762) üzenetére


moleculez
veterán

Főleg az MS is próbálja bezarni az ökoszisztémát, és outlook9n belül tartani. Bár ha van outlook amúgy is, nem tudom miért használna bárki is TB-öt. :F

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#114764) Imy válasza emvy (#114758) üzenetére


Imy
veterán

Én privát célra használom, akár webes felületen is jó nekem a gmail. 50 usd-t nem fizetnék évi szinten, max havi 1-2 usd-t.

(#114765) Imy válasza moleculez (#114753) üzenetére


Imy
veterán

Igen van, windowsos gépen azt használtam, hát így itt is marad.

(#114766) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Sziasztok!
Nemrég kérdeztem az Air gépekről és végül rendeltem belőle. Egyelőre egy bajom van, de az elég nagy, hogy a speciális karakterek a billentyű kiosztástól függetlenül nem ott vannak, ahol windowson vagy linuxon. Például ALT GR + V az @, de Mac-en a Q betű helyén van. Végignéztem az összes kisztást (angol, international stb.) és sehol nincs ott, ahol nálam jelenleg van.

Windowson és Linux-on se volt eddig ezzel soha bajom, miután beállítottam a megfelelő nyelvet/kisztást, szóval valakinek van ötlete, hogy itt miért más minden és hogy lehet rajta változtatni?

(#114767) arn válasza Parson (#114759) üzenetére


arn
félisten

10+ eve ausztriaban dolgozom, itt sem kertek sosem :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#114768) Parson válasza arn (#114767) üzenetére


Parson
addikt

Jó, akkor fogalmazzunk máshogy: Nem mindenhol kérik, de az a normális ha kérik a legmagasabb végzettséget igazoló papirt, elvégre az egy okirat, ami igazolja hogy nem saját kútföböl tanultad, amit tanultál. (Mindez persze nem zárja ki a lehetöségét egy önjelölt szakmabelinek sem, ha autodidakta módon tanult és végül megbizható tudással felvértezve szeretne munkába állni, csak épp az ilyen bonyolult kérdések eldöntésére egyszerübb a munkáltatónak egy papirt kérni és kérésre bemutatni, rádásul, adott iskolában, oktatási intézményben koncentráltan és hatékonyan szerezhetö meg a tudás, mig autodidakta módon ugyanaz a tudásszint elérése könnyen beláthatóan hosszabb ideig tart, megkérdöjelezhetö pontosságokkal.)

A szerzett tapasztalatok ezen felül természetesen változatlanul nem téma, itt Németországban én spec ajánlóleveleket is kaptam eddig minden munkahelyen, de gondolom, te azt se kaptál... mert nem mindenhol megy ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#114769) Alex91 válasza prime_adam (#114766) üzenetére


Alex91
félisten

Szokd meg… :D !

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#114770) arn válasza Parson (#114768) üzenetére


arn
félisten

Vhol adtak… szvsz az itben azert nem kerik a diplomat, mert teljesen irrelevans mit tanitottak 25 eve. Hol volt akkor cloud, stb? Meg a programnyelvek jo resze se letezett (vagy nem ebben a formaban), amivel dolgoznod kellene. Csak egy papir, ami azt igazolja, hogy vhova jartal, es tanultal vmit, amire manapsag semmi szukseg. Kb annyi ertelme lenne, mint elkerni az irodalomszakos diplomat. En speciel mindent magamtol tanultam, amit ma hasznositok a munkamban, ha rossz munkaero vagy, mar reg kihullottal az it szakmabol ennyi ido alatt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#114771) Pano válasza prime_adam (#114766) üzenetére


Pano
addikt

Sajnos a magyar kiosztás macen egy tökönrúgásnak felel meg.

Sajna memorizálni kell.
A beviteli menü még segíthet eligazodni > beállítások > billentyűzet > beviteli forrás > pipáld be a beviteli menü megjelenítése az eszköztáron lehetőséget. A jobb felső sarokban mindig elő tudod hívni majd a billentyűzet megtekintőt.

Plusz ez is segíthet, mentsd le pl az asztalra. alt= command

[ Szerkesztve ]

(#114772) brickm válasza brickm (#114747) üzenetére


brickm
őstag

Ehhez a topikhoz:

Szétszedtem a gépet.
Az a helyzet, hogy nincs laza csavar, minden a helyén, ahogy kell.... kipróbáltam kézzel odébb hajtani picit a kijelzőt az erőkar végén, meg se moccan. mintha így jött volna ki a gyárból. De egész biztosan nem így jött ki....ez 1 hete még tuti nem így állt.

Le is fotóztam.
Pluszos oldal
mínuszos oldal.

Tudom akár le is sz rhatnám, mert lehet sokan észre se vennék, de....de zavar.

(#114773) kleinguru válasza prime_adam (#114766) üzenetére


kleinguru
addikt

Használhatod “rendesen” is, vagy megtanulod a gyárit.
Link

én rendesen használom :K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#114774) kivlov válasza Pano (#114771) üzenetére


kivlov
aktív tag

alt=option
command meglepő dolgokat hoz majd így a billen

[ Szerkesztve ]

(#114775) Årpi válasza kleinguru (#114773) üzenetére


Årpi
őstag

+1 :D Én is Windowsossal kb 1:1 megegyező Layoutot használok, nem volt kedvem/nincs kedvem kétfélét megtanulni. CMD-Ctrl meg hasonló csere persze elkerülhetetlen.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#114776) Pano válasza kivlov (#114774) üzenetére


Pano
addikt

Ú tényleg. Elnézést. Ki van már égve az agyam.

(#114777) Aszpirin válasza Pano (#114771) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Évekig tartott, de végül megszoktam, és a legfontosabb (a tényleg használt) szimbólumoknak már tudom a helyét a magyar Apple-billentyűzeten. Annyira, hogy most pl. ezt egy magyar Windows billentyűzeten írom, mert dokkolva van az MBP, és ugyanazon a dokkolón egy windowsos gépet is használok munkára. Van nem kevés olyan szimbólum is, aminek bizony logikusabb a helye a magyar Apple kiosztásban, mint a magyar Windows kiosztásban, kapásból pl az € szimbólum Option+E kombinációja szerintem logikusabb, mint a Windowsos AltGr+U, de a szögletes zárójelek Option+8 ill Option+9 helye is SOKKAL logikusabb, mint a windowsos AltGr+F és AltGr+G, ugyanis a kerek zárójelek mindkettőn Shift+8 és Shift+9. Ugyanakkor pedig vannak eléggé logikátlanok is, pl. a $ (Option+4) követhetné ez € logikáját és lehetne akár Option+S, akár Option+D, de nem... Mondjuk a windowsos AltGr+É sem látszik követni semmilyen logikát...
Mégegyszer: ezek a magyar kiosztások, én anno a magyarhoz szoktattam magam már a magyar PC-billentyűzetek megjelenésétől és elterjedésétől kezdve (pedig szoftverfejlesztő vagyok), mert igényeltem a magyar ékezetes betűket (A kiterjesztett ASCII-kódtáblában nem szereplőket is), és nem voltam hajlandó hosszú billentyűkódokkal begépelni őket.

[ Szerkesztve ]

(#114778) TechN7ne válasza Aszpirin (#114777) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Option+Q is reális egy @ jelre ,igen sok szimbólum sokkal logikusabb. :K

(#114779) Parson válasza arn (#114770) üzenetére


Parson
addikt

Alles klar.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#114780) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

M1-es Pro gépről van szó. Mennyire normális, hogy még 1 éves sincs, de már 93%-os az akku állapota? Tök vegyesen használom akkuról és hálózatról. Bár akkuról talán többet.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#114781) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Az, hogy lehet, hogy valakinek most cserel az Apple a 2015-os 15”-os Macbook Pro-n kijelzot, a vesoreteg kopasa miatt? :F

En nem is latok ilyenre szervizt.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#114782) WhiteAngel89 válasza V.Stryker (#114780) üzenetére


WhiteAngel89
aktív tag

egy év 2 hónapos m1 pro
a gép szerint 97% os
külső program szerint 92

iPhone 15 pro, Macbook Pro 13 m1 2020

(#114783) Alex91 válasza V.Stryker (#114780) üzenetére


Alex91
félisten

Nem mindegy, hogy mit hazudik… :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#114784) Pano válasza V.Stryker (#114780) üzenetére


Pano
addikt

Akku állapotáról mindig csak becsült, hozzávetőleges értéket lehet megállapítani. Pontosat nem (nekünk nem).
Az akkuk általában az 1 éves korukhoz közeledve kezdenek el veszíteni a kapacitásukból. Ezért is van az, hogy a gyártók többsége csak 1 év garanciát vállal ezekre a komponensekre.
Amíg te magad nem érzed, hogy kevesebb a szufla, szerintem kár vele foglalkoznod. Annyi tanácsos, hogy ha hálózatról használod hosszabb ideig, állítsd be egy 80%-os küszöbértéket.

[ Szerkesztve ]

(#114785) V.Stryker válasza Pano (#114784) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ezt a küszöbértéket hogy állítom be?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#114786) Pano válasza V.Stryker (#114785) üzenetére


Pano
addikt

[link]

A free verzió elég, nem kell megvenni. :) Ha csak nem tartasz igényt a pro funkciókra.

[ Szerkesztve ]

(#114787) moleculez


moleculez
veterán

Akit érdekel Amazon UK-n az O365 Family most 53£.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#114788) arn válasza V.Stryker (#114780) üzenetére


arn
félisten

Normalis, nalam mar csak 90 korul van, kb egy eves, de hasznalaton mulik.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#114789) V.Stryker válasza arn (#114788) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Az jelenthet valamilyen problémát, hogy a gyári helyett ilyen ikeas töltőt használok? Azt néztem, hogy a gyári kb. 0,3 volttal több feszültséggel tölt.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#114790) bollokcs80 válasza V.Stryker (#114789) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Azt majd az eszköz dönti el, hogy mennyivel tölti. :) Semmi baja nem lesz.

B.Cs.

(#114791) emvy válasza V.Stryker (#114789) üzenetére


emvy
nagyúr

Semmit.

while (!sleep) sheep++;

(#114792) arn válasza V.Stryker (#114789) üzenetére


arn
félisten

Szvsz azzal lehet jobban amortizalni, ha sokat van hasznalva es toltore dugva (tehat nem lemerited, feltoltod, hanem mindig ratoltogetsz). Oszinten a ceges gepnel nem erdekel, harom ev mulva ugyis kuka. Az otthoni mac sokkal kevesebbet van hasznalva, az meg most is 100%, par honap elteressel vettem oket.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#114793) M1995 válasza Imy (#114752) üzenetére


M1995
aktív tag

Neked kell tudni milyen képességekre van szükséged. Nekem bőven jó az Apple Mail. Ez a videó jól összefoglalja, mi kell ennél több átlagembernek?

(#114794) prime_adam válasza kleinguru (#114773) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Köszi szépen mindenkinek! Ti mind ezt az Ukelelét használjátok?

Egyébként én is windows és mac között ugrálok, szóval nem mondom, hogy megtanulhatatlan a két kiosztás, de produktívabb, ha nem kell erre is figyelnie az embernek :)

Kicsi off: az elején megijedtem, hogy nincs jobb klikk, de örülök, hogy azt menüből lehetett állítani :D mai napig nem értem, hogy a default miért bal klikk + valami billentyű gomb, amikor ott a jobb klikk "üresen"

[ Szerkesztve ]

(#114795) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Ami idő közben még szembe jött, hogy a mac tárhelyéből leválasztanék 100GB-t kizárólag adatoknak. A disk utility nekem ezt az APFS (?) volume opciót javasolta új partíció létrehozása helyett. Ez így korrekt? Mehet erre a külön APFS-re a 100GB vagy mást javasoltok?

(#114796) Alex91 válasza prime_adam (#114795) üzenetére


Alex91
félisten

Folosleges kulon particio….

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#114797) Imy válasza V.Stryker (#114780) üzenetére


Imy
veterán

Én 2023. január végén vettem, nekem egész jó az akksi, habár nagy rész töltőn van.

(#114798) Hovi válasza Imy (#114797) üzenetére


Hovi
aktív tag

Nekem lassan két éves a cucc. 33 ciklussal 92%. Akkuról alig megy. LG monitor-ra van rádugva, onnan megy a táp is. ALDente nem engedi tölteni, 30%-nál tölt 80%-ig. Általában egy hónap míg lemerül annyira. Hordozni nagy ritkán hordozom. Állt nyaralás, több napos rokonlátogatás alkalmával. Olyankor megy akkuról. MacMini kellett volna...így utólag.

[ Szerkesztve ]

(#114799) arn válasza Hovi (#114798) üzenetére


arn
félisten

A macos sem tolti tovabb, ha olyanok a hasznalati szokasaid.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#114800) Imy válasza Hovi (#114798) üzenetére


Imy
veterán

Két éves géptől nem rossz a 91%, de a ciklusok száma tényleg kevés. Én sem használom nagyon akksiról, csak ha lusta vagyok az asztalnál ülni, mint éppen most.

Amúgy a régi cégemnél a DELL, ami még nálam van, 2,5 éves, és 42%-os akksi elhasználódást ír ki.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.