Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114551) Isual


Isual
veterán

Sziasztok!

MacBook Airhez nézek USB-C - multiport átalakítót.
Appleből 28k az ilyen - link
Ehhez olcsóbb, de MacBook kompatibilis megoldás létezik fehér színben?

Lehet nyilvánvaló kérdés de gőzöm sincs ezekhez az Apple cuccokhoz, nyilván feleslegesen nem akarok 30k-t adni egy *** átalakítóért... :U

Köszi!

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#114552) SharpSA válasza -Skylake- (#114550) üzenetére


SharpSA
veterán

Sőt! Ez így jó ár. Anno ezt választottam volna az alap 16-os helyett...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#114553) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

MacOS-re van valami "kisebb" virtuális gép, mint a Parallel Desktop?
Vércukormérőmhöz kell a Windows,mert kábellel csak ott engedi leszedni az adatokat és azt időt beállítani

Tigris, tigris, csóvafény...

(#114554) -Skylake- válasza cellpeti (#114553) üzenetére


-Skylake-
addikt

barmit probalhatsz, szerintem M1-re nincs hasznalhato vm. probaltam UTM/VB, VmWare, sima natur linuxot akartam, akar emulalas (x86_64 build) akar virtualizalas (arm linux) egy rakas szar az osszes, en kvazi elengedtem. talan az UTM, ami direkt M1-re van, talan az a legszarabb mindkozul egyebkent. ezzel csak arra celzok, hogy probalgasd oket aztan ha makod van valamelyik program valamelyik win image-el majd bejon. vagy nem. kb itt tart a virtualizalas M-es macem szerintem. a paralells egyebkent hasznalhato, csak nekem nem windows kellett.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#114555) cellpeti válasza -Skylake- (#114554) üzenetére


cellpeti
veterán

ez még Inteles. Core i5 2015 Early Macbook Air

Tigris, tigris, csóvafény...

(#114556) -Skylake- válasza cellpeti (#114555) üzenetére


-Skylake-
addikt

ja az mas, azt passzolom inteles macem csak nagyon reg volt nagyon rovid ideig.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#114557) Alex91 válasza cellpeti (#114555) üzenetére


Alex91
félisten

VirtualBox...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#114558) Parson válasza Isual (#114551) üzenetére


Parson
addikt

Én ezt használom (amit linkeltél, szintén Macbook Air M1-hez) és tökéletes. Nem olcsó, de nekem megfelelt a célra és nincs is vele probléma egyáltalán. - Én se veszek mindenböl apple-t de ebben az esetben nekem a 100% megbizhatóság volt a célom. :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#114559) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Sziasztok!
Feltűnt az elmúlt néhány napban az M1 Air-emnél, hogy lecsukott "alvó" módban néha az USB-s egerem néha "felébred". Mármint amikor lecsukom a laptopot, akkor kialszik a Led-je az egérnek is, de 10-15 perc időközönknént néha felébred az egér, majd rá egy nagyjábül 15 másodpercre vissza ki is kapcsol.

Valójában ilyenkor mi történik a gépen? :U
Ez normális jelenség?

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#114560) Parson válasza Norbi887 (#114559) üzenetére


Parson
addikt

Én erre nem tudom a pontos háttérben zajló indokokat, de pont ilyenek és egyéb eszközök miatt is nálam az Air ha nincs használva, akkor lecsukott állapotban nincs rá dugva semmi (jellemzöen csak egy adaptert szoktam rádugni, vagy lehúzni, úgyhogy nem nagy munka... mi több, van hogy rá se dugom, mert sokszor van, hogy egyáltalán nem kell a külsö monitor egy gyors feladathoz) - tapasztalatom alapján az akkut és jobban védem ezzel, mivel lssabban merül, kevesebbszer kell tölteni... viszont hogy eképpen is felébred-e idöközönként az nekem homály, mivel semmit nem állitottam el azon a gyári értékröl, hogy mit csináljon, ha szimplán lecsukom...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#114561) Hyperion válasza Isual (#114551) üzenetére


Hyperion
senior tag

Ebből csak Apple!

Több darabot próbáltam. DMX-es fényvezérlést kell alkalomadtán használnom Apple M1-el. Random márkák többször cserbenhagytak. (megáll a fényvezérlés, befagy a rádugott Midi controller és DMX dongle.) Kihúz bedug nem segít, több óra kell hogy ismét működjön.

Ellenben a gyárival egész estét lenyomok hibátlanul...

(#114562) r3dsnake válasza Hyperion (#114561) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nekem EZ van és nem cserélném le másra. DJ fellépésen is használtam, kontrollerrel, capture card+kamerával, streaminggel. Betonstabil.

(#114563) Hyperion válasza r3dsnake (#114562) üzenetére


Hyperion
senior tag

Igen?
Lehet tennék egy próbát vele. Folyamatos üzemóra kb mennyi volt?

Esetemben, beállás és aktív üzem akár 5-6 óra is lehet. Annyit ki kell bírnia.

(#114564) Isual válasza Hyperion (#114561) üzenetére


Isual
veterán

Köszi a válaszokat!

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#114565) instantwater válasza Parson (#114560) üzenetére


instantwater
addikt

Nem azért ébred fel, hogy az appok letölthessék az üzeneteket, értesítéseket, stb, hogy mikor felnyitod, akkor friss minden?
Ez az alapbeállítás.

Én is kihúzom a portreplikátort, mert melegszik, tehát szívja az akkut, és a beledugott usb headset ledje is világított időnként.

(#114566) r3dsnake válasza Hyperion (#114563) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Otthon a Macbook a desktop replacement gépem, ezzel a dokkolóval. Simán dolgozok vele egész napokat. Monitor+Ethernet is ezen van, meg tölteni is ezen keresztül szoktam a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#114567) Hyperion válasza r3dsnake (#114566) üzenetére


Hyperion
senior tag

hmmmm máris sokkal jobb mint bármi amit próbáltam! :C
Csak 1 helyen árulják számlásan itthon?? ohhhmmm.

(#114568) M1995


M1995
aktív tag

WWDC-re kíváncsi leszek majd mit jelentenek be, talán nem is kell most több új feature, inkább csak a meglévő dolgokat kalapálják össze jobban.

(#114569) bmakszim válasza M1995 (#114568) üzenetére


bmakszim
senior tag

MacBook Air 15" és VR headset ami 95%

(#114570) Parson válasza instantwater (#114565) üzenetére


Parson
addikt

Én szvsz nem tartanám szükségesnek ezt, de ha ez van, ez van, nekem teljesen jó így, ahogy van.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#114571) Sidorovich válasza bmakszim (#114569) üzenetére


Sidorovich
senior tag

A 15 colos változat is passzív hűtésű lesz? Kíváncsi leszek.

(#114572) bmakszim válasza Sidorovich (#114571) üzenetére


bmakszim
senior tag

Nagy valószínűséggel igen. Szerintem hiánypótló. Sokaknak hiányzik a nagyobb kijelző, de nem feltétlenül van szükségünk a Pro teljesítményére, na meg súlyára...

(#114573) Aszpirin válasza Sidorovich (#114571) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Az Airnek manapság ez a kényege, nem?

(#114574) Parson válasza bmakszim (#114572) üzenetére


Parson
addikt

Én azért remélem meghagyják a jelenlegi méretet is. A 15 colos kijelzö önmagában nekem nem lenne elég, egy nagy külsö kijelzövel meg a mostani méret a még könnyebb hordozhatósága miatt teljesen jó tartalomfogyasztásra / 'kisebb' dolgokra. Szvsz.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#114575) csanyiadam


csanyiadam
tag

Sziasztok, az alábbi dologban szeretnék segítséget kérni.

Egy M1-es Macbook Pro-t használok 13.3.1 Venturával. A Mail app-ot kötöttem össze egy Gmail fiókkal és az archiválás nem akar működni akármit csinálok.

- A beállításokban az összes levél mappa az Archive mappa úgy ahogy kell.
- Amikor rányomok az adott levélnél az archiválás gombra eltűnik a levél a beérkezett mappából, de pár másodperc múlva újra és újra megjelenik.
- Hibaüzenet nem jelenik meg. Csak újra megjelenik a levél az inboxban. Azt szeretném, hogy rendesen archiválódjon.

Mi lehet a gond? Találtam több nemzetközi kommentet, ahol erre panaszkodnak, de valós megoldást sehol sem találtam.

Nagyon szépen köszönöm. :) :R

(#114576) d_runk


d_runk
csendes tag

Sziasztok!
Macbook Pro Mid 2014, legutolsó Big Sur, a 10.12-ba már ez a modell nem fért bele :(.
A problémám a következő: nem működnek az USB portjaim pár hete (TB2 portok vannak még, de ilyen eszközöm nincs, amivel próbálhatnám). Először csak a töltő oldali, majd a másik is elszállt. Hang, HDMI, töltés OK. Ami a legérdekesebb, hogy biztosan nem hardver szintű a probléma, mert van linux (ubuntu 18) partícióm és azzal hibátlanul tudom kezelni az USB eszközöket (kártyaolvasó, gopro, külső hdd). NVRAM reset megvolt, nem segített. Van esetleg valami kext file / config amit újra kéne rakni?
Beépített SD kártya olvasó évek óta rendetlenkedik, de ezt eddig körbe tudtam táncolni valahogy amikor szükség volt rá. Köszönöm a segítséget előre is :R

the worst thing about people with bad breaths is that they always want to tell you secrets /Paul Rodriguez/

(#114577) Armandus


Armandus
junior tag

Sziasztok!

A Synology NAS-omat eddig afp vagy smb protokollon érdemes csatolni?

"A világ olyanná alakul, amilyenné a fiatalságot nevelik." Jókai Mór

(#114578) Dhampir válasza bmakszim (#114569) üzenetére


Dhampir
félisten

Szuper, ha lesz MacBook Air 15". Még 2018-ban említettem itt az óhaját. :)

Windowsos vonalon korábban például az LG gram notebook készült könnyű, vékony kivitelben.

(#114579) arn válasza Armandus (#114577) üzenetére


arn
félisten

Smb

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#114580) Parson válasza arn (#114579) üzenetére


Parson
addikt

+1 :K

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#114581) Armandus válasza arn (#114579) üzenetére


Armandus
junior tag

:R

"A világ olyanná alakul, amilyenné a fiatalságot nevelik." Jókai Mór

(#114582) zipcss válasza instantwater (#114565) üzenetére


zipcss
tag

még egy fontos dolog, ha hosszabb ideig sleepbe teszed a gépet, hiába lövöd ki az alapbeállítást, ventura és monterey alatt akkor is be fog kapcsolni.
ki kell kapcsolni a wifit sleep előtt, ill. le kell venni a tápról, így nem kapcsol be és 3 nap után is ua az akkutöltöttség %-al fog menni :)

(#114583) Parson válasza zipcss (#114582) üzenetére


Parson
addikt

No way! Ezt kipróbálom, köszi az infót! :R
Eddig csak a Bluetooth-ot kapcsoltam ki mindig, hogy fölöslegesen ne szivja az akksit, de most ezt is tesztelem majd (nálam csak hobbi célból van a gép, így relative ritkábban használom, és nekem ez hasznos tipp).

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#114584) zipcss válasza Parson (#114583) üzenetére


zipcss
tag

ne viccelj, kiváncsi leszek mik a tapasztalatok, ciklusszám is kedvezőbb lesz, nem kell állandóan rátöltögetni :)

(#114585) instantwater válasza zipcss (#114582) üzenetére


instantwater
addikt

Ennek a felébredésnek, gondolom van valami határa, tehát, ha 3 napig nem használom utána nem kapcsolgat be?

Engem nem zavar, ha valamicskét merül.
Legrosszabb esetben hetente bekapcsolom, akkor rátölt 80%-ig, ameddigbaz AlDente engedi.

Úgy tudom a ciklusszámot csak a 100%-ig töltés növeli.

A gép van én értem, és nem fordítva.
Kézzel kikapcsolni a wifit sleep előtt, pont az egyik nagy kényelmi előnyt csökkentené, hogy csak lecsukom a fedelet, és napok múlva is ugyanonnan folytathatom.

(#114586) zipcss válasza instantwater (#114585) üzenetére


zipcss
tag

nem hinném, hogy lenne határa.
valakinek hasznos, valakinek kevésbé, a kérdezőnek biztos segít. :)
mellesleg a ciklusszám nem a teljes feltöltöttséghez köthető, furcsa is lenne, ha egy évig csak 70-ig töltögetnéd,hirtelen levennéd a tápról és ugyanott lennél ciklusszámban, mint előtte.
amúgy, ha a gép 'van érted', úgy az AlDente is relevanciáját veszti :))

[ Szerkesztve ]

(#114587) instantwater válasza zipcss (#114586) üzenetére


instantwater
addikt

AlDente az set and forget.
A wifi kikapcsolgatás pedig kézi macera.

(#114588) lmno válasza zipcss (#114582) üzenetére


lmno
őstag

Nem egyszerűbb akkor már kikapcsolni?

(#114589) zipcss válasza lmno (#114588) üzenetére


zipcss
tag

control centerben elhúzni egy csúszkát vs kikapcsolás? nem.
btw sztem eléggé eltértünk a tárgytól, kérdés arra vonatkozott sleepben hogyan kerülhető el az ideiglenes ébredés.
mindenki tegyen úgy, ahogy neki kényelmes, reméljük az eredeti kérdezőnek segíthet. :R

[ Szerkesztve ]

(#114590) Parson válasza zipcss (#114584) üzenetére


Parson
addikt

Teljesen logikus, csak vmiért én nem gondoltam eddig erre. :W

BTW egy automatizált kikapcsolást is lehet eszközölni... most még csak ötlet, ha megoldottam, akkor max közzé teszem az infót, mert én is ember vagyok, és erre figyelni állandóan én se akarok. Bluetooth más téma, mert azt csak ritkán használom, ezért ott manuális megoldás is jó.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#114591) Aszpirin


Aszpirin
senior tag

Sziasztok! Használ valaki fórumtárs multigigabit Ethernet (2.5GBASE-T, 5GBASE-T, 10GBASE-T) switch-et illetve multigigabit Ethernet -> TB3 adatpert Macbook Pro-val vagy Air-rel?
Ha igen, tapasztalat? Esetleg valami javaslat? Nekem a 2.5 Gbit is elég lenne elsőre...
(Háttér: 2Gbps internet-előfitzetésem van, a Telekom nemrég küldött egy bázisállomást, aminek már tényleg van multigigabites ethernet kimenete, illetve amivel WiFi-t is már 1,5 Gbps körüli sebességeket mértem M2 MacBook Pro-val - de az igazi nirvána az lenne, ha a munkaállomásomra is (másik szoba, vezetékes kapcsolat) eljutna a teljes 2Gbps sebesség a jelenlegi 1Gbps körüli helyett :) )

[ Szerkesztve ]

(#114592) emvy válasza Aszpirin (#114591) üzenetére


emvy
nagyúr

Nalam otthon van 10Gbe switch, de sajnos nincs 2.5Gbe TB3 adapter. :(

while (!sleep) sheep++;

(#114593) arn válasza instantwater (#114587) üzenetére


arn
félisten

Ebben mi a poen, a macos megcsinalja elvileg a szokasaidtol fuggoen.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#114594) Aszpirin válasza emvy (#114592) üzenetére


Aszpirin
senior tag

Amazonon van mind switch, mind TB3 adapter 2.GBASE-T-hez, dögivel.
A switch-et azt hiszem el is döntöttem: ZyXEL MG-105 (ennek van 8-portos változata is MG-108 néven).
A TB3-adapterrel viszont hezitálok (2 is kellene... egy az MBP-nek, egy pedig egy 2017-es iMac számára)... a gond, hogy mindegyiknél, amit néztem, kb 10% 1-csillagos visszajelzés van... a legnagyobb gondok szinte mindegyiknél a stabilitás, kompatibilitás és a tartósság. 10% körüli egycsillagos visszajelzés elég sok szvsz, és ezek még nem annyira filléres termékek (25-45€ között mozog a német áruk, erre jön még rá a magyar áfatöbblet /19% tartalmazott helyett 27%, nem vészes, másfél-három euró/).
Ezért lenne jó, ha hazai tapasztalatot is olvashatnék, esetleg hazai forrást, magyar garanciával.

[ Szerkesztve ]

(#114595) moleculez válasza Parson (#114590) üzenetére


moleculez
veterán

Nézd ha lemerült akkor általában automatikusan kikapcsol, még Venturan is. :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#114596) Parson válasza Parson (#114590) üzenetére


Parson
addikt

No automatizált megoldás a ki-be kapcsolásra még nincs, de ezt az automatikus felébredést én pl kikapcsoltam most, már ez is vmi...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#114597) instantwater válasza Parson (#114596) üzenetére


instantwater
addikt

Erre gondoltam.
Ez gyárilag aktív.

Kiváncsi vagyok, így is felébred-e Neked.

(#114598) zipcss válasza Parson (#114596) üzenetére


zipcss
tag

btw wifi kikapcsolásán kívül még egy mód van, hogy ne ébredezzen felül.
icloud - find my macen- azon belül is ki tudod a lőni a wake for network accesst. (ez teljesen független a gyári, akun belüli waketől) :R

(#114599) Parson válasza zipcss (#114598) üzenetére


Parson
addikt

Ezt az opciót nem találom. Hol van ez pontosan ? :F

Szerk.: Megvan, de nekem Monterey 12.6.5 alatt ez nem független. Irja is.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#114600) zipcss válasza Parson (#114599) üzenetére


zipcss
tag

akkor amiatt, igen. kivancsi leszek mik a tapasztalatok :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.