Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64101) V/ válasza tasiadam (#64099) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen előfordulhat hogy az itteni kézbesítő cég oda kézbesít, de ez azért nem Foxpost szállítás az AliExpress-en, mert te ebben nem választhatsz semmit.
Ma azt én is láttam az egyik csomagomnál hogy ha Express One a kézbesítő cég akkor vannak ilyen opciók is, de ez sem az hogy az AliExpress eladó oda szállítana.

(#64102) DrDobos válasza V/ (#64101) üzenetére


DrDobos
őstag

No pont most akartam ugyanilyen képeket feltölteni :R Még ami plusz infó lehet, hogy ha az alapból beírt irányítószámra egy csomagpontot sem hoz be, beírva egy nagyobb lokációt (pl. Budapest) akkor az adott területre szállító (ami adott esetben lehet egy kerületnek csak egy kis része is) futár által bejárt teületre jeleníti meg azt a néhány csomagpontot, ami elérhető. Nekem Packetak és Alzaboxok is voltak elérhetőek.

Samsung Galaxy A55 5G

(#64103) sunavlys


sunavlys
senior tag

Egy héten belül két csomagom jött, sajnos egyikről sem jött email.
Az egyik 800 Ft-ba került, a másik 309+799 Ft-ba. A 309 a vamteher 3,38$-ra. Mi ez pontosan?

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#64104) cof válasza DrDobos (#64102) üzenetére


cof
veterán

Nekem Packetak és Alzaboxok is voltak elérhetőek.

Ilyen esetben jön nyitókód emailben is? Mert volt olyan nálam, hogy nem kapta meg az EO a tel. számot az Alitól. Packeta csomagom már volt belföldi és ott csak SMS-ben küldenek átvevőkódot.

De néha használnám ezt a funkciót a jövőben.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64105) cof válasza sunavlys (#64103) üzenetére


cof
veterán

Összefoglalóban benne van.

Lényegében a posta nem kapja meg az adatokat elektronikusan és nem tudnak értesíteni, de ha egy kicsit többet áldozol a szállítási költségre, akkor gyorsabban is ideér és postai sarc sem lesz.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64106) V/ válasza sunavlys (#64103) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglaló 2. pont és a 7. pont segít megérteni.
Amikor olyan szállítást választasz amelynél szállítás közbe fog egy nem Kínához hanem más ország postájához köthető nyomkövetési számot kapni a csomag és a Magyar Posta kézbesíti akkor előfordul hogy nem kerül át minden elektronikus adat a küldemény adatokhoz, így a Magyar Postának nincs meg az elektronikus elérhetőséged, azt sem tudják hogy már kifizetted az áfát az AliExpress-en, mert az IOSS fizetés információja sincs meg, ekkor még áfát is fel fognak neked számolni.
Ezért is kerülünk el bizonyos szállítási módokat, ez van a 2. pontnál részletezve.
Ha olyan lenne hogy áfát is kérnek a 150 € alatti értékűnél a Posta részéről akkor kifizeted és az Összefoglaló 8.1 pontjánál leírtak szerint az AliExpress által beszedett áfát visszakéred tőlük, (a Postai kezelési díjra nem vonatkozik) mert a Magyar Postától nem lehet visszakérni, nem lehet sztornóztatni.

[ Szerkesztve ]

(#64107) DrDobos válasza cof (#64104) üzenetére


DrDobos
őstag

Hm. Tegnap jött mail is, ma csak sms jött a Packetatol. Az alin ird be a szallitasi infoknal azthiszem az othersnel a telefonszamod es emailed, hatha majd akkor. Nekem meg van adva, tegnap jott email, ma nem, de legalabb az sms mindket esetben mukodott.

Samsung Galaxy A55 5G

(#64108) Imy


Imy
veterán

Lenne ez a csomagom:
158271900086425173608900
Mi okozhatja, hogy ez az állapota? :F Nem kell aggodnom, vagy ezzel gond lesz?

(#64109) cof válasza Imy (#64108) üzenetére


cof
veterán

Benézhették a tartalmat, vagy csak véletlenszerű vizsgálat.

Nekem a kínai vám írta egy ECS csomagra, hogy battery és kiszedték, mert azzal a postával nem jöhetne. De egy sima PC ventilátor van csak benne aztán tovább is engedték azóta.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64110) DrDobos válasza cof (#64109) üzenetére


DrDobos
őstag

Akkor ez lehet az oka annak, hogy nemreg nem küldtek a rendelt termekem melle elemet?

Samsung Galaxy A55 5G

(#64111) V/ válasza Imy (#64108) üzenetére


V/
Topikgazda

Customs inspection, delivery time might delay 2-10 days. Ez még a logisztikai vámolás, ezt nem tudod befolyásolni, ahogy írják 2-10 napot késhet a kézbesítés.
Általában vámolási okmány probléma, feltéve ha nem nálunk behozatali tilalom alá tartozó tárgyól van szó, pár napja is felmerült másnál is, csak várni tudsz.

(#64112) V/ válasza DrDobos (#64110) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem nem, a hirdetésnél írták hogy az is tartozék? Egy csomó elemes, akkus dolgot vásároltam sosem variáltak. A csak akkukat, elemeket tartalmazó pakkokkal kell máshogy bánni.

(#64113) cof válasza DrDobos (#64110) üzenetére


cof
veterán

Azt nem is igen szoktak semmihez, a termék specifikáció részen ott van mit tartalmaz a csomag tételesen lebontva.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64114) Imy válasza V/ (#64111) üzenetére


Imy
veterán

4db TPMS szenzor van benne. Ez nem tudom, hogy probléma-e.

(#64115) attamb


attamb
junior tag

Ezt rendeltem, de csak a réz hegyeket kaptam. mit csináljak?

(#64116) ztibor válasza attamb (#64115) üzenetére


ztibor
senior tag

Amit linkeltél, azon a rézhegyek vannak 2$-ért, a forrasztó külön van és 4.4$ lenne.
Szóval ha 2$-t fizettél azt kaptad amit rendeltél.

(#64117) t72killer válasza V/ (#64112) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

akkor ezért volt szokatlanul drága (majd' 4£) a 16340-eseim postaktg-e.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#64118) V/ válasza t72killer (#64117) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, mert azokra más szállítási szabályok vonatkoznak és azzal munka van.

(#64119) lacoka55 válasza V/ (#64106) üzenetére


lacoka55
aktív tag

A 800 ft-ot néha ki lehet kerülni ha tudom hogy jön csomagom nézem rendszeresen a követési infókat és ha azt látom hogy a csomagom átment a vámon és ha nem kaptam emailt a postától mert hiányoztak az adatok akkor lekérem a postától a kódot és be tudom fizetni a 400ft-ot

(#64120) t72killer válasza V/ (#64118) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

kíváncsi vagyok mivel jön, mert tudtommal repülőre se szokás rakni. A hajóútra meg alapból 40 nap rémlik.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#64121) attamb válasza ztibor (#64116) üzenetére


attamb
junior tag

Jaaaaa.... :B

Köszönöm a felvilágosítást!

(#64122) V/ válasza Imy (#64114) üzenetére


V/
Topikgazda

Van katonai jellegű felhasználása? Ránézve hogy mi ez majdnem olyan mint egy detonátor, gondold el mit látnak a csomagátvilágítón ha van nekik, én is elgondolkodnám rajta hogy mi a fene lehet.

(#64123) V/ válasza lacoka55 (#64119) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem mindig van online fizetés, ha nincs semmiféle elektronikus elérhetőséged beazonosítva akkor csak az utánvétes megy.

(#64124) V/ válasza t72killer (#64120) üzenetére


V/
Topikgazda

Rosszul tudod, a szállítási előírásokat betartva lehet légi úton szállítani, egy utasszállítón ha van 150 utas akkor azoknál van legalább 120 mobil meg egyéb kütyü, amik még működnek is.Teherszállítón is lehet ilyen csomag.
50 nap alatt nincs hajó és az csak a tengeri út.

[ Szerkesztve ]

(#64125) t72killer válasza V/ (#64124) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem, az viszont tuti, hogy a repülőkön megvan mennyi lítiumot lehet szállítani és hogyan, ahogy az utasok kütyüire is vannak korlátok.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#64126) DrDobos válasza V/ (#64112) üzenetére


DrDobos
őstag

Megnéztem, írta az eladó hogy a vámnál problémáztak neki sokszor, azóta nem rak a csomagba :)

Samsung Galaxy A55 5G

(#64127) V/ válasza t72killer (#64125) üzenetére


V/
Topikgazda

A litiumosokra a megadott korlátozásoknál a csomagok mérete a típustól függően 5-35 kg-os csomagolásban lehetnek, 30%-os feltöltöttség maximummal, hogy ilyenekből mennyit visznek az adott légitársaságnál azt nem igen találtam meg, mert változó.
Közútion 333 Kg USA-ban a korlát.
A kütyöükre inkább vám szempontból vannak korlátozások 10 mobil az már sok, de 2 nem, tablet, notebook is lehet 1-2, annál több már nem igazán életszerű. Másik korléátozás hogy feladott csomagként vagy az utastérbe bevive mi lehetséges, van ami csomagként feladva nem kerülhet bele, de a kézitáskádba beviheted.

[ Szerkesztve ]

(#64128) Imy válasza V/ (#64122) üzenetére


Imy
veterán

Remélem nem használnak ilyet a lánctalpasokban. :D
Már rendeltem ez a 3. rendelésem, egyszer magamnak, egyszer szüleimnek, most pedig tartalékba mert behalt az egyik pár év után. Ha nem kapom meg, akkor rendelek másikat, és akkor ez pedig refound.

[ Szerkesztve ]

(#64129) kungzi


kungzi
veterán

Üdv

Szerintetek ezzel mi újság van?

[link]

Nagyon megállt 12 napja 😥

(#64130) V/ válasza kungzi (#64129) üzenetére


V/
Topikgazda

Még nem került át az EXpress One-hoz, de nem volt mostanában kombinált csomagod, mert mehet egy másik Express One számmal is, mert egybe rakták náluk és eleve írják hogy 2 csomagot kézbesítenek egyszerre

(#64131) kungzi


kungzi
veterán

Nincs másik csomag! Ezt az egyet várom!

(#64132) cappa72


cappa72
nagyúr

Már nagyon régen rendeltem aliról, és meglepődtem, hogy kötegelt csomagot kaptam (egy apróság kivételével mindegyiket egybe tették össze), és előtte jött e-mail, hogy "ma jön". Lestem, mint a luki nyúl (ismertebb nevén üregi nyúl). Kellemes csalódás.
Aztán most, hogy rákerestem itt, láttam az összefoglalóban, hogy expressone hozza.

Örő'é'bódottá' - lesz telefon-tok lányomnak és asszonykának.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#64133) DrDobos válasza cappa72 (#64132) üzenetére


DrDobos
őstag

Az szuper hogy neked ennyire jól működött! Nekem is ossze akartak vonni ket csomagomat amit egyszerre rendeltem, ennek ellenere nem sikerult valamiert, az egyik csomagom holnap hozza az EO, a masik azóta várja az osszevonast a consolidated warehouseba :D

Samsung Galaxy A55 5G

(#64134) szabi__memo válasza V/ (#63956) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Gondoltam beszámolok. Végül a standard shipping lett, ahogy írtam. Ma hozza a futár. 6 nap alatt Kínából :Y
Azért ez durva

(#64135) V/ válasza DrDobos (#64133) üzenetére


V/
Topikgazda

A csomag összevonás mondjuk úgy nem alapszolgáltatás, azt nem kellene elvárni, ráadásul ha összevont csomag tűnik el az dupla szívás, míg ha egyenként jön akkor csak egyszeres veszteség.

[ Szerkesztve ]

(#64136) DrDobos válasza V/ (#64135) üzenetére


DrDobos
őstag

Dehogy elvárás. Szimplan egyszerre rendeltem, az egyik standard masik saver, na mondom hatha :) csak annak sincs ertelme hogy beteszik a consolidated wh-ba, ahova tudtommal csak az osszevonas miatt kerul, es ott dekkol több napot :)

Samsung Galaxy A55 5G

(#64137) V/ válasza DrDobos (#64136) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel nem tudják hogy te fogsz-e még vásárolni akkor honnan tudnák hogy ami bekerül a logisztikai központba azt majd a consolidated warehouse-ba kell küldeni?
Elképzelhető hogy eleve azon keresztül megy a dolog.
Néhány ilyesmi küldeményt megnéztem, 1-2 napig volt a consolidated warehouse-ban és küldték tovább. Találtam olyanokat is ahol összevont csomag volt és nem került consolidated warehouse-ba.
Nem látom a logikát.

[ Szerkesztve ]

(#64138) attamb


attamb
junior tag

Márciusi érkezések jönnek nekem most. mindden repülővel jön. :K

(#64139) DrDobos válasza V/ (#64137) üzenetére


DrDobos
őstag

Akkor téves infó, azt olvastam azok kerulnek oda amiket osszevonnak.

"Mivel nem tudják hogy te fogsz-e még vásárolni akkor honnan tudnák hogy ami bekerül a logisztikai központba azt majd a consolidated warehouse-ba kell küldeni?"

Nem is kell tudniuk. Amikor dolgozzak fel a csomagokat, látják a rendszerben hogy van e még csomag a nevemre, ha nincs megy a departure hubba, ha van, megy a cons. warehouseba. Elvileg így zajlik. Az mar mas kerdes es nem tudom hogy intezik, hogy hiaba kerul 2 csomagom egyidőben a warehouseba, ha nem vonjak ossze es az egyiket el is inditjak, a masikkal mi tortenik, az jo kérdés. Legutobb is ez tortent, akkor par nap mulva feldobtak a repcsire az ottmaradt csomagot es a vegen 1 napot kesett csak a kezbesites az osszevonthoz kepest.

Samsung Galaxy A55 5G

(#64140) V/ válasza DrDobos (#64139) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel több logisztikai központ jöhet szóba mert azért Kína nagy ország, szerintem nem nagyom nézegeteik csomagok százezreit naponta, van valami automata ami megjósolja hogy te fogsz még vásárolni és ezért várható hogy gyűjtő csomgolással küldhetik el az összest. Szerinted tényleg van ilyen?
Az eladó beküldi egy felvevőhelyre ott vagy elküldik a consolidated warehouse-ba vagy küldik a vámolási, kiküldő logisztikai központba vagy arra helyre amely a szállítási módnak megfelelő.
Ami a consolidated warehouse-ba kerül az ott dekkol pár napig (1-2 napot láttam az enyémeknél) és megy tovább vámolási, kiküldő logisztikai központba és szállítási módtól függően jön hozzánk. A háttérfolyamatokat nem igazán osztják meg.

(#64141) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Srácok mi a franc van mostmár ezzel a tetü Alival? Nem tudok fizetni semmit. Pénz van a kártyán, Curve-l próbálok USD-ben, ami mögött HUF-os kártya val és visszadobja CSC_7200011-es hibával, hogy nincs rajta fedezet... :W

(#64142) V/ válasza KaiotEch (#64141) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem biztos hogy az AliExpress-nél van hiba.
Mobil app-ban vagy böngészőben fizetsz?
Ezt a kártyát ha még nem vetted fel a mobil app-ban a fiókhoz akkor azt csináld meg, de legyen fizetési lehetőség 1 $-ra mert a hitelesítéshez ennyi levonása szükséges, azután menni kellene a fizetésnek.

(#64143) KaiotEch válasza V/ (#64142) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ja jogos, megnéztem Curve utasítja el, mondván elértem a limitemet. Úgy látszik 200eFt több mint 5MFt.

Ettől függetlenül próbálnám hozzáadni Ali-n a kártyát, "CardsNo cards saved. Add one below to get started.", de csak nagy fehérség van több böngészővel nézve.

#64144 V/: Érdekes gondolkodásmód :D App-ot nem szoktam használni nagyon, de megpróbálom ott, köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#64144) V/ válasza KaiotEch (#64143) üzenetére


V/
Topikgazda

Böngészőben csak fizetéskor lehet megjegyeztetni csak mobil app-ban lehet hozzáadni, de az a jobb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#64145) Imy válasza Imy (#64108) üzenetére


Imy
veterán

Megmozdult ez a csomag, most jó vagy rossz irányba? :F

(#64146) V/ válasza Imy (#64108) üzenetére


V/
Topikgazda

Megy az Express One-hoz ma vagy holnap náluk és 1-2 munkanap és kézbesítik

(#64147) Daniel911


Daniel911
csendes tag

Üdv!

Eddig nálam működött a PayPal fizetés Alin, de talán 1-2 hete nem megy.
Más is tapasztalta?

Virtuális kártyám nincs, a "rendes"-t nem szeretném becsatolni. Google Pay sem játszik(OTP).
Nagyon hiányzik a funkció...

Nagy az Isten állatkertje, és egyre biztosabb vagyok benne, hogy nincs kerítés.

(#64148) ACE- válasza Imy (#64145) üzenetére


ACE-
addikt

Itt tudod megnézni: [link]

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#64149) V/ válasza Daniel911 (#64147) üzenetére


V/
Topikgazda

Az utóbbi napokban néhányszor felmerült pont tegnap írtam: az AliExpress Magyarországra irányuló szállításhoz nem biztosít PayPal fizetést.
2 évig volt PP, előtte csak bankkártyával fizettünk, akkor sem volt azzal gond, most sincs.

(#64150) cof válasza Daniel911 (#64147) üzenetére


cof
veterán

Revolut. Van egyszer használatos virtuális kártya, tudod tölteni az egyenleget bármikor saját bankkártyával, magyar nyelvű app, nincs havidíj és ilyen hülyeségek, középárfolyamon válthatsz devizát hétköznap.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.