Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63251) V/ válasza krixkrax (#63250) üzenetére


V/
Topikgazda

Az azért nem bonyolult dolog, hogy te hiába Hong Kong-ból vásároltad meg mert a ULxxBE sz belga postai azonosító és ha a Magyar Posta Belgiumból kapja meg az jelenleg még EU-s küldemény, amit nem szoktak vámolni, mert az még mindig nincs EU-s országok közt.

(#63252) Buster17


Buster17
addikt

Hali!
Megjött a csomag, futár szerint postaládába kézbesítve. Sajnos csak késő este ért mindenki haza és a csomag sehol se volt. Ilyenkor mit lehet csinálni? Lehet refundolni?

(#63253) LouiS22 válasza Buster17 (#63252) üzenetére


LouiS22
veterán

Megkérdezni szomszédokat. Ha csaladi ház és postaláda barki számara hozzáférhető, akkor pech (barki kivehette). Gomdolom kamera nincs, vagyis nem tudod, hogy tényleg kézbesítette-e, vagy valaki tényleg meglovasította-e.
A kiszállító cégnél tehetsz még panaszt (én ezt tenném). Viszont, ha az ő rendszerük kézbesítettnek mutatja, az megy vissza a feladóhoz is infóként, így jó eséllyel a refund kérelmed el lesz utasítva (hiszen a dokumentumok alapján címzettnek kézbesítve lett).

Egyébként nekem az az EO-s tapasztalatom, hogy - legalábbis nálunk - a futár csörög érkezés előtt, és nem is szívesen hagyja az ajtó előtt a csomagot (általában írok neki egy sms-t, benne azt, hogy én kértem, átvettem, nem fogok oanasszal élni), ő pedig le szokta fotózni, hogy valóban oda tette a csomagot, ahova. Hozzáteszem: én társasház, van kamera és az emelet legvégén lakunk, összesen van 4 lakás és jó a viszony a szomszédokkal, összetartunk.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#63254) V/ válasza Buster17 (#63252) üzenetére


V/
Topikgazda

Melyik futárról van szó? Mert postaládába nem kézbesíthet. Ha nincs ott senki aki átvenné akkor vissza kell vinni a depóba.

(#63255) Benedek9000


Benedek9000
újonc

Vajon én meg megkapom ezt a csomag ?
ECSCCA0003302208

(#63256) Buster17


Buster17
addikt

User error. Asszony bevitte a csomagot csak elfelejtett szólni... :DDD

Amúgy havonta jön csomag és sose vagyunk akkor otthon ilyenkor a futár már tudja hogy be kell dobja a csomagot a kerítésen túlra. Csak sajnos amikor hívott nem is tudtam felvenni meg aztán a sikeres kézbesítéses emailben az szerepelt hogy alternatív helyre azaz postaládába lett téve a csomag. Azaz bedobta csak ugye amikor én kerestem nem találtam sehol.
Kedves posta volt egyszer olyan hogy értesítés nélkül úgy begyömöszölte a postaládába a csomagot hogy a 3/4 kilógott. Na azt simán kitudta volna húzni egy járókelő.

(#63257) V/ válasza Benedek9000 (#63255) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem ezt a csomagot már nem, majd ha újból elküldené egy új számmal.
Ez el sem indult Kínából még az ottani logisztikai központból visszaküldték a feladónak október 31-én, mert a COVID lezárás, szigorítás miatt nem lehetett továbbítani. Írja az eladónak üzenetet hogy újból küldi vagy visszaadja a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#63258) Benedek9000 válasza V/ (#63257) üzenetére


Benedek9000
újonc

És akkor az mi??

(#63259) yuing


yuing
őstag

Szerintetek az alábbi két csomagommal mi a helyzet?
Nem mozdulnak, meg sem érkeztek...
A postánál vajon lehet valami nyomuk, érdemes érdeklődni?

[ Szerkesztve ]

(#63260) V/ válasza Benedek9000 (#63258) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem mindegy? Helyi kínai szabályozás, túl messzi vannak és ők máshogy kezelik a járvány dolgokat, mert ez még nálunk is van csak most sunnyognak róla.
Lényeg az hogy nincs elküldve a csomagod.
Írj az eladónak üzenetet hogy újból küldi vagy visszaadja a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#63261) V/ válasza yuing (#63259) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi a számuk mert lehet hogy nem a posta kézbesíti és van hogy csak ennek ismeretében tudom megmondani hogy mi van a postánál velük. Ezek a kivágott képek semmitmondóak.

(#63262) luciferk


luciferk
senior tag

V/ szaki, igazad volt (63105):R, mivel a postaládába nem fér be a csomagom ECSCCA0002937805 ( okoskonnektor), SMS jött a postától, hogy a helyi postán átvehető, vagyis aki ECSCC......... csomagot vár esélye van rá, hogy hamarosan megkapja.

[ Szerkesztve ]

(#63263) tsilver


tsilver
aktív tag

ezt hogyan kellene értelmezni? kék házikó szerint leszállítva, ugyanakkor a timeline-on még kiszállításra vár.
A postán kellene lennie ott nem tudnak róla semmit, a trakcking szám ugye meg már nem él.
Hogyan tovább? [kép]

[ Szerkesztve ]

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#63264) V/ válasza tsilver (#63263) üzenetére


V/
Topikgazda

Mostanában mindennap írom itt is és benne az Összefoglalóban is, nem lehetne esetleg.....

Ha valaki ECSCCA0001111001 formátumú küldemény azonosítót kap:
Ez egy Budapesten a Magyar Postának átadott üzleti e-kereskedelmi levélként menne hozzád, ami azt jelenti hogy az országon belülről a Magyar Postához kerülő küldeményeket (belföldi) nem kell vámolni és ezért díja sincs. Viszont nyomkövetési száma sem lesz.
ECSCCA00-sokat Nézd itt mert ez nem postai nyomkövetési szám, a megérkezés után (Arrived Budapest) látod hogy Arrive at local delivery office azután 2-10 munkanap a kézbesítés. Az Arrive at local delivery office azt jelenti hogy akkor adta át a Cainiao a Magyar Postának, nem a kézbesítő postára érkezik meg.
A Magyar Posta dolgozója kézbesíti a levél kézbesítési szabályok alapján. Ami azt jelenti hogy ha a küldemény 24 mm-nél vékonyabb és behelyezhető a postaládába akkor a leveles postás kézbesíti, ha nem ilyen a küldemény (vastagabb 24 mm-nél vagy más okból nem helyezhető a postaládába) akkor értesítést kapsz (sms vagy papíros) és postán a hivatali kézbesítőknél veheted át.
Mivel csak normál levél, nincs nyomkövetési száma, ha nem kapod meg nem tudsz a Postán reklamálni.

(#63265) vendingo


vendingo
veterán

Segítség kellene. Tegnap rendeltem aliról , azóta jönnek sms-ek, hogy ütemezzem a kiszállítást, fizessek be 802ft vámot, állítsak be szállítási címet..., vagy visszamegy a feladónak. Ez mi? Több száz rendelésem volt, most meg +49-es számról naponta jönnek ips nevű cégtől az sms-ek. Foglalkozzak vele?

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#63266) V/ válasza vendingo (#63265) üzenetére


V/
Topikgazda

Semmi köze az AliExpress-hez.

(#63267) spiky03 válasza V/ (#63241) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi az infót
Csak emlegetni kellett mert ma kaptam reggel 2 smst h a postán átvehető két csomagom. Gondolom ezek lesznek azok:C

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#63268) tsilver válasza V/ (#63264) üzenetére


tsilver
aktív tag

:R

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#63269) vendingo válasza V/ (#63266) üzenetére


vendingo
veterán

Akkor honnan tudják, hogy rendeltem, csomagot várok?
Valami ips-el kezdődő trackinget is kaptam sms-be.
Ne foglalkozzak vele?
Kamu?
"Tegnap megprobaltuk felvenni Önnel a kapcsolatot. Cselekedjen most, hogy megakadalyozza a megrendelésének visszaküldését. ulejiy.com/......"

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#63270) yuing válasza V/ (#63261) üzenetére


yuing
őstag

AliExpress Saver Shipping mindkét esetben.

ECSCCA0002162724 és ECSCCA0002182904 a nyomonkövetési azonosítók.

Köszi előre is!

(#63271) V/ válasza yuing (#63270) üzenetére


V/
Topikgazda

Lásd #63264
Az első 5-én lett átadva a postának majd megkapod, a második az problémás már október 10-12 közt át kellet volna adni a Postának de ez nem történt meg, szóval az várandós még.

(#63272) V/ válasza vendingo (#63269) üzenetére


V/
Topikgazda

Véletlenek egybeesése. Az AliExpress nem IPS és nem küld forintot fizetendő sms-t egyik eladó sem az AliExpess meg egyáltalán nem.

(#63273) vendingo válasza V/ (#63272) üzenetére


vendingo
veterán

Közben rákeresve kiderült, hogy scam.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#63274) LouiS22 válasza vendingo (#63269) üzenetére


LouiS22
veterán

Fake.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#63275) yuing válasza V/ (#63271) üzenetére


yuing
őstag

Köszi, ez esetben várok tovább. Mást úgy sem tehetek.

(#63276) cof válasza luciferk (#63262) üzenetére


cof
veterán

Na bravó, akkor ezt is sikerült elqrniuk... Eddig pont az volt a jó benne, hogy gyors és házhoz is hozzák. Innentől kezdve meg ha nem küldenek SMS-t akkor még kerestetni sem tudod. A BE végű csomagoknál legalább egyértemű volt, hogy ott van a postán.

Nem lesz ez így jó...

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#63277) gorgocska


gorgocska
tag

sziasztok ,megoldható lenne az hogy emailt változtassak mert a régi email-emre már nem tudok be lépni és így az oda küldött leveleket sem tudom megnézni,ha tud valaki segitsen ebbe köszönöm !

Tcl 55c835, xbox 360,xbox SS 512gb,,Ps5

(#63278) V/ válasza gorgocska (#63277) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet, de ahhoz be kell lépni az AliExpress-re.
Jobb felső sarok Account,
baloldalt Setting
A képen látható nem működik, átverés
Security Information Change email address

Helyette a felette az Edit profile link majd ott az Edit

Majd az e-mal sor végén a change...

Email Address: gipszjakab@gmail.com (Email address confirmed, change email address)
Ezután majd valami azonosítást kérnek, jó lenne ha telefonszámod az pontos lenne.

(#63279) gorgocska válasza V/ (#63278) üzenetére


gorgocska
tag

Köszi a segítséget :R

Tcl 55c835, xbox 360,xbox SS 512gb,,Ps5

(#63280) #16155904


#16155904
törölt tag

Október 26-án rendeltem 12 tételt. Abból 7 db volt 15 naposként megjelölve, a többinél voltak elvileg lassú szállítási módok is. Erre ma az összes tétel megérkezett, EO futár hozta. Úgyhogy kezd jól működni a combined delivery. Persze, ez csak saját tapasztalat.

(#63281) fujifilm1 válasza V/ (#63155) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Köszönöm a választ!
Ez akkor egy fontos szempont, hogy merjek e a jövőben drága dolgot az Alirol rendelni...
Most úgy tűnik kifogtam egy genyó eladót és nem jutok semmire...

(#63282) phrenetiX


phrenetiX
junior tag

Ez a csomag hol lehet, ha ez az utolsó infó róla parcelsapp szerint?
08 Nov 2022 11:00 Hand over to airline

Alin meg ha a Track orderre viszem az egeret, akkor ezt mutatja:
Leaving from departure country/region Nov 8, 2022, 20:0
:F

[ Szerkesztve ]

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

(#63283) V/ válasza phrenetiX (#63282) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudni. De ha jól sejtem szállítás közben és lehet hogy épp Türkmenisztán felett 9500 m magasan. Nincs jelentősége, de ugyazt jelentheti hogy elindult, csak esetleg időzóna eltéréssel.
Többször kértem már hogy a nyomkövetési azonosító legyen megosztva (itt senki nem él vissza vele, nem is lehet) mert esetleg mi máshonnan szedjük az adott információt vagy eleve az azonosítóból tudjuk hogy mire lehet számítani.

Nincs ráhatásod a szállítási folyamatra és az eladónak sincs, szóval tök mindegy.
Egyedül az a lényeges, ha visszaküldik neki vagy lezuhan a repülőgép, kisiklik vonat, balesetezik a szállítójármű és megsemmisül a szállítmány, akkor kell valami kommunikációt megejteni az eladóval.

[ Szerkesztve ]

(#63284) phrenetiX válasza V/ (#63283) üzenetére


phrenetiX
junior tag

Akkor megadom a nyomkövetési számot:
158271900077511383603980

Az a gyanús, hogy kínai idő szerint tegnap 11-kor átadták a légitársaságnak, de azóta semmi infó róla.

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

(#63285) cof válasza phrenetiX (#63284) üzenetére


cof
veterán

Itt mi a gond?

Nem csak a te csomagod van egy repülőn, a gép már biztos leszállt csak még nem került sorra a feldolgozásban.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#63286) V/ válasza phrenetiX (#63284) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem gyanús itt semmi, te vagy türelmetlen. Nem mindent írnak be és 2 nap is lehet a repülőút. Vagy több ha lezuhan. Ez teherszállítógép és több országban is leszállhat ki- és berakodhat mert nagyon drága a légi szállítás és ezért megpróbálják gazdaságosan üzemeltetni. Nem magyar cég üzemelteti.
5 napja "él" a nyomkövetési szám, időben van minden.
Az Express One csak Magyarországon kézbesít, ez a nyomkövetési szám ténylegesen akkor éled fel amikor a Cainiao átadja nekik Budapesten. Addig meg jön folyamatosan Kínából.
Jó lesz ha megszokod hogy a 15 napos várható kézbesítés az tényleg csak várható. Ez nem egy országon belüli webshop vagy egy üzlet Sátoraljaújhelyen.

[ Szerkesztve ]

(#63287) V/


V/
Topikgazda

Azt hiszem rájöttem hogy miért csúsznak a küldeményeink postai kézbesítései, a hazugság levél kihordása az elsődleges feladat.

(#63288) DrDobos válasza phrenetiX (#63284) üzenetére


DrDobos
őstag

Sajnos kiszámíthatalan, nekem volt, hogy 10-12 napig volt repülő(kö)n, több országot megjárt, aztán jött Ferihegyre. Másik csomagom 2 napig volt repülőn. Nem lehet saccolni sem.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#63289) LouiS22 válasza V/ (#63287) üzenetére


LouiS22
veterán

:DD 12 éve megtiltottam, h bármit kapjak tőlük. Pár kattintás csak és boldogság van.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#63290) phrenetiX


phrenetiX
junior tag

Így, hogy már valahol úton a csomagom van lehetőség lemondani a rendelést és visszakérni a pénzt? Ha meg mégis megjön majd a csomag, akkor nem veszem át és mehet vissza a feladónak. Vagy ez nem így működik? Ha lemondom a pénzt mennyi időn belül kapom vissza?

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

(#63291) V/ válasza phrenetiX (#63290) üzenetére


V/
Topikgazda

- Nem lehet lemondani és visszakérni.
- A legtöbb esetben az eladó nem kapja meg az át nem vett csomagot, mert speciális a szállítás, csak az eladónak okozol veszteséget.
- Az általános szabály hogy 15 napon belül az eredeti fizetőeszközön a pénz egy jogos visszatérítés után.

Minek vásárolsz ha nincs rá szükséged? Ez nem olyan mint a magyar webshopban, üzletben történő vásárlás, hogy meggondolhatod magad 14 napon belül, itt a magyar fogyasztóvédelmi szabályok nem érvényesek.
Egyébként a reklamációról az Összefoglaló 3. AliExpress probléma kezelés, dispute indítás és dispute döntés elleni fellebbezés pont tartalmaz információkat.

[ Szerkesztve ]

(#63292) phrenetiX válasza V/ (#63291) üzenetére


phrenetiX
junior tag

Ha nem lenne szükségem rá nem várnám ennyire. Kínai órás topikban 2 embernek is megérkezett már a napokban a csomag, amit szintén kínából rendeltek, ráadásul egyikük ugyanettől az eladótól, ugyanígy 15 napos szállítással, mint én. Csak ők november 1-én rendelték, én meg 3-án. És cseszettül idegesít, hogy az enyém napok óta meg sem mozdul.
Azért mondanám le, mert ha most lemondom és péntekig visszakapnám a pénzt, akkor pénteken vennék itthon órát, ami hétfőre, vagy legkésőbb keddre a kezemen lenne.

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

(#63293) V/ válasza phrenetiX (#63292) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne fárasszál már. Majd akkor panaszkodj ha a 16. napon sincs nálad.
Mindenhol a várható szó van írva a kézbesítéshez, nem az hogy garantált.
Nagyon nem kapnád vissza péntekig a pénzt, mert amíg a szállítási védelmi idő nem jár le addig bizony nem reklamálhatsz és ez az idő most neked is így szól: Full refund if product is not received in 90 days.

A 15 napos témára meg ez van:
15-Day Delivery 15-Day Delivery

[ Szerkesztve ]

(#63294) vendingo


vendingo
veterán

Nagyon kitartóan próbálnak lehúzni az alis rendelésem miatt. Gondolom lelopták a csomagról az adataimat.
"Harmadik értesités: korabban mar felvettük Önnel a kapcsolatot, de nem kaptunk valaszt. A megrendelését hamarosan visszaküldjük. ejibih.com/....."

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#63295) V/ válasza vendingo (#63294) üzenetére


V/
Topikgazda

Melyik eladótól vásároltál és milyen szállítással?

(#63296) LouiS22 válasza phrenetiX (#63292) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem akarlak elkeseríteni, de ha holnap meg is érkezik az országba, onnantól még legalább két munkanap, amíg eljut hozzád. Szóval ha péntek napközben elhagyja a vámot itthon, akkor elvben van esélyed arra, hogy hétfön futárhoz kerül. Hétvégén ugye futárszolgálatok nem kézbesítenek.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#63297) vendingo válasza V/ (#63295) üzenetére


vendingo
veterán

Ali selection 15day
[link]
129.73-at fizettem.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#63298) V/ válasza vendingo (#63297) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem, ettől a cégtől nem írogatnak neked és a szállító cég sem.
Ha a csomagod már úton van akkor egy nagy konténerben ücsörög, amikor megérkezik Budapestre a Cainiao-hoz akkor fognak a csomagcímkével foglalkozni. A kínai logisztikánál sem nézegeti.
Ez nem függ össze a scam-el, nekem a Magyar Postától "lopták el" az e-mail címemet mert oda egy egyedi lett megadva az Én postám regisztrációhoz.
Válaszolj hogy nincs szükséged a csomagra, vissza fog pattanni az e-mail.

[ Szerkesztve ]

(#63299) dvtkfan


dvtkfan
senior tag

Sziasztok!

Ha ez a szállítás van, akkor jól értelmezem, hogy ez azt jelenti, hogy ha rendelek még egyéb más dolgot és eléri a rendelésem a megadott összeget, akkor lehetséges a 15 napos szállítási idő?
Rendeltem 4 különböző apróságot, amiből 2-nél csak a magyar postai díjas Cainiao Super Economy Global szállítás volt, de azok mellett ott volt a 15 napos szállítás. A rendelt termékek ára meghaladta az 5k-t, így elértem a kívánt összeget!
Csak azért kérdezem, mert így akkor van esély, hogy megússzam a magyar posta plusz felesleges díját? Amúgy 3 különböző eladótól vásároltam...

Samsung Galaxy S23 Ultra -- Xbox Series X -- Asus ROG G551

(#63300) V/ válasza dvtkfan (#63299) üzenetére


V/
Topikgazda

Az elmélet az lenne a szállításra, de ez csak azután derül ki kapsz nyomkövetési azonosítót és ha az elindul akkor átvált kombinált szállításra mindegyik. Még mindig drága forintban fizetni az AliExpress-en, az USD javasolt.
De a 15 naposra 7-rel feljebb látható hogy mit jelent

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.