Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63101) V/ válasza luciferk (#63098) üzenetére


V/
Topikgazda

A nagy érdeklődésre való tekintettel több mint egy hónapja az Összefoglaló elejére a 2. ponthoz ezt írtam be:

Ha valaki ECSCCA0001111001 formátumú küldemény azonosítót kap:
Ez egy Budapesten feladott üzleti e-kereskedelmi levélként menne hozzád, ami azt jelenti hogy az országon belülről a Magyar Postához kerülő küldeményeket (belföldi) nem kell vámolni és ezért díja sincs. Viszont nyomkövetési száma sem lesz.
ECSCCA00-sokat Nézd itt mert ez nem postai nyomkövetési szám, a megérkezés után (Arrived Budapest) látod hogy Arrive at local delivery office azután 2-6 munkanap a kézbesítés.
Az Arrive at local delivery office azt jelenti hogy akkor adta fel a Cainiao, nem a kézbesítő postára érkezik meg, hanem a felvételi helyre.

[ Szerkesztve ]

(#63102) vandor01 válasza cof (#63097) üzenetére


vandor01
őstag

igen a belga jol mukodik....
persze itt is vannak doccenok mikor egy egy kuldemeny ucsorug egy kicsit valahol
szovel sehol sem lehet tokeletes!!!

de elmondhatom hogy a bevezetett aAFA-ztatas utan sokat javult a helyzet
az ALI viszonylataban
1. a belga postanal nem kell mar az ertekkel szamolni atmehet? nem mehet? bekerjuk a szamlat nem kerjuk be? az LD...BE mint ha belsos feladas lenne 24/48 oras a szallitasi gari amint a rendszerbe kerul!!
2, szinte megszuntek az exotikus TN szamok van kb 3+1 Fajta
supergyors LD...BE
gyors UL...BE
lassu LPxxx
aksik LSxxx NL
3 az Ali "kotelezheti" a kuldoket hogy belga iranyba ezeket hasznaljak
4 a vasarlo ha valaszt es fizet erte akkor (90%) azt kapja mait kert
5 Ali logisztikat tett ala 10ejro feletti vasarlas/ osszecsomizas etc

ezeknek vannak hasonlo megfeleloi HUN ban is amivel a postai sarcot is kiikerulik!
belso feledas ECSCCAxxx
vagy futaros kiszallitas....
vagy EU belsos feladas

SUMMM
szoval ha valaszthatok???
felaron 90 napos szallitas bagy sose megerkezo szallitas??
VS
dupla aron 7-15napos szallitas????

inkabb fizetek!!!
en jobban megvagyok elegedve ezzel a rendszerrel mint ami az afaztatas elott volt!!
ma mar mindenhol tobbet kell fizetni a cuccokert..... viszont az Alitol megkaphatom akar 7 nap alatt is a cuccot...... EU-n beluli shopoknal sem mindig teljesulhet ez
Ma mar a cuccok 95%-at Alirol rendelem pedig elotte a cuccok 70%-at a BG- rol rendeltem foleg hogy a BG sokkal dragabb lett es ki tudja mit es hogy jatszanak az AFA val.....
Persze hs nagy akciok vannak a BG-en onnet is csurran cseppen egy ket rendeles :)

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#63103) luciferk válasza V/ (#63101) üzenetére


luciferk
senior tag

Köszi a választ:R akkor a csomagot postás hozza vagy valamelyik csomagpontba teszik le és értesítenek?

(#63104) féldekás


féldekás
aktív tag

Kinéztem pár terméket, amiket 11.11 alkalomkor rendelnék meg.
12 napig fog tartani, ha jól látom.
A legnagyobb leárazás 11-én várható?
A termékeknél már azt mutatja, hogy mennyivel lesz olcsóbb elsejétől.

(#63105) V/ válasza luciferk (#63103) üzenetére


V/
Topikgazda

Postás viszi ki ha belefér a postaládába, ha nem akkor majd kapsz értesítőt és a postán veszed át ahova tartozik a címed, nem hiszem hogy ezt csomagpontoznák, sima levél.

(#63106) V/ válasza féldekás (#63104) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha akkor még olcsóbb lenne a most kiírt várható akciós árnál akkor azt fogod látni úgy 11.08-tól, de szerintem ez ritka lesz, ne számolj rá.

[ Szerkesztve ]

(#63107) cof válasza V/ (#63105) üzenetére


cof
veterán

ECS... nem hozzák ki? Nekem eddig 4 db volt és kihozták mindegyiket. Egyik sem fért bele a postaládába. Nemrég volt egy NL-es csomagom és fura volt mert azt is kihozták, pedig nem fért bele a postaládába. Viszont akkor pont nem voltam itthon és hagytak papíros értesítőt, postán személyit is kértek átvételnél. Nem kérdeztem rá mert hulla voltam meló után miért kérik mert úgy tudtam, hogy prime levél, de akkor ezek szerint leszóltak nekik hollandiából, hogy pajtik ezt ki kéne ám vinni mert azért fizetünk?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#63108) V/


V/
Topikgazda

Ezekre az akciókra lehet számolni az év végéig:

(#63109) V/ válasza cof (#63107) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos már változó a kihozási tapasztalat, 25-öt kihoztak most egy olyat, ami belefért volna a vastagsága ellenére a postaládába nem hozták ki. Más is jelezte ezt. Ez is véletlenszerűvé vált a Magyar Postánál.

(#63110) Attix70


Attix70
aktív tag

Az aliexpress standard shipping vám alá kerülhet? Kellhet rá sarcot fizetni? Autodiag cucc és félek, hogy bukta

[ Szerkesztve ]

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#63111) V/ válasza Attix70 (#63110) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglaló 2. pont leírva hogy mikor nem kell fizetni, de minden vámolás után kerül be az országba ami EU-n kívülről jön ide.
Ha feltört szoftver van hozzá, akkor még az EU-n belüli sem biztos hogy kikerüli az ellenőrzést, az egyszerű, nem lopott szoftverrel működőeknél nincs semmi gond.
Az itteni ajánlások nem vonatkoznak a törvényeket, szabályokat nem betartó beszerzésekre

[ Szerkesztve ]

(#63112) féldekás válasza V/ (#63108) üzenetére


féldekás
aktív tag

Köszönöm.
Igazából nem sürgős termékekről van szó.
Úgy emlékszem, hogy a 11.11 a legnagyobb akciós esemény.
Black Friday-re esetleg érdemes lehet várni 11.11 helyett?
(tudom, nem vagytok jósok :D ), tavalyi tapasztalat igazából elég nekem, csak érdeklődésképpen kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#63113) V/ válasza féldekás (#63112) üzenetére


V/
Topikgazda

Én mindkét alkalommal valódi minimum 41% (85% volt a legmagasabb) kedvezménnyel vásároltam, legtöbbje olyan volt aminek nem ment fel az eredeti ára az akciók előtt. Viszont kuponokat nem igazán tudtam felhasználni, így most sem arra vadászok.
Aztán volt olyan is hogy 11.11-én nem vettem meg, de a Black Friday-re kapott + akciós %-ot más meg inkább drágább lett.
Azért nem lehet általánosítani, mert nem azonos termékköröket szerezhetünk be és lehetnek apró trükkök pl. 1-2 hónappal ezelőtti megjegyzett árhoz viszonyítva nem 70 %-os az akció hanem csak 35 %. De azért az is elfogadható.
Volt aki nem volt elégedett, de lehet hogy az a termékkör amit ő keresett kevésbé volt akciózva.
Tavaly nekem nem tűnt fel a 12.12 akció, ha volt, az még lehet egy év végi kiárusítás.

[ Szerkesztve ]

(#63114) lacoka55 válasza vandor01 (#63096) üzenetére


lacoka55
aktív tag

Én elsősorban 18650-es aksikat szoktam venni fúrógépekhez össze is tudom hegeszteni őket nálam ez a típus [link] bevált ebből még az áfa emelés előtt tudtam venni több darabot ezek teljesítik a ráírt adatokat
de mostanra már nagyon megemelkedtek az árak
a barna HG2 volt már nálam nagyon vékonyak a ráhegesztett csatlakozások a kapacitás általában ok de mindenki azt mondja hogy originál ami csak egy mérés után derül ki hogy nem fedi a valóságot
a belső ellenállásuk nagyobb szokott lenni ettől talán jobb a zöld VTC6 ha eredeti vagy vannak jó mért visszajelzések
sokszor találkozni 4-6 éves aksikkal is valahol elfeküdtek egy raktárban
a gyártási időket itt lehet megnézni [link]
18650-nél a max kapacitás 3000-3500mAh aki ennél többet mond az csaló

(#63115) féldekás válasza V/ (#63113) üzenetére


féldekás
aktív tag

Köszi :R
Végülis nem tervezek túl nagy összértékben vásárolni, 1-2 apróság meg egy Baseus Stylus iPad-hez(ami 40$ körül van, 11.11 akción pedig 35$ lesz).
Szóval behúzom sztem pár nap múlva.

[ Szerkesztve ]

(#63116) Mr. V.


Mr. V.
tag

Paypal fizetési problémám van.

Egy telefonomon megadta magát a kijelző, így vásárolnék, de a legolcsóbb boltnál PC-n nem engedi a vásárlást, csak a legújabb mobil változatban. 5.1 droidom van, ami még működik, ám abban a legújabb már nem fut el (3x méret a meglévőhöz képest, meg ha jól tudom 6.0 kell min). Így Bluestack próba, nem indul el több változata sem, LDPlayer esetében indításkor kiakad az Ali. Memu emulátor esetében elindul rendesen, be lehet lépni, vásárlásnál elirányít paypal-ra, ott leokézom belépés után, hogy fizethet, majd egy kis felugróban: Oops! Someting wrong... és kezdhetem elölről.

Próbáltam több ali verzióval is, mindegyikkel ezt csinálja, míg a hét elején egy 8.1-es droidról (amire a kijelző kell) hiba nélkül ment a paypal fizetés.

Mi lehet a probléma?

(#63117) V/ válasza Mr. V. (#63116) üzenetére


V/
Topikgazda

A mobil app-nak van ez a hibája, én szoktam várni egy kicsit és teljesül fizetés, illetve van az a rész hogy a jóváhagyó ablak megnyitásánál megadom hogy a Firefox-ot használja vagy ha az van használna, akkor a Android böngészőt
Vagy számítógép böngészőt használsz a fizetésre.

[ Szerkesztve ]

(#63118) Mr. V. válasza V/ (#63117) üzenetére


Mr. V.
tag

A Firefox böngésző szerint csak http volt a paypal oldala, ezért nem volt hajlandó betölteni, az Opera el sem akart indulni.
Végül az lett a megoldás, hogy az Ali törölve, Chrome böngészőben megnyitva, asztali webhelynek beállítva, jóelőre belépve a paypal-ra, majd furcsa módon ezzel engedte a "csak legújabb verziójú apk" által vásárolható terméket is megvenni és sokkal gyorsabb is volt a kommunikáció az Ali és a paypal között.

Ilyesmi gondom soha nem volt. Az utóbbi időben 1-2 hetente rendeltem 3db 6$ termékekből, minden paypallal fizetve, ráadásul régebbi "feltört" (reklám és google mentesített) ali programmal és hibátlan volt, soha nem akadt meg a fizetés.
Most hogy "sürgős" lett volna, most persze előjött ez a gond.

Köszi a segítséget!

Tehát ami nálam bevált: Memu (Win 7x64 alatt droid 7.1.2 emulátor, Chrome 107 x86)

(#63119) V/ válasza Mr. V. (#63118) üzenetére


V/
Topikgazda

A vicc az hogy egy-két app frissítés után nem jön elő a hiba hosszú ideig, aztán egyszer csak megint előjön. Nem is nagyon gondoltam bele hogy miért történik, mivel kosárba rakom mindig ha fizetési elhasalás van akkor a másik technológiával fizetem ki.

(#63120) Mr. V. válasza V/ (#63119) üzenetére


Mr. V.
tag

Paypalon van egyenlegem (rendszeresen azon keresztül fizetnek valamit, nem bankszámlára), amit feleslegesen nem kérnék le számlaszámra, ráadásul paypal tegnapi fizetéssel ma reggel már nyomkövetési számot kapott a cucc, míg amikor kártyáról fizettem, 1-2 nap volt, mire "ellenőrizték" a fizetést.

Én nem szoktam frissítgetni semmit. Ami hibátlanul megy, ahhoz minek nyúlnék? (pl. Skype 8.15 a 8.89 friss helyett még ugyanúgy használható, csak jóval kevesebb erőforrást eszik.)
A még működő készülékemen 2 évvel ezelőtti Ali program volt, gondoltam amiatt nem tud fizetni, ezért raktam fel újabbat, de azzal sem ment, így visszaraktam a régi kisebbet/gyorsabbat/reklámmentesítettet.

Meg aztán az adóhivatal nem látja a paypal pénzmozgásokat, míg a bankot igen. Nem szívesen tudatom az adóhivatallal a mellékes anyagi forrásaimat. Elég nekem a hivatalos után is adózni.

(#63121) Horvi


Horvi
őstag

Sziasztok,
Belefutottam egy olyanba, hogy amikor rákattintok a My Coins alatt a +20/+30 stb coinra akkor egy ilyen hibaüzenetet dob:
to protect the security of your account your request can't be processed at this time

Viszont ha pl. mobilos appon nyomkodom, vagy játszok akkor ezzel nincs probléma a coin hozzáadódik. Vásárolni ugyan még nem próbáltam, a következő ez lesz majd.

Találkozott már valaki ilyennel? Mit lehet tenni ilyenkor? Próbáltam feltenni a kérdést a Help Centernek de be sem tölt az oldal.

Köszi!

Hello darkness, my old friend...

(#63122) V/ válasza Mr. V. (#63120) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha az alkalmazásokat frissítik azt bizony muszáj meglépni, itt nem megy az hogy ami jól működik az maradhat, a hibák kijavítása fontos dolog.
De már a PayPal-ra is vonatkozik a folyószámla forgalom adóhivatal felé jelentése, történt némi változás és jelentik, küldik is minden év végén az illetékes adóhivatalhoz, ez EU-s egységes szabályozás.

[ Szerkesztve ]

(#63123) Benedek9000


Benedek9000
újonc

sziasztok erre most ki mit tud mondani mi a tehendő??

(#63124) V/ válasza Benedek9000 (#63123) üzenetére


V/
Topikgazda

Pontosan miről is van szó?

(#63125) Koniman


Koniman
tag

Sziasztok!

ECSCCA-es

csomagszámmal rendelt eddig már 2. cuccom nem kapom meg.

A nyomkövetésben az egyik a Aug. 30. -án a másik 10.04. -én már Budapesten volt vámkezelésen, nem tudom merre jár, hol kell érdeklődnöm.
Semmilyen értesítőt nem kaptam!

Tud valaki segíteni?

Visszaolvasgattam, de ezzel kapcsolatban nem találtam infót...

Ez az utolsó csomag adata...

Mi lehet a helyi kézbesítő központ?

Posta??

Köszönöm a segítséget!!

2022-10-04 18:05


elküldve
[ HU ] Helyi kézbesítő központban
2022-10-04 18:00

A helyi szállító cég érkezett
2022-10-03 13:12


Vámkezelés
A vámkezelés befejeződött
2022-10-03 13:12

A vám elhagyása
2022-10-03 12:40

Megkezdődött a vámkezelés
2022-10-03 12:40

Megérkezett a vámra

[ Szerkesztve ]

(#63126) LouiS22 válasza Koniman (#63125) üzenetére


LouiS22
veterán

Ha valóban visszaolvastál volna (nem kellett volna sokat...), esetleg elolvastad volna az összefoglalót, akkor tudnád a megoldást. De segítek: posta.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#63127) Koniman válasza LouiS22 (#63126) üzenetére


Koniman
tag

Köszönöm a segítségedet.

Az összefoglalóban csak annyit találtam, hogy:

"Ha valaki ECSCCA0001111001 formátumú küldemény azonosítót kap:
Ez egy Budapesten feladott üzleti e-kereskedelmi levélként menne hozzád, ami azt jelenti hogy az országon belülről a Magyar Postához kerülő küldeményeket (belföldi) nem kell vámolni és ezért díja sincs. Viszont nyomkövetési száma sem lesz.
ECSCCA00-sokat Nézd itt mert ez nem postai nyomkövetési szám, a megérkezés után (Arrived Budapest) látod hogy Arrive at local delivery office azután 2-6 munkanap a kézbesítés.
Az Arrive at local delivery office azt jelenti hogy akkor adta fel a Cainiao, nem a kézbesítő postára érkezik meg, hanem a felvételi helyre."

Ebből Nekem sajnos nem derült ki, hogy a Postára kell mennem érte.

(#63128) V/ válasza Koniman (#63127) üzenetére


V/
Topikgazda

Ebből Nekem sajnos nem derült ki, hogy a Postára kell mennem érte. :F

Budapesten feladott üzleti e-kereskedelmi levélként menne hozzád, ami azt jelenti hogy az .... és országon belülről a Magyar Postához kerülő küldeményeket

Szóval olvasható hogy Magyar Posta és az hogy levél, a Magyar Posta dolgozója kézbesíti a levél kézbesítési szabályok alapján.
Ami azt jelenti hogy ha a küldemény 24 mm-nél vékonyabb és behelyezhető a postaládába akkor a leveles postás kézbesíti, ha nem ilyen a küldemény (vastagabb 24 mm-nél vagy más okból nem helyezhető a postaládába) akkor értesítést kapsz (sms vagy papíros) és postán a hivatali kézbesítőknél veheted át.
Mivel csak levél és nyomkövetési száma sem lesz ha nem kapod meg nem tudsz a Postán reklamálni.

Ha itt nézed a nyomkövetési azonosítókat akkor egyértelműbb a nyomkövetés.
Hogy teljesen egyértelmű legyen akkor ezt amit itt írtam bekerül az Öszefoglalóba is.

[ Szerkesztve ]

(#63129) Koniman válasza V/ (#63128) üzenetére


Koniman
tag

ezt is olvastam ami kicsit összezavart...

"Az Arrive at local delivery office azt jelenti hogy akkor adta fel a Cainiao, nem a kézbesítő postára érkezik meg, hanem a felvételi helyre"

Köszönöm szépen mégegyszer!!

(#63130) Koniman


Koniman
tag

Még egy hülye kérdés!

Ez alapján fölösleges bemennem a postára, ha nem kaptam értesítést?

"Mivel csak levél és nyomkövetési száma sem lesz ha nem kapod meg nem tudsz a Postán reklamálni."

(#63131) cof válasza V/ (#63128) üzenetére


cof
veterán

Csak ezzel az a gond amit írsz, hogy ez egy belföldön feladott levél. Belföldön ha 24mm-nél vastagabb akkor nem lehet levélként már feladni kizárólag csomagként, kivéve postapontra.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#63132) V/ válasza cof (#63131) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne zavard már meg a népet. ;]
Ez külföldről érkező levél és üzleti e-kereskedelmi kategória, ez nem az hogy te adsz fel levelet a postán.
Kézbesítési szabályt írtam, nem feladási szabályt.
Most ne menjünk már bele abba hogy a Cainiao logisztikai cége hol és milyen alapon adja fel, az biztos hogy Budapest 1005 számú postai lerakat ami átveszi és ez az NPKK.
Akkor a szöveg átadják, nem pedig az hogy feladják és ez akkor nem zavar meg senkit. Majd átírom.

A jobb felső sarokban látod:

[ Szerkesztve ]

(#63133) cof válasza V/ (#63132) üzenetére


cof
veterán

Az a gond, hogy nem találni a posta oldalán semmi infót erről az "üzleti e-kereskedelmi levélről" így nem tudjuk, hogy milyen szabályok vonatkoznak rá pontosan.

De nálam az a nézet továbbra is hogy mivel a feladó belföld, ezzel nem trükközhetnek, hogy menj érte a postára.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#63134) Digitalpimp


Digitalpimp
senior tag

Ezt is megéltük, az augusztus elején eltűnt ECS..... csomagom refundját elutasította az Ali. :(( Jó, hogy 3 hónapig ált benne a pénz, meg vissza se kapom. Szarjon sünt a posta. Jó lenne ez a postázási mód, mert gyors, csak nem ilyen itthoni szolgáltatással. Az egy dolog, hogy ki se hozzák, de a legtöbbször nem is értesítenek. Vagy erre játszanak, aztán viszik haza amiért nem mennek?!

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#63135) V/ válasza cof (#63133) üzenetére


V/
Topikgazda

De érte kell menni, mert postaládába nem kézbesíthetik azokat a leveleket ami nem fér bele, eddig mert ez üzleti levél általában mindig kihozták, de sajnos van ahol nem próbálkoznak már a vastagabbak kihozásával, így ha szükséged van rá és megkapod az értesítést be kel érte menni.
Az amit hiányolsz az egyedi szerződések cégek közt, még a díjazás is eltérő lehet nem csak a kézbesítés és ezért nyilván nem publikusak, így emlegetik : Külön írásba foglalt szerződéssel rendelkező ügyfelek esetében (díjhiteles és bérmentesítő gépes szerződések)

(#63136) cof válasza V/ (#63135) üzenetére


cof
veterán

Tehát akkor az a konklúzió, hogy nem egységes a hozzáállás. Nekem eddig kihozták mindegyiket, amikor nem voltam itthon értesítőt dobtak be (onnan tudom, hogy akkor is kihozták magát a csomagot is mert a szomszéd mondta is, hogy csengetett a postás).

Ez akkor ugyanolyan mint amikor nálam egy időben még a CN-es aláírós csomagokat sem hozták ki emberhiány miatt, másnak meg vígan vitték még a nem nyomkövetéses csomagokat is házhoz.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#63137) V/ válasza cof (#63136) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen így van, most megint várok én is egyet, biztos nem fér bele a postaládába.
Az utolsóért be kellett mennem, de előtte 25-öt pedig kézbesítve lett címen mérettől függetlenül.

(#63138) LouiS22 válasza Digitalpimp (#63134) üzenetére


LouiS22
veterán

A legtöbb esetben van lehetőséged más szállítási módot is választani.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#63139) pulutodurumo válasza V/ (#63137) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A postáson múlik. Nekem minden ECS... bigyót kihoz, mindegy mekkora. Akkor kaptam csak SMS-t, amikor szabadságon volt. Ha találkozunk, " megköszönöm".

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#63140) V/ válasza pulutodurumo (#63139) üzenetére


V/
Topikgazda

Én folyamatosan azt írtam az utolsó esetig hogy háznál kell kézbesíteni mivel üzleti levél. Aztán nálam is előjött ami néhányunknál hogy mégsem mindegyikre igaz. A postás ugyanaz volt egyébként, de ha nem adják ki neki a küldeményválogatók akkor nem tudja kihozni.

(#63141) phrenetiX


phrenetiX
junior tag

Ez a fajta szállítási mód mennyire hozza a 15 napos szállítást? Milyen terhek jönnek erre? Vám?

[ Szerkesztve ]

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

(#63142) V/ válasza phrenetiX (#63141) üzenetére


V/
Topikgazda

Vám csak 150 € felett van és a mértéke változó, 0 % - 48% a termék vámkategóriájának függvényében.
A szállítás ennél Aliexpress Selection Standard az Összefoglaló 2. pontnál írva a módja, eddig benne volt a 15 munkanapban

(#63143) djsunstealer


djsunstealer
aktív tag

Ma belefutottam egy ilyenbe:
Aliexpress Selection Super Economy Global. :)

(#63144) V/ válasza djsunstealer (#63143) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez tulajdonképp ez:
Cainiao Super Economy Global - Nyomkövetés nem biztosítva, EU-n kívüli postai azonosító, postai díjas.
Remélem kalkuláltál a 399 Ft-al?

(#63145) djsunstealer válasza V/ (#63144) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Köszönöm Mester! :R
Ilyen szállítással nem vásárolok, továbbra is csak Saver, de inkább Standard Shippinggel.
Csak érdekességként linkeltem be.

(#63146) doxa


doxa
tag

sziasztok!
rendeltem US $11.16 értékben és "nem lehet vámkezelni" üzenet van a csomagkövetőn 2hete....
szállítási mód: AliExpress Saver Shipping
mit kell ilyenkor csinálnom?
köszi

[ Szerkesztve ]

(#63147) V/ válasza doxa (#63146) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi a nyomkövetési szám? De semmit sem kell csinálnod.

(#63148) doxa válasza V/ (#63147) üzenetére


doxa
tag

megkapni megfogom? :F

[ Szerkesztve ]

(#63149) Koniman válasza V/ (#63128) üzenetére


Koniman
tag

Szia!

Bementem nálunk a Nyugati térre a nagy postára. Megkérdeztem azt mondták fogalmuk sincs, hogy ez a csomag vagy levél merre lehet, mert nincs rajta postai azonosító és ezt nem a posta intézi hiszen a nyomkövetési listában nincs felsorolva, hogy mondjuk a postához került volna az adott csomag ezért ez biztos, hogy nem náluk van.
Ő nem tudja, hogy hol van érdeklődjek máshol vagy írjak a posta.hu nak az ügyfélszolgálatra hátha ők tudnak pontosabbat mondani.

(#63150) V/ válasza Koniman (#63149) üzenetére


V/
Topikgazda

Most nem értem. Írtam hogy egy sima levél (nem könyvelt) amit ők nem tartanak nyilván, ebből kifolyólag igaz hogy ha elveszik akkor nem tudsz reklamálni.
De akkor most meg tudtál arról győződni hogy igaz amit írtam.
Még egy küldemény címkét is linkeltem egy előző hsz-ben ami ezeken van, szóval hidd le ez postás kézbesítésű.
Már 26 darabot kaptam a Magyar Posta kézbesítőjétől, szóval ez egy tudatlan postás hazugsága: mert nincs rajta postai azonosító és ezt nem a posta intézi hiszen a nyomkövetési listában nincs felsorolva, hogy mondjuk a postához került volna az adott csomag ezért ez biztos, hogy nem náluk van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.