Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:56:47

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64301) ACE- válasza Gézengúz (#64300) üzenetére


ACE-
addikt

Ha elismerik hogy nem vetted át akkor miért csak részleges a visszatérítés? Én biztos nem fogadnám el, de persze más választásod nincs... vicctenger ez az Ali, régen nem volt ilyen, meg sem kérdezték hogy miért nem jött meg, egyszerűen visszautalták és kész... Ez kb. olyan mintha rendelnél egy magyar webshop-ból 10ezer Ft-ért, a posta aztán elhagyja a csomagot és nagy kegyesen felajánlják, hogy 5ezret visszautalnak...

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#64302) LouiS22 válasza ACE- (#64301) üzenetére


LouiS22
veterán

Sosem fogjuk megtudni, de a magyar mentalitást ismerve nem ördögtől való a feltételezés, hogy visszaéltek azzal, amit említesz.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#64303) cof


cof
veterán

Nem tudom vannak-e itt profi termékkeresők de hátha, mert én már 2 napja keresem és semmi.

Ilyen ventilátort, [link] a lényeg a 39mm-es lyuktávolság, 45 vagy 47 mm átmérő, és a 4 PIN. A kinézet, hogy fekete vagy átlátszó teljesen lényegtelen, viszont 5V-os változatot és én csak 12V-os verziókat találok az egész Alin amit nem hiszek el.

Köszi, előre is.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64304) stomi61 válasza cof (#64303) üzenetére


stomi61
tag

Szia!
Az eredetin nincs modellszám?

(#64305) cof válasza stomi61 (#64304) üzenetére


cof
veterán

Szia!

Most megnéztem, DFB501005H mondjuk találtam is, de komoly 15$-ért csak az eredeti változatot. Ez egy kicsit sok érte, másnem ha nem találok olcsóbban akkor külső adapterrel meghajtok majd egy 12V-os változatot csak nem lesz PWM.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64306) stomi61 válasza cof (#64305) üzenetére


stomi61
tag

Próbáltál rákeresni készülék típus alapján is?

(#64307) cof válasza stomi61 (#64306) üzenetére


cof
veterán

Ez egy kifutott típus sajnos, ezer éves minipc. ZOTAC ID18. De most rápróbáltam egy PC CPU 12V-os ventilátorral, hogy külső adapterről táplálom és csak a Sensor + PWM vezeték van bekötve az alaplapba, működik így is a vezérlés. Ha nem találok 5$ környékén max. ilyen 5V-os verziót akkor rápróbálok egy 12V-osra majd.

Köszi.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64308) Gézengúz válasza ACE- (#64301) üzenetére


Gézengúz
addikt

Amikor dispute-ot nyitottam elrontottam, beszéltem is akkor V-vel, nem jó indokkal csináltam, máskor ilyen lesz akkor inkább várok vele egy hónapot és csak akkor fogom nyitni.

(#64309) gyuri81


gyuri81
veterán

Van olyan összeghatár ahol nem kell itthon vámot fizetni? Mert elég gáz egy 2e Ft-os terméknél is befizetgetni a 390 Ft-okat...Vagy ez pontosan hogyan néz ki?

(#64310) V/ válasza gyuri81 (#64309) üzenetére


V/
Topikgazda

150 €-ig, 54000 Ft-ig (2023 januártól 64000 Ft) nincs vám. A 399 (799) Ft az a posta kezelési díja, nem vám, mert ezeknél is meg kell csinálni a vámolási adminisztrációt, a vám-árúnyilatkozat beadását a NAV Vám-hoz.
Az Összefoglalóban a 7. Az AliExpress-en megvásárolt termékek vámkezelési szabályai résznél mindent elmagyarázok.

[ Szerkesztve ]

(#64311) gyuri81 válasza V/ (#64310) üzenetére


gyuri81
veterán

Köszönöm!
Amúgy az egész rendelés tiszta kavar lett. Postás már nem hozza ki a kis sárga csomagot. A posta nem is jelzi a kezelési díj után mikor vehető át a csomag. ( Már rég a postán csücsül a csomagom...) Igazából némelyik tételnél már meg sem éri, ha minden biz-b@szra rámegy 400Ft :O

(#64312) cof válasza cof (#64307) üzenetére


cof
veterán

működik így is a vezérlés...

Mégse jó, mert néha fals infókat mutat a BIOS-ban, 40000 RPM is olykor. Már fel is repülne annyival. :D

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64313) tlac válasza V/ (#64264) üzenetére


tlac
nagyúr

nem tudok app-pal sem fizetni, ott is a CSC_7200026-os hibát kapom
elmentettem előtte egy revolut-os kártyát, az sikerült, megjelent az $1-os levonás is

komolyan, most töltsem fel nekik a személyimet? elmehetnek a fenébe

(#64314) ACE- válasza gyuri81 (#64311) üzenetére


ACE-
addikt

Ha elolvasod az összefoglalót, akkor vannak olyan csomagküldési módok, amire szinte biztos hogy nem lesz sem költség, sem ÁFA, sem VÁM.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#64315) hroberto válasza ACE- (#64314) üzenetére


hroberto
veterán

Áfa mindenképp lesz, mert azt már a vásárláskor kifizeted. A szállítási módok között van olyan amit nem a posta kézbesít, így el lehet kerülni a posta sarcát.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#64316) attamb válasza V/ (#64310) üzenetére


attamb
junior tag

"mert ezeknél is meg kell csinálni a vámolási adminisztrációt, a vám-árúnyilatkozat beadását a NAV Vám-hoz.''

Ha jó értem akkor ez nem is a posta sarca, hanem a vámosoké? Szintiszta bürokrácia. :W

(#64317) ACE- válasza hroberto (#64315) üzenetére


ACE-
addikt

Igen, erről beszéltem, ennek ellenére a Posta is szokott néha ÁFÁ-t számlázni ismételten, ezért írtam, hogy ÁFA nélküli lesz.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#64318) V/ válasza attamb (#64316) üzenetére


V/
Topikgazda

A Posta dolgozik vele és ezért kér pénzt, a vámosok ingyen dolgoznak neked. Lényegében vdak egy elektronikus adattovábbítás. Amikor bevezették tavaly július elején kitárgyaltuk hogy egy kicsit sok még ez is amit kérnek.

(#64319) attamb válasza V/ (#64318) üzenetére


attamb
junior tag

...és a többi csomagküldő szolgáltató miért nem kér 400 - 800 forintot?

(#64320) V/ válasza attamb (#64319) üzenetére


V/
Topikgazda

Mert csak.
De valójában kérnek pénzt ők is ha közvetlenül EU-n kívülről kapják meg.
Ha EU-n belülről vagy Magyarországról szállítanak ők már vámkezelt dolgot kapnak, nincs mit fizetni.
Tudod a postások furmányosak és mindenhol pénzt akarnak kaszálni. Ezekkel a kis összegekkel 2021-ben félév alatt lett 2,7 milliárd forint +bevételük.
Magát a programot ami feldolgozza ezeket a dolgokat EU-s és magyar állami pénzből csinálták a NAV-Vámmal együtt, szóval nekik ténylegesen nem került pénzbe,
Mivel törvényben felhatalmazták őket ezen küldemények (150 € határig) a vámolásával, lényegében a vámosok csak megkapják és tárolják a vám-árúnyilatkozatokat, ehhez emberi munka nem is kell náluk.
Erre az évre 5 milliárd forint bevételt saccolok, de a múlt évben és idén is veszteségesek voltak, lesznek a plusz pénzek ellenére, még mindig rosszul vezetik a céget.

Egyébként EU szinten a postás lobbi járta ki magának hogy tudjanak + pénzhez jutni, csak éppen nem minden országban kaptak vérszemet. Pl Németországban az 1 € alatti áfát nem szedik be így 5 € áfamentes határ született, ezen felül az IOSS vásárlások esetén amikor a kereskedő szedi be az áfát ők nem kérnek pénzt a vám-árúnyilatkozat leadásáért, mármint az ottani posta.

(#64321) attamb válasza V/ (#64320) üzenetére


attamb
junior tag

:U

(#64322) ferenck


ferenck
senior tag

Most nagyon jó időt futott egy AE Standard Shipping szállítmány 5 nap alatt itt volt Mo-gon vámolva, 7 nap alatt kézben. :C

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#64323) LouiS22 válasza ferenck (#64322) üzenetére


LouiS22
veterán

Ez karácsony tájékán valóban szép teljesítmény, és ezek szerint EO sem úszott el az őrületben.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#64324) V/ válasza LouiS22 (#64323) üzenetére


V/
Topikgazda

A szállítási időkhöz.
Magyar webshop 1 napos szállítás, karácsonyig odaér akció a termékeknél. 16-án reggel rendelés. Jó hosszú 1 nap telt el (120 órás) azóta és semmi információ, nemhogy csomag.
A karácsonyig odaérnél persze nem írták hogy melyikre gondoltak (2023, 2024, 2025) de én naiv idén karácsonyra értettem.
Itt legalább megpróbálnak időbenn teljesíteni, nem hazugságokkal vevőket fogni.

(#64325) LouiS22 válasza V/ (#64324) üzenetére


LouiS22
veterán

Csak nem E betűvel kezdődik? :D

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#64326) Gézengúz válasza V/ (#64324) üzenetére


Gézengúz
addikt

Megjött az utolsó idei csomagom is.
És mivel 24mm-en belül volt megkaptam a postaládába..
ECS....

(#64327) V/ válasza LouiS22 (#64325) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, I betűs, az E és még 3 betűssel nincs gondom, csak egyszer fordult elő hogy a megadott napon nem kaptam meg, de az is a vevők miatt volt akik nem hajlandóak 24 órán belül kivenni a csomagot az automatából és ezért nincs hely. Egy nappal később már volt üresedés.

(#64328) V/ válasza Gézengúz (#64326) üzenetére


V/
Topikgazda

Én is a külföldről jövőket mind, ez NL postás volt és a postás annak megfelelő módon hozta, nem gondolták azt hogy vámolni kéne. pedig a szokásos holland postafiókról jött, amit néha megsarcolnak. 27 napot futott.

(#64329) LouiS22 válasza V/ (#64327) üzenetére


LouiS22
veterán

És azóta 36 órád van erre összesen. De - legalábbis Budapesten -'komoly gondjaik vannak, 5-6:nap az automatába helyezés.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#64330) headhunter


headhunter
addikt

Aliexpressen, rendelt mostanában valaki a 11.99$ 3-as csomagból?

Milyen minőségű lehet ez a három termék? [link] , [link] , [link]

(#64331) Imy válasza headhunter (#64330) üzenetére


Imy
veterán

Én a 3db 6$-ból rendeltem már 2. alkalommal. Az első megjött, a második még nem.
Magasabb összegüből én eddig nem láttam olyat, ami számomra megérte volna.

(#64332) V/ válasza headhunter (#64330) üzenetére


V/
Topikgazda

Az első lehet hogy nem lesz megfelelő az elvárásaidnak, de a másik kettő igen, az ilyen egeret használva a csuklód tényleg kímélve lesz, ha hosszabb ideig egerészel, persze csak akkor ha jobb kezes vagy. Ezért még a $12.63 is jó ár.

[ Szerkesztve ]

(#64333) headhunter válasza V/ (#64332) üzenetére


headhunter
addikt

11.99-nél kevesebb a választék, mint az 5.99-nél, van olyan termék ebben a ledrágább csoportban, amelyiket még érdemes megfontolni? (
pl.: Multiméter, Webkamera, stb...)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
#64331Imy

6$-ból már nekem is pár csomag, de ott már kimaxoltam, ami érdekelt vagy éppen kifogyott a választott termék.

[ Szerkesztve ]

(#64334) V/ válasza headhunter (#64333) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem igazán láttam, talán a párologtatók

(#64335) V/


V/
Topikgazda

(#64336) Imy válasza headhunter (#64333) üzenetére


Imy
veterán

Én a 5.99-ből is nehezn tudtam össze szedni a második pakkot. :D

(#64337) stomi61


stomi61
tag

Boldog karácsonyt mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#64338) laleeee


laleeee
őstag

Kellemes ünnepeket ! bankszámlára ( nem paypal számlára ) mennyi idő után érkezik meg a refund ?

(#64339) LouiS22 válasza laleeee (#64338) üzenetére


LouiS22
veterán

Néhány munkanap (fontos, hogy munkanap ami nem egyenlő a nappal).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#64340) V/ válasza laleeee (#64338) üzenetére


V/
Topikgazda

Az elfogadás (zöld betűvel írt összeg) bejegyzése után 2-5 munkanap mire a bank könyveli. Az utolsó banki munkanap az 12.23 volt, a következő annak számolható munkanap az 12.27. lesz.

(#64341) Halilaci


Halilaci
csendes tag

Sziasztok! Küldött már valaki vissza Kínába csomagot?
Rendeltem egy fűthető kabátot. Szállítási helynek Czech Repulic volt írva az Alin. Sajnos nem fűt a teljes háton a mellény, így megreklamáltam az Alin. Az eladó nem válaszolt. Az Aliexpress a fele összeget akarta visszaadni csak. Ezután a Paypalnél adtam be. Bejelölve, hogy vissza is küldöm - gondoltam Csehekhez nem lesz nagy összeg. Erre a Paypalnél az lett az válasz, hogy visszakapom a pénzem ha visszaküldöm. Kínai címet kaptam (nem örültem túlságosan). Paylpalnél már az gomb van, ahol feltölthetem a visszaküldés dokumentumait, nem tudok már hozzáírni megjegyzést. Ez a cím:
Visszaszállítási cím
long gang qu ping hu jie dao
jinghuadakuanjingwuliu 68hao xinhelu shen zhen shi
guang dong sheng 518000
C2

Most fogom a fejem, hogy ezt hogyan töltöm majd ki a feladáskor a papírokat, illetve mennyibe fog kerülni...

(#64342) V/ válasza Halilaci (#64341) üzenetére


V/
Topikgazda

Miért nem kérdeztél rá itt előtte? Mindig Kínába kell visszaküldeni.
Ha ezt be tudod úgy csomagolni hogy az össz mérete (magasság+szélesség+vastagság) 90 cm alatti legyen és ebből a legnagyobb méret nem haladja meg a 60 cm-t és a súly 2000 g alatti akkor a Magyar Posta a legolcsóbb mint levélküldemény. Mivel a Magyar Posta árakat emel január 1-től azokat írom.
500 g-ig 3110+1780+895= 5785 Ft (December 31-ig 5155 Ft)
501-2000g-ig 10290+1780+895= 12965 Ft. (December 31-ig 11665 Ft)
Ha ePosta könyvet használsz akkor némileg olcsóbb az induló összeg 2895 Ft és 10075 Ft

Az amit kaptál címet az esetek 90%-ban nem az, ahova vissza kell küldeni, hanem az eladó cégbejegyzés szerinti címe, így mindenképp egyeztetni kell vele címet, hogy oda menjen ahol fogadni tudja. A pénzed akkor fogod megkapni ha igazoltan megkapja és át is veszi.
Ha kell, akkor segítek a küldési, címzési témában.

El kellet volna fogadnod az AliExpress ajánlatát, kapásból ezt válaszoltam volna, mert egyszerűen nincs értelme visszaküldeni.
A szállítási költséget senki nem téríti meg, esetleg komolyabb eladó ad nála levásárolható kupont abban az összegben, de ez is eléggé ritka.

[ Szerkesztve ]

(#64343) V/


V/
Topikgazda

A Magyar Posta 2023 január 1-től emeli a küldeményforgalmi díjait. (Külföldre 11 %)
A vámkezelési díjakat most nem emelték, maradtak azok az összegek amelyek az Összefoglalóban a vámolási témánál említve vannak.

(#64344) tlac


tlac
nagyúr

sikerült már itt valakinek megoldani a CSC_7200026 hibát személyi és egyéb papírok feltöltése nélkül?

(#64345) V/ válasza tlac (#64344) üzenetére


V/
Topikgazda

Eddig senkisem jelzett vissza hogy ezek nélkül hitelesítve lett a fiókja, kártyája. Írtam hogy nálunk is volt ilyen téma és nem éltek vissza a beküldött adatokkal és nincs az adott fiókkal azóta sem probléma.

(#64346) headhunter


headhunter
addikt

Szállítás összegét hogyan lehetne csökkenteni? [link]
Egy csomagban is küldhetné az eladó, de a 6x felszámított posta költség alig csökken. (A 6db termék árához közelít.)

[ Szerkesztve ]

(#64347) V/ válasza headhunter (#64346) üzenetére


V/
Topikgazda

Leírtam az Összefoglalóban, a kártyával amivel fizetsz azon ne legyen elegendő pénz (0 vagy 1-10 Ft az elérhető maximum) akkor a fizetés meghiúsul, ezután az eladó tudja módosítani a szállítási költséget.
De ezt meg kell beszélni vele a fizetés ellőtt, nem kész tényekkel próbálkozni, mert akkor jogos lehet a vásárlás törlése, hiszen nem fizetted ki.
Kupont nem használhatsz, mert adott esetben ezt a nem kifizetést kupon hibának veszi a rendszer és minden ugrik, de ez nem mindig van így.
És $-ban fizess, az AliExpress mindig drágábban számolja a forintot, mint a kártyakibocsájtó, most 1 USD az AliEXpress-nél 396,876 Ft, míg a piaci USD (Revolut, Wise) az 376,386 Ft (20,49-el több)

[ Szerkesztve ]

(#64348) tlac válasza V/ (#64345) üzenetére


tlac
nagyúr

láttam, hogy nem sok tapasztalat volt
nagyon nem szerettem volna feltölteni a kínaiknak a személyes adataimat

végül nagyon sok próbálkozás után egy magyar virtuális kártyával (erste) sikerült a vásárlás és nem jött elő a CSC_7200026-os kód, de semmilyen zen.com-os, revolut-os kártyát nem fogadott el

nem tudom, hogy önmagában a kártya volt-e a megoldás, mert már feltettem a béta ali app-ot is, és ott mentettem el a kártyát, de a konkrét fizetés már nem sikerült, csak üres lapot kaptam, végül a pc-n fejeztem be
szerintem az app-ban az üres oldalon kellett volna betöltődnie a 3ds-es hitelesítő oldalnak, ami ott nem történt meg

[ Szerkesztve ]

(#64349) V/ válasza tlac (#64348) üzenetére


V/
Topikgazda

Az itteni fizetésnél nincs 3ds-es hitelesítő oldal, hiszen nem EU-s vagy magyar cég a pénz fogadója. Az Aliexpress app nem igazán béta, igencsak a 8.61.2 verzió.
Amikor hozzá akarod adni akkor a kártyának aktívnak és 1 $-nyi összegű pénznek rajta kell lenni, mert annyit levonnak és majd később sztornóznak.
Nekem Wise kártya van most hozzáadva, simán ment a dolog és mindig tudok fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#64350) tlac válasza V/ (#64349) üzenetére


tlac
nagyúr

Az Aliexpress app nem igazán béta, igencsak a 8.61.2 verzió.

csatlakoztam a play store-on a béta programhoz, elvileg béta került fel, bár ugyanezzel a verziószámmal

Az itteni fizetésnél nincs 3ds-es hitelesítő oldal, hiszen nem EU-s vagy magyar cég a pénz fogadója.

pedig volt, bejött az erste-nek a felülete, jött a megerősítő sms, stb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.